galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

Horror w Arkham - Oficjalne figurki do AH

8janek8 - Czw 08 Paź, 2009
Temat postu: Oficjalne figurki do AH
FFG wypuszcza na rynek figurki do gry.




Wyglądają świetnie. Ale niestety cena miażdży :(

Źródło: http://new.fantasyflightg...ws.asp?eidn=845

duchU - Czw 08 Paź, 2009

Do tego na wszystkie trzeba zaczekać z 8 miechów - zakładając, że najpierw wypuszczą figurki do podstawki. Wszystkich badaczy jest chyba 48 czyli będą ukazywać się na przestrzeni dwóch lat (?!). W takim układzie coś czuję, że mogą przy okazji wypuścić jeszcze ze dwa dodatki. Ale mnie to zwisa, bo oryginalne kartonowe postaci są ok, a dla mnie nawet bardziej klimatyczne niż figurki. Ja tam czekam na te kostki, które q-workshop ma wydać w grudniu. Osobiście wolałbym, żeby FFG wydało jakieś plastikowe pudełka na elementy specjalnie do tej gry i skórzane sakiewki na potworki z jakimś Znakiem Starszych Bogów czy coś. Tudzież, żeby można było kupić sobie pojedyncze elementy w razie jakiegoś przykrego zdarzenia. A tak swoją drogą, to sporo kaski koszą na tym planszowym Cthulhu.
poooq - Czw 08 Paź, 2009

Fakt, kaska płynie rwącym strumieniem... Popyt nakręca podaż, jest bardzo duże zapotrzebowanie na takie planszówkowe gadżety jak figurki, kostki, maskotki... Dziwna to dla mnie sprawa, od zawsze wydawało mi się, że prawdziwa frajda w grach płynie z wyobrażania sobie tego co się tam dzieje, a dziś widzę, że strategie wydawnicze idą w stronę materialnych, kolorowych i namacalnych pierdółek, które tak naprawdę na siłę wizualizują i narzucają graczom interpretację rozgrywki. Ale chyba nasza cywilizacja ma taką tendencję do ikonizowania i podsuwania pod nos, żeby w żadnym przypadku biedny konsument się nie zapocił z wysiłku...
Natomiast wszystkie wynalazki usprawniające rozgrywkę (podajniki, statywy czy magnetyczne tabele) są dla mnie jak najbardziej OK, niepotrzebne aczkolwiek miłe elementy zaspokajające instynkt kolekcjonerski...

Zastanawiam też się, czy nie jest to zły znak dla linii Arkhama, być może skoro zaczynają czesać wampum na figurkach, powoli wyczerpuje się FF źródło pomysłów na kolejne rozszerzenia?

A zupełnie kretyński jest projekt tak wielkiego pudła dla dwóch figurek. Cóż, wymagania marketingowe...
"Ale głupi ci amerykanie..."

Wallenstein - Czw 08 Paź, 2009

To fakt, że wielkości pudełka to oni (FFG) ani razu nie dobrali poprawnie :D
Sh' EGzor - Czw 08 Paź, 2009

Ciekawe ile sobie życzą za takie figurki? Pewnie komplet wszystkich przewyższa cene podstawki...
duchU - Czw 08 Paź, 2009

Sh' EGzor napisał/a:
Ciekawe ile sobie życzą za takie figurki? Pewnie komplet wszystkich przewyższa cene podstawki...

$12.95 za jedno takie pudełko, jak można tam przeczytać :D

8janek8 - Czw 08 Paź, 2009

Tutaj zestawienie jednego z użytkowników forum FFG:

A little price comparison:
Base Game - $60
3 Board Expansions - $150
3 Card Expansions - $75
Total Cost - $285


24 Packs of the figs - $312

duchU - Czw 08 Paź, 2009

8janek8 napisał/a:
Tutaj zestawienie jednego z użytkowników forum FFG:

A little price comparison:
Base Game - $60
3 Board Expansions - $150
3 Card Expansions - $75
Total Cost - $285


24 Packs of the figs - $312

Bez komentarza :D

poooq - Czw 08 Paź, 2009

Minutą ciszy uczcijmy zdrowy rozsądek.
Freeasy - Czw 08 Paź, 2009

No to z ceną to przegięcie. A i tak potworki dalej bedą się poruszać jako leżące kartoniki. Trochę bez sensu. Jak będzie dodatek z wszystkimi figurkami do podstawki nie przekraczający jej ceny, to jeśli są dobrej jakości można się nad tym zastanowić. Ale to moim zdaniem jest już duże przegięcie.
szutek - Sob 24 Paź, 2009

FFG wycofało się z pomysłu wypuszczenia na rynek figurek. I dobrze :P

http://new.fantasyflightg...ws.asp?eidn=854

sirafin - Sob 24 Paź, 2009

Gdyby to była paczka 16 plastikowych figurek do własnoręcznego pomalowania (takich jak w Runebound) w cenie do 150 zł, to kto wie czy bym się nie skusił na taki prezent.

Dla porównania, Runebound kosztuje około 130 zł i jest tam 12 figurek. Tak więc około 10 zł na figurkę (a przecież pomijam plansze, żetony, karty i całą resztę elementów w pudle!) Zatem za 16 takich fiugrek, dostać stówkę z kawałkiem to chyba nadal świetny interes, co więc się dziwią, że gracze popukali się w głowy, gdy usłyszeli, że producent za komplet miniaturek (cały czas mowa o podstawowej wersji gry bez dodatków) zaśpiewał sobie 300zł :roll:

poooq - Sob 24 Paź, 2009

A ja czuję przez skórę zmierzch linii wydawniczej AH. Obym się mylił. Na szczęście w wydawnictwie jest jeszcze ktoś myśłący...
duchU - Sob 24 Paź, 2009

Nie ma co płakać, nim Galakta wyda wszystkie dodatki, to i tak minie z 10 lat :D
Poza tym i tak jest tego całkiem sporo.

Yaerius - Sro 28 Paź, 2009

I tak już FFG zrezygnowało z tych figurek :)

http://www.fantasyflightg...ws.asp?eidn=854[/u]

poooq - Czw 29 Paź, 2009

Minutą śpiewu uczcijmy zdrowy rozsądek.
poooq - Sro 25 Lis, 2009

Z nowości od FFG: 6 grudnia nastąpi światowa premiera kości zrobionych przez Q-Workshop na licencji Fantasy Flight Games specjalnie dla gry "Arkham Horror".

Na zestaw składa się pięć k6 ozdobionych cthulhowymi motywami, na których standardowe sukcesy (5 i 6) są ładnie podkreślone Znakiem Starszych Bogów. Super, super, ale żeby poważnie pograć tymi cudeńkami trzeba kupić dwa pudełka.

Z figurkami nie wyszło, może kostki będą miały więcej szczęścia.



Do 6 grudnia w przedsprzedaży 29 zeta za zestaw.

Bryndzollo - Czw 03 Gru, 2009

Kolejny pomysł jak wyciągnąć kasę na Boże Narodzenie od graczy... Fakt, że Q-workshop to lider w produkcji wszelkich akcesoriów, więc i jakość ich produktów jest przednia. Ale jakby nie patrzeć, 6 zł za kostkę, to trochę drogo. Do grania niezbędne nie są. Chociaż jakby zamiast jedynki był wizerunek Cthulhu... :)
Neuron - Czw 03 Gru, 2009

hmm...a ja nie mogę upolować zapowiedzi tych kości na stronie FFG... Dasz linka? ;)

EDIT
oops znalazłem...! Fajne pudełko :shock:

duchU - Czw 03 Gru, 2009

W Rebelu już można zamawiać - tylko realizacja pewnie dopiero w następnym tygodniu.
Neuron - Pią 04 Gru, 2009

Ja zamówiłem w Q-Workshop. Za wypełnienie ankiety mam dostać jeszcze jakieś dwie kosteczki, co prawda nie z Arkhama... zapewne na zachętę :)
Bryndzollo - Czw 31 Gru, 2009

Czy widzieliście już figurki RAFM Miniatures$Games do Call of Cthulhu?
Jak dla mnie świetna sprawa. Kilkanaście typów badaczy wielu po 3 postaci, a do tego cała galeria Potworów ze Świata Mitów - i chyba wszystkie jakie wykorzystuje się w Arkham Horror. Ale byłoby pięknie, zamiast kłaść kartonik shoggota, móc położyć jego figurkę :D I wtedy badacze poczuli by grozę tej sytuacji walcząc z masą tkanki parokrotnie większą od nich. Albo też Mroczne Młode, któremu figurka badacza sięgała by do kolana :D I cena która nie jest wygórowana - 8$ za zestaw, na który składają się z reguły po 3 figurki (badaczy lub np. ghuli, albo maniaków, lub kultystów itd.) A figurki większych stworzeń w cenie 2 4 dolarów większej. A wielością szczegółów, biją na głowę figurki które chciało wprowadzić FFG.

A tutaj link do strony: http://www.rafm.com/Merch...ory_Code=COCMPC

Sewhoe - Pon 15 Lut, 2010

Właśnie znalazłem ciekawy sklep z figurkami do Call of Cthulhu.

Link: http://gildianajemnikow.p...call-of-cthulhu

Bryndzollo - Wto 16 Lut, 2010

Tyle że, w tym sklepie dostępne są już raptem 4 wzory figurek, a pozostałe zostały już dawno wykupione...
Sztefan - Sro 06 Paź, 2010

Ktoś się orientuje jak wygląda sprawa figurek? Jeszcze do niedawna w sklepie FFG figurki miały status not yet available, teraz nagle not available. Już się cały nakład sprzedał, czy może FFG znowu się wycofało z pomysłu? A może jdnak gdzieś można te figurki nabyć?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group