galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

WHI - zestaw podstawowy - Kiedy?

miguel - Nie 28 Lut, 2010
Temat postu: Kiedy?
Czy Galakta jest w stanie podać w przybliżeniu (wystarczy mi przybliżenie do kwartału) kiedy można się spodziewać polskiej edycji? Myślę, że w grę wchodzi II lub III kwartał tego roku, ale byłoby super gdyby było wiadomo w tej kwestii coś więcej.

Btw. Osobiście, wolę nawet poczekać dłużej, po to tylko, żeby mieć pewność, iż tłumaczenie będzie do zaakceptowania dla fanów warhammera.

barteks - Nie 28 Lut, 2010

Przyłączam sie do pytania. Mam wielką ochotę na ten produkt.
kowal85 - Sob 06 Mar, 2010

W sumie już zainwestowałem w angielską wersję, ale chciałem zapytać o formaty turniejowe(czy zestawy będą mogły być mieszane) ? Chodzi mi oto czy gramy jakąś pulą czyli:

- 1 core set i po jednym BP coś jak turniej w poznańskim bardzie(myślę że takie coś może zadziałać, bo na początek nie musisz wydawać kroci na talie) link http://www.whinvasion.pl/...13&p=2876#p2876
- czy tyle ile kupisz, tyloma będziesz mógł grać (oczywiście uwzględniając, wszystkie ograniczenia w zasadach max. 3 te same karty itd.)

To na razie tyle, oczekuję na jakąkolwiek odpowiedź :P

D.W. - Nie 21 Mar, 2010

Zdaję sobie sprawę tego, że niektórzy powątpiewają w to czy dodatki do Invasion, będą wychodziły równocześnie z angielskimi ale nic na to nie poradzę. Tylko przyszłość wszystko wyjaśni.
Ale jak już wcześniej pisałem takie założenie było zrobione zanim zdecydowaliśmy się wejść w ten projekt.

Poniżej jak wygląda okładka to pierwszego dodatku z nowego cyklu, którego jeszcze nie ma w sprzedaży i który będzie razem drukowany z wersja angielską. także inny, który się dopiero pojawił.







Założenie jest takie, że podstawka pojawi się w czerwcu, może wcześniej ale wolę nie zapeszać.

ttrotyl - Nie 21 Mar, 2010

To tylko krótkie pytanie: a kiedy ukażą się dodatki, które aktualnie już są w sprzedaży w wersji angielskiej?
miguel - Wto 23 Mar, 2010

D.W. napisał/a:


Założenie jest takie, że podstawka pojawi się w czerwcu, może wcześniej ale wolę nie zapeszać.


Super, mam jeszcze pytanie czy zostana wczesniej (przed polska premiera) udostepnione probki tlumaczenia?

Pajhi - Czw 25 Mar, 2010

Jak dla MNIE klasa..i powiem szczerze że zaskoczyliście nas:)
Mariusz - Czw 01 Kwi, 2010

Jednego tylko się obawiam.
Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem to w krótkim czasie pojawi się podstawka oraz "zaległe" i aktualne dodatki.
Czyli trzeba szykować mnóstwo kasy :D

Ajgor - Pią 02 Kwi, 2010

Po oglądnięciu video recenzji/instrukcji, napaliłem się na wszystko co będzie dostępne! :)
Mordeczka - Pon 12 Kwi, 2010

D.W. napisał/a:
Zdaję sobie sprawę tego, że niektórzy powątpiewają w to czy dodatki do Invasion, będą wychodziły równocześnie z angielskimi ale nic na to nie poradzę. Tylko przyszłość wszystko wyjaśni.

Na dzień dzisiejszy nowy, anglojęzyczny dodatek jest już dostępny w sklepach, a polskiej wersji nie widać. Czy to się zmieni w najbliższym czasie, czy też będziemy czekać dłużej niż 3-4 tygodnie? W tym drugim przypadku chyba zarzucę pomysł czekania i kupowania polskiej wersji dodatków i zakupię to co jest dostępne :?

Nemomon - Pon 12 Kwi, 2010

Prace nad coraz to kolejnymi dodatkami do Warhammera trwają. Należy jednak zrozumieć, że w Ameryce jest on już wydawany od jakiegoś czasu, więc nie spodziewajmy się, że nagle u nas jak różdżką pstryknął pojawią się wszystkie dodatki, zarówno te, które się jakiś czas temu ukazały, jak i te, które niedawno. W dalszej perspektywie, gdy już wyrównamy się z angielskimi dodatkami, to będą one wychodziły równocześnie, a przynajmniej będziemy dokładali wszelkich starań, aby były. Póki co sukcesywnie pracujemy nad dodatkami do Invasiona, więc wierzymy, że relatywnie szybko się on pojawi. Jak DW wspomniał powyżej, założenie jest takie, że podstawka pojawi się w czerwcu. Na ten czas wszystkie znaki nam mówią, że ten termin na pewno się nie przesunie. A na pewno nie w przód. Im bliżej będzie premiery, jestem całkowicie pewien, że DW wspomni jak konkretnie wygląda jego sytuacja.
Mordeczka - Pon 12 Kwi, 2010

Nemomon napisał/a:
Prace nad coraz to kolejnymi dodatkami do Warhammera trwają. Należy jednak zrozumieć, że w Ameryce jest on już wydawany od jakiegoś czasu, więc nie spodziewajmy się, że nagle u nas jak różdżką pstryknął pojawią się wszystkie dodatki, zarówno te, które się jakiś czas temu ukazały, jak i te, które niedawno.

Szybkość wydawania dodatków będzie dokładnie taka sama jak wersji angielskiej. Oczywiście nie liczę tych pierwszych kilku w stosunku do których musimy nadrobić zaległości. W tej chwili na przykład pracujemy już nad następnymi dodatkami, których nie zostały jeszcze wydane i one pojawią się równocześnie z angielską wersją. Czyli takie dodatki jak Assault on Ulthuan czy nowe battle packi wyjdą równocześnie z wersjami angielskimi. - to słowa D.W. sprzed dwóch miesięcy.
Ja bardzo się cieszę, że powstał pomysł tłumaczenia tej gry, po tym jak ukazała się informacja o tym, wstrzymałem się z zakupami obecnych dodatków, zaplanowałem sobie także w przyszłości wymianę podstawki. Jednak jeśli przyjdzie mi czekać dłużej niż miesiąc na wydanie Szturmu to dam chyba sobie spokój z tym wyczekiwaniem :?

D.W. - Pon 12 Kwi, 2010

Zgadza się. Podtrzymuje to co mówiłem. Co prawda w przypadku Szturmu byłem w błędzie bo nie zdawałem sobie sprawy, że druk angielski już był. I chodziło, o to, że będziemy to mieli razem z innymi krajami.

1. Natomiast startujemy równocześnie z dodatkami Enemy Cycle. Te wszystkie dodatki będziemy mieli równocześnie z wersja angielską.

2. Zestaw podstawowy czeka już na druk.

3. Szturm na Ulthuan jest w przygotowywany do druku.

4. Pierwsze 6 zestawów bitewnych, (które już są w sprzedaży ) przygotowywane są do druku.

5. Równocześnie musimy też pracowac nad kolejnym dodatkiem, który juz wyjdzie równocześnie z wersją angielską.

Czerwiec to dalej aktualny termin kiedy pojawi się podstawka. Niektóre zestawy Bitewne. Może Szturm na Ulthuan.

Proszę zrozumieć jedną rzecz. Zarówno my jak i amerykanie muszą to wszystko logistycznie ogarnąć bo swoje wersje językowe robią także inne kraje. Weszły one w różnych momentach mimo, że opłynęło mało czasu tak naprawdę od premiery a musi to być jakoś zsynchronizowane.

To jak traktujemy tę grę świadczy to, że uczestniczymy w drukach późniejszych części nie mając wcześniejszych. Co więcej nie mając nawet podstawki. My juz po prostu nie możemy się z tego wycofać. Z tego właśnie powodu jest to bardzo poważna decyzja także finansowa.

Dlatego musze prosic o cierpliwość i jak będę więcej wiedział o terminach napiszę.

I tak jakoś wprowadzanie tych tytułów chyba musimy podzielic bo rzucenie nagle wszystkiego to byłoby tego naprawdę dużo na raz.
Postaram się w nabliższych dniach wrzucić trochę kart, pojawi się także w najbliższych dniach instruckja.

Nasza instrukja będzie miała uwzględnioną erratę angielską. Tak samo jak karty sa juz ujednolicone z uwzględnieniem wszystkich błędów z wersji angielskiej.

Sxk - Pon 12 Kwi, 2010

Super duper :D
Tyle tej roboty może potrzebujecie tłumaczy? Młotka mogę zrobić pro publico bono za free. Odkąd zakupiłem WFRP bodajże w 93 czy 94 kocham to uniwersum.

Mordeczka - Wto 13 Kwi, 2010

D.W. napisał/a:
To jak traktujemy tę grę świadczy to, że uczestniczymy w drukach późniejszych części nie mając wcześniejszych. Co więcej nie mając nawet podstawki. My juz po prostu nie możemy się z tego wycofać. Z tego właśnie powodu jest to bardzo poważna decyzja także finansowa.

W takim razie będzie trzeba się wstrzymać z zakupami do czerwca, warto wesprzeć ten projekt :wink: . Swoją drogą więcej informacji na temat postępów pozwoli jakoś przetrwać ten czas :) .

Sxk - Pią 16 Kwi, 2010

Tak delikatnie przypominam:
"Postaram się w najbliższych dniach wrzucić trochę kart, pojawi się także w najbliższych dniach instrukcja"
:D

wookash966 - Sro 21 Kwi, 2010

Postanowiłem przekroczyć próg działu Warhammer: INVASION aby zaczerpnąć informacji na temat projektu polonizacji interesującej mnie gry. Teraz wiem, że źle zrobiłem... Znając już przewidywaną datę premiery będę o niej myślał intensywniej a tak oczekiwałem niespodzianki na mailu... ehh, w głowie już czerwiec, czerwiec, czerwiec...już zaciskam portfel.
pozdrawiam oczekujących i pracujących nad projektem!

...Idę grać w Talizman :)

Nemomon - Sro 21 Kwi, 2010

Sxk napisał/a:
Tak delikatnie przypominam:
"Postaram się w najbliższych dniach wrzucić trochę kart, pojawi się także w najbliższych dniach instrukcja"
:D


Żeby nie było, link do przykładowych kart znajduje się tutaj: http://www.forum.galakta....p?p=28195#28195

Ravandil - Wto 11 Maj, 2010

D.W. napisał/a:

Założenie jest takie, że podstawka pojawi się w czerwcu, może wcześniej ale wolę nie zapeszać.

Ja muszę mieć podstawkę na 15 czerwca - moja żonka ma urodziny. :) mam nadzieję, że się uda prezencik bez opóźnień :)

Ajgor - Wto 11 Maj, 2010

Żadnych wieści, co się dzieje, co robić, co to będzie, aj jaj jaj! :)
Sxk - Wto 11 Maj, 2010

Ło cieniu co to będzi łolaboga :D
D.W. gimme some informationes :D

Ajgor - Sro 12 Maj, 2010

Nic nam nie powie, mrok przysłania dostęp do informacji. Orki rosną w siłę gdzieś pod Krakowem. :)
michub - Sro 02 Cze, 2010

Potwierdźcie chociaż informacje ,którą wcześniej tu przeczytałem, że premiera podstawki odbędzie się w czerwcu :D Pisaliście, że na początku kwietnia czekała już na druk. Pozdrawiam gorąco!!
Nemomon - Sro 02 Cze, 2010

D.W. napisał/a:
Co do podstawki Inwazji na dzień dzisiejszy mam informację, że gra gotowa do transportu będzie 11 czerwca, do tego jakis tydzień na różne organizacyjne sprawy, potem około 35 dni na aby kontener dotarł do nas.
Czyli przewiduje to po 15 lipca.

Równocześnie będziemy mieli dodatki z serii Enemy Cycle. I one będa pojawiały się równocześnie z angielskimi.

Rozpoczyna się także druk Szturmu na Ulthuan i on będzie troszkę później tak jak i wcześniejsze 6 dodatków. Dalej nie moge mówić bo nie ma podanych oficjalnych informacji.

Ajgor - Sro 09 Cze, 2010

Zawsze chciałem mieć taką grę! Cieszy mnie fakt, że gra podoba się mojej Córce, a to oznacza że jest nadzieja na stałą partnerkę do gry. :D
Sxk - Czw 10 Cze, 2010

Ja z moją grałem w MiM, ale już jej się przejadło :D
Ajgor - Pią 11 Cze, 2010

U mnie to samo. Runebound jeszcze jakoś chodzi, choć ostatnio wolała Talizman. :)
michub - Nie 27 Cze, 2010

Mam nadzieję że nie będzie już przekładania premiery i okolo 15 grę będzie można zakupić w sklepach? A swoją drogą będzie może jakaś przedsprzedaż gry?
Sxk - Nie 27 Cze, 2010

No właśnie na pewno już wiecie ile gra będzie kosztować. Wrzućcie już przedsprzedaż, to bardzo pomoże rozplanować mój budżet :D
kosma - Czw 15 Lip, 2010

Czy znana jest już dokładna data premiery W:I?
Połowa miesiąca dziś upływa :)

Chaber - Sob 17 Lip, 2010

Witam,
moim zdaniem (z którym się zgadzam) najprawdopodobniej chłopaki (i dziewczyny) z Galakty sami jeszcze nie wiedzą.

Pozdrawiam
Piter

MagisterMilitum - Sob 17 Lip, 2010

ano cos cicho siedza w galakcie...
D.W. - Sob 17 Lip, 2010

Premiera tak jak było napisane w newsie czy też jest w innych sklepach że premiera koniec lipca. Nic w tym względzie się nie zmieniło. O ile pamiętam statek z kontenerem wpływa do Hamburga 26 lipca.
Potem z transportem max 3-4 dni.

Oczywiście o ile nic nie wyjdzie niespodziewanego z odprawą celną, transportem drogowym itd. Czy tez statek będzie miał jakies opóźnienie.

W optymistycznym wariancie będziemy gry mieli u siebie w czwartek w pesymistycznym w poniedziałek.

Ale jak sami zdajecie sobie sprawę tego nikt nie jest wstanie przewidzieć i dopero jak będą gryw magazynie wtedy będzie sprawa jasna.

Oczywiście równoczesnie będa dwa dodatki i jak widać dodatek 2 w polskiej wersji będzie wczesniej niz angielski.

kosma - Pon 19 Lip, 2010

Zaiste zacne to wiadomosci.
Mam jeszcze pytanko czy gra będzie sprzedwana tylko przez sklep wydawnictwa względnie Rebela? czy też przez inne stacjonarne sklepy typu Graal (i jesli tak to czy i kiedy będzie znana ich lista)?

Vasquez21 - Pon 19 Lip, 2010

musisz pamiętać że Galakta jest wydawcą, więc zależy jej zapewne żeby produkt był dostępny wszędzie. Dlatego podejrzewam, że pojawi się zarówno w sklepach stacjonarnych jak i internetowych, wszystkich tych które złożą zamówienie.
kosma - Pon 19 Lip, 2010

Domyslam się tego aczkolwiek wiem, że z róznymi tego typu produktami różnie bywało i czasem była informacja mało precyzyjna, że "generalnie to jest ale się skończyła i nie wiadomo kiedy bedzie dostawa" albo cos w tym guście. Niestety jesli cos nie jest WFB albo W40k, MtG czyli czymś duzym i powszechnie znanym to róznie bywa z jego dostępnością.
xshadow - Pon 19 Lip, 2010

Ale na początku przecież egzemplarzy wystarczy dla wszystkich chętnych. Pytanie tylko czy właściciel sklepu zechce produkt sprowadzić na swoje półki. Wydawnictwo nie ma na to raczej żadnego wpływu. Co najwyżej może wyrazić swoje gorzkie żale na jakimś blogu jacyż to wredni sprzedawcy nie doceniają jego wiekopomnej produkcji :twisted:

Najlepiej chyba przejść się do swojego Local Game Store i po prostu zapytać.

kosma - Pon 19 Lip, 2010

Uzyskać takie informację w sklepach przed premierą to czasem trudna rzecz (obserwacja rynku, zainteresowania itp. itd.). Wiadomo, że do sklepów pojedynczych to jedyna metoda by iść i pytać ale wydaje mi się, że sklepy sieciowe powinny prowadzić z wydawcami rozmowy czy pewne ustalenia przed premierą i że powinno wiadomo być trochę wcześniej czy dana sieć zainteresowana jest dystrybucją czy też nie.
W każdym razie jeśli takiej informacji nie ma pozostaje liczyć na łut szczęścia i "molestować" obsługę sklepów o sprowadzenie W:I.

uiek - Wto 20 Lip, 2010

akurat moim zdaniem co jak co, ale o dostępność Inwazji w Graalach bać się nie musisz. Popatrz czy znajdziesz tam inne gry Galakty i to poniekąd jest odpowiedź.
Co innego jakby chodziło o grę stworzoną przez Witka Zmyślnego, która wydłubał własnoręcznie we własnym garażu w ilości 50 egzemplarzy - wtedy Twoje obawy byłyby uzasadnione.

Inną kwestia natomiast jest to czy gra będzie w sklepie dzień po premierze, tydzień, czy ileś dni, zwłaszcza, że mamy wakacje.

kosma - Wto 20 Lip, 2010

Zobaczymy jak to bedzie z dostępnością, bo przyznam, że pokładam duże nadzieje w polskim wydaniu W:I.
Produkcje Witka Zmyślnego to "białe kruki" na aukcjach antykwarycznych jedynie dostępne :wink: miejmy nadzieję, że W;I nie będzie miało takiego statusu.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group