galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

Cytadela (Citadels) - Cytadela dotarła

D.W. - Pią 16 Gru, 2005
Temat postu: Cytadela dotarła
Cytadela, już leży w naszym magazynie.
Wysyłka w poniedziałek z samego rana do wszystkich, którzy ją zakupili w przedsprzedaży.

Na szczęśćcie nie zauważyliśmy chińskich znaków... Uff

Hudson - Pią 16 Gru, 2005
Temat postu: Re: Cytadela dotarła
D.Waszkiewicz napisał/a:
Cytadela, już leży w naszym magazynie.
Wysyłka w poniedziałek z samego rana do wszystkich, którzy ją zakupili w przedsprzedaży.

Na szczęśćcie nie zauważyliśmy chińskich znaków... Uff


No i szafa gra :) Swieta beda jednak szczesliwe w tym roku :)

ijo - Pią 16 Gru, 2005

super

:D :D :D :D :D :D :D :D :D

xshadow - Pią 16 Gru, 2005

We środe jade do domu, jeśli nie dojdzie do środy to mogiła.
Longinus - Pią 16 Gru, 2005

brawo, rewelacja, mucha nie siada :)
Gacek07 - Pią 16 Gru, 2005
Temat postu: Re: Cytadela dotarła
D.Waszkiewicz napisał/a:
Cytadela, już leży w naszym magazynie.
Wysyłka w poniedziałek z samego rana do wszystkich, którzy ją zakupili w przedsprzedaży.

Na szczęśćcie nie zauważyliśmy chińskich znaków... Uff



Czekam z niecierpliwością! Trzymam kciuki.Napewno wszystko będzie dobrze.

D.W. - Sob 17 Gru, 2005

Osoby z Krakowa, które kupiły grę w przesprzedaży, jeśli chcą ją dzisiaj odebrać to mają taką możliwość ale wyłącznie w godzinach 10:00 - 13:00.

Proszę na wszelki wypadek zadzwonić przed przyjazdem.

Misiołak - Sob 17 Gru, 2005
Temat postu: Re: Cytadela dotarła
D.Waszkiewicz napisał/a:
Na szczęśćcie nie zauważyliśmy chińskich znaków... Uff
Ale nazwy kart napisane są cyrylicą ;)

Cierpliwie czekam na przesyłkę

Marek Radziszewski - Sob 17 Gru, 2005

Kurcze, ze tez nie zaglądnąłem tu wcześniej....
trzeba czekać do poniedziałku....



Normalnie Galakta.... na prezydenta!

Hudson - Nie 18 Gru, 2005

Na pewno ktos juz odebral....czemu nic nie piszecie?
Misiołak - Nie 18 Gru, 2005

Pewnie grają :)
Szept - Nie 18 Gru, 2005

Ja jeszcze nie odebrałem i chyba przed swiętami nie uda mi się wybrać do Galakty. Dlaczego siedziba firmy jest w takim małocywilizowanym miejscu Krakowa ;) Znaczy odległym od moich tras przejazdów :)
Jedras - Nie 18 Gru, 2005
Temat postu: Nie załapałem się na przedpłatę
Czesc wszystkim, nowy sie kłania :)

Nie załapałem się ale i tak się cieszę bo o mało nie kupiłem wersji ang. za prawie 90zł. Możliwe zeby doszło przed świętami ?

ZyZiO - Pon 19 Gru, 2005

:D :D :D poprostu cudeńko w każdym calu :D :D :D Piękna gra, pięknie wydana :D :D :D
Gacek07 - Pon 19 Gru, 2005

Czy gry zostały dzisiaj wysłane zgodnie z zapowiedzią? Nie umiem się już doczekać! :D
Longinus - Pon 19 Gru, 2005

Jak na razie nie dostałem żadnego powiadomienia ze Sklepu Galakty, że paczka już poszła :cry:
D.W. - Pon 19 Gru, 2005

Gry zostały dzisiaj wysłane do wszystkich. Juz nie mieliśmy sił i czasu zmienić statusu w sklepie ale wkrótce to zrobimy. W każdym razie gry zostały wysłane do wszystkich.
Longinus - Pon 19 Gru, 2005

no to rewelacja :)

gratulacje i powodzenia z dalszym biznesem.

Hudson - Pon 19 Gru, 2005

Mam nadzieje, ze do mojego ulubionego sklepu tez zostala juz wyslana :)
Muttah - Wto 20 Gru, 2005

Kolega zamówił w przedsprzedaży - jak menimam, ślecie je priorytetem? Czyli można liczyć na to, że jakoś dzisiaj / jutro będzie?

byłoby super 8)

D.W. - Wto 20 Gru, 2005

Wszyscy do których gry zostały wysłane powinni już mieć zmieniony status w sklepie.
Do większości powinna gra dotrzeć dzisiaj. Ale pamiętajcie, że poczta może się nie wyrobić.

Nataniel - Wto 20 Gru, 2005

Poczta w okresie przedswiatecznym priorytety dostarcza czesto z 2-3 dniowym opoznieniem. Dzisiaj wlasnie sledze dwie paczki do Warszawy, wyslane TYDZIEN temu :-/
xshadow - Wto 20 Gru, 2005

Do lublina paczka dotarla dzis :) na szczescie
tomasz - Wto 20 Gru, 2005

Ano właśnie, ja już mam :)
Podoba mi się. Bardzo mi się podoba.
Złoto - podobne do tego z wersji angielskiej, ale sztuki są prawie dwa razy większe i ciemniejsze. Korona jak obiecano drewniana. Nie ma tych nie-wiadomo-po-co-one żetoników (z postaciami). Jest osiem kart pomocniczych : z jednej strony opisana jest punktacja, z drugiej co można zrobić w swojej turze (bardzo fajna rzecz). Zresztą zaraz wrzucę jakieś fotki :)

tomasz - Wto 20 Gru, 2005

Może nie za genialne, ale zawsze to coś:


Jedras - Wto 20 Gru, 2005

Doszło, zaczynam podejrzewać że poczta opanowała moc teleportacji.
xshadow - Wto 20 Gru, 2005

OK, dostałem i uwierzyłem. Teraz chodzi mi po głowie pytanie.
DW, jakie to uczucie mieć to już za sobą? Chyba nikt się nie cieszy tak jak Ty :) . Zaczynasz już trochę myśleć nad Runeboundem czy jedank wystarczy cie stresów na jakiś czas?
Czy premiera Cytadeli otworzyłe drogę dla inych projektów?

Gacek07 - Wto 20 Gru, 2005

Ja również dostałem ;) Póki co jest na poczcie,jutro rano ją odbiorę ;) Poczta raz działa jak należy,a raz nie. Posłalem paczkę w zeszły wtorek i jeszcze nie doszła do Poznania...
Dołanczam sie do pytania xshadow. Wszyscy długo czekaliśmy na Cytadele,ale chyba nikt nie miał tylu "przygód" co DW :) Kamień z serca spadł? Siwych włosów jeszcze nie masz?

comma - Wto 20 Gru, 2005
Temat postu: Piękna...
Gra jest przepiękna. Najwyższa jakość wykonania poczynając na kartach, przez żetony, na pudełku kończąc. Nie zdążyłem jeszcze pograć, ale jeśli gra jest równie grywalna co piękna to o nic się nie boję :)

Łyżka dziegciu: Dlaczego takie duże pudełko? Wszystko zmieściłoby się 2 razy mniejszym opakowaniu. Zawsze mniej miejsca w plecaku.

Szkoda, że konkurencja z wydawnictwa Portal zaniedbuje ostatnio karcianki. Mam jednak nadzieję, że to się ruszy, bo konkurencja to dobra rzecz (szczególnie dla klientów :)

Pozdrowania dla Galakty. Czekam niecierpliwie na kolejne pozycje.

D.W. - Sro 21 Gru, 2005

xshadow nie masz litości... i to tak przed świętami.
xshadow - Sro 21 Gru, 2005

Jesteś niesprawiedliwy. W mojej wypowiedzi nie było ani grama złośliwości. Jedynie szczera troska.
Chyba, że za brak litości poczytałeś sobie samą sugestię o robieniu gier za siedmioma górami, za siedmioma morzami

D.W. - Sro 21 Gru, 2005

Raczej miałem na myśli, że już mam myśleć przed świętami nad kolejnymi 10 grami :) . Co może nie spodobać się mojej rodzinie...
xshadow - Sro 21 Gru, 2005

Dziesięcioma? Brzmi obiecująco. W takim razie będę męczył w nowym roku. A zanim to nastąpi życzę Wesołych Świąt Tobie i Twojej niezmordowanej rodzince!
Muttah - Sro 21 Gru, 2005

...No i już po pierwszej rozgrywce. Początkowo niezły chaos, ale to daltego że nabywca gry nie skumał porządnie instrukcji, za co został oczywiście skryklany doszczętnie :wink:

Gra konkret, jednak nie mając wystarczająco dużo czasu na porządne przeglądnięcie instrukcji, mieliśmy kilka problemów, w tym jeden główny:

Czy postacie zaliczają się do kart na ręce (graliśmy w 3 osoby). Jeden z nas twierdził, że magik zamienia również POSTACIE. Według mnie i jednego gościa jest to niedorzeczne, natomiast trzeci gracz upierał się, że tak powinno właśnie być. Nie umieliśmy stwierdzić, czy postaci należą do kart na ręce... any help???

No i jeszcze jedno - teoretycznie jest powiedziane, że można wykonać akcję postaci "raz w czasie rundy". Czyli jak, można w dowolnym momencie? Bo rozumiem, że najpierw wybór: 2 złota, albo 2 karty. Czyli np. mozna wziąć złoto, potem zarobić jeszce więcej złota (odpowiedni kolor dzielnicy dla naszej postaci), po czym dopiero budować?

Fajnie byłoby, gdyby ktoś mógł wyjaśnić te nieścisłości.

a ogółem wydanie bardzo fajne, koszulki jak zawsze obowiązkowe (szkoda kart). Gratuluję kolejnego konkretnego wydania!

xshadow - Sro 21 Gru, 2005

AFAIK karty postaci nie wliczaję się do kart na ręce.

A drugiego pytanie nie rozumiem. Czy może Uwaga zamieszczona przed opisem postaci na 6 stronie instrukcji wyjaśnia o co chodzi?
(Złoto za budynki dostajesz przed albo po budowaniu- Twoj wybór)
EDIT: w tym samym miejscu, trochę niżej:
Jeśli otrzymasz złoto na początku tury, nie możesz otrzymać złota z dzielnic, które wybudujesz w turze później.

Co do koszulek. Wrzuciłeś w te standardowe? Karty trochę w nich latają i kiepsko się tasuje.
I tutaj prośba do wydawcy. Jeśli kiedykolwiek będzie można wybrać format kart to ja proszę o takie jak są do Dungeoneera.

Longinus - Sro 21 Gru, 2005

Muttah napisał/a:
Czy postacie zaliczają się do kart na ręce (graliśmy w 3 osoby). Jeden z nas twierdził, że magik zamienia również POSTACIE. Według mnie i jednego gościa jest to niedorzeczne, natomiast trzeci gracz upierał się, że tak powinno właśnie być. Nie umieliśmy stwierdzić, czy postaci należą do kart na ręce... any help???


nie, nie należą, postacie to postacie a "karty na ręce" to dzielnice :)

Muttah napisał/a:
No i jeszcze jedno - teoretycznie jest powiedziane, że można wykonać akcję postaci "raz w czasie rundy". Czyli jak, można w dowolnym momencie? Bo rozumiem, że najpierw wybór: 2 złota, albo 2 karty. Czyli np. mozna wziąć złoto, potem zarobić jeszce więcej złota (odpowiedni kolor dzielnicy dla naszej postaci), po czym dopiero budować?


nie, nie, złoto (albo 2 karty) dobiera się tylko raz, tyle, że można zdecydować kiedy, czy przed czy PO wybudowaniu dzielnicy, co jest o tyle istotne, że jeśli wybuduje się dzielnicę w kolorze postaci to wtedy dostaje się bonusową sztukę złota.

mam nadzieję, że nic nie pokręciłem, grałem tylko kilka razy i to w angielskojęzyczną wersję

Dani - Sro 21 Gru, 2005

Hey. Wczoraj Cytadela do mnie dotarła, solidnie zapakowana w idealnym stanie. Brawa dla Galakty. Sama gra jest świetna, grafiki piękne, mechanika bardzo przyjemna, ogólnie bardzo sympatyczna gra. Jestem już po kilku partyjkach i nie mogę się doczekać kiedy dzisiaj znowu zagram. :)
Dusso - Czw 22 Gru, 2005
Temat postu: Wczoraj dotarła
Wczoraj dotarła, więc zagralismy tak na próbe...
.. i dziś jestem taki niewyspany eh eh eh :roll:

Gacek07 - Czw 22 Gru, 2005

Wczoraj na poczcie byłem dwa razy. Dopiero za drugim podejściem miałem wystarczająco dużo czasu aby odczekać w kolejce na odbiór paczuszki. Gra jest ślicznie wydana(pydełko), szata graficzna bardzo zachęca do kupna,a opis z tyłu napisany jest bardzo przyjemnym językim i lekko zarysowuje o co w tej grze chodzi. Póki co gra jest w foli - to jest prezent,ale jestem pewien,że tak jak poprzednim razem,tak i teraz gra stoi na najwyższym poziomie wydawniczym jaki można sobie wyobrazić;)[/i]
Muttah - Czw 22 Gru, 2005

Co do zabezpieczania kart...

Pytanie: czy koszulki do Yu-gi-oh pasują? Są nieco droższe, no ale w sumie można zainwestować, bo w zwykłych faktycznie karty nieco latają.

Jest jeszcze jeden patent, może trochę droższy, ale rozwiązuje sprawę "na amen". Ja swoje karty do M '44 po prostu zalaminowałem. Kosztowało mnie to około 20 pln za jakieś 70 kart. Po tym zabiegu to jeszcze moje wnuki nimi chyba zagrają :wink: (o ile wytrzyma plansza i figurki, heh).

xshadow - Czw 22 Gru, 2005

Muttah napisał/a:
Ja swoje karty do M '44 po prostu zalaminowałem.

:roll: Akurat co do tej gry to muszę powiedzieć, że koszulki genialnie pasują na Memoira. Karty są odrobinbę za wysokie ale na szerokość wręcz idealne.

Hudson - Czw 22 Gru, 2005

Muttah napisał/a:


Pytanie: czy koszulki do Yu-gi-oh pasują? Są nieco droższe, no ale w sumie można zainwestować, bo w zwykłych faktycznie karty nieco latają.


Ponoc pasuja. Dzis lub jutro napisze, czy tak jest faktycznie. Koszulki Yu wcale nie sa drozsze, kosztuja dokladnie tyle samo co ich odpowiedniki normalnego formatu tej samej jakosci.

Nataniel - Czw 22 Gru, 2005

Na Cytadele pasuja koszulki Yu-Gi (format mini).
edrache - Czw 22 Gru, 2005
Temat postu: Jeszcze nie doszla
A ja jeszcze nie dostalem mojej Cytadelki :cry:

Pewnie to przez te swieta - poczta ma duzo roboty. Jest moze ktos z Poznania, kto zamawial i juz dostal przesylke?

Gacek07 - Czw 22 Gru, 2005

edrache>>> Poznań to jakaś czarna dziura. Posłałem paczke z Rudy Śląskiej(k. Katowic) i póki co idzie 7 dni roboczych;/
xshadow - Czw 22 Gru, 2005

Hudson napisał/a:
Koszulki Yu wcale nie sa drozsze, kosztuja dokladnie tyle samo co ich odpowiedniki normalnego formatu tej samej jakosci


Hudson, rzuć się jakimś linkiem do sklepu w którym koszulki do Yu kosztują 5gr/szt

Hudson - Czw 22 Gru, 2005

xshadow napisał/a:
Hudson napisał/a:
Koszulki Yu wcale nie sa drozsze, kosztuja dokladnie tyle samo co ich odpowiedniki normalnego formatu tej samej jakosci


Hudson, rzuć się jakimś linkiem do sklepu w którym koszulki do Yu kosztują 5gr/szt


Do Yu nie ma takich badziewnych koszulek, zreszta pewnie o tym wiesz. Chodzilo mi o to, ze kosztuja tyle samo, co dobre (sztywne) koszulki. Sa drozsze od tych badziewnych, ale wydalo mi sie naturalne, ze nie powinno sie porownywac cen dwoch produktow zupelnie innej jakosci. Napisalem zreszta, ze "kosztuja dokladnie tyle samo co ich odpowiedniki normalnego formatu tej samej jakosci" a nie ze kosztuja 5gr/szt.

ps. ja bym i tak tych cienkich nie kupil...nie cierpie ich, sa naprawde kiepskie na dluzsza mete i odbieraja mi cala przyjemnosc gry.

Muttah - Czw 22 Gru, 2005

Hmm, no ja pisałem o standardowych koszulkach (do CCG), w których karty do M'44 niechybnie by latały (natomiast dungeoneer wpasowuje się idealnie). W każdym razie, jeśli te Yu pasują dobrze, to w takim razie mogę sobie odpuścić laminowanie SoC, które miałem w planie... Podobnie jak Samurai and katana. Kurde, trzeba będzie nieco zainwestować... Chociaż laminat chyba jest trwalszy - raz a dobrze, karty sztywne jak beton no i nic nie wyleci za cholerę. Ale dobrze wiedzieć, że Yu Gi daje radę.
xshadow - Pią 23 Gru, 2005

Hudson napisał/a:
Do Yu nie ma takich badziewnych koszulek, zreszta pewnie o tym wiesz

Nie, nie wiedzialem i dlatego zapytalem. Koszulki MaxPro czy inne wcale nie są takie badziewne. dobrze spełniają swoją rolę a do tego kosztuja rozsądne pieniądze. Raczej nie pokuszę sięna wydanie drugich 50pln na zabezpieczenie gry w protectory.

Longinus - Pią 23 Gru, 2005

Poznań to faktycznie ciemna dziura :/

dostałem dopiero dziś (czwartek) ok. 19:30

pierwsze wrażenia:

keep przetłumaczyłbym jako warownia a nie jako fort (i moja dziewczyna w tym względzie się zgadza ;) ) fort jest jakiś taki nowoczesny, co najmniej XVII wiczny, a warownia bardziej średniowieczna

mam wrażenie, że żetony złota mają w sobie brokat heh

korona jest drewniana :) ale dziwna ;)

ogólnie, R E W E L A C J A

dowiedziałęm się też dziś, że Osadnicy rozeszli się podobno w 10tyś sztuk, życzę tego samego Cytadeli.

A na dokładkę życzę dużego domu z basenem oraz innych materialnych bonusów panu DW i reszcie pracowników Galakty :) nie ma to jak łączyć przyjemnego z pożytecznym

Dusso - Pią 23 Gru, 2005

Longinus napisał/a:


Muttah napisał/a:
No i jeszcze jedno - teoretycznie jest powiedziane, że można wykonać akcję postaci "raz w czasie rundy". Czyli jak, można w dowolnym momencie? Bo rozumiem, że najpierw wybór: 2 złota, albo 2 karty. Czyli np. mozna wziąć złoto, potem zarobić jeszce więcej złota (odpowiedni kolor dzielnicy dla naszej postaci), po czym dopiero budować?


nie, nie, złoto (albo 2 karty) dobiera się tylko raz, tyle, że można zdecydować kiedy, czy przed czy PO wybudowaniu dzielnicy, co jest o tyle istotne, że jeśli wybuduje się dzielnicę w kolorze postaci to wtedy dostaje się bonusową sztukę złota.

mam nadzieję, że nic nie pokręciłem, grałem tylko kilka razy i to w angielskojęzyczną wersję

Pokręciłeś - pomieszałeś dwie całkiem rózne rzeczy - Akcję, którą wykonujesz na początku tury: bierzesz 2 sztuki złota lub 2 karty, ze zdolnością specjalną niektórych postaci, która pozwala pobrać 1 złoto za każdą dzielnicę w odpowiednim kolorze. Tą zdolność możesz wykorzystać PRZED lub PO wybudowaniu dzielnicy, co oznacza, że nie możesz skorzystać z tego złota (z dzielnic) do wybudowania dzielnicy i pobrać go dodatkowo z tej nowej dzielnicy.

Hudson - Pią 23 Gru, 2005

xshadow napisał/a:
Hudson napisał/a:
Do Yu nie ma takich badziewnych koszulek, zreszta pewnie o tym wiesz

Nie, nie wiedzialem i dlatego zapytalem. Koszulki MaxPro czy inne wcale nie są takie badziewne. dobrze spełniają swoją rolę a do tego kosztuja rozsądne pieniądze. Raczej nie pokuszę sięna wydanie drugich 50pln na zabezpieczenie gry w protectory.


No nie sa takie zle, ale nie lubie ich z kilku powodow. Bardzo szybko sie rysuja i robia sie okropnie "brudne" co uroku kartom w nich siedzacym nie dodaje. No i szybko pekaja przy tasowaniu "shuffle" bo "riffla" nimi nie zrobisz (moze pomylilem nazwy, ale nie pamietam jak to szlo :wink:
Te lepsze kosztuja 30zl a nie 50. Oczywiscie zgadzam sie, ze sa grogie, ale przy ludzkim traktowaniu po prostu sa niezniszczalne.

Swoja Cytadele kupilem wczoraj. Pierwsza rzecz jaka zrobilem (po zebraniu szczeki z podlogi) to powkladanie kart w koszulki, ktore trzymalem w szufladze na te okazje juz z 9 miesiecy. No i zanim skonczylem je pakowac na pudelko kapnela mi woda (nawet nie wiem skad) i na Kamieniolomie zrobila sie paskudna plama - woda przesiakla na wylot, farba sie rozpuscila :cry: No coz, karty nie sluza do grania w wodzie, ale znam gry, ktorym by mala kropelka nie zaszkodzila.
Cala reszta jest super. Zetoniki grube, o wiele wygodniejsze niz tekturowe. Korona jest fantastyczna, warto brac krola, zeby ja zgarnac :)

Hudson - Pią 23 Gru, 2005

Longinus napisał/a:

keep przetłumaczyłbym jako warownia a nie jako fort (i moja dziewczyna w tym względzie się zgadza ;) ) fort jest jakiś taki nowoczesny, co najmniej XVII wiczny, a warownia bardziej średniowieczna


Tu sie z Toba zgodze, fort jest dokladnie XVII wieczny. Ale i tak mi sie ten fort podoba :)

edrache - Pią 23 Gru, 2005
Temat postu: no i doszla
Longinus napisał/a:
Poznań to faktycznie ciemna dziura :/

dostałem dopiero dziś (czwartek) ok. 19:30


Ja w podobnej godzinie. Pewnie nasze Cytadele lezaly obok siebie :D

Wyglada super, chociaz rzeczywiscie pudlo jest zdecydowanie za duze. Teraz trzeba kupic Vault Deck oraz koszulki i bedzie wszystko zajefajnie :P

Poki co gralem tylko raz w cztery osoby w pociagu osobowym w trakcie podrozy do domu :) Na poczatku byly pewne problemy z zasadami, ale je rozwiazalismy i bylo super.

Rozumiem, ze jesli postac "zarabia" na Dzielnicach, to pieniadze dostaje w trakcie Akcji?

Na razie byla tylko jedna partia (przegralem hehe), ale juz niedlugo kolejne i nastepne, i jeszcze :D

Dzieki GALAKTA :P

Hudson - Pią 23 Gru, 2005
Temat postu: Re: no i doszla
edrache napisał/a:

Wyglada super, chociaz rzeczywiscie pudlo jest zdecydowanie za duze. Teraz trzeba kupic Vault Deck oraz koszulki i bedzie wszystko zajefajnie :P


No nie wiem, czy tak fajnie, bo Ci sie tam wszystko nie zmiesci. :) Deck Vault lyka 82 karty w koszulkach, a gdzie znaczniki i reszta kart?

edrache - Pią 23 Gru, 2005
Temat postu: Re: no i doszla
Hudson napisał/a:
No nie wiem, czy tak fajnie, bo Ci sie tam wszystko nie zmiesci. :) Deck Vault lyka 82 karty w koszulkach, a gdzie znaczniki i reszta kart?

Eeee... tego to nie wiedzialem. Hmmmm.... bedzie trzeba znalezc jakies inne rozwiazanie, zeby nie wozic tego pudla ze soba po swiecie :)

Ma ktos jakies pomysly?

Nataniel - Pią 23 Gru, 2005
Temat postu: Re: no i doszla
edrache napisał/a:
Rozumiem, ze jesli postac "zarabia" na Dzielnicach, to pieniadze dostaje w trakcie Akcji?


Niekoniecznie. Dostaje pieniadze kiedy chce w czasie swojej kolejki - przed lub po budowaniu dzielnic / wykorzystywaniu innych zdolnosci postaci czy budynkow.

Hudson - Pią 23 Gru, 2005
Temat postu: Re: no i doszla
edrache napisał/a:
Hudson napisał/a:
No nie wiem, czy tak fajnie, bo Ci sie tam wszystko nie zmiesci. :) Deck Vault lyka 82 karty w koszulkach, a gdzie znaczniki i reszta kart?

Eeee... tego to nie wiedzialem. Hmmmm.... bedzie trzeba znalezc jakies inne rozwiazanie, zeby nie wozic tego pudla ze soba po swiecie :)

Ma ktos jakies pomysly?


Sa jeszcze plastikowe pudelka na 100 i 200 kart w koszulkach.

raskoks - Pią 23 Gru, 2005

Witam Panowie, mam takei małe pytanko bo widzę że rozgorzala dyskusja o koszulkach: Jakei koszulki polecacie do cytadeli ale w miarę rozsądnej cenie bo faktycznie płacenie drugie tyle za ochronę mija się z celem, to już lepiej kupić sobie drugi raz grę 8) ... Co kupić i gdzie o to jest pytanie ;-)
Hudson - Pią 23 Gru, 2005

raskoks napisał/a:
Witam Panowie, mam takei małe pytanko bo widzę że rozgorzala dyskusja o koszulkach: Jakei koszulki polecacie do cytadeli ale w miarę rozsądnej cenie bo faktycznie płacenie drugie tyle za ochronę mija się z celem, to już lepiej kupić sobie drugi raz grę 8) ... Co kupić i gdzie o to jest pytanie ;-)


Jezeli interesuja cie koszulki ktore pasuja (czyli nie sa za duze) to pasuja tylko takie jakie Rebel poleca na swojej stronie http://www.rebel.pl/e4u.p...Deck+Protector+

xshadow - Pią 23 Gru, 2005

Rozumiem, że są dwa formaty koszukek- normal i mini [innymi słowy, na Magica i Yu-Gi-Oh). Zatem najtańsza oferta jaką widziałem to:
e-kramik tyle, że te tańsze są pakowane po 50. Co daje 24 pln za 100. No i dużo ich nie zostało, ale może ktoś ma jeszcze lepszy namiar.

Atwar - Pon 26 Gru, 2005

Dziś pograłem ze znajomymi w 6 osób, koledze tak się spodobała Cytadela, że zaproponował mi zalaminowanie kart żeby sie nie zniszczyły - miał folię i laminarkę (co za nazwa), to jest jednak najlepsze rozwiazanie, jutro laminuję Arenę i Dungeoneer'a.
Hudson - Wto 27 Gru, 2005

Gralem w Cytadele na 2, 3, 4 i 5 osob. We wszystkich wariantach gra jest swietna, naprawde sie nie zawiodlem. Tylko Osadnicy wytrzymuja jej konkurencje, reszta gier czeka w szufladzie na lepsze czasy.
Muttah - Wto 27 Gru, 2005

A mnie się też podoba bardzo, ale ja zbyt lubię różnorodność, żeby móc obstać przy jednej grze (choćby nie wiem jak dobrej).

Poza tym jak dla mnie to cytadelki są zbyt spokojne. Jest rywalizacji i można wycinać chamskie numery, ale ja jednak wolę gry oparte na bardziej drastycznych rozwiązaniach.

jax - Sro 28 Gru, 2005

nie znałem tej gry dotąd
teraz dostałem, rozegrałem 2 partie i powiem tak: tak gra M I A Ż D Ż Y - jest po prostu genialna! niesamowita grywalność, interakcja między graczami itd. wciąga wciąga wciąga - juz dawno zadna gra nie wywarła na mnie takiego wrażenia ; teraz cały czas tylko myslę jak tu by sobie pograć :lol:

szelest - Pią 30 Gru, 2005

Ja dziś nabylem wyglada całkiem fajnie i baśniowo:) Musze poczekać aż przyjda koszulki i wtedy może zbiore jakąś ekpie do grania:) Na razie sie zachwycam samymi kartami:)
Gacek07 - Pią 30 Gru, 2005

Karty są bardzo ładne i aż szkoda nimi grać. Koszulki są troche drogie - cena mini protectorów to ok.12-15 zł za 50 sztuk,a laminowanie sie nie opłaca. W punkcie ksero w moim mieście chca 2zł za karte.
Atwar - Sob 31 Gru, 2005

Kod:
W punkcie ksero w moim mieście chca 2zł za karte.


Chyba kogoś tam u Ciebie pogięło, u mnie chcieli 2 zł, ale za stronę A4 (wchodzi 9 kart). Dzięki koledze i jego laminatorowi mam to za darmo.

Gacek07 - Sob 31 Gru, 2005

Atwar>>> A4 kosztuje 2,5 zł. Wchodzi 9 kart? Najwyraźniej babka nie zrozumiała co miałem na myśli mówiąc karta. Na szczęscie mam jeszcze pare punktów ksero,wiec zobacze w innych. Mógłbyś wrzucić zdjęcie zalaminowanych kart? Jestem ciekaw jak to wygląda.
Petra Bootmann - Sob 31 Gru, 2005

Ja korzystam z tych najtańszych koszulek 100szt. po 5 zeta i jestem zadowolona. Tylko trzeba karty przechowywać w tej najdłuższej przegródce.
xshadow - Nie 01 Sty, 2006

Tak, Cytadela dotarła do mnie jeszcze przed świętami ale dopiero wczoraj miałem okazję w pełni się nią rozkoszować.
Sylwestra spędziłem sam na sam w towarzystwie kobiety-która-zawsze-wygrywa ;) więc siłą rzeczy, całą noc ciupaliśmy w Cytadele na dwie osoby, bo jak wiadomo- jaki sylwester, taki cały nowy rok (a więc fajna babka+ planszówki całkowicie mnie satysfakcjonują)

O ile znałem Cytadele ze strony rozgrywki na większą ilośc osób, o tyle gra na dwie była dla mnei całkowitą nowością.
I muszę przyznać, że spisuje się w tej roli znakomicie. Fakt, że każdy z graczy dobiera dwie postaci już jest świetnym pomysłem. Trzeba wybrać taki combos, żeby jak najlepiej wydoić obie postaci a przy okazji zaszkodzić przeciwnikowi.
Druga sprawa- karty krążą między dwójką graczy. Nie ma miejsca na ślepy traf. Wiadomo, że z takii zniknęły dwie postaci. Teraz trzeba wykombinować, którą ma gracz? Która jest dal niego lepsza? A może nie? Może wziął gorszą żeby mnie oszukać? Więc blef, pokerowa twarz, ciągłe kombinowanie.
Chociaż narawdę lubię Cytadelki na 5-6 graczy, jednak więcej satysfakcji sprawia mi granie właśnie na dwie osoby. Wiem, że aby wygrać musiałem kilka razy wywieść przeciwnika w pole, umiejętności postaci użyłem z chirurgiczną dokładnością a moje zwycięstwo nie jest kwestią szczęśliwego zbiegu okoliczności, w którym wszyscy byli skupienie na kimś innym a nie na mnie :)
Jednym słowem: Cytadela na 2 osoby? Polecam!

raskoks - Nie 01 Sty, 2006

popieram w pełni ... mam podobne odczucia ...przy 2 osobach jest naprawdę dobra ;-) 8)
szelest - Nie 01 Sty, 2006

To tez musze przetestować na 2 osoby:) Póki co grałem na 4 albo na 5 osób i ciekawe jak to sie faktycznie będzie sprawdzalo na dwie osoby:)
Gacek07 - Nie 01 Sty, 2006

Grałem na 3 i na 5 osób,ale zdecydowanie bardziej podobało mi się we 3 osoby. Moze dlatego,że na 5 osób,jeden z graczy nie kumał nic a nic. Gra jest świetna,tylko żal patrzeć jak te śliczne rysunki się brudzą ;) Bez wątpienia za jakis rok kupie nową Cytadele,ale wtedy od razu z koszulkami.
Tak przy okazji: może mi ktoś jasno i klarownie wytłumaczyć działanie umiejętności Alchemika?

Atwar - Pon 02 Sty, 2006

Uff, wróciłem do świata żywych.
Gacek07 chętnie wrzuciłbym zdjęcia zalaminowanych kart, ale nie widzę na tym forum opcji dodawania załączników.
Co do Alchemika, ja gram tak, że na koniec jego tury pobieram sumę wartości jego dzielnic w złocie.

jax - Pon 02 Sty, 2006

Atwar napisał/a:
Co do Alchemika, ja gram tak, że na koniec jego tury pobieram sumę wartości jego dzielnic w złocie.

ups :shock:
przecież to mega-przegięcie
to byłaby zdecydowanie najsilniejsza postać w grze!

Atwar - Pon 02 Sty, 2006

jax,
jak w takim razie rozumiesz opis tej postaci? Nie twierdzę że mój sposób jest jedyny i doskonały, być może gram źle i się mylę. Zaproponuj swoje wytłumaczenie zdolności Alchemika.

xshadow - Pon 02 Sty, 2006

chętnie bym się wypowiedział ale nie mam alchemika przy sobie. czy ktos moze zacytowac?
jax - Pon 02 Sty, 2006

atwar,
sam mam pewną wątpliwość co Alchemika (pisałem o tym w wątku z pytaniami o przepisy) - ale dotyczyła tylko gry 2-3 osobowej

jeśli chodzi o grę 1 postacią (czyli >3 graczy), to Alchemik (wg mnie) działa tak że zwraca tylko pienądze za dzielnicę, którą wybudowałeś w czasie bieżącej tury (nie może zwracać za dzielnice zbudowane w poprzednich turach - nieważne czy wybudowane przez ciebie będącego Alchemikiem czy przez ciebie będącego jakąś inną postacią)
czyli Alchemik każdej tury może zwracać koszt budowy 1 dzielnicy (jeśli oczywiście ta zostanie wybudowana)

Alchemik:
Dostajesz z powrotem całe złoto, które wydałeś na wybudowanie swoich dzielnic, ale nie złoto wydane z innych powodów (np. oddane Poborcy Podatkowemu). Nie możesz podczas swojej tury wydać więcej złota, niż posiadasz.


Zgadzam się że powyższy tekst jest nieco niejednoznaczny, ale
a) balans gry
b) wspominanie powyżej Poborcy Podatkowego (raczej nie byłoby sensu o nim wspominać gdyby nie chodziło tylko o bieżącą turę; wiem, wiem to tylko poszlaka, dowód pośredni)

wskazują na moja interpretację

Wiem, że może mylić liczba mnoga 'dzielnic' - ale może są jakieś karty (oprócz Architekta) które umożliwają budowę kliku dzielnic w czasie tury.
A moze ta liczba mnoga jest tylko na wypadek gry 2-3 osobowej (gdy dzielnice można budować 2 postaciami) - ale tego ostatniego juz nie wiem. Pytałem się o to wątku z przepisami, ale nie było stanowczej odpowiedzi.

raskoks - Pon 02 Sty, 2006

w mojej opinii logiczne jest ze : on zwraca tylko za dzielnice ktora wybuduje w danej turze (w przypadku gry 2-3 osoby takze tylko tura alchemika a nie drugiej postaci sie liczy). Szczerze kazde inne rozwiazanie dawaloby tej postaci zbyt duzego powera wiec ja myślę że jest tak jak piszę na 95%
Atwar - Pon 02 Sty, 2006

Moim zdaniem aby jednoznacznie się wypowiedzieć, potrzebna byłaby znajomość oryginalnego tekstu zdolności Alchemika. Polskie tłumaczenie jest mocno niejasne, jak wskazuje toczona dyskusja. Sądzę że D. Waszkiewicz może rozstrzygnąć nasza wątpliwość, jako że ma dostęp do ww karty w wersji angielskiej.
jax - Pon 02 Sty, 2006

Faidutti tu kiedyś też zajrzał. Mógłby sam się wypowiedzieć :)
xshadow - Pon 02 Sty, 2006

No to wg mnie, chodzi oczywiście o złoto z ostatniej wybudowanej dzielnicy.
Przy grze dwiema postaciami, zasada alchemika nie działa w stosunku do drugiej postaci.
Na oficjalnym forum gry mieli podobne wątpliwości i interpretują to właśnie w ten spoób.

EDIT:
tekst w orygianle i po angielsku :P

6- Alchimiste
Vous récupérez immédiatement l’or que vous dépensez pour bâtir un quartier – cela signifie que vous ne le dépensez pas réellement, mais ne pouvez cependant pas bâtir de quartier coûtant plus que vous ne pourriez payer. Vous ne récupérez pas l’or que vous payez pour d’autres raisons (au Bailli par exemple…)

6 - Alchemist
You get back all the gold you spend to build district cards, but not the gold you spend for other reasons (paying the Tax Collector, for example). You cannot spend more gold than you have during your turn.

zagatka - Pon 02 Sty, 2006

Gra jest absolutnie fantastyczna! Śliczne rysunki, dobre wydanie. Graliśmy w 2 i 5 osób. Ta pierwsza wersja z kalkulacją ruchów przeciwnika szła momentami mocno w stronę Konfrontacji. :D

Jedyne zastrzeżenie to rozmiar pudełka (jako posiadacze mieszkania typu dziupla, jesteśmy zmuszeni zwracać na to uwagę). Liczyłam, że pudełko będzie takie jak w edycji francuskiej (mniejsze!!!!). Tymczasem mały eksperyment wykazał, że wszystkie karty od Cytadeli mieszczą się do pudełka od Bohnanzy. A jeśli przymknąć oko na niedomykanie się o 1 cm, to w pudełku od Cytadeli mieści się 8 pudełek fasoli. :oops:

Tak, czy tak. Duże gratulacje!

Nataniel - Wto 10 Sty, 2006

Dzisiaj dopiero dostalem w swoje lapki polska edycje i moge napisac o najwazniejszych zmianach w stosunku do angielskiej pierwszej edycji:

- nie ma bezsensownych zetonikow do liczenia, ktore nigdy sie nie przydawaly
- sa dodane bardzo fajne karty z lista rzeczy, ktore mozna zrobic w swojej turze oraz punktacja. brakuje wg mnie sciagi z lista postaci - taka tez bylaby przydatna jako osobna karta dla kazdego (nie ma tego w angielskiej edycji, tylko mowie o tym jako o pomysle)
- karty maja ladniejsze, kolorowe rewersy - w angielskiej edycji mialy jednokolorowe, niebieskie rewersy, tu sa pelnokolorowe
- drewniany pionek korony zamiast kartonowego (sympatyczny)
- wieksze i ciemniejsze monetki
- zajefajne nowe budynki, slicznie ilustrowane

ogolnie dla mnie polskie wydanie = 5+ !

P.S. Wlasnie zauwazylem, ze cztery nowe karty dzielnic w nowej edycji sa kopia budynkow z San Juan - Dom Biedoty (Poorhouse), Studnia zyczen, Fabryka oraz Muzeum.

Browarion - Czw 12 Sty, 2006

xshadow napisał/a:
...ciupaliśmy w Cytadele na dwie osoby...
i całośc pochwał nt. gry na 2 osoby ;-)


Dokładnie tak, na 2 osoby tez fajnie się gra.
inaczej wyglda miodność, bo kombinuje się jak tego jednego przeciwnika wyprowadzić w pole.
Makymalny efekt ma osoba rozpoczynająca wybór postaci, jeżeli jedną z odrzuconych kart jest Zabójca lub Złodziej. HEHE - wybiera się tę która została, a przeciwnik ma zagwostkę - chce mnie ubić czy obrabować.

Wczoraj bawiliśmy się świetnie grając właśnie we dwójkę... i jakież było moje autentyczne zdziwienie gdy dostałem po tyłku... Niby wszystkie kolory mam, wybudowałem pierwszy 8 dzielnic, punktów w dzielnicach mam więcej...
... a tu pstryk Generał zdjął jedną dzielnicę i rozgrywka się nie skończyła. A potem się okazało, że zburzona dzielnica miała akurat ten "pojedynczy" kolorek i... i pare punktów mniej.
W każdym razie Ci co znają wiedza jak to jest.

Super, dziś mam nadzieje rewanżyk :twisted:

Mockerre - Czw 12 Sty, 2006

Jeżeli już wybudujesz 8 dzielnicę, to nie można Ci jej zburzyć.
Dusso - Pią 13 Sty, 2006

Wszystkim, którzy grają a jeszcze tego nie zrobili polecam zalaminowanie kart. Wystarczy zalaminować tylko postacie - niestety bardzo się zużywają, po kilkunastu grach brzegi moich zaczeły być białe - powycierane i niszczyły się w szybkim tempie :x Na szczęście postaci jest tylko 18 - doskonale mieszczą się na 2 arkuszach A4 - razem kosztowało mnie to tylko 5zł - a po zalaminowaniu wyglądają fantastycznie, są nieścieralne, odporne na wilgoć rąk i ogólnie twardsze - lepiej się tasują itp. :D Jedyny minus to trochę zabawy z wycinaniem, ale naprawdę warto..
Żałuję, że nie zrobiłem tego zaraz po jej zakupie..
Co do gry na 2-3 osoby (po 2 postacie) faktycznie taktyka jest zupełnie inna niż przy grze od 4 osób, gdzie jest zwykle mniejszy wybór, przez co decyzje są dramatyczniejsze :twisted: Uwielbiam obserwować te emocje na twarzach ludzi wybierających postać w końcowej fazie rozgrywki ah ah ah sam miód :twisted: :roll: kto widział ten wie.. :D
Gra doskonale się sprawdza w obu wariantach, zarówno 2-3 osoby jak i więcej, choć moim zdaniem ze względu na całkowicie inną taktykę są to wtedy zupełnie różne gry.

xshadow - Pią 13 Sty, 2006

A ja postawiłem na te badziewne koszulki, których nie lubi Hudson ;)
Z laminowaniem jest ten problem, że na dłuższą metę te folie mogą się rozłazić. Miałem kilka laminowanych szpargałów i jeśli były często używane to po pewnym czasie wyglądały już kiepsko. No ale może jest to kwestia jakości wykonania laminatu.

jax - Pią 13 Sty, 2006

ostrzegali mnie przed laminowaniem (że się zużyje itd.) w punkcie laminującym, ale zignorowałem to oczywiście i zalaminowałem; w końcu kart postaci nie miętoli się ciągle w łapach tylko sobie spokojnie leżą na stole i raz w trakcie gry są odkrywane - i to wszystko! Nie obawiam się specjalnie o zużycie laminatu. I polecam oczywiście. (póki jeszcze karty są nierozróznialne; szczególnie mogą się później odróżniać karty z podstawki od kart z dodatku; ale i w samej podstawce umiałem zidentyfikować Architekta po obtarciach; więc czarny pisak w ruch, wszystkie obtarcia zaczernione i w laminat)
trafcio - Pią 27 Sty, 2006

Mam pytanie, jakie nalezy kupic pudelko, zeby bylo jak najmniejsze i zeby wszystko sie miescili (karty, zetony i korona)?

Dzieki za pomoc.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group