galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

Warhammer-Inwazja.pl - Warhammer-inwazja.pl i rozgrywki w 2011 roku

D.W. - Wto 18 Sty, 2011
Temat postu: Warhammer-inwazja.pl i rozgrywki w 2011 roku
Skrypt na stronie warhammer-inwazja.pl jest już poprawiony i strona jest właściwie gotowa do tego aby zacząć na niej działać. Pozostało jeszcze jedno ważne pytanie czy startujemy od nowego roku z rankingiem czy też mamy uwzględnić stare turnieje. Uwzględnienie starych będzie powodowało, że nie będziemy mieli na pewno wszystkich kompletnych wyników z turniejów. Nowe otwarcie da nam szansę na skompletowanie wszystkich wyników i da każdemu równy start tym bardziej, że z grą ograli się tez już gracze rozpoczynający grę od wersji polskiej.

Same rankingi i tak byłyby raz do roku kasowane i rozpoczynałyby się od nowa.

Kolejna sprawa to turnieje. Na razie staramy się wspierać te co są organizowane a już wkrótce prześlemy sklepom informacje o naszym wsparciu w zależności od wielkości turnieju itp. I systemie rozgrywek, które proponujemy.

Jeśli chodzi o turnieje to będą podzielone one na małe i większe w zależności od ilości graczy w nich uczestniczących.

Kolejna sprawa to dopuszczone dodatki w systemie rozgrywek patronowanym przez Galaktę. Nie będzie już żadnych ograniczeń. Tym bardziej, że od premiery ostatniego dodatku minął już ponad miesiąc a do nowego jeszcze trochę minie. Oczywiście rezerwujemy sobie prawo np. ufundowania specjalnej nagrody dla gracza, który np. zaszedł najdalej grając polską wersją.

Nagrodami w turniejach będą przede wszystkim gadżety związane z Inwazją nie do zdobycia normalną droga.

Na razie jednak musimy podjąć decyzję co do tego co mamy zrobić z rankingiem.

DaRKeR - Wto 18 Sty, 2011

Zdecydowanie.
Nowy rok reset rankingu, nie ma sensu działać wstecz trzeba zadbać by wszystko było w należytym porządku w przyszłości.

Bardzo ciekawi mnie jaki system punktacji będzie za poszczególne turnieje.

Bardzo byłoby fajnie też jeśli Galakta by popracowała nad koszulkami (na karty) z WH:I
i t-shirtami na poszczególne turnieje ;)

szymuss - Sro 19 Sty, 2011

Przepraszam ,chyba nie w temacie ,ale ja bym poprosil o przetlumaczenie 5 czesci filmu na youtube, ktora jest w wersji ang. Dla poczatkujacych graczy to duze ulatwienie. :mrgreen:
Nemomon - Sro 19 Sty, 2011

szymuss napisał/a:
Przepraszam ,chyba nie w temacie ,ale ja bym poprosil o przetlumaczenie 5 czesci filmu na youtube, ktora jest w wersji ang. Dla poczatkujacych graczy to duze ulatwienie. :mrgreen:


Może nie powinienem tego mówić za Janka, ale całkiem niedawno mówił, że po paru projektach, nad którymi teraz pracuje, zabierze się za film. Myślę więc, że za jakiś czas się pojawi :) .

Carnage - Sro 19 Sty, 2011

Jestem zdecydowanie przeciwko resetowi rankingu. Wyszłoby na to że wszyscy gracze starający się w czasie ostatnich kilku miesięcy robili to na próżno.
Turniejów i tak nie było zbyt dużo zatem nietrudno będzie skompletować ich wyniki.

DaRKeR - Sro 19 Sty, 2011

Ale jeśli tak będzie zrobione to wyjdzie na to że koło listopada dopiero będzie reset, w okresie kiedy jest dużo turniejów. A lepiej by było gdyby reset był właśnie pod koniec roku, gdy są święta etc. i turniejów prawie nie ma.

Inna sprawa że to nie jest kwestia tylko brakujących turniejów październik, listopad, grudzień. Ale też obiecane było wrzucenie wyników Mistrzostw Polski etc.
Dużo graczy ledwie zaczęło przygodę z WH:I bo np. dostali na święta, dlatego uważam że powinni mieć szansę startu na równi, a nie już od początku być w tyle.

Prawdopodobnie Carnage, Twoje oburzenie wynika z tego, że byłbyś wysoko w rankingu.
Dlatego w pewnym sensie Cie rozumiem, może udałoby się rozdać jakieś nagrody pocieszenia, za niejako poprzedni rok rankingu i zrobić reset by pójść dalej.

Carnage - Sro 19 Sty, 2011

Owszem - zapewne po zebraniu wszystkich brakujących wyników prowadziłbym z dużą przewagą w rankingu i to także ma wpływ na moje zdanie ale to nie wyłącznie zaślepienie dobrym rezultatem mną kieruje. Co do Mistrzostw to bez problemu można by je uwzględnić w punktacji - z tego co RedScorpion mówił to nadal trzyma wszystkie wyniki i dane.
Argument że niektórzy właśnie zaczęli grać kompletnie do mnie nie przemawia - w każdym momencie gry będą jacyś ludzie którzy właśnie zaczęli grać - natomiast start gry (wersji polskiej) i cyklu turniejów był kilka miesięcy temu.
Zresetowanie wszystkiego w chwili obecnej oznaczałoby niejako uznanie że wszystko co było do tej pory się nie udało i lepiej to wytrzeć żeby zacząć wszystko z czystą tablicą. Myślę że obok mnie kilka osób także dało coś z siebie i zarobiło trochę punktów nie po to żeby okazało się że faktycznie nie miały one żadnego znaczenia.
Podważałoby to z resztą wiarygodność kolejnych lig, punktacji i rankingów... Do takiej samej sytuacji może przecież dojść za kolejne 4-5 miesięcy - i co wówczas? Kolejny reset?
Jeszcze raz podkreślę tu - nie drżę tu o mój wynik - na turnieje zamierzam nadal przychodzić i odwiedzać te większe organizowane w innych miastach niezależnie od wszelkich rankingów - dla mnie rankingu może nawet nie być. Jednak jeśli już rzuca się pomysł że jest, tworzy się go, potem wklepuje wyniki to bądźmy konsekwentni i uznawajmy go zamiast powiedzieć - nie daliśmy rady to resetujemy i zaczynamy od nowa.

Fortep - Sro 19 Sty, 2011

pomimo tego że jestem w stanie odtworzyć wyniki wszystkich turniejów trójmiejskich, jestem za resetem z początkiem roku. w innym wypadku rankimg byłby z niepełnej liczby wydarzeń zeszłego roku.
D.W. - Sro 19 Sty, 2011

Ranking i tak planowo ma być kasowany raz do roku.

Już pisałem jak to sobie wyobrażamy i będziemy chcieli wprowadzić. Ranking nie ma być dla samego rankingu. Ale na jesień przykładowo 15 listopada zostaje zamknięty i 8-16 najlepszych graczy z rankingu uzyskuje prawo startu w turnieju, który ma wyłonić najlepszego gracza. Czy to nazwiemy Puchar Polski czy inaczej nie ma znaczenia. To będzie podsumowanie rocznej rywalizacji.

Taki turniej finałowy odbywałby się np. w jeden dzień a w drugi byłyby Mistrzostwa Polski otwarte dla wszystkich chętnych. Przy czym wyniki rankingu też miałyby znaczenie bo gracze stojący wyżej byliby rozstawiani.

I cała zabawa z rankingiem odbywałaby się od początku do kolejnego finału.

DaRKeR - Sro 19 Sty, 2011

No to tym bardziej lepiej zresetować ranking. Bo przecież teraz nie będziecie robić pucharu Polski.

Inna sprawa, która mnie interesuje, a to głównie dlatego że co tydzień u nas na lidze Wrocławskiej jest turniej 12 i więcej osobowy, jak rozumiem to spokojnie mógłbym zgłaszać te turnieje do rankingu ?

D.W. - Sro 19 Sty, 2011

Darker oczywiście takie turnieje liczone byłyby do rankingu.

Chciałbym, aby pewne ustalenia zapadały i tak przy współudziale osób organizujących turnieje. To zostanie rozwiązane na zasadzie zamkniętego forum gdzie będa mieli do niego dostęp nie wiem np osoby, które zorganizowały przynajmniej 3 turnieje. Czy jakiś inny limit. Tam można by dyskutować o pewnych sprawach związanych z punktacją czy zaliczaniem konkretnyc turniejów.

Przy takich turniejach cotygodniowych widzę np. taki problem, że przez to wyniki ogólnopolskiego będą zdominowane przez te turnieje. Z drugiej strony trudno karać graczy jakimiś ograniczeniami za to, że potrafili się zorganizować.

Jeśli chodzi o turnieje to myślimy o podziale na turnieje małe czyli minimum 8 graczy, turnieje średnie 16 i więcej i turnieje duże powyżej 24 graczy. Im większy to można zdobyć więcej punktów w danym meczu.

DaRKeR - Sro 19 Sty, 2011

D.W. napisał/a:
Darker oczywiście takie turnieje liczone byłyby do rankingu.
Przy takich turniejach cotygodniowych widzę np. taki problem, że przez to wyniki ogólnopolskiego będą zdominowane przez te turnieje. Z drugiej strony trudno karać graczy jakimiś ograniczeniami za to, że potrafili się zorganizować.


No to dobrze, miałem nadzieję że organizacja będzie nagradzana a nie ograniczana :)

Sądzę że fora dla Sędziów i Organizatorów byłoby świetnym pomysłem.

Fajnie by było też zacząć zbierać zasady poza FAQ, tak jak jest to robione tutaj:http://deckbox.org/forum/viewtopic.php?id=232
tylko że w wersji PL. dla mniej doświadczonych Sędziów/Organizatorów byłoby to bardzo pomocne w rozstrzyganiu konfliktów według jakiegoś schematu.

Carnage - Sro 19 Sty, 2011

Skoro reset rankingu miałby nastąpić w listopadzie to nie widzę już żadnych przeciwskazań żeby liczyć turnieje od początku i nie przeprowadza resetu. I tak zliczanie byłoby od turnieju pod koniec września - także byłby to okres niecałych 14 miesięcy.

Druga kwestia to problem zauważony przez D.W w poście powyżej. Jeśli będzie można zgłaszać każdy turniej to można automatycznie założyć że cały ranking zdominują wyłącznie gracze Wrocławscy. Tam funkcjonuje wewnętrzna liga i turnieje są bodajże co tydzień. We wszystkich pozostałych miastach turniejów albo nie ma w ogóle albo jeśli są to ich częstotliwość wynosi jeden na półtora miesiąca. Wiadomo że na lokalne ligowe turnieje Wrocławskie ludzie nie będą dojeżdżać z innych miast. Należałoby zatem wprowadzić jakiś limit organizacji sankcjonowanych turniejów w danym mieście np. jeden na miesiąc.

DaRKeR - Sro 19 Sty, 2011

carnage dobra tylko dlaczego ?

Co Tydzień mamy co najmniej tyle osób na turnieju jak w innych miastach, a często nawet więcej.
Nie ma też żadnych przeciwwskazań by do nas na lige dojeżdżać.

Carnage - Sro 19 Sty, 2011

Proszę Cię... Nikt nie będzie dojeżdżał do innego miasta (dla wielu oddalonego setki kilometrów) na wewnętrzne turnieje ligowe - tym bardziej co tydzień. To kwestia pieniędzy i czasu. Turnieje które odbyły sie dotychczas pokazały że byłem jedną z nielicznych osób które gdziekolwiek jeździły a więcej niż raz na miesiąc nawet ja nie dałbym rady.
Ranking winien być podsumowaniem wewnętrznych rozgrywek z kilku miast a nie jednego.
Nie narzucaj innym miastom nieco chorego tępa cotygodniowych turniejów (bo takie trzeba byłoby narzucić żeby się z wami zrównać) - jest to absolutnie niemożliwe. Jak już wspomniałem w większości miast (nawet tych gdzie są gracze) - turniejów nie ma w ogóle, a tych nielicznych gdzie coś się organizuje - to nie częściej niż raz na półtora miesiąca.
W tej sytuacji uznawanie każdego turnieju doprowadzi do potwornego przekłamania rankingu.

Nie wiem czy odpowiadałaby Ci sytuacja gdzie na turnieju który podsumowywałby taki ranking znalazłoby się 95% Wrocławian i może przy dobrych wiatrach 1-2 osoby z innego miasta. A tak niestety będzie jeśli dojdzie do sankcjonowania tak częstych turniejów. Nie wiem - może właśnie o to Ci chodzi...
Według mnie szansę na zaistnienie w takim rankingu trzeba dać równą wszystkim . Sam ranking powinien obrazować zmagania graczy w kilku miastach (oczywiście chodzi mi te które posiadają jakąś bazę graczy) a szansę na udział w finale rankingu winny mieć najlepsze osoby z różnych miast a nie tylko najlepsze osoby z Wrocławia.

DaRKeR - Sro 19 Sty, 2011

mówisz o równych szansach, a nie chcesz resetu rankingu.

Poza tym mówisz o staraniach się na turniejach. My tutaj nie tylko staramy się by być na jakiś turniejach, ale poza tym świetnie się organizujemy, robiliśmy to jeszcze przed Polską wersją, robimy to po Polskiej wersji. Czyli bardzo się staramy, czemu mielibyśmy być za to "karani".

Zatem na zasadzie kompromisu proponuje reset i jakieś ograniczenie do 1 turnieju na 2 tygodnie, w danym mieście. My to pewnie rozwiążemy tak, że będziemy 2 turnieje sumować w 1 i takie wyniki wysyłać.

Carnage - Sro 19 Sty, 2011

Co ma reset do równych szans? Na dotychczasowych turniejach które byłyby wliczane do rankingu mógł zjawić się każdy a zostały organizowane w kilku różnych miastach- każdy miał równe szanse i żadne miasto nie zostało jakoś specjalnie faworyzowane pod względem liczby turniejów. Czy za zrównanie szans uważasz pozbawienie uczciwego dorobku punktowego tych którzy brali w nich udział i zajęli w nich niezłe miejsca? Ciekawy tok myślenia...

Nie rozumiem też o jakiej karze mówisz... Równe szanse dla wszystkich miast to nie jest "kara" dla Wrocławia. Możecie jak dotychczas grać co tygodniowe turnieje wliczające się do Waszej wewnętrznej ligi a jeden turniej w miesiącu wyznaczyć jako ten liczący się do rankingu Galakty - proste rozwiązanie. Jeszcze raz powtórzę - sankcjonowanie większej ilości niż jeden turniej w miesiącu w danym mieście doprowadzi do bardzo mocnych przekłamań Galaktowego rankingu i odbije się jego całkowitą dominacją przez Wrocławian.

DaRKeR - Sro 19 Sty, 2011

Carnage napisał/a:
Co ma reset do równych szans? Na dotychczasowych turniejach które byłyby wliczane do rankingu mógł zjawić się każdy a zostały organizowane w kilku różnych miastach- każdy miał równe szanse i żadne miasto nie zostało jakoś specjalnie faworyzowane pod względem liczby turniejów. Czy za zrównanie szans uważasz pozbawienie uczciwego dorobku tych którzy brali w nich udział i zajęli w nich niezłe miejsca? Ciekawy tok myślenia...


Nie no spoko, zgłoszę całą poprzednią ligę i zobaczymy jak będzie z miejscami. W końcu nie było mówione inaczej więc to co było powinienem zgłosić całość.

Carnage napisał/a:
Nie rozumiem też o jakiej karze mówisz... Równe szanse dla wszystkich miast to nie jest "kara" dla Wrocławia. Możecie jak dotychczas grać co tygodniowe turnieje wliczające się do Waszej wewnętrznej ligi a jeden turniej w miesiącu wyznaczyć jako ten liczący się do rankingu Galakty - proste rozwiązanie. Jeszcze raz powtórzę - sankcjonowanie większej ilości niż jeden turniej w miesiącu w danym mieście doprowadzi do bardzo mocnych przekłamań Galaktowego rankingu i odbije się jego całkowitą dominacją przez Wrocławian.


Ja poniekąd dążę do wspólnego rozwiązania, uwzględniającego zarówno reset jak i jakieś sensowne rozwiązanie z turniejami, a Ty widzisz tylko swój punkt widzenia i żeby przez przypadek nie zrobiło Ci się gorzej.
Słyszałeś o słowie kompromis ? :)

Carnage - Sro 19 Sty, 2011

Kompromis - jak najbardziej. Jednak Ty cały czas proponujesz opcję która premiuje jedno miasto. Na to zgodzić się nie można. Przy uwzględnieniu mojej propozycji gracze z żadnego miasta nie powinni ucierpieć specjalnie bo jeden turniej w miesiącu myślę że jest osiągalny przynajmniej dla większości.
Jeśli za kompromis uważasz wystartowanie od absurdalnej i absolutnie nie osiągalnej przez innych liczby 4 turniejów w miesiącu i zbicie ich do nadal nie osiągalnej przez inne miasta liczby dwóch to chyba mylisz pojęcia.

DaRKeR - Sro 19 Sty, 2011

sklep smok (kraków ?) robi 2 turnieje na miesiąc

Gdańsk może to robić bez mrugnięcia okiem bo tam Fortep się stara.

Katowice mają ludzi też mogą to robić, było nawet tak że tam były 2 turnieje jednego dnia.

Nie mierz innych swoją miarą, jakby ktoś u was w Warszawie za to się wziął zamiast ciągle narzekać i jojczyć to mielibyście zapewne już ligę zrobioną. Bo nie wmówisz mi że macie tylko 10 graczy. Graczy WHI macie w Wawie mnóstwo tylko nie potraficie do nich trafić/dotrzeć, gdybyście organizowali turnieje po sklepach, nawet dla 1 bp to już dawno byście mieli te 2 turnieje albo i więcej w miesiącu.

Carnage - Sro 19 Sty, 2011

Gdańsk zorganizował dotychczas jakieś 3 turnieje - średnio co wspominane przeze mnie 1,5 miesiąca wypada. Nie wiem o jakich co miesięcznych turniejach w Krakowskim Smoku wspominasz bo z relacji Eahla i Stacha jasno wynika że w Krakowie poza dwoma turniejami zorganizowanym przez Galaktę nigdy nie było żadnych innych i szanse na zorganizowanie czegokolwiek z inicjatywy graczy są bardzo słabe. W Katowicach od dawna nic się nie dzieje gdyż na turnieje nikt nie przychodzi (lub 1-2 osoby) - zatem turnieje się nie odbywają - co widać nawet po postach na whinvasion.
Bardzo proszę nie przekłamuj rzeczywistości by podeprzeć swoją rację bo to już chwyt poniżej pasa.
Co do Warszawy to jestem w stanie zorganizować co miesięczny turniej (nawet mimo że po wielu wcześniejszych doświadczeniach organizatorskich w inne karcianki jestem do tego bardzo mało chętny) - jednak z pewnością nie częściej. Graczy niestety nie ma u nas tylu ile mówisz - 6-8 osób to nasza rzeczywistość jeśli chodzi o możliwą frekwencję.

Jeszcze jedno - o ile zarzut o dbanie o swój interes ma jakieś przełożenie na moje zdanie w sprawie resetu rankingu to już w kwestii częstotliwości sankcjonowanych turniejów nie ma odniesienia do rzeczywistości. Jako że jak wspominałem nadal zamierzam co jakiś podróżować na turnieje w innych miastach - zatem mnie ten problem najmniej dotknie.
Myślę jednak o innych graczach i wolałbym aby szanse były zrównane niezależnie czy ktoś jest z Wrocławia czy nie. Rzeczywtość turniejowa i organizacyjna w innych miastach wygląda na prawdę inaczej niż we Wrocławiu - powtórzę tu za Tobą "nie mierz innych swoją miarą".

Fortep - Sro 19 Sty, 2011

ranking jest po to żeby ocenic siłę gry. nie zawsze rośnie tylko przy słabszym wyniku również spada. nie widze wiec problemu zeby liczyc wszystkie turnieje. to prawda ze przy dużej ilości turnieji ilość graczy z wrocławia ze sporym rankingiem będzie prawdopodobnie wieksza niż w innych miastach, lecz najpewniej nie zdominują oni aż tak MP zamkniętego. będzie spora liczba graczy z innych miast. ci najlepsi po prostu i tak sie dostaną. jdyna kwestia gdzie byłby punkt odcięcia, ale o tym musi już zdecydować galakta i może to zrobić juz na jesień, gdy będzie wiadomo jak tabela rankingowa będzie się ksztaltować.
DaRKeR - Sro 19 Sty, 2011

kto tu się mija z prawdą ?
proszę Smok:
http://www.whinvasion.pl/....php?f=13&t=892

Carnage - Sro 19 Sty, 2011

He, he - nieźle... Potwierdziłeś tym samym moją uwagę w całej rozciągłości.
Sklep Smok do którego tematu link dałeś znajduje się w Katowicach nie w Krakowie - to raz.
W Krakowie sytucja z turniejami jest taka jak opisałem. Z resztą w Katowicach sytuacja z turniejami jest także dokładnie taka jak opisałem.
Jeśli uważnie przeczytasz posty w temacie pod ogłoszonym turniejem w Katowicach dowiesz się że przyszły 2 osoby zatem turniej się nie odbył. Poprzedni w tym samym mieście w którym reklamujesz iż turnieje są dwa razy w miesiącu był wyznaczony dość dawno temu bo w listopadzie (ten także się nie odbył z powodu przyjścia zaledwie 3 osób).
Nie zauważyłem też w wypowiedzi Fortepa deklaracji iż jest w stanie zapewnić w swym mieście narzucane przez Ciebie tempo turniejowe gdyż zapewne nie jest w stanie...
Jeszcze raz poproszę - nie przekłamuj rzeczywistości.

DaRKeR - Sro 19 Sty, 2011

no spoko racja że to katowice. ale jak widać da się robić turnieje, a jak nie ma graczy to nie ważne czy będzie 1 w miesiącu czy 1 w roku i tak nie będzie graczy.
szymuss - Sro 19 Sty, 2011

[quote="DaRKeR"]sklep smok (kraków ?) robi 2 turnieje na miesiąc

Gdańsk może to robić bez mrugnięcia okiem bo tam Fortep się stara.

Katowice mają ludzi też mogą to robić, było nawet tak że tam były 2 turnieje jednego dnia.

Yyy Od kiedy Smok roki 2 turnieje co miesiac?

Asarnil - Sro 19 Sty, 2011

Witam,
Głos z Torunia - jesteśmy zdecydowanie przeciwko zliczaniu punktów z każdego turnieju. My, mając możliwość zorganizowania turnieju co 1-2 miesiące nie będziemy mieli absolutnie żadnych szans, żeby być chociażby w środku stawki. Moim zdaniem ranking ma oceniać, kto jest najlepszym graczem, a nie kto - wybaczcie określenie - natrzepie więcej turniejów. Jeśli któreś z miast chce organizować 4 turnieje na miesiąc nie widzę przeszkód, żeby traktowało je jako trening i punkty do wewnętrznej ligi. Bo nie wyobrażam sobie sytuacji, że musiałbym jeździć powyżej 200 km co tydzień, żeby mieć jakiekolwiek szanse powalczyć w lidze. Mimo tego, że mamy sporą bazę graczy w Toruniu nie mamy takiego szczęścia, by mieć możliwość organizowania cotygodniowych turniejów. Na razie również dopiero się organizujemy, więc tym trudniej określić jakie mamy możliwości.
Jeśli chodzi o reset rankingu - właściwie myślę, że nie ma to wielkiego znaczenia, wiadomo - dla nas było by fajniej jakby był reset, ale ja bym sie na tym jakoś szczególnie nie upierał.

Pozdrawiam

RasTafari - Sro 19 Sty, 2011

co ja się cieszę, że się nie muszę trzepać o turnieje tak jak wy :razz: chociaż raz pozytyw z tego mojego grania just4fun :mrgreen:

do tematu wracając, najwspanialej by było jakby turnieje "rankingowe" miały zasięg ogólnopolski i odbywały się przy okazji większych konwentów rpg/planszowych. Wtedy by nie było problemu, każdy by sobie punkty do rankingu ciułał. Rozumiem też, że nie każdemu z południa chce się jechać do stolicy a już na pewno nie na wybrzeże (jebane 12h w jebanym PKP w drodze na Pionka, ehhh) i wybacz DaRKeR ale text, że każdy może sobie do wro podjechać jest nie na miejscu.

Z drugiej strony nie można ograniczać ludzkiej chęci grania (ukłon w stronę wro), ale przez to też imho było by nie fair aby jakieś miasto mogło trzepać więcej punktów niż inne tylko dlatego, że tam więcej ludzi gra.

Krótko, co proponuję. Turnieje w każdym mieście odbywały by się tak jak obecnie, dajmy na to raz na tydzień, przyznawane by były za to punkty rankingowe, natomiast na większych konwentach odbywałyby się turnieje, które by były znacznie lepiej punktowane niż turnieje lokalne (dajmy na to że suma punktów z trzech zwycięstw lokalnych byłaby równa zwycięstwu w turnieju ogólnopolskim), w ten sposób powstała by "krocząca" lista, która by nie premiowała, żadnego ze sposobów grania (lokalnego czy ogólnopolskiego).

DaRKeR - Sro 19 Sty, 2011

ale nie ma problemu żeby to był 1 turniej na 2 tygodnie.

szymus chodziło o katowickiego smoka- my bad


Natomiast wkurza mnie postawa Carnage, który zawsze narzeka i nie szuka żadnych rozwiązań.

Dlatego niech to będzie nawet tak że 1 mały turniej na miesiąc + jeśli będzie w tym samym miesiącu turniej duży ogólnopolski w tym mieście to się liczy osobno.
Ale do tego koniecznie powinien być reset rankingu, zwłaszcza jak mają być wprowadzone różne punktacje za poszczególne turnieje, czego wcześniej nie było.
I nie widzę po co, tracić czas na masę roboty z próbą odtworzenia turniejów wstecz, która i tak nie będzie stuprocentowa.

jerry_6 - Sro 19 Sty, 2011

Proponował bym rozwiązanie podobne jakie istniało swego czasu w lidze warhammera, tzn liczyło się powiedzmy w rankingu 10 najlepszych wyników w małych turniejach i po 5 w średnich i ogólnopolskich.
Asarnil - Sro 19 Sty, 2011

jerry_6 napisał/a:
Proponował bym rozwiązanie podobne jakie istniało swego czasu w lidze warhammera, tzn liczyło się powiedzmy w rankingu 10 najlepszych wyników w małych turniejach i po 5 w średnich i ogólnopolskich.

Jestem zdecydowanie za (szczególnie, że gram również w figurkowego WH i wiem, że system się naprawdę dobrze sprawdza)

Syndelis - Sro 19 Sty, 2011

Ja tam z nikim nie zamierzam się kłócić, tak więc napiszę tylko moją propozycję:

Turniej liczony do rankingu (1 na miesiąc) + ewentualny turniej na konwencie wyłamujący się z tej bariery.

Reset rankingu - jestem za.

Carnage - Sro 19 Sty, 2011

DaRKeR napisał/a:

Natomiast wkurza mnie postawa Carnage, który zawsze narzeka i nie szuka żadnych rozwiązań.

Dlatego niech to będzie nawet tak że 1 mały turniej na miesiąc + jeśli będzie w tym samym miesiącu turniej duży ogólnopolski w tym mieście to się liczy osobno.
Ale do tego koniecznie powinien być reset rankingu, zwłaszcza jak mają być wprowadzone różne punktacje za poszczególne turnieje, czego wcześniej nie było.
I nie widzę po co, tracić czas na masę roboty z próbą odtworzenia turniejów wstecz, która i tak nie będzie stuprocentowa.


Szukam rozwiązań i co więcej w chwili obecnej sam planuję wziąść się za organizację naszych lokalnych małych turniejów jako że raczej na nikogo innego nie będzie można liczyć w tej kwestii.
Zatem żeby nie było - na taką wersję przystaję i ja - (czyli 1 mały turniej) plus okazjonalnie ewentualny 1 większy związany np. z konwentem itd. Resetujmy ranking wobec tego - niech i tak będzie. Jednak jeśli tak robimy to muszą być ustalone jak najszybciej konkretne zasady i podane do publicznej wiadomości (typu: punktacja na różnych szczeblach turniejów, minimalna liczba graczy - proponuję 4 ze względu na dość słabą frekwencję w wielu miastach, zasady sankcjonowania - czy trzeba zawiadamiać przed turniejem Galaktę informując o nim, zasady przekazywania wyników itd).

DaRKeR - Sro 19 Sty, 2011

ale 4 osoby to nie turniej, to tak na prawdę gra for fun.

minimum 6 osób. Chociaż ja mimo wszystko byłbym za tym co pisał D.W. 8/16/24

pozostaje ustalić liczbę rund przy małym/średnim/dużym - bo póki co były liczone wszystkie gry, wiec musi to być usystematyzowane. Żeby nie było że w jendym mieście mały to 4 rundy a w innym 8. bo automatycznie ten co wygra ten mały turniej gdzie jest 8 rund będzie dużo więcej punktów miał.

Carnage - Sro 19 Sty, 2011

W takim razie w części miast nie będzie turniejów w ogóle - np. Kraków - tam jest szansa na frekwencję w tych granicach. W innych miastach też nie zawsze się da zebrać więcej osób. Uważam że 4 osoby to dobra minimalna liczba - da się rozegrać 3 rundy swissa grając z każdym. Ale rzecz jasna niech zadecyduje D.W.

Co do rund to się zgadzam - trzeba to ustalić żeby nie było dziwnych sytuacji.

D.W. - Sro 19 Sty, 2011

System rankingowy nie jest oparty na uzyskiwaniu punktów za zdobycie konkretnego miejsca w turnieju a za konkretny mecz z konkretną osobą. Teoretycznie jest dlatego możliwe dopuszczenie takich turniejów po 4 osoby do rankingu. Ale o ile są prawidłowo prowadzone a nie służą jedynie nabijaniu punktów. Co prawda trzeba sobie zdawać sprawę, że gracz posiadający bo ja wiem 1200 punktów bardzo niewiele np. zdobędzie na graczu posiadającym 1000 pkt. Im większa różnica tym mniej punktów dlatego w pewnym momencie nabijanie punktów jest bardzo słabe.

Generalnie takie turnieje musiałyby mieć jakieś ograniczenia. Bo nie może być takiej sytuacji, że ciągle grają te same 4 osoby w kolejnych turniejach. Nie mogłyby liczyć też na jakieś nasze wsparcie w postaci nagród. Ale z drugiej strony aby całkiem nie zlikwidować możliwości pojawienia się w rankingu.

Na pewno system rankingowy czy jakieś zasady będą wymagały modyfikacji bo nie można wszystkiego przewidzieć. Tym bardziej, że wiele rzeczy jest niewiadomą. Jeśli cos się nie sprawdzi zostanie zmienione.

W każdym razie pierwsze osoby dostaną dostęp do strony najpóźniej w poniedziałek.
Osoby organizujące turniej będą mogły zamieścić news na stronie informujący o turnieju, potem z wynikami i ewentualnie np. relację z turnieju, która byłaby nawet bardzo wskazana.

Przygotujemy też opis działania i liczenia punktów rankingowych. Być może za jakiś czas trzeba będzie to poddać modyfikacji. Ale już na nic nie czekamy i zaczynamy. Reszta wyjdzie w praniu.

SeeM - Sro 19 Sty, 2011

Czemu punkty kasowane każdego roku wykluczają się u was z punktami "wszechczasów"? Można je liczyć osobno i wówczas starzy gracze turniejowi mają satysfakcję, a dobrzy gracze tegoroczni mają wejściówkę na Pro Tour :wink: . I te pierwsze można kasować nawet raz na miesiąc, jeśli miałoby to dawać sprawiedliwe wyniki.

Ja mam 1006 i (mimo tylko dwóch turniejów na koncie) poświęciłem masę czasu i pieniędzy, by zdobyć tak wysoki wynik. Chciałbym, żeby i te sześć punktów miało wpływ na choćby honorową punktację, która będzie kontynuowana.

Nie wiem też czy zdajecie sobie sprawę z faktu, że resetując wyniki i wprowadzając zasadę kto sobie sam lepiej zorganizuje ligę w swojej okolicy przesuwacie zupełnie ciężar organizacji turniejów na graczy. W końcu gracze chcą być w rankingu, więc będą się pocić i starać.

Michal - Sro 19 Sty, 2011

Cytat:
Nie wiem też czy zdajecie sobie sprawę z faktu, że resetując wyniki i wprowadzając zasadę kto sobie sam lepiej zorganizuje ligę w swojej okolicy przesuwacie zupełnie ciężar organizacji turniejów na graczy. W końcu gracze chcą być w rankingu, więc będą się pocić i starać.


Nie do końca - obecnie przygotowujemy system wspierania lokalnych turniejów, w ramach którego będziemy wspierać i pomagać w organizowaniu turniejów w lokalnych sklepach/klubach. Dlatego gracze nie zostaną zostawieni sami sobie.

We wspomnianym przez D.W. opisie działania rankingu znajdzie się stosowny zapis rozróżniający turnieje lokalne od średnich czy dużych, co oczywiście będzie miało wpływ na liczbę zdobywanych punktów.

D.W. - Sro 19 Sty, 2011

Ranking w momencie gdy gracz nie gra jakiś czas a jego wynik wisi i tak nie mówi niczego. A po jakimś czasie pojawia się wiele „martwych dusz”.

Żebyśmy się dobrze zrozumieli. Cały czas będą widoczne wyniki poszczególnych turniejów także tych, które były dawniej i nie są liczone w danym roku. Dlatego to nie zginie i każdy będzie mógł wskazać że 5 lat temu na turnieju w XXXX pokonał gracza YYYY, który teraz został mistrzem świata.

Co do organizacji turniejów to przygotowujemy zasady naszego wsparcia, jakie nagrody, sugestie dla sklepów co do organizacji. Będziemy to koordynować i starać się namawiać właścicieli aby przyłączyli się do organizacji. A także będziemy im pomagać. Dlatego jestem przekonany, że uda się zorganizować rozgrywki w miastach gdzie ostatnio ich brakowało.

szymuss - Sro 19 Sty, 2011

Warto sie odezwac do tego Chlopaka co prowadzi sklep z wszystkimi grami w G. Kazimierz w Krakowie kolo Kina Cinemacity. Tam sporo graczy gra ,a jednak ominiecie Krakowa to duza strata.
Asarnil - Czw 20 Sty, 2011

D.W. - wszystko póki co brzmi naprawdę super, patronat i pomoc wydawcy gry jest nieoceniona w jakimkolwiek systemie. Jako figurkowy gracz w batla i 40k wiem, że trudno się organizować, szczególnie na poziomie lokalnym, jeśli takie np GW cię zupełnie olewa.
Także trzymam kciuki, żeby wszystko się udało i żebyśmy ruszyli z planem czym prędzej :)

D.W. - Czw 20 Sty, 2011

Starujemy od poniedziału, W wekeend zostanie wykonany restet.

Co do zapisywanych wyników to byłbym za jedną rzeczą aby do spisu tych turniejów które były pod koniec roku dopisać wyniki jeszcze przynajmniej 2. Czyli Mistrzostwa Polski. O ile pamiętam Red Skorpion miał w kazdej chwili dysponowac wynikami.

Kolejny turniej to np. Mistrzostwa Wrocławia. Te wyniki nie będa się liczyły do rankingu, którzy startuje ale będa wisiały w historii bez względu czy zostaną kasowane rankingi.
No chyba, że skrypt jest skopany :)

DaRKeR - Czw 20 Sty, 2011

wyniki Mistrzostw Wrocławia :


przed top4


top4

tutaj widok po top4 (czyli ostateczne wyniki)
1.Dominik "basior" Basiński - Orki Napór
2.Stanisław "Stach" Blaszkiewicz - Skaveny na DE
3.Adrian "DaRKeR" Szade - Orki Kontrola
4.Dominik "MykMyk" Kasprzycki - Imperium
5.Mirosław "Tancred_de_Beauville" Kuśnierz - Imperium, agrro control
6.Jakub "Młody" Bijak - Orki
7.Łukasz Paw
8.Przemysław "Przemo" Zub - Imperium (discard)
9.Diana Wrabec - Krasnoludy
10.Tomasz "Klocek" Kłoczko - Skaveny na DE
11.Kamil Sujka
12.Daniel Rej
13.Konrad Łabedzki
14.Michał Kukla



MPki wyniki są tutaj: http://whinvasion.pl/view...70&p=6701#p6701


Ale żeby dostać jak to wyglądało w poszczególnych grach to chyba tylko RedScorpion może miec.

DaRKeR - Czw 20 Sty, 2011

wybaczcie za post pod postem, ale nie chciałem już mieszać Editem.

Czy jest możliwość dodania na stronie drugiej osobnej tabeli rankingowej do Highlandera ?

Ostatnio we Wrocławiu testujemy ten format rozgrywki i muszę przyznać że jest rewelacyjny, bardzo zacięte gry i wyrównane :)
Nie mówię że od razu trzeba robić Pro Tour dla Highlandera, ale fajnie jakby był osobny ranking :)

Michal - Czw 20 Sty, 2011

Highlander to nie jest obecnie oficjalny format turniejowy. Najpierw odpalimy wszystko dla standardowej wersji, aby gracze mogli prowadzić rozgrywki rankingowe.

Poza tym nie wiem czy ktoś poza Wami we Wrocławiu tak nałogowo gra w Polsce w Highlandera ;o)

DaRKeR - Czw 20 Sty, 2011

my dopiero zaczęliśmy, ale na prawdę jest to bardzo wyrównany format i gra się mega ciekawie :D
Michal - Czw 20 Sty, 2011

Jednak nie jest to oficjalny format, dlatego nie wybiegajmy za bardzo do przodu z sankcjonowaniem i rankingami. Funowo grać i zliczać zawsze można :)
RasTafari - Pią 21 Sty, 2011

wyjdę na głupca lub ignoranta ale co to jest za "Górski" format? na czym on polega?
DaRKeR - Pią 21 Sty, 2011

polega na tym że grasz na normalnych zasadach, ale możesz mieć tylko 1 kopię danej karty w decku.
Carnage - Pią 21 Sty, 2011

Mam kilka naglących i ważnych pytań - po pierwsze - zauważyłem że we Wrocławiu na turniejach punktacja jest następująca: 3 punkty za zwycięstwo i 1 punkt za remis. Natomiast na turniejach które były organizowane we współpracy z Galaktą (przynajmniej w Warszawie, Krakowie i Poznaniu) punkty były liczone 2 za zwycięstow i 1 za remis. Ważne zatem jest jaką ustalamy w chwili obecnej punktację na turniejach które wliczają się do rankingu?
Ja byłbym za tą z turniejów we Wrcoławiu bo do takiej z innych karcianek jestem przyzwyczajony.

Dalej - ile może wynosić maxymalna liczba rund (lub rund plus rund Topa) w małym turnieju, w średnim a ile w dużym? Czy np. w małym turnieju można robić 4 rundy plus top 4 czy też 4 rundy swissa bez Topa lub 5 rund bez Topa? To wszystko jednak trzeba wyjaśnić żeby nie było przewagi rund a tym samym zdobytych punktów w jednych turniejach na innymi.


Po drugie - rozpoczynamy w Warszawie organizację turniejów - chcąc nie chcąc ja zostałem wyznaczony na organizatora i z braku innych chętnych zajmę się tym. W związku z tym -
1. Czy także mógłbym dostać dostęp do strony?
2. Kiedy i jak mógłbym ogłosić turniej na stronie?
3. Na jakie wsparcie możemy liczyć tu w Warszawie? Chodzi zarówno o nagrody jak i pomoc w wynegocjowaniu lokalu z jakimś sklepem (tymczasowo mamy kilka alternatywnych pomysłów na lokal turniejowy) - i od kiedy moglibysmy na dane wsparcie liczyć?
4. Jak, w jakiej formie, gdzie i komu zgłaszać później wyniki?

DaRKeR - Pią 21 Sty, 2011

u nas we Wrocku jest tak.

3 za wygraną 2-1,2-0
2 za wygraną 1-0 (po time limicie)
1 za remis
0 za przegraną

dodatkowo przy nieparzystej ilości graczy
bye = 2-1 (0:0 w strefach)
drop = 0-2 (0:0 w strefach)


Jak chcesz zrobić 4 rundy przy turniejach dla 4 osób ?

żeby były 4 rundy (nie mówiąc już o top4 czy coś takiego) musi być z 8 graczy inaczej to bez sensu.

Carnage - Pią 21 Sty, 2011

Co do rund to właśnie dlatego pytam się o Maxymalną ilość w turnieju każdej rangi . Można byłoby mieć wówczas w takim turnieju mniejszą ilość rund ale niedozwolona byłaby większa ilość. I tak na przykład przy wyznaczeniu Maxymalnej ilości 4 lub 5 rund bez Topa na turnieju małym - organizatorzy turniejów gdzie przyjdzie 8 osób zdołają zrobić tą maxymalną ilość rund (ale oczywiście nie będą mogli więcej), natomiast turniej 4 osobowy zadowoli się 3 rundami - bo fizycznie nie da rady więcej (będzie to też niejako doping i moblilizacja do przychodzenia w większej ilości graczy na turniej).

Z rundami jak i punktacją niech zadecyduje D.W. i poda jak najszybciej do wiadomości bo to ważne żeby zacząć jak najszybciej. Plus liczę tez na szybką odpowiedź od D.W lub Michala na moje pozostałe pytania.

D.W. - Sob 22 Sty, 2011

1. Organizatorzy turniejów otrzymają dostęp do strony. Czyli jeśli będziesz organizował to tak. Zreszta jeśli ktos będzie chciał pisac newsy związane z rozgrywkami, relacje, opisy ciekawych talii, artykuły związane ze strategia to także będzie zapraszamy.
2. Turniej będzie mógł zostać ogłoszony najpóźniej na 2 tygodnie przed jego rozegraniem. Będzie opublikowany regulamin jak i kiedy należy to zrobić.
3. Wsparcie turniejów w całym kraju będzie takie same. Nagrodami będą przede wszystkim materiały związane z inwazją (maty, spinki czy pudełka na karty itd. ). Zestaw gadżetów co jakiś czas będzie się zmieniał. To będzie w dokumencie, który opublikujemy.
W Warszawie zarówno sklep Planszomania, Wargammer jak i Graal jest zainteresowana przeprowadzaniem turniejów. Oczywiście te sklepy maja różne warunki i to trzeba dostosować do planów.

4. Po skończeniu turnieju organizator wprowadza wyniki za pomocą skryptu. To prosta sprawa. Taki turniej z wprowadzonymi wynikami po zaakceptowaniu przez głównego admina czyli przyjmijmy, że przez Michała zostaje dopisany do rankingu, który ulega automatycznemu przeliczeniu.

Chcieliśmy aby turnieje sankcjonowane były od 8 graczy. Jednak damy raczej możliwość aby mniejsze turnieje liczyły się do turnieju. Nie będą jednak przez nas wspierane nagrodami to będzie następowało od 8 graczy.

Co do ilości rund to proponowałbym:
4 graczy – 3 rundy
5-7 graczy – 3 rundy i finał.
8-24 graczy – 4 rundy i top 4 (półfinał, finał) + gra i 3 miejsce
Powyżej 24 graczy – 5 rund i top 4 (półfinał, finał) + gra i 3 miejsce

Więcej rund nie proponuję bo jednak turniej powinien sprawnie zostać przeprowadzony i nie powinien być męczarnią dla graczy.

DaRKeR - Sob 22 Sty, 2011

well wydaje mi się że przy turniejach po 40 osób (taki w kwietniu może być we wrocławiu) top4 to malutko, bo żeby być pewnym wejścia do finalu trzeba wygrać dosłownie wszystko i to najlepiej 2-0, bo przy 2-1 to jeszcze może się zdarzyć że się nie wejdzie :)
dlatego powyżej 24 osób, zostawiłbym to w rękach organizatora jak planuje to rozwiązać.

Carnage - Sob 22 Sty, 2011

Tu zgodzę się z Darkerem że przy tych największych turniejach powinna być możliwość rozegrania top8.

I poprosiłbym jeszcze o decyzję w sprawie punktacji - czy 2 za zwycięstwo czy też 3 lub może system przeniesiony z tego Wrocławskiego?

D.W. - Sob 22 Sty, 2011

Można przy turniejach powyżej 24 dać jako maksymalne warunki:

5 rund + top 8

Dalej od turnieju powyżej 38
6 rund + top 8

Podanie maksymalnych warunków będzie oznaczało, że to je organizatorzy będą stosowali bo część graczy się będzie tego domagała. Dlatego muszą one być dobrane tak aby były naprawdę do zastosowania a nie, że damy duży margines licząc na to, że organizatorzy będą się kierowali zdrowym rozsądkiem i nie przesadzą i dadzą mniejszą ilość gier.

Fortep - Sob 22 Sty, 2011

przyznam że dziś się wyłamałem z tego schematu (nie miałem możliwości sprawdzenia) z doświadczen dzisiejszego dnia przyznam że 4 rundy na 18 osób to troszkę mało, za dużo zależeć będzie od kojarzeń i wartościowości. moja propozycja to:
>16 osób 5 rund i top4
>24 osób 5 rund i top8

punktacja to 3pkt za wygraną 1 za remis, 0 za przegraną

2pkt za 1-0 uważam za nietrafione, bo to częsty wynik w kontrolkach, czyli znowy preferencja typu talii, a chyba nie o to chodzi, już wystarczy że w 50 min nie jest łatwo rozegrać 3 gry

E: literówki

DaRKeR - Sob 22 Sty, 2011

ja nie mówie że tak ma być ino że tak jest u nas. My tak zrobiliśmy specjalnie by nie było gier na czas. Premiujemy mieszczenie się w czasie.
D.W. - Sob 22 Sty, 2011

Przede wszystkim ranking daje możliwość lepszego kojarzenia pierwszych par. Najlepsi gracze w ten sposób nigdy nie spotykają się od razu w pierwszej rundzie, są niejako rozstawieni.

Punktacja... To bym dał do wyboru organizatorom. Pomiędzy wariantem Wrocławskim a oficjalnym. Wariant Wrocławski ma swoje plusy bo niestety bywa, że gracze przeciągają grę jeśli dotychczasowy wynik ich jest dla nich korzystny.
Generalnie dla samego turnieju nie ma to znaczenia jeśli zostanie ogłoszone przy zapisach. I zobaczymy, który schemat się najbardziej sprawdzi.

Zawsze jeszcze pozostają zegary szachowe...

DaRKeR - Sob 22 Sty, 2011

zegary szachowe nie pomogą ino wydłużą rozgrywkę z 50min do 2 godzin. Teoretycznie ten zegar by trzeba było klepnąć po każdej akcji bo przeciwnik może odpowiedzieć. Akcji w turze może być nawet kilka do kilkunastu - masakra ;)
D.W. - Nie 23 Sty, 2011

Dla potomnych zostąły dodane wyniki Mistrzostw we Wrocławiu oraz w Pszczynie. Chodzi o kolejność bo wyniki i tak nie maja wpływu na obecny ranking.
DaRKeR - Nie 23 Sty, 2011

ee tylko że i mistrzostwa wrocławia i mp są wprowadzone błędnie ;)

W MP zostały wprowadzone dane przed top8

bo top8 wyglądało tak
1. Mistrzyni Polski 2010 - Aleksandra "Krecik" Smełka - DE Skaven
2. Wice-Mistrz Polski 2010 - Jakub "Jaszczur" Serafin - Empire
3. Diana Wrabec - Orc
4. Piotr "Carnage" Furmański - Dwarf
5. Adrian "Darker" Szade - Orc
6. Dawid "MrSigil" Włoch - Dwarf
7. Michał "Nayan" Kukla - Orc
8. Kuba "Ziggy" Kirkowski - Orc



a w Mistrzostwach wrocławia też jest wprowadzona runda zasadnicza bez top8

ostatecznie wyglądało tak :

1.Dominik "basior" Basiński - Orki Napór
2.Stanisław "Stach" Blaszkiewicz - Skaveny na DE
3.Adrian "DaRKeR" Szade - Orki Kontrola
4.Dominik "MykMyk" Kasprzycki - Imperium
5.Mirosław "Tancred_de_Beauville" Kuśnierz - Imperium, agrro control
6.Jakub "Młody" Bijak - Orki
7.Łukasz Paw
8.Przemysław "Przemo" Zub - Imperium (discard)
9.Diana Wrabec - Krasnoludy
10.Tomasz "Klocek" Kłoczko - Skaveny na DE
11.Kamil Sujka
12.Daniel Rej
13.Konrad Łabedzki
14.Michał Kukla

D.W. - Nie 23 Sty, 2011

Taaaa będzie poprawione.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group