galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

Warhammer-Inwazja.pl - soft na turniej

SeeM - Sro 26 Sty, 2011
Temat postu: soft na turniej
Jest taka sprawa - jakkolwiek na turniejach nie ma wielkich tłumów, to jednak już przy dziesięciu graczach trudno o zapisywanie wszystkiego na kartkach. Względnie niska frekwencja pozwala na szczęście na pewne eksperymenty.

Po kilku próbach skonstruowania reportera samodzielnie za pomocą makrowania w arkuszu, z ciężkim sercem usiadłem do niszczycielskiego dzieła Phyrexiańskich umysłów - DCI Reporter. O ile umiem wprowadzić nowy turniej, zrobić swissa (plus za świetnie zrobione parowanie) i finały, to cały ten program sprawia wrażenie, jakby chciał zabić organizatora, wszystkich uczestników, podłączyć się do jądra ziemi i dokonać destrukcji świata.

Czy jest coś innego, na mniejszą skalę. Bo korzystam z jakiejś 1/20 możliwości DCI i oczywiście boję się, że Ziemia wybuchnie. Na przykład coś, czym będzie możliwe płynne wyeksportowanie wyników na oficjalną tabelę.

DaRKeR - Sro 26 Sty, 2011

wiesz co ja szukam czegoś optymalnego do moich potrzeb na Assault on Wrocław, przejrzałem jakieś20 programów i niestety, jedne liczą tylko 1-0 0-1 0,5-0,5 i nie da się tego zmienić, a inne np. nie tolerują Byea, jeszcze inne wysypują się przy 20 graczach. DCI to narazie najlepsze rozwiązanie, chociaż sam jeszcze go nie rozgryzłem. Jeśli znajdę coś fajnego to dam znać.
Michal - Sro 26 Sty, 2011

Jakbyście mieli jakieś pytania do reportera to mogę spróbować pomóc. Sam wiele z niego nie korzystałem i głównie ze starszej wersji, ale może wspólnie dojdziemy do czegoś konstruktywnego ;)
Don_Silvarro - Sro 26 Sty, 2011

Lone Wolf Development przygotowuje takie cudo:
http://www.wolflair.com/i...=tournament_ace

Programik jeszcze jest w produkcji i niestety znając firmę będzie płatny, nie mniej korzystając z ich Army Buildera i po obejrzeniu demek Card Vault i Hero Lab nie mam wątpliwości, że to będzie w 100% profesjonalny i doszlifowany produkt o przejrzystym i jasnym interfejsie. Może warto się zainteresować, kiedy już wyjdzie, stali gracze z jednego rejonu/grupy mogliby np. zrzucić się na licencję, która niestety tania zapewne nie będzie...

RedScorpion - Czw 27 Sty, 2011

Z tego co wiem to DCI Reporterze za zwycięstwo (obojętnie jakie) są 2 punkty, a Galakta za wynik 2:0 proponuje chyba 3.
DaRKeR - Czw 27 Sty, 2011

znalazłem fajny programik nazywa się Swiss Perfect 98. Na razie go testuje, program w założeniu jest do szachów ale wygląda dobrze.
Paruje jak należy, jedyne co trzeba robić to jako wynik wprowadzać punkty (czyli wprowadzamy np. 3 0 w wyniku, a w "dodatkowych punktach" 2:0 lub 2:1 jako wynik i ładnie to wygląda w tabeli :)

Carnage - Czw 27 Sty, 2011

RedScorpion napisał/a:
Z tego co wiem to DCI Reporterze za zwycięstwo (obojętnie jakie) są 2 punkty, a Galakta za wynik 2:0 proponuje chyba 3.



W DCI Reporterze za zwycięstwo są standardowo ustawione 3 punkty (tyle ile w sankcjonowanych turniejach Magica), natomiast jest tam opcja zmienienia tej liczby np. na 2.

Ravandil - Pią 20 Maj, 2011

Pytanko dot. programiku Ranking Galakty. Czy programik kojarzy zawodników na podstawie ich rankingu - czyli tak jak powinno być w swissie, czy paruje ich losowo ? Pytam bo nie wiem czy jest bardzo istotne wprowadzanie aktualnego rankingu każdego zawodnika.
DaRKeR - Pią 20 Maj, 2011

program Galakty nie jest skończony, dobiera pary losowo.


Najlepszy na tą chwilę program to DCI Reporter.

Ravandil - Pią 20 Maj, 2011

No właśnie chyba nie losowo, bo jak dawałem kojarzenie kilka razy, to takie same pary wrzucał. :/ może nie jest skończony, ale działa bardzo dobrze, tzn. do rund eliminacyjnych systemem szwajcarskim. A w przypadku nieparzystej liczby, osoba z najniższym rankingiem miała BYE, chyba że to zbieg okoliczności.
Ravandil - Pią 20 Maj, 2011

Dobra, już wiem, zrobiłem szybki eksperyment. Jednak ranking jest ważny i programik kojarzy tak jak powinno być w swissie, czyli na podstawie rankingu :)
Oto dowód:

http://imageshack.us/phot...parowaniec.jpg/

Jeśli twórcy programiku dorzucą jeszcze do niego system pucharowy to już całkiem będzie wypas :)

DaRKeR - Pią 20 Maj, 2011

eee ale To co wrzuciłeś dowodzi że zupełnie tak nie paruje :D

gdyby to był Swiss parujący na podstawie rankingu to 2000 grało by z najwyższym czyli 1900

1800 z 1700.

Swiss paruje 1 rundę losowo, a potem najlepszy z najlepszym, najsłabszy z najsłabszym.

Ravandil - Pią 20 Maj, 2011

Z Wikipedi:

Lista rankingowa przedstawia się następująco:

1. Zawodnik A - 2000 (ranking)
2. B - 1800
3. C - 1600
4. D - 1400
5. E - 1200
6. F - 1000

Pierwsza runda wg zasad systemu szwajcarskiego będzie następująca:

1. A - D
2. E - B
3. C - F

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/System_szwajcarski

DaRKeR, tak samo jak na Wikipedii jest na turniejach szachowych systemem szwajcarskim, nie widzę powodu, dlaczego w Inwazji miałoby być inaczej.

DaRKeR - Pią 20 Maj, 2011

no cóż, skoro się uparłeś na niedokończony program to pozostaje mi życzyć Ci powodzenia i męczarni w wpisywaniu rankingów, gdzie zupełnie to nie jest potrzebne :)
Ravandil - Pią 20 Maj, 2011

No widzisz, bo według mnie rankingi są potrzebne do kojarzenia systemem szwajcarskim (na tym właśnie szwajcarski polega), dlatego pytam. Nie wiem co tam jest niedokończonego, może to że oprócz rund eliminacyjnych nic innego tym programikiem póki co nie zrobimy. Ale programik przetestowałem i działa bardzo dobrze, wszystko ładnie zlicza podlicza, tabelkę wyświetla, poza tym jest prosty i intuicyjny.

To może ktoś z Galakty powie jak to jest z tymi rankingami do szwajcarskiego ?

DaRKeR - Pią 20 Maj, 2011

do systemu szwajcarskiego nie potrzebne są rankingi.

1 rundę są losowe pary, a kolejne rundy grają najlepszy z najlepszym itd.

Ravandil - Pią 20 Maj, 2011

Zrobiłem kolejny eksperyment na programiku, nie wprowadziłem rankingów (każdy dostał 1000) i wtedy programik zrobił losowanie, czyli jeśli nie wprowadzimy rankingu, programik losuje pary a jeśli rankingi powprowadzamy, program kojarzy według zasad systemu szwajcarskiego.

Skoro, wprowadzanie rankingów byłoby niepotrzebne, to po co w programiku jest miejsce na wprowadzanie rankingów ?

Czy jest jakieś oficjalne stanowisko Galakty?

DaRKeR - Pią 20 Maj, 2011

hehe :) jest to w programiku, bo jak wyjdzie jego ostateczna wersja, będzie można pograć bazę danych która automatycznie wprowadzi rankingi, i potem jednym przyciskiem będziesz zgłaszał turniej, bo program będzie zintegrowany ze stroną. A póki tego nie ma i tak będziesz musiał wprowadzić wyniki przez stronę, czyli nie ma sensu sobie dorabiać roboty.
Ravandil - Pią 20 Maj, 2011

No zgadza się, ja nie szukam więcej roboty, wręcz przeciwnie, cieszę się że nie trzeba ich wprowadzać. :)
morphine - Pon 18 Cze, 2012

Zrobiłem programik do prowadzenia turnieju. Zachęcam do testów i informacji zwrotnych, będę się starał go dalej rozwijać. Plany są. Więcej informacji w programie :) .
Do pobrania tutaj

Wymagania:
zainstalowany .NET Framework 4.0 (przynajmniej Client Profile)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group