galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

Cykl Cienie Mrocznej Puszczy - [AP] The hills of Emyn Muil

wesolykowal - Sro 11 Maj, 2011
Temat postu: [AP] The hills of Emyn Muil
Czwarty dodatek został zapowiedziany.
Dostaniemy w nim nowy scenariusz, sprzymierzeńców, dodatki, potyczki oraz nowego bohatera.
Po więcej info odsyłam do linka
http://www.fantasyflightg...esem=2&esum=187

kufel - Sro 14 Wrz, 2011

FFG pokazało nową kartę ;)
http://www.fantasyflightg...s.asp?eidn=2645

Niniut - Wto 20 Wrz, 2011

i kolejne:
http://www.fantasyflightg...s.asp?eidn=2659

Karharoth - Wto 20 Wrz, 2011

Talia Radagast/Orły zaczyna wyglądać bardzo sympatycznie!
orions - Sob 24 Wrz, 2011

A jak fajnie mogą się składać te Descendanty ze Sneak Attack i Born in the Clouds :)
guciomir - Sob 24 Wrz, 2011

Nowe orzełki wyglądają wyśmienicie. Już teraz używam w mojej talii 3x radagasta i 2x landrovala. Zastanawiam się czy descendanty znajdą u mnie miejsce. Po pierwsze są tańsze o 1 zasób, co moim zdaniem robi kolosalną różnicę. Po drugie wydaje mi się że ich zdolność będzie znacznie częściej wykorzystywana niż Landrovala, który w wielu grach ledwo raz faktycznie ożywił mi bohatera. No a po trzecie faktycznie kombują się ze sneak attack i born aloft, a tak się składa że oba mam w talii :D Heh jeszcze po czwarte będzie: radagast będzie mógł lepiej wykorzystywać zasoby w połączeniu z descendantami niż w połączeniu z Landrovalem.

Ciekawe jakie jeszcze karty się pojawią...

Berestaszek - Sob 24 Wrz, 2011

już w środę będziemy mieli nowy dodatek! :D Ktoś się może orientuje kiedy jest planowana Moria?
kufel - Sob 24 Wrz, 2011

Częstotliwość wydawania dodatków to 1 na miesiąc, z etgo wynika, że Moria może pojawić się na koniec grudnia/styczeń
Berestaszek - Sob 24 Wrz, 2011

No ale w wielu grach koniec małego cyklu wcale nie pokrywał się z dużym dodatkiem.

Po głębszym zastanowieniu się musisz mieć racje bo wtedy bez sensu by było nagłe zejście do morii kiedy Gollum ciągle nie jest u króla elfów :P

l33tm4st3r - Pon 26 Wrz, 2011

nowa karta - bohater z tego dodatku :)



niezły, może sprawi że talie taktyki wreszcie będą grywalne :)

asertus - Pon 26 Wrz, 2011

Mnie się podobają przedewszystkim obie karty do orłów a nowa pieśń też przydatna.
Co do samego scenariusza- to chyba trzeba mieć talię Ducha żeby ją przejść

l33tm4st3r - Pon 26 Wrz, 2011

Obie ? Ja do tej pory widziałem jedną
asertus - Wto 27 Wrz, 2011

Ja kupiłem już ten dodatek w przedsprzedaży na Galaktikonie
l33tm4st3r - Wto 27 Wrz, 2011

zazdroszczę :P
zaspoilujesz coś ? :P

asertus - Wto 27 Wrz, 2011

Jeśli widziałeś kartę orła Potomek Thondorora, to powiem ci że jest w tym dodatku takie wydarzenie z Taktyki o koszcie 0 Lot Meneldora z Zasadą :
Akcja Wybierz sprzymierzeńca z cechą Orzeł. Cofnij tę postać na rękę jej własciciela.
Co moim zdaniem tworzy świetną synergię między tymi kartami.

I ciekawa karta to Gildor Inglorion z wiedzy( poza jego fajną umiejętnością ma też 3 Obrony)

kufel - Wto 27 Wrz, 2011

łaaaa Gildor! Super! W METW był bardzo fajną i mocną postacią ;)
Wallenstein - Wto 27 Wrz, 2011

kufel napisał/a:
łaaaa Gildor! Super! W METW był bardzo fajną i mocną postacią ;)


A co w niej było fajnego? Sage/Diplomat z 5 minda. Chyba 2 influence.

Ale wracajać do Hillsów. Jakieś zdjecia zapodajcie :!:

kufel - Wto 27 Wrz, 2011

hehe chyba graliśmy w różnego METWA :P
Warrior/Ranger, 5/7, +2 Prowess vs Orcs, 1MP a to wszystko za 4 mind!

Wallenstein - Wto 27 Wrz, 2011

Racja, pomyliłem z Galdorem, czy jak tam było temy wysłannikowi z Szarej Przystani.
Gildor rzeczywiście był niczego sobie.

asertus - Sro 28 Wrz, 2011

Jak by ktoś chciał jeszcze jakieś info o typ ap to niech mi napisze maila
asertus(at)op.pl

guciomir - Sro 28 Wrz, 2011

czy ktos ma juz ten dodatek? pospoilerujcie troche jakie karty sie w nim znajduja, na przyklad co jest napisane na quescie i co oferuja karty z nowego scenariusza
kufel - Czw 29 Wrz, 2011

Kupiłem wczoraj, miałem grać solo ale zasnąłem przy usypianiu młodych :D
Dziś podeślę fotki i mam nadzieję wrażenia po zaliczonym scenariuszu ;)

Niniut - Czw 29 Wrz, 2011

świetny dodatek :D
Grafiki z dodatku na dodatek są coraz piękniejsze ^^
Spoilerował nie będę, bo tak jak wyżej zostało napisane, Kufel zrobi foty ;)

Gildiril - Czw 29 Wrz, 2011

Świetny sprzymierzeniec dla wiedzy za 5 o statystykach 3/2/3/3. Karty ducha robiące postępy na obszarach również bardzo przydatne. Szkoda że umiejętność bohatera nie nadaje się do gry solo. Ogólnie dodatek wygląda bardzo ciekawie.
kufel - Czw 29 Wrz, 2011

Foty będą jak się zwlokę z łóżka, póki co dogorywam. Przyplątała się do mni grypa i teraz z nią leżę ;)
guciomir - Czw 29 Wrz, 2011

wracaj do zdrowia i wrzucaj foty :)
kufel - Czw 29 Wrz, 2011

Nic a nic mi nie przeszło ale słowo się rzekło:

















W scenariuszu jest tylko 1 karta wyprawy, jeszcze nie grałem bo ledwo patrzę na oczy ale ilość obszarów będzie wymuszała użycie Zwiadowców i Przewodników ;) (u mnie zawsze w talii)

Berestaszek - Pią 30 Wrz, 2011

Zanim przeczytałem treść scenariusza to myślałem że jeden przeciwnik + legolas i koniec zabaawy a tu taki myk :>

dodatkowo karty orłów są wspaniałe :D

Karharoth - Pią 30 Wrz, 2011

Jestem świeżo po 1 podejściu do Emyn Muil. Grając talią Gimli - Eowina - Theodred zakończyłem rozgrywkę z wynikiem "-16" . Co ciekawe, nie doszedł mi żaden Zwiadowca z Północy.Nie używałem również jeszcze kart z ostatniego dodatku(ba, ogólnie w talii nie mam ŻADNEJ karty z któregogkolwiek AP). Bardzo przyjemny scenariusz, wszystko wskazuje na to, że to będzie mój ulubiony ;)
maclis - Sob 18 Sty, 2014

Uważam, że Wzgórza są dobrym dodatkiem, z oryginalną mechaniką. Jest tylko jeden etap wyprawy i pomimo, że czasami można przegrać przez to, że karty obszarów nie będą wychodzić, scenariusz ten można przejść różnymi taliami, nie tylko takimi opartymi na obszarach. W porównaniu do poprzednich dodatków z CMP, tu mamy o wiele większy luz i więcej strategii które przyniosą zwycięstwo. Losowość też nie jest zbyt duża. Scenariusz ten jest najdłuższym w jakie grałem. Rozgrywka raczej nie trwa mniej niż 25 minut, a czasami nawet partia trwa 40 minut.
Brand jest boheterem przydatnym głównie w grze na więcej graczy, ale można grać nim na solo, ponieważ ma niezłe statystyki i koszt 10. Przydaje się w Podróży do Rhosgobel.
Reszta kart szału nie robi. Z przydatniejszych można prócz, pieśni, wymienić obie karty sfery ducha, oraz Gildora i orła, jednak bez tych dwóch można się obejść.
Bałem się, że ten scenariusz będzie nudny, ale taki nie jest. Mnie się bardzo spodobał.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group