galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

Władca Pierścieni LCG - ARCHIWUM - Preview event pierwszego AP

Bungi - Czw 19 Maj, 2011
Temat postu: Preview event pierwszego AP
Kochana Galakto, czy macie już przecieki gdzie w naszym kraju będzie można nacieszyć oczy przedpremierowym widokiem polowania na Smeagola?

Jeżeli jest szansa na kilka miejsc, to biegnę jutro molestować psychicznie naszego lokalnego dystrybutora planszówek, karcianek i innego uzależniającego paskudztwa!

DaRKeR - Czw 19 Maj, 2011

biegnij molestować, jeśli się zgłosi na pewno to nie zaszkodzi :)
Michal - Czw 19 Maj, 2011

Zgodnie z zapowiedzią lista sklepów, w których będzie można wziąć udział w pokazie przedpremierowym zostanie opublikowana na naszej stronie www 31.05.2011

Jeżeli jednak chcesz mieć pewność, ze w Twoim mieście odbędzie się taki pokaz to polecamy zwrócenie się do sprzedawcy :)

Bungi - Wto 24 Maj, 2011

To wiadomo już w których sklepach eventy? jeden się już ogłosił więc pewnie macie jakąś listę...
Michal - Wto 24 Maj, 2011

Cytat:
lista sklepów, w których będzie można wziąć udział w pokazie przedpremierowym zostanie opublikowana na naszej stronie www 31.05.2011


Tak jak napisałem poprzednio, lista zostanie podana 31.05, nie wcześniej

drapichrust - Sro 25 Maj, 2011

Ja napisałem do Wargamera w Warszawie na ich profilu facebookowym i obiecali zorientować się ale czy coś zrobią to się okaże..
drapichrust - Czw 26 Maj, 2011

Wargamer wstępnie zapowiedział że prawdopodobnie urządzi pokaz;) udało mi się w porę ich poinformować:)
Bungi - Wto 31 Maj, 2011

Gdzie lista, gdzie, gdzie, gdzie...? ;)
Kulgan - Wto 31 Maj, 2011

Tu jest lista sklepów:

http://www.galakta.pl/artykul_298.html


Na Wybrzeżu niestety nie ma chętnego sklepu do pokazu...

Bungi - Wto 31 Maj, 2011

W Szczecinie jest :P
Galron - Wto 31 Maj, 2011

Ja naleze do szczęściarzy bo w Jeleniej Górze jest pokaz do ktorej mam 40km :) Wiec w sobote 11.06 tam bede hehehe.
Kulgan - Wto 31 Maj, 2011

Bungi napisał/a:
W Szczecinie jest :P


Faktycznie - nie zauważyłem :oops: Szkoda, że to taki kawał drogi

drapichrust - Wto 31 Maj, 2011

a Rebel w Gdansku nie organizuje?..jesli nie to minus jak stad do Chin..
Bungi - Wto 31 Maj, 2011

Pewnie im się nie kalkuluje ;)
Petronikus - Sob 04 Cze, 2011

Kiedy będzie w sprzedaży dodatek - Polowanie na Golluma???
crabtree - Wto 07 Cze, 2011

Pewnie pierwszy dodatek może pojawić się pod koniec czerwca w sprzedaży. W najbliższy weekend planowane są pokazy, więc podejrzewam że jeszcze musimy poczekać :neutral:
kufel - Wto 07 Cze, 2011

a u mnie jest! :mrgreen:
Są jakieś ploty po ile kart będzie w środku? 1? 3?

Redgarex - Wto 07 Cze, 2011

Ploty? Wiadomo już od dawna że będzie 9 różnych kart po 3 sztuki każda i jeden heros, reszta to karty związane z questem.
http://www.fantasyflightg...s.asp?eidn=1983

kufel - Wto 07 Cze, 2011

ok dzięki, z drugiej strony po 2 karty na Sferę... boost niesamowity! :mrgreen:
crabtree - Wto 07 Cze, 2011

2 karty na sferę i dodatkowy Gandalf zapewne, oczywiście także w trzech kopiach :D

A tak poważnie to czekają nas spooore wydatki. Mimo to lepsze to niż CCG, gdzie niektórych kart nie sposób zdobyć.

Redgarex - Wto 07 Cze, 2011

crabtree napisał/a:

A tak poważnie to czekają nas spooore wydatki. Mimo to lepsze to niż CCG, gdzie niektórych kart nie sposób zdobyć.


Wydatki nie są tak duże jeśli nie musisz płacić za przesyłkę, poza tym to gra kooperacyjna więc można zbierać ze znajomym i dzielić się kosztami na pół.

crabtree - Sro 08 Cze, 2011

Niestety ja gram solo więc wszelkie koszty ponoszę sam. Nie jest to jakiś problem, ale fakt faktem że wydatki będą :P Gry planszowe\karciane to hobby, więc zawsze będzie pochłaniać jakieś fundusze. Ciekawe ile przygód przewiduje wydawca?
kowal85 - Sro 08 Cze, 2011

Jakiś fajfus otworzył przedpremierowo AP z Polowania na Golluma :/

http://www.fantasyflightg...=4&efidt=503829

Ale nie zdradza dokładnych szczegółów :)

crabtree - Pią 10 Cze, 2011

Jeszcze nigdy nie czekałem w takim napięciu na żaden dodatek jak ten do WP:LCG! Skandal! :D
Po za tym chcę nabyć koszulki na karty w jednym zamówieniu, bo w tej chwili mam wystarczającą liczbę tylko na jedną sferę.
Szkoda że nie ma jakiejś konkretnej daty wydania wersji PL.

Bungi - Pią 10 Cze, 2011

Kto już grał? Dawać przecieki!!! :)
Redgarex - Sob 11 Cze, 2011

Głośniej w tym temacie było przed preview event'em niż po :P Nikt na tym nie był i nie ma nic do powiedzenia?
Niniut - Sob 11 Cze, 2011

Gdyby nie anglojęzyczne strony to nic bym nie wiedział o tym dodatku;)
Może na polskich preview'ach mordowali graczy,co by wycieków nie było:D

kowal85 - Sob 11 Cze, 2011

Hej ludziska, dajcie chociaż pisemny spoiler, co, ile czego, po co, jak to się je :D , itd :)

Na moje to powinno być coś jak robią czarodzieje z wybrzeża, spoilerują karty przed wydaniem dodatku do M:tG :) , nie jedną czy dwie karty jak w FFG, oni tydzień przed wydaniem dodatku mają już pełen spoiler :)

kufel - Sob 11 Cze, 2011

Spoiler i fotka na szybko ;)

Przywództwo:
Znak Dunedainów (1) - dodatek, bohater otrzymuje +1atak, Akcja: zapłać 1 z puli bohatera aby przekazać innemu bohaterowi
Opowieści przy Ognisku (1) - Akcja: każdy gracz ciagnie 1 kartę

Taktyka:
Skrzydlaty Stróż (2) - sprzymierzeniec, orzeł, 0,0,4,1. Wymuszony: po rozpatrzeniu ataku, w którym SS bronił zapłać 1 albo odrzuć SS.
Orły Nadlatują (0) - Akcja: przeszukaj 5 wierzchnich kart i weź dowolną ilość kart z cechą "orzeł" na rękę, resztę wtasuj

Duch:
Zaklinacz Koni z Zachodniej Bruzdy (2) - sprzymierzeniec, Rohan 1,0,1,1. Akcja: Orzeuć ZKZZB aby przygotować bohatera
Werbunek Rohhirimów (1) - Akcja: Przeszukaj 10 wierzchnich kart i weź kartę "rohan" na rękę, resztę wtasuj

Wiedza:
Ścieżka Obieżyświata (1) - Odpowiedź: kiedy zostanie odkryty obszar natychmiast odbądź tam podróż bez rozpatrywania efektu podróży. Jeśli w danym momencie jest aktywny obszar przesuń go do strefy przeciwności
Minstrel z Rivendell (3) - sprzymierzeniec 2,0,0,1. Odpowiedź: Kiedy zagrywasz mistrela przeszukaj talię i weź 1 "pieśń" na rękę

Neutralne:
Pieśń Królów (1) - dodatek pieśń. Dołącz do bohatera, otrzymuje ikonę "przywództwo"

no i Bilbo oczywiście, dziś nim grałem, całkiem fajnie się spisuje.



Sorry ale jestem zbyt "zmęczony" % żeby przepisywać teksty przeciwności, mam nadzieję, że wybaczycie chwilową niedyspozycję :D


wesolykowal - Nie 12 Cze, 2011

Kolejność wydawania dodatków do LOTRO LCG
1. Polowanie na Golluma
2. Starcie u stóp Samotnej Skały
3.Podróż do Rhosgobel
4. Wzgórza Emyn Muil
5. Martwe Bagna
6. Powrót do Mrocznej Puszczy

Dodatek daje radę, choć miałem nadzieję że do każdej ze sfer będzie bo jednym z bohaterów, a jest tylko Bilbo.

kowal85 - Nie 12 Cze, 2011

wesolykowal napisał/a:
Dodatek daje radę, choć miałem nadzieję że do każdej ze sfer będzie bo jednym z bohaterów, a jest tylko Bilbo.


Wiadomo każdy by tak chciał :) , ale myślę że po wyjściu 6 dodatków po prostu już nie mieli by pomysłów kogo wstawiać jako bohaterów :) , także taka opcja mi odpowiada :)

Ja teraz mam pytanko do Galakty :) , kiedy wypuścicie ten dodatek do normalnej sprzedaży ?, po niedzieli już będzie coś więcej wiadomo ^^ ?

wesolykowal - Nie 12 Cze, 2011

Ja swój zdobyłem dzięki uprzejmości jednego zaprzyjaźnionego sklepu,
z tego co mi mówili to pod koniec przyszłego tygodnia lub na początku kolejnego.

D.W. - Nie 12 Cze, 2011

Dodatek w normalnej sprzedaży nie będzie tak szybko.

W tej chwili przyleciała do nas samolotem tylko niewielka ilość przeznaczona wyłącznie na pokazy. Reszta płynie normalnym transportem morskim.

Atryda - Nie 12 Cze, 2011

A dodatek zwiera wszystkie karty graczy po 3 szt., czy może parę jest pojedynczych?
Bungi - Nie 12 Cze, 2011

bohater jest pojedynczy, reszta po 3
Galron - Nie 12 Cze, 2011

Ja moge sie pochwalic ze jestem szczesliwym posiadaczem nowego dodatku Polowanie na Golluma. Mam go dzieki temu, ze bylem jedyny na pokazie i moglem sobie przedpremierowo zakupic. Na razie jestem po jednej rozgrywce wiec niewiele moge powiedziec. Scenariusz jest na poziomie 4 i w dwie osoby mozna go przejsc. Nowe karty nie zdarzylem jeszcze przetestowac w praniu, ale zapowiadaja sie ciekawie. Talia spotkan zdecydowanie nastawiona na cofanie w postepach wyprawy jak i na wymuszaniu u gracza ciaglego kombinowania. Karty celu sa tak jakby obosiecznym mieczem. Z jedej strony porzadane do kontynuacji rozgrywki, a z drugiej strony moga okazac sie zguba graczy ze wzgledu na niektore karty spotkan.
Przyklad: karta "Łowcy z Mordoru". Łowcy z Mordoru otrzymują +2 siły ataku i +2 poziomu zagrożenia za każdą kartę z cechą Wskazówka w grze. Przypomne, ze karty celu to własnie owe wskazówki. Zdarzyło mi sie, ze w grze byly 3 karty celu i 3 karty łowców z Mordoru, co w konsekwencji zakonczylo sie zromotną klęska. Zanim doszlo do fazy zwarcia bylo pozamiatane, bo poziom zagrozenia przekroczyl 50ptk (kazda karta Łowcy z Mordoru generowała poziom zagrozenia rowny 8ptk. x 3 karty = 24ptk + inne zagrozenia) PORAŻKA :)

kufel - Nie 12 Cze, 2011

Ja wczoraj też grałem, pierwszą grę praktycznie przebiegliśmy ;) wynik 54 (suma 2 graczy oczywiście). Szczęśliwie ułożyła się nam talia spotkań + Denethor kumpla (z Nieoczekiwaną Odwagą).
2 Łowcy pojawili się na stole dopiero w 3 etapie gry (2 Ślady Golluma na naszych bohaterach, kolejne 2 Ślady na stole (ze "strażanikami") i 2 Łowcy na stole... 2 kreaturki po 10 zagrożenia, 10 ataku i 6 życia każda :/) ale jakoś daliśmy radę: Spryt Radagasta, Eowina, Bilbo z Kamieniem Celebrainy i Strażnikiem Lorien ;)
Graliśmy ja: Bilbo/Theodred/Legolas, kumpel: Eowina/Denethor/Dunhern

crabtree - Pon 13 Cze, 2011

D.W. napisał/a:
Dodatek w normalnej sprzedaży nie będzie tak szybko.

W tej chwili przyleciała do nas samolotem tylko niewielka ilość przeznaczona wyłącznie na pokazy. Reszta płynie normalnym transportem morskim.

Skoro płynie, to trochę to pewnie potrwa, mam nadzieję że w przyszłym tygodniu nastąpi jakiś przełom ;)

Zoax - Pon 13 Cze, 2011

Nam po pokazach został jeszcze jeden dodatek, zainteresowanych zapraszam. Kto pierwszy ten lepszy :)
http://allegro.pl/show_item.php?item=1665860026

Redgarex - Pon 13 Cze, 2011

Kufel super robota z wrzuceniem fotek!
Najlepsze karty z dodatku to wg. mnie "Znak Dunedainów" (fajny i tani dodatek, combo z Dunhere) i "Skrzydlaty Stróż" (w końcu jakiś dobry bloker, dużo lepszy od włócznika).
A "Opowieści przy ognisku" przegięte ostro przy grze w 4 graczy, a przy grze solo bezużyteczne, przez co będzie trzeba teraz składać talie w zależności od ilości graczy.

Dodanie kart takich jak Orły Nadlatują czy Werbunek Rohhirimów (mimo iż są bardzo fajne) to zagranie trochę nie fair, bo są teraz po prostu bezużyteczne... a żeby były użyteczne trzeba kupić kolejne dodatki. Co prawda robią smaczek, ale nawet jeśli będę kupował wszystkie dodatki to i tak wolałbym dostać teraz grywalne karty, a te 2 wcześniej wspomniane dopiero później gdy będą przydatne. No ale cóż...

A Bilbo słaby niestety, powinien mieć 1-2 zagrożenia mniej i byłby grywalny. Jest jedynym bohaterem którego koszt zagrożenia jest inny niż suma siły woli+atak+obrona+życie. Ale wydaje mi się podejrzane że dwóch pierwszych dodatkowych bohaterów to hobbici, pewnie w następnym quescie będzie wymagane aby jeden z bohaterów był hobbitem i będą co do niego jakieś specjalne zasady.

Galron - Pon 13 Cze, 2011

Redgarex.

Karta Orły nadlatują jest bardzo użyteczna w połączeniu z Skrzydlatymi Stróżami. Zdarzyło mi się ze na ręce startowej miałem 2 karty orły nadlatują i już na samym początku kosztem 0 zasobów przeszukałem 2x 5 wierzchnich kart w poszukiwaniu kart ze słowem Orzeł. No i dzięki temu miałem na ręce 3 karty Skrzydlatych Stróżów już na starcie za darmo na ręce :)

Co do karty Bilbo tez się nie zgodzę, bardzo dobry bohater, czy to przy grze solo, bo zawsze się ciągnie 2 karty za free, czy to w grze na więcej graczy. Nie trzeba korzystać z akcji Beravory, żeby mieć 2 karty na rękę co turę przy grze solo, lub co 2 tury przy grze na 2 graczy. Sprawdzałem w praniu i super działa, mimo ze Bilbo ma tylko 2 punkty wytrzymałości, ale i z tym można sobie poradzić wpinając mu "Instynkt Samozachowawczy" (jak na prawdziwego hobbita przystało :) )

Tak wiec dodatek bardzo udany. Daje wiele możliwości składania mieszanych tali, no i neutralne karty pieśni, które dają znak "przywództwa" bohaterowi, do którego ta kartę dołączono powoduje ukierunkowanie budowy talii z naciskiem na przywództwo. Spodziewam się, ze następne dodatki będą dokładać kolejne pieśni, odpowiednie dla każdej ze sfer. Jak na razie są takie i trzeba z nich skorzystać.

Redgarex - Wto 14 Cze, 2011

Gratuluje szczęścia :P W talii powiedzmy nawet 30 kartowej mając 3 orły, dociągając 5 kart mamy około 50% szans wyciągnięcia przynajmniej 1 orła (wtedy karta wychodzi na zero) i małą szansę dociągnięcia 2 orłów (wychodzi na plus). Czyli masz 50% że stracisz kartę i tylko kilka, może kilkadziesiąt % że dociągniesz dzięki niej dodatkową karty, nie warto. A zakładam że masz tylko 30 kart w talii. Żeby się opłacało to na oko co najmniej co piąta karta powinna być orłem.
Galron - Wto 14 Cze, 2011

I było mniej więcej jak mówisz. Ale w tej grze statystyka akurat się nie sprawdza :) . Kto nie ryzykuje ten nie wygrywa. Ja bym nawet powiedział, ze jest mniej jak 50%, ze względu na to, ze po dociągnięciu 5 kart z wierzchu i wybraniu kart orla, należy resztę wtasowac do talii i wtedy dopiero można pociągnąć kolejne 5 kart. Mając 4 karty z cecha orzeł w talii na 32 (podstawa + 3 karty gandalfa + 6 kart orla - 6 kart na ręce (w tym 2 karty orła)), to wychodzi statystyczna wariacja z powtorzeniem 4-5 kart. Mimo to, mnie się udało wyciagnac z talii kolejną kartę "orły nadlatują + kartę stróży, wiec miałem jeszcze dodatkowo 2 karty do pociągnięcia kolejnych 10 kart z talii w sumie. I tak po kolejnych dociąganiach i przetasowaniach na ręce znalazło się 3 stróży za free.
kufel - Wto 14 Cze, 2011

Co do fotek to akurat nie miałem nic lepszego pod ręką niż komórka, jeśli ktoś jest zainteresowany mogę we czwartek zapodać skany kart
Redgarex - Wto 14 Cze, 2011

@Galron
Nie zauważyłem że "Orły nadlatują" mają cechę orzeł! W takim razie nie jest tak źle, bo jest 6 a nie 3 kart orłów. A jak dojdą kolejne to już w ogóle będzie to świetna karta. I fajne combo jak z wyciągniesz z tej karty następne "Orły nadlatują" :D

Galron - Wto 14 Cze, 2011

dokladnie. I to na samym poczatku gry. hehehe

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group