galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

Mrok nad Osgiliath - The Massing at Osgiliath :r

Nemomon - Czw 09 Cze, 2011
Temat postu: The Massing at Osgiliath :r
http://www.fantasyflightg...s.asp?eidn=2352
Bungi - Czw 09 Cze, 2011

ech, no przecież nie pojedziemy na Gen Con ;)

chyba że będzie polska wersja konu ;)

Nemomon - Czw 09 Cze, 2011

Ale miesiąc potem ma być PoD tego.
Sky - Sro 15 Cze, 2011

Pytanie tylko czy PoD może być od razu w Polskiej wersji...
odmu - Czw 11 Sie, 2011

Są już spoilery i zapowiada się na najtrudniejsze zadanko jak dotychczas.
http://boardgamegeek.com/...iliath-spoilers
3 i 4 etap wydają się naprawdę mordercze zwróciwszy uwagę na karty. Ucieczka wydaje mi się łatwiutka w porównaniu do tego scenariusza :) .
Coś już wiadomo o polskich PoDach? Na jakim etapie jest to załatwianie sprawy z FFG?

crabtree - Czw 11 Sie, 2011

odmu napisał/a:
Są już spoilery i zapowiada się na najtrudniejsze zadanko jak dotychczas.
http://boardgamegeek.com/...iliath-spoilers
3 i 4 etap wydają się naprawdę mordercze zwróciwszy uwagę na karty. Ucieczka wydaje mi się łatwiutka w porównaniu do tego scenariusza :) .

Spokojnie, zanim ten dodatek ujrzy światło dzienne, pojawią się inne AP, które prawdopodobnie będą zawierały jakieś przydatne karty. Na dzień dzisiejszy scenariusz wydaje się być arcytrudny, ale z czasem nasze talie będą coraz lepiej układane.

grodzek - Czw 11 Sie, 2011

Macie coś na zachętę:

http://lotrlcg.com/search...Encounter_Set=1

orions - Pią 12 Sie, 2011

Ok, stwierdzenie, że ten scenariusz jest trudny to mało. To jest po prostu czysty sadyzm...
crabtree - Pią 12 Sie, 2011

No tak to wygląda póki co :)
kufel - Sob 13 Sie, 2011

Ja chcę polskie PoD! :D
guciomir - Sob 13 Sie, 2011

quest trudny, ale do przejścia. Udało nam się we dwójkę startowymi taliami -> taktyka + przywództwo (gracz od taktyki zabił witch kinga a turę później rozniosło go zagrożenie, gracz od taktyki ukończył czwarty, ostatni etap). A i solo Gimli + Theodred + Eowina dali radę.
Karharoth - Nie 14 Sie, 2011

Talie 30 czy 50 kartowe? : >
guciomir - Nie 14 Sie, 2011

solo talia 50, kilka zwycięstw już zaliczyłem i stosunkowo mało porażek

w dwie osoby mniej kart (talie jednosferowe, wszystko co dostępne z podstawki i dwóch dodatków, po 2 gandalfy na talie)

mjt - Pią 19 Sie, 2011

Czy takie zestawy będą w wersji PL? Może na imprezę wrześniowa Galakta szykuje nam niespodziankę :)
kufel - Pią 19 Sie, 2011

Marzenie! :D
kowal85 - Pią 19 Sie, 2011

Nie mówię, fajnie było by uzupełnić kolekcje Władcy Pierścieni LCG, o taką perełkę;-)
kufel - Pią 19 Sie, 2011

Trzymam kciuki za Galaktę! :D Od biedy trzeba będzie poszukać angielskiej wersji na Ebayu :(
kowal85 - Nie 21 Sie, 2011

ŁoŁ jak będzie taka cena to ja raczej podziękuję :/

http://www.ebay.com/itm/w...m=260837056562+

pan_satyros - Nie 21 Sie, 2011

kowal85 napisał/a:
ŁoŁ jak będzie taka cena to ja raczej podziękuję :/

http://www.ebay.com/itm/w...m=260837056562+


Spokojnie ;)
Wydaje mi się, że to oferta w stylu "Naciągamy na chwilowy RAR". Gdy dodatek pojawi się w normalnej dystrybucji cena zapewne nie przekroczy ceny mini dodatków do Anioła Śmierci.

kufel - Pon 22 Sie, 2011

Nooo scenariusz zaje... świetny!
Pierwsza próba z marszu, standardowe decki. Do 4 etapu dobiegliśmy prawie bezboleśnie, zły draw u kumpla.
Ja mam 26 on 38, faza cienia: Massing... MASSING i Vanguard :/ 9 zagrożenia w plecy, przegrywamy wyprawę o kilka punktów... koniec, jutro się poprawimy :D

edit:
Wieczorem 2 gry solo. Pierwsza gra, nie zagrałem ani 1 Pozdrowienia/Gandalfa...Komentarz zbędny.
Druga już lepiej, dzięki Faramirowi jakoś przetrwałem fazę wyprawy z Witch-Kingiem (kładąc 2 żetony na wyprawie). Potem biorę go na klatę, ryzyko.. i podnoszę zagrożenie do 47 żeby został u mnie.
Gram Zwiadowcę, Łucznika i wszystko co mam do wyprawy, wchodzi Wainrider Captain :/ 2 scoutów do strefy przeciwności (Snaga Scouts i Wolves of Mordor), tap Faramira i... sukces! Kładę 14 żetonów postępu :D
Wynik końcowy 52 punkty :)
Draw taki sobie podobnie jak w 1 grze, choć teraz zagrożenie obniżyłem AŻ 1 raz Gandalfem (a w decku 3x Atak, 3x Gandalf, 3x Pozdrowienie, 3x Grobowiec...) no i oczywiście Gorn bez Kamienia :/ (3 w talii)
Grałem talią Przywództwo/Duch (Aragorn, Theodred, Dunhern).
Nie mam w decku Syna Arnoru a na ostatni etap byłby zbawieniem! Ściągam Wiedźma do siebie i można zaliczać wyprawę!

edit2:
Dziś spróbuję coś w ten deseń:

Taktyka/Przywództwo

Hero (3)
Theodred (Core) x1
Gimli (Core) x1
Legolas (Core) x1

Ally (23)
Beorn (Core) x3
Gondorian Spearman (Core) x3
Horseback Archer (Core) x3
Veteran Axehand (Core) x3
Winged Guardian (THfG) x3
Gandalf (Core) x3
Snowbourn Scout (Core) x3
Faramir (Core) x2

Attachment (16)
Blade of Gondolin (Core) x3
Born Aloft (CatC) x3
Citadel Plate (Core) x2
Dwarven Axe (Core) x2
Horn of Gondor (Core) x3
Steward of Gondor (Core) x3

Event (11)
Feint (Core) x3
Swift Strike (Core) x3
Sneak Attack (Core) x3
Stand Together (Core) x2

Trochę się obawiam Fazy Wyprawy (niska Siła woli) oraz zagrożenia ale mam nadzieję, że Gandalf z Atakiem/Born Aloft (nie pamiętam teraz polskiej nazwy) da radę ;)

kufel - Pon 29 Sie, 2011

Dzisiejsza gra w 2 osoby, ja: Aragorn, Theodred, Frodo, kumpel: Eowina, Dunhern, Eleanora. Wynik 68 punktów.
Znów potwierdza się, że to naprawdę ciężki scenariusz. Na początku gry Siła zagrożenia to już 8 (bez odkrywania kart) i w perspektywie 4 wrogów w zwarciu. Przy 27 PZ w grze dwuosobowej wskakują 2 Wilki, które praktycznie ściągają 2 bohaterów. Uratował mnie Aragorn (na początku gry dostał 4 obrażenia) i Frodo (podniosłem zagrożenie o 2)

asertus - Sro 21 Wrz, 2011

Zestaw już można zamówić w PoD

http://store.fantasyfligh....cfm?SKU=oMEC15

Cena taka jak zestaw przygodowy.
Ciekawe czy to wyjdzie w Polsce ?
Jest szansa ?

kowal85 - Sro 21 Wrz, 2011

Oczywiście że jest, o ile mnie pamięć nie myli czy to D.W. albo Michał potwierdzili wydruk tego dodatku :-)
D.W. - Nie 25 Wrz, 2011

W ciągu kilku dni uruchomimy też możliwość zakupu tego dodatku. Byłby on u graczy tak jak inne dodatki Druku na Życzenie w listopadzie.
Wacho - Nie 25 Wrz, 2011

SUPER !!! WIADOMOŚĆ - WCHODZĘ NA 100% !!! - a tak wogóle wieki szacun dla Galakty za udostępnienie opcji "druku na życzenie" !!!
Karharoth - Nie 25 Wrz, 2011

Bardzo oczekiwany przeze mnie news :)
asertus - Nie 25 Wrz, 2011

D.W. napisał/a:
W ciągu kilku dni uruchomimy też możliwość zakupu tego dodatku. Byłby on u graczy tak jak inne dodatki Druku na Życzenie w listopadzie.

No tak mnie ucieszyliście, że żałuje że zlikować nie mogę:P

ragi - Sob 01 Paź, 2011

To ja mam pytanie do Galakty czy do 10-ego bedzie mozna zrobic wspolne zamowienie w ramach Druku na Życzenie z dodatkami do Posiadłości Szaleństwa? Bo zwlekam w zasadzie tylko z tego powodu by dwa razy za przesyłke nie płacić, co byłoby bez sensu zważywszy, ze dodatki i tak pojawia sie pewnie razem dopiero za 1,5 miesiaca i wszystko przyjdzie w jednej paczce.
D.W. - Nie 02 Paź, 2011

Od poniedziałku będą zapisy:


Berestaszek - Nie 02 Paź, 2011

super wiadomość! :D
kowal85 - Nie 02 Paź, 2011

Również będę czekał na możliwość zamówienia tego dodatku :-)
Michal - Pon 03 Paź, 2011

http://www.galakta.pl/newspost_314.html

;)

crabtree - Pon 03 Paź, 2011

Dodatek ten zawiera tylko przygodę, bez nowych kart dla graczy?
kufel - Pon 03 Paź, 2011

Tylko przygoda, ale jaka! :D
crabtree - Pon 03 Paź, 2011

Łeee, to chociaż mogli dorzucić kilka dobrych kart z podstawki ;]
Berestaszek - Pon 03 Paź, 2011

szkoda że aż do listopada trzeba będzie czekać
pan_satyros - Pon 03 Paź, 2011

Chyba sobie daruję jak na razie, bo jak na samą przygodę zdecydowanie za drogi ;/
Z drugiej strony wszystkie dodatki w systemie POD powalają ceną, więc to właściwie żadna niespodzianka.

kufel - Pon 03 Paź, 2011

Osobiście sądzę, że jest wart ceny. Mamy wszystkie przygody ale w Massinga gramy najczęściej :D To jest prawdziwe wyzwanie! Dol Guldur się chowa ;)
Berestaszek - Pon 03 Paź, 2011

tylko pytanie czy osoby z jednym corem i dodatkami dadzą sobie z nim rade bo szczerze jakoś nie chce kupować 2 core setów.
crabtree - Pon 03 Paź, 2011

Berestaszek napisał/a:
tylko pytanie czy osoby z jednym corem i dodatkami dadzą sobie z nim rade bo szczerze jakoś nie chce kupować 2 core setów.

Otóż to. Ja też mam tylko core + wszystkie dodatkowe przygody. Dla mnie ideą lcg są nowe karty do talii, a tutaj nic nie ma.

Berestaszek - Pon 03 Paź, 2011

no tak ale jednak zbierasz te karty do talii po to aby ciskać coraz trudniejsze scenariusze a ten z tego co słyszałem/czytałem jest bardzo trudny więc może jednak warto
crabtree - Pon 03 Paź, 2011

No wiadomo, ale z jednym corem może być ciężko przejść tą przygodę.
kufel - Pon 03 Paź, 2011

IMHO nie jest kwestią ile się posiada coresetów, generalnie każdy scenariusz potrafi niemile zaskoczyć i to jest właśnie urok gier karcianych :D
Jest trudny ale do przejścia, szczególnie z nowymi kartami, które wychodzą. Jeśli kogoś nudzi Anduina (nuuuudaaaa! ciągle obszary i obszary!) i inne podobne ;) to Massing będzie idealny. Dużo walki, wymagający wrogowie, coś co tygryski lubią najbardziej!

Berestaszek - Pon 03 Paź, 2011

ja raczej kupie tylko pytanie czy nie będzie mi brakowało tych paru kopii kart z core set
kufel - Pon 03 Paź, 2011

Raczej nie, gram z kumplem, ja mam playseta (3 CS) on 1 CS i świetnie nam idzie, razem czy solo.
Berestaszek - Pon 03 Paź, 2011

a próbował solo na 1 cs ten scenariusz ten twój kolega?
kufel - Pon 03 Paź, 2011

Tak, kilkakrotnie z powodzeniem. Żeby było śmieszniej, solo może być nawet łatwiej niż w kilka osób, szczególnie na początku :twisted:
Gra Duchem z pieśniami Przywództwa (Namiestnik) drużyna: Eowina, Dunhern, Eleaonora.

Berestaszek - Pon 03 Paź, 2011

huh duch? przecież tam ma być moc wrogów jak on wszystkich wybijał ? :D Ja tam chciałem spróbować zrobić talie duch/taktyka z pieśnią do przywództwa ciekawy myk do duo gry :P
kufel - Pon 03 Paź, 2011

Nie kijem to pałką: trzymasz niski poziom zagrożenia i eliminujesz wrogów Dunhernem (ze znakami) w SP.
Poza tym od czego masz Gandalfa, Orły, Haldira i innych... Eowina zrzuca do discarda a Stawić Czoła wprowadza do gry ;)
edit:
Wiem, że gra też Legolas+Dunhern+Eowina, nie dam głowy, którą talią ;) Ważne, że z 1 CS.

Berestaszek - Pon 03 Paź, 2011

właśnie taką talię chciałem sobie złożyć :P
Cornick - Pon 03 Paź, 2011

A ja właśnie taką talią gram. (Eowina, Dunhern, Legolas) :) Sprawdza się świetnie. Względnie wszystko wybijam w strefie przeciwności. Poziom zagrożenia kontroluję gandalfami i pozdrowieniami galadrimów. Raz nawet udało mi się tak obniżyć poziom zagrożenia że wynik końcowy miałem równy zero! :D
kufel - Pon 03 Paź, 2011

Można i na "-" ;)
guciomir - Pon 03 Paź, 2011

59 zlotych? To przeciez wiecej niz za "zwykly" dodatek...
kufel - Pon 03 Paź, 2011

No ale to Exclusive ;)
guciomir - Wto 04 Paź, 2011

Drukowany w gorszej jakości od "zwykłych" dodatków, aby mógł mniej kosztować...
crabtree - Wto 04 Paź, 2011

Cena mi aż tak nie wadzi jak brak nowych kart.
Avael - Wto 04 Paź, 2011

Heh lepiej sobie kasę odłożyć i kupić większy dodatek z krasnalami. Więcej przygód, więcej kart, większa cena, ale przynajmniej coś więcej z tego będzie niż jedna przygoda.
Rozumiem, że ten scenariusz może i jest świetny, ale za mało oferuje jak na taką cenę.

kufel - Wto 04 Paź, 2011

Grałeś? :P Wart jest ceny, poza tym to PoD, tylko dla prawdziwych maniaków karcianki ;)
Avael - Wto 04 Paź, 2011

Nie grałem i się tego nie wstydzę :D Prawdziwym maniakiem, też widać, nie jestem. Pozostanę za to wierny standardowym AP.
kufel - Wto 04 Paź, 2011

Eeee na żartach się nie znasz?!
Avael - Wto 04 Paź, 2011

Kufel, luzik :) Pora późna a ja nie wiem jak się nazywam :)

Twoje zdrowie i wszystkich ratujących Śródziemie :mrgreen:

kufel - Wto 04 Paź, 2011

Cheers! ...powiedział Kufel pociągając solidny łyk z kufla.
Gildiril - Sob 08 Paź, 2011

Pytanie do osób które drukowały ten scenariusz, czy macie jakiś gotowy szablon wydruku czy trzeba samemu złożyć z tych skanów
Kod:
http://boardgamegeek.com/thread/684994/massing-at-osgiliath-spoilers

Zamierzam sobie dzisiaj zrobić tą misję.

Snowb - Sro 23 Lis, 2011

Otrzymał ktoś juz polską wersję? Polowa listopada juz dawno za nami a narazie cisza :) )
Karharoth - Pią 25 Lis, 2011

Otrzymałem dziś e-mail od rebela:


Cytat:
Bardzo nam przykro, ale jak poinformował nas w dniu dzisiejszym
wydawca dostawa produktów z linii Druk na Życzenie opóźnia się i można
jej oczekiwać w okolicach połowy grudnia.



Pozostaje czekać.

guciomir - Pią 25 Lis, 2011

No niestety, ale ważne żeby były jeszcze w tym roku. Połowa grudnia brzmi ok
dadoprso - Pon 20 Lut, 2012

Witam
mrok nad osgiliath jest od piątku u mnie w domku!!!:)

kufel - Pon 20 Lut, 2012

U mnie też i się nie chwalę :P
Taperonix - Czw 23 Lut, 2012

Witam jaka jakość kart? Ktoś może podzielić się taką informacją? Bo dużo osób narzeka na jakość kart w innych grach.
Kulgan - Czw 23 Lut, 2012

Taperonix napisał/a:
Witam jaka jakość kart? Ktoś może podzielić się taką informacją? Bo dużo osób narzeka na jakość kart w innych grach.

Normalna, nie odbiega w niczym od reszty.

Marcussz - Czw 23 Lut, 2012

Ja bym jednak powiedział że minimalną różnicę widać. Może bardziej jak się porówna z "normalnie" wydanymi kartami się to uwidacznia. Mi szczególnie w oczy się rzucił rewers kart, w porównaniu z innymi widać że tonacja jest bardziej czerwona, szczególnie na złotych motywach. Ale biorąc pod uwagę że w tej przygodzie nie korzystasz z innych kart jest to nie do wyłapania. Natomiast co do głównej strony, to moim zdaniem napisy są lekko "rozmyte". Ale to tylko moja opinia. Ogólnie ważne że wreszcie jest.
brzozek - Pią 24 Lut, 2012

Kulgan napisał/a:
Taperonix napisał/a:
Witam jaka jakość kart? Ktoś może podzielić się taką informacją? Bo dużo osób narzeka na jakość kart w innych grach.

Normalna, nie odbiega w niczym od reszty.


i jak dla mnie to normalna, moooże "drobiny" typu nieco grubsza czcionka ...

guciomir - Sob 25 Lut, 2012

Jakość jest bardzo dobra. Ludzie aspirujący do pracy w drukarni albo kariery profesjonalnego fotografa pewnie zauważą jakieś różnice, ale dla zwykłych użytkowników jest bomba.

A co do samej przygody: fajna, zrównoważona, trudna ale do pokonania. Po 10 grach mam wynik 5-5, a gram moim ulubionym deckiem Eowina - Theodred - Legolas. Trzyma napięcie od początku do końca. Czasami bywa nawet tak, że początek przygody jest łatwiejszy od końcówki. Żeby osiągnąć sukces z pewnością trzeba mieć plan jak poradzić sobie z Wilkami w pierwszej bądź drugiej turze.

Najbardziej znienawidzone karty: Kapitan Woźników, jego zdolność wykończyła mi już 2 gry, z czego jedna była właściwie pewnym zwycięstwem , jedynie ten drań mógł mi je odebrać. Mrok nad Osgiliath - draństwo odebrało mi inne zwycięstwo, wyskakując w ostatniej turze, gdy miałem 47 zagrożenia i żadnej karty z talii przeciwności na stole. No i Odcięci, już trzy razy wyskoczyło mi w pierwszej turze, masakra.

Strażnicy oferują bardzo fajną mechanikę. Fajnie gdyby więcej przygód korzystało z takich dobrodziejstw.

Nazgul jest jak najbardziej do zabicia, ale trzeba pamiętać że nie jest to konieczne, żeby wygrać. Czasami można go po prostu przytrzymać bestię u siebie i w następnej turze zaquestować porządnie wszystkim co się ma.

Kulgan - Nie 26 Lut, 2012

Dla mnie również świetna przygoda.

Graliśmy ją 2 razy i obie gry zakończyły się zwycięstwem. Uratował nas ... spokój, bo tę grę trzeba grać spokojnie.

Ja grałem Krasnoludami (Gloin, Thalin i Dain) a kolega Eowiną, Beravorą i Denethorem. Na początku wziąłem na siebie 3 Zwiadowców (2 sami przyszli :razz: ) , Wilczki ubiłem Gandalfem, a potem uważalismy na zagrożenie w strefie przeciwności wystawiając karty na stół. Jak poczuliśmy się pewnie, poszlismy piorunem do przodu. Witch-king oba razy zginął po spotkaniu z nie-znającymi-litości Krasnoludami :grin:

Warto było kupić tę przygodę - jest dynamiczna i wymagająca oraz, co napisał przedmówca, nieprzewidywalna :twisted:

Wacho - Wto 28 Lut, 2012

Witam,
właśnie nabyłem MNO - muszę przyznać, że po narzekaniach niektórych z forumowiczów miałem mieszane uczucia … zastanawiałem się czy pomimo pre-ordera warto „topić kasę”... Jednak po rozpakowaniu i przejrzeniu przygody - okazało się, że wszystko OK - jakość, druk, klimat - jedynie "ale" jakie mogą mieć malkontenci to to, że karty są ciutkę cieńsze i mają lekko ostre brzegi... ALE UWAGA po włożeniu w koszulki nie różnią się od tych fabrycznych - ZDECYDOWANIE POLECAM!!!!

Taperonix - Sro 29 Lut, 2012

Witam właśnie otrzymałem MNO. Karty są bardzo dobrej jakości, jedyne różnice to ciemniejszy odcień " oka Saurona " (ale scenariusz gra się tylko tą talią spotkań , więc problemu nie ma) oraz grubsza czcionka opisu karty (ale to również nie wpływa na grę). Po za tym uważam, że jakość kart jest ok i polecam dodatek.
tomtom - Sro 29 Lut, 2012

Kulgan, mozesz podzielic sie koncepcja decka pod Twoje krasnoludy?
Kulgan - Sro 29 Lut, 2012

tomtom napisał/a:
Kulgan, mozesz podzielic sie koncepcja decka pod Twoje krasnoludy?

Deck jest robiony pod grę dwuosobową (czytaj: ktoś musi robić postępy w Wyprawie :mrgreen: )

Thalin idzie na Wyprawę, żeby pozadawać rany wrogom, jest również pierwszym chętnym do poświęcenia swego życia w razie potrzeby.

Gloin z Pasem, Namiestnikiem i Pancerzem jako obrońca zbiera zasoby za rany, żeby móc wystawiać "taktycznych" Krasnoludów.

Dain przygotowany czeka na ataki swoich Sprzymierzeńców i ewentualnie atakuje jako ostatni.

Do Krasnoludów dołączane są dodatki zwiększające atak, obronę i wytrzymałość, dające Dystans oraz zestaw na Gloina.

Są oczywiście również Finty, Szybkie Uderzenia i Ataki z Zaskoczenia oraz Gandalf.

Ta talia ma zabijać, o postępy w Wyprawie, leczenie i dobór kart troszczy się deck mojego kompana :grin:

tomtom - Pią 02 Mar, 2012

Dzięki.
Poskładałem podobnego decka, ale zanotowaliśmy parę porażek z rzędu okraszonych komentarzami mojego kompana pod adresem ozdób ogrodowych, więc wróciłem do standardu. Muszę spróbować jeszcze raz :mrgreen:

Kulgan - Pią 02 Mar, 2012

tomtom napisał/a:
Dzięki.
Poskładałem podobnego decka, ale zanotowaliśmy parę porażek z rzędu okraszonych komentarzami mojego kompana pod adresem ozdób ogrodowych, więc wróciłem do standardu. Muszę spróbować jeszcze raz :mrgreen:

Kluczowy może tu być Deck współpracujący z Krasnoludami ;) Bez dobrego wsparcia Brodate Ludki sobie nie poszaleją :mrgreen:

tomtom - Pon 12 Mar, 2012

Ano racja. Co ciekawe, to pierwszy scenariusz, który zmusił nas do modyfikacji zestawu bohaterów - przy startowym zagrożeniu 32 raczej nie uda się wygrać.
Al Maretta - Wto 13 Mar, 2012

Z tego co widzę wszyscy mówią że 34 startowy tak wysoko itd. Powiem wam że czasami zdarza mi się grać bohaterami Glorfindel Aragorn Dain i szczerze mówiąc przeszedłem wszystko raczej gładko (nie licząc Powrotu i Starcia) W starciu miałem problem z zagrożeniem które podbijał któryś z Trolli ,a powrót to mnie Gollum wycieńczał. Ale powrót zarówno jak starcie gdy gra się we dwóch jedna z osób zdecydowanie może mieć taki poziom startowy.
tomtom - Wto 13 Mar, 2012

Wreszcie się udało! Wymagało to trzech dni przekleństw, całkowitej zmiany talii czołgisty oraz wyciągniętej w strategicznym momencie Nieoczekiwanej Odwagi z talii żony, ale jakoś doczłapaliśmy się do Minas Tirith. Co ciekawe, dzięki zestawowi Gloin+Bifur wyglądaliśmy na końcu jak bohaterowie Złota dla Zuchwałych - w puli skończyły się żetony zasobów :)
crabtree - Pią 08 Lut, 2013

No cóż, odgrażałem się kiedyś że nie kupię nic z "druku na życzenie", ale jednak się skusiłem i czekam na przesyłkę.
JollyRoger1916 - Pią 08 Lut, 2013

crabtree napisał/a:
No cóż, odgrażałem się kiedyś że nie kupię nic z "druku na życzenie", ale jednak się skusiłem i czekam na przesyłkę.


Cóż, wiem coś o tym :) Tez się odgrażałem, że DnŻ nie ruszę. Mam oba ;)

Berestaszek - Pią 08 Lut, 2013

Ja osobiście polecam dodatki DnŻ. Może rzeczywiście trochę drogawe. Do tego nie są takiej samej jakości jak pozostałe dodatki, ale są naprawdę trudne. Massing at Osgiliath dla 1 gracza jest prostszy niż dla większej ilości (Ave snagowi zwiadowcy!) Natomiast bitwa o miasto na jeziorze jest na tyle trudna że trzeba specjalne talie przygotować pod ten scenariusz. A nawet z takimi taliami nic nie jest pewne :)
crabtree - Pią 08 Lut, 2013

Aż tak źle z tą jakością? Karty są cienkie czy grafiki słabe?
JollyRoger1916 - Sob 09 Lut, 2013

Nie ma tragedii z jakością, ja nawet nie marnuje na nie koszulek, bo gra się okazyjnie. Karty są cieńsze, ale i tak to jeden zwarty scenariusz, więc nie dorzucamy innych kart. Grafiki są ok. Karty po prostu są na innym papierze, cieńszym, ale niekoniecznie mniej trwałym.
crabtree - Sob 09 Lut, 2013

Nie no koszulki to must have. Ja używam koszulek platinum ultra pro, koszt niski a ochrona kart bardzo skuteczna. Wyjąłem wczoraj kartę z core setu, mocno wykorzystywaną i jej stan jest bardzo dobry.
JollyRoger1916 - Sob 09 Lut, 2013

Przerzuciłem się na pro-slide (czy jakoś tak) od ultra pro na karty przeciwności, są idealnie dopasowanei trochę chyba lepsze od platinum, tam gdzie kupuję kosztuja 10 pln. Karty gracza zostają w FFG, przerzuciłem się bo nigdzie nie mogę dorwać FFG i wywaliłem karty przeciwności właśnie z FFG, żeby mieć na karty gracza i wpakowałem w pro-slide. CS i pierwszy cykl mam w platinum. Pewnie wpakuję kiedyś DnŻ w koszulki, ale na razie gram sporadycznie, więc sobie darowałem, z czystego lenistwa :)
Longer - Sob 09 Lut, 2013

Już są prawie wszędzie dostępne FFG. Jakiś czas ich nie było i oddałem swoje z WP synowi do Inwazji Warhammer. Teraz mam wszystko tj. Podstawka + Cienie Mrocznej Puszczy bez ostatniego + Dwarrowdelf bez przedostatniego + Khazad-Dum + Hobbit w koszulkach firmy Mayday Games i są OK... :mrgreen:
JollyRoger1916 - Sob 09 Lut, 2013

Dobre info, z tydzień czy dwa temu jeszcze nawet na Rebelu mieli niedostępne.
crabtree - Pon 11 Lut, 2013

Jakość kart tego dodatku jest zauważalnie niższa i nie mam tutaj na myśli grubości. Wyraźnie niższa rozdzielczość wydruku sprawia że ma się wrażenie trzymania w ręku samoróbki. Mam nadzieję że rozgrywka zrekompensuje mi te mankamenty, ale już teraz wiem że cena powinna być znacznie niższa.
crabtree - Pią 22 Lut, 2013

Przygoda rozegrana i niestety żałuję że nie kupiłem jej wtedy gdy się pojawiła... Bo teraz już jest chyba zbyt łatwa. Przynajmniej na 2 osoby, wyzwanie nie jest takie, jakiego bym oczekiwał po Spadkobiercach.
Berestaszek - Pią 22 Lut, 2013

w tym momencie dla 2 graczy jest prawie zawsze sukces. Ale spróbujcie w 4. Wtedy zwiadowcy ruszą do walki ;]
Gość - Sro 17 Kwi, 2013

Crabtree: ja wszystkie przygody rozgrywam używając tylko kart, które wyszły do tego momentu. Robi się ciekawiej, acz nadal w dwie osoby jest to spokojnie do wygrania (talia na orłach+talia na Rohanie na przykład).

A faktycznie, ostatnio zagrałem na 3 osoby i nas zmiotło. Inna sprawa, że nie spisaliśmy się tym razem z układaniem talii (późno było i w pośpiechu) i trochę mieliśmy pecha z dociągiem (żadnych kontr, a gdy tylko dochodzili sojusznicy, to nas odcinało i traciliśmy ich). W każdym razie nasza talia ,,wiodąca'' utonęła przy przeprawie przez rzekę (+20 zagrożenia w 4 tury), a resztę Nazgul i jego podkomendni zjedli na drugim brzegu, głównie dzięki leżącym w tym momencie w SP polom Pelennoru i paru zajętym strażnicom.

Faramir z Ithilien - Pon 16 Paź, 2017

Ostatni post 2013 rok!? To ja jestem już cztery lata do tyłu. Szkoda, że to forum powoli umiera, widać też, że kilka najaktywniejszych opuściło forum.
Po długim oczekiwaniu zdecydowałem się na zakup roku nad Osgiliath. Długo czekałem na ten zestaw i zaraz po ukończeniu ostatniej przygody z Khazad-dum niezwłocznie zakupiłem ten dodatek. Jestem po dwóch grach, warto było czekać. Jestem fanem Gondoru a Mrok nad Osgiliath to dla mnie przedsmak tego co będzie w Spadkobiercach...

Cread - Czw 19 Paź, 2017

Offtopowo, ale jako odpowiedź - forum umiera, bo są inne media (szybsze, łatwiejsze do wrzucania różnego rodzaju materiałów); np. strona PAK czy grupa WP LCG . Tam na bieżąco są różne newsy, eventy, relacje, pomysły, itp.
pozdrawiam
Cread

Faramir z Ithilien - Sob 21 Paź, 2017

Dzięki za odp.
Akurat nie znoszenia facebooka. Dla mnie to krok wstecz dla LOTR LCG i jego społeczności. A tam też niewiele się dzieję. Szkoda...

Lekt - Sob 21 Paź, 2017

Faramir z Ithilien napisał/a:
Dzięki za odp.
Akurat nie znoszenia facebooka. Dla mnie to krok wstecz dla LOTR LCG i jego społeczności. A tam też niewiele się dzieję. Szkoda...

Zapytam jako PAK WP LCG, o którym facebooku piszesz? Bo my chyba korzystamy z innej wersji ;)

Faramir z Ithilien - Sob 21 Paź, 2017

Koledzy nie czytajcie mojego posta jako jakiś zarzut wobec was. PAKiem pewnie będę zainteresowany jak tylko FFG skończy grę, obecnie czytam tylko o tym projekcie jak coś przypadkiem wpadnie. Facebook od początku nie trawiłem, teraz będę zmuszony z niego korzystac. Chyba porzucenie ŁOTR LCG i wrócę do warcabów ;-) )
Cread - Sob 21 Paź, 2017

Nie, tu nie chodzi o zarzut... Tylko forum jako nowoczesne medium się po prostu nie sprawdza. Jasne - tematy są bardziej poukładane, ale to tak właściwie kropla w morzu potrzeb. Same rozwiązania do scenariuszy to za mało.
Dodatkowo forum umiera z innych powodów, ale szkoda o tym mówić.
Pewnie niedługo wykombinujemy jak poukładać posty z fb albo zrobi się osobny blog, bo tu właściwie nie ma już po co wchodzić (zero nowości, archaiczne wrzucanie zdjęć, itp.).
A porzucanie LOTRa z powodu forum jest... (i jak w szkole, niech każdy sobie dopowie)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group