galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

Cykl Morrslieba - Zaćmienie Nadziei

Mouse - Sro 29 Cze, 2011
Temat postu: Zaćmienie Nadziei


:)

TheFrontliner - Sob 30 Lip, 2011

Spioler pojawił się w filmikach, więc chcialbym rozpocząć jakąś dyskusję na temat dodatku. Jakie są wasze myśli?

Moim zdaniem FFG stara się zwolnić grę poprzez wprowadzanie relatywnie drogich jednostek oraz dodanie kart które bazują na posadaniu sporej ilości rozwinięć na stole.

DaRKeR - Sob 30 Lip, 2011

FFG cały ten cykl wydało z nastawieniem na rozwinięcia, zatem Twoja teoria jak najbardziej pasuje.

Generalnie bardzo mocny battlepack, z tego co widziałem/słyszałem Zmiennokształtny chaosu bardzo dobrze się prowadzi, oczywiście spell chaosu też bardzo przydatny.

Shinji - Sob 30 Lip, 2011

Jak już mówiłem, spelle orderu średnio, ale za to destro robi wymiot. Talia na Kairosie kończy przeciwnika w jedną turę. Na szczęście porządek w ramach wynagrodzenia dostaje na prawdę potężne jednostki. Rycerzyk Wilhelma + Volkmar czy ten czarodziej wyciągający zaklęcia z nadchodzącym Star Dragonem to po prostu lodzio miodzio :D
Amarok - Nie 31 Lip, 2011

Kiedy dodatek będzie dostępny w sklepach?
DaRKeR - Nie 31 Lip, 2011

już jest.
jerry_6 - Wto 09 Sie, 2011

Mam pytanko do tej karty, czy gdy wyznacza się liczbę poświęcanych rozwinięć i w odpowiedzi przeciwnik cofnie na rękę wybrane rozwinięcie powodując niespełnienie warunków zaklęcia, to ono również jest anulowane ??
Amarok - Wto 09 Sie, 2011

Dobre pytanie, również interesuje mnie odpowiedź:


ygeth - Wto 09 Sie, 2011

Raczej nie.
Np. zadeklarowałeś usunąć 8 rozwinięć. Przeciwnik cofa Ci jedno na rękę więc usuwasz 7 i wchodzi 7 w strefę (i ratuje się w ten sposób).
Usunięcie konkretnej liczby rozwinięć nie jest warunkiem działania tej karty.

blazius - Wto 09 Sie, 2011

A co jeśli przeciwnik usunie mi wszystkie rozwinięcia?
ygeth - Wto 09 Sie, 2011

No to wejdzie 0 :wink:
Ravandil - Wto 09 Sie, 2011

Według mojej interpretacji (na tę chwilę :) ) sacrifice jest kosztem/warunkiem aktywacji, a nie można odpowiedzieć na sacrifice, także żadne Long Wintery nic tu nie zdziałają zagrane w odpowiedzi, ale to moja tymczasowa interpretacja :)


2 ga sprawa, co do tej karty to czy można jechać po całej stolicy czy tylko 1-ej strefie, ale to już DaRKeR wyjaśnia z FFG.

awojdi - Wto 09 Sie, 2011

no właśnie to nie jest typowy koszt, bo pojawia się słówko "then"

wg mnie jeżeli po spellu zostanie zagrana długa zima, to najpierw rozpatrujemy zimę a później cały tekst spella, czyli dokładamy rozwinięcie i poświęcamy ileś tam rozwinięć..

chociaż nie jestem pewien, np. kiedy deklarujemy ile rozwinięć zostanie poświęconych? słówko "then" jest mocno mylące...

wg mnie do dopytania do Lucasa o całą sekwencję tej karty

Gość - Wto 09 Sie, 2011

wredna, wredna karta :)
po mojemu powinno być tak:
1. rzucam spella -> kładę developkę -> mówię, że poświęcam developmenty (ale nie muszę ich targetować :) )
2. przeciwnik może teraz w in response podnieść/zniszczyć część moich developmentów
3. rozpatrujemy stos

na ten przykład:
1. mam 10 developmentów, rzucam spella, dokładam jeden i mówię, że poświęcam
2. przeciwnik in response 2 podnosi + 2 niszczy
3. zostało mi 6 więc tyle niszczę i tyle obrażeń mu wpakowywuję

gdyby było wspomniane, że to mają być target developments, byłoby po sprawie.

blazius - Wto 09 Sie, 2011

Czy wyłożenie rozwinięcia jest dodatkowym kosztem zagrania akcji czy jej warunkiem? Bo to czyni chyba pewną różnicę.
Harpia - Wto 09 Sie, 2011

jak dla mnie i jednym i drugim. z jednej strony kosztem bo tracisz karte, do tego nie masz kontroli jaka bo z wierzchu decku, z drugiej strony warunkiem, bo jak jej nie polozysz to cancell akcji.
Ravandil - Sro 10 Sie, 2011

Słowo "koszt" używa się w tym przypadku umownie, zgadzam się z awojdi, żeby dopytać Lukasa, choć tak jak pisałem wcześniej wydaje mi się że "sacrifice" jest nie do ruszenia, ale jak rozpatrywać tę akcję na stosie pozostaje zagadką :/

Z FAQ:

„Poświęcić kartę” to znaczy umieścić
kontrolowaną przez nas kartę na stosie
kart odrzuconych jej właściciela. Inne
efekty nie mogą anulować poświęcenia
ani mu zapobiec.

DaRKeR - Sro 10 Sie, 2011

akurat w unleash sacrafice to effect.
awojdi - Czw 11 Sie, 2011

dokładnie, czyli jak rozumiem, dopiero gdy rozpatrujemy stos, to dokładamy developkę i poświęcamy X z nich...
Ravandil - Czw 11 Sie, 2011

Czyli X wobec tego określamy dopiero przy rozpatrywaniu ? a nie zagrywając kartę, tak ?
DaRKeR - Czw 11 Sie, 2011

tak
lanowiec - Pią 12 Sie, 2011

kiedy jest rozpatrywana akcja z wilhelma? Jak wyznacza się ją do jako jednostke atakująca odrazu prawda? Bo dziś mieliśmy spięcie, że on może nawet wtedy tej akcji dopiero użyc jak przeniose jednostke z innej strefy do pola bitwy, i wyznacze obrońców, po tym jak on wyznaczy atakujących?
DaRKeR - Pią 12 Sie, 2011

lanowiec napisał/a:
kiedy jest rozpatrywana akcja z wilhelma? Jak wyznacza się ją do jako jednostke atakująca odrazu prawda? Bo dziś mieliśmy spięcie, że on może nawet wtedy tej akcji dopiero użyc jak przeniose jednostke z innej strefy do pola bitwy, i wyznacze obrońców, po tym jak on wyznaczy atakujących?


Akcję należy użyć w pierwszym możliwym oknie akcji po wyznaczeniu wilhelma do ataku. Jeśli tego się nie zrobi w pierwszym możliwym oknie to akcja przepada.

Wszystko jest opisane w FAQ polecam.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group