galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

Horror w Arkham - faraon.

Berestaszek - Nie 02 Paź, 2011
Temat postu: faraon.
Z tego co czytałem do FFG już wydało inną wersję tego dodatku. Czym się to różni? I czy warto kupić polską wersję faraona już teraz czy lepiej poczekać z zakupem do nowego wydania?
Sigismond - Pon 03 Paź, 2011

Jeśli liczysz na polską wersję tego nowego dodatku, to przygotuj się na wiele lat oczekiwań. Dosyć "niedawno" wyszła polska wersja faraona i przypuszczam, że o nowej wersji nie może być mowy dopóki nie zejdzie nakład, a jak zejdzie nakład, to i tak wydanie nowej wersji może być nieopłacalne, bo rynek się w miarę nasycił. Poza tym nowa wersja to 80% starej. Najważniejsza różnica, to że w nowej jest herald Faraon, a w starej nie ma (jest do ściągnięcia i wydrukowania na stronie FFG in english).

Nowa wersja jest na pewno godna polecenia, z powodu heralda, ale i z powodu pełnej kopatybilności z dodatkiem Miskatonic.

Podsumowując, jeśli chcesz grać tylko po polsku, to kup sobie starą wersję PL, bo prędko nowej nie będzie (jeśli w ogóle będzie).
Jeśli chcesz grać po angielsku, kup nową!

Berestaszek - Pon 03 Paź, 2011

a coś ciekawego ta stara wersja wprowadza? bo w sumie nie wiem czy warto kupić ten dodatek skoro i tak później bym go wymienił na nowszy? Aktualnie posiadam podstawkę i niedługo dunwicha
gregvip - Nie 07 Paź, 2012

Czy jest szansa na to, że ktoś rozwinie temat różnic pomiędzy tymi wersjami?
Sigismond - Pią 12 Paź, 2012

Z tego co pamiętam, to 85% jest takie same. Nowa wersja wprowadza jakiś mechanizm, że można znaleźć unikalny przedmiot w jakiejś dzielnicy. Ten nowy mechanizm jest kompatybilny z Miskatonic Horror.

Tak jak pisałem wyżej. Na nowe wydanie Faraona po polsku szybko bym nie liczył. Na miejscu wydawcy najpierw bym wydał wszystkie inne dodatki do AH, a potem jak mi się skończy nakład pomyślałbym o reedycji nowego Faraona.

Ja mam dodatki po angielsku i po tym co czytałem na FFG nie opłaca mi się kupować powtórki Faraona. Prędzej kupię Miskatonic. Black faraona mam wydrukowanego, a bez ww. mechanizmu się obędę, a może zrobię jakiś home rule...

Wacho - Pią 12 Paź, 2012

Witam - akurat jestem na bieżąco bo przedwczoraj kumpel zrobił mi prezent - wydrukowanie (dwustronne) Herolda - Faraona PL - w extra jakości na solitnym kartonie, w formacie w 100% kompatybilnym z innymi heroldami w grze to zawrotny koszt 6 pln... polecam nie ma co przepłacać!
Wacho - Czw 18 Paź, 2012

Mała poprawka - karty Faraona i Koszmaru (dwustronne, zwymiarowane, odpowiedniej grubości itd) to łączny koszt 6 PLN - tak więc pojedyńcza karta to naprawdę grosze... :twisted:
gregvip - Czw 18 Paź, 2012

Co to za karta koszmaru i czy gdzieś jest do ściągnięcia, PL?
Wacho - Czw 18 Paź, 2012

Wszytko na stronce Galakty :grin:

http://www.galakta.pl/pli...wich_herold.pdf

Bad-Max - Czw 18 Paź, 2012

... ale mam pytanko - posiadam dodatek Dunwich i tam w ogole nie ma takiej karty jak w linku powyzej.. tzn. ze moge ja sobie wydrukowac i wprowadzic do gry? Pls o wyjasnienie! Z gory thx!
Sigismond - Czw 18 Paź, 2012

Tak.

Chodzi o to, że FFG wymyśliło opcje heroldów w dodatku Król w zółci, tj, po Faraonie i Dunwich. FFG wymyśliła dodatkowe heroldy do wcześniejszych dodatków i oficjalnie udostępniła do ściągnięcia ze strony i wydrukowania. Tak jest też i w polskiej wersji. Także masz do ściągnięcia ze strony galakty herolda Faraona oraz Koszmaru z Dunwich. :wink:

gregvip - Czw 18 Paź, 2012

No to pytanie z innej beczki. Macie jakiś patent na druk dwustronny. Bo idealni ciężko trafić zawsze jest jakieś małe przesunięcie. A sklejanie lub papier samoprzylepny to też mnie specjalnie nie cieszy.
Wacho - Pią 19 Paź, 2012

Tak jak pisałem wcześniej - dwustronnie wszystko przygotuje profesjonalista - w tym przypadku wystarczy dostarczyć "materiał" i najlepiej kartę na wzór tą z Króla - 100% zgodność gwarantowana :mrgreen:
espanoles - Pią 10 Maj, 2013

witam. co do faraona - pytanie do wszystkich, którzy kupili: ktoś też ma problemy z polskimi znakami? problem jest tylko na kartach mitów: brak polskich znaków - zamiast nich kropki...
tekst totalnie nieczytelny...

Sewhoe - Pią 10 Maj, 2013

Panie, my już za króla Ćwieczka o tym mówili :grin: Taki już (psi) urok teg dodatku:cry:
sirafin - Pią 10 Maj, 2013

Ja zeskanowałem i zmajstrowałem sobie na kompie poprawioną wersję :) Jak ktoś używa koszulek na karty, to może wydrukować, wyciąć i wsunąć do koszulki razem z oryginalną kartą (dzięki temu nie będzie się odróżniała rewersem). To powinno rozwiązać problem z czytaniem ;) Smacznego.

http://arkhamhorror.dl.interia.pl/faraon.pdf

espanoles - Pią 10 Maj, 2013

no ale Panowie, Panowie! Kurde. Tak nie może być! Skoro wydawca (czy. GALAKTYKA) dała ciała i nie sprawdziła jaki gruz pakuje do pudełka, który nie jest za darmo tylko, za który sowicie płacimy MY - to chyba powinni się wziąć w garść i przedrukować te zrypane karty! Czyż nie?? :(
sirafin - Pią 10 Maj, 2013

http://www.forum.galakta....?t=2006&start=0
gregvip - Pią 10 Maj, 2013

Z tego co pamiętam to tam jedna karta była uwalona. Napisałem do Galakty i dostałem kartę porawnie wydrukowaną.
mathias999 - Pią 10 Maj, 2013

poprawione karty do faraona znajdują się w dodatku król w żółci o ile się nie mylę
gregvip - Pią 10 Maj, 2013

mathias999 napisał/a:
poprawione karty do faraona znajdują się w dodatku król w żółci o ile się nie mylę

Mylisz się, była dołączana do zamówienia na Króla w Żółci składanego w sklepie Galakty
:wink:

goki - Pią 10 Maj, 2013

gregvip napisał/a:
mathias999 napisał/a:
poprawione karty do faraona znajdują się w dodatku król w żółci o ile się nie mylę

Mylisz się, była dołączana do zamówienia na Króla w Żółci składanego w sklepie Galakty
:wink:


kupowalem krola w zolci w normalnym sklepie i dostalem poprawiona karte do faraona, wiec chyba jednak sie nie myli ;)

mathias999 - Sob 11 Maj, 2013

Mój żółty król kupowany był w Krakowie, w sklepie Bard, bodajże na ul. Batorego. O ile dobrze pamiętam, wspomniane karty były do niego dołączone. Krakowski Bard na pewno zaopatrywał się u sąsiadów zza Wisły, więc i karty posiadał, ale jak inne sklepy spoza Krakowa, to nie mam pojęcia.
myceK - Sob 26 Paź, 2013

Czy ktoś wie coś więcej na temat różnic miedzy nową wersja a starą poza karta herolda kóra można i tak dodrukować i jedną różnicą która była wspomniana wcześniej "znajdowanie przedmiotów w jednej dzielnicy" ?

Zastanawiam się za dokupieniem pierwszego dodatku a wydaje mi się że ten jest najlepszym wyborem bo wprowadza najmniej dodatkowych zasad co na początek jest ważnym argumentem :)

Czy wiadomo już coś czy kiedy będzie dodruk i czy będzie on poprawiony do najnowszej wersji ?

@Edit
Znalazłem dobry opis róznić:
http://boardgames.stackex...he-dark-pharaoh

Wydaje mi sie że różnice mają wiekszy wpływ przy dodatku Miskatonic Horror - którego nie moge się doczekać w PL wersji ;)
Więc myśle że można kupic na razie dopóki nie powstanie reedycja o ile powstanie :)

myceK - Pon 11 Lis, 2013

Mam tylko jedno pytanie czy karty z faraona są oznaczone - wszystkie ? tak aby kiedyś wyrzućić wszystkie karty z tali i dodać nowe z reedycji ?
gwizdzius - Sro 13 Lis, 2013

Oczywiście, jak z wszystkich dodatków.
piwoslaw - Wto 02 Wrz, 2014

Hmm Czyli rozumiem że mając Naszą starą wersję Faraona nie użyję kart z Uniwersytetu Miscatonic bo są one dedykowane Nowej wersji ???? Byłby jakiś zgrzyt ?? czy na dobrą sprawę da się z nimi grać ???
Teron - Sro 03 Wrz, 2014

piwoslaw napisał/a:
Hmm Czyli rozumiem że mając Naszą starą wersję Faraona nie użyję kart z Uniwersytetu Miscatonic bo są one dedykowane Nowej wersji ???? Byłby jakiś zgrzyt ?? czy na dobrą sprawę da się z nimi grać ???

Ze starą wersją można użyć tylko nowych Przedmiotów Muzealnych. Aby użyć Spotkań Muzealnych (oraz nowej umiejętności Egiptolog) musimy poczekać do poprawionej wersji Faraona.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group