galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

Bitwa o Miasto na Jeziorze - Bitwa o Miasto na Jeziorze (scenariusz w formacie dnż)

wojo - Wto 10 Lip, 2012
Temat postu: Bitwa o Miasto na Jeziorze (scenariusz w formacie dnż)
Hej,

W zeszłym roku FFG na amerykański konwent gier Gen Con przygotował specjalny dodatek Massing at Osgiliath, który następnie pojawił się w programie druk na żądanie (print on demand) także w wersji polskiej - "Mrok nad Osgiliath".

W tym roku FFG ogłosiło że specjalnym wydarzeniem związanym z WP będzie - The battle of Lake-town.

Jak się to ma do histori Śródziemia i co konkretnie będzie zawierał pewnie dowiemy się później - spekulować można już teraz :) .

Czyżbyśmy walczyli z samym Smaugiem?

asertus - Wto 10 Lip, 2012

Lake-town to Esgaroth upon the Long Lake
Tu jest opis historii:
http://tolkiengateway.net/wiki/Lake-town

Rzeczywiście myślę, że będzie to walka, ze Smaugiem + możliwe, że będzie jakiś warunek niedopuszczenia, żeby miasto było zbyt zniczczone.

Wallenstein - Wto 10 Lip, 2012

Jeżeli to ma być rozszerzenie do głównej gry to Smaug w tym czasie już nie żył.

Stawiam na jakąś machlojkę z dodatkiem Hobbit, i wtedy nie wykluczone, że natkniemy się na Smauga.

wojo - Sro 11 Lip, 2012

Na forum FFG ktoś zamieścił opis dodatku:

Cytat:
"Smaug has awakened! During the night of terror that faces you, the fate of Esgaroth is in your hands. Not only will you have to slay the mighty dragon himself, but Lake-town is burning down around you. If the fires get out of control, none will survive! Test your team's skill against an exclusive new Quest at our inaugural Fellowship Event! You must bring your own LotR LCG deck to participate. All participating players will receive one free copy of 'The Battle of Lake-town' Quest. Players must participate in this event as part of a 2-player team. Each member of your team must register for the event."


Czyli nie tylko trzeba będzie ubić smoka ale trzymać płomienie pożerające miasto pod kontrolą - szykuje się fajna mechanicznie wyprawa. Jak skomentował ktoś na forum pomimo że wydarzenia dzieją się "w czasie Hobbita" to jednak Bilbo w nich nie uczestniczył co czyni quest niezależnym od zbliżającego się dużego dodatku (zresztą sam druk na żądanie ma to ograniczenie).

Przy okazji czy ktoś pamięta ile zajęło czasu od poprzedniego GenCon aby "Mrok nad ..." pojawił się w druku na żądanie?

asertus - Sro 11 Lip, 2012

wojo napisał/a:


Przy okazji czy ktoś pamięta ile zajęło czasu od poprzedniego GenCon aby "Mrok nad ..." pojawił się w druku na żądanie?


Zakupy w sklepie FFG mozna było składac od 21 września, a w Polsce zapisy ruszyły początkiem października.
W tym roku powinno byc analogicznie
Chociaż kto wie 28 grudnia jest premiera filmu Hobbit, więc może coś zmienią

Wallenstein - Sro 11 Lip, 2012

wojo napisał/a:
Jak skomentował ktoś na forum pomimo że wydarzenia dzieją się "w czasie Hobbita" to jednak Bilbo w nich nie uczestniczył co czyni quest niezależnym od zbliżającego się dużego dodatku (zresztą sam druk na żądanie ma to ograniczenie).


Co ma piernik do wiatraka?
Frodo też nie był w Morii wcześniej niż w czasie "Wyprawy" a teraz może.

Mnie osobiście nie podobają się takie machlojki czasowe. Jak ktoś w danym momencie niż żyje to nich się wysilą na coś kreatywnego a nie idą po najmniejszej linii oporu, Lake Town = Samug. Pominę fakt, że cześć bohaterów jeszcze się nie narodziła, w czasie gdy Samug się rozbrykał.

Nemomon - Sro 11 Lip, 2012

Wallenstein napisał/a:
Mnie osobiście nie podobają się takie machlojki czasowe. Jak ktoś w danym momencie niż żyje to nich się wysilą na coś kreatywnego a nie idą po najmniejszej linii oporu, Lake Town = Samug. Pominę fakt, że cześć bohaterów jeszcze się nie narodziła, w czasie gdy Samug się rozbrykał.


A jednak mi się wydaje, iż jest dobrze jak jest. Zamiast sztucznie ograniczać możliwości budowania talii ramami czasowymi (typu: "Ci postaci: *wpisz nazwy 128 kart* w tym etapie już/jeszcze nie żyli, wiec w tej kampanii nie mogą brać udziału"), twórcy dają możliwość rozegrania alternatywnej przygody wszystkimi postaciami, mimo iż część (lub wszyscy) z tych postaci wtedy jeszcze/już nie istnieli.

Poza tem bodaj w instrukcji jest napisane, iż celem gry nie jest odzwierciedlić fabułę knig, a zaprezentować do nich alternatywną historię ;) .

wojo - Sro 11 Lip, 2012

Wallenstein napisał/a:

Co ma piernik do wiatraka?
Frodo też nie był w Morii wcześniej niż w czasie "Wyprawy" a teraz może.


Chodziło autorowi (jak mniemam) w tej wypowiedzi jedynie o to że ten dodatek będzie niezależny od zbliżającego się cyklu podążającego za przygodami opisanymi w Hobbicie.

TomB - Wto 28 Sie, 2012

Dla niecierpliwych karty do wglądu.
kufel - Wto 28 Sie, 2012

Super... ale jaka rozdzielczość :/
balint - Wto 28 Sie, 2012

kufel napisał/a:
Super... ale jaka rozdzielczość :/


Marudzisz :cool:

kufel - Wto 28 Sie, 2012

No jak to drukować to potestowania? Bo jak będzie DnŻ (a MUSI być!) to oczywiście pozycja obowiązkowa :D
balint - Wto 28 Sie, 2012

No właśnie, to będzie pozycja obowiązkowa.
Ja poczekam spokojnie.
Wszakże cierpliwość to jedna z najlepszych cnót :)
A potem będę testować aż padnę na twarz :)

balint - Sro 29 Sie, 2012

A swoją drogą: czy ten scenariusz nie powinien być zwieńczeniem niejako Sagi Hobbit?
FilipsO - Wto 11 Wrz, 2012

A miałem nadzieję, że w drugim hobbicie się doczekam tej bitwy... No cóż, mówi się trudno.
balint - Wto 11 Wrz, 2012

A ja myślę, że wydadzą toto po drugim Hobbicie. Jako zwięczenie sagi.
kufel - Wto 11 Wrz, 2012

Jedno z drugim nie ma związku, to po prostu event na GenConie. Podobnie jak było w przypadku Massinga
balint - Sro 12 Wrz, 2012

Ja nie o tym Kufel....

Miałem na myśli ciąg wydarzeń, bo dotychczas żyłem w przekonaniu, że Bitwa nad Jeziorem była ważnym wydarzeniem w Hobbicie, ale dzięki że zwróciłeś mi na to uwagę...

Tak czy siak, myślę że FFG wydadzą ten scenariusz, bo jaka korporacja nie podniesie pieniążków z ziemi. Zwłaszcza, że i tak scenariusz już opracowali.

kufel - Czw 13 Wrz, 2012

Jako PoD? Oczywiście że muszą wydać, w przeciwnym razie ludzie graliby drukowanymi kartami ;)
mpuchatek - Pon 17 Wrz, 2012

Władca Pierścieni LCG - Bitwa o Miasto na Jeziorze - listopad 2012
Jakby ktoś nie zauważył.

wojo - Wto 18 Wrz, 2012

Ja nie zauważyłem - wielkie dzięki. Wprawdzie jestem jeszcze daleko od tego scenariusza ale to świetna wiadomość!
stforek - Czw 06 Gru, 2012

Dotarło to już do kogoś? Widzę że status zamówienia jest 'Wysłane' (wczoraj), ale nic do mnie dzisiaj nie przyszło :evil:
Lekt - Sob 02 Lut, 2013
Temat postu: Wrażenia z ratowania Miasta
Zestaw zakupiony. W zasadzie sporym rozczarowaniem jest opakowanie. W cenie wyższej od typowych zestawów przygodowych ok 40-45 złotych, tutaj mam średnio o 20 złotych więcej, oczywiście w zamian za niesamowicie klimatyczną i arcytrudną potyczkę. Jednak ten blister, w którym gra przywędrowała, to raczej wypadek przy pracy wydawcy. Nie wiem czy FFG również wydała to w takiej formie, czy tylko Galaktyka oszczędziła sobie na kartoniku, który można postawić na półce obok reszty zbiorów.
Druga wpadka. Rozważając zakup Bitwy naszukałem się w Google zdjęć z konwentów, na których to cudo upierdliwości była rozgrywane. Oczy mnie się zaświeciły na widok nowych tokenów - żetony pożarów. I kupiłem... dodatkowe gem stones w wersji czerwonej i żółtej po 6,90 zł za opakowanie. Skoro żetonów obrażeń w ZP nie ma 50 sztuk, w takim razie pozostaje korzystanie z karteczki i długopisu albo z kości. I gdzie tu klimat?
Sama przygoda zdecydowanie nie dla Gracza w wersji solo. W zasadzie można wyrzucić z decka wszystkie dodatki broni i ograniczenia dla obszarów. Smaug bierze wszystko na klatę jak Pudzian :)
Wierzę ślepo, iż karty z The Hobbit: On the Doorstep doskonale wpasują się w tworzenie talii pod Bitwę o Miasto. Skoro Drozd umożliwia redukowanie obrony smoka, to karta Barda wraz z wydarzeniami czy dodatkiem przewidzianym do zagrania podczas gaszenia pożarów mogłaby zdziałać cuda.
Po ograniu kilkunastu partii w różnych konfiguracjach, uznałem również, iż mogłyby być więcej o 3-4 możliwości przesuwania obrażeń przydzielanych Miastu na własne postaci, bądź ich całkowitej redukcji.
Zaryzykuję burę od bardziej doświadczonych Graczy - Bitwa o Miasto na Jeziorze stanowi obecnie najtrudniejszy ze wszystkich scenariuszy.

Oto i Bard Łucznik:

kufel - Sob 02 Lut, 2013

PoD zawsze wydawane są w takiej formie.
Kulgan - Sob 02 Lut, 2013
Temat postu: Re: Wrażenia z ratowania Miasta
Lekt napisał/a:
Zaryzykuję burę od bardziej doświadczonych Graczy - Bitwa o Miasto na Jeziorze stanowi obecnie najtrudniejszy ze wszystkich scenariuszy.

Prawda :mrgreen: I specjalnie do tego specjalnego scenariusza robisz specjalnie spreparowane talie :twisted: Bo inaczej to sobie nie pograsz :razz:

schen - Sob 04 Maj, 2013

Po łomocie jaki dostałem po zakupie Bitwy o Miasto, leżała odłożona przez pewien czas. Dziś jednak stwierdziłem, że spróbuję podejść do tego w inny niż ostatnio sposób i szczerze powiedziawszy poza dość ekscytującym początkiem, rozgrywka nie sprawiła większego problemu. Inna sprawa, że była dość długa, bo gra zakończyła się, bagatela, w 23 rundzie :) Moja trójka bohaterów przedstawiała się w sposób następujący: Bifur, Glorfindel (KPZ) i Frodo. Ostateczny wynik też przeraża (209), ale spowodowany był głównie dość długim oczekiwaniem na niektóre karty (Gleowin, Drozd).

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group