galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

Spadkobiercy Numenoru - Heirs Of Numenor ?

mpuchatek - Pon 20 Sie, 2012
Temat postu: Heirs Of Numenor ?
FFG Gen Con 2012 - klatka w 5:09
http://www.youtube.com/watch?v=GxjBw_O3Uys

Berestaszek - Pon 20 Sie, 2012

Tylko ciekawe jak to będzie.... dzisiaj wychodzi pierwszy dodatek do hobbita potem czekamy na drugi dodatek pod koniec roku? czy niedługo wychodzi kolejny duży dodatek z gondorem?
mpuchatek - Pon 20 Sie, 2012

ZTCW http://www.fantasyflightg...=4&efidt=698387 to wyjdzie po drugiej części sagi Hobbit.
schen - Wto 21 Sie, 2012

Z tego co widać pojawi się Beregond ^^ Wygląda na to, że będzie jednym z lepszych obrońców (nie dość, że 4 obrony, to jeszcze ma wartownika). Ciekaw jestem jak z innymi jego zdolnościami :]
ojbodzio - Sro 22 Sie, 2012

mpuchatek napisał/a:
ZTCW http://www.fantasyflightg...=4&efidt=698387 to wyjdzie po drugiej części sagi Hobbit.

A tu już na FFG zapowiedź.

Berestaszek - Sro 22 Sie, 2012

z tej karty z talii przeciwności dowiadujemy się że będziemy bronic oblężone miasto. Can't wait!

ewetnualnie będziemy mieli ograniczony czas aby pomóc oblężonemu miastu. Ale wolałbym to pierwsze :P

l33tm4st3r - Sro 22 Sie, 2012

Nieźli Ci obrońcy :P 0/1/4 za 2 punkty, fiu-fiu-fiuu





Oficjalna strona dodatku

wojo - Wto 18 Wrz, 2012

Jest kolejna porcja wiadomości i przyznam że jest naprawdę obiecująco. Bardzo elegancki system zmieniający atrybut używany podczas wyprawy:
- Jeżeli bierzemy udział w obronie twierdzy (siege) zamiast siły woli używamy obrony (tarcz)
- Jeżeli nasi bohaterzy biorą udział w bitwie (battle) zamiast siły woli używamy ataku (topory)
Przyznam że jestem w szoku że tak prosto a zarazem temtycznie udało się oddać walkę w mechanice LOTR:LCG. Lokacje zmieniły się w pola bitwy (battleground) i żetony postępu na nich kładzione symbolizują postępy w ich obronie lub ataku na nie.

Szykuje się masa interesujących wyborów - czy wysyłam moich ludzi do ataku (na wyprawę = "czyli do dowodzenia atakiem") czy zostawiam postacie aby mogły powalczyć z konkretnymi przeciwnikami (standardowa faza walki).

Muszę przyznać że zapowiada się ekstra! Wreszcie taktyka stanie się talią centrową w grach solo bo do tej pory u mnie leżała odłogiem.

chelcho - Czw 27 Wrz, 2012

Jeśli ktoś nie widział:

Lekt - Czw 25 Paź, 2012

Wciąż wypatruję odpowiedzi od Galaktyki na maila z pytaniem o datę wydania "Spadkobierców Numenoru", na stronie widnieje IV kwartał 2012 roku, czyli zostały jeszcze dwa miesiące. Oby w nowym roku można było już ubijać Olifanty! :mrgreen:
Berestaszek - Czw 25 Paź, 2012

To jest uzależenione od FFG - głównego dystrybutora. Na ich stronie jeszcze nie ma żadnej wzmianki kiedy będzie w sprzedaży...
balint - Czw 25 Paź, 2012

Berestaszek napisał/a:
To jest uzależenione od FFG - głównego dystrybutora. Na ich stronie jeszcze nie ma żadnej wzmianki kiedy będzie w sprzedaży...


Drobna wzmianka jest.
Dodatek ma status: On the Boat

Co oznacza:
The product is traveling from the printer to our warehouse. The duration of this process varies depending on where the printer is located, be it in the US, China, or Germany, but generally takes four to six weeks.

Lekt - Czw 25 Paź, 2012

Obstawiam zatem III kwartał 2013, na polską premierę.
Berestaszek - Czw 25 Paź, 2012

Akurat gry LCG wychodzą równocześnie (ewentualna obsuwa jeżeli transport nawali)
balint - Czw 15 Lis, 2012

za wielką wodą już za kilka dni....
schen - Pon 19 Lis, 2012


Dwie karty co prawda z francuskim tekstem
źródło: http://www.fantasyflightg...=4&efidt=722607
Jeśli dobrze rozumiem, to Beregond będzie mieć redukowane obrażenia mu zadawane o 2, gdy będzie miał dołączoną zbroję lub broń.
Co do sprzymierzeńca wygląda jakby dawał 1 zasób gondorczykowi lub szlachcicowi, gdy wchodzi do gry. Większość mojego tłumaczenia to raczej domysły, więc jeśli ktoś zrobiłby to bardziej fachowo to prosiłbym o sprostowanie :P
Co ciekawe sprzymierzeniec nie jest z żadnej ze sfer. Myślę, że w taliach wielokolorowych może mieć w niektórych momentach dość kluczowe zastosowanie ;)

wojo - Pon 19 Lis, 2012

W przypadku Emisariusza Twoje tłumaczenie jest słuszne. Natomiast zdolność Beregonda brzmi:
"Koszt zagrywania dodatków Broń i Zbroja na Bereronda jest zmniejszony o 2"

Tarkun - Pon 19 Lis, 2012

Ciekawe karty, zwłaszcza bohater - rasowy obrońca. Wygląda jakby był w stanie tankować samego Saurona :mrgreen:
Lekt - Wto 20 Lis, 2012

Absolutnie się nie czepiam - językowa forma "emisariusz" jest poprawna, ale na karcie zaprezentowano kobietę, zatem "emisariuszka" będzie dogodniejsza. Znając rodzime karty, możemy równie dobrze spodziewać się form: posłanniczki, posłanki, dyplomatki albo innego zjawiskowego wytworu umysłu tłumacza.
Berestaszek - Wto 20 Lis, 2012

No i mamy nowego Boromira. Jeżeli tak będzie wyglądać większość kart to wielkie WOW


No i karta scenariusza


Kurcze już chciałbym mieć pudełko z swoich rękach...

balint - Wto 20 Lis, 2012

Berestaszek napisał/a:
No i mamy nowego Boromira. Jeżeli tak będzie wyglądać większość kart to wielkie WOW
Obrazek


Jak ktoś oglądał przedłużoną wersję Władka, to tym lepiej czuje tą kartę.
Magali ciągnie graficznie grę za uszy do góry.
Mam nadzieję, że pozostałe karty nie będą horrorkami z hobbita....

JollyRoger1916 - Sro 21 Lis, 2012

Szkoda, że to nie Faramir :)
balint - Sro 21 Lis, 2012

Według informacji, jakie otrzymałem dzisiaj z Galakty, przewidywany termin sprzedarzy w PL, to 15 grudzień.
Bitwa o Miasto na Jeziorze także w grudniu, ale brak konkretnej daty, czyli może być i luty 2012.

Berestaszek - Sro 21 Lis, 2012

Bardzo dobra informacja :) Wreszcie nowe karty. I wreszcie nowe scenariusze. Już z kolegą wszystko przeszliśmy duo :)
psborsuk - Wto 27 Lis, 2012

Spadkobiercy w wersji oryginalnej już są dostępni w sprzedaży (http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=3755). Teraz tylko czekać na info z Galakty (może premiera będzie wcześniej niż 15 grudzień :wink: :razz: ).
Berestaszek - Wto 27 Lis, 2012

http://www.fantasyflightg...menor_rules.pdf

2 Hero cards :< trochę lipa, że mało ale za to jacy! ;] Tak bardzo bym chciał już dostać dodatek w swoje łapki :< (ale pewnie zaliczył opóźnienie razem z dodatkami do warhammera i wyjdą razem. :<)

wojo - Sro 28 Lis, 2012

Dwóch bohaterów w dużym dodatku to chyba standard o ile się nie mylę (przynajmniej tak było w KD, nie wiem jak hobbit wypadł pod tym względem).
JollyRoger1916 - Sro 28 Lis, 2012

Hobbit miał po jednym na sferę + Bilbo z nową sferą, razem 5, ale to chyba wynika ze specyfiki dodatku.
Berestaszek - Sro 28 Lis, 2012

http://www.fantasyflightg...l_rulesheet.pdf

w hobbicie było 5 :P Kurcze ale w kd rzeczywiście też tylko 2 było oO. Aż z ciekawości przeglądam skład kart i mamy więcej kart graczy także nie jest aż tak tragicznie :P

Tarkun - Wto 04 Gru, 2012

Spadkobiercy już w połowie przyszłego tygodnia!! :)
crabtree - Czw 13 Gru, 2012

Tarkun napisał/a:
Spadkobiercy już w połowie przyszłego tygodnia!! :)

Dobiega końca połowa tygodnia i nic z tego nie wynika póki co ;) W każdym razie ja już mam w koszyku, opłacone, jeśli tylko się pojawi to ten dodatek do mnie pewnie trafi na drugi dzień.

Jest na co czekać, bo nie dość że dochodzą nowe klimaty, to także mechanika otrzyma poprawki. Od początku mojej styczności z WP, nastawiałem się na nowe przygody, a nie na karty gracza, więc dla mnie każdy dodatek jest atrakcyjny. Mimo że WP to straszny wyciskacz kasy, to jednak daje mi sporo radości. Mało która gra może się poszczycić takim wyczynem.

aramir - Czw 20 Gru, 2012

Ja wczoraj właśnie odebrałem dodatek. Wrażenia wstępne mega pozytywne, dużo kart graczy, przygody jeszcze nie sprawdzone, ale dużo zadymy wiec już na plus. Bohaterowie chyba średni chociaż granie pokaże, wyglądają rewelacyjnie jak zresztą wieczność kart. Polecam zakup każdemu kto lubi grę
balint - Wto 25 Gru, 2012

Moje pierwsze wrażenia także są na plus (chociaż obejrzałem dopiero karty graczy).

Cieszy także bardzo ładna szata graficzna. Zwłaszcza po horrorze, jaki był w Hobbicie.

balint - Pią 28 Gru, 2012

No i zagrane!

Na razie pierwszy scenariusz (Cień nad Pelangirem) tylko w trybie solo + z drugim graczem.

Nie powiem, ciekawy scenariusz, ciekawy. Trudny, ale do przejścia. Najtrudniejsze jest przeżycie pierwszej tury / dwóch, a potem idzie raźniej.

Drużyna: Boromir (nowy), Imrahil, Beregond

Mój pierwszy wniosek jest taki, że zwój Alcarona najlepiej... upuścić w pierwszej turze, aby Skacząca Ryba nie doskwierała wiecej. A dalej już jakoś idzie, chociaż Gorliwy Zdrajca na etapie 3B doprowadził mnie do szewskiej pasji, ale o tym za chwilkę jeszcze napiszę.

Wrażenia z kart: karty gracze, dobre, fajne, tylko.... część z nich jest nieprzydatna w tym scenariuszu (chociaż w innych cyklach lub w przyszłości tego cyklu - czemu nie). Popatrzmy na sprzymierzeńców: spora część z nich ma 1 punkt żywotności, kilku aż 2 takowe punkty. Na etapie 3B Gorliwy zabójca za samo wejście w zwarcie ze mną zdjął mi 4 sprzymierzeńców, a piątemu zafundował grób zaraz potem. Był to cholernie zimny prysznic, a do mety dobiegłem tylko siłą rospędu. Karty niebieski i zielone: niby fajne, ale nie ma do czego ich dodać. Zastanawiałem się nad Denethorem lub Eleanorą zamiast Imrahila, ale ten scenariusz zakłada m.in. niszczenie naszych zasobów i trzy kolory na starcie są wysoce ryzykowne bo, np. przez 2-3 tury absolutnie nic nie zagrasz przy odbrobinie pecha. Tak więc zdecydowałem się na układ 2 fioletowych i 1 czerwony bohater.
I napiszę uczciwie: talia jakoś zatrybiła, ale w tym scenariuszu. Nie widzę jej - póki co - w innych cyklach.


Karty przeciwności - wrażenia graficzne - po beznadziejnym graficznie Hobbicie tym razem nie mam do czego się przyczepić. Oprawa graficzna jest perfekcyjna. To samo dotyczy kart graczy.

Dla początkujących i pytających graczy: jeśli miałbym doradzić zakup Hobbita lub Spadkobierców, to nie wachałbym się wybrać Spadkobierców. Chociaż wybór między Spadkobiercami a Khazad-Dum to już wybór to zastanowienia na całą noc.

Tak czy inaczej, grać i dzielić się wrażeniami Panowie szlachta! (Panie też oczywiście :smile: )

crabtree - Sob 29 Gru, 2012

Wczoraj rozpakowałem dodatek i mogę potwierdzić że graficznie jest świetny. Szkoda że w talii spotkań nie ma żadnego trolla lub Nazgula, jestem trochę zawiedziony. Natomiast z kart graczy już kilka wtasowałem do swojej talii, np. sprzymierzeńca z 4 obrony. Nowy bohater dla taktyki też może się przydać, zwłaszcza że koszt zagrania na niego broni i pancerza spada o 2. Pierwsze wrażenie jest bardzo korzystne i już czekam na cały cykl.
Berestaszek - Sob 29 Gru, 2012

a ja ponarzekam. nie podobają mi się karty z dodatku (jeżeli chodzi o użyteczność). Trzy fajne karty obrońca rammasu (z 4 def), krew numenoru(tarcze za kase :v) oraz konny posłaniec (1 kosz i 2 życia). Bohaterowie fajni, ale za dużo na tę chwilę nie zdziałają mało jest broni które można umieścić na beregondzie. Ponieważ większość z nich posiada "ograniczenie" także rzucamy na niego pancerz + włócznie (ew. ostrze gondolinu) i na tym kończy się impreza. Nowy Boromir ma potencjał, ale jak przyjrzeć się kartom gondoru to albo same 0 ataku ewentualnie 1. Także troche lipa. Najgorsze z tego wszystkiego jest to, że najfajniejsze karty gondoru(moim zdaniem) są w wiedzy. A bohater zielony jest tylko jeden. Co gorsze jest dobry i do obrony i do przygotowywania się na najgorsze. Dopóki nie dostaniemy większych ilości sprzymierzeńców gondoru i jakiś konkretnych alternatyw dla eleanory i denethora. Ponadto przydałby się jakiś konkrety czerwony bohater.... Co do scenariuszy to jeszcze nie grałem natomiast wydają się być naprawdę fest. Dużo bitwy. Tylko szkoda że jedyną talią solo na takie scenariusze wydają się być orły...



Ale już w niedługiej przyszłości wyczuwam talie na "prowincji"

balint - Sob 29 Gru, 2012

No właśnie ich użyteczność budzi moje największe wątpliwości. Nawet taki Obrońca Rammasu potrafi być tylko jednoturowy, co wynika z charakterystyki scenariusza. No i także ponarzekam na brak większej liczby bohaterów, a cecha "Prowincja" jest dla mnie także melodią przyszłości.
Tym niemniej całość jest przeze mnie ciepło przyjęta.

Lucie - Sob 05 Sty, 2013

A ja tak dla porownania. Graficznie dodatek rzeczywiscie prezentuje sie okazale, choc musze przyznac, ze oglada sie karty jak obrazy i sa piekne, ale nie buduja klimatu takiego jak karty w Hobbicie (tak zreszta skrytykowanym choc uwazam ze nieslusznie ... Ale degustibus...). Rozgrywka mimo iz wprowadza nowe rozwiazanie poprzez slowa kluczowe bitwa i oblezenie, to nie moze sie rownac z oryginalnoscia i grywalnoscia rozgrywek z Hobbita. Wiec jak dla mnie Hobbit wygrywa. Wiem, ze niezbyt to popularna opinia, ale jak dla mnie w prym wiedzie Hobbit, potem Kazad Dum a nastepnie Spadkowbiercy (choc uwielbiam klimat Gondoru)...
Kulgan - Sob 05 Sty, 2013

Lucie napisał/a:
A ja tak dla porownania. Graficznie dodatek rzeczywiscie prezentuje sie okazale, choc musze przyznac, ze oglada sie karty jak obrazy i sa piekne, ale nie buduja klimatu takiego jak karty w Hobbicie (tak zreszta skrytykowanym choc uwazam ze nieslusznie ... Ale degustibus...). Rozgrywka mimo iz wprowadza nowe rozwiazanie poprzez slowa kluczowe bitwa i oblezenie, to nie moze sie rownac z oryginalnoscia i grywalnoscia rozgrywek z Hobbita. Wiec jak dla mnie Hobbit wygrywa. Wiem, ze niezbyt to popularna opinia, ale jak dla mnie w prym wiedzie Hobbit, potem Kazad Dum a nastepnie Spadkowbiercy (choc uwielbiam klimat Gondoru)...

Nie krytykując Twojej opinii, jestem ciekaw, ile razy i w jakie Przygody ze Spadkobierców zagrałeś?

Lucie - Nie 06 Sty, 2013

We wszystkie trzy. Ile razy? No kilka. Pierwsza potyczka zaczynalismy ja kilkanascie razy. Potem juz polecialo z gorki. Scenariusze sa swietne. Niekonwencjonalne rozwiazania z omijainiem kart wyprawy i obrona przed obrazeniami obszarow. Ale... Jednak Hobbit byl zdecydowanie bardziej zaskakujacy i niekonwencjonalny. Poza tym towarzyszyl mu klimat... No ale jak wspomnialem, o gustach...
Kulgan - Nie 06 Sty, 2013

Lucie napisał/a:
We wszystkie trzy. Ile razy? No kilka. Pierwsza potyczka zaczynalismy ja kilkanascie razy. Potem juz polecialo z gorki. Scenariusze sa swietne. Niekonwencjonalne rozwiazania z omijainiem kart wyprawy i obrona przed obrazeniami obszarow. Ale... Jednak Hobbit byl zdecydowanie bardziej zaskakujacy i niekonwencjonalny. Poza tym towarzyszyl mu klimat... No ale jak wspomnialem, o gustach...

Ja, nie ukrywam, byłem zauroczony niekonwencjonalnością i klimatem Przygód z Hobbita. Dzisiaj dokończyłem cykl Wypraw ze Spadkobierców Numenoru - równie świetnych i klimatycznycjh, ale szalenie różnych. Dlatego nie jestem pewien, które Przygody podobają mi się bardziej :wink:

crabtree - Pon 07 Sty, 2013

A ja gram we wszystkie przygody po kolei, z wyjątkiem Przeprawy przez Mroczną Puszczę (pełni w końcu rolę tutoriala). Niektóre są lepsze, inne gorsze, łatwe i trudne, po prostu różne, ale i tak chętnie poświęcam im swój czas. Z chęcią wracam do cyklu Mrocznej Puszczy czy Khazad-dum. Hobbita mam, ale jeszcze nie grałem.
Nie jestem w stanie wskazać moich ulubionych scenariuszy.

Lucie - Pon 07 Sty, 2013

Chciałbym was zapytać o jedną sprawę. Czy tylko mnie się wydaje, czy Podróż do Rhosgobel jest strasznie prosta, żeby nie rzec, prostacka? Przechodzi się to w mgnieniu oka, aż żal tych 50zł i żadnego zaskoczenia i żadnej frajdy... Macie podobne odczucia? Co do cyklu pod Spadkobierców to jeszcze nie grałem i nawet nie wiedziałem, że już można nabyć...
Lucie - Pon 07 Sty, 2013

Przepraszam, ale właśnie wczytałem się w treść poprzedniego postu Crabtree. Pisałeś o cyklu wypraw z rozszerzenia a nie o cyklu pod rozszerzenie. Sorki.
JollyRoger1916 - Wto 08 Sty, 2013

Wczoraj zakupiłem sobie Spadkobierców i nowy DnŻ. Czy tylko mi się wydaje, że w spadkobiercach jakość kart odbiega od podstawki i innych klasycznych dodatków i bliżej tym kartom do DnŻ?
Lucie - Wto 08 Sty, 2013

Troche tak jest. Przynajmniej moje sa odksztalcone i nie wyglada na to by mialy sie "wyprostowac..."
Riddick5822 - Wto 08 Sty, 2013

Dzisiaj przyszła do mnie podstawka i zacznę grać jak dojdą koszulki. Jak dla mnie gra aż zapełniona jest klimatem Śródziemia. Heirs of Numenor warty jako pierwszy dodatek? Czy kupić któryś z cykli? Chciałbym znaleźć trochę kart związanych z Gondorem ;)
Berestaszek - Wto 08 Sty, 2013

Polecam przeczytać: http://www.forum.galakta.pl/viewtopic.php?t=4737 uważam że nie ma sensu kopiować tamtego tematu.
Riddick5822 - Wto 08 Sty, 2013

Wielkie dzięki :) Pisałem tu bo to taki najlepszy temat o Gondorze :)
JollyRoger1916 - Wto 08 Sty, 2013

Lucie napisał/a:
Troche tak jest. Przynajmniej moje sa odksztalcone i nie wyglada na to by mialy sie "wyprostowac..."


Talię gracza liczyłem 3 razy, bo karty były posklejane i mi nie wychodziło jak w instrukcji. FFG zachowuje się coraz nieładniej (bo rozumiem, że Galakta nie ma żadnego wpływu na jakość poszczególnych elementów gry). Większość osób ma karty w koszulkach i nie zwróci uwagi, ale jednak spadek jakości jest, niestety nie idzie za tym spadek ceny (gdyby tak było to byłbym w stanie to łyknąć bo i tak łoję w koszulkach).

crabtree - Sro 09 Sty, 2013

Nawet nie zwróciłem uwagi na gorszą jakość kart, tak byłem zajęty wkładaniem ich w koszulki i czytaniem treści/oglądaniem grafik :)
"Wyciąganie kasy" to chyba symbol naszych czasów. Proceder ten jest wszechobecny praktycznie wszędzie niestety...

Szuli - Czw 24 Sty, 2013

Spuźniona opinia :mrgreen: .
Co do jakości kart to rzeczywiście byłyposklejane i odkształcone. :sad:
Graficznie w porządku. Jeśli chodzi o przygody to bardzo trudne czyli świetne. Nowe mechaniki battle i siege genialne ,w prosty sposób twórcy stworzyli klimat walki. Co do urzyteczności kartgracz to tak se. Większość odnajdzie zastosowanie w taliach na Gondorze (naco trochę jeszcze poczekamy). ocena 9,5/10 :twisted: .

P.S. Liczę na to , że w nowym cyklu będziemy bronić Białego Miasta. :cool:

EstEst - Czw 14 Lut, 2013

Właśnie dziś grałem i się zorientowałem, że z kart graczy ten dodatek oferuje o 3 karty mniej w sferze taktyki niż w pozostałych. Też tak macie, czy jakiś wybrakowany zestaw mam?
Szuli - Czw 14 Lut, 2013

Masz 3 neutrale kosztem obcięcia 3 kart z jakiejś innej sfery (taktyki).
EstEst - Czw 14 Lut, 2013

Dzięki. Dziwaczny dosyć pomysł, takie niesymetryczne rozdanie, ale skoro taka koncepcja była, to przynajmniej nic nie zgubiłem.
schen - Sob 23 Lut, 2013

W końcu dorwałem się do spadkobierców :) Wrażenie bardzo pozytywne, wiele kart dających na prawdę spore nowe możliwości. Bardzo mi się spodobała Krew Numenoru, z Namiestnikiem Gondoru można nawet z Eleanory stworzyć ścianę nie do przejścia.

Już pierwszą przygodę zacząłem od stworzenia Gondorskiej talii z nowymi bohaterami i Denethorem. Co prawda może nie wygrywałem zbyt często (zwłaszcza, że umknęło mi, że skacząca ryba działa jedynie gdy zwój jest przy jakimś bohaterze ~~'), ale gra była wyrównana, pełna kombinowania i nie raz niewiele mi do wygranej brakowało. Gdy w końcu udało się dostarczyć wiadomość Faramirowi w tym samym składzie ruszyłem do Ithilien. Mnogość bitw w których brali udział bohaterowie trochę ich przytłoczyła. Do tego siła wrogów... cóż... trochę większa niż zbójów nasłanych do skaczącej ryby ;) Koniec końców Denethor stwierdził, że na takie zabawy jest już za stary i zastąpił go Hama, Boromir natomiast zmienił trochę barwy, by bardziej pasować do taktycznego otoczenia. Nastawiając się już bardziej na samo przejście przygody niż tematyczny dobór sprzymierzeńców, wyczarowałem stado orłów, które widocznie za namową Gandalfa postanowiło wspomóc dzielny Gondorski naród ;) Taką drużyną przeszedłem za pierwszym razem drugi scenariusz a także bez problemów poradziłem sobie z oblężeniem Cair Andros.

Przyznam, że przygody zaprojektowane dość ciekawie, no i w końcu jest okazja, by dość bezstresowo pograć sobie mono-taktyką ;) No i stary Boromir jakoś tak mocno zyskał w moich oczach, bo teraz nie dość, że całkiem dobrze sobie radzi z obroną i atakiem to jeszcze potrafi być nieocenioną podporą w czasie bitwy, czy oblężenia.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group