galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

Władca Pierścieni LCG - ARCHIWUM - [K] Znaczniki do Władca Pierścieni LCG

Wajar - Nie 21 Paź, 2012
Temat postu: [K] Znaczniki do Władca Pierścieni LCG
Jak w temacie. Wszystko co pozwoli mi pograć we czterech. :) Myślę, że z powodzeniem się dogadamy. Zbędne karty z dodatków też chętnie przygarnę.
Lekt - Czw 25 Paź, 2012

Dobrym rozwiązaniem na powiększenie zapasów znaczników postępu, zasobów i obrażeń są małe szklane kamyczki ze szkła od Jabloneksu albo płaskie koraliki z warsztatów biżuterii robionej ręcznie. Stosunkowo tanie rozwiązanie, tylko trzeba się trochę naszukać. Warto, gdyż oryginalne kartonowe żetony szybko się zdzierają.

Specjalnie nie widzę sensu w kupowaniu drugiego ZP dla samych znaczników. Poziom zagrożenia można po prostu zapisywać na kartce, ale wykombinować inny sposób - bardziej efektowny i klimatyczny.

A propos żetonów, pamiętam jak przy niedawnej partyjce strefami Wiedzy i Przywództwa, po którejś tam rundzie zabrakło żetonów zasobów...

Meridion - Sro 31 Paź, 2012

Natomiast jako dodatkowe liczniki zagrożenia, proponuję dwie kości k10 :)
Lekt - Sro 14 Lis, 2012

Meridion napisał/a:
Natomiast jako dodatkowe liczniki zagrożenia, proponuję dwie kości k10 :)

Tylko dwie k10? Widziałem niedawno sprytną kulę k100 - to raczej bardziej uniwersale rozwiązanie. Ewentualnie Jedna kość k10 a druga k10 ale dziesiętna. Wówczas osiągniemy liczbę maksymalną na kostkach 99 :) Dobrze kombinuję?

Kulgan - Czw 15 Lis, 2012

Lekt napisał/a:
Meridion napisał/a:
Natomiast jako dodatkowe liczniki zagrożenia, proponuję dwie kości k10 :)

Tylko dwie k10? Widziałem niedawno sprytną kulę k100 - to raczej bardziej uniwersale rozwiązanie. Ewentualnie Jedna kość k10 a druga k10 ale dziesiętna. Wówczas osiągniemy liczbę maksymalną na kostkach 99 :) Dobrze kombinuję?

Równie dobrze wystarczą 2 kości k10 - też możesz ustawić max 99 :razz:

JollyRoger1916 - Pon 04 Lut, 2013

Nikt nie chce sprzedać tych znaczników? Też bym chętnie kupił wraz z kompletem żetonów z jednego CS. Ewentualnie jakieś karty, ale wątpię, żeby ktoś sprzedawał finty, Gandalfy, czy nieoczekiwane odwagi :P Zależy mi głównie na żetonach, bo w sumie nie są jakieś wybitnie ważne, wystarczą jakieś koraliki, czy coś, ale chciałbym mieć jednak 2 komplet.
Kulgan - Pon 04 Lut, 2013

JollyRoger1916 napisał/a:
Nikt nie chce sprzedać tych znaczników? Też bym chętnie kupił wraz z kompletem żetonów z jednego CS. Ewentualnie jakieś karty, ale wątpię, żeby ktoś sprzedawał finty, Gandalfy, czy nieoczekiwane odwagi :P Zależy mi głównie na żetonach, bo w sumie nie są jakieś wybitnie ważne, wystarczą jakieś koraliki, czy coś, ale chciałbym mieć jednak 2 komplet.

Zrób sobie żetoniki o wartościach 5 i 10 (albo także 2, jak będzie potrzebne) i naklej na obecne - dobrze spełniają swoje zadanie :grin:

JollyRoger1916 - Wto 05 Lut, 2013

Niegłupie :) Dzięki za pomysł.
sebjas85 - Czw 07 Lut, 2013

Witam Władcy!!
Ja chętnie sprzedam władce w całości. Jest kompletna ale była używana. Jak ktoś jest chętny by kupić to zapraszam.

TomB - Czw 07 Lut, 2013

JollyRoger1916 napisał/a:
Nikt nie chce sprzedać tych znaczników? Też bym chętnie kupił wraz z kompletem żetonów z jednego CS. Ewentualnie jakieś karty, ale wątpię, żeby ktoś sprzedawał finty, Gandalfy, czy nieoczekiwane odwagi :P Zależy mi głównie na żetonach, bo w sumie nie są jakieś wybitnie ważne, wystarczą jakieś koraliki, czy coś, ale chciałbym mieć jednak 2 komplet.

Kiedyś na tym forum przeczytałem, że gra jest ograniczona do tylu znaczników, ile jest w podstawce i jak się skończą np. żetony zasobów to nie pobierasz następnych. Czyli tak nie jest, czy dodatkowy komplet jest potrzebny do gry w trójkę-czwórkę? W dwójkę nam chyba nigdy nie zabrakło znaczników, ale może nowe przygody wymagają więcej (nie jestem jeszcze na bieżąco)?
Na BGG ktoś wrzucił żetony z wartościami 5 i 10 do wydruku.

crabtree - Czw 07 Lut, 2013

@TomB
A jeśli skończą się znaczniki obrażeń to wszystkie postacie i potwory nie otrzymują dalszych obrażeń? ;)

Zdarzyło nam się kilka razy, że zabrakło żetonów zasobów w grze 2-os. No i braliśmy żetony postępu.

TomB - Czw 07 Lut, 2013

Prawda, rany bym zadawał, gdybym był w takiej sytuacji.
Kulgan - Czw 07 Lut, 2013

TomB napisał/a:
Na BGG ktoś wrzucił żetony z wartościami 5 i 10 do wydruku.

Gram takimi żetonami i przydają się, szczególnie na Questy wymagające wielu żetonów postepu :grin:

crabtree - Czw 07 Lut, 2013

Na questy kładziemy żeton rany który u nas ma wartość 5 punktów postępu :D
psborsuk - Nie 29 Gru, 2013

Mam zbędny zestaw, jak ktoś chętny proszę pisać.
pattom - Czw 16 Sty, 2014
Temat postu: Zamienne żetony do WP LCG
Szukam jakiś bardziej atrakcyjnych znaczników do gry. Jedno co mi chodzi po głowie to szklane znaczniki Eldritch Gems. Zielone zamiast żetonów postępu, czerwone na rany i czarne na zasoby.

Może ktoś ma inne propozycje?

Szuli - Sro 22 Sty, 2014

Ja korzystam z orginalnych żetonów, kolorowych paciorków z empika i kości k6 (innych nie mam :razz: ) coby nie było problemu z dmg na wilyadorze i masą postępu na wyprawie.
Lekt - Sro 22 Sty, 2014

Ogromna prośba do nowych i bardziej doświadczonych Gracz-Użytkowników forum. Cieszy mnie ogromnie Wasza rosną ilość, ale naprawdę zanim zamieścicie nowy temat, przeglądnijcie proszę forum - to raptem kilka stron. Tematy się powielają na potęgę, odchwaszczenie tego za jakiś czas będzie dla modów istną udręką. Pamiętajcie, że robimy to wszystko dla własnej wygody korzystania z forum :) Dziękuję za uwagę.

> pattom, LINK poszukaj proszę użytkownika matx14, który w tajemniczych okolicznościach zniknął z naszego forum.

Proponuję również moderatorom przenieść ów temat do [K] Znaczniki do Władcy Pierścieni LCG bo robi się niesamowity bałagan.

Lekt - Sro 22 Sty, 2014

psborsuk napisał/a:
Mam zbędny zestaw, jak ktoś chętny proszę pisać.
Już nie-zbędny :) Lekt zaklepał i na Pyrkonie do zobaczenia kolego psborsuk!
Kulgan - Sro 22 Sty, 2014

Lekt napisał/a:
Proponuję również moderatorom przenieść ów temat do [K] Znaczniki do Władcy Pierścieni LCG bo robi się niesamowity bałagan.

Mówisz, masz :mrgreen:

psborsuk - Czw 23 Sty, 2014

Lekt napisał/a:
psborsuk napisał/a:
Mam zbędny zestaw, jak ktoś chętny proszę pisać.
Już nie-zbędny :) Lekt zaklepał i na Pyrkonie do zobaczenia kolego psborsuk!

Racja. Zostały mi liczniki zagrożenia i karty talii gracza jakby co :wink:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group