galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

Władca Pierścieni LCG - ARCHIWUM - Jaką wersję językową posiadasz?

crabtree - Wto 15 Sty, 2013
Temat postu: Jaką wersję językową posiadasz?
Ankieta ma charakter czysto informacyjny, nie rozpatrujemy tutaj wyższości jednej opcji nad drugą. Gdy ktoś ma obie wersje, niech zaznaczy częściej używaną.
Kulgan - Wto 15 Sty, 2013

Polska.
JollyRoger1916 - Wto 15 Sty, 2013

PL
Longer - Wto 15 Sty, 2013

PL
psborsuk - Wto 15 Sty, 2013

PL
schen - Wto 15 Sty, 2013

PL, nie trzeba się martwić o znajomość języka, gdy chce się pograć z osobami, które nie mają z grą zbyt często do czynienia :)
JollyRoger1916 - Wto 15 Sty, 2013

PL
balint - Wto 15 Sty, 2013

PL, ale jeśli będę w BP to zapoluję na HU :)
wojo - Sro 16 Sty, 2013

Ja też mam polską (choć zaczynałem grać na pożyczonej angielskiej). Ogólnie pewnie wolałbym grać na ENG jednak cenowo (zwłaszcza używana) polska wychodzi dużo lepiej.
crabtree - Sro 16 Sty, 2013

Skoro wszyscy są "ZA" wersją PL, to dobrze by było pozmieniać nazwy tematów dotyczących przygód na forum. Obecna dwujęzyczność wprowadza bałagan, bo bardzo łatwo zdublować istniejący temat w wersji angielskiej. Niestety moderacja już dawno opuściła ten dział... :(
kufel - Sro 16 Sty, 2013

Tematy zakładane są nieraz gdy rozszerzenia są dopiero zapowiadane, stąd angielskie nazwy :)
psborsuk - Sro 16 Sty, 2013

To może zmienić na dwujęzyczne, coś a'la PL/ENG ?
crabtree - Sro 16 Sty, 2013

psborsuk napisał/a:
To może zmienić na dwujęzyczne, coś a'la PL/ENG ?

Dobry pomysł, np. nazwa tematu PL, a opis tematu ENG. I wtedy od razu by było pięknie.

kufel - Sro 16 Sty, 2013

Ok tylko jak pokazują się newsy to polskie nazwy nie są jeszcze opracowane. Zmieniać potem?
balint - Sro 16 Sty, 2013

kufel napisał/a:
Ok tylko jak pokazują się newsy to polskie nazwy nie są jeszcze opracowane. Zmieniać potem?


Albo zmieniać albo dodawać po znaku "/", np. A journey.... / Podróż....

crabtree - Sro 16 Sty, 2013

kufel napisał/a:
Ok tylko jak pokazują się newsy to polskie nazwy nie są jeszcze opracowane. Zmieniać potem?
Jak najbardziej zmieniać :)
psborsuk - Sro 16 Sty, 2013

balint napisał/a:
kufel napisał/a:
Ok tylko jak pokazują się newsy to polskie nazwy nie są jeszcze opracowane. Zmieniać potem?


Albo zmieniać albo dodawać po znaku "/", np. A journey.... / Podróż....

Sugerowałbym tak, jak podałem w moim pierwszym poście, czyli "Podróż do.../A journey...".
W końcu to polskie forum, i ludzie szukać będą raczej po polskiej nazwie :wink:

crabtree - Czw 17 Sty, 2013

Pozmieniałem swoje tematy w ten sposób że tytuł jest po polsku, a opis tematu to wersja angielska. W tym momencie od razu wszystko widać.
Wacho - Czw 17 Sty, 2013

posiadam wersję PL - jak na razie jestem zdecydowany na zakup wszystkich dodatków (które wyjdą) do tej gry w wresji PL
Szuli - Pią 18 Sty, 2013

PL
himramir - Pią 18 Sty, 2013

PL
zvish - Pon 21 Sty, 2013

PL
crabtree - Sro 30 Sty, 2013

Zakładając ankietę ukryłem w niej dodatkowy test, mianowicie chciałem się dowiedzieć ile osób z forum gra obecnie we WP. Przyjąłem tezę, że aktywni gracze odwiedzają ten dział. W ankiecie zagłosowały 34 osoby. Czy to dużo, czy mało - ocenę pozostawiam forumowiczom.
Jahmel - Wto 12 Lut, 2013

PL
daniell1987 - Wto 12 Lut, 2013

PL
kowal85 - Sro 13 Lut, 2013

PL
gregvip - Sro 13 Lut, 2013

PL
Muad'Dib - Sob 09 Lis, 2013

Będę rodzynkiem i zaznaczę ENG. Jakoś nie lubię polskich przekładów, a przez 2 lata parę baboli tam ujrzało światło dzienne :) Poza tym po Middle Earth Collectible Card Game mam uraz do tłumaczeń. Co prawda ta gra nie miała PL wersji (na szczęście) ale granie innymi wersjami językowymi powodowało, że karty zupełnie inaczej działały :P Ale dość o MECCG. Obawiam się, że kiedyś Galakta może zaprzestać wydania wersji PL i nie chciałbym mieć gry w dwóch wersjach językowych. Do tego już dochodzi przy Nightmare Decks. Jakoś na razie ni widu ni słychu, żeby miała być wersja PL. Game Night Kits również nie jak na razie nie doczekały polskiej edycji (a inne gry mają).

Może to był błąd mimo wszystko, gdyż chciałem grać z dziewczyną ale temat upadł praktycznie na samym początku. Nie jest wielką fanką gier karcianych/planszowych więc być może posiadanie kart po polsku niewiele by pomogło.

zvish - Nie 10 Lis, 2013

Jeżeli będziemy kupować to Galakta nie przestanie tlumaczyć.
Owszem czasami w przekladach sąbagi.
Ale też niestety hest tak że przez takie "rodzynki" wiele świetnych gier nie ujrzało wersji PL ponieważ większość zainetersowanych skoczylo wersje ENG.
Przykład wo M&M.
Na szczęście dla nas graczy w LOTR LCG jestś mniejszością ;]

nakano - Nie 10 Lis, 2013

zvish napisał/a:
Jeżeli będziemy kupować to Galakta nie przestanie tlumaczyć.


FAQ już przestała tłumaczyć.

zvish - Pon 11 Lis, 2013

Może za malo pobrań było :)
Skoro gawiedź taka z-angielszczona że możę FAQ znają po angielskiemu :D

nakano - Pon 11 Lis, 2013

Karty po angielskiemu też mogą gawiedzi wystarczyć. Tylko po co jej wtedy Galakta?
Muad'Dib - Pon 11 Lis, 2013

nakano napisał/a:
Karty po angielskiemu też mogą gawiedzi wystarczyć. Tylko po co jej wtedy Galakta?


Po to, żeby sprowadzać pudełka do Polski i dystrybuować? Poza tym nie rozumiem narzekania na to, że ludzie kupują angielską wersję. Na forum jestem, jak widać, jedyną taką osobą. Więc wątpię, żeby moja skromna osoba wpłynęła na brak polskiego FAQ :) I nie znam też nikogo kto by kupował wersję ENG, prócz mnie.

nakano - Pon 11 Lis, 2013

Muad'Dib napisał/a:

Po to, żeby sprowadzać pudełka do Polski i dystrybuować? Poza tym nie rozumiem narzekania na to, że ludzie kupują angielską wersję. Na forum jestem, jak widać, jedyną taką osobą. Więc wątpię, żeby moja skromna osoba wpłynęła na brak polskiego FAQ :) I nie znam też nikogo kto by kupował wersję ENG, prócz mnie.


Zasadniczo każdemu wolno używać swej wyobraźni w dowolny sposób i nic mi do tego. Jednak gdy ktoś robi to cytując moją wypowiedź odnoszę wrażenie, że odnosi się do niej. Jakie drogi fantazji wywołały w twojej głowie wnioski, że narzekam na kupujących angielskie wersje i jeszcze ich obwiniam o brak polskiego FAQ - nie zgadnę. Jeśli na coś narzekam to na Galaktę, która ewidentnie olewa swoich klientów (w tym mnie), kupujących ich produkt.

zvish - Wto 12 Lis, 2013

No wlasnie to ja narzekam na kupującyh angielskie wersje a nie Nakano :D

Poza tym obwiniam Muad'Dibaza brak nowego FAQ ;)
Tutaj to faktycznie się Galakcie coś nogi ślizgają :(

Muad'Dib - Sro 13 Lis, 2013

No cóż, może powinienem był zacytować obie wypowiedzi bo wg mnie obie były skierowane przeciwko "takim jak ja" ;)

Ale bynajmniej nie chciałem rozpoczynać jakieś daremnej dyskusji bądź personalnie atakować kogokolwiek :) Zatem na przyszłość zapamiętam nikogo nie cytować tutaj :)

No nic to, pozostanę sobie samotnikiem z wersją ENG, śledzącym to forum i pozwalającym sobie od czasu do czasu gdzieś się wypowiedzieć ;)

zvish - Sro 13 Lis, 2013

Muad'Dib napisał/a:
No cóż, może powinienem był zacytować obie wypowiedzi bo wg mnie obie były skierowane przeciwko "takim jak ja" ;)

Ale bynajmniej nie chciałem rozpoczynać jakieś daremnej dyskusji bądź personalnie atakować kogokolwiek :) Zatem na przyszłość zapamiętam nikogo nie cytować tutaj :)

No nic to, pozostanę sobie samotnikiem z wersją ENG, śledzącym to forum i pozwalającym sobie od czasu do czasu gdzieś się wypowiedzieć ;)


Kurde stary, nie dramatyzuj :D

nakano - Sro 13 Lis, 2013

No właśnie, nie dramatyzuj :grin: No i oczywiście cytuj co chcesz, po prostu pod moim cytatem postawiłeś konkretne zarzuty, które zresztą podtrzymujesz, z tego co widzę. Nijak tych zarzutów nie rozumiem, ale też nie mam zamiaru toczyć tu jakichś sporów. Szkoda życia na kłótnie :grin:
Lekt - Sro 20 Lis, 2013

Panowie, mości Panowie! Toczyć piany nie ma o co :)
Mnie się nasunęła pewna uniwersalna prawda, iż Muad'Dib jest wedle mojej oceny w uprzywilejowanej sytuacji i o niebo lepszej. Spieszę z tłumaczeniem, choć to banał (oby nieco rozładował sytuację).
Poruszono w dyskusji hipotetyczny moment zaprzestania wydawnictwa dalszego przez Galaktykę. Owszem rozważałem to razu pewnego (acz gra jest wciąż zbyt młoda, a pomysłów nadto), choć jest popyt jest i podaż. Fakt niezaprzeczalny jednak, czy zauważyliście ileż ostatnimi czasu pojawia się różnych ogłoszeń o sprzedaży karcianki?
Secundo - oryginalne karty zawsze dają gwarant, iżby źródełko nie wyschnie na wiór. I to jest największy plus posiadania przez kolegę Muad'Diba anglojęzycznej wersji.
W momencie, gdyby Galaktyka spasowała - my - posiadacze wersji PL - pozostaniemy, że tak zgrabnie to ujmę po literacku w ciemnej jak kocia noc rzyci :) I najgorsze, że będzie mocno boleć...

zvish - Sro 20 Lis, 2013

Masz jak najbardziej rację. Tylko że właśnie kwestia ma się tak żę:
- zakończenie wydawania wersji ENG możę zajść z powodu brakiem na niązainteresowania
- zakończenie wydawania wersji PL może zajść z powodow:
* brak zainteresowaniem wersją ENG
* brak zainsteresowania wersjaPL

Czyli w tej sytuacji mamy większe prawdopodobieństwo na to żę ciąg wydawczniczy PL się urwie.
Tak też się może stać na skutek zainetersowaia przez konsumenta z PL wersjami ENG.

Więc owszem posiadacze wersji ENG są na uprzywilejowanych pozycjach.
Ale nasz pozycja posiadaczy wersji PL staje się przez tych wyzej wymienionych wlaśnie taka zagrożona.

Faramir z Ithilien - Pon 30 Gru, 2013

Ja wybrałem ENG raczej z racji mojego położenia geograficznego. Miałem ochotę na wersję PL ale od początku sądziłem, że ta wersja nie przetrwa zbyt długo, dawałem jej góra rok czasu, po tym czasie bartdzo mnie zaskoczyło zainteresowanie tą raczej drogą grą w Polsce. W wersje ANG gra się dobrze ale cieżko czytać polskie forum o LOTR LCG ale i tak najbardziej szanuje to forum.
majki123 - Czw 02 Sty, 2014

Wersja Polska
tyber89 - Sro 08 Sty, 2014

Ja również posiadam wersję Polską.
Filiip10 - Nie 26 Sty, 2014

Polską wersję mam :grin:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group