galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

Znak Starszych Bogów - Dodatek do Znaku Starszych Bogów

Yacekk - Wto 29 Sty, 2013
Temat postu: Dodatek do Znaku Starszych Bogów
Kto nie widział ten niech zerknie!
Mamy zapowiedź dodatku do Znaku z nowymi kostkami, przebudową wejścia, nowymi Przedwiecznymi i bohaterami! :D

http://www.fantasyflightg...s.asp?eidn=3914

...teraz tylko pytanie kiedy i czy po polsku...

Drow - Sro 30 Sty, 2013

a ile kart lokacji.. masakra
zvish - Sro 30 Sty, 2013

Normalnie jak zobaczyłem to nie mogłem uwierzyć.
Już od takiego czasu patrze na strone FFG z utęsknieniem za jakimś dodatkiem i wrszcie cos.
Mam tylko nadzieje że Galakta będzie chciała to przetlumaczyć.
Zawsze sądziłem że Znak nie cieszy się jakimś większym uznaniem.
Przykładowo ten dział na tym forum dotyczący ZSB raczej ma mały ruch.
Ale po tym jak się wysypało w dziale Plany wydawnicze to stwierdzam że jednak ktoś w to gra.
Ale niestety grać sę mozna, ale niewiedomo jakie bilansy sprzedażowe tej gry ma Galakta.
No w każdym razie mam nadziej że to wydadzą.
Masakra, dwie nowe kości <tuptup> :)

ragathol - Sro 30 Sty, 2013

Nareszcie, w końcu pojawił się dodatek. Jeśli Galakta go wyda to napewno go kupie, bo jest uzupełnieniem wszystkiego czego brakuje w ZSB, a grę często odwiedzam.
Yacekk - Sro 30 Sty, 2013

zvish napisał/a:
Normalnie jak zobaczyłem to nie mogłem uwierzyć.
Już od takiego czasu patrze na strone FFG z utęsknieniem za jakimś dodatkiem i wrszcie cos.
Mam tylko nadzieje że Galakta będzie chciała to przetlumaczyć.
Zawsze sądziłem że Znak nie cieszy się jakimś większym uznaniem.

Ja mam taką samą nadzieje, i też miałem wrażenie, że to nie jest lubiany tytuł. Ba! po przeczytaniu postów na tym forum ociągałem się z zakupieniem tego tytułu dopóki nie zobaczyłem internetowego programu Wila Wheatona "Tabletop".
O ile Arkham uwielbiam za mnogość wszystkiego, o tyle "Znak..." za prostotę i szybkość gry no i łatwość wciągnięcia innych do rozgrywki (z Arkham już tak łatwo nie jest).

zvish napisał/a:
Przykładowo ten dział na tym forum dotyczący ZSB raczej ma mały ruch.
Ale po tym jak się wysypało w dziale Plany wydawnicze to stwierdzam że jednak ktoś w to gra.
Ale niestety grać sę mozna, ale niewiedomo jakie bilansy sprzedażowe tej gry ma Galakta.
No w każdym razie mam nadziej że to wydadzą.
Masakra, dwie nowe kości <tuptup> :)

Sam tu nie pisałem bo... dużo negatywnych postów tu znalazłem... A ta gra jest naprawdę świetna!
Wydaje mi się, że z bilansem nie będzie tak źle bo sam miałem kłopot ze znalezieniem tego tytułu w Poznaniu przez jakiś czas przed świętami, więc trzymam kciuki, że dobrze mi się wydaje i dostaniemy ten dodatek już, zaraz, natychmiast! :razz:

Wzmocnione mity! to będzie dopiero masakra :D

Ravandil - Sro 30 Sty, 2013

No wreszcie, ohhh yeaaah ! :grin: wygląda na syty dodatek.
zvish - Sro 30 Sty, 2013

Ja jaszcze lubie Znak za to że nie tylko na szybko idzie rozegrać partyjkę itd, Ale to dla mnie taka "mobilna gra planszowa", zajmuje mało miejsca, można ją w zasadzie wszędzie zagrać. W przeciwieństwie do innych gdzie wraz z dodatkami to się robi mega paka.
Yacekk - Sro 30 Sty, 2013

Z tego co zauważyłem na stronie FFG dodatek będzie kosztować 25$ czyli po przeliczeniu pewnie wyjdzie jakieś 80-90zł :D
kufel - Sro 30 Sty, 2013

No to teraz trzeba męczyć Galaktę! :twisted:
zvish - Sro 30 Sty, 2013

No to nie najgorzej było by jak by w granicach 100zł kosztował.
Tylko żeby wydali. Bo jak narazie z Call of the Wild do Posiadłości do cisza jak makiem zasiał z ich strony - chodź marudzimy.
Ale teraz trza będzie marudzić o obie te rzeczy :D

kufel - Sro 30 Sty, 2013

Ja jeszcze męczę o dodatek do Blood Bowla :lol:
Sandking - Pią 01 Lut, 2013

Czemu mam wrażenie, że ta gra jest jakimś fenomenem? W dziale gry prawie cisza. Pojawia się news o dodatku i odzew jak przy mało której grze. Sam oczywiście się przyłączam do tłumu.
zvish - Pią 01 Lut, 2013

Bo prawdopodobnie gra ta jest właśnie takim fenomenem.
Jak kupiłem jakis czas temu podstawkę to po pierwszych kilku partiach byłem nią zawiedziony - nie dorównała Arhamowi. A po dłuższym męczeniu właśnie odkryłem żę ta gra ma w sobie "to coś" i wydaje mi sie obligatoryjna :D

Xoth - Czw 07 Lut, 2013

Kupuję! I mam nadzieję, że wyjdzie u nas... Jeśli nie to i tak kupuję. Dobra gra, znaczy ja i kilku innych ją lubię. Rzeczywiście dobra do wciągania nowych graczy. Galakto liczymy na na polską edycję. ;P I na dodatek do Runeage... I ostatni dodatek do Dungeeoner... I na miion innych... ;P
zvish - Pią 26 Kwi, 2013

No i się doczekaliśmy pozytywnej informacji :D
W drugiej połowie 2013 ma się ukazać dodatek nakładem wydawnictwa Galakta :D
Pewnie termin itak sie będzie wahal i przesuwał, ale jak juz zapowiedzieli to chyba w końcu wydadzą, a tej to przyczyny znacznie się cieszę :D

Taperonix - Wto 04 Cze, 2013

Wow tego się niespodziewałem. W dodatku są dodatkowe karty które zastępują błędne karty z podstawki. No tu z mojej strony duży ukłon w stronę FFG.
Drow - Sro 05 Cze, 2013

Dodawanie przez nich poprawionych kart nie jest w sumie nowoscia, bylo juz tak z Mansions of Madness chociazby.
Dodatek pudelkowy jest fajny, dobrze ze sie w koncu pojawi...

...ale w tym czasie pojawily sie juz dwa dodatki do Elder Sign: Omens, z duzo wieksza iloscia kart wszelkiego typu.
Szkoda, ze FFG nie inwestuje tak samo mocno w wersje pudelkowa.

Gdyby te scenariusze z ES:Omens wydali w druku na zadanie, to zdecydowanie kupilbym wszystkie, mimo, iz DnZ zdecydowanie nie prefereuje.

kowal85 - Sro 03 Lip, 2013

Kiedy można się spodziewać tego dodatku :) , za dnia ?
zvish - Sro 03 Lip, 2013

Niewiedomo. Piszą żę II połowa 2013 :(
Murzyn_ek - Sro 03 Lip, 2013

Czyli (znając Galaktę) pewnie pod choinkę, lub początek następnego roku... Ale grunt, że w ogóle będzie :)
zvish - Sro 03 Lip, 2013

W sumie pod choinkę to by pasowalo :D Bo się tych planów wydawniczych trochę nazbierało. Generalnie to mam tylko nadzieję że nie wyjdzie wsyzstko na raz w jednym terminie. Bo niewiem jak ja się wypłacę :D
Murzyn_ek - Sro 03 Lip, 2013

zvish napisał/a:
W sumie pod choinkę to by pasowalo :D Bo się tych planów wydawniczych trochę nazbierało. Generalnie to mam tylko nadzieję że nie wyjdzie wsyzstko na raz w jednym terminie. Bo niewiem jak ja się wypłacę :D


I tu się muszę z Tobą zgodzić :D . Jeszcze Relic, i kilka gier innych wydawnictw... A i chciałoby się w końcu Narzeczonemu Horus Heresy kupić... :D
A dodatek do ZSB to byłby bardzo fajny prezent pod choinkę :)

TheFrontliner - Czw 04 Lip, 2013

Witam,

Mam już za sobą pierwsze rozgrywki z dodatkiem i mogę spokojnie powiedzieć, że dodali odpowiedzi na wszelkie zarzuty jakie były pod kątem gry.

Zdecydowanie polecam zakup :wink:

zvish - Czw 04 Lip, 2013

Itak zamierzalem zakupić jak tylko będzie w PL.
Jedak jak byś mógl coś więcej rzec na temat tego jak dodatek ogólnie wpływa na standardową rozgrywkę? Bo wiadomo nowi badacze, nowi Przedwieczni, nowe kości i rządzące nimi zasady.
Ale co więcej? Na jakie zarzuty wobec gry odpowiada dodatek?

drakhan - Nie 07 Lip, 2013

Różnego rodzaju sklepy.
Ravandil - Wto 09 Lip, 2013

Znalazłem na YT Unboxing: http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be

Walczę ze sobą żeby nie kupić ang i poczekać na PL :mrgreen:

zvish - Wto 09 Lip, 2013

Ale gościu ma koslawe łapy.

Ale fakt nie można się doczekać :D
Ja jednak wytrzymam i poczekam na PL :D

shyphrant - Wto 06 Sie, 2013

Czy ktoś :) już coś :) na temat ukazania się dodatku wie :?:
zvish - Wto 06 Sie, 2013

Na stronie widnieje info że będzie w drugiej połowie tego roku. Czyli jeszcze chyba sporo czasu skoro tak nieprecyzyjna data.
Rotevil - Czw 15 Sie, 2013

Ravandil napisał/a:
Znalazłem na YT Unboxing: http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be

Walczę ze sobą żeby nie kupić ang i poczekać na PL :mrgreen:



zacnie to wygląda, najbardziej z tego wszystkiego to mi się podobają biała i czarna kość, oby wydanie tego dodatku nie przedłużało się , i zdaję mi się cena zamknie się w okolicy 70-80zł :)

shyphrant - Pią 30 Sie, 2013

http://www.youtube.com/watch?v=CkE4HqdbZsQ

kiedy wreszcie będzie ta II połowa 2013r :?: :twisted:

nightrunner - Pią 18 Paź, 2013

Czy wiadomo już czy podany w Zapowiedziach IV kwartał widniejący przy wyczekiwanym dodatku do ZSB to bardziej listopad czy raczej koniec grudnia? :)
Nie ukrywam, że z wytęsknieniem czekam na ów dodatek z nadzieją, że urozmaici on i zarazem utrudni rozgrywkę w kooperacji. Zapowiada sie na razie b. dobrze:)

Taperonix - Pią 18 Paź, 2013

Podbijam! Czekam również na jakieś info.
zvish - Pią 18 Paź, 2013

Może jak dobrze pójdzie doczekamy się w tym roku :D
Drow - Pon 21 Paź, 2013

Ja tylko chcialem przypomniec, ze tutaj nikt wam nie odpowie...
Jest odpowiedni topic i caly dzial poswiecony takim pytaniom.. :)

zvish - Pon 21 Paź, 2013

Drow napisał/a:
Ja tylko chcialem przypomniec, ze tutaj nikt wam nie odpowie...
Jest odpowiedni topic i caly dzial poswiecony takim pytaniom.. :)


Jest, jest, ale tam też nikt nie odpowie :D

kowal85 - Pią 22 Lis, 2013

Nieznane Sily dodatek do ZSB, chce wiedziec tylko czy termin z planow wydawniczych jest realny :-) ?
zvish - Pią 22 Lis, 2013

A kto by to wiedział. Pewnie Galakta nawet nie wie :D
Rotevil - Sro 11 Gru, 2013

no i panowie doczekaliśmy się , ja już złożyłem zamówienie i nie mogę się doczekać :smile:
zvish - Sro 11 Gru, 2013

Ha już zamówione wraz z Kingsport :D :D:D
Wacho - Sro 11 Gru, 2013

Mam dokładnie to samo :mrgreen:
Padre - Pią 17 Sty, 2014

Dodatek bardzo fajny. Byłem miło zaskoczony, że w tak małym pudełku jest tak dużo elementów. Mnóstwo nowych kart i reszty stuffu :)
Również bardzo miło, że Galakta dodała poprawione karty badaczy :)
Jedynie co mi się rzuciło w oczy, to że na jednej karcie wejścia jest szara czcionka zamiast czarnej... czy Wy też tak macie ? (drobny błąd?)

Taperonix - Pią 17 Sty, 2014

Też tak mam. Pisałem do galakty, odpisali, że to błąd druku i wszystkie egzemplarze tak mają. Wkurzające ale można z tym żyć :mrgreen:
zvish - Pią 17 Sty, 2014

Ano u mnie też ten błąd jest.
A sam dodatek fajny, tylko żę się szczerze powiedziawszy zawiodlem trochę tym jakie są kości czarna i biala. Spodziewalem się kości o jakiś nowych wynikach, coś jak Joker z czerwonej tylko bardziejszy. A na czarnej jakieś negatywne wersje tego samego. A tutaj kość jest zwykłą kością.
Ale stopień trudności jest ostry. Nowi przedwieczni cięzko kopią badaczy - taki Shude Mell to praktycznie nie do pokonania chodź jego zdolność potrafi czasami sięprzydać, jak mamy jaką niefajną kartę z jakimś brzydkim efektem - wystarczy tam iść i przegać a karty nie będzie.
W kazdy razie rozgrywki z Shude Mellem to jest cięzka patologia :D

Bardzo też podoba mi się to że nie ma juz mozliwosci kupowania Znaku Starszych Bogów w sklepiku z pamiątkami - to bylo nie fajne.

Taperonix - Wto 28 Sty, 2014

Filmik przedstawia zawartość dodatku Znak Statszych Bogów: Nieznane Siły.

http://youtu.be/D_mBK8s2p6M

Morsereg - Czw 19 Lut, 2015

pobawie sie w nekromante i odkopie temat ;)
dzisiaj zakupilem ZSB z dodatkiem.
widze informacje o przedrukowanych kartach ktore nalezy zamienic z podstawki.
przygladam sie tym kartom i za cholere nie moge znalezc roznicy.
co sie zmienilo? ktos cos wie?

przy kartach przygod widze roznice w nagrodzie. gownie to zamiast dodawania tokena na torze zaglady to sie go sciaga.
jednak tak jak pisalem roznicy na badaczach nie widzialem.

Taperonix - Pią 20 Lut, 2015

Różnica jest taka że nie którzy badacze mają napisane: coś robią "raz na dzień" a nie "raz na turę."
Morsereg - Pią 20 Lut, 2015

a ok dzieki.
to znaczy, ze musialem zakupic wersje z drugiego druku juz z poprawionym bledem.

wodnym - Sob 18 Lut, 2017

Czy gdzieś można dostać ten dodatek w polskiej wersji?
Yuri - Czw 14 Mar, 2019

Czy wiecie cokolwiek o planach polskiego wydania Omens of the Pharaoh ?Czy to beznadziejna sprawa ?
Yuri - Wto 02 Kwi, 2019

Odpowiem sam sobie i przy okazji Wam, może kogoś zainteresuje. Ciekawy wniosek z anglojęzycznej grupy FB:

"FFG released some exclusive stuff (at the Arkham Nights event maybe) that included player cards for various games. One was an investigator for Arkham Horror 3, and it was a character that would be released in a future expansion. One was an Elder Sign investigator card for one of the newly introduced investigators (Reyes the mechanic?).
This made me think that maybe if there are enough new investigators, FFG will produce another Elder Sign expansion."


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group