galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

Wojna o Pierścień - Który dodatek do Wojny o Pierścień?

Komimasa - Wto 09 Kwi, 2013
Temat postu: Który dodatek do Wojny o Pierścień?
Noszę się z zamiarem kupienia dodatku tylko pytanie który?

Z tego co widzę są dwa:
War of the Ring: Battles of the Third Age oraz War of the Ring: Lords of Middle-Earth.

Czy ktoś z was ma któryś z tych dodatków? Chciałbym spytać, jak wiele dany dodatek wnosi do podstawki. Po prostu jakie wrażenia po graniu z dodatkiem:)

a)War of the Ring: Battles of the Third Age
Z tego co widziałem i czytałem wchodzą Enty, ale rekrutuje się je tylko, jeśli wejdzie nam odpowiednia karta na rękę a i nie wliczają się do armii, więc ich "ruch" jest raczej mocno ograniczony.
Ciekawie wyglądają machiny oblężnicze, czy to faktycznie pomaga graczowi Wolnych Ludów skuteczniej odpierać ataki ogromnych sił ciemności?
Wchodzi też możliwość rozegrania wojen z trzeciej ery, ale mi chodzi o same zmiany w podstawce.
Przy okazji, czy ktoś wie, gdzie można by tę grę nabyć? Sprawdzałem wiele sklepów (Bard, Cube, Trzy Trole, Teraz Gry) i nikt tego nie ma jedynie Rebel ale wyświetla się "niedostępny".

b) Drugi dodatek War of the Ring: Lords of Middle-Earth jest tańszy o połowę ma dużo mniej figurek ale z tego co widziałem postacie co dochodzą dla Wolnych Ludów i Cienia oprócz karty postaci mają też własną kość akcji, co wygląda ciekawie. Jak to się ma w praktyce?
Są też nowe wersje kart postaci drużyny pierścienia. Są jakieś konkretne zmiany? Normalnie to dodawali właściwie siłę, bez jakiś specjalnych zdolności, a trochę szkoda.

Z drugiej strony niektóre figurki powtarzają się w obu dodatkach np Balrog, Galadriela więc chyba kupowanie obu dodatków mija się trochę z celem, choć np biorąc opcję "a" z Entami, machinami oblężniczymi, nie mamy Elronda, który występuje w opcji b...

djedi gamer - Wto 09 Kwi, 2013

Problem z tym, że BotTA jest dodatkiem do pierwszego wydania, a LotME do drugiego. Kupujesz więc dodatek do swojego wydania.
Z tego co wiem BotTA wydłuża sporo rozgrywkę, a LotME nieznacznie. W przypadku posiadania przez ciebie pierwszego wydania, możesz rozważyć zakup upgrade'u do edycji drugiej i wtedy dopiero LotME - bardzo dobrze zresztą ocenianego dodatku.

Komimasa - Wto 09 Kwi, 2013

Tylko do pierwszej edycji? Czemu nie są kompatybilne?
Z tego co widziałem plansza różni się oprócz barw tym, że w II edycji doszły te trzy pola na kładzenie armii oraz powiernicy pieścienia mają dwa pola a wcześniej to się działo na jednym polu. Ale jaka to przeszkoda dołożyć tych piratów z Unbaru, żetony Smigola, nowe postaci, machiny oblężnicze czy entów?

A ten LoMQ oprócz nieznacznego wydłużenia jakoś zmienia odczuwalnie rozgrywkę? I Czy ten jeden ent jets tam w pudełku czy nie? Widziałem, że jest ale w filmiku z unboxingu z kolei go nie było był jakby osobno.

mathias999 - Sro 10 Kwi, 2013

enta nie ma w pudełku. Ent był dodawany jako materiał promocyjny o ograniczonym nakładzie. Z tego co wiem, tylko dla tych, którzy kupili LoMQ w przedsprzedaży.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group