galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

X-Wing dyskusja ogólna - Transport figurek

Kruzyd - Sro 24 Kwi, 2013
Temat postu: Transport figurek
Powiedźcie w jaki sposób transportujecie figsy? Wykorzytujecie te plastiki dołączone do core seta i zestawów dodatkowych. Czemu pytam? Bo dla mnie modele wyglądają na delikatne i nie wiem jak znoszą przenoszenie.
Barbus - Sro 24 Kwi, 2013

Ja zrobiłem sobie coś takiego:






Skrzynkę narzędziową kupisz w każdym sklepie budowlanym. Ceny są różne od 10 do 50zł. Zależy, jak trafisz, bo możesz być zmuszony zapłacić więcej tylko po to, żeby skrzynka miała przegródki o porządanych wymiarach. Warto więc poszukać w różnych sklepach. Z własnego doświadczenia wiem, że ciężko znaleźć coś z przegródką wystarczająco dużą na falcona. Slave z kolei wymaga względnie głębokiej przegródki. Gąbkę kupisz np. w Rebelu. Najtańsza jest ta http://www.rebel.pl/produ...Separator.html. Jeśli nie chce ci się bawić w cięcie i klejenie, to możesz kupić taką, ale trzeba sporo dopłacić http://www.rebel.pl/produ...em-Raster.html. Ciężko mi powiedzieć, ile gąbki zużyłem, bo sporo wydębiłem od kumpla, który pracuje w firmie produkującej figurki do bitewniaków. Myślę, że na swoją kolekcję zużyłem mniej więcej 3 arkusze.

Kruzyd - Czw 25 Kwi, 2013

Muszę przyznać, że Twoja kolekcja robi wrażenie, a ja sam szybko takiej mieć nie będę ( o ile w ogóle będę ). Jednakże z tego co mówisz warto kupić coś większego aby potem starczyło na dłużej i więcej ;) Mogę wiedzieć gdzie Ty swoją zakupiłeś? Z racji faktu, że na razie nie planuję zakupu Falcona ( nie wykluczam tego bo model jest moim zdaniem piękny ) ile to cudo ma szerokości abym mógł mniej więcej wiedzieć czego szukać.
Barbus - Czw 25 Kwi, 2013

Owszem, warto myśleć przyszłościowo. Sam zostawiłem sobie miejsce trochę miejsca na W3 i kolejne Interceptory. Potem pewnie będę przerzucał wskaźniki manewrów i podstawki do innego pudełka. Swoją skrzynkę kupiłem w Obi. Falcon ma jakieś 13cmx10cmx4cm. Do tego trzeba oczywiście doliczyć grubość gąbki.
Shantruin - Pią 26 Kwi, 2013

Ja sam póki co korzystam z oryginalnych plastikowych pudełek, choć na znaczniki, podstawki, słupki, etc. mam plastikowy pojemnik na śrubki z przegródkami :P Planuję się przenieść do gąbkowych separatorów, bo i tak całość (karton z podstawką ze statkami i kartami, Sokoła i Slave'a + pudełko z tokenami) mieszczę w bitewniakowej walizce Feldherra :P
Barbus - Pią 26 Kwi, 2013

http://uk.battlefoam.com/...p-a-c-k-216-bf/
Kruzyd - Pią 26 Kwi, 2013

Świetne jednak u mojego dostawcy z wysp ich nie ma więc póki zrobię sobie własny :)
bolciu - Pon 23 Wrz, 2013

Jest w naszym kraju firma która wycina gąbki. Dla mnie robili gąbki pod WH i Flames of War. W porównaniu do BF jest zdecydowanie tańsza, gąbki mają czarny kolor co dla mnie jest plusem. Minusem jest, że przez pare dni gąbki mają zapach palonej gąbki ale po wietrzeniu ja już problemu nie mam.

www.laserops.pl

Barbus - Pon 23 Wrz, 2013

A wycinają obrysy modeli, czy tylko proste kształty?
bolciu - Pon 23 Wrz, 2013

Wycinają obrysy dostałem maila żeby wysłać zdjęcie modelu na kartce w kratkę.
Kształt był skomplikowany(samolot) mają bazę modeli do bitewniaków w które grają a jeśli nie grają to proszą o przesłanie skanu zdjęcia lub obrysu na kartce papieru. Ja dałem pdf z tym co chciałem uzyskać i potem już poszło. Mam ich torbę i gąbki z napisami i jestem bardzo zadowolony biorąc pod uwagę, że chciałem kupić plecak od battlefoam ale po przeliczeniu na złotówki rozsądek się odezwał.

Barbus - Pon 23 Wrz, 2013

Naprawdę świetna stronka. A tutaj można zaprojektować sobie gabkę http://tray.battlefoam.com/tray.html wymiary w calach, ale łatwo można przeliczyć.
MMB - Czw 05 Gru, 2013

bolciu napisał/a:
Wycinają obrysy dostałem maila żeby wysłać zdjęcie modelu na kartce w kratkę.
Kształt był skomplikowany(samolot) mają bazę modeli do bitewniaków w które grają a jeśli nie grają to proszą o przesłanie skanu zdjęcia lub obrysu na kartce papieru. Ja dałem pdf z tym co chciałem uzyskać i potem już poszło. Mam ich torbę i gąbki z napisami i jestem bardzo zadowolony biorąc pod uwagę, że chciałem kupić plecak od battlefoam ale po przeliczeniu na złotówki rozsądek się odezwał.

A jak to u nas kosztowo wygląda?

Barbus - Czw 05 Gru, 2013

Ceny są podane przecież na stronie sklepu.
MMB - Czw 05 Gru, 2013

Wiem, że są na stronie :-) zastanawiałem się, czy wycinanie gąbek bo bardziej skomplikowane modele nie będzie kosztować więcej :-)
Barbus - Czw 05 Gru, 2013

Wg. nazwy produktu w cenie zawarte są gąbka, projekt i wycięcie, więc sądzę, że nic nie dopłacasz za specjalne zamówienia.
stey - Pon 03 Mar, 2014

Podzieli się ktoś projektem na statki do http://www.laserops.pl/ ?
Na razie nie mam zbyt wielu statków a chciałbym zrobić przyszłościową walizkę. Tak żeby zmieścił się Sokół i Slave.

Barbus - Pon 03 Mar, 2014

Laserops ma obrysy wszystkich statków do X-Winga.
stey - Pią 18 Kwi, 2014

http://safeandsound.pl/pl...m-separator/104

- pianka rastrowa podzielona jest na 442 kwadraty o boku 14 mm, które można delikatnie usunąć przez wyrwanie.

Myślicie, że z takiego czegoś uda się wydłubać odpowiedni kształty do naszych statków?

jervon - Pią 18 Kwi, 2014

Warto sprawdzić kładąc modele na kartce w kratkę gdzie masz kwadraty o boku 5mm (lepszy byłby papier milimetrowy) więc 3x3 kwadraty to 15mm i wszystko jasne :)
xdamian - Sro 30 Kwi, 2014

Czy tylko mi nie działa strona laserops.pl?
Barbus - Sro 30 Kwi, 2014

Mnie też nie działa i to od bardzo długiego czasu. Nie mam też z nimi kontaktu mailowego. Ponad miesiąc temu dogadywałem się z nimi odnośnie zamówienia na gąbki, przesyłałem zdjęcia itp. wszystko szło normalnie, a tu nagle kontakt się urwał.
aryss - Pią 06 Cze, 2014

stey napisał/a:
http://safeandsound.pl/pl/p/Pianka-raster-32-mm-separator/104

- pianka rastrowa podzielona jest na 442 kwadraty o boku 14 mm, które można delikatnie usunąć przez wyrwanie.

Myślicie, że z takiego czegoś uda się wydłubać odpowiedni kształty do naszych statków?


Tak, wczoraj kupiłem pianke od SS ( tylko większa ) i spokojnie wydłubałem sobie kształty dla transportera, tantiva, sokoła i paru X. Ogólnie pozytywne uczucia mam bo ilość zajmowanego miejsca znacząco spadla :D

efendi - Pią 06 Cze, 2014

aryss napisał/a:
stey napisał/a:
http://safeandsound.pl/pl/p/Pianka-raster-32-mm-separator/104

- pianka rastrowa podzielona jest na 442 kwadraty o boku 14 mm, które można delikatnie usunąć przez wyrwanie.

Myślicie, że z takiego czegoś uda się wydłubać odpowiedni kształty do naszych statków?


Tak, wczoraj kupiłem pianke od SS ( tylko większa ) i spokojnie wydłubałem sobie kształty dla transportera, tantiva, sokoła i paru X. Ogólnie pozytywne uczucia mam bo ilość zajmowanego miejsca znacząco spadla :D


A fotki gdzie ? :)

stey - Sob 07 Cze, 2014

Fakt, podrzuć fotki i zobaczymy jak to wygląda. Może sam się zdecyduję.
Barbus - Sob 07 Cze, 2014

Pisałem jakiś czas temu do SS z zamiarem zamówienia gąbek z wyciętymi kształtami statków. Rastry są niezłe, ale prawda jest taka, że w odpowiednio zaprojektowanej gąbce da się upchnąć nawet o 50% statków więcej niż w rastrowej. W każdym razie uzyskałem od nich odpowiedź, że są bardzo zaawansowani w pracy na takimi gąbkami i być może niedługo ujrzymy takie w ich ofercie. Otrzymałem takie zdjęcie gąbki na zestaw podstawowy. Ogólnie pomysł gabki na samego core'a jak dla mnie poroniony, ale gąbka fajnie wygląda. Niedługo mam dostać gąbki na modele dla poszczególnych stron.

Barbus - Sob 07 Cze, 2014

aryss napisał/a:
stey napisał/a:
http://safeandsound.pl/pl/p/Pianka-raster-32-mm-separator/104

- pianka rastrowa podzielona jest na 442 kwadraty o boku 14 mm, które można delikatnie usunąć przez wyrwanie.

Myślicie, że z takiego czegoś uda się wydłubać odpowiedni kształty do naszych statków?


Tak, wczoraj kupiłem pianke od SS ( tylko większa ) i spokojnie wydłubałem sobie kształty dla transportera, tantiva, sokoła i paru X. Ogólnie pozytywne uczucia mam bo ilość zajmowanego miejsca znacząco spadla :D


Jak grubą gąbkę brałeś na Tantive'a?

aryss - Sob 07 Cze, 2014

Barbus napisał/a:

Jak grubą gąbkę brałeś na Tantive'a?

Kupilem dokladnie ten : http://vanaheim.pl/pl/tor...ster-68-mm.html pojemnik z gąbką (jak widać to 68).
Dla silników wydłubalem całość, pozostałe fragmenty podcinalem nożem/nożyczkami.


Jestem teraz poza krakowem wiec nie mam jak zrobić zdjecia, postaram się jutro wieczór aczkolwiek tam wielkiej filozofii nie ma ;P Po prostu odcinalem fragmenty tak by dany statek sie miescil, nastepnie stres testy po nalozeniu na wierzch pudelka paru kg i analiza czy radar oraz dzialka tantiva są dalej cale ;P


--

stey - Pon 09 Cze, 2014

Te kwadraty nie prezentują się zbyt stabilnie. Wyglądają jakbyś je już wcześniej wyjął i teraz od nowa tam włożył.
Barbus - Pon 09 Cze, 2014

Te rastry tylko tak wyglądają. W rzeczywistości każdy taki bloczek jest połączony z czterema sąsiadującymi.
septirion - Pon 09 Cze, 2014

Nieźle, pod te 3 Xy sam wycinałeś piankę zamiast wyrywać całość? Czy próbowałeś, albo ktoś inny próbował z innymi statkami?
aryss - Pon 09 Cze, 2014

Tak, sam tępymi nożyczkami. Krzywo są ale swoje zadanie w zabezpieczaniu figsów spełnia w 100% i to dla mnie jest najważniejsze :D
Mareczq - Wto 25 Lis, 2014

Czyli co polecacie aby kupić do przechowywania i transportowania swojej "armii" ? Mam już pokaźną ilość statków, i trzymanie tego w oryginalnych pudełkach zaczyna być problematyczne ;)

Niestety nie bardzo mam czas i chęci na jakieś zabawy z przeróbkami. Chciał bym kupić w miarę gotowy produkt nawet jak miał bym za to ekstra zapłacić.

Mam też pytanko co do trzymania kart. Jak karty pilotów to spokojnie znalazłem Klaser/Album na to, to jak przetrzymujecie karty rozszerzeń? Namierzył ktoś w Polsce pasujący do nich Album/Klaser?

Grichalk - Wto 25 Lis, 2014

Na modele masz:

http://safeandsound.pl/pl/c/X-Wing-Pudelka/23

Mareczq - Wto 25 Lis, 2014

O dzięki , całkiem przyjemne. Ktoś tego w praktyce używał, statki/żetony/karty za bardzo nie latają ?
Shantruin - Wto 25 Lis, 2014

Z doświadczenia mogę stwierdzić, że taniej wychodzi kupić sobie od S&S gąbkę rastrową i kartonik, a następnie samemu sobie porobić przegródki na modele - rebelianckie mieszczą się ślicznie i nie latają, imperialne o ile mi wiadomo też spoko :P
Mareczq - Pią 12 Gru, 2014

Tak przy okazji spytam się, gdzie najlepiej zamówić plastikowe wzorniki i żetony? Bo na Allegro niestety wszystko zniknęło, a chciał bym mieć takie lekko zmodyfikowane aby były
unikatowe ;) (chciał bym od razu zamówić pełen zestaw potrzebny do gry).

ljal - Nie 14 Gru, 2014

hejo ktos uzywa tych pudelek i gabek SS? Jak sie sprawdzaja?
Mareczq - Nie 14 Gru, 2014

No ja już zamówiłem, ale czekam na potwierdzenie bo w teorii termin był 20 dni ;)

Swoją drogą na Allegro pojawiły się takie metalowe skrzynki z opcją przycięcia do własnych potrzeb :) Całkiem fajnie to wygląda - cena niestety dosyć wysoka bo 300 zł, ale wygląda to naprawdę dobrze.

Mareczq - Nie 14 Gru, 2014

Sorry za Dubla ale mam prośbę.

Niestety mam teraz spakowane statki i chwilowo nie mogę ich zmierzyć (dopiero we wt. może śr. będę mógł to zrobić), a osoba która mi wycenia stworzenie pudełka na zamówienie poprosiła mnie o zmierzenie 4 statków (wysokość, długość i szerokość wraz ze wszystkimi wystającymi elementami). Jak ktoś ma takie statki w miarę pod ręką i nie ma problemów ze zmierzeniem ich był bym bardzo wdzięczny. Mowa o:
YT-2400
VT-49
Rebeliancki Transportowiec
Tantive IV

Rogue30 - Nie 14 Gru, 2014

ljal napisał/a:
hejo ktos uzywa tych pudelek i gabek SS? Jak sie sprawdzaja?

Jakbym miał już coś takiego kupować, to bym chyba dołożył niewiele więcej i wziął stąd:
http://krmulticase.com/bu...em=STAR&army=XW
dlatego, że przechowujesz razem ze słupkami.
Mają fajną opcję Autofill, która wybiera optymalny zestaw gąbek do posiadanych modeli.
Na nowe statki jeszcze nie ma ale jak widać to nie problem:
http://community.fantasyf...ion-with-photo/

Ale nie kupię czegoś takiego, bo wolę wydać na statki. :cool:

Mareczq - Nie 14 Gru, 2014

Wiesz co na ALlegro właśnie tegy typu Koleś robi w Polsce, i chce za pełen zestaw ok. 300 zł, już z kuferkiem ;) Więc cena nie jest najgorsza - właśnie z nim gadam ile wyjdzie za cały zestaw jaki mam czyli:
5xX-Wing
2xY-Wing
2xTie Advanced
6xTie/F
2xSlave
2xFalcon Milenium
3xA-wing
4xTie-Interceptor
1xHWK-290
1xProm typu Lambda
3xB-Wing
2xBombowiec TIE
1xZ-95
2xTIE Defender
2x E-Wing
2xTIE Phantom
1xYT-2400
2xVT-49
1xRebeliancki Transportowiec
1xTantive IV

Dam znać, bo może to być najfajniejsza opcja ;) Potrzebuje tylko tych wymiarów ;P

Wiadomo za 300 zł możesz sporo kupić, ale jednak przy takiej ilości statków wygoda przechowywania/przenoszenia itp zaczyna mieć priorytet ponad kolejnymi statkami (to co muszę jeszcze kupić to 4-5 szt. Z-95 i 1 szt. YT-240 - potem może kolejnego Phantoma/B-winga/E-Winga/Tie Defendera ;) )

Barbus - Wto 16 Gru, 2014

Ja polecam taki sposób przechowywania modeli :)

A tak serio, przez długi czas bardzo poważnie myślałem o gąbkach. Zrobiłem kilka własnych projektów, ale firmy, którym to zlecałem padały albo mnie olewały. W końcu S&S zabrali się za gąbki, ale wysoka cena i brak możliwości realizacji własnego projektu mnie zniechęcił. W końcu kupiłem trzy pudełka z przestawnymi przegródkami w OBI i kilkanaście gąbek separatorów - gąbki o formacie ok A4 i grubości 1cm, którymi rozdziela się poszczególne tacki z figsami. Przegródki w pudełkach poustawiałem, jak chciałem i wyłożyłem gąbkami wyciętymi na wymiar. W dwóch pudłach mieszczę 48 małych statków i wszystkie diale, podstawki oraz inne komponenty. W trzecim pudle trzymam 6 dużych statków i transportowiec. Tylko Tantive'a nie mam gdzie upchnąć. Całość kosztowała nieco ponad 100zł.

Mareczq - Wto 16 Gru, 2014

Wiesz co jak dobrze zagadasz to Torba + 6 pudełek z gąbką kupisz za ok. 200 zł ;) To nie tak wcale wiele więcej, a na pewno zajmie to mniej miejsca niż twój patent z Obi i masz fajną torbę w cenie ;)

Czekam jeszcze na wycenę tej metalowej opcji, bo nie ukrywam jest to zdecydowanie bardziej wytrzymałe i wtedy nawet nie bał bym się zabrać armii w podróż ;)

Na pewno kupie któreś z "gotowych" rozwiązań bo nie bardzo mam aż tyle czasu na zabawę, a jak już mam czas to wolę pograć ;P

Ps. Co do własnego projektu / rozkładu tego jak mają być figurki ustawione w pudełku to właśnie firma GemCat WARS się tym zajmuje.
http://www.aukcjoner.pl/gallery/018741498-.html#I9
Można u nich zamówić dowolnie wycięta gąbkę pod figurki. Jak widać na jednej warstwie całkiem sporo tego upchali ;) Niestety cena całej walizki wyjściowo to 300 zł. Jednak zadałem już pytanie czy da radę taniej itp., i czy jest opcja bez walizki (np. w tekturowym pudełku).

Falcon - Wto 16 Gru, 2014

Ja sobie w końcu wyciąłem własne gąbki - ręcznie nożykiem ;)
Jak widać zostało miejsce na 2-3 fale. Wejdzie też warstwa scumów.
Może nie jest tak pięknie jak wycięte laserem, ale dopasowane do tego co potrzebuję - no i za cenę gąbki - 15zł.

Barbus - Wto 16 Gru, 2014

Akurat Gemcat ma bardzo słabo rozplanowane te gąbki. Wystarczy dodać centymetr grubości, żeby X-Wingi, E-Wingi, A-Wingi, Z-95 a nawet Y-Wingi wchodziły w pionie. HWK można ładować bokiem. Jakby trochę pomyśleli, to zaoszczędziliby sporo miejsca.
Świetne gąbki Falcon.

Mareczq - Wto 16 Gru, 2014

Falcon jakiej grubości kupiłeś te gąbki?
Falcon - Wto 16 Gru, 2014

5cm
Rogue30 - Wto 16 Gru, 2014

Falcon napisał/a:
ale dopasowane do tego co potrzebuję - no i za cenę gąbki - 15zł.

No i to rozumiem! Gotowe nigdy nie będą dopasowane do własnej ilości i do rozbudowy.

Mareczq - Wto 16 Gru, 2014

Dzięki.

Kurde jak bym miał czas się pobawić to rzeczywiście najlepsza opcja.

Bez przesady gotowe 1. Możesz zamówić tak aby mieć zapas ;) 2. Zawsze możesz zamówić potem samą gąbkę za ok. 30-40 zł, już przycięta na twoje nowe potrzeby ;) Wiadomo wyjdzie drożej, ale nie przesadzaj nie jest tak źle ;P

Barbus - Wto 16 Gru, 2014

No tak, tyko z tym zapasem to nigdy nie wiadomo, jak zrobić. Ja z początku chciałem poprzestać na dwóch zetkach, potem bardzo je polubiłem i kupiłem kolejne dwie, a zaraz wyjdą Scumsi i do kolekcji dojdą następne dwie albo nawet 4. I weź tu coś człowieku zaplanuj ;)
Mareczq - Wto 16 Gru, 2014

Tylko dla Scumów to trzeba oddzielną formę zamówić ;) W zestawie ich masz niby 2 szt. Z-tek, ale nie maszt tam już kart/tokenów dla Rebelii ;) Więc realnie nie da się tak łatwo tych Zetek wykorzystać na potrzeby Rebelii ;P
Mareczq - Pią 19 Gru, 2014

Do mnie przyjechał zestaw MAX, o taki:
http://vanaheim.pl/pl/tor...-maxi-plus.html
Jest naprawdę duża mocno się zdziwiłem, na oko mój zestaw zmieści się bez problemu do tego miedz górą, a pudełkami jest jeszcze trochę miejsca (wejdzie klaser z kartami, czy pudełko ze znacznikami/linijkami). Niestety zawiodłem się, że nie ma żadnych kieszeni z boku, przodu, tył (na album by się bardzo przydała).

Same gąbki w środku wybrałem rastowe, więc troszkę będę miał roboty.

Cena to 250 zł realnie, więc już sporo - ale jeszcze znośnie.

Dam znać jak wszystko ogarnę.

Mareczq - Wto 23 Gru, 2014

Wreszcie miałem chwilę aby usiąść do pudełek. Ogólnie niestety wymiary nie są idealne. Większe pudełka są za duże na np. Falcona i trzeba wybicia fajnie dociąć aby statek nie miał luzu od góry. Natomiast ładnie wchodzą pionowe małe statki:P Małe pudełka są cieńsze niż się wydaje bo gąbka zabezpieczająca górę i dół jest dosyć gruba. Małe statki na płasko wchodzą i też wszedł YT-2400. Ognie jak by to kosztowało 150 Max 200 mógł by polecić ale teraz według mnie kwota jest za wysoka. Zwłaszcza że trzeba i tak ciąć ... Zaletą jest to że z góry i boków jest trochę miejsca w środku torby. Wchodzą małe pudełka z żetonami i klasery z kartami. Zdjątka z początków prac:

Mareczq - Wto 30 Gru, 2014

Ok pierwsze 2 z 4 pudeł skończone. Zmieściły (w sumie to zmieszczą, bo część statków na zapas, albo do mnie jedzie, albo planuje je niedługo kupić z nową falą) się:
W większym pudełku:
2xVT-49
2xYT-1300
2xSlave 1
2xTie Bomber
5xZ-95

W mniejszym pudełku:
2xYT-2400
7xTie/F
5xX-Wing
2xTie/Defender
3xTie Phantom
3xY-Wing
3xTie Advanced
1xHWK-290

Więc z resztą swojej kolekcji w pozostałych pudełkach powinienem się zmieścić (ale fakt wiele miejsca raczej nie zostanie na przyszłe ulepszenia...).

Dodatkowo zakupiłem 3 pudełka do przechowania wszystkich żetonów ITP. Średnie i małe służy na żetony i kolumny do statków. Większe na podstawki, kości, diale, żetony do podstawek , talię uszkodzeń i meteory/odłamki. Pudełka kupione w tesco za odpowiednio 8, 5 i 3 zł ;)

Dodatkowo kupiłem dwa albumy do kart (Ultra Pro, główne przeznaczenie to karcianki jak MTG), w które wkłada się karty od "boku" , przez co można włożyć w jedną kieszeń 2-karty ulepszeń/rozwinięć (lub 1 kartę pilota) ;) Niestety już wiem, że źle coś wyliczyłem i mi nie starczy na pilotów miejsca;P Będę musiał się zapatrzeć w 3-klaser ;P (wpadłem na pomysł aby kupić klaser na wizytówki, ale ciężko dostać takowy w rozsądnej kasie - jak ktoś ma pomysł gdzie dostać za te 20 zł, a nie 50 zł niech da znać).

Tak to wygląda na zdjęciach:
















Prycek - Wto 30 Gru, 2014

Pokaźna kolekcja.
Czym i jak wycinałeś tę gąbkę?

Mareczq - Wto 30 Gru, 2014

Takim "skalpelem" modelarskim za ok. 20 zł ;) Nadawał się do tego idealnie, jest ostry, ma w miarę małe ostrze, ale pod kątem więc jak trzeba można zrobić troszkę dłuższe cięcie ;)
Misieq - Sro 31 Gru, 2014

A jakie wymiary mają te pudełka safe&sound?
Kosmiczny pirat - Sro 31 Gru, 2014

Szkoda tylko, że pudła nie są przyozdobione w klimatyczną gwiezdno wojenną grafikę.
Mareczq - Sro 31 Gru, 2014

Cytat:
A jakie wymiary mają te pudełka safe&sound?

Te co ja mam:
Duże:
420x280x96
Mniejsze:
420x280x55

Jak by co oni też mają już gotowe formy dla statków, ale ceny takowych są według mnie za wysokie do tego są one robione tak aby też zmieściły się wszystkie elementy, więc jest to mało optymalnie rozpracowane;)
Cytat:

Szkoda tylko, że pudła nie są przyozdobione w klimatyczną gwiezdno wojenną grafikę.

Mi to nie przeszkadza. Jednak Nic nie stoi na przeszkodzie aby je obkleić ;)

aryss - Czw 01 Sty, 2015

Mareczq dasz dokladny link do tego klasera co kupiles ?
Bo tez sobie musze kupic a te co mam ultra pro wszystkie sa wkladane od gory niestety.


Co do SS opakowan ja niestety zmarnowalem 1 opakowanie bo chcialem koniecznie wkladac sobie statki frakcyjnie przez co wykorzystanie powierzchni jest nieoptymalne ( do tego najglebszego pudelka mam wlozone zarowno Tantive jak i A-wingi)

Mareczq - Pią 02 Sty, 2015

Cytat:
Mareczq dasz dokladny link do tego klasera co kupiles ?
Bo tez sobie musze kupic a te co mam ultra pro wszystkie sa wkladane od gory niestety.

To jest seria Pro-Binder - ale ja je kupiłem "tanio" po znajomości, według mnie są za drogie za o co oferują:
http://www.planeswalker.p...-Binder&x=0&y=0

Nie abym nie był z nich zadowolony, bo jakość jest niezła, i fajnie się w nich prezentują karty, ale jednak 2-krotnie większa cena niż standardowego albumy to troszkę przesada ;P

Jak Ci segregatory (dla mnie są za grube do torby nie wejdą) nie przeszkadzają to polecam takie wkładki:
http://www.planeswalker.p...em-p-31255.html

Jestem też pewien, że widziałem albumy innej firmy właśnie z tak wkładanymi kartami (sporo spędziłem swojego życia na graniu w MTG), ale kurcze nie mogę sobie przypomnieć i znaleźć jakie to były ;P

Swoją drogą karty pilotów w większości trzymam w zwykłym albumie za 20 zł , na 360 kart ;)

Cytat:

Co do SS opakowan ja niestety zmarnowalem 1 opakowanie bo chcialem koniecznie wkladac sobie statki frakcyjnie przez co wykorzystanie powierzchni jest nieoptymalne ( do tego najglebszego pudelka mam wlozone zarowno Tantive jak i A-wingi)


No ja wreszcie skończyłem docinać, ustawiać itp. We wszystkie 4 pudełka ( 2 grube i 2 cienkie) wyciąłem miejsca na:

5x X-wing
5x Z-95
3x Y-Wing
4x B-Wing
2x E-Wing
2x Falcon
3x A-Wing
2x YT 2400
1x HWK-290

7x Tie/F
4x Tie/A
3x Tie Phantom
2x Tie Defender
4x Tie Interceptor
2x Tie Bomber
2x Slave 1
2x VT-49
1x Prom Lambada

1x CR-90
1x GR-75

Dodatkowo w jednym mniejszym pudełku jest jeszcze sporo miejsca, tak na 10-12 małych statków , więc pewnie nową frakcję też tam zmieszczę. Niestety na nowy duży statek imperialny miejsca już nie ma. Za to w dużym pudełku jest jeszcze miejsce na 1-2 większe statki, i dodatkowo mam tam zrobione miejsce na duże podstawki, linijki i żetony do dużych statków.

Niestety mam problem z linijką do zasięgu 1-5 od CR-90. Nie wiem kto wymyślił takie łączenie ale po pierwsze ona już to się wygina bo jest to za słaba tektura do takiego przebijania się, a drugie jest to cholernie długie i nigdzie do toby tego nie zmieszczę:/ Zna ktoś jakieś alternatywne linijki do kupienia , składane czy zwijane - czy coś takiego? Chciał bym móc sobie czasami w epika zagrać, ale w sumie mogę używać 2 zwykłych miarek i nakładać jedną na drugą;) Ta oryginalna jest według mnie tragiczna, i brak możliwości zmieszczenia jej do torby dla mnie ją troszkę dyskwalifikuje. Oczywiście mogę ją zmodyfikować (już myślałem aby zrobić ją na "rzepy"), ale szczerze właśnie mała obsługa X-Winga mnie do niego przyciąga, więc i tak już straciłem dużo czasu na przerabianiu pudełek ;)

Caladan - Sro 07 Sty, 2015

Falcon napisał/a:
Ja sobie w końcu wyciąłem własne gąbki - ręcznie nożykiem ;)


Można wiedzieć, gdzie takie gąbki sprzedają?

Falcon - Czw 08 Sty, 2015

np na allegro - pod hasłem: pianka lub gąbka tapicerska
Ja kupowałem w hurtowni tapicerskiej.

Kosmiczny pirat - Sob 10 Sty, 2015

Słuchajcie, a w tych albumach, klaserach, to przetrzymujecie karty w koszulkach, czy bez koszulek?
Mareczq - Sob 10 Sty, 2015

Ja mam wszystko poza kartami zasad w koszulkach (jeszcze nie mam w koszulkach kart ulepszeń dla dużych statków i talii uszkodzeń - ale to się niedługo zmieni). Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby nie mieć w koszulkach, i tylko foliować to czym się będzie grało (min. więcej roboty, ale oszczędność na koszulkach).
Kosmiczny pirat - Sob 10 Sty, 2015

Nie chodzi o same koszulki. Wszystkie planszówki w których występują karty mam zakoszulkowane, a jest tego dobrze ponad 100 pudeł. Zastanawia mnie tylko koszulkowanie w przypadku, gdy karty trafiają do segregatora. Z drugiej strony mało wygodne jest wyciąganie i wkładanie w protektory aby zagrać i odwrotnie przed schowaniem do albumu. Dotychczas zakoszulkowane karty trzymałem w oryginalnych pudłach od gier. W przypadku zaś gier, gdzie budowało sie swoją talie przed rozgrywka, to przygotowane talie pakowałem do pudełek i dzieki temu były szybko dostępne do gry.
Mareczq - Sob 10 Sty, 2015

Ogólnie w takich grach gdzie zbierasz karty, to jednak Klaser jest najwygodniejszy ;) I tak zawsze w koszulkach. Chodź w tej grze karty nie są "wiele" warte ;)
Prycek - Sob 10 Sty, 2015

Mareczq napisał/a:
Chodź w tej grze karty nie są "wiele" warte ;)


Tak, to nie MtG :)

Mareczq - Sob 10 Sty, 2015

Niestety moim wyborem na "uzależnienie" przed X-wingiem był właśnie MTG ;) I to w MTG siedziałem 10 lat, więc troszkę inaczej patrzę na gry ;P
Kosmiczny pirat - Nie 11 Sty, 2015

A czy do tych klaserów mieszczą się karty w koszulkach od FFG w rozmiarze 63,5 x 88? Na przykład w takich:


Te koszulki zawsze wydają mi się ponad wymiarowe i obawiam się, że nie będą pasowały.

Mareczq - Nie 11 Sty, 2015

Na pewno, ogólnie po włożeniu kart masz jeszcze luzy ;) Do takich klaserów wchodzą karty MTG w koszulkach typu Pro-Fit i twardych protektorach (np. Dragon Shield).
Kosmiczny pirat - Pon 12 Sty, 2015

A jak przechowujecie te male karty? Do nich też są jakieś klasery? :mrgreen:
Mareczq - Pon 12 Sty, 2015

Masz zdjęcie wyżej - normlany klaser na duże karty , tylko wkładasz 2-karty kieszeń. Masz przecież moje zdjęcie wyżej ;)

http://s7.postimg.org/qbxwmn1e3/IMAG1724.jpg

Prycek - Wto 13 Sty, 2015

Ludzie :) przecież to tylko gra, a nie znaczki pocztowe czy monety :P przechowywać można w zwykłych torebkach "dealerkach" i też będą dobrze zabezpieczone.
Mareczq - Wto 13 Sty, 2015

1. Nie aż tak dobrze, uwierz mi sporo karcianek przeżyłem, i karty z X-Winga nie są super jakości - jak będziesz w to grał już lata, to te starszy karty będą nosiły wyraźnie ślad użytkowania. Nigdy nie wiesz jak bardzo się ta gra "rozrośnie" i niektóre karty z czasem mogą naprawdę być coś "warte" (już teraz mamy przykład C3PO który potrafi po 150 zł być na Allegro wystawiany;P) .
2. To jest po prostu wygodniejsze, jak masz karty w klaserze;) Otwierasz na danym dziale, i w sekundę masz kartę którą chcesz... porządek, wygoda i wytrzymałość ;) Oczywiście coś to kosztuje, ale szczerze dobry album to i tak mniej niż 1 mały statek ;P
3. Po prostu jest to profesjonalne (snoob;P) , klimatyczne i fajnie wygląda ;) W takich grach też takie aspekty mają znaczenie. Jak wszystko miałem pochowane w strunowych woreczkach w pudełkach po podstawce, zdecydowanie miałem mniejsza przyjemność z gry - ciężko mi to wytłumaczyć, ale to może moje prywatne podejście;P Teraz jak mam wszystko w pudełkach dostosowanych, klaserach i modele w gąbkach/torbie - to mi się znacznie bardziej chce siadać to przygotowania do gry ;)

aryss - Czw 15 Sty, 2015

Wyskoczyłem z 60 zł i kupiłem ten klaser co Mareczq na karty ulepszeń i powiem jedno bardzo dobra decyzja to była bo super się sprawdza.

Smutno mi się tylko zrobiło jak uświadomiłem sobie że paru kart mi brakuje :(

Mando - Nie 18 Sty, 2015

Mnie własnie najbardziej wkurza przechowywanie kart ulepszeń. I nie chodzi o to by było im bezpieczniej tylko by mieć posegregowane, łatwy wgląd i bym mieć musiał tego układać na nowo po każdej grze. Ale ten patent z segregatorem na duże karty nie bardzo mi pasuje. Mam identyczny album a małe karty latają w nich i wypadają nawet przy zwykłym kartkowaniu. Rozumiem, że nie ma nigdzie segregatorów na takie małe karty?
psyho - Pon 23 Lut, 2015

Ja mam sposób na przenoszenie/przechowywanie X-Winga oparty na organizerach na narzędzia z wyjmowanymi pojemniczkami: https://www.facebook.com/...=1&l=d8a0017375
ataman - Pon 23 Lut, 2015

psyho napisał/a:
Ja mam sposób na przenoszenie/przechowywanie X-Winga oparty na organizerach na narzędzia z wyjmowanymi pojemniczkami: https://www.facebook.com/...=1&l=d8a0017375

Extra! :grin:

reedmooley - Wto 24 Lut, 2015

Jak by ktoś szukał takich pojemników to nazywają sie NORP16(wyjmowane pojemniki) albo NOR16(stałe), plus sa w wersji połaczonej jako NORP16DUO itd. Sa różne rozmiary, szesnastka jest największa.
Jolly_Roger - Wto 24 Lut, 2015

A te pudełeczka kolorowe w środku kupowałeś osobno?
reedmooley - Wto 24 Lut, 2015

Sa w zestawie, zależnie od wielkości bazowego pojemnika są ich rożne konfiguracje, można też cześć wywalić i pozostałe się nie przesuwają, mam w takie pudło norp16duo, plus można tym obracać i nic się nie wysypuje bo ta klapa od góry zamyka w miarę szczelnie każdy pojemniczek.
Moskit - Wto 24 Lut, 2015

A jak namalowałeś takie ładne loga?
psyho - Wto 24 Lut, 2015

To są nalepki. Kupiłem na ebayu.
kulra080 - Sob 12 Mar, 2016
Temat postu: pudełka NORP
psycho - wszystkie małe statki już mam w pudełku. Super pomysł. Napotkałem jednak na problem. Kilka godzin szukam w necie pudełek, NORP które pomieszczą Lambdę (chodzi mi o to zdjęcie gdzie jest w pudelku z Tantive IV). Te co znalazłem (NORP16) mają wysokość 50mm, a to jest za mało. Skąd wytrzasnąłeś to głębsze. Ma ono również większe pojemniczki na statki.
Jolly_Roger - Nie 13 Mar, 2016

Wystarczy uciąć trochę pudełeczka. Ja tak zrobiłem :)
Wolf - Nie 24 Kwi, 2016

Cześć,
Czy ktoś z Was korzystał z pianek Feldherr-a
https://www.feldherr.net/for/star-wars-x-wing/
wyglądają ciekawie i mam zgryza czy inwestować w nie bo również pomysł z rozwiązaniem NORP16 DUO jest niezły tylko przy większej ilości dużych statków robi się lekko problematyczny z przechowywaniem...
Wolf

Michu - Nie 24 Kwi, 2016

Szczerze mówiąc, wszystko noszę w lekko przerobionej piance na modele piechoty i kawalerii do bitewniaków GW. jakoś się mieści.
Nie wiem, czy jest sens kupowania od razu wycinanej na jeden rodzaj statku pianki.
Ciekawszą opcją będzie zakup gąbki z możliwością dowolnego dostosowania.
Duża ilość ludzi, przychodzi grać z jednym małym pudełkiem od Safe&Sound, ponieważ używa na raz tylko jednej i tej samej rozpiski.

blink - Sro 27 Kwi, 2016

Wolf napisał/a:
Cześć,
Czy ktoś z Was korzystał z pianek Feldherr-a
https://www.feldherr.net/for/star-wars-x-wing/
wyglądają ciekawie i mam zgryza czy inwestować w nie bo również pomysł z rozwiązaniem NORP16 DUO jest niezły tylko przy większej ilości dużych statków robi się lekko problematyczny z przechowywaniem...
Wolf


Ja korzystam i jestem zadowolony, mam rownież oddzielne pianki na decimatora i inne duże statki

Wolf - Sro 27 Kwi, 2016

@blink
czy poza piankami korzystasz też z toreb feldherra?

blink - Czw 28 Kwi, 2016

Tak, obecnie mam wersje medium i wchodzą tam 4 pianki, po dwie na każdy poziom ale planuje kupienie wersji large bo chce dokończyć składanie drugiej frakcji ;)
Michu - Czw 28 Kwi, 2016

a nie macie problemów z kupnem pianek od Feldherr'a w Polsce?
Wolf - Pią 29 Kwi, 2016

Tylko w rebel.pl widziałem pianki do x'a. Gdyby 2-3 osoby się złożyły to można zamówić prosto z Niemiec z przesyłką za free
blink - Wto 03 Maj, 2016

Ja nie mieszkam w Polsce na chwile obecna wiec nie mam problemu ;) na eBayu jest wszystko :D

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group