galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

Horror w Arkham - Uniwersytet Miskatonic

piwoslaw - Czw 27 Mar, 2014
Temat postu: Uniwersytet Miskatonic
W końcu ujawnione jaki będzie kolejny dodatek






Ostatnie odkrycia naukowców z Uniwersytetu Miskatonic ujawniły kolejne tajemnice, które mają miejsce w Arkham, Massachusetts. Podczas gry wyznawcy Przedwiecznych rosną w siłę, dzielni obrońcy tego sennego miasteczka zostają postawieni przed ostatecznym sprawdzianem.

Z przyjemnością informujemy, że nakładem naszego wydawnictwa ukaże się Uniwersytet Miskatonic – rozszerzenie do gry Horror w Arkham. Walka przeciwko nieznanym siłom jeszcze się nie skończyła, a ci, którzy myślą że mają szansę przeciwko mitom dostaną nauczkę.

Uniwersytet Miskatonic to nowy rodzaj rozszerzenia do Horroru w Arkham, które bazuje na elementach, jakie znalazły się w obszernym zbierze gier z rodziny Horror w Arkham. Elementy, które znajdują się w tym rozszerzeniu mogą być wykorzystane podczas rozgrywki w podstawową wersję gry, ale im więcej dodatków zostanie wykorzystanych, tym więcej nowych elementów z Uniwersytetu Miskatonic będzie można użyć w grze.

Wraz z prawie 450 nowymi kartami, Uniwersytet Miskatonic wprowadza nowe Mity i Obszary dla Dunwich, Kingsport i Innsmouth, jak również nowe bramy, epickie bitwy, rany, szaleństwo, umiejętności i wiele innych. W nowym dodatku znajdują się nowe elementy dla każdego z wcześniejszych rozszerzeń.

Dzięki Uniwersytetetowi Miskatonic gracze będą mogli rozbudować wybrane przez siebie elementy, w zależności od rozszerzeń, które będą chcieli wykorzystać. Dzięki temu, niezależnie od wybranego wariantu rozgrywki, stanie się ona jeszcze bardziej niebezpieczna i zmusi graczy do podjęcia jeszcze większych wyzwań w walce z Przedwiecznymi.

ah-miskatonic-study-artPoza nowymi kartami, Uniwersytet Miskatonic zawiera także karty pomocy dla graczy, które pomogą łatwo zorientować się w zdarzeniach w Arkham, zależnych od liczby graczy. Można na nich znaleźć informacje ile o ilości bram, limicie potworów (na ulicach i peryferiach) oraz ile potworów pojawia się kiedy brama się otwiera.

Uniwersytet Miskatonic wprowadza także wariant Instytucji. Podobnie jak w przypadku Herolda i Strażnika z wcześniejszych rozszerzeń, wariant Instytucji pozwala na wprowadzenie do gry arkusza Instytucji. W Arkham funkcjonuje wiele potężnych organizacji, a każda z nich ma swoje własne cele. W wariancie Instytucji, jedna z tych organizacji zostaje wprowadzona do gry i zapewnia badaczom nowe możliwości i wsparcie podczas rozgrywki.

Przekroczcie bramy Uniwersytetu Miskatonic i dokonajcie nowych odkryć, które czekają na was w tym rozszerzeniu. Niezależnie czy chcecie rozbudować podstawową grę, czy też dodać głębi rozszerzeniom, Uniwersytet Miskatonic jest tym czego szukacie. Jednak strzeżcie się…groza, która kryje się w środku wpłynie na przyszłość Arkham już latem tego roku.

aduko - Czw 27 Mar, 2014

Miodzio :grin:
espanoles - Czw 27 Mar, 2014

tym razem ile planujecie popełnić błędów? :)

a co do samego dodatku - WRESZCIE!

kegarx - Pią 28 Mar, 2014

Może dałoby się w ramach tego dodatku dołączyć karty z innych dodatków z poprawionymi błędami w tłumaczeniu? (Leo Anderson, Pojemnik na mózg... to przykłady na które ja trafiłem, a myślę, że znalazło by się ich trochę więcej).
Dla mnie taka errata byłaby dodatkową zachętą do kupienia "Uniwersytetu". Myślę, że nie tylko dla mnie. Wydaje mi się, że rzesza graczy byłaby urzeczona tak pięknym gestem ze strony Wydawnictwa. Taki przejaw wysokiego poziomu obsługi klienta oraz dbanie o jego zadowolenie z pewnością przyczyniłoby się do tego, że w przyszłości klient chętniej sięgnie do portfela i zdecyduje się na zakup. A o to już przyniesie wymierne korzyści Wydawnictwu, prawda? :D

wezuwiusz - Sob 29 Mar, 2014

to ten dodatek którego karty się różnią rozmiarem i kolorem od reszty czy mnie się wydaje?
zvish - Czw 03 Kwi, 2014

Szkoda że nie chronologicznie.
Znowu będą na jakiś czas martwe karty z kozy. Ale itak się ciesze żę coś się dzieje :D

boardADDICT - Czw 03 Kwi, 2014

zvish napisał/a:
Szkoda że nie chronologicznie.
Znowu będą na jakiś czas martwe karty z kozy. Ale itak się ciesze żę coś się dzieje :D


To prawda tez jestem zdziwiony. Myslalem ,ze wyjda 2 male ,ale to fajnie bo ten dodatek do 3 duzych i 2 malych juz wydanych doda naprawde sporo wzbogacajac gre. Dodatkowo jestem pewny ,ze po wydaniu tego dodatku Galakta uzupelni AH z czego sie ciesze bo to jedna z lepszych planszowek w mojej kolekcji. :cool:

zvish - Czw 03 Kwi, 2014

No skoro wydadzą MIskatonic to już na 100% wyjdzie cała seria.
Ale fakt, jak by wydali ten dodatek wcześniej, przed innymi dużymi to stopień bezużyteczności pewnych kart by jeszcze wzrósł.

boardADDICT - Pią 04 Kwi, 2014

zvish napisał/a:
No skoro wydadzą MIskatonic to już na 100% wyjdzie cała seria.
Ale fakt, jak by wydali ten dodatek wcześniej, przed innymi dużymi to stopień bezużyteczności pewnych kart by jeszcze wzrósł.


To sie wydaje logiczne ,ale na 100% to nie mozna byc pewnym :cool: 99%

Ludzie jak wyjdzie dodatek szturmowac sklepy ,robic preordery na allegro ,okupowac siedzibe Galakty zeby sie sprezyli na gwiazdke z 1 malym ,a najlepiej 2 co niestety na 100% jest nierealne :sad:

Teron - Pon 07 Kwi, 2014

Jest to dla mnie bardzo dziwna decyzja, że ten dodatek zostaje teraz wydany biorąc pod uwagę, że zawiera karty do rozszerzeń, których Galakta jeszcze nie wydała. Są to:
- The Curse of the Dark Pharaoh (Revised Edition) (9 Exhibit Encounter Cards)
- The Black Goat of the Woods (24 Cult Encounter Cards)
- The Lurker at the Threshold (6 Relationship Cards, 14 Reckoning Cards)

Moje pytanie jest następujące: Czy te karty zostaną przetłumaczone i dodane do gry, ale będą w praktyce niegrywalne do czasu wydania odpowiednich rozszerzeń czy zostaną usunięte i dodane później (lub wcale) w inny sposób?

zvish - Pon 07 Kwi, 2014

Te karty napewno zostaną przetłumaczone i wydane teraz w całości jaką jest Miskatonic.
Będą leżały sobie nie grywalne do czasu jak Galakata przetłumaczy te trzy dodatki.

Taka sama sytuacja miała po wydaniu Innsmouth.
Były tam dodatkowe karty episkiej walki, a podstawa niezbędna do epickiej walki znajdowała się w Kingsport - wydanym później.
To samo miało miejsce z będącymi w Innsmouth kartami osobistych historii badaczy z Kingsport.

Ale Galakta robiąc takie ruchy chyba chce zadeklarować że prędzej czy później wyda poprostu wszytko :D

boardADDICT - Wto 08 Kwi, 2014

zvish napisał/a:
Te karty napewno zostaną przetłumaczone i wydane teraz w całości jaką jest Miskatonic.
Będą leżały sobie nie grywalne do czasu jak Galakata przetłumaczy te trzy dodatki.

Taka sama sytuacja miała po wydaniu Innsmouth.
Były tam dodatkowe karty episkiej walki, a podstawa niezbędna do epickiej walki znajdowała się w Kingsport - wydanym później.
To samo miało miejsce z będącymi w Innsmouth kartami osobistych historii badaczy z Kingsport.

Ale Galakta robiąc takie ruchy chyba chce zadeklarować że prędzej czy później wyda poprostu wszytko :D


Dokladnie tak ,tym bardziej ,ze Galakta juz wczesniej deklarowala ,ze jest mocno zainteresowana wydaniem wszystkiego do AH. Zobacz w planach wydawniczych.

Lepiej szybciej niz pozniej :!:

espanoles - Wto 08 Kwi, 2014

boardADDICT napisał/a:

Lepiej szybciej niz pozniej :!:

Lepiej wolniej a dokładniej niż szybko i z błędami.

Ale nie powiem, Galakta pokazała by klasę gdyby do 'Uniwersytet Miskatonic' dodała wszystkie karty uprzednio błędnie wydrukowane (ot chociażby karty mitów z KCF, przedmioty i postacie z HwD itp)

kegarx - Wto 08 Kwi, 2014

espanoles napisał/a:

Ale nie powiem, Galakta pokazała by klasę gdyby do 'Uniwersytet Miskatonic' dodała wszystkie karty uprzednio błędnie wydrukowane (ot chociażby karty mitów z KCF, przedmioty i postacie z HwD itp)


Popieram! Galakto dałoby radę?

boardADDICT - Wto 08 Kwi, 2014

espanoles napisał/a:
boardADDICT napisał/a:

Lepiej szybciej niz pozniej :!:

Lepiej wolniej a dokładniej niż szybko i z błędami.

Ale nie powiem, Galakta pokazała by klasę gdyby do 'Uniwersytet Miskatonic' dodała wszystkie karty uprzednio błędnie wydrukowane (ot chociażby karty mitów z KCF, przedmioty i postacie z HwD itp)


Czas tu nie ma nic do rzeczy. Ile mozna tlumaczyc nie wiem 10str a4 tekstu? Tydzien max 2 dni zrobione ,a potem sie wraca i czyta czy nie ma jakis bzdur. Watpie zeby dodali te karty ,bylbym w ciezkim szoku.

Inna sprawa tez nie demonizujcie ,ze gry sa wydawane poprzez google translator ,bez przesady ,ale fakt powinno nie byc wogole bledow. Najlepiej jakby graczy poprosili o pomoc to by potem spiny nie bylo :mrgreen:

Teron - Nie 27 Lip, 2014

No i co z tym dodatkiem? Już 2/3 lata za nami.
piwoslaw - Wto 29 Lip, 2014

Teron napisał/a:
No i co z tym dodatkiem? Już 2/3 lata za nami.


Druga połowa sierpnia tak podaje Galakta na swojej stronie

thorgal83 - Pią 05 Wrz, 2014

No i dodatek wczoraj wieczorem przyszedł do domu.

Jakie wrażenia? Jak zawsze klimatyczne, solidne wykonanie. Dużo nowych kart, które zdecydowanie przedłużą żywotność gry oraz wpłyną pozytywnie na jej regrywalność. Świetny pomysł na zakończenie tej serii. Faktycznie do każdego z dodatków dostajemy nowy zestaw kart, a do dużych dodatków bywa ich nawet po kilkadziesiąt. Fajny bonusik w postaci organizacji, jako coś zupełnie nowego.

Ale jednak jest kilka minusów. Przede wszystkim po wyjęciu wypraski pudło wydaje się nieco puste jak na taką zawartość i cenę - przydałby się jeszcze jeden worek z kartami, wtedy byłoby głośne Oh Yeah. Trochę denerwujące są wymagania użycia niektórych kart - trzeba łączyć do podstawki konkretny duży i mały dodatek... a dostajemy maksymalnie dwie nowe karty (a dla talii obłąkańców jest tylko po jednej przy takim zestawieniu). Pomijając fakt, że osobiście nie lubię łączyć więcej niż jednego dodatku do podstawki, bo wtedy trudno jest grę okiełznać, to prawdopodobieństwo, że przy takim mixie wylosujemy akurat ta jedną albo dwie karty dodatkowe jest znikome. Lepiej było już zostawić wymóg jednego konkretnego dodatku, zamiast wprowadzać ich więcej (choć podejrzewam, że w wiekszości przypadków da radę to obejść). No i na koniec - wkurzam się jedynie, że nie mogę zagrać w Koze z Lasów i Czyhającego w Progu, bo mam zestaw klimatycznych dodatkowych kart, które muszą czekać cholera wie ile. Podobna sytuacja była z wariantem Epickiej Bitwy po wydaniu Insmouth, ale na szczęście Galakta szybko wydała Kingsport, i mam nadzieję, że tym razem też szybko doczekamy się reszty do kompletu.

Reasumując, mimo pewnych minusów świetne zakończenie serii, które tylko przedłuży żywotność Arkhama i u mnie osobiście sprawia, że nie czuję potrzeby kupowania Eldritch, które mocno pachnie mi nieco odświeżoną kopią tej serii.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group