galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

X-Wing dyskusja ogólna - Pękajace kolumny podstawki

efendi - Pon 26 Maj, 2014
Temat postu: Pękajace kolumny podstawki
Hej
Czy we też macie problem z pękającymi łączeniami kolumnami podstawki?
Już trzy kolumny musiałem skleić na stałe.
Można gdzieś kupić sperowe same podstawki pod statki?

lukasz omasta - Pon 26 Maj, 2014

Na razie obyło się bez sklejania, ale widzę pękanie.
W sieci jest kilka sklepów, które sprzedają zamienniki (oczywiście w USA)

Corsec
LITKO

efendi - Wto 27 Maj, 2014

Ja bym już to pęknięte skleił.
Bo później Ci się to rozpadnie i będziesz miał problem ze sklejeniem

mateuszboo - Wto 15 Lip, 2014

Powoli mam ten sam problem, tyle że pęka mi ten mały słupek bezpośrednio przy statku.

Jaki klej polecacie?

Off - Czw 17 Lip, 2014

cyjanoakrylowy, swoja droga, w najblizszym moim artykule wrzuce jak to wymienic na drut z magnesem ; d
alainPKS - Sro 24 Gru, 2014

Ja rozwiązałem problem poprzez wklejanie magnesów.
Wygląda to fajnie lepiej niż na zdjęciu które wrzucę za jakiś czas.
Co do wykonania to zamówiłem na allegro potrzebne magnesy o średnicy 3 mm po czym w każdym statku nawierciłem wiertłem 3 otwór i wkleiłem magnes.
Nie fajnie wyglądają kolumny z naklejonymi magnesami ale na to też mam już pewien pomysł
znalazłem na allegro pręciki o średnicy 3mm, muszę tylko zamówić i sprawdzić jak się będą sprawdzać w roli kolumny jak to nastąpi wrzucę fotki.

Prycek - Sob 27 Gru, 2014

Innym rozwiązaniem problemu jest lekkie zeszlifowanie "bolców" w kolumnach i podstawce modelarskim papierem ściernym o drobnym ziarnie. Zrobiłem tak i jak do tej pory nic nie pęka. Trzeba tylko uważać żeby nie zetrzeć bolców zbyt bardzo, ponieważ wtedy będą za luźne i będą się wysuwać przy podniesieniu statku do góry (łapiąc za statek).
alainPKS - Sob 27 Gru, 2014

Zna ktoś może jeszcze jakieś sposoby jak przerobić, przemalować swoje statki może jak samemu wykonać sobie statki i podstawki.
Wrzucajcie fotki to się przyda.

Prycek - Sob 27 Gru, 2014

alainPKS napisał/a:
Zna ktoś może jeszcze jakieś sposoby jak przerobić, przemalować swoje statki może jak samemu wykonać sobie statki i podstawki.
Wrzucajcie fotki to się przyda.

Skaner 3D (ewentualnie modele 3D w .3ds) i drukarka 3D? :D

alainPKS - Pon 29 Gru, 2014

Pewnie :) tylko trzeba drukarkę załatwić:)
alainPKS - Pon 05 Sty, 2015

Czy ktoś może mi powiedzieć jak tu wrzucać fotki, albo podać jakąś stronkę przez którą mogę dać foty? chciałbym się podzielić moimi małymi przeróbkami statków oraz jedynym i niepowtarzalnym (jak na razie nie widziałem żeby ktoś miał) x-wingiem:)
alainPKS - Pon 05 Sty, 2015

Ok znalazłem coś więc wrzucam:
1. x-wing ze złożonymi skrzydłami wygląda fajniej na żywo niż na zdjęciu, ale i tak jeszcze musiał bym nad nim popracować,
[URL="http://zapisz.net/view.php?filename=383_p1050728.jpg"][/URL] oraz porównanie przy z-95,
[URL="http://zapisz.net/view.php?filename=608_p1050730.jpg"][/URL]
2. b-wing z obrotową kabiną no i cały się obraca,
[URL="http://zapisz.net/view.php?filename=180_p1050731.jpg"][/URL] ,
[URL="http://zapisz.net/view.php?filename=424_p1050732.jpg"][/URL]
3. a tu statki którym już wkleiłem magnesy,
[URL="http://zapisz.net/view.php?filename=234_p1050733.jpg"][/URL]
czekam teraz na pręty metalowe i zobaczymy jak to będzie wyglądać.

Barbus - Wto 06 Sty, 2015

Mi się bardzo podoba ten pomysł, ale metalowe pręty za cholerę mi się ni podobają. Może dałoby się wkleić mały magnes w kolumienkę?
alainPKS - Wto 06 Sty, 2015

Mam wklejone magnesy w kolumnę ale nie wygląda to fajnie jak znajdę mniejsze żeby to lepiej wyglądało to pokombinuję coś.
Pręciki mam już zamówione jak przyjdą będę eksperymentował z nimi i zobaczymy co z tego będzie.

Barbus - Wto 06 Sty, 2015

http://penandlead.files.w...oseup-stand.jpg

coś takiego spoko wygląda.

alainPKS - Wto 06 Sty, 2015

Wygląda fajnie tylko pytanie czy cięższe statki nie będą się same przechylać.
Barbus - Wto 06 Sty, 2015

Gdyby wstawić neodymową kulkę w kolumienkę i neodymowy walec w statek, to powinno być stabilnie. Kumpel ma statki z magnesami na prętach i podczas gry cięgle mu się okręcają, czasem nawet o 90 stopni. Bywa mylące i trzeba cały czas patrzeć na kierunek zwrócenia podstawki a nie modelu.
Mareczq - Wto 06 Sty, 2015

No ja po wymianie mojego VT-49 uszkodzonego (przechylenie ok 45 stopni w jedną ze stron względem prostej podstawki), niestety teraz mam taki model co bardzo słabo trzyma się kolumna (nie da się podnieść statku trzymając za model, bo od razi wypina się z kolumny). Co ciekawe z 2-gą sztuką już tak nie mam ;P Ale też czasami potrafi wypaść, ogólnie duże statki z tego co wiem mają z tym większy problem. Z małymi nie miałem takiego problemu ani razu, z dużymi już mi się to zdarzało przed VT-49.
slavkovic - Wto 06 Sty, 2015

Ja przy moim VT mam to samo. Co podniosę to wypada:) A moje B-wingi też były przekoszone ale jeden się udało przestawić a w drugim już niestety musiałem użyć kleju:)
Rogue30 - Sro 07 Sty, 2015

Jak wypada ze słupka, to go klejem posmarować a jak wyschnie zeszlifować ewentualnie.
Mareczq - Sro 07 Sty, 2015

Jaki klej polecasz? No i najlepiej by było posmarować jednak montaż w statku, co jest znaczeni trudniejsze. Bo tak to jak pogrubię jeden słupek, to będzie pasował tylko do tego VT-49, a do reszty statków może być za ciasny ;P
Rogue30 - Sro 07 Sty, 2015

Kropelką zwykłą, cyjanoakrylem. A słupek to ja trzymam razem z podstawką do danego statku.
Mareczq - Sro 07 Sty, 2015

No to ja mam inny system, słupki mam oddzielnie w pudełeczku, wraz z wszystkimi żetonami ;) Kropelka się sprawdzi w przypadku właśnie słupka. Dzięki tak za pomysł, coś się wykombinuje;) Szkoda, że nie są one od "nowości" po prostu wkręcane.
Michał87 - Czw 16 Kwi, 2015

witam wszystkich

od jakiegoś czasu zaciekawiła mnie gra x-wing i mam pytanie

1. czy pękające podstawki kolumny czy nawet statki to powszechne zjawisko w tej grze?

2. można kupić gdzieś w Polsce zamienniki np kolumny lub podstawki?

3. Jak unikać pęknięć czy nie można raz złożyć statków kolumn i podstawki i tak zostawić już na stałe? czy żeby cieszyć się grą trzeba to rozkładać?

Barbus - Czw 16 Kwi, 2015

Pękające do stanu nieużywalności zdarzają się rzadko, ale takie mikropęknięcia, które powodują trochę luzu, są częste. Możliwości kupienia zamienników jeszcze nie widziałem, ale gra cały czas zyskuje na popularności. Spodziewałbym się, że w końcu ktoś zaoferuje coś takiego. Jeśli chodzi o unikanie, to można trochę zeszlifować wypustki kolumienek, żeby mniej rozpychały otwór drugiej kolumienki. No i można zostawić je na stałe złożone (przynajmniej same kolumienki).
Michał87 - Czw 16 Kwi, 2015

czyli głównie pękają kolumienki nie podstawki tak?
Crane - Czw 16 Kwi, 2015

Musiałbym sprawdzić czy kolumienki do Star Trek Attack Wing pasują do X-Winga, bo do STAW można dokupić dodatkowe podstawki z kolumienkami, chociaż tylko kolorowe (jak coś to na Planszomani widziałem takowe).

Sprawdziłem, praktycznie pasują, kolumienki wchodzą ładnie w podstawkę tylko w statki jakoś bardziej ciasno, ale też wchodzą.

Barbus - Czw 16 Kwi, 2015

Podstawki są niezniszczalne, chyba że bardzo chcesz je zniszczyć ;)
Rogue30 - Czw 16 Kwi, 2015

Gram ponad pół roku, mam większość z tego co wyszło. Nic mi nie pękło jak dotąd. Nie słyszałem też, żeby ktoś na to narzekał. Kolumienki nie pękają, a nawet gdyby to masz stos zapasowych, bo do każdego statku masz dwie. Jeśli już, to może pęknąć ta część sklejona z modelem, w którą wkłada się kolumienkę, ale wydaje mi się, że wystarczy rozsądnie używać siły przy wkładaniu, aby tego uniknąć. Zamiast wciskać na chama jak głupek można wziąć inną kolumienkę, która wchodzi luźniej. Także nie pękaj tylko kupuj.
Michał87 - Czw 16 Kwi, 2015

ok, dzięki jutro zamawiam :mrgreen:
adamsb81 - Pią 12 Lut, 2016

można gdzieś w polsce kupić Podpórki do statków np takie http://www.shapeways.com/...oductBox-search

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group