galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

X-Wing dyskusja ogólna - Repainty i warsztaty wszelakie

Off - Sob 31 Maj, 2014
Temat postu: Repainty i warsztaty wszelakie
temat stworzony na potrzeby serii artykulow ktore mam zamiar publikowac.

Tutaj mozecie wrzucac swoje repainty, zadawac pytania, sugerowac nastepne tematy, prosic o wykonanie konkretnych repaintow a nawet na mnie bluzgac.

Ale ostrzegam, robicie to na wlasna odpowiedzialnosc i zastrzegam sobie prawo do trollowania wybitnych wypowiedzi : D

Barbus - Sob 31 Maj, 2014

Ja mam propozycję repainta: TIE Fighter i Advanced na niebiesko-szary, tak jak Interceptor, Bomber i nadchodzące TIE'e. Wykonalne?
Off - Sob 31 Maj, 2014

wszystko jest wykonalne, przyjrze sie modelom i zobacze co da sie zrobic.
regrof - Pon 02 Cze, 2014

ja bym widział TIE/F w wersji krwiście czerwono - czarne.

Widziałem to gdzieś w necie, ale nie mogę znależć.

Off - Sro 04 Cze, 2014

rozumiem ze masz na mysli malowanie stylizowane na imperialnych gwardzistach z interceptorow? Da sie zrobic
regrof - Sro 04 Cze, 2014

Off chodzi mi o inną czerwień, taka krwistą, ciemniejsza i więcej czerni.
Ryś - Sob 07 Cze, 2014

Off mówi nie.
Barbus - Pon 09 Cze, 2014

Ja mam jeszcze jednego pomysła, ale nie wiem, jakby się to na stole prezentowało. Phantom w stanie cloaka albo podczas wykonywania cloaka/decloaka.

miko - Pon 09 Cze, 2014

http://community.fantasyf...sper/?p=1104184


Barbus - Pon 09 Cze, 2014

Nice.
Off - Wto 10 Cze, 2014

nad jakimis konkretnymi przykladami na razie nie bede sie zastanawial. Probujesz na razie mi tutaj sprzedac jakis konkretny wlasny pomysl, wolalbym bardziej ogolne.

Co do phantoma w cloak'u. Jest to opcja, ale moim skromnym zdaniem trzeba lubic takie podejscia do malowania. Bo prawda jest taka ze trzeba dodatkowo zadzialac wyobraznia zeby zrozumiec co autor mial na mysli malujac. Nie kazdy moze to lubiec, ale oczywiscie za jakis czas moge wziasc to pod uwage.

Falcon - Wto 10 Cze, 2014

do phantoma w cloaku można by zrobić odlew z przezroczystej żywicy.
Zobaczę co da się zrobić w tym temacie ;)

Barbus - Wto 10 Cze, 2014

Zawsze można zdejmować model z podstawki za każdym razem, kiedy jest zamaskowany :p
Oldster - Sro 11 Cze, 2014

Barbus napisał/a:
Zawsze można zdejmować model z podstawki za każdym razem, kiedy jest zamaskowany :p

XD XD XD
Aż żal że nie da się kliknąć na forum "Lubię to"

Ryś - Pią 13 Cze, 2014

Ej ziomuś zrób taką czerwień jak ryj Rurraza !!!!
Off - Pią 11 Lip, 2014

dobra pomijajac to wyzej, pracuje w sumie aktualnie nad kilkoma rzeczami, niedlugo cos sie pewnie ukaze.
Najgorszym wyzwaniem okazuje sie osiagniecie tego szaroniebieskiego odcienia na nowszych tie, musze sie wybrac do sklepu i pogapic sie na farbki xD

Pieczar - Pią 11 Lip, 2014


A też coś wrzuce - pierwszy repaint, pod natchnieniem Offa :)

Off - Pią 11 Lip, 2014

moze wygladac calkiem w porzadku gdyby zdjecie bylo ostre xd
Patsy - Pią 11 Lip, 2014

Czerwień, czerwień, jak już o tym, to ciekawe jak by wyglądała Lambda w kolorach gwardii imperialnej - może niekoniecznie, po prostu cała czerwona jak imperialny gwardzista, ale z użyciem tego koloru jako dominującego. Ni i może z jakimiś insygniami na skrzydłach (aż żal przy malowaniu nie wykorzystać tych prostych powierzchni)
Off - Nie 13 Lip, 2014

tez jak najbardziej kwestia do rozpatrzenia
Teokrata - Nie 13 Lip, 2014

mam nadzieje, ze jak juz bede mial swoje statki i zrepaintuje je Szeryf to tez bede sie mogl pochwalic
Off - Wto 15 Lip, 2014

najpierw je miej XD
Patsy - Czw 18 Wrz, 2014

Hej, dawno nie było nic w tym temacie, a mi ostatnio do głowy przyszła następująca myśl. Wkrótce ma się pojawić nowa fala, a wraz z nią Decimator. Tak myślałem, że ciekawie mógłby wyglądać Decimator ucharakteryzowany go na bumper car kapitana Oicunn’a. Chodzi o to żeby na jego dziobie wymalować smugi od wybuchu stratowanych statków, do tego dodać jakieś zarysowania, a może i wgniecenia. Jakby dodać jakiś element rebelianckiego myśliwca wbity w kadłub, to mogłoby to robić ciekawy efekt. Do tego obowiązkowo, trzeba by dodać rebelianta rozmazanego na powierzchni kadłuba (albo i na szybie kabiny, tak by prosiła się o uruchomienie wycieraczek :twisted: ) – taki rebeliant mógłby być w formie mokrej plamy, albo tylko śladów krwi układających się w ludzką sylwetkę. Można by też poszukać jakie małej figurki z innej gry bitewnej i przemalować ją w barwy pilota rebelii, a następnie przykleić ja do kadłuba (ewentualnie myślałem, czy futro wookiego nie mogłoby się przykleić do kawałka kadłuba). Dla hecy można by też wykorzystać motyw żółto czarnej-szachownicy z samochodowych crash testów.
Teokrata - Pią 19 Wrz, 2014

na miejscu kapitana Oicunn’a kazalbym stracic obsluge statku za pozostawienie okretu w takim stanie... :roll:
Patsy - Sob 20 Wrz, 2014

hehe. Cóż na wojnie, po misji nie zawsze jest czas i panują warunki do polerowanie blach statków, grunt żeby były gotowe do strącania kolejnych wrogów :wink: .
Off - Sob 11 Paź, 2014

taki Deci bylby powaznym wyzwaniem, jakies dodatkowe elementy wymagalyby sporo dziubania, ogolnie pomysl calkiem ciekawy, jednak nic nie obiecuje ; d
regrof - Pon 13 Paź, 2014

jeśli pomysł jest do "pożyczenia" to może i ja coś pokombinuje;)
Patsy - Sro 15 Paź, 2014

regrof napisał/a:
jeśli pomysł jest do "pożyczenia" to może i ja coś pokombinuje;)


Jeśli chodzi o mnie i moje pomysły, to proszę bardzo, nawet jak kilka osób zabierze się za to samo, to każdy może mieć własną interpretację, która może dać ciekawe efekty - które chętnie zobaczyłbym na żywo, na jakimś turnieju, a w ostateczności i na zdjęciu ;) .

Ryś - Wto 03 Lut, 2015

Widzicie marzenia się spełniają, Patsy chciał czerwoną Lambdę i takowa się pojawiła, więc podajcie kolejne pomysły !
Off - Wto 03 Lut, 2015

prawda to! ale nad decimatorem na razie nie mysle.
regrof - Czw 05 Lut, 2015

Decimator będzie się robił według powyższego pomysłu w ciągu najbliższych tygodni.
Ryś - Pon 20 Kwi, 2015

Autorowi tematu się nudzi, a ludzie mu nie dają pomysłu to ja to zrobię. TIE pomalowany jak w Rebelsach.
Off - Wto 21 Kwi, 2015

bardzo sie nudzi, szkoda ze nie mam TIE ; (
Shtchepahn - Sro 10 Cze, 2015

Stopniowo będe przemalowywał moja eskadrę, na początek Soontir Fel:




padrepadre - Sro 10 Cze, 2015

Cacy, bardzo dobrze się prezentuje.
Zdjęcie również niczego sobie!


miło zobaczyć tak dopracowane detale, czekam na więcej!

padrepadre - Pią 18 Wrz, 2015

OK, pograłem trochę - czas na zaczęcie repaintów.
Poniżej pierwszy model, padło na HWK bo chyba najsłabiej prezentował się na stole przez bardzo ciemną kolorystykę. Wybrałem kolorystykę rebelianckich szumowin.

Mam nadzieję, że się spodoba :)
Zdjecie zrobione smartfonem, tło z internetów - sklejenie razem w MS Paint (paint skills over 9000 :P )




Pozdrawiam

Shtchepahn - Wto 22 Wrz, 2015

Miodny.
rzabka - Czw 01 Paź, 2015

Hejka hej, chciałam się pochwalić moim repaintem :D Zdjęcie robione komórką więc bez rewelacji, jednak wydaje mi się, że widać wystarczająco.
Miało być trochę pin upowo, wyszła syrenka Sawa :)

Shantruin - Pią 02 Paź, 2015

GE-NIAL-NE :D Cudo, świetny pomysł i mage fajne wykonanie chyba najładniejszy B jakiego widziałem :)
rzabka - Nie 04 Paź, 2015

Tutaj lepsza fotka B-Winga:

a tutaj repaint Phantoma, taki dość standardowy ale raczej udany :D

padrepadre - Pon 05 Paź, 2015

Naprawdę fajny projekt, bardzo podoba mi się dbałość o detale i ogólny "feel" modelu. Świetna robota!
hesperax - Pią 27 Lis, 2015

Oto kilka repaintów :-) śilniki itp...
















zia - Sob 28 Lis, 2015

Ale to przeciez nie jest silnik w TIE, one sa mniejsze i po bokach. I na pewno to nie swieci...
hesperax - Sob 28 Lis, 2015

wiem ale tak fajnie wygląda
jawohl - Sro 23 Gru, 2015

Nie figurki, ale chyba też wymaga trochę warsztatu...

Kupiłem matę, okazało się, że z jednej strony jest w taki sposób pofałdowana, wypukła:



Nie mogę jej wymienić, bo okazało się, że w sklepie wszystkie maty mają tę dolegliwość "bąbelków". Nie przeszkadza to bardzo, ALE mogłoby być lepiej. Jest to mata piankowa, taki sam materiał jak we wszystkich kitach i nagrodach za turnieje od FFG. Próbowałem delikatnie ją podprasować przez tkaninę, ale nic to nie dało. Jakieś pomysły?

rzabka - Pon 28 Gru, 2015

Wyczytałam, że ludzie rozwiązują problem poprzez:
1. rozłożenie maty na równej powierzchni i pozostawienie jej w spokoju na tydzień;
2. rozwieszenie maty na jakimś wieszaku tak, żeby równo zwisała i potraktowanie jej parą;
3. przeprasowanie przez mokry ręcznik.
Ogólnie fałdki powstają przez przechowywanie maty w pionie - jeśli będziesz przechowywać ją w poziomie, to problem niby powinien sam zniknąć. Możesz też napisać do sklepu z argumentem, że domagasz się zwrotu hajsów ponieważ produkt był przez nich nieprawidłowo przechowywany czy coś, chociaż mi by się nie chciało z nimi szarpać skoro sama zmiana sposobu magazynowania zrolowanej maty powinna rozwiązać problem :P

Martini3g - Wto 29 Gru, 2015

Po prostu napisz do nich, że kupiłeś wadliwy towar i domagasz się wymiany na wolny od wad lub zwrotu kasy.

Ja ze swojej strony polecam maty firmy Mikro Art (mam takową i jestem b zadowolony, koszt około 130pln). Maty FFG są ok, tylko bardziej trochę cieńsze i bardziej śliskie od Mikro Art'owych.

Michu - Sro 03 Lut, 2016

Cześć, proszę o radę w sprawie zmywania farby z modeli do X-winga - i w ogóle malowanych przez FFG.
Pierwsza reakcja - z tych modeli nie zmywa się farby. Owszem, ale nie w tym przypadku.

Odkupiłem właściwie fabrycznie nowy czerwony starter.
Z rozczarowaniem odkryłem, że mój X-wing to istny Pan Kleks. Wszelkie detale zostały zalane grubą warstwą farby. Niejako zmotywowało mnie to, do przemalowania* statku na kolory Corellian Security (Cor-Sec):
http://www.swagonline.net...g?itok=EyH1G4Di
(latał takim Corran Horn - w książkach z serii "X-wing")

Ze zdziwieniem odkryłem, że farba nie ima się zmywacza (skład jak do paznokci).

I tu pytanie. Czym taką farbę zmyć? Przydałby się środek, który nie zeżre modelu (DOT), który nie jest toksyczny.
Chciałbym do szerszego użycia kupić zmywacz Vamod. Zadziała?

*z położeniem podkładu, lub cienkich warstw farby nie będę mieć problemu - większość roboty planuję wykonać aerografem.

ext.lex - Czw 04 Lut, 2016

Podobno alkohol izopropylowy o stężeniu 93% w ok 10 minut usuwa cały wash z modeli, nie stosowałem, nie wiem gdzie kupić w małych ilościach na allegro widziałem ale w bańkach po 5l lub nawet 10l.
Michu - Czw 04 Lut, 2016

Ma jakiś wpływ na model? (ktoś coś w ten sposób mył?)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group