galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

WH 40K: Podbój - Dyskusja ogólna - Zawartość Core seta

zvish - Pią 27 Cze, 2014
Temat postu: Zawartość Core seta
Nie wie ktoś może jaka jest planowana zawartość podstawki?
Na stronie FFG możemy przeczytać że będzie ona zawierala ponad 200 kart w których skład wchodzić będą karty 7 frakcji.

I nasuwa się pytanie jak to będzie rozwiązane.
Czy jak w Inwazji, gdzie dostaliśmy teoretycznie karty dla 6 frakcji ale elfy, jasne i ciemne potraktowane zostały symbolicznie, takze dla pozostałych frakcji mogliśmy zbudowac jako takie mono talię?
Czy może jak w Call of Cthulhu LCG gdzie dostajemy po 20 kart dla każdej z 7 frakcji w efekcie czego żeby pograć monotalią na samym CS potrzebne są 3 x podstawka?

Zastanawiam się nad tym ponieważ być może trzena będzie w dniu premiery kupić od razu dwa albo nawet trzy CS :D

Wie ktoś coś?

mathias999 - Pią 27 Cze, 2014

Zawartość pudełka:

7 kart liderów
129 kart jednostek
40 kart wydarzeń
25 kart wsparcia
21 kart dodatków
10 kart planet
2 kart pomocy
40 kart żetonów
2 wskaźniki dowodzenia
31 żetonów obrażeń
31 żetonów zasobów
1 żeton inicjatywy
1 żeton pierwszej planety
1 Zasady wprowadzające
1 Kompletna Księga Zasad

Virgo - Pią 27 Cze, 2014

Wszystkie karty w podstawce są x1 poza grupą 8 kart dla warlorda, które są w ilości; x4, x2, x1 i x1.
zvish - Pią 27 Cze, 2014

Acha, czyli potrojna podstawka jest must-have.

Dzieki chłopaki ;)

Nemomon - Pią 27 Cze, 2014

zvish napisał/a:
Acha, czyli potrojna podstawka jest must-have.


Nihil novi sub sole ;)

Jahmel - Sob 28 Cze, 2014

Wiadomo czy przed premierą ukaże się "1 Kompletna Księga Zasad"?
ozoq - Nie 29 Cze, 2014

Wytłumaczcie mi jak to jest. Niby FFG budzi się przy drugim cyklu Inwazji, bije się w pierś i nagle możliwe jest każda karta x3 przy nieznacznym wzroście ceny, a teraz wydają nową karciankę i udają kretynów zmuszając graczy by ci z poważniejszym nastawieniem ponosili koszt 3 razy. Nienawidzę mieszania ras i w Inwazji najbardziej lubiłem pojedynki rasa vs rasa po każdym nowym dodatku. W klimacie mundialu: to jak o oglądanie meczów Polaków i oglądanie meczów Francuzów. Może i ci drudzy roznieśliby nas w pył na boisku, ale patrząc na ich reprezentację zastanawiam się czy Francja nie leży gdzieś w Afrycę.
Czy tylko ja widzę różnicę w podniesieniu ceny podstawki ze 120 do 150 zł zamiast zmuszać kogoś do wydawania 360 zł jeśli ma ochotę zainteresować się sceną turniejową? I tym sposobem zakup Podboju stanął pod wielkim znakiem zapytania. Dzięki FFG.

maks4444 - Nie 29 Cze, 2014

Przecież na oficjalnej stronie dalej jest $39.95 czyli około 120zł.
Gdzie przeczytałeś ze urosło aż do 150zł?

Drixen - Nie 29 Cze, 2014

Zawsze możesz kupić z kimś i grać oddzielnymi rasami, wyjdzie taniej.
Co do ceny to też słyszałem, że ma kosztować 150zł sztuka. Gdzieś po 120zł znalazłem ale i tak lepiej wesprzeć lokalnych dystrybutorów jak sklepy z kartami itd..

ozoq - Nie 29 Cze, 2014

Źle mnie zrozumieliście. Wolałbym (i pewnie zdecydowana większość) podniesienia ceny podstawki z 120 do 150 zł (czy ile to ma ostatecznie kosztować, nawet niech będzie 180 zł) za kompletną wersję 3x każda karta niż być zmuszonym kupić 3x wybrakowaną podstawkę za łącznie 360 zł by mieć każdą kartę trzy razy. Dla mnie to różnica między hobby a fanatyzmem i na tą drugą opcję prawdopodobnie się nie zdecyduje bo to się robi ze 2000 rocznie za przywilej grania w karciankę FFG.
Virgo - Nie 29 Cze, 2014

Tylko podstawka będzie tak wydana, bo FFG tak wydaje wszystkie Core Sety. Wszystkie następne dodatki będą zawierały komplet kart.
ozoq - Nie 29 Cze, 2014

Czy jesteś pewny, że już 1 cykl będzie wydany 3x wszystkie karty? i kolejne duże dodatki? Nie śledziłem bacznie innych karcianek jak Inwazja. To by była wspaniała wiadomość. Podstawkę 3x kupić jeszcze bym przeżył, ale wszystko wszystko 3x to już nie.
motti - Nie 29 Cze, 2014

ozoq napisał/a:
Wytłumaczcie mi jak to jest. Niby FFG budzi się przy drugim cyklu Inwazji, bije się w pierś i nagle możliwe jest każda karta x3 przy nieznacznym wzroście ceny, a teraz wydają nową karciankę i udają kretynów zmuszając graczy by ci z poważniejszym nastawieniem ponosili koszt 3 razy.
...
I tym sposobem zakup Podboju stanął pod wielkim znakiem zapytania. Dzięki FFG.


Tak sobie czytam te fora i widzę, że wszyscy się kłócą o wszystko i o wszystko mają pretensję do FFG lub Galakty, a ta jedna rzecz (konieczność zakup 3 core setów) jakoś nikogo nie dziwi i wszyscy mówią OK. Znaczy się dział marketingu FFG zrobił swoje czy fani WH40K są przyzwyczajeni do drenowania portfeli?
Ja pozostanę przy 1 core secie, ale planuję granie tylko domowe - z synami, jeśli w ogóle. na razie się waham.

Virgo - Nie 29 Cze, 2014

ozoq napisał/a:
Czy jesteś pewny, że już 1 cykl będzie wydany 3x wszystkie karty? i kolejne duże dodatki?

Jestem pewien :mrgreen:

Wiz - Nie 29 Cze, 2014

Cytat:
Tak sobie czytam te fora i widzę, że wszyscy się kłócą o wszystko i o wszystko mają pretensję do FFG lub Galakty, a ta jedna rzecz (konieczność zakup 3 core setów) jakoś nikogo nie dziwi i wszyscy mówią OK. Znaczy się dział marketingu FFG zrobił swoje czy fani WH40K są przyzwyczajeni do drenowania portfeli?


Większość fanów 40K pewnie gra w bitewniaka, więc tak, są przyzwyczajeni do drenowania portfeli. Games Workshop dba o to skutecznie ;)

morphine - Pon 30 Cze, 2014

Virgo napisał/a:
ozoq napisał/a:
Czy jesteś pewny, że już 1 cykl będzie wydany 3x wszystkie karty? i kolejne duże dodatki?

Jestem pewien :mrgreen:

A czym tą pewność popierasz? Bo ja obstawiam, że jak wyjdzie dodatek z dodatkowymi rasami to trzeba go będzie x3 kupić.
Cykl już pewnie będzie z kartami x3.

Boreas - Pon 30 Cze, 2014

motti napisał/a:
ozoq napisał/a:
Wytłumaczcie mi jak to jest. Niby FFG budzi się przy drugim cyklu Inwazji, bije się w pierś i nagle możliwe jest każda karta x3 przy nieznacznym wzroście ceny, a teraz wydają nową karciankę i udają kretynów zmuszając graczy by ci z poważniejszym nastawieniem ponosili koszt 3 razy.
...
I tym sposobem zakup Podboju stanął pod wielkim znakiem zapytania. Dzięki FFG.


Tak sobie czytam te fora i widzę, że wszyscy się kłócą o wszystko i o wszystko mają pretensję do FFG lub Galakty, a ta jedna rzecz (konieczność zakup 3 core setów) jakoś nikogo nie dziwi i wszyscy mówią OK. Znaczy się dział marketingu FFG zrobił swoje czy fani WH40K są przyzwyczajeni do drenowania portfeli?
Ja pozostanę przy 1 core secie, ale planuję granie tylko domowe - z synami, jeśli w ogóle. na razie się waham.


Cytat:
7 kart liderów
129 kart jednostek
40 kart wydarzeń
25 kart wsparcia
21 kart dodatków
10 kart planet
2 kart pomocy
40 kart żetonów
2 wskaźniki dowodzenia
31 żetonów obrażeń
31 żetonów zasobów
1 żeton inicjatywy
1 żeton pierwszej planety
1 Zasady wprowadzające
1 Kompletna Księga Zasad


Karty żetonów i planet nie wchodzą w skład decka. Czyli masz 224 karty. 63 karty to karty do liderów, zostają 23 karty na rasę, a pewnie 20 i 21 neutrali. W podstawce masz dla każdej rasy 9+20 karty. Pewnie będą jakieś przykładowe niepełne decki po 40-45 kart dla każdej rasy, albo i nie. Na pewno na jednej podstawce nic nie poskładasz z tych kart. Moja opinia jest taka, że lepiej sobie kupić inną grę za takie pieniądze niż kupować podstawkę x1. A kupowanie x3 też się nie opłaca jeśli się nie ma zamiaru kupować dodatków(bo będziesz miał na rasę 9+3*20 kart, czyli też żadnych większych możliwości składania decka).

O to chodzi w grach LCG, kupujesz regularnie produkt, masz dobrą grę. Ale musisz kupować.

Virgo - Pon 30 Cze, 2014

morphine napisał/a:
Virgo napisał/a:
ozoq napisał/a:
Czy jesteś pewny, że już 1 cykl będzie wydany 3x wszystkie karty? i kolejne duże dodatki?

Jestem pewien :mrgreen:

A czym tą pewność popierasz? Bo ja obstawiam, że jak wyjdzie dodatek z dodatkowymi rasami to trzeba go będzie x3 kupić.
Cykl już pewnie będzie z kartami x3.

Ja obstawiam, że nie wyjdzie dodatek z dodatkowymi rasami, bo heptagon sojuszy już jest zamknięty. I mam nadzieję, że jeśli wyjdzie jakiś dodatek deluxe to też będzie ze wszystkimi kartami x3, tak jak chyba wszystkie ostatnie deluxy od FFG?

przemo - Pon 30 Cze, 2014

Boreas napisał/a:
(bo będziesz miał na rasę 9+3*20 kart, czyli też żadnych większych możliwości składania decka).

O to chodzi w grach LCG, kupujesz regularnie produkt, masz dobrą grę. Ale musisz kupować.


Tu bym się nie zgodził, w talii 50 kart - 8 ze składu Lidera, masz 42szt/3 = 14 wzorów. Skoro w podstawce masz powiedzmy 20 wzorów kart, to nie trudno zauważyć, że jest z czym kombinować, zwłaszcza, jeśli doliczyć dodatkowe karty, z jednej z dwóch dostępnych frakcji sojuszniczych. Przy 2, a tym bardziej 3 podstawkach jest niesamowicie dużo opcji.
Nie wiem w takim razie jakie chciał byś mieć opcje budowy talii, z jednego boxa.

Boreas - Pon 30 Cze, 2014

Z jednego i dwóch nie masz praktycznie żadnych. Z 3 masz minimalną, wiadomo że jedne karty będą lepsze i wymienianie ich na gorsze będzie miało mało sensu.

A czy ja piszę, że chcę mieć możliwości budowania decków z jednego boxa? Po inwazji i SW wiem, że granie na samym CS jest nudne bardzo. I lepiej pograć np. w chaos, blood bowla. Tzn. fajnie sobie zagrać xx gier, ale to koniec, nie wrócę już do tej gry bez dodatków bo nie ma sensu.

przemo - Pon 30 Cze, 2014

No, taka specyfika karcianek. Plus podejście/oczekiwania tak twoje jak i moje, bo jesteśmy graczami turniejowymi. Znam wiele przypadków osób, które z samej podstawki wyciągnęły mnóstwo gier i przyjemności. Jakkolwiek, nigdy nie będzie to gra planszowa, (w którą z definicji gra więcej niż 2 osoby), tak jako gra typu duel, myślę, ze sprawdza się całkiem całkiem. (decyduje nie re-grywalność, a raczej proces i możliwości decyzyjne przeciwnika).
ozoq - Wto 01 Lip, 2014

Grałem jak maniak w Inwazję, więc wiem czym jest LCG. Czym innym jednak jest kupowanie co miesiąc mniejszego dodatku a co innego kupowanie co miesiąc 3 razy tego samego produktu żeby mieć komplet kart. Przy drugim cyklu Inwazji FFG podniosło o 30% cenę battle packa i zaczęło drukować karty po 3 sztuki. Jeśli tylko podstawkę będę musiał kupić 3x to trudno, wyłożę dodatkową gotówkę, bo wiem ile radości może dać karcianka. Jeśli natomiast chcą nagle zdzierać i wszystkie cykle będą wychodziły "wybrakowane" to sorry, ale mi szkoda kasy. Inaczej rozumiem grę turniejową. Raczej jako ilość godzin spędzonych na wytrenowanie swojej taktyki i ułożenie idealnego decka niż oddawanie zwycięstwa temu kto wydał więcej kasy na dodatkowe karty.
zvish - Czw 10 Lip, 2014

A orientujecie się może na cóż na stronie FFG każą nam kupić 1 paczkę koszulek mini american? Które z wymienionych wcześniej kart będą tego formatu?
Borwol - Czw 10 Lip, 2014

zvish napisał/a:
A orientujecie się może na cóż na stronie FFG każą nam kupić 1 paczkę koszulek mini american? Które z wymienionych wcześniej kart będą tego formatu?

tokeny - gwardziści, snoty, kultyści, bestie Khymera i co tam jeszcze FFG wymyśliło

mathias999 - Nie 20 Lip, 2014

http://www.fantasyflightg...esem=2&esum=257

jedna zagadka z głowy - w każdym dodatku po trzy sztuki każdej karty

raskoks - Pon 21 Lip, 2014

zapewne procz pierwszego deluxa z nowymi rasami :)
do tej pory wszystkie lcgi mialy go bez kompletow bo chceili wcisnac wiecej wzorow kart dla nwoych ras :)

BLAZI - Czw 18 Wrz, 2014

Witam, mam głupie pytanie ale po co kupować 3x podstawkę? Czemu to ma służyć?
Sewhoe - Pią 19 Wrz, 2014

BLAZI napisał/a:
Witam, mam głupie pytanie ale po co kupować 3x podstawkę? Czemu to ma służyć?


W tali możesz mieć do trzech sztuk tej samej karty. Jeśli w podstawce dana karta występuje tylko w jednej sztuce, a będziesz chciał mieć 3 w tali, to musisz dokupić dwie kolejne podstawki.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group