galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

WH 40K: Podbój - Dyskusja ogólna - Instrukcja

pattom - Pią 01 Sie, 2014
Temat postu: Instrukcja
Kiedy można spodziewać się polskiej instrukcji do gry?
Angielska już jest.

aryss - Pią 01 Sie, 2014

Masz posłuch jak widzę bo wersja już wrzucona: http://galakta.pl/taktyczne-porady/ :D
maks4444 - Sob 02 Sie, 2014

Brawo nie musieliśmy czekać tygodniami na instrukcje. Mam nadzieję że jeszcze wrzucą jakiś filmik z przykładowej gry było by miło zobaczyć grę na żywo :)
Jahmel - Wto 05 Sie, 2014

Przeleciałem pobieżnie i zastanawia mnie czy w momencie zagrania osłony równocześnie można odpalić akcję karty?
Crolug - Sro 06 Sie, 2014

Przeleć uważnie i się dowiesz. :P
Borwol - Czw 07 Sie, 2014

Jahmel napisał/a:
Przeleciałem pobieżnie i zastanawia mnie czy w momencie zagrania osłony równocześnie można odpalić akcję karty?
Jeśli w ogóle dobrze Twoje pytanie rozumiem, to nie.
Marecki - Czw 14 Sie, 2014

Nie widzę wątku o błędach w tłumaczeniu, więc pozwolę sobie wrzucić coś tutaj. Zapewne korekta etc, wiele rzeczy wyłapie, ale chciałem zwrócić uwagę na rzecz, która mnie zbiła z tropu i zmusiła do weryfikacji z wersją angielską instrukcji.

W ZP na stronie 14, przy opisie rundy pod koniec punktu B jest napisane:
"Następnie odbywa się bitwa na planecie 5. Wygrywa ją Tomek, ponieważ Krzysiek nie ma tam żadnych jednostek. Tomek aktywuje zdolność planety 5, która pozwala mu rozegrać bitwę na dowolnej innej planecie. Wybiera planetę 3 i odrzuca jedną losową kartę z ręki Krzyśka."

Nijak nie mogłem zrozumieć, jak on toczy walkę i wygrywa na planecie 3, póki nie znalazłem w Learn-to-Play: "A battle is then fought at planet 5, which Tom wins because Kris doesn’t have any units present. Tom triggers the Battle ability on planet 5, which lets him resolve the Battle ability on any other planet. He chooses planet 3 and discards 1 random card from Kris’s hand."

Mnie osobiście skonfundowała ta część polskiej instrukcji. Ale na pocieszenie tłumaczy (o ile takiego potrzebują), to zdaje się jedyna rzecz, która była zupełnie niejasna.

Poza tym witam wszystkich.

Borwol - Czw 14 Sie, 2014

Chwilę wcześniej pomylili się też, kto wygrał jedną z bitew, czy zmagania. Już nie pamiętam. W każdym razie chwilę wcześniej
Krionah - Wto 19 Sie, 2014

Czy nie ma przypadkiem błędu w stwierdzeniu, że planety są odkrywane od lewej strony? Jak dla mnie to są odkrywane od prawej do lewej.
aryss - Wto 19 Sie, 2014

Gracz u góry ma jako pierwszy inicjatywe (strona 5) tak więc poprawnie od jego lewa są odkrywane.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group