galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

Eldritch Horror: Przedwieczna groza - Mountains of Madness

Mikele1985 - Sob 16 Sie, 2014
Temat postu: Mountains of Madness
http://www.fantasyflightg...eidm=250&esem=1

Mam nadzieję, że ukaże się po polsku, bo wygląda bardzo zachęcająco.

myceK - Pon 18 Sie, 2014

Wydawało mi się, że będą się skupiać na dodatkach karcianych, ale za to idąc w tym kierunku "małe plansze" może będzie kiedyś dodatek z miastem Arkham badź Other Worlds ;)
Wacho - Wto 19 Sie, 2014

A ja dokładne przewidzialem "małe plansze" :-)
Dodatkowo myślę że w przyszłości pojawią się "nakladki na plansze" z nowymi lokacjami...
GALAKTO - OCZYWIŚCIE PROSIMY O WERSJĘ PL!!!

Morsereg - Pią 29 Sie, 2014

juz kolejny dodatek?
my nawet nie dostalismy jeszcze pierwszego po polsku.
troche slabo, ze spolszczona wersje dostajemy prawie po roku.

kermit - Pon 01 Wrz, 2014

Mam nadzieję, że obydwa dodatki wyjdą po polsku.
c08mk - Czw 11 Gru, 2014

Kupiłem grę w wersji polskiej (czyt. wydane przez Galaktę) pomimo złych doświadczeń związanych z zawieszonymi LCGami.

Mam nadzieję iż Galakta będzie wydawać kolejne dodatki do Eldritch bo niestety wymiana gry z wersji polskiej na angielską jest kosztowna i czasochłonna.

Gryffith - Sob 13 Gru, 2014

niestety termin wydania choćby pierwszego dodatku, który znacząco podnosi grywalność podstawki jest ciągle przesuwany. Obecnie to już koło roku po v.angielskiej.. mimo całego zaangazowania w zakup PL wydań skłaniam się do kupna angielskich. Za moment Mountains of Madness będą już wydane po ang. a my będziemy się modlić o pierwszy dodatek;)
Gryffith - Czw 18 Gru, 2014
Temat postu: Release
http://www.fantasyflightg...s.asp?eidn=5269

Mountains of Madness już wydane;) przynajmniej po ang, o naszym pierwszym dodatku cisza zapadła kompletna..

Bary - Sob 14 Lut, 2015
Temat postu: Re: Release
Czy wiadomo, kiedy Galakta planuje wydanie Gór Szaleństwa?
Morsereg - Sob 14 Lut, 2015

nic wiadomo czy wydadza a ty o date pytasz ;)

dopiero co wydali forsaken lore.
moze cokolwiek sie uslyszy na poczatku pierwszego miesiaca.

Bary - Sob 14 Lut, 2015

Morsereg napisał/a:
nic wiadomo czy wydadza a ty o date pytasz ;)

Celowo zadałem pytanie w taki sposób, aby rozmówca miał ograniczone pole odpowiedzi. ;)
A tak serio, to nie wyobrażam sobie sytuacji, żeby 2 dodatek nie wyszedł. Galakta nie zawodzi w takich kwestiach i pewnie prędzej czy później go wyda.

Morsereg - Sob 14 Lut, 2015

jako, ze w temacie 'plany wydawnicze na 2015 rok' moderatorzy odpowiadaja w pierwszy poniedzialek miesiaca to planowalem zadac to pytanie pod koniec lutego by w natloku innych postow nie zniknelo ;)
myceK - Pon 02 Mar, 2015

Cytat:
Eldritch Horror
Góry Szaleństwa - jak wspominałem ostatnio, macki są u nas mocne i chętnie wybierzemy się na wyprawę na biegun. A wprost - tak, planujemy wydać to rozszerzenie.
Poprawione karty do Zaginionej Wiedzy - cały czas czekamy na odpowiedź w zakresie możliwości produkcji poprawionych kart zaklęć. Niestety jeszcze niedawno fabryki w Chinach były zamknięte z okazji Nowego Roku, dlatego nie mamy obecnie żadnych konkretów w tej kwestii.

Dobre wiesci :) jednak dalej nie wiadomo kiedy mam nadzieje że jeszcze w tym roku!
I zastanawia mnie czemu nie wspominając o kartach z podstawili tez...chociaż dobre i to ;)

Bary - Pon 02 Mar, 2015

myceK napisał/a:
Dobre wiesci :) jednak dalej nie wiadomo kiedy mam nadzieje że jeszcze w tym roku!

Z tego, co wiem to druk międzynarodowy idzie jakieś pół roku po wydaniu na lokalny rynek więc można się spodziewać polskiego wydania MiM w 3 lub 4 kwartale.
myceK napisał/a:
I zastanawia mnie czemu nie wspominając o kartach z podstawili tez...chociaż dobre i to ;)

Rozumiem, że pytasz, czemu nie poprawili kart z podstawki? Jeśli tak to odpowiedź jest prosta, w podstawce były jedynie drobne literówki, w dodatku wydano błędne karty (zamiast dwóch kart z dodatku poszły dwie karty z podstawki).

Morsereg - Wto 03 Mar, 2015

Bary napisał/a:
Z tego, co wiem to druk międzynarodowy idzie jakieś pół roku po wydaniu na lokalny rynek więc można się spodziewać polskiego wydania MiM w 3 lub 4 kwartale.

w polsce, forsaken lore wyszedl praktycznie rok po wydaniu angielskiej wersji.

Cytat:
Rozumiem, że pytasz, czemu nie poprawili kart z podstawki? Jeśli tak to odpowiedź jest prosta, w podstawce były jedynie drobne literówki, w dodatku wydano błędne karty (zamiast dwóch kart z dodatku poszły dwie karty z podstawki).

jestes w bledzie.
sa dwa dosc istotne bledy.
pierwsza to: na karcie postaci ktora pozwala na wykonanie dodatkowej akcji - nie dziala tylko na tym samym polu ale na calej planszy
druga to artefakt rubin skads tam ;) uzywa sie go w fazie akcji a nie spotkan.
w dodatku zas nie tyle wydano bledne kart co poprawiono literowke (z tym samym bledem na rewersie ;) )

Bary - Wto 03 Mar, 2015

Morsereg napisał/a:

w dodatku zas nie tyle wydano bledne kart co poprawiono literowke (z tym samym bledem na rewersie ;) )

Mylisz się, w dodatku wydano błędne karty. Omyłkowo wydrukowano 4 takie same karty z podstawki, zamiast dwóch kart z podstawki i dwóch z rozszerzenia. Ergo, brakuje dwóch kart z dodatku. Zdaję sobie sprawy z błędów podstawki i są w moim przekonaniu mniej istotne niż braki w rozszerzeniu. (bardziej bolesny jest błędny cały rewers karty niż pomylone słowo na karcie).

Morsereg - Wto 03 Mar, 2015

Bary napisał/a:

Mylisz się, w dodatku wydano błędne karty. Omyłkowo wydrukowano 4 takie same karty z podstawki, zamiast dwóch kart z podstawki i dwóch z rozszerzenia. .

o ktorych kartach mowa?

myceK - Wto 03 Mar, 2015

"Zgłębianie Pustki" - Zaklęcie.
Karty w podstawce miała literówkę której nawet nikt się nie dopatrzył - "(Wybierz badadcza)" :) .

Dziwi mnie że takie literówki poprawili (trochę z mizernym skutkiem) a jak pisał Morsereg - 2 dużych błędów wpływających na mechanikę gry nie poprawili i nic nie mówią że zrobią z tym jakby nie było problemu :( Pozostaje nam tylko nadzieja że miło się rozczarujemy otwierając pudełko Gór Szaleństwa i nie tylko znajdziemy tam poprawione karty zaklęc;) – wszystko w rękach galakta.

Morsereg - Wto 03 Mar, 2015

o zglebieniu pustki wiem.
ale Bary pisal o tym, ze jakichs dwoch kart z dodatku zabraklo.

Bary - Wto 03 Mar, 2015

myceK napisał/a:
Dużych błędów wpływających na mechanikę gry nie poprawili i nic nie mówią że zrobią z tym jakby nie było problemu :( Pozostaje nam tylko nadzieja że miło się rozczarujemy otwierając pudełko Gór Szaleństwa i nie tylko znajdziemy tam poprawione karty zaklęc;) – wszystko w rękach galakta.


Bez przesady z tymi dużymi błędami- po jakimś czasie nie zaglądasz już na kartę postaci bo pamiętasz jaką ma akcje specjalną. Pewnie poprawili tylko te karty, bo dodatek i tak zawierał dwie takie, natomiast nie zawierał żadnego nowego badacza i nie mogli przemycić poprawionego z podstawki (ale to tylko takie moje zgadywanie). Także liczę, że wszystkie poprawione elementy znajdziemy w drugim, dużym, dodatku.
ps. Nie można miło się rozczarować, rozczarowanie zawsze ma pejoratywny wydźwięk. Możemy być miło zaskoczeni. :)

Elrond - Pią 06 Mar, 2015

Galakta zapowiedziała dodatek Góry Szaleństwa i w artykule ciągle pojawia się rażący błąd !!!
Arktyka, Arktyka i Arktyka. Panie i Panowie jeżeli macie takich tłumaczy to nic dziwnego, że cały czas są błędy w tłumaczeniach z ENG na PL.

Akcja Gór Szaleństwa dzieje się na Antarktydzie, czyli rejonie zwanym Antarktyką, a nie Arktyką. Arktyka to okolice bieguna Północnego, a nie Południowego !!! To tak jakby mylić Amerykę Północną z Południową.

Lunar - Pią 06 Mar, 2015

Myślę, że już wiedzą i poprawią ;)

Błoga wiadomość, że Góry w miarę szybko u nas, kiedy to światowa premiera jeszcze stygnie.

Morsereg - Pią 06 Mar, 2015

3 kwartal a teraz mamy koncowke pierwszego.
pytanie kiedy dokladnie w tym III kwartale i czy nie bedzie przesuniecia ;)

tak czy inaczej informacja bardzo dobra :D

ps. no nie przesadzal bym z ta swizoscia swiatowej prremiery ;)

Mateusz - Pią 06 Mar, 2015

Elrond napisał/a:
Galakta zapowiedziała dodatek Góry Szaleństwa i w artykule ciągle pojawia się rażący błąd !!!
Arktyka, Arktyka i Arktyka. Panie i Panowie jeżeli macie takich tłumaczy to nic dziwnego, że cały czas są błędy w tłumaczeniach z ENG na PL.

Akcja Gór Szaleństwa dzieje się na Antarktydzie, czyli rejonie zwanym Antarktyką, a nie Arktyką. Arktyka to okolice bieguna Północnego, a nie Południowego !!! To tak jakby mylić Amerykę Północną z Południową.


W rozszerzeniu badacze oczywiście wyruszą na Antarktydę, co też zdążyliśmy już sprostować w artykule na naszej stronie.

Aby na przyszłość nie mieć już problemów z rozróżnianiem Antarktydy i Arktyki, tłumacz artykułu (inny niż ten odpowiedzialny za przygotowanie gry) został już profilaktycznie wysłany na Arktykę, i pozostanie tam na zawsze, na wypadek gdyby na przeciwnym biegunie również mieli pojawić się Przedwieczni.

Elrond - Pią 06 Mar, 2015

Jest szansa, że sam stanie się tam Wielkim Przedwiecznym :) W każdym razie na pewno już nie będzie miał problemów z rozróżnianiem Arktyki i Antarktyki :mrgreen:
sirafin - Pią 06 Mar, 2015

Będzie miał zajęcie szybciej niż się spodziewa, bo w rozszerzeniu są dwa arkusze Przedwiecznych i drugi jest związany z biegunem północnym :)
myceK - Nie 08 Mar, 2015

Ktoś coś wie więcej na ten temat ? :)

http://www.filmweb.pl/fil...ess-2015-462753

http://screenrant.com/gui...-madness-pg-13/

myszon - Pon 25 Maj, 2015

I z trzeciego kwartału zrobił się czerwiec/lipiec 2015 :smile:
myceK - Pią 29 Maj, 2015

14 lipca 2015 :twisted:
Brawa dla galakta mam nadzieje że na kolejny dodatek tez nie przyjdzie nam długo czekać i znajdziemy go pod choinką ;)

Morsereg - Pon 01 Cze, 2015

malo prawdopodobne.

Strange Remnants nie zostalo jeszcze wydane nawet przez ffg ;P

myceK - Wto 02 Cze, 2015

Ale zostanie wydane na wakacje ;)
Morsereg - Sob 18 Lip, 2015

wczoraj zakupilem swoja wersje MoMa :D
rubin i dwa czary zostaly poprawione i dodane.
poprawiony Cain caly czas nieobecny.

ja jestem super podekscytowany i juz nie moge sie doczekac jak Itaqua nas zmiecie :D

inna sprawa, ze razem z tym dodatkiem przydadza sie card holdery domowej roboty. tyle tam tego jest, ze karty mam w jednym pudle a plansze, znaczniki i instrukcje w drugim :D

Wacho - Pon 20 Lip, 2015

Dokładnie - mrowie kart... jeszcze dwa / trzy dodatki i będzie jak z A.H. :-)
myceK - Wto 21 Lip, 2015

Tylko w przypadku Eldritcha zapowiada się na to ze każdy duży dodatek będzie oddzielną gra i nie będziemy ich łączyć wiec stos kart będzie ograniczony.

Mam tylko nadzieje że z nowymi dodatkami będą nowi przedwieczni/przygody które umożliwią dostawienie gór szaleństwa, oraz że w przyszłości będzie jeden przedwieczny/przygoda przy którym będziemy używać wszystkie duże dodatki ;] (wersja hard mode dla weteranów)

Wacho - Czw 23 Lip, 2015

myceK - Co msz na myśli pisząc - "każdy duży dodatek będzie oddzielną grą"?
sirafin - Czw 23 Lip, 2015

Że Eldritch to gra, w której nie łączymy modułów, tylko korzystamy z jednego modułu na raz. Dodatkowa plansza to komponent powiązany z konkretnym scenariuszem/Przedwiecznym, wybieramy jedną i gramy w określonej tematyce. Nie dokładamy kilku plansz i nie mieszamy wszystkiego w jednym kociołku, jak w Arkham.
bellatrix850 - Nie 09 Sie, 2015

Witam. W nowym rozszerzeniu Góry szaleństwa na kartach wskazówkowych nr 10, 13 i 16 dla przedwiecznego Powrót starszych istot przy opcji miasto nie ma możliwości zdobycia tej wskazówki, są tylko inne benefity. Czy ktoś może sprawdzić jak to jest w angielskiej wersji i czy to nie jest błąd?
myceK - Wto 11 Sie, 2015

http://www.filmweb.pl/fil...ess-2017-462753

Ktoś słyszał jakieś nowe plotki ? wygląda jakby znowu mieli się przymierzać.

Z Guillermo del Toro i wytwórnia WB w końcu powstanie epicki film na podstawie powieści Lovecraft'a i myślę że przełoży się to na ekranizacje innych powieści w przyszłości.

sirafin - Wto 11 Sie, 2015

Te plotki krążą już tyle czasu, że przestałem zwracać na nie uwagę. Podchodzą do kręcenia jak pies do jeża. Póki nie podadzą konkretnej daty premiery, nie zamierzam zawracać sobie głowy kolejnymi spekulacjami, domysłami i pogłoskami "że coś tam podobno ma powstać", ileż można :P
myceK - Wto 11 Sie, 2015

No właśnie miałem podobnie ale ostatnio wyczytałem że wytwórnia przełożył premierę ze względu że w ty samym czasie wychodził „Prometeusz” i nie chcieli bliźniaczych filmów wypuszczać.

Teraz pojawiła się nowa data może jednak tym razem ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group