galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

WH 40K: Podbój - Dyskusja ogólna - Co z programem lojalnościowym wersji PL?

mari vel BAM - Czw 27 Lis, 2014
Temat postu: Co z programem lojalnościowym wersji PL?
No właśnie, co z nim? To tak naprawdę jedyny powód dla którego kupiłem wersję pl - lubie gadżety które rzekomo mam dostawać za granie na turniejach właśnie tą wersją językową gry. Gra była wydana na początku października, mamy już prawie koniec listopada. Lepiej, zaczął się już ranking, ludzie mają wprowadzone wyniki. Za wyniki mieli dostawać kredyty, za kredyty fajne bonusy. Jedyny kredyt jaki na razie widzę, to kredyt zaufania który dałem Galakcie i nie powiem żebym był w pełni z tego zadowolony. Podsumowując - albo jestem zmęczony i nie zauważyłem zasad i konkretów programu lojalnościowego, albo drogie wydawnictwo lecicie w kulki i naprawdę to zaczyna zakrajać o kpinę.

Pozdrawiam,
Mariusz

D.W. - Czw 27 Lis, 2014

Program praktycznie już działa tylko się nie wyświetla. Kiedy zostanie to dopracowany od strony technicznej będzie widoczny.

Mogę tylko uspokoić wszystkich. To, że w chwili obecnej nie jest widoczny nie ma żadnego wpływu na rozegrane czy też rozgrywane turnieje. Wszystkie wyniki turniejów, które zostały już rozegrane zostaną uwzględnione i graczom, którym się będą należały kredyty je otrzymają.

Zresztą sam system rankingowy też wymaga jeszcze sporej ilości poprawek, które wychodzą w trakcie jego użytkowania. I to będzie nanoszone systematycznie, według ważności problemu.

Nie jesteśmy firmą programistyczną i nie pracujemy nad tym sami. Jest to robione na "zewnątrz" i nie robi tego sztab ludzi. A pracy jest dużo nawet jak ona często nie jest widoczna od strony użytkownika.

Chciałbym aby wszystko pięknie działało ale na to po prostu potrzeba czasu tym bardziej, że od strony gracza to naprawdę nic nie zmienia. Wszystko już się dodaje i zapisuje.

To tak w kwestii wyjaśnienia dla wszystkich zainteresowanych.

aryss - Czw 27 Lis, 2014

A takie krótkie info chociaż na temat sposobu zdobywania kredytów ? Obecnie jedyne co zostało zamieszczone to punkty dla OT. Sami gracze nie wiedzą czy ilość ptk jest uzależniona od wielkosci turnieju/wyników/ przeciwników z jakimi się grało. Nie wiemy też czy ptk są tracone w wyniku porażek itd itp.
mari vel BAM - Czw 27 Lis, 2014

Nie chodzi mi o system i tym podobne programowalne rzeczy. Chodzi mi o:
a)zasady zdobywania kredytów
b)sposób ich wymiany
c)content na który mogą zostać wymieniony
d)wartość gadżetów liczona w kredytach


Na teraz jest sytuacja, porównując do wyborów, w stylu zagłosujcie na nas a dostaniecie co tylko nie mówimy co, ile i kiedy. Po wyborach dalej nie powiemy.


Jeśli chodzi o działanie systemów to spoko, wiadomo że pewne rzeczy trzeba dopracowywać i cool. Ważne, że już jest. Istotne natomiast jest wydanie czytelnych zasad różnych akcji, w tym wypadku programu lojalnościowego. W tym momencie, gdy scena turniejowa jest już oficjalnie otwarta i liczna (wczorajszy lokalny w Gda na 17 osób - nice) jako gracze liczymy na konkrety.

Pozdrawiam,
Mariusz

D.W. - Czw 27 Lis, 2014

Punkty a raczej kredyty się tylko zdobywa. Nie traci się ich.

Pewną ilość Kredytów otrzymuje każdy uczestnik turnieju.
Dodatkowymi kredytami nagradzanych jest pierwszych kilka miejsc w zależności od wielkości turnieju. Czyli ogólnie mówią w jakimś są nagradzane 3 pierwsze miejsca w większym 4 itd. Rośnie też ilość kredytów, które można zdobyć.

To będą główne sposoby zdobywania kredytów.

Za kredyty będzie można kupować różne gadżety. Ilość gadżetów na początku pewnie nie będzie duża ale one będą dodawane i ich ilość będzie rosła. To także zależy od uzyskiwanych akceptacji, od samych graczy co by np. chcieli itd. Co będziemy mogli zrobić, kupić itd. Te pierwsze już były zapowiedziane.

Cały system to jest coś nowego dla nas wszystkich. Mamy pewne założenia ale może się okazać, że coś trzeba będzie zmienić w przyszłości w sposobie liczenia kredytów itd. Pisze o tym dlatego, że cały system zarówno rankingowy jak i lojalnościowy jest planowany na dłuższy czas i dlatego tydzień w tą czy drugą stronę to ma niewielkie znaczenie.

Możemy się umówić, że jeśli oficjalnie na stronie nie pojawi się wszystko dotyczące systemu lojalnościowego do środy przyszłego tygodnia to pojawi się dokładny opis z punktacją na forum. Zakładam, że nie będzie takiej potrzeby ale..

rustoja - Wto 02 Gru, 2014

Ja mam pytanie, czy do zdobycia będą faktycznie tylko takie gadżety jakieś, czy może będzie się dało nazbierać na jakąś planszówkę?
Paton - Sro 03 Gru, 2014

D.W. napisał/a:



Możemy się umówić, że jeśli oficjalnie na stronie nie pojawi się wszystko dotyczące systemu lojalnościowego do środy przyszłego tygodnia to pojawi się dokładny opis z punktacją na forum. Zakładam, że nie będzie takiej potrzeby ale..


Hello - dziś jest środa :) ....

D.W. - Sro 03 Gru, 2014

Tak wiem...

W tej chwili każdy kto może pracuje w magazynie pakując paczki a tymczasem program lojalnościowy Podboju wisi niby miecz Demoklesa nad moją głową. Ale skoro słowo się rzekło to tak jak pisałem w środę czyli dzisiaj będzie dokładny opis.

Ilość gadżetów będzie rosła z czasem. W tej chwili czekamy na jakieś akceptacje itp itd. Jak pisałem to jest program, który ma się rozwijać systematycznie.

Paton - Sro 03 Gru, 2014

Czy nie dało by się zwiększyć np ilości żetonów w zestawie do 10szt. Żeby je otrzymać trzeba wygrać 2 x duży turniej - a żeby uzbierać 10 szt czyli moim zdaniem minimalną ilość potrzebną do gry to trzeba wygrać 5 dużych turniejów. To na prawdę dużo . Lub bardziej obrazowo - żeby dostać 4 plastikowe żetony trzeba wziąść udział w 17 turniejach :roll: Nie będę tego komentował ale wasza propozycja jest po prostu skąpa .
Virgo - Sro 03 Gru, 2014

Paton napisał/a:
Nie będę tego komentował ale wasza propozycja jest po prostu skompa .

Zanim zaczniesz komentować zabierz się lepiej za gramatykę :mrgreen:

Troll - Sro 03 Gru, 2014

Wygraj 12 lokalnych turniejów albo 6 regionalsów -> otrzymaj kubek.

:lol: :lol: :lol:

To najbardziej żałosne wsparcie, jakie mogliście zaprezentować. Wręcz przeszliście samych siebie.

mari vel BAM - Sro 03 Gru, 2014

Nie będę się rozpisywał i flejmował, ale muszę szczerze powiedzieć że jestem bardzo zawiedziony.
rustoja - Sro 03 Gru, 2014

Przynajmniej wiadomo, dlaczego tak długo nie było konkretnego info o tym. Po prostu czekali, aż wszyscy, co mieli kupić polską wersję, uwiedzeni obietnicami wspaniałego wsparcia i programu lojalnościowego, już to zrobili. DZIĘKUJEMY! I dziękujemy za "HERETEKA WYNALAZCĘ" też.
Vendell - Czw 04 Gru, 2014

Również jestem zawiedziony zaprezentowanymi bonusami. Nie chodzi nawet o sam fakt, że to tylko kubek i znaczniki, ale o to, że jak już było napisane wyżej trzeba by grać turnieje co tydzień chyba przez 2 lata, żeby skompletować taki zestaw znaczników jak dostajemy w zestawie podstawowym (po 30 sztuk). I nawet to nie byłoby takie straszne, gdyby one chociaż jakoś wyglądały. Na zdjęciu widać nadlewki, każda czaszka ma inny kształt, wyglądają jak wykonane z najtańszego i najgorszego plastiku w Chinach za centa sztuka. Jeśli już mam inwestować przez tak długi okres to chciałbym chociaż, żeby ten kubek czy smycz nie pochodziły z promocji w pierwszej lepszej drukarni, tylko wyglądały jak coś unikalnego, a żetony mogłyby prezentować jakość chociaż zbliżoną do tych z Team Covenant. Na pewno niedługo odezwą się oburzeni z wypowiedziami w stylu "A czego wy wymagacie, najważniejszy jest fun z gry, jak chcecie wygrywać nagrody idźcie grać w coś innego". Otóż wymagam niewiele, nagrody tego typu są dla mnie jak najbardziej w porządku, ale:
a) mniejsze progi punktowe
b) przy obecnych progach punktowych lepsza JAKOŚĆ nagród

Tobiaco - Czw 04 Gru, 2014

rustoja napisał/a:
Przynajmniej wiadomo, dlaczego tak długo nie było konkretnego info o tym. Po prostu czekali, aż wszyscy, co mieli kupić polską wersję, uwiedzeni obietnicami wspaniałego wsparcia i programu lojalnościowego, już to zrobili. DZIĘKUJEMY! I dziękujemy za "HERETEKA WYNALAZCĘ" też.

Narzekania na program lojalnościowy rozumiem i popieram, ale Heretek Wynalazca? Jakie inne tłumaczenie byś zaproponował dla Heretek Inventor? xD

Teokrata - Czw 04 Gru, 2014

ach ten zakorzeniony w Polakach socjalizm, wszystko by chcieli dostawać, wszystko dobrej jakości i to za darmo... chcecie porządne nagrody, żetony itd? robicie wpisowe na turniej i macie, czego się tutaj spodziewaliście? darmowych dodatków? kitów FFG kosztujących tyle co core set? bądźcie poważni Panowie (i Panie, jeśli jakieś są...) :roll:
rustoja - Czw 04 Gru, 2014

Tobiaco napisał/a:
Narzekania na program lojalnościowy rozumiem i popieram, ale Heretek Wynalazca? Jakie inne tłumaczenie byś zaproponował dla Heretek Inventor? xD


Ups, zwracam honor w tej kwestii w takim razie XD

kowalxx - Czw 04 Gru, 2014

rustoja napisał/a:
Przynajmniej wiadomo, dlaczego tak długo nie było konkretnego info o tym. Po prostu czekali, aż wszyscy, co mieli kupić polską wersję, uwiedzeni obietnicami wspaniałego wsparcia i programu lojalnościowego, już to zrobili. DZIĘKUJEMY! I dziękujemy za "HERETEKA WYNALAZCĘ" też.


Czekałem az w koncu ktos to powie. :) oczywiscie ze tak. To było wiadomo juz od zapowiedzi programu lojalnosciowego.

Vendell - Czw 04 Gru, 2014

Teokrata napisał/a:
ach ten zakorzeniony w Polakach socjalizm, wszystko by chcieli dostawać, wszystko dobrej jakości i to za darmo... chcecie porządne nagrody, żetony itd? robicie wpisowe na turniej i macie, czego się tutaj spodziewaliście? darmowych dodatków? kitów FFG kosztujących tyle co core set? bądźcie poważni Panowie (i Panie, jeśli jakieś są...) :roll:


Oczywiście, że nie, bo każdy normalny człowiek jak usłyszał, że za wspieranie wydawcy i wydawanie setek złotych na kartoniki otrzyma nagrody spodziewał się zestawu plastikowych gówienek wartych 10 groszy, albo po roku wspierania i wydaniu lekko licząc 700 złotych otrzymasz kubek warty 10. Po prostu po tak szumnych obietnicach o tym, jaka to wspaniała będzie polska scena gdy gracze będą wspierać wydawcę nagrody tego pokroju wydają się czymś na odwal. "Ej skocz do tej drukarni za rogiem zamów parę kubków, niech wrzucą na nie jakiś obrazek związany z Warhammerem, może ten z okładki core seta i wreszcie przestaną się czepiać". Ja byłbym na przykład zadowolony gdyby były do wyboru jakieś promki czy alternaty arty popularnych kart, albo nawet planet. Produkcja takich bonusów nie jest droga, a byłyby one o wiele praktyczniejsze niż jakieś smycze.

D.W. - Czw 04 Gru, 2014

Niestety nie do końca chyba są rozumiane założenia np. tych progów cenowych. Liczycie tylko punkty za turnieje a to nie miało być wszystko. Być może sam punkt mówiący o konkursach nie został dostrzeżony.

Chcielibyśmy aby gracze otrzymywali także kredyty za np. konkursy ale nie w ten sposób, że nagradzany jest tylko 1 gracz a np. wszyscy prawidłowo odpowiadający na pytanie. „Pytanie o XXX” otrzymują XX kredytów. Gracze mają 3 dni na odpowiedź. Odpowiadają i wszyscy Ci którzy odpowiedzieli poprawnie otrzymują kredyty. Czyli rosłaby ilość kredytów dla naprawdę dużej aktywnej grupy graczy. I tego typu konkursy miały być systematyczne.

Już nie mówiąc, że za aktywność np. w pisaniu jakiś rzeczy na stronę czy inną pomoc na turniejach, konwentach. Dlatego to nie ma dotyczy tylko turniejów.
Dlatego progi cenowe musiały przewidywać takie rozwiązanie czyli zdobywanie kredytów w różny sposób a nie tylko na turniejach.

Nic nie jest wyryte w kamieniu zwłaszcza, że system oficjalnie jeszcze nie wystartował. Wszelkie uwagi są mile widziane ale proszę o spokojną dyskusję. Być może konkursy są niepotrzebne i należy się skupić na samych rozgrywkach.

Gothik - Czw 04 Gru, 2014

Musze powiedzieć, że po prostu kopara mi opadła jak zobaczyłem wasze propozycje. To już większe możliwości stwarzają programy typu Payback czy Vitay, gdzie po dwóch latach tankowania można dostać za punkty breloczek. Zaproponowany przez was system dla graczy non-hardcore (grających turnieje od czasu do czasu i to raczej na zasadzie towarzyskiej niż twardej rywalizacji o zwyciestwo) nie ma nic do zaoferowania. No chyba, że dla nich mają być wspominane konkursy. No ale i tak propozycja wymiany brazyliona punktów na 3 lub 4 żetony jest nie tyle śmieszna, co po prostu obraźliwa jako drwina z graczy, którzy jednak postanowili wesprzeć Galaktę i kupić wersję polską zamiast angielskiej.
Wosho - Czw 04 Gru, 2014

Problem tkwi w tym jakie to sa nagrody.
W tej chwili jest 0 motywacji do zbierania kredytów..
Tak trudno dać możliwość wygrania małego dodatku, promek/mat z game night kitów, czy też zamówienia mat w jakiejś drukarni, kredytów do wydania w sklepie itp?

aryss - Czw 04 Gru, 2014

@D.W.
A może warto rozważyć rozdzielenie punktów na 2 kategorie ?
1) Punkty otrzymywane za udział w turniejach, konkursach, ankietach. Dodatkowo otrzymywany ich bonus w zalezności od zajętego miejsca ( oczywiście mniejszy niż w obecnym stadium ). Punkty te wymieniane byłyby na rzeczy z obecnego katalogu + maty/karty promo ( w wcześniejszych wypowiedziach takie rzeczy się przewijały).
2) Punkty otrzymywane za zajmowane miejsca, tu opcjonalnie mała ilość za sam udział w turniejach. Punkty z tej puli wymieniane byłyby na maty/karty promo niedostępne za wcześniejsze.

Premiowałoby to graczy którzy coś osiągneli dając im możliwość zdobycia czegoś innego bez wstawiania niemożliwych do osiągnięcia pułapów punktowych, dając jednoczesnie zwykłym graczom możliwość wymiany punktów na rzeczy które ich zainteresują.

Druga kwestia poruszana to bardzo wysoki koszt "punktowy" tokenów. Mimo wszystko 3-4 sztuki to jest zbyt mało i przy obecnym koszcie potrzebne jest kilkanascie miesięcy gry ( myśli o tym że ankiety/konkursy byłyby dużo bardziej premiowane niż cotygodniowy udział w turnieju nie dopuszczam do myśli ). Mimo wszystko to nie powinien być aż tak wielki koszt gdyby zamiast 3-4 tokenów zdobywało by się 10.


Trzecia kwestia zapewne trudna do zrealizowania ( kwestia opłacalności/umów z sklepami) : Wymiana punktów bonusowych na kupony rabatowe w waszym sklepie.

No i ostatnia kwestia, może warto rozważyć wprowadzenia turniejów "pre-release" dla poszczególnych dodatków ? Program odgórny dla sklepów które otrzymywałyby np 1 dodatek gratis( lub po dużej zniżce) jeżeli organizowałyby turniej dla np 12+ graczy w dzien premiery polskiego dodatku dla zwyciężcy ? Udział w tego typu turniejach mógłby być punktowany dodatkowymi kredytami. Tego typu turnieje odbywające się regularnie w wielu miastach zapewne odbiłyby się pozytywnie na promocji gry i integracji lokalnych środowisk.

D.W. - Czw 04 Gru, 2014

W takim razie proponuję konkretną dyskusję przy założeniu, że punkty zdobywa się WYŁĄCZNIE przez uczestnictwo w turniejach i zajmowane miejsca. Ewentualnie konkursy zupełnie okazjonalnie a nie systematycznie. Nie jest to coś jak planowaliśmy ale może wtedy uda nam się dojść do porozumienia...

Konkretnie proszę o propozycje prostego przeliczenia nagród przy takim założeniu jak powyżej. Czyli nagrody te, które zostały wypisane powinny według mnie kosztować o xx procent mniej i wtedy byłoby ok.

Tylko proszę nie pisać nagrody są i tak do $#$%# i powinny być każdemu rozdawane przed zapisaniem się do turnieju. Proszę chwilę się zastanowić i napisać.

My jutro będziemy i tak się nad tym wszystkim zastanawiać wtedy podejmiemy decyzje czy i co ewentualnie zmieniamy.

Co do nagród i ich jakości jakie są itp. Już pisałem, że będą się pojawiały inne. Ale musicie zrozumieć, że my nie możemy zrobić sobie sami playmaty z grafiką z gry i nawet nie możemy dać tam logo na innej grafice bez akceptacji, która trwa i trwa... Nie chcemy też wykorzystywać tylko grafik z samej podstawki bo już wszyscy ją znają na pamięć.

0NCK0 - Czw 04 Gru, 2014

Ogólne propozycje.
1. Na każdy regionalny duży turniej jakaś karta okazyjna dla każdego uczestnika. Najlepiej lider. 6 w roku to nie dużo. Spokojnie można drukować w KRK nie musi to być oficjalna karta od FFG.
2. Za rozegranie 3 turnieju w miesiącu jakaś inna okazyjka już z kart grających. Alternatywny ART. Też nie musi być od FFG.
3. Ruszcie swoją d... i przyjedźcie na duże turnieje regionalne osobiście. Przywieźcie jakieś banery. Spotkanie z graczami wa dam dużo więcej niż dyskusja na forum.
4. Na przyszłość próbujcie promować turnieje poprzez różne ich warianty. np. po pierwszym cyklu turniej na samych kartach z cyklu bez podstawek. Dla uczestników nagroda.
5. Nagrody dla top rankingu. Tylko jakieś sensowne. top 16 jakaś 1 karta okazyjna. top 8 to co top 6 + jeszcze 1 karta okazyjna. top 3 bony pieniężne do wydania u was w sklepie + to co top 8.
6. Dodatki niech będą czymś co się graczom przyda, znaczniki ale już w kompletach a nie po 3-4 sztuki.
7. Kubek sorry ale już wam powiedziano, że wyprodukowanie takiego kubka to 10 zł max. A jeżeli się chce rozpocząć produkcję tych kubków to wszystkie urządzenia do takiej produkcji kosztują 500 zł.
8. Dawajcie sklepom plakaty z podboju. Jeszcze żadnego nie widziałem.

Vendell - Czw 04 Gru, 2014

No jeśli konkursy miałyby być regularnie, w miarę często i dawać jakieś sensowne ilości punktów to propozycja wydaje się o wiele bardziej sensowna. Faktycznie, łatwo przeoczyć ten punkt w zasadach przyznawania kredytów :P Co do znaczników to powinno być ich minimum po 10 sztuk w zestawie, a nie 3-4. Koszt punktowy oczywiście odpowiednio dostosowany.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group