galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

Plany wydawnicze - ROK 2015 - Plany Wydawnicze

Michal - Pon 19 Sty, 2015
Temat postu: ROK 2015 - Plany Wydawnicze
W tym temacie wrzucajcie proszę ewentualne pytania dotyczące naszych planów na 2015 r. Od razu chciałem jednak zaznaczyć, że nie na wszystkie będziemy mogli odpowiedzieć (i to z różnych względów, czasami są to m.in. ograniczenia licencyjne).

Wstępny plan jest taki, aby w pierwszy poniedziałek każdego miesiąca udzielić odpowiedzi na pytania abyście w ten sposób otrzymali regularne źródło odpowiedzi na nurtujące Was kwestie.

Michal - Pon 19 Sty, 2015

Dziś co prawda nie pierwszy poniedziałek miesiąca, ale na dobry początek chcieliśmy udzielić odpowiedzi na kilka kwestii, które pojawiły się w Waszych postach w ciągu ostatnich tygodni:

GRY PLANSZOWE

Descent - kolejne zestawy popleczników oraz Hero & Monster Packi
Obecnie czekamy na zamówioną w ramach ostatniego Druku na Żądanie partię zestawów kart popleczników. Pracujemy też nad kolejnymi podobnymi zestawami do tej serii. W ramach kolejnej partii DnŻ chcemy zaoferować Wam nowe zestawy popleczników, jak i pierwsze karty z zestawów "Bohaterów i potworów".

W ramach Druku na Żądanie będziemy także wprowadzać scenariusze kooperacyjne do Descenta.

Star Wars: Imperial Assault - kiedy?
Jeszcze nie otrzymaliśmy dokładnego terminarza produkcji zlokalizowanych wersji gry. Z pewną dozą prawdopodobieństwa możemy powiedzieć, że tytuł ten będzie dostępny w III kwartale tego roku.

Talisman: Woodland
Fani serii chyba doskonale wiedzą, że mogą na nas liczyć. Polska wersja tego rozszerzenia powinna ukazać się w tym roku.

XCOM
Tytuł ten powinien być dostępny w II kwartale tego roku. Przy czym nie otrzymaliśmy jeszcze ostatecznego potwierdzenia z fabryki, dlatego nie opublikowaliśmy jeszcze tej informacji na stronie www.

Wiele osób pytało o lokalizację aplikacji - oczywiście będzie ona przetłumaczona. Jest to tak ważny element gry, że nie wyobrażamy sobie zostawienia jej w wersji angielskiej.

Runebound
Obecnie nie planujemy wydawania kolejnych dodatków do tej gry.

GRY LCG
Podbój
Cały czas czekamy na nasz transport z zestawami wojennymi z cyklu liderów. Według najnowszych informacji powinien on dotrzeć do nas pod koniec tygodnia. W związku z tym "Plaga" będzie najprawdopodobniej dostępna w sklepach na początku przyszłego tygodnia, natomiast kolejny dodatek 'Dar Niebian" (jak i kolejne z tego cyklu) będą miały swoją premierę równocześnie z premierą światową.

Game of Thrones LCG 2 ed.
Chyba wiele osób ucieszy ta informacja - jesteśmy wstępnie zainteresowani przygotowaniem polskiej wersji tego tytułu :)

Call of Cthulhu LCG
Obecnie nie planujemy przygotowania polskiej wersji tej gry.

GRY RPG
Obecnie nie planujemy wydawania żadnych gier RPG.

Ekhard - Pon 19 Sty, 2015

Jako, że jakość wydrukowanych kart na życzenie jest moim zdaniem nie najlepszy (co najmniej) . Zastanawiam się z czego to wynika, jeśli karty są drukowane w tej samej technologii, z pliku dostarczonego w formie elektronicznej. Skąd spadek jakości jak by angielskie karty były zeskanowane na domowym (kiepskim na dodatek) skanerze, przetłumaczone i wydrukowane na jakimś niedrogim urządzeniu na kawałku grubszej tektury... :?: :cry:

Mam taki dość szalony pomysł, czy istniałaby możliwość zakupu:
-samego pliku graficznego tak żeby można było go sobie poprawić i wydrukować w lepszej jakości,
-albo samych tłumaczeń tekstów,
-druku na folii którą by się naklejało na oryginalne karty z wersji angielskiej - tak naprawdę w takiej sytuacji na folii przeźroczystej można by zasłonić tylko nazwę potwora i opisy zdolności, a to co w wersji DNŻ wychodzi najsłabiej - portret i rysunki (serca, liczba graczy itp.) zostałby oryginalne osłonięte cienka warstwą folii.

ozoq - Pon 19 Sty, 2015

Co z wersją angielską dodatków do Conquest?
adi882 - Pon 19 Sty, 2015

Game of Thrones LCG 2 ed. PL - oby się udało.
psborsuk - Pon 19 Sty, 2015

Ekhard napisał/a:
Jako, że jakość wydrukowanych kart na życzenie jest moim zdaniem nie najlepszy (co najmniej) . Zastanawiam się z czego to wynika, jeśli karty są drukowane w tej samej technologii, z pliku dostarczonego w formie elektronicznej. Skąd spadek jakości jak by angielskie karty były zeskanowane na domowym (kiepskim na dodatek) skanerze, przetłumaczone i wydrukowane na jakimś niedrogim urządzeniu na kawałku grubszej tektury... :?: :cry:

Porównywałeś karty oryginalne i polskie dostępne w DnŻ? Ja owszem, i wyglądają TAK SAMO (przynajmniej te, które widziałem). A system druku kart DnŻ i tych normalnych jest różny (o czym było kilka razy pisane przez Galaktę), stąd różnice.

Flint - Pon 19 Sty, 2015

Michal napisał/a:

GRY LCG
Chyba wiele osób ucieszy ta informacja - jesteśmy wstępnie zainteresowani przygotowaniem polskiej wersji tego tytułu :)

Jako że w Polsce działa prężne środowisko graczy w pierwszą edycję, chciałem skorzystać z okazji i zapytać się, jak planujecie podejść do kwestii tłumaczenia.

Rozmawialiśmy o tym w swoim gronie, i byłoby bardzo fajnie, gdyby udało się skonsultować terminologię z doświadczonymi graczami jeszcze przed rozpoczęciem prac (a nie jest to, dodajmy, terminologia łatwa).

W razie pytań jestem do dyspozycji.

Wallenstein - Wto 20 Sty, 2015

RUNEBOUND - brak nowych dodatków OK, ale co z dodrukiem?

ANDOR - czy planowane są jakieś dodatki?

Podoba mi się pomysł Ekharda w kwestii pliku do druku.

reedmooley - Wto 20 Sty, 2015

FantasyFlightGames chyba porzucił wznawianie Runebounda albo czai się z wydaniem nowej edycji, jakiś czas temu zniknął z amerykańskiej oferty. Galaktę mogą w tym wypadku blokować prawa licencyjne, jak i samo FFG.
Drow - Wto 20 Sty, 2015

Edit: Widze odp w sprawie coopow. Szkoda, ze ni am zadnych ram czasowych.
Zaraz bedzie rok opoznienia w plecy.

reedmooley - Wto 20 Sty, 2015

Ważne że w ogóle będą:)ja to sie ciesze na monster packi:)
kowal85 - Sro 21 Sty, 2015

Mnie martwi brak jakiej kolwiek informacji o dodatku do Elder Sign - Gates of Arkham :-(
pattom - Sro 21 Sty, 2015

Michal napisał/a:

Bardzo dobra wiadomość !! !! !!

Lunar - Pią 23 Sty, 2015

Flint napisał/a:
Michal napisał/a:

GRY LCG

Jako że w Polsce działa prężne środowisko graczy w pierwszą edycję, chciałem skorzystać z okazji i zapytać się, jak planujecie podejść do kwestii tłumaczenia.

Rozmawialiśmy o tym w swoim gronie, i byłoby bardzo fajnie, gdyby udało się skonsultować terminologię z doświadczonymi graczami jeszcze przed rozpoczęciem prac (a nie jest to, dodajmy, terminologia łatwa).

W razie pytań jestem do dyspozycji.

Coś pięknego! Choć nie ma Zewu Cthulhu to dostajemy rarytasy wszystkich LCG <3

Naturalnie :)
Przede wszystkim jednak osobiście wolę by za tłumaczenia brały się osoby, które przeczytały książki niżeli po prostu grały w karcianki z jakimś tam zaangażowaniem w ich fluff. Bo sekciarskie terminologie zamkniętego grona rzadko są czymś dobrym ;)
Niech ugrupowanie fanów trzyma rękę na pulsie i zaproponuje słowniczek terminów. W końcu dostęp do gry, kart i instrukcji jest łatwy na necie.

Zjyslav - Sob 24 Sty, 2015

Mnie martwi trochę brak wieści dotyczących dalszych losów karcianki Star Wars. W najbliższym czasie dostaniemy duży dodatek, co do którego niektórzy mieli wątpliwości czy wyjdzie po polsku, ale co dalej? Nie wiadomo.
FFG podaje, że pierwsza paczka z cyklu Eskadry Łotrów już płynie, a druga się drukuje. Rozumiem brak zapowiedzi z dużym wyprzedzeniem, ale chyba już chyba czas dać znać, czy będzie kolejny cykl po polsku czy nie.
2015 jest dużym rokiem dla Gwiezdnych wojen, więc staram się wierzyć, że Galakta nie porzuci wydawania żadnego produktu spod szyldu SW, ale będę spał spokojnie dopiero, gdy dostanę oficjalną zapowiedź.
Zeszły rok trochę naruszył moim zaufaniem do wydawcy, lecz nie zrezygnowałem z żadnego zakupu z tego powodu i trwam przy Galakcie z nadzieją. Mam nadzieję, że się nie zawiodę.

syd3r - Sob 24 Sty, 2015

Tradycyjne, coroczne pytanie czas zadać: czy jest szansa na Cosmic Encounter po polsku?
Lunar - Nie 25 Sty, 2015

Zjyslav napisał/a:
Mnie martwi trochę brak wieści dotyczących dalszych losów karcianki Star Wars. W najbliższym czasie dostaniemy duży dodatek, co do którego niektórzy mieli wątpliwości czy wyjdzie po polsku, ale co dalej? Nie wiadomo.
FFG podaje, że pierwsza paczka z cyklu Eskadry Łotrów już płynie, a druga się drukuje. Rozumiem brak zapowiedzi z dużym wyprzedzeniem, ale chyba już chyba czas dać znać, czy będzie kolejny cykl po polsku czy nie.
2015 jest dużym rokiem dla Gwiezdnych wojen, więc staram się wierzyć, że Galakta nie porzuci wydawania żadnego produktu spod szyldu SW, ale będę spał spokojnie dopiero, gdy dostanę oficjalną zapowiedź.
Zeszły rok trochę naruszył moim zaufaniem do wydawcy, lecz nie zrezygnowałem z żadnego zakupu z tego powodu i trwam przy Galakcie z nadzieją. Mam nadzieję, że się nie zawiodę.

Bez obaw. Będzie.
Netrunner może się czegoś doczeka ("w trybie normalnym"). Może zgodnie ze światowymi premierami z olaniem starych produktów, niewiem. Nie traciłbym nadziei w tej kwestii.
Star Warsy miały cały cykl Hoth za jednym zamachem niemal. I dalsze.
Wh40k regularnie ma dodawanych przywódców (niemal zgodnie ze światowymi premieramy, czekamy na Potomków Iszy).
Do tego chcą jeszcze Grę o Tron wydawać, zbiegnąwszy świetnie z 2 ed. Mniodzio.

To świadczy, że LCG jest bardzo lubiane tutaj w Polszy jako tańszy wariant od hazardowego CCG i będziemy rozpieszczani. Bez obaw, tylko cierpliwości :P

Fiszu 2 - Pią 30 Sty, 2015
Temat postu: WH:I Kataklizm
Jeśli to by było możliwe to dodruk WH:I Kataklizm
dodatek najbardziej poszukiwany i to nie tylko przeze mnie.

keldorn - Sob 31 Sty, 2015

czy dodatek do Descenta w formie ksiazki Heirs of Blood bedzie wydawany w wersji PL?
A jesli tak to czy w liniowej sprzedazy czy w wersji DNŻ?

Marcussz - Nie 01 Lut, 2015

Jako że jutro pierwszy poniedziałek miesiąca, to zadam pytanie na którego odpowiedź bardzo czekam (i chyba jeszcze kilka osób by się znalazło)

Czy jest jakakolwiek szansa na dodatki 5-6 gracz do serii Catan?
(chodzi mi o żeglarzy, miasta, kupców oraz piratów)
Jeśli TAK to kiedy?

Z góry bardzo dziękuje za odpowiedź.

delynch - Nie 01 Lut, 2015

Czy i ewentualnie kiedy planowalibyście wydać dodatek do Descenta - "Heirs of Blood"?
Michal - Pon 02 Lut, 2015

Pierwszy poniedziałek miesiąca nadszedł tym razem wyjątkowo szybko, więc oto najnowsza porcja odpowiedzi na pytania zadane przez Was:

GRY PLANSZOWE
Karty popleczników w postaci innej niż Druk na Żądanie
Ze względów licencyjnych nie ma możliwości aby udostępniać (dotyczy to także sprzedaży) plików elektronicznych z tłumaczeniem, czy wydruków na folii i innych.

Chciałem tylko wyraźnie zaznaczyć, że nasze, polskie karty DnŻ są drukowane na dokładnie tych samych maszynach, co wszystkie produkty PoD oferowane przez FFG. Nie robimy ich samodzielnie, a za organizację druku są odpowiedzialni Amerykanie.

Runebound
Obecnie nie jest planowany dodruk gry podstawowej.

Legendy krainy Andor i dodatki
Obecnie nie mamy żadnych nowych informacji na ten temat, którymi moglibyśmy się podzielić.

Elder Sign - Gates of Arkham
jakby to powiedzieć - macki są u nas mocne ;) Wstępnei planujemy przygotowanie polskiej edycji tego rozszerzenia.

Descent: Heirs of Blood (książka z kampanią)
Planujemy przygotowanie polskiej edycji tej publikacji. Obecnie rozmawiamy z FFG na temat szczegółów przebiegu tego procesu.

Osadnicy z Catanu - dodatki 5/6 do rozszerzeń
Na ten rok planowany jest nareszcie druk wszystkich rozszerzeń dla 5-6 graczy i zamierzamy wziąć w nim udział.

GRY LCG
Gra o Tron LCG 2. edycja
Nie do końca rozumiem pytanie odnośnie podejścia do tłumaczenia. Zamiast tego powiem może, że już zwróciły się do nas osoby aktywnie grające w Polsce w ten tytuł i zaoferowały swoją pomoc w kwestii prac translatorskich.

Star Wars LCG
W połowie miesiąca na naszej stronie zostanie opublikowana informacja na temat naszych dalszych planów względem tego tytułu.

Warhammer Inwazja - Kataklizm
Obecnie nie ma planów międzynarodowego dodruku tego rozszerzenia.

Call of Cthulhu
Nie planujemy przygotowania polskiej wersji tej gry.

Do następnego poniedziałku :)

Chrostek84 - Czw 05 Lut, 2015

Kiedy kolejny druk na żądanie z Taliami Koszmarnymi do WP LCG ? Ciągle jesteśmy dużo opóźnieni w stosunku do wydania amerykańskiego, gdzie już są wydane talie koszmarne do Khazad-Dum, cyklu Moria i Sagi Hobbit.
Kare1980 - Pią 06 Lut, 2015
Temat postu: Filary Ziemi?
Czy przewidują Państwo dodruk Filarów Ziemi (w bliższym lub dalszym okresie)? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Lunar - Pią 06 Lut, 2015

To w sumie na nowy rok ja to zadam czy pojawiały się cienie, echa pomysłów przywrócenia...

Czy będzie kiedykolwiek w tym roku "Honor i Profit" zamrożonego Netrunnera po PL w jakiejkolwiek, choćby najżałośniejszej ilości wydania rzędu parudziesięciu sztuk na życzenie? Jako droższy druk na życzenie może?

Lekt - Pią 06 Lut, 2015

Witajcie,

Również przyłączam się do pytania o dodruk Filarów Ziemi? :)

delynch - Nie 08 Lut, 2015

Rozumiem, że skupiacie się na wydawaniu gier planszowych, ale zastanawia mnie czy w ogóle jest jakakolwiek szansa na to, iż zmienicie politykę firmy w związku z grami RPG. Myślę, że takie pozycje FFG jak Warhammer 3 ed, a przede wszystkim Star Wars byłyby strzałem w dziesiątkę. Fanów tych światów jest mnóstwo. Nie sądzę, że zalegałyby w magazynach.
Germanus - Pon 09 Lut, 2015

Michal napisał/a:

Gra o Tron LCG 2. edycja
Nie do końca rozumiem pytanie odnośnie podejścia do tłumaczenia. Zamiast tego powiem może, że już zwróciły się do nas osoby aktywnie grające w Polsce w ten tytuł i zaoferowały swoją pomoc w kwestii prac translatorskich.

To dobra informacja, że jest pomysł wydania po polsku AGOT'a. Do tej pory polskich graczy odstraszała ilość dodatków jakie wyszły w 1 ed. Po restarcie i wsparciu wydawnictwa ten projekt może mieć zbliżoną popularność w Polsce do WHI. Karcianka nie miała aż tak rozbudowanych treści kart jak w WHI i chyba można tu uniknąć takich baboli jak w młotku;) Sam chętnie bym wsparł ekipę przy tłumaczeniu :wink:

psborsuk - Pon 09 Lut, 2015

delynch napisał/a:
Rozumiem, że skupiacie się na wydawaniu gier planszowych, ale zastanawia mnie czy w ogóle jest jakakolwiek szansa na to, iż zmienicie politykę firmy w związku z grami RPG. Myślę, że takie pozycje FFG jak Warhammer 3 ed, a przede wszystkim Star Wars byłyby strzałem w dziesiątkę. Fanów tych światów jest mnóstwo. Nie sądzę, że zalegałyby w magazynach.

Nie wiem, czy wiesz, ale RPGami ze świata młotków (a przynajmniej 40k) zajmuje się wydawnictwo Copernicus. Niedawno wydali najnowszą edycję Dark Heresy, więc pewnikiem do nich trzeba uderzać o inne pozycje.

jaszczomb - Sro 11 Lut, 2015

No to czekamy na zapowiedź dużego dodatku do Eldritch Horror. :)
Chrostek84 - Sro 11 Lut, 2015

Kiedy wyjdą następne dodatki DNŻ do Władcy Pierścieni: The Old Forest i Fog on the Barrow-downs ?
psborsuk - Czw 12 Lut, 2015

Chrostek84 napisał/a:
Kiedy wyjdą następne dodatki DNŻ do Władcy Pierścieni: The Old Forest i Fog on the Barrow-downs ?

Dołączam do pytania :smile: Dziś dostałem dwa pierwsze dodatki z Twórcy pierścienia, i czekam na kolejne :wink:

JareQ - Czw 12 Lut, 2015

To mój pierwszy post, więc witam wszystkich :)

No to od razu kilka pytań ;)

1. Kiedy można się spodziewać dodatku do EH "Góry Szaleństwa"? Nie wierzę, że nie ma tego jeszcze w planach :)

AH:

2. Czy jest jeszcze szansa na wydanie "Klątwy Czarnego Faraona" już w drugiej poprawionej wersji? Wygląda, że nakład pierwszej się wyczerpał.

3. Jest już może w planach "Czarna Koza z Lasu"?

4. A może by tak dodruk Dunwich?

Pozdrawiam.

Chrostek84 - Pią 13 Lut, 2015

A my coraz bardziej w tyle: http://www.fantasyflightg...s.asp?eidn=5365
kowal85 - Nie 15 Lut, 2015

Cieszy mnie dodatek do ZSB :)

Wielkie dzięki

Chrostek84 - Pon 16 Lut, 2015

Pobrałem dziś instrukcje do 2 pierwszych dodatków z cyklu Twórca Pierścienia i z radością odkryłem że do pobrania są też instrukcje do 4 kolejnych dodatków. Mam nadzieję że zwiastuje to możliwość ich rychłego nabycia.
michalmadej - Pon 16 Lut, 2015

:evil: Jak zwykle czekam wraz z kumplami na wydanie polskiego ostatniego dodatku do Bitwy westeros - kwestia tłumaczenia kart i instrukcji ? :evil: Czy istnieje szansa na dotrzymanie słowa przez galakte w tej Kwestii - "że wydadzą wszystkie dodatki w języku Polskim" ?
termos - Pon 16 Lut, 2015

Nie ma się co napalać na tę Grę o Tron LCG bo zapewne skończy się tym, że Galakta i tak po kilku dodatkach stwierdzi, że jej się nie opłaca i zrezygnuje z wersji polskiej tak jak zrobiła to ze SW LCG więc zostaniecie z częścią kart w wersji polskiej jak frajerzy.
Bary - Wto 17 Lut, 2015

Są jakieś plany dodruku w przypadku dodatku do Osadników - Miasta i Rycerze?
c08mk - Wto 17 Lut, 2015

Dołączam się do Eldritch Horror: Góry Szleństwa.
myszon - Wto 17 Lut, 2015

c08mk napisał/a:

Mnie też dodajcie.

Dasti - Sro 18 Lut, 2015

myszon napisał/a:
c08mk napisał/a:

Mnie też dodajcie.

+1

Lunar - Sro 18 Lut, 2015

termos napisał/a:
Nie ma się co napalać na tę Grę o Tron LCG bo zapewne skończy się tym, że Galakta i tak po kilku dodatkach stwierdzi, że jej się nie opłaca i zrezygnuje z wersji polskiej tak jak zrobiła to ze SW LCG więc zostaniecie z częścią kart w wersji polskiej jak frajerzy.

Trzeba mieć nadzieję, że w małym choćby nakładzie zostaną wznowione.
Ja np. dopiero zaczynałem przygodę, a miałem w planach łapać pakiety danych Netrunnera i się wstrzymałem całkowicie i nie ruszam żadnej z wersji, dopóki nie zobaczę, że jest kontynuacja polskiej, którą świadomie obrałem. :)
Jesteśmy mało dynamicznym rynkiem na agresywne wydawanie tego jak za granicą, ale ostatecznie tru fan dociuła się swoich upragnionych zestawów w żółwim tempie. Nie wiem jak z karciankami u nas to wygląda, bo bardziej pół życia spędziłem śród klasycznych rpgowców ;)

Góry Szaleństwa - nie zabija się kury znoszącej złote jajka. :)
Koza + Faraon - j/w.
Macki są z nami silne.

Chrostek84 - Czw 19 Lut, 2015

W połowie lutego miały być zapisy na kolejne dodatki do WP LCG w systemie DnŻ .
Tyglysiak - Pią 20 Lut, 2015

Już zacieram łapska w oczekiwaniu na Gates of Arkham :twisted:
Ortalion - Sob 21 Lut, 2015
Temat postu: runewars
Czy jest jakaś szansa wydania dodatku do runewars banners of war?
nightrunner - Sro 25 Lut, 2015

Jeśli jesteś zainteresowany tym dodatkiem to spokojnie bierz wersje angielską. Ja tak zrobiłem i nie żałuję. Dodatkowo zrobiłem tłumaczenie kart (bez wariantu Bohaterów-dowódców, moim zdaniem lepiej grać bez tego). Zajrzyj Koło weekendu do tematu Runewars, postaram się wrzucić tam moje tłumaczenie -wystarczy wydrukować i powkladac w koszulki wraz z oryginalnymi kartami by cieszyć się dodatkiem po polsku.
Ortalion - Sro 25 Lut, 2015

pasuję:-)
Damet - Sro 25 Lut, 2015

Ortalion w serwisie BGG znajduje sie książeczka z tlumaczeniem Runwarsa + dodatku wykonana przez jednego z graczy. Niestety instrukcji nigdzie nie widzaiłem :( .
Morsereg - Pią 27 Lut, 2015

zbliza sie pierwszy poniedzialek miesiaca wiec mam pare pytan o macki ;)

przylaczam sie do pytania o Mountain of Madness.
planujecie wydac dodatek do eldritcha po polsku? i jesli tak to moze macie jakis wstepny termin wydania?

Cytat:
Elder Sign - Gates of Arkham
jakby to powiedzieć - macki są u nas mocne ;) Wstępnei planujemy przygotowanie polskiej edycji tego rozszerzenia.

wiadomo juz cos wiecej na ten temat?

i na koniec jeszcze jedno (to juz nie jest zwiazane z Lovecraftem i mrocznymi silami, chociaz moze jakies powiazanie jest ;) ). w calym Wroclawiu, w zadnym sklepie nie ma koszulek na karty FFG. wiecie moze co sie dzieje?

Bary - Pią 27 Lut, 2015

Morsereg napisał/a:

planujecie wydac dodatek do eldritcha po polsku? i jesli tak to moze macie jakis wstepny termin wydania?

+1

Samanar - Pią 27 Lut, 2015

Witam,

Chciałbym załapać się na pierwszoponiedziałkowe Q&A, więc spytam czy wiadomo:

1) Kiedy rozpocznie się przedsprzedaż Imperium Atakuje?

2) Kiedy Góry Szaleństwa? (Eldritch Horror)

3) Po zrywie dot. Władcy Pierścieni LCG i deklaracji co do wydawania kolejnych dodatków - czy fani mogliby dostać jakiekolwiek info na temat zadowolenia lub braku zadowolenia Galakty z aktualnego poziomu sprzedaży? Takie info może podziałać motywująco na niezdecydowanych. Czy możemy liczyć na DNŻ wszystkich kolejnych dodatków i cykli czy umowa obejmowała tylko ten rok (Zdradę Sarumana i Zaginione Królestwo).

Pozdrawiam :cool:

Chrostek84 - Sob 28 Lut, 2015

W związku ze zbliżającym się pierwszym poniedziałkiem miesiąca mam następujące pytania:
Kiedy ukażą się kolejne Koszmarne Talie do WP LCG ?
Kiedy ukażą się kolejne dodatki z cyklu Twórca Pierścienia do WP LCG ?
Kiedy ukażą się dodatki The Old Forest i Fog on the Barrow-downs do WP LCG ?

Bogus_law - Nie 01 Mar, 2015

Kilka pytań:
- Czy będą Góry Szaleństwa do EH ?
- Czy będzie Koza do AH ?
- Czy będzie jeszcze dodruk dodatków druk na żądanie do Posiadłości ?

reedmooley - Nie 01 Mar, 2015

Jakie dodatki H&M oraz poplecznicy do Descenta sa przewidywani w nowej fali druku na żadanie?
hsiale - Nie 01 Mar, 2015

Chrostek84 napisał/a:
W związku ze zbliżającym się pierwszym poniedziałkiem miesiąca mam następujące pytania:
Kiedy ukażą się kolejne Koszmarne Talie do WP LCG ?
Kiedy ukażą się kolejne dodatki z cyklu Twórca Pierścienia do WP LCG ?
Kiedy ukażą się dodatki The Old Forest i Fog on the Barrow-downs do WP LCG ?

+1 do wszystkich trzech pytań :)

myceK - Pon 02 Mar, 2015

1.
Bary napisał/a:
Morsereg napisał/a:

+1

2. I dodatkowo chwiałbym się dowiedzieć czy jest szansa że pojawią się w niej poprawione karty ?

Marcussz - Pon 02 Mar, 2015

Też sie zapytam o Władcę LCG, ale inne pytanie: kiedy można się spodziewać nowych "dużych" dodatków? U FFG widać ze płyną.

Jak wyglada sytuacja z dodatkiem Osadników - odkrywcy i Piraci? W wielu sklepach internetowych jest on niedostępny.

Bary - Pon 02 Mar, 2015

Marcussz napisał/a:

Jak wyglada sytuacja z dodatkiem Osadników - odkrywcy i Piraci? W wielu sklepach internetowych jest on niedostępny.

Podobnie wygląda sytuacja z Miastami i Rycerzami. Czy planowany jest dodruk dodatków do Osadników?

Michal - Pon 02 Mar, 2015

Nastał kolejny pierwszy poniedziałek miesiąca, w związku z tym pora na nowe odpowiedzi na Wasze liczne pytania:

GRY PLANSZOWE
Osadnicy z Catanu
W tym roku planowany jest druk wszystkich rozszerzeń do tej serii (także w wersji 5/6, które jeszcze nie były dostępne), dlatego możecie spodziewać się, że wrócą one do sklepów.

Imperium atakuje
Przedsprzedaż tej gry ruszy nie wcześniej, jak 2 tygodnie przed premierą. Czyli jeszcze jest trochę czasu na zebranie kredytów.

Eldritch Horror
Góry Szaleństwa - jak wspominałem ostatnio, macki są u nas mocne i chętnie wybierzemy się na wyprawę na biegun. A wprost - tak, planujemy wydać to rozszerzenie.
Poprawione karty do Zaginionej Wiedzy - cały czas czekamy na odpowiedź w zakresie możliwości produkcji poprawionych kart zaklęć. Niestety jeszcze niedawno fabryki w Chinach były zamknięte z okazji Nowego Roku, dlatego nie mamy obecnie żadnych konkretów w tej kwestii.

Horror w Arkham
Obecnie czekamy na premierę "Czyhającego...", a później chcemy wydać kolejny dodatek, czyli "Czarną Kozę...". Dopiero ewentualnie po tym, jak seria będzie kompletna, będziemy analizować sytuację i rozważać decyzję wydania nowej edycji "Czarnego faraona".

Znak Starszych Bogów - Gates of Arkham
Nowych informacji w tej kwestii nie ma, ale nadal jesteśmy nim zainteresowani.

Runewars: Banners of War
Obecnie nie ma planów międzynarodowego druku tego rozszerzenia, a bez niego nawet nie mamy się nad czym zastanawiać.

Filary Ziemi
Obecnie nie planujemy dodruku tej pozycji.

Bitwy Westeros
Nie planujemy obecnie przygotowania polskiej wersji House Baratheon Expansion.

DRUK NA ŻĄDANIE
W marcu ruszy nowa fala zamówień na DnŻ w ramach której znajdą się:
- 2 kolejne Zestawy Przygodowe do Władcy Pierścieni LCG
- Zapomniane Dusze do Descenta
- kolejne talie popleczników do Descenta
- wszystkie dotychczas dostępne dodatki z tej oferty (wiele z nich możecie od ręki dostać w naszym sklepiku )

Z racji tego, że chcemy odrobinę nadgonić wydawanie tytułów DnŻ, planujemy wstępnie zorganizować w kwietniu dodatkowe zamówienia na DnŻ, w ramach których znajdą się nowe pozycje do Władcy Pierścieni LCG (jeszcze nie wiemy ile ich dokładnie będzie, ale chcielibyśmy przygotować co najmniej jeden scenariusz i koszmarne talie do Khazad-Dum, postaramy sie jednak aby było tego więcej).

LCG
Władca Pierścieni LCG
Nie ma możliwości, abyśmy opublikowali "miernik zadowolenia/niezadowolenia" (zadowoleniometr/ :) ) ze sprzedaży gry.
Mogę jednak przekazać, że jak na razie sprzedaż jest zgodna z naszymi przewidywaniami. oczywiście podtrzymujemy to, co zostało już wcześniej ogłoszone - zapowiedziane przez nas duże rozszerzenia ukażą się w wersji PL (ich premiera powinna być równoczesna ze światową). Z racji tego, że w przypadku tego tytułu mamy akurat taką możliwość, kolejne Zestawy Przygodowe będziemy przygotowywać w postaci DnŻ.

Dopiero po wakacjach będziemy zapewne wszystko ponownie analizować, dlatego miłośnicy serii mogą być obecnie spokojni.

Android Netrunner
Nie planujemy obecnie przygotowania polskiej wersji "Honor & Profit".

RPG
Jak już kiedyś wspominałem, nasze wydawnictwo nie planuje obecnie wydawania gier RPG.

INNE
Wiele z wzorów koszulek FFG było niedostępnych w FFG. Niedawno uzupełniliśmy większość, ale np. Mini American mają niebawem do nas dotrzeć, dlatego niedługo powinniście być w stanie dostać je jeszcze w tym miesiącu w swoim ulubionym sklepie z grami.

Z racji tego, że kolejny pierwszy poniedziałek miesiąca jest świąteczny, odpowiedzi na Wasze kolejne pytania będę mógł udzielić najprawdopodobniej w środę 8.04.2015.

Drow - Wto 03 Mar, 2015

Wielki plus za Descenta, w koncu jakies konkrety.
Dzieki!

mart - Czw 05 Mar, 2015

Witam, chciałbym dopytać czy jest jakaś szansa, ze wydadzą państwo jeszcze dodruk do Draculi. Wiem, ze sporo osób poszukuje tego tytułu a nakład wyprzedał się chyba w wszystkich sklepach. Bardzo zależy mi na tej pozycji więc byłbym bardzo wdzięczny za państwa odpowiedz.
marko - Pią 06 Mar, 2015

mart napisał/a:
Bardzo zależy mi na tej pozycji więc byłbym bardzo wdzięczny za państwa odpowiedz.

Mam w wersji POLSKIEJ wiec jak Ci zalezy daj wiadomosc na priva

adi882 - Pią 13 Mar, 2015

Game of Thrones LCG 2 ed. - jak będziecie znać orientacyjną datę wydania to prosimy o przekazanie szybko info :)
Cread - Nie 15 Mar, 2015

Kochana Galakto! Kiedy będzie w Polsce dodatek do jednego z najlepszych gier LCG (chodzi o Star Wars) Ready for Takeoff? Oczywiście chodzi mi tu o angielską wersję bo innej nie ma. Normalnie jest on wypuszczany 20 marca...
Szaweł - Wto 17 Mar, 2015

FFG dodrukowuje REX: The Final Days of an Empire. Naprawdę nie ma szans, na wersję PL?

A może ktos zechce wziac się ze mną za tłumaczenie a potem się gdzies druknie karty i plansze i sami sobie zrobimy wersję PL? :cool:

dymnek - Wto 17 Mar, 2015

Hmm czemu nie.. w kilka osób poszłoby dużo szybciej..
Szaweł - Wto 17 Mar, 2015

Na innym forum, ogarniana jest Dune PNP i będzie chyba robiony druk kart i planszy, może bysmy sie podlaczyli i dorzucili ze 20 sztuk (mysle, ze tyle ludzi sie uzbiera) przetlumaczonego REX'a i po temacie. Ja z checia, wezme pare sztuk - na pewno wyjdzie taniej.
theNat - Pią 20 Mar, 2015
Temat postu: WP LCG (Talie Koszmaru + dodatkowe scenariusze)
Sytuacje z WP znamy (czyli duże dodatki wychodzą w wersji PL + DnŻ zestawów przygodowych) ale chciałbym zapytać o stan (status?) dodatków które w oryginalne są dostępne w opcji PoD. Talii Koszmaru dla wszystkiego co wyszło od Khazad Dum do dnia obecnego i dodatkowe scenariusze dla sagi Władca Pierścieni. Warto czekać na wersje PL czy uzbrajać się w angielskie wersje?
Chrostek84 - Pią 20 Mar, 2015

Michal napisał/a:
)

Z racji tego, że chcemy odrobinę nadgonić wydawanie tytułów DnŻ, planujemy wstępnie zorganizować w kwietniu dodatkowe zamówienia na DnŻ, w ramach których znajdą się nowe pozycje do Władcy Pierścieni LCG (jeszcze nie wiemy ile ich dokładnie będzie, ale chcielibyśmy przygotować co najmniej jeden scenariusz i koszmarne talie do Khazad-Dum, postaramy sie jednak aby było tego więcej).

Czekaj na wersje PL.

Jahmel - Pią 20 Mar, 2015

Myśliwy musi być cierpliwy. Osobiście uważam, że warto czekać na wersję PL . Nie cisną żadne turnieje, scenariuszy jest od... i ciut więcej. Jeżeli jest pewność wersji językowej to czas nie jest najważniejszy, oczywiście mówimy o tygodniach, a nie latach. Im więcej PL tym pewniejszy byt zacnej karcianki. Pozdrawiam
Szaweł - Pią 27 Mar, 2015

Widzę, że planujecie dodruk Wojny o Pierścień - wnioskuję, że jest zbyt i dlatego chciałbym spytać, czy może planujecie wydanie Lords of Middle-Earth?
Sewhoe - Pią 27 Mar, 2015

Szaweł napisał/a:
Widzę, że planujecie dodruk Wojny o Pierścień - wnioskuję, że jest zbyt i dlatego chciałbym spytać, czy może planujecie wydanie Lords of Middle-Earth?

Wow. Pytanie zadane w idealnym momencie :) I słowo ciałem się stało.

Szaweł - Pią 27 Mar, 2015

Sewhoe napisał/a:
Szaweł napisał/a:

Wow. Pytanie zadane w idealnym momencie :) I słowo ciałem się stało.

Widzisz jak załatwiłem :D Nie, nie. Naprawdę nie musicie dziękować :cool:

Teraz jeszcze tylko REX'a na dziesięciolecie uniwersum trzeba ogarnąć i jestem content

ozoq - Pią 27 Mar, 2015

Wydacie Forbidden Stars PL?:)
wogplan - Nie 29 Mar, 2015

Witam,
Droga Galakto spytam się podobnie jak "mart".Czy jest szansa, że dodrukujecie Drakulę? Bardzo zależy mi na tym tytule, więc szukałem wszędzie, ale nie znalazłem. :sad: Proszę o odpowiedź.
Dziękuje i pozdrawiam.
Wogplan

sqb1978 - Pon 30 Mar, 2015

Dołączam się do pytania czy są jakieś plany na Forbidden Stars po polsku? Trzeba podjąć decyzję kupować EN czy czekać.
Yooreck - Pon 30 Mar, 2015

Kiedy można się orientacyjnie spodziewać premiery Imperium Atakuje?
Szaweł - Wto 31 Mar, 2015

Na stronie napisane jest, że 2 kwartał czyli kwiecień-czerwiec. Podejrzewam, że gdyby gra była już w druku Galakta pochwaliłaby się tą informacją i podała przypuszczalny termin - ze względu na brak takowej informacji śmiem twierdzić, że wydruk jeszcze nie został rozpoczęty. Nie wiem ile trwa taki druk, ale myślę, że tydzień to leciutko (w końcu widać czasem info - gra jest w drukarni - to przypuszczam, że wydawca nie podaje info, że akurat w tej godzinie czy w tym dniu się to "przedsięzięwzi") do tego dodajmy około 5 tygodni na fracht z Chin, plus minimum tydzień manipulacji w portach (dostawa kontenera przed cut-offem, czyli przynajmniej 2-4 dni przed wypłynięciem statku, załadunek/rozładunek, odprawa celna) to robi nam się 6 tygodni transportu, plus wspomniany druk, plus transport i dystrybucja po kraju da nam lekko 8 tygodni.
Wcale się nie pogniewam jak się pomylę i Galakta nas zaskoczy za tydzień, ale reasumując co powyższe - przed czerwcem raczej bym gry nie oczekiwał.

Sewhoe - Wto 31 Mar, 2015

Z drugiej strony Star Wars: Armada też ma datę premiery II kwartał 2015, a wiadomym jest że tytuł ma być dostępny w przeciągu tygodnia, początkiem kwietnia. Nie ma więc reguły, chodź bezpiecznie jest zawsze założyć najczarniejszy scenariusz :)
Gothik - Wto 31 Mar, 2015

Na kiedy planowany jest dodruk IV fali dodatków do X-Winga?
Szaweł - Wto 31 Mar, 2015

Sewhoe napisał/a:
Z drugiej strony Star Wars: Armada też ma datę premiery II kwartał 2015, a wiadomym jest że tytuł ma być dostępny w przeciągu tygodnia, początkiem kwietnia. Nie ma więc reguły, chodź bezpiecznie jest zawsze założyć najczarniejszy scenariusz :)

Oczywiście, zgadzam się, ale...

info o wydaniu Armady - 12.12, przybliżenie gry 02.01 (że też chciało im się na kacu wrzucać newsy ;) ), info o wydaniu dodatków 09.02, instrukcja i zasady 30.03 i w końcu 31.03 info o wydaniu gry w przeciągu tygodnia.

info o wydaniu IA - 28.11, głosowanie nt. tytułu gry 23.12 i tyle, przed nami jeszcze przybliżenie gry, info o dodatkach, instrukcja i info o wydaniu gry.

Zakładając zatem najczarniejszy scenariusz - W przypadku Armady 1 info na miesiąc, tu nie mamy informacji od 3 m-cy, zakładając, że pierwszą dostaniemy w kwietniu, czyli 5 m-cy od pierwszej informacji, zostały 3 artykuły przed wydawką, czyli 3x5=15 czyli gra najszybciej zostanie wydana we wrześniu 2016 :D

Michal - Sro 08 Kwi, 2015

Z racji tego, że pierwszy poniedziałek kwietnia był świąteczny (mam nadzieję, że Wielkanoc minęła Wam wszystkim spokojnie i przyjemnie), najnowsza porcja odpowiedzi na Wasze pytania pojawia się dziś.

GRY PLANSZOWE
Dracula
Obecnie nie ma planów międzynarodowego druku tej pozycji, a bez tych nie ma możliwości dodruku wersji PL.

REX
Obecnie nie planujemy przygotowania polskiej wersji tego tytułu.

Lords of Middle-earth PL
W międzyczasie pojawiła się zapowiedź na naszej stronie www, ale napiszę to także tutaj - w tym roku naszym nakładem ukaże się polska edycja tego dodatku do Wojny o Pierścień.

Forbidden Stars
Obecnie czekamy na informacje na temat dokładnych warunków przygotowania wersji PL. Wstępnie możemy powiedzieć tylko tyle, że jesteśmy tym tytułem zainteresowani.

Imperium Atakuje
Zgodnie z ostatnimi posiadanymi przez nas informacjami zakładamy, że premiera Imperium Atakuje będzie miała miejsce pod koniec II kwartału.

GRY LCG
Gra o Tron 2 edycja
Na razie nic nie wiemy o dacie wydania, poza tym, że wersja PL ma być równolegle z wersją angielską.

GRY FIGURKOWE
Dodruk IV fali do X-Winga
Statki mają u nas być w I połowie maja.

DRUK NA ŻĄDANIE
Nasz plan jest taki, aby w ofercie pojawiły się kolejne pozycje oferowane przez FFG w postaci PoD. W marcu zbieraliśmy zamówienia na kolejną falę, a w połowie kwietnia chcemy uruchomić kolejną mini-falę z samymi kolejnymi nowościami (koszmarnym, Khazd-Dum do WP LCG, Starym Lasem do WP LCG i kolejnym scenariuszem kooperacyjnym do Descenta).

Druk na Żądanie będzie przez nas ciągle rozwijany, dlatego możecie spodziewać się kolejnych pozycji dostępnych w ramach tej oferty.

INNE
Wreszcie ma dotrzeć do nas dostawa z anglojęzycznymi grami FFG. Niestety popularność tytułów z serii Star Wars przerosła najśmielsze oczekiwania naszych partnerów, przez co ich magazyn miał ogromne opóźnienia w realizacji zamówień. Otrzymaliśmy informację, że teraz "ma być lepiej".

Bary - Sro 08 Kwi, 2015

A jak tam kwestia nieprawidłowych kart z Zaginionej Wiedzy? Są jakieś nowe informacje?
kowal85 - Sro 08 Kwi, 2015

Mam nadzieje,że to tylko małe przeoczenie xD
Gdzie w planach Bramy Arkham do ZSB, hę ?

Michal - Czw 09 Kwi, 2015

Jeśli chodzi o poprawione karty do Zaginionej wiedzy, to wszystko wskazuje na to, że będą one dołączone do Gór szaleństwa.

Dodatkowo, w Górach Szaleństwa będzie także poprawiony Rubin z podstawki.

Bramy Arkham - powiem tak, nie zostały przeoczone, będą, ale nie ma nowych informacji na ich temat, to nie ma co pisać :)

Ekhard - Czw 09 Kwi, 2015

Było też sporo pytań odnośnie dodatków do Descent'a - Heroes & Monster Pack, zbliża się kolejny taki zestaw (5ty już płynie do USA, 6 zapowiedziany na Q3) a wieści o kartach choćby do pierwszego jak nie było tak nie ma...
Geek Factor - Czw 09 Kwi, 2015
Temat postu: X-COM
Witajcie,

Imperium Atakuje i X-Com to 2 z 3 najbardziej oczekiwanych przeze mnie gier w tym roku :)

Czy o X-COM wiadomo coś więcej niż 1sza połowa maja?

dzubei - Wto 14 Kwi, 2015

Również z niecierpliwością czekam na tłumaczenia H&M packów do Descenta. Kiedy możemy spodziewać się pierwszych DnŻ ?
Sokoov - Wto 14 Kwi, 2015

Teokrata napisał/a:
Michal napisał/a:
INNE
Wreszcie ma dotrzeć do nas dostawa z anglojęzycznymi grami FFG. Niestety popularność tytułów z serii Star Wars przerosła najśmielsze oczekiwania naszych partnerów, przez co ich magazyn miał ogromne opóźnienia w realizacji zamówień. Otrzymaliśmy informację, że teraz "ma być lepiej".

MICHAŁ, GALAKTA - i co z tymi dodatkami do SW LCG? dwie premiery już za nami i ciągle nic... do tego REBEL już ma te dodatki na stanie...
jak to jest, że oni mają a WY, POLSKI DYSTRYBUTOR - NIE?!

Sory, ale skoro Galakta tak nawala, to ja bym na Twoim miejscu nie czekał tylko brał z Rebela.

Z drugiej strony Galakta zaznaczała kiedyś, że priorytetem jest rozsyłanie gier do sklepów w Polsce, a uzupełnianie ich oferty sklepowej stoi na drugim miejscu. Może stąd taka sytuacja a nie inna.

kowal85 - Sro 15 Kwi, 2015

Michal napisał/a:
Jeśli chodzi o poprawione karty do Zaginionej wiedzy, to wszystko wskazuje na to, że będą one dołączone do Gór szaleństwa.

Bramy Arkham - powiem tak, nie zostały przeoczone, będą, ale nie ma nowych informacji na ich temat, to nie ma co pisać :)

Bardzo istotne słowo padło, więc czekam z niecierpliwością :-)

pattom - Pią 17 Kwi, 2015

Witam,

kiedy można się spodziewać dostawy Android: Netrunner LCG - SanSan Cycle - The Valley do sklepów ?
Czy jako dystrybutor GALAKTA może coś powiedzieć w tym temacie ?

Szaweł - Pią 17 Kwi, 2015

Szybkie pytanie - czemu z pakietu 10 możliwych dodatkowych postaci do IA planujecie wydać 7? Nie to, że się czepiam - absolutnie, tylko najzwyczajniej w świecie ciekawi mnie czemu akurat 3 muszą czekać na... lepsze czasy? Szczególnie, że szczęśliwa 7 będzie wydana w 2 połowie 2015, a akurat te 3, które będą czekały są w druku... już.
FinekTSC - Pią 17 Kwi, 2015

Skoro są "at printer", znaczy to kolejna fala. I pewnie ze standardowym opóźnieniem wydadzą je, jako kolejna fala (notabene at Printer znaczy, ze trochę zejdzie zanim będą).

A ja chciałem podziękować za to, że te dodatki będą wydane po Polsku. Bo już się bałem, że będzie jak z Descentem. Nawet myślałem, czy już tej fali angielskiej nie kupić, aby potem dodrukowane karty kupować i miałem maila pisać, czy będą wydane jak w Descencie, a tu taka niespodzianka.

LONG LIVE THE EMPER.... znaczy GALAKTA! :D

c08mk - Sob 18 Kwi, 2015

Michal napisał/a:

A co z Charliem? Czy będzie poprawiona karta? Wadliwy opis umiejętności jest z pewnością większym defektem niż literówka na innych kartach.

Bary - Nie 19 Kwi, 2015

c08mk napisał/a:
Michal napisał/a:

A co z Charliem? Czy będzie poprawiona karta? Wadliwy opis umiejętności jest z pewnością większym defektem niż literówka na innych kartach.

Fajnie, jakby Charlie został poprawiony, ale nie porównujmy błędnego słowa na jego karcie do całkowicie nieprawidłowych rewersów na dwóch kartach z Zaginionej Wiedzy.

Szaweł - Pon 20 Kwi, 2015

Czy wiadomo już konkretnie, kiedy XCOM pojawi się w sklepach? Do końca wskazanego przez Was terminu zostało 25 dni, także gry powinny być najdalej kilka dni przed dopłynięciem do PL, a najbliżej już w Waszym magazynie.
Barbus - Sob 25 Kwi, 2015

Wydajcie to https://www.fantasyflight...ion-red-planet/
keldorn - Nie 26 Kwi, 2015

chcialbym sie dowiedzieć czy ksiażki z kampania beda wydane w wersji PL przez Galakte:
https://www.fantasyflight...otect-the-heir/

hsiale - Nie 26 Kwi, 2015

Michal napisał/a:
w połowie kwietnia chcemy uruchomić kolejną mini-falę z samymi kolejnymi nowościami (koszmarnym, Khazd-Dum do WP LCG, Starym Lasem do WP LCG i kolejnym scenariuszem kooperacyjnym do Descenta).
Kwiecień się kończy, czy już coś wiadomo?
Chrostek84 - Wto 28 Kwi, 2015

hsiale napisał/a:
Michal napisał/a:
w połowie kwietnia chcemy uruchomić kolejną mini-falę z samymi kolejnymi nowościami (koszmarnym, Khazd-Dum do WP LCG, Starym Lasem do WP LCG i kolejnym scenariuszem kooperacyjnym do Descenta).
Kwiecień się kończy, czy już coś wiadomo?

Dołączam do pytania.

mord - Wto 28 Kwi, 2015

Kiedy będzie dostępna aktualna errata do Descenta?
unicorn - Wto 28 Kwi, 2015

Star Wars Imperium Atakuje - 2-gi kwartał 2015
Jest szansa, że wyjdzie na tyle szybko aby dokonać zakupu na dzień dziecka ?

Cthulhou - Sro 29 Kwi, 2015

Szaweł napisał/a:
Szybkie pytanie - czemu z pakietu 10 możliwych dodatkowych postaci do IA planujecie wydać 7? Nie to, że się czepiam - absolutnie, tylko najzwyczajniej w świecie ciekawi mnie czemu akurat 3 muszą czekać na... lepsze czasy? Szczególnie, że szczęśliwa 7 będzie wydana w 2 połowie 2015, a akurat te 3, które będą czekały są w druku... już.

Na początku też byłem zawiedziony, ale trzeba było po prostu więcej poczytać. Te 3 dodatki są powiązane z kolejnym dużym rozszerzeniem - Twin Shadows, więc nie ma potrzeby wydawać ich już teraz :)

Sigismond - Sro 29 Kwi, 2015

Czy galakta wyda Imperial Entaglements SW LCG?
Buczek79 - Czw 30 Kwi, 2015

mord napisał/a:
Kiedy będzie dostępna aktualna errata do Descenta?

Hahahah Mord ma nadzieje ze wygra z mrocznym po wypuszczeniu erraty :)

Chrostek84 - Czw 30 Kwi, 2015

W ramach zbliżającego się pierwszego poniedziałku miesiąca:
1.Co z obiecanymi na kwiecień dodatkami POD do Władcy Pierścieni: przypomnę że czekają dwa scenariusze oraz mnóstwo koszmarnych talii ?
2. Czy i kiedy ukaże się dodatek Deep Realms do Talizmana ?
3. Czy i kiedy ukaże się dodatek Gates of Arkham do Znaku Starszych Bogów ?
4. Czy może pojawiła się opcja wydania w wersji PL dodatku do gry Rune Age ?
5. Czy pojawiła się może szansa na kolejne dodatki w wersji PL do gier LCG Star Wars i Netrunner ?

Mortalo - Czw 30 Kwi, 2015

Czy nowe, odświeżone Mission: Red Planet jest w sferze zainteresowań Galakty?
hsiale - Pią 01 Maj, 2015

Czy planujecie wydać kolejną część Sagi LotR LCG "The Land of Shadow" po polsku?
Gosia2014 - Nie 03 Maj, 2015
Temat postu: Eldritch Horror
Czy Galakta planuje w tym roku wydać to cudo :
http://boardgamegeek.com/...trange-remnants

Dobrze by było abyśmy nie czekali rok czy nawet dłużej....
:cry:

Wacho - Nie 03 Maj, 2015

Nowy Eldritch Horror +1 :-)
Bary - Pon 04 Maj, 2015

Znana jest już przybliżona data wydania Gór Szaleństwa?
Gothik - Pon 04 Maj, 2015

Czy planujecie dodruk polskiej wersji gry Space Hulk: Anioł Śmierci?
myceK - Pon 04 Maj, 2015

Eldritch Horror: Strange Remnants +1

Jest szansa ze będzie możliwość dostania tego pod choinkę ? :)

c08mk - Pon 04 Maj, 2015

myceK napisał/a:
Eldritch Horror: Strange Remnants +1

również +1

Michal - Pon 04 Maj, 2015

Utrzymując naszą świecką tradycję prezentuję dzisiaj odpowiedzi na Wasze pytania z ostatniego miesiąca.

GRY PLANSZOWE
Descent – FAQ/Errata
Zaktualizowany plik z FAQ oraz erratą powinien być dostępny na naszej stronie w tym miesiącu.

Eldritch Horror – Strange Remnants
Jak już kiedyś wspominałem, macki trzymają się nas mocno :)

Imperium Atakuje
Tutaj nic się nie zmieniło i premiera gry podstawowej nadal planowana jest na II kwartał tego roku.

Imperium Atakuje – pakiety dodatkowe
Nikt nie powiedział, że planujemy wydać tylko 7 z 10. Otóż zapowiedziane przez nas 7 paczek pierwsza fala, powiązana z zestawem podstawowym gry. Kolejne 3 są powiązane z pierwszym dużym rozszerzeniem, a to, choć jeszcze przez nas nie zapowiedziane, ukaże się w wersji spolszczonej. W parze razem z nim przybędą m.in. Boba Fett, R2-D2 i C3PO.

Mission Red Planet
Na razie możemy powiedzieć tylko tyle, że gra znajduje się w kręgu naszych zainteresowań.

Rune Age – dodatek
Obecnie nie planujemy przygotowania dodatku do Rune Age w polskiej wersji językowej.

Space Hulk: Anioł Śmierci
W najbliższych miesiącach dodruk tej pozycji nie jest planowany.

Znak Starszych Bogów – Bramy Arkham
Jak już kiedyś wspominałem, dodatek ten ukaże się w wersji polskiej. Jednak z podaniem jakiejkolwiek konkretnej daty wstrzymamy się do czasu otrzymania dokładnego potwierdzenia z fabryki, po przekazaniu plików przez wszystkich partnerów biorących udział w druku.

XCOM
Tutaj nic się nie zmieniło i premiera nadal planowana jest na najbliższy miesiąc.

GRY LCG
WŁADCA PIERŚCIENI LCG
Obecnie bierzemy pod uwagę wydanie każdego większego rozszerzenia do tego tytułu. Małe dodatki będziemy stopniowo oferować w postaci DnŻ.

STAR WARS LCG
Polska wersja gry została zamknięta i obecnie nie planujemy wydawania żadnych dodatków i rozszerzeń do tej pozycji.

ANDROID: NETRUNNER LCG
Polska wersja gry została zamknięta i obecnie nie planujemy wydawania żadnych dodatków i rozszerzeń do tej pozycji.

DRUK NA ŻĄDANIE
Kolejna fala
Pierwotnie planowana na kwiecień kolejna mini-fala zamówień opóźniła się m.in. w związku z licznymi wyjazdami naszej ekipy oraz pracami nad przeróżnymi projektami, o których będziemy niebawem informować. Jednak planujemy uruchomić ją najpóźniej w połowie bieżącego tygodnia.

Descent Hero & Monster Pack
Polskie karty do tych zestawów nadal są planowane – mamy nadzieję przygotować karty do pierwszego zestawu (a może nawet pierwszych dwóch) na czerwcową falę Druku na Żądanie.

Szaweł - Pon 04 Maj, 2015

Michal napisał/a:

XCOM
Tutaj nic się nie zmieniło i premiera nadal planowana jest na najbliższy miesiąc.

Przepraszam, że co? Kpicie z nas? Mam nadzieję, że kolega Michał się najzwyczajniej w świecie pier***nął i pomylił Maj z Czerwcem?
Polecam odwiedzić tę stronę i sprawdzić w jakim terminie gra była "planowana" i zweryfikować czy "nic się nie zmieniło" a następnie poprawić co zostało napisane w poście powyżej.

Drow - Pon 04 Maj, 2015

Szaweł napisał/a:
Michal napisał/a:

XCOM

Przepraszam, że co? Kpicie z nas? Mam nadzieję, że kolega Michał się najzwyczajniej w świecie pier***nął i pomylił Maj z Czerwcem?
Polecam odwiedzić tę stronę i sprawdzić w jakim terminie gra była "planowana" i zweryfikować czy "nic się nie zmieniło" a następnie poprawić co zostało napisane w poście powyżej.

Patrzymy i widzimy:
X-COM: pierwsza polowa maja 2015.

Jesli dobrze czytam kalendarz, to pierwsz apolowa maja 2015 jeszcze nie minela.
Ale zawsze moge sie mylic.

sqb1978 - Pon 04 Maj, 2015

Szaweł napisał/a:
Przepraszam, że co? Kpicie z nas?

Tylko oddychaj! Jak na gracza przystało nie ulega wątpliwości, że najbliższy kafelek... tfu miesiąc to ten aktualny ;)

Michal - Wto 05 Maj, 2015

Szale, bardzo bym prosił o zachowanie należytego poziomu kultury na forum.

A gdy emocje już opadną to zaznaczam ponownie - nic cię w temacie XCOM nie zmieniło i gra ma do nas dotrzeć w najbliższym miesiącu - tj. maju.

Szaweł - Wto 05 Maj, 2015

Michale najmilszy, najbliższy miesiąc to 30 lub 31 dni co daje nam okolice nawet pierwszej połowy czerwca. Pierwsza połowa maja (jak już pisałem kilkanaście dni wcześniej) kończy się obecnie za 10 dni. Gdybyś nie traktował nas jak zależnych od Siebie i nie kazał czekać miesiąc na jakąkolwiek odpowiedź (nie jesteście urzędem papieskim czy innym prezydentem chyba, że trzeba czekać jak na audiencję?) nie pieniłbym się - uwierz mi. Grę zaplanowałem na prezent na urodziny, które odbędą się 16 maja, czyli można by rzec - już w II połowie. Pytałem wcześniej, nie wiedzieć czemu licząc na jakąś krztę przyzwoitości i wcześniejszą odpowiedź twierdzącą lub przeczącą. Na tydzień przed imprezą, nasz jakże wspaniałomyślny wydawco, piszesz - najbliższy miesiąc. Jakimś tam geniuszem matematycznym nie jestem ale rozróżniam 30 i 10. Słabo. Jestem święcie przekonany, że macie pojęcie na temat handu i zdajecie sobie sprawę, że to Wy jesteście zależni od nas a nie na odwrót. Dlaczego więc taki Rebel, Portal nawet (słaba w mym mniemaniu) Lacerta są w stanie odpowiadać na pytania na bieżąco a Wy nie? Rozumiem, jesteście zawaleni pracą po sufit (w co nie wierzę, przykro mi) ale gdybyście byli w stanie poświęcić.... sam nie wiem ile, 5, może 7 a może przerażające, dwucyfrowe 10 minut tygodniowo na odpowiedź, nie byłbym tak wściekły. Nie denerwuje mnie to, że coś się opóźni - sam pracuję w handlu i wiem, że czasem transit time kontenerów może się zmienić, ale gdybym ja poświęcał swoim klientom 5 minut miesięcznie daleko bym nie zaszedł. Wybacz Michale, ale moim zdaniem (i nie tylko moim) kazać czekać swoim klientom miesiąc na odpowiedź jest zwyczajnie żenujące i poniżej jakiejkolwiek krytyki. Czuję się trochę jak taki wał, który musi czekać na ochłap rzucony z pańskiego stołu. Jestem Waszym klientem, daję wam zarobić nabywając Wasze produkty co daje mi prawo do wypowiadania się na temat sposobu wykonywania Waszej pracy i ja również proszę o zachowanie należytego poziomu... dyskusji. Myślę, że 5 minut tygodniowo nie jest wielkim wyrzeczeniem i możecie się aż tak poświęcić.
mord - Wto 05 Maj, 2015

Sam chciałem dzisiaj pisać że galakta na tym forum nas trochę olewa ale się odpowiedzieli na nurtujące mnie pytania ;-)
Geek Factor - Wto 05 Maj, 2015
Temat postu: słabo..
Drogi Michale z Galakty,

Powiem szczerze, że trochę rozczarowało mnie Twoje podejście. Użytkownik unicorn zapytał się Ciebie czy jest szansa na premierę Imperium Atakuje przed dniem dziecka.
Odpisałeś tylko "Tutaj nic się nie zmieniło i premiera gry podstawowej nadal planowana jest na II kwartał tego roku."

Dzień Dziecka jest za niecały miesiąc. Tyle to chyba możecie przewidzieć czy się uda pojawić ... ktoś chce zrobić prezent dziecku, a nie może usłyszeć nawet żadnego stopnia prawdopodobieństwa.

Bardzo Was lubię i szanuję ... wiele Waszych gier gości i zagości na moich półkach ... ale nie chce mi się wierzyć, że nie możecie przewidzieć czy tak wyczekiwany tytuł jakim jest IMPERIUM ATAKUJE pojawi się w tym miesiącu czy nie ...

Sigismond - Wto 05 Maj, 2015

Czy planujecie wydać A Game Of Thrones LCG 2.0?
unicorn - Wto 05 Maj, 2015
Temat postu: Re: słabo..
Geek Factor napisał/a:
Drogi Michale z Galakty,

Powiem szczerze, że trochę rozczarowało mnie Twoje podejście. Użytkownik unicorn zapytał się Ciebie czy jest szansa na premierę Imperium Atakuje przed dniem dziecka.
Odpisałeś tylko "Tutaj nic się nie zmieniło i premiera gry podstawowej nadal planowana jest na II kwartał tego roku."

Dzień Dziecka jest za niecały miesiąc. Tyle to chyba możecie przewidzieć czy się uda pojawić ... ktoś chce zrobić prezent dziecku, a nie może usłyszeć nawet żadnego stopnia prawdopodobieństwa.

Bardzo Was lubię i szanuję ... wiele Waszych gier gości i zagości na moich półkach ... ale nie chce mi się wierzyć, że nie możecie przewidzieć czy tak wyczekiwany tytuł jakim jest IMPERIUM ATAKUJE pojawi się w tym miesiącu czy nie ...

No właśnie chciałem podobnie zapytać, bo odpowiedzi na pytanie właściwie nie uzyskałem.
Oczekiwałem raczej czegoś bardziej dokładnego.
Dzięki za wstawienie się w mojej sprawie :)

Geek Factor - Wto 05 Maj, 2015
Temat postu: Re: słabo..
unicorn napisał/a:
Geek Factor napisał/a:
Drogi Michale z Galakty,

No właśnie chciałem podobnie zapytać, bo odpowiedzi na pytanie właściwie nie uzyskałem.
Oczekiwałem raczej czegoś bardziej dokładnego.
Dzięki za wstawienie się w mojej sprawie :)

Luz ... trochę samolubnie, bo sam czekam na ten tytuł jak wariat :) ) I w sumie chętnie bym go sam sobie na Dzień Dziecka sprezentował ;)

Sewhoe - Sro 06 Maj, 2015

Może trochę w obronie Galakty wystąpię. Z tego co wiem gry sprowadzane są z Chin. Największym problemem w moim przekonaniu są odprawy celne, oraz pośrednio transport morski. Szczególnie w kontekście rozładunku i odpraw mogą się pojawić opóźnienia. Były już czasami deklarowane terminy dostaw, które następnie były przekładane z różnych powodów. Zawsze po czymś takim pojawiały się głosy krytyki. Widocznie nauczona tym doświadczeniem Galakta woli nie składać obietnic których nie może w 100% zagwarantować.
Szaweł - Sro 06 Maj, 2015

Sewhoe napisał/a:
Może trochę w obronie Galakty wystąpię. Z tego co wiem gry sprowadzane są z Chin. Największym problemem w moim przekonaniu są odprawy celne, oraz pośrednio transport morski. Szczególnie w kontekście rozładunku i odpraw mogą się pojawić opóźnienia. Były już czasami deklarowane terminy dostaw, które następnie były przekładane z różnych powodów. Zawsze po czymś takim pojawiały się głosy krytyki. Widocznie nauczona tym doświadczeniem Galakta woli nie składać obietnic których nie może w 100% zagwarantować.

Kontener płynie z Chin ca. 5 tygodni. Odprawa celna nawet z dopuszczeniem do obrotu to 1 dzień - jeśli firma robi to po raz enty nie powinno być żadnych problemów z żadnymi certyfikatami (np. CE) czy innymi brakami dokumentacyjnymi - f-ry, świadectwa pochodzenia etc.. Dystrybucja - tu się nie wypowiadam, bo różne produkty cechują się różną formą dystrybucji - nie istotne. Uważam, że jeśli firma wie, że kontener jest tu i tu (tak, można to sprawdzić) i że za tydzień, 2, 3 czy 78 będzie u nas, to chyba można PRZEWIDZIEĆ, czy będzie w terminie, czy nie. Jeśli termin wskazuje I połowę Maja, czyli za 10 dni gra powinna być już w drodze do magazynu głównego ew. w porcie przygotowana do odprawy - jeśli ktoś pisze, że będzie w ciągu 30 dni, to znaczy, że albo jest niekompetentny i nie ma pojęcia gdzie jego towar się znajduje, albo oznacza to, że nie pojawi się w wyznaczonym terminie i najprawdopodobniej spóźni się o tydzień, dwa, milion. Operuję setkami kontenerów i uwierz mi - na tydzień przed dostawą każdemu klientowi jestem w stanie powiedzieć kiedy otrzyma swój towar z dokładnością do jednego dnia a na miesiąc przed dostawą jestem w stanie określić termin przynajmniej w przybliżeniu do jednego tygodnia. W naszym przypadku, na 10 dni przed końcem wskazanego terminu Galakta nie jest w stanie podać nam przypuszczalnego terminu dostawy w przybliżeniu nawet tych durnych 10 dni. Przypominam, że to Galakta a nie jej klienci wskazali termin "I połowa Maja" - wystarczyło napisać "Maj".

Niemniej jednak, pal licho terminowość. Opóźnienia się zdarzają, bywa. Mi głównie chodzi o poziom kontaktu z ludźmi, którzy dają Ci zarobić na chleb a ten jest żenujący (kontakt, nie chleb :) ). Na (nie)pocieszenie mogę tylko powiedzieć, że Galakta w ten sposób traktuje nie tylko nas, "prywatnych" fanów gier, ale również sklepy - znajomy jest właścicielem jednego z takowych na Pomorzu i to co miałem okazję słyszeć nt. Galakty jest po prostu, najzwyczajniej w świecie, totalną porażką. Nie oszukujmy się, gdyby nie wyłączność na FFG taki wydawca nie zagrzałby długo miejsca na rynku.

Możecie mnie zlinczować za te słowa i czepianie się Galakty (lub sama Galakta, może dać mi kolejne ostrzeżenie albo w ogóle bana), ale wydając pieniądze (nie małe) na swoje hobby, chciałbym, oprócz produktu, w którego sprzedaży Galakta jedynie pośredniczy uzyskać także choć minimalne okazywanie szacunku od naszego wydawcy (pośrednika?) za to, że dzięki mnie i wielu mi podobnym mogą utrzymać się na rynku i całkiem, chyba, nieźle prosperować. A ten szacunek chciałbym zobaczyć w komunikacji - nic więcej. To dużo?

Tak czy inaczej, skończmy temat, bo wątpię, czy cokolwiek wniesie i wpłynie na zachowanie Galakty wobec nas. Oczywiście, obym się mylił.

Michal - Sro 06 Maj, 2015

Moje odpowiedzi były ogólne, a nie odnosiłem się do poszczególnych pojedynczych pytań konkretnych osób.

W związku z tym, że zaproponowana i stosowana przez nas dotychczas forma informowania o nadchodzących drukach nie do końca się sprawdziła, dziś bądź jutro, działy Nowości oraz Zapowiedzi na naszej stronie zostaną zaktualizowane o ikony informujące o statusie poszczególnych produkcji.

Poniżej prezentujemy legendę opisującą ich znaczenie:

Cytat:

XXXX – W przygotowaniu
Zakładany termin premiery jest w tym okresie najbardziej narażony na przesunięcie. Od partnera odpowiedzialnego za koordynację produkcji otrzymaliśmy informację o „przewidywanym terminie produkcji”, na podstawie którego oszacowaliśmy datę premiery naszej edycji. W związku z tym, że w druku uczestniczy wiele krajów, które muszą przygotować tłumaczenie oraz swoje pliki, każde opóźnienie czy też problem jednego z nich wpływa na czas rozpoczęcia produkcji wszystkich jej uczestników. Oznacza to, że ostateczny termin premiera może znacząco różnić się od podanego pierwotnie.

XXXX – W produkcji
Gra jest obecnie produkowana – drukowane są elementy papierowe, przygotowywane są elementy plastikowe oraz drewniane. Opóźnienie w produkcji jednego z elementów (problemy techniczne, błędy itd.) wpływają na ostateczny termin zakończenia całej produkcji. Ponadto, po zakończeniu produkcji, gotowa gra często musi zostać przedłożona ewentualnemu licencjodawcy do ostatecznej akceptacji. Wszelkie problemy na tym etapie mogą przyczynić się do sporych opóźnień sięgających 1-3 miesięcy.

XXXX – W transporcie
Gra jest wyprodukowana, zaakceptowana przez licencjodawcę i obecnie trwa jej transport do naszych magazynów. W związku z tym, że większość naszych produkcji ma miejsce w Chinach, podana data premiery została opracowana w oparciu o szacunkową datę dotarcia kontenera do naszych magazynów, otrzymaną od firmy transportowej. Ewentualne opóźnienia na tym etapie mogą być związane z frachtem morskim, odprawą celną lub transportem kołowym do naszej siedziby (nie uwzględniając przy tym sytuacji nadzwyczajnych) i mogą wynosić około 2 tygodnie.

XXXX – W magazynie
Gra znajduje się już w naszym magazynie i czeka na oficjalną premierę. Data premiery jest praktycznie pewna. Jedyne opóźnienie może zaistnieć w sytuacji gdy licencjodawca zdecyduje się na zmianę wcześniej zaplanowanej daty premiery.

Ikony przy odpowiednich produkcjach będziemy aktualizować po otrzymaniu stosownych informacji od naszych partnerów.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że często nasze odpowiedzi są bardzo ogólne, ale większość etapów nie jest koordynowana przez nas, w związku z czym nie mamy wpływu (a czasami także informacji) o każdym problemie, który zaistniał lub zaistnieje, o czym wielokrotnie już pisaliśmy.

Np. w przypadku XCOM czekamy na aktualizację aplikacji, która nie jest przygotowywana przez nas, a przez programistów FFG, dlatego tez w przypadku tej gry nie możemy obecnie podać dziennej daty premiery.

Szaweł - Sro 06 Maj, 2015

Można by się przyczepić, że to na odpierdziel żebyśmy się nie czepiali, aaaaaaaaaale się nie przyczepię, bo widzę postępy. Można już (mniej więcej) ocenić co się kiedy pojawi, także jest to zdecydowanie, krok do przodu.

Michale, rozumiem, że wraz z aktualizacją ikon po otrzymaniu odpowiednich informacji będziecie również aktualizować przybliżoną datę?

Ad. XCOMu - Twoja informacja wiele tłumaczy - dziękuję.

aramir - Czw 07 Maj, 2015

A Game Of Thrones LCG 2.0 +1
sqb1978 - Czw 07 Maj, 2015

Ja jeszcze powrócę do pytania o DnŻ:
nie chodziło mi o nową falę, tylko to kiedy poprzednia trafi do sklepów? (ta z Descent: Zapomniane Dusze oraz WP:LCG Kłopoty w Tharbadzie i Nîn-in-Eilph)

Damet - Pią 08 Maj, 2015

Podoba mi się nowa forma informowania Nas o statusie produktów firmy Galakta. Czy istnieje możliwość stworzenia tego samego dla DnŻ ? I nie chodzi mi tutaj o rozdrabnianie się na każdy produkt z osobna. Tylko np. DnŻ - Maj, itd. :)
rhcorvin - Pią 08 Maj, 2015

Właśnie ściągnąłem aplikacje xcom z AppStore i jest cała po polsku wiec chyba skończyli ja. Tak wiec czekamy na xcom😀
Cthulhou - Pią 08 Maj, 2015

Z Google Play wynika, że tłumaczenie dodane było już 20 kwietna :) No to chyba problem w komunikacji Galakty z FFG.
Michal - Pią 08 Maj, 2015

@Szaweł - aktualizacja informacji o naszych nowościach/dodrukach ma teraz planowo składać się nie tylko ze zmiany ikony, ale także zaktualizowania ikon.

Cały czas czekamy, aż nasza najnowsza (zamknięta) fala DnŻ będzie gotowa do odbioru w USA, co ma mieć miejsce już niedługo. Liczymy, że dodatki uda się nam rozesłać do wszystkich sklepów przed końcem maja.

Aplikacja XCOM - obecnie udostępniona przez FFG aplikacja nie jest finalną w wersji polskiej i zawiera elementy, które muszą zostać zaktualizowane (tak naprawdę, nie powinna ona być jeszcze w ogóle dostępna). Według ostatnich informacji, które otrzymaliśmy, powinno to nastąpić do końca miesiąca (i to uwzględniając m.in. 10-dniowy okres na akceptację aplikacji przez AppStore).

rhcorvin - Pią 08 Maj, 2015

Sprawdziłem dokładniej i potwierdzam że nie jest ona kompletnie spolszczona. Znalazłem np jeden błąd a mianowicie brak literki "z" w jednym zdaniu. Może jest więcej nie przyglądałem się dokładnie. Natomiast to co nie jest spolszczone to obrazki pokazywane w trakcie np samouczka opis jest w pl natomiast na obrazku widać karty z angielskimi tytułami.

Na stronie zmieniliście ikonę co do xcom i z opisu ikony wynika że znacie termin premiery możecie go podać dokładniej ? Czy może jest to właśnie związane z tym oprogramowaniem nie zaktualizowanym do końca co powoduje że nie znacie daty premiery jednak ?

rhcorvin

Morsereg - Pią 08 Maj, 2015

Muchale mam takie pytanie.
czy zmiana statusu z "w produkcji" do "w transporcie" jest rozna dla roznych gier?
napisales o opznieniach wynikajacych z problemow technicznych. a zakladajac, ze wszystko idzie zgodnie z planem? czy mozna by w tym momencie poznac date ile mniej wiecej to zajmuje? to tez by wplynelo na to, ze wiedzielibysmy ile min. by trzeba poczekac na upragniony produkt.

Drow - Pią 08 Maj, 2015

rhcorvin napisał/a:
Sprawdziłem dokładniej i potwierdzam że nie jest ona kompletnie spolszczona. Znalazłem np jeden błąd a mianowicie brak literki "z" w jednym zdaniu. Może jest więcej nie przyglądałem się dokładnie. Natomiast to co nie jest spolszczone to obrazki pokazywane w trakcie np samouczka opis jest w pl natomiast na obrazku widać karty z angielskimi tytułami.

Na stronie zmieniliście ikonę co do xcom i z opisu ikony wynika że znacie termin premiery możecie go podać dokładniej ? Czy może jest to właśnie związane z tym oprogramowaniem nie zaktualizowanym do końca co powoduje że nie znacie daty premiery jednak ?

rhcorvin

A mozesz przeczytac najnowszego niusa ze strony Galakty?
Tam jest wszystko opisane...

Interqba - Pon 11 Maj, 2015
Temat postu: Codottiere - dodruk?
Jest jakakolwiek szansa na dodruk gry Condottiere???
Buczek79 - Pon 11 Maj, 2015

Witam czy cos wiecej wiadomo w sprawie Descent: Heirs of Blood (książka z kampanią).
Pozdrawiam

kamron6 - Pon 11 Maj, 2015

Witam, jak stoi sytuacja z Zagładą Atlantydy? Słyszałem, że kiedyś miała być/była wersja "ulepszona". Będzie druk ulepszonej wersji dla Polski czy lepiej kupować to co jest obecnie w sklepach?
Wallenstein - Sro 13 Maj, 2015

W sumie nie wiem czy ktoś ostatnio pytał/odpowiadał, ale czy w związku z planem wydania przez KOSMOS gry ANDOR w języku ENG będzie szansa na dodatki po polsku?
Szaweł - Sro 13 Maj, 2015

Wallenstein napisał/a:
W sumie nie wiem czy ktoś ostatnio pytał/odpowiadał, ale czy w związku z planem wydania przez KOSMOS gry ANDOR w języku ENG będzie szansa na dodatki po polsku?

Wprawdzie nie posiadam "Andor'a", ale zastanawiam się nad zakupem i chętnie podpiszę się pod tym zapytaniem. Gry, które kupuję zawsze staram się uzupełniać wszystkimi możliwymi dodatkami i przypuszczam, że odpowiedź na to pytanie rozjaśni sytuację z ew. zakupem podstawki.

Semigod - Czw 14 Maj, 2015

Wciąż bez odpowiedzi pozostało pytanie o Deep Realms do Talismana. Wiadomo, że będzie to POD ale kiedy wyjdzie... Jest szansa, że w tym roku?
rhcorvin - Pon 18 Maj, 2015

Przeczytałem wiadomość odnośnie xcomu i rozumiem. Natomiast zastanawia mnie jedna rzecz 15 maja pojawiła się aktualizacja dodająca do aplikacji język niemiecki. Więc spojrzałem na historię aktualizacji i okazuje się że do każdego języka jest tylko jedna aktualizacja. Czy są jakieś bliższe informacje o terminie bo to trochę śmieszne aby gra planszowa nie mogła być sprzedana skoro aplikacja jest i działa :( .
rozanna_roz - Pon 18 Maj, 2015
Temat postu: Andor
Podłączam się do pytania o Legendy krainy Andor. Czy będą dodatki ? Gra oczarowała mnie, moich znajomych i rodzinę. Z niecierpliwością oczekujemy na dodatki, których w języku niemieckim już kilka wyszło (duży ponownie z 2-stronną planszą oraz mniejszy jak i zestaw nowych postaci). Niestety gra ma bardzo dużo tekstu co jest jej niebywałym urokiem ale tłumaczenie tego wszystkiego zwłaszcza z j. niemieckiego nas przerasta.
Dlatego bardzo nam zależy aby chociaż 1 mały dodatek wyszedł po polsku bo po około 20 grach, wykorzystaniu wszystkich dostępnych dodatków na stronie oraz kilku autorskich gre zna się na pamięć i kusi o dodatek z nowymi przeciwnikami postaciami itp.

Szaweł - Czw 21 Maj, 2015

Imperium Atakuje, Drakon, Star Wars: Armada – I fala dodatków:

Czas tranzytu z Chin do Polski to około 5 tygodni. Czyli licząc od dziś, powiedzmy 25 czerwca, odprawa celna, transport do magazynu, transport do sklepów... Gry są nadal w produkcji (informacje są przecież aktualne), więc czas transportu się jeszcze nie rozpoczął - jesteście pewni terminu "Czerwiec 2015"?

Ash - Pią 22 Maj, 2015

Angielską wersję dodatków do Armady można już w Polsce kupić, oczywiście -jak zwykle - nie u oficjalnego dystrybutora. Kolejne brawa dla Galakty!
Crane - Pią 22 Maj, 2015

Ash napisał/a:
Angielską wersję dodatków do Armady można już w Polsce kupić, oczywiście -jak zwykle - nie u oficjalnego dystrybutora. Kolejne brawa dla Galakty!

Również brawa dla Ciebie za nieczytanie co piszą pracownicy Galakty o tym że ich sklepik jest na samym końcu jeśli chodzi o priorytety rozsyłania towaru.

Ash - Pią 22 Maj, 2015

Crane napisał/a:
Ash napisał/a:

Również brawa dla Ciebie za nieczytanie co piszą pracownicy Galakty o tym że ich sklepik jest na samym końcu jeśli chodzi o priorytety rozsyłania towaru.

A co to mnie obchodzi? Niech właściciel łyka takie wytłumaczenia.
No bo w takim układzie po co mi Galakta?

Crane - Pią 22 Maj, 2015

Ash napisał/a:
Crane napisał/a:
Ash napisał/a:

A co to mnie obchodzi? Niech właściciel łyka takie wytłumaczenia.
No bo w takim układzie po co mi Galakta?

No ja też nie wiem po co Ci Galakta skoro możesz kupić te dodatki w innych sklepach, przy okazji pewnie taniej.

Damet - Pią 22 Maj, 2015

Galakta jest po to nam potrzebna, zeby w naszych ulubionych sklepach gry firmy FFG byly po polsku. :-)

I pytanko do Galakty: Nadchodzi nowy miesiac. Jakie plany odnosnie DnZ do Descenta? Moze bedzie mozliwosc wydania zestawu kart do M&H? Osobiscie uwazam ze te zestawy wiecej wnosza do rozgrywki niz zestawy poplecznikow :-)

FinekTSC - Sob 23 Maj, 2015

Nie często tutaj piszę, choć śledzę temat, ale muszę zgodzić się z poprzednikiem. W końcu są po Polsku. Nie tak szybko, jak oryginały (które ja jako wydawca (FFG) też bym puszczał wcześniej, aby na nich zarobić bezpośrednio plus na osobach, która kupią i oryginał i wersję Polską (a znam takie))), ale wydają. Wystarczy odrobina cierpliwości.

Nie mamy obecnie dodatków do Armady? Ale będą za jakiś czas. I stanie się nam coś złego? Można w tym czasie zagrać w coś innego. Przez Rebel.pl zakupiłem DnZ Descenta, co ma być drukowany "pod koniec maja". I nie narzekam, że mogę mieć Zapomniane Dusze po Angielsku już teraz.... Nie umawiam się z kolegami, że "zagramy w to 31 maja". Umówię się z nimi, jak przyjdzie.

Tak samo mam już podstawki dwie Armady i czekam na 1 falę, aby kolejny VSD, FRG i CRV dokupić. I wiem, że Galakta je wyda. Bez Galakty nie miałbym ich po Polsku prawdopodobnie w ogóle. Tak samo XCOM. Znam kumpla co nie wytrzymał i kupił Angielską wersję. Zagrałem z tą nieskończoną aplikacją (tu wielkie brawa, że choć nie miała ukazać, to ukazała się. Bez Galakty by jej nie było). Fajna. Czekam na Polską. Na Rebelu były dodatkowe kości do SW: Imperial Assault. Dokupiłem je, bo wiem, że Descenta, że będą potrzebne. Gry jeszcze nie ma po Polsku. I co z tego? Nie narzekam, że "Galakta zawala terminy, inni mają, a ja nie". I co z tego, że później, niż wersje angielskie wydadzą? Ważne, że w ogóle! Że te fajne gry będą wydane po Polsku!

Wielkie brawa dla Galakty za ich pracę!

aryss - Sob 23 Maj, 2015

FinekTSC napisał/a:

Nie mamy obecnie dodatków do Armady? Ale będą za jakiś czas. I stanie się nam coś złego? Można w tym czasie zagrać w coś innego.

Gracze turniejowi jednak odczuwac beda opoznienie w falach.

MsbS - Sob 23 Maj, 2015

aryss napisał/a:
FinekTSC napisał/a:

Nie mamy obecnie dodatków do Armady? Ale będą za jakiś czas. I stanie się nam coś złego? Można w tym czasie zagrać w coś innego.

Kolejny dowód, że zbyt poważne traktowanie gier szkodzi. Nie dość że każda przegrana boli 2x mocniej, to jeszcze opóźnienia człowiekowi podnoszą ciśnienie. To ja już wolę być niedzielnym keżualem niż uber pro napinaczem z wrzodami żołądka...

PS. czytelniku, jeśli wziąłeś ten wpis na poważnie i uraził Cię, to wiedz, że coś się dzieje :-)

Lunar - Pon 25 Maj, 2015

Czy Czarna Koza z Lasów do Horroru w Arkham pojawiłaby się jeszcze w tym roku? :)
FinekTSC - Pon 25 Maj, 2015

MsbS napisał/a:
aryss napisał/a:
FinekTSC napisał/a:

Kolejny dowód, że zbyt poważne traktowanie gier szkodzi. Nie dość że każda przegrana boli 2x mocniej, to jeszcze opóźnienia człowiekowi podnoszą ciśnienie. To ja już wolę być niedzielnym keżualem niż uber pro napinaczem z wrzodami żołądka...

PS. czytelniku, jeśli wziąłeś ten wpis na poważnie i uraził Cię, to wiedz, że coś się dzieje :-)

Tak jak pisałem. To zagrać turniej w coś innego w tym czasie (choćby w X-Winga). I problem z głowy.

Podobnie jak MsbS jestem "keżualem" i nigdy nie rozumiałem "uber pro napinactwa". Kilka(naście) lat temu było podobnie z grami komputerowymi. Polskie edycje wychodziły później, niż zagranicą. I znałem wiele osób, co "musi spiracić najnowszego enefesa, bo w USA już w niego grają/kumpel kupił jak był za granicą (<=w to akurat jakoś nie wierzyłem, bo mam wrażenie, że on też sobie ściągnął)". Może to wina, że jestem już bliżej 30 i "w moich czasach" nawet na zakup gry komputerowej w sklepie wysyłkowym czekało się 2 tygodnie. Grywałem w planszówki, gdy na skończenie gry czekało się tygodnie. Co prawda na granie gry strategiczne wysyłając ruchy pocztą nie załapałem się, ale potrafię je docenić. Uczyło to cierpliwości i delektowania się grą. A nie, że "Hurra kupiłem nowy statek", a dwa tygodnie później "Ten statek? To stary złom. Odkąd wyszedł hipernowy, to ten można wywalić do kosza".

Ehh... Patrzę na swój post i widzę starego dziadka z tekstem "za moich czasów"... Ale coś w tym chyba jest. Dziś widzę, że ludzie gonią. Wszystko musi być teraz/już/jak najszybciej. I jeszcze jak najlepsze. I tylko stres się z tego rodzi. Ja tam wolę spokój. Nawet jak mój ulubiony okręcik w Armadzie okaże się "słabo zbalansowany/za drogi/nieturniejowy", ja go wystawię. Bo gram dla zabawy.

W turnieju W40k ludzie dziwili się, że mój Landraider miał działa laserowe "kanonicznie". Czyli bardziej z tyłu. "Ale to powoduje, że tracisz pół cala (chyba) zasięgu!/Takie zbudowanie pojazdu to noobostwo!/Widać, że nie umiesz grać". Prouberowcy uznawali mnie za osobę, co nie umie grać. Owszem. Zaliczyłem 1 wygraną, 1 remis i z 10 porażek podczas grania turniejowego. Ale każda gra była ciekawa, z niektórych pisałem opowiadania. I bawiłem się grą, a nie stresowałem.

Ps. wybaczcie tak długo offtopic, jakoś tak się rozgadałem.

ozoq - Pon 25 Maj, 2015

Pojechałeś nostalgią. :)
Ty możesz przekonywać turniejowca, a on Ciebie. Macie dwa odmienne podejścia do gry i nie ma tego lepszego. Ja jestem gdzieś pomiędzy i zarówno drażnią mnie opóźnienia wydawnicze (szczególnie jak gram angielskim Conquestem na turniejach i do polskiej wersji już się ukazał dodatek a ja na swój mam czekać tydzień dłużej i muszę zdecydować czy iść na turniej z mniejszymi szansami czy iść dopiero za tydzień. Ale też drażnią mnie osoby, które z grymasem dawno nie oddanego stolca recytują z pamięci adnotacje do zasad do opcjonalnych reguł pomocniczego podręcznika.
To jak gramy i w jakim towarzystwie zależy w dużej mierze od nas, ale opóźnienia w wydaniu z winy wydawcy czy błędy na kartach to już zupełnie coś innego. Bo za to drugie muszę/ mogę płacić pieniędzmi, które też zależały od jakości mojej pracy. I też jestem oceniany za moją pracę i tak samo oceniam pracę innych.

FinekTSC - Pon 25 Maj, 2015

ozoq napisał/a:
Pojechałeś nostalgią. :)

No, sam to widzę :) Jak czytam posta (mojego oczywiście) to widzę dziadka z brodą, co mówi "za moich czasów..." :)

ozoq napisał/a:
To jak gramy i w jakim towarzystwie zależy w dużej mierze od nas, ale opóźnienia w wydaniu z winy wydawcy czy błędy na kartach to już zupełnie coś innego. Bo za to drugie muszę/ mogę płacić pieniędzmi, które też zależały od jakości mojej pracy. I też jestem oceniany za moją pracę i tak samo oceniam pracę innych.

AMEN

strefamtg - Czw 28 Maj, 2015

Doczekamy się polskiej wersji
https://www.fantasyflight...great-devourer/
oraz
https://www.fantasyflight...decree-of-ruin/ wraz z całym cyklem "Planetfall Cycle"?

drumdaar - Czw 28 Maj, 2015

strefamtg napisał/a:
Doczekamy się polskiej wersji
https://www.fantasyflight...great-devourer/
oraz
https://www.fantasyflight...decree-of-ruin/ wraz z całym cyklem "Planetfall Cycle"?

Doczekacie :)

thorgal83 - Czw 28 Maj, 2015

Witam,

czy wiadomo coś o realizacji DNŻ Posiadłość Szaleństwa - Żółty Znak i Laboratorium ? W sklepie, w którym złożyłem zamówienie pod koniec marca wysyłka miała być na kwiecień/maj. Za chwilę mamy koniec maja, a oni nic nie wiedzą na temat tego, kiedy to ma się u nich zjawić. Również na stronie Galakty żadnej informacji odnośnie planowanej daty.

sqb1978 - Pią 29 Maj, 2015

Dołączam się do pytania o ostatnią falę DnŻ. Czekam na dodatki do Descent i WP LCG.
mord - Pią 29 Maj, 2015

Również pytam kiedy zacznie się wysyłka DnŻ do Descenta?
Bogus_law - Nie 31 Maj, 2015

Czy Nexus Ops jest może w u Was w kręgu zainteresowania ?
panbary - Pon 01 Cze, 2015

Czy rozważają Państwo wydanie Battlelore'a 2nd edition?
oskar - Pon 01 Cze, 2015

Czy jest szansa na wydanie w tym roku cyklu "Angmar Awakened" PL do Władcy Pierścieni LCG czy trzeba się raczej przygotować na 2016 rok?

Czy jest szansa na wydanie w 2015 roku koszmarnych talii do cyklu dwarrowdelf oraz do obydwu dużych dodatków "Hobbit" do Władcy Pierścieni LCG?

Michal - Pon 01 Cze, 2015

Tym razem pierwszy poniedziałek miesiąca wypada w Dzień Dziecka, dlatego mam nadzieję, że wiele z moich odpowiedzi będzie dla Was idealnym prezentem z tej okazji.

Jeśli chodzi o obecny system aktualizowania informacji o drukach/dodrukach, to dla każdej pozycji, po otrzymaniu nowych informacji, aktualizujemy zarówno ikonę, jak i szacowaną na dany moment datę premiery. Tutaj jedna uwaga – dopóki nie będziemy wiedzieli, że gra jest wyprodukowana i zaakceptowana do transportu nie będziemy podawali dokładniejszych dat, ponieważ szanse na to, że będą nieadekwatne, byłyby zbyt wielkie.

Przechodząc jednak do konkretnych pozycji

GRY PLANSZOWE

XCOM
Jak już na pewno wiecie, dziś rozpoczęliśmy wysyłkę gry do sklepów. W piątek popołudniu aplikacja w wersji na Androida została zaktualizowana, co usunęło kilka poważnych błędów, które miały miejsce w odniesieniu do wersji zlokalizowanych. Wersja dostępna na stronie www również ma niebawem zostać zaktualizowana. Najdłużej przyjdzie poczekać na aktualizację dla urządzeń z systemem iOS, ponieważ, zgodnie z polityką Apple, wszelkie aktualizacje muszą zostać zweryfikowane i zaakceptowane, AppStore ma na to 10 dni. Dlatego spodziewamy się, że aplikacja w wersji dla fanów nadgryzionego jabłka powinna być dostępna w ciągu 2 tygodni.

Descent: Heirs of Blood
Tak, planujemy wydanie tej książki w języku polskim. Jednak, m.in. ze względu na mnogość tekstu z niej zawartego, na razie nie mogę podać innego terminu dostępności jak ten rok.

Descent Hero & Monster DnŻ
Cały czas mamy w planach te zestawy i mamy nadzieję je zaoferować Wam w kolejnej fali DnŻ, która wstępnie planowana jest na lipiec (zbieranie zamówień). Jednak traktujcie tę datę jako bardzo wstępną, ponieważ chcemy najpierw wypracować z FFG o wiele lepsze rozwiązanie w zakresie produkcji naszych DnŻ, aby uniknąć opóźnień, które ostatnio mają miejsce.

Horror w Arkham – Black Goat of the Woods
Jak zwykle powiem tylko tyle, że macki są u nas mocne, a i Kult Tysiąca Młodych jest nam bliski ;)

Star Wars Armada
I fala dodatków do Armady będzie jest spodziewana na 14.07.Jest to najwcześniejsza data, w której dodatki w wersji zlokalizowanej mogły być dostępne – m.in. z powodów produkcyjnych i licencyjnych. Doskonale rozumiemy stanowisko osób grających turniejowo, ale w przypadku niektórych produktów wersje zlokalizowane po prostu są dostępne później i obecnie nie ma możliwości zmiany tej sytuacji.

Talisman Deep Realms
Dodatek ten planujemy zaoferować Wam w najbliższej fali DnŻ (więcej o niej, przy Descent: Hero & Monster).

Zagłada Atlantydy
Obecnie nowa, poprawiona wersja Zagłady Atlantydy jest dostępna jedynie w angielskiej wersji językowej.
W tym miesiącu opublikujemy na naszej stronie jej instrukcję w wersji PL, aby wszyscy polskojęzyczni fani tej gry mogli w nią swobodnie grać. Nie planujemy jednak w najbliższym czasie przygotowywać osobnego, polskojęzycznego wydania.

Condottiere
Na razie nie planujemy dodruku tej pozycji.

Nexus Ops, BattleLore 2. Edycja, Legendy Krainy Andor – dodatki
Obecnie nie planujemy przygotowania polskich wersji tych pozycji, ale nie skreślamy ich definitywnie i niewykluczone, że powrócimy do nich w przyszłości.

DRUK NA ŻĄDANIE
Niestety, nasze poprzednie zamówienie na wszystkie pozycje DnŻ zostało opóźnione o wiele tygodni. Obecnie pracujemy z naszymi partnerami nad wyjaśnieniem tej sytuacji i uniknięciu jej w przyszłości. Według naszych ostatnich informacji „stare” zamówienie na DnŻ powinno do nas dotrzeć w ciągu półtora tygodnia. Bardzo chcieliśmy przeprosić wszystkich graczy, jak i współpracujące z nami sklepy, za tę sytuację. Z naszej strony już dawno temu zrobiliśmy wszystko co do nas należało, a mimo to pozycje te nie są jeszcze dla Was dostępne. Mamy nadzieję, że w przyszłości nie będzie podobnych problemów.

Nasza oferta na DnŻ jest systematycznie rozwijana i wraz z kolejną falą zamówień są do niej dodawane nowe pozycje. W najnowszej fali chcielibyśmy zawrzeć m.in. najnowszy dodatek PoD do Talismana, pierwsze Descent Hero & Monster Collection, jak i coś nowego dla fanów Władcy Pierścieni LCG.

Cykl Przebudzenie Angmaru jest jak najbardziej planowany w postaci DnŻ, ale pierwsze tytuły z tej linii będą dostępne nie wcześniej, jak po wakacjach.

GRY LCG
Podbój
Wielki Pożeracz został zapowiedziany na naszej stronie w ubiegłym tygodniu, a i na zapowiedź drugiego cyklu powinna pojawić się za jakiś czas.

piwoslaw - Sro 03 Cze, 2015

Czekamy na ostatni dodatek do Horroru, oby macki ne namieszały, przy Czychajacym daly o sobie znać wszystkie karty paktów mają literówkę. Brak y w wyrazie wydać. :(
rafus - Wto 09 Cze, 2015

Czy jest szansa na dodruk dodatku Horror w Arkham - Koszmar w Dunwich PL? Wcześniej padło to pytanie, ale nie umiem znaleźć na nie odpowiedzi.
c08mk - Wto 09 Cze, 2015

Czy wydawnictwo zrobi update do samodzielnego wydruku do Dungeonquest: Smocze Lochy tak jak to zrobiło FFG Player Resources?
Mortalo - Wto 09 Cze, 2015

Przyłączę się do pytania rafusa. Wygląda na to, że Dunwich już znikło z Polskich sklepów (przynajmniej internetowych).
sqb1978 - Czw 11 Cze, 2015

Michal napisał/a:
Według naszych ostatnich informacji „stare” zamówienie na DnŻ powinno do nas dotrzeć w ciągu półtora tygodnia. Bardzo chcieliśmy przeprosić wszystkich graczy, jak i współpracujące z nami sklepy, za tę sytuację.

Jakaś aktualizacja w tym temacie? 1,5 tygodnia minęło.

Michal - Pią 12 Cze, 2015

Niestety, mamy w odniesieniu do DnŻ dwie informacje - dobrą i złą.

Dobra jest taka, że stare zamówienie na DnŻ w końcu do nas dojechało i od dziś rozpoczęliśmy już jego wysyłkę do sklepów, oraz osób, które złożyły zamówienia w naszym sklepie internetowym.

Zła natomiast jest taka, że nie znalazły się w nim Zapomniane Dusze, na które czeka najwięcej z Was. Kontaktowaliśmy się już w tej sprawie z FFG i pozycja ta ma do nas dotrzeć w ciągu kolejnych 2-3 tygodni.

W związku z tym opóźnieniem wyślemy dzisiaj wszystkie zamówione i opłacone w naszym sklepiku zamówienia, które zawierają także inne pozycje, natomiast Zapomniane Dusze doślemy do Was osobno, na nasz koszt, zaraz po ich otrzymaniu.

Drow - Pią 12 Cze, 2015

Pakowanie produktu do wysylki do Polski to nie wina Galakty, wiec tutaj zero pretensji z mojej strony.
Dzieki za info.

Damet - Pią 12 Cze, 2015

A czy przypadkiem Zapomniane Dusze nie beda plynac tym samym transportem co Gniew Natury ?
mohomor - Sob 13 Cze, 2015

czy wydanie Forbidden Stars w wersji PL jest w ogóle brane pod uwagę?
rhcorvin - Nie 14 Cze, 2015

Dzień dobry, mam pytanie odnośnie dodatku do Wojny o Pierścień tzn. Warriors of Middle-earth czy jest jakaś szansa lub jeśli nie to wystarczy prosta odpowiedź nie abym wiedział czy kupować wersję eng
ozoq - Nie 14 Cze, 2015

Dołączam się do pytania o Forbidden Stars. Kiedy zapadnie decyzja co do wersji PL?
Szaweł - Pon 15 Cze, 2015

rhcorvin napisał/a:
Dzień dobry, mam pytanie odnośnie dodatku do Wojny o Pierścień tzn. Warriors of Middle-earth czy jest jakaś szansa lub jeśli nie to wystarczy prosta odpowiedź nie abym wiedział czy kupować wersję eng

Przypuszczam, że Galakta sprawdzi najpierw temat sprzedaży Lords of Middle-earth i jeśli ten się sprawdzi to wtedy podejmą decyzję o Warriors'ach. Mogę się oczywiście mylić i może się okazać, że zaraz pojawi się news. Gdyby tak było - petarda, biorę oba.

Morsereg - Pon 15 Cze, 2015

ozoq napisał/a:
Dołączam się do pytania o Forbidden Stars. Kiedy zapadnie decyzja co do wersji PL?

odpowiedz Galakty z FB
Obecnie możemy powiedzieć tylko tyle, że tytuł ten znajduje się w kręgu naszych zainteresowań.

ozoq - Czw 18 Cze, 2015

Bardzo się cieszę z zapowiedzi i ustawiam w kolejce po zakup. :)
moonman - Sob 20 Cze, 2015

Podstrona dot. Osadników z Catanu doczekała się aktualizacji:
http://galakta.pl/gry/gry...anu/?postTabs=1

widzę, że prezentowane są wszystkie rozszerzenia (także 5/6) z nowymi wzorami pudełek.
Czy to oznacza, że planowany na ten rok dodruk będzie miał nowy design?
Co z kompatybilnością dodatków 5/6 do obecnego tzw. "plastikowego" wydania? (jeśli w końcu zobaczą światło dzienne :wink: )

KamC - Sob 20 Cze, 2015

Kiedy druga edycja LCG Gra o Tron doczeka się podstrony/podforum?
soban - Nie 21 Cze, 2015

Będzie możliwość powtórnego zakupu dodatku do Chaosu w Starym Świecie ? Rogaty szczur w wersji angielskiej jest dostępny wszędzie,a po polskim wydaniu nie ma śladu podczas, gdy podstawkę można zakupić w większości sklepów od ręki.
Bary - Pon 22 Cze, 2015

moonman napisał/a:

widzę, że prezentowane są wszystkie rozszerzenia (także 5/6) z nowymi wzorami pudełek.
Co z kompatybilnością dodatków 5/6 do obecnego tzw. "plastikowego" wydania? (jeśli w końcu zobaczą światło dzienne :wink: )

Z tego opisu wynika, że nowa edycja będzie się rożniła od poprzedniej plastikowej jedynie grafiką pudełka i nazwą:
http://www.escapistmagazi...For-New-Edition

JareQ - Wto 23 Cze, 2015

Właśnie przeczytałem newsa o "Czarnej Kozie z Lasu" :)

Wszystko super, tylko zmartwił mnie trochę fragment jakoby domknięty zostawał cykl.
Moim zdaniem nic bardziej mylnego, brakuje przecież jeszcze II edycji Klątwy Czarnego Faraona.

Druga edycja dużo zmienia, nie mówiąc już nawet, że część dodatków z "Miskatonic" jest zdaje się grywalnych tylko z tą wersją.

Powiedzcie, że planujecie jeszcze wydanie poprawionego Faraona...

Argumentem za jest również oczywiście to, że pierwszej wersji już od dawna się w żadnym sklepie nie kupi.

Proszę o nieunikanie odpowiedzi ;)

Lunar - Wto 23 Cze, 2015

Podbijam, też zwróciłem uwagę na ten fragment i zastanawiam się na ile jest on figurą retoryczną, zabiegiem marketingowym, a na ile deklaracją przekreślającą wydanie Czarnego Faraona, który ma nowe żetony i talie i mechanikę.

Ja osobiście Horror w Arkham poznałem dość późno (kiedy wychodziło Innsmouth) i do dziś nie zakupywałem starego Farona (wręcz staje się powoli coraz mniej dostępny) i liczę na nowego :)
Talie z Miskatonic nie mogą się marnować.

pontiak - Wto 23 Cze, 2015

Bary napisał/a:
moonman napisał/a:

Z tego opisu wynika, że nowa edycja będzie się rożniła od poprzedniej plastikowej jedynie grafiką pudełka i nazwą:
http://www.escapistmagazi...For-New-Edition

Kiedy możemy spodziewać się dodatków 5/6, skoro pojawiły się na stronach Galakty.

hsiale - Wto 30 Cze, 2015

Galakta napisał/a:
Kolejną falę zamówień, w której zamawiać będzie można wszystkie produkty z oferty Druku na Żądanie, planujemy na czerwiec tego roku.
Coś już wiadomo? Czerwiec się kończy :)
Buczek79 - Pon 06 Lip, 2015

Mamy 06.07.2015r. a "sprawozdania comiesięcznego" ni widu ni słychu
Borin - Pon 06 Lip, 2015

Buczek79 napisał/a:

trzeba było to napisać o 0:01 :wink: - trochę luzu proponuję:)

Chrostek84 - Pon 06 Lip, 2015

Czy jest szansa i kiedy na wydanie następujących tytułów:
1. Gates of Arkham
2. Klątwa Czarnego Faraona 2 edycja

Kiedy będą następne pozycje w opcji Druku na żądanie?

Borin napisał/a:
Buczek79 napisał/a:

Luz był do wczoraj teraz jest spina

Szaweł - Pon 06 Lip, 2015

Buczek79 napisał/a:
Borin napisał/a:
Buczek79 napisał/a:

Luz był do wczoraj teraz jest spina

Nie jestem z tych co bronią Wydawnictwo choćby nie wiem co, wręcz przeciwnie, ale kolega Borin ma rację. Info ma być w pierwszy poniedziałek miesiąca, a ten się jeszcze nie skończył. Mogę Ci jednak obiecać, że jak dziś żadnego info nie będzie, to będę pierwszym, który będzie Ci wtórował ;)

aaaaa w 1 poniedziałek hmmm tego nie wiedziałem sorry ze gonie
maroflo - Pon 06 Lip, 2015
Temat postu: Gates of Arkham
Też dołączam się z pytaniem o dodatek Gates of Arkham!
esiu1986 - Pon 06 Lip, 2015

Witam,

mam pytanie odnosnie koszmarnych talii do Wladcy LCG. Czy Galakta ma planuje wydanie WSZYSTKICH dodaktow w trybie koszmarnym po polsku w systemie DnZ? Mam wszystkie ktore ukazaly sie do tej pory. Idealnie byloby miec po trzy warianty rozgrywki ( latwy, normalny i koszmarny) dla kazdego scenariusza.

Jezeli chodzi o wydawanie malych dodatkow i duzych ( Saga + Deluxe expansions) to macie ode mnie duzy plus.
Pasuje jedynie przyspieszyc wydawanie koszmarnych talii wtedy jak dla mnei byloby idealnie.

Bede wdzieczny za informacje i nie ukrywam ze z niecierpliwoscia czekam na nowe wiadomosci o mojej ulubionej karciance.

kowal85 - Pon 06 Lip, 2015

Również czekam na jakieś info o Gates of Arkham.

Michał pisał w tym temacie, że napewno ma być :-)

Michal - Pon 06 Lip, 2015

Widać, że wielu z Was z niecierpliwością wyczekuje naszych comiesięcznych raportów. Dobrze o tym wiedzieć - przyjemniej przygotowuje się coś, wiedząc, że ktokolwiek to czyta :)

A więc, pora przejść do sedna:

GRY PLANSZOWE

Osadnicy z Catanu, a raczej CATAN 2015
W tym roku marka CATAN przechodzi pewien lifting, z okazji 20-lecia gry. Jego efektem jest m.in. to, że od teraz na całym świecie gra będzie nazywać się CATAN, a nie Osadnicy z Catanu. Z tej okazji delikatną modyfikację przechodzi szata graficzna gry przy czym największa zmiana dotyczyć będzie okładek poszczególnych pozycji w serii. Same elementy przejdą coś w stylu minimalnego liftingu, a nie wielkiej zmiany.

Z tej okazji drukować będziemy wszystkie dotychczasowe dodatki i rozszerzenia, w tym te dla 5/6 graczy. Możliwe, że nie wszystkie, ponieważ w tej kwestii jesteśmy uzależnieni od druków międzynarodowych.

Ważna informacja dla posiadaczy naszego ostatniego, plastikowego wydania: Najnowsze dodatki i rozszerzenia BĘDĄ PASOWAĆ do plastikowej wersji Osadników z Catanu!

Produkcja poszczególnych pozycji z serii jest już mocno opóźniona, dlatego odnośnie dostępności możemy powiedzieć tylko tyle, że mają być one dostępne sukcesywnie, w ciągu najbliższych miesięcy.

Forbidden Stars
Dla tych co śledzą naszą stronę internetową, odpowiedź na pytanie o polską wersję tej gry jest już znana - Będzie! Na chwałę Imperatora!

Horror w Arkham - Klątwa Czarnego Faraona II edycja
Jak już wielokrotnie wspominałem, macki są u nas silne - na razie to wszystko, co mogę powiedzieć :)

Wojna o Pierścień - Wojownicy Śródziemia
Obecnie drukowana była jedynie angielska wersja tego rozszerzenia. Dopóki nie otrzymamy oferty od wydawnictwa Ares to trudno nam cokolwiek jednoznacznie powiedzieć, ale dodatek bierzemy pod uwagę.

Znak Starszych Bogów - Bramy Arkham
Macki sa u nas mocne - wypatrujcie wieści na www w tym tygodniu.

Chaos w Starym Świecie - Rogaty Szczur
W tym roku FFG nie planuje dodruku tego dodatku. Czekamy na informację odnośnie planów przyszłorocznych.

Koszmar z Dunwich - dodruk
W tym roku FFG nie planuje dodruku tego dodatku. Czekamy na informację odnośnie planów przyszłorocznych.

DungeonQuest - Smocze Lochy
Dodatkowy plik umożliwiający konwersję starej edycji na nową jest nam znany, ale obecnie, ze względu na prace nad innymi projektami, nie możemy podać nawet przybliżonej daty jego ewentualnego spolszczenia.

Gry LCG
Gra o Tron LCG
Pozycja ta ma już swoją podstronę oraz stosowne podforum.

Druk na Żądanie
W związku ze znacznym opóźnieniem ostatnich dwóch fal zamówień na produkty dostępne w Druku na Żądanie, które wynikły m.in. z wyjątkowo długiego czasu akceptacji plików przez licencjodawców, nie planujemy zbierania kolejnych zamówień dopóki wszystkie dotychczasowe zamówienia nie zostaną w całości zrealizowane oraz nie będziemy mieli 100% potwierdzenia, że wszystkie pliki do nowych pozycji dostępnych w ramach tej oferty nie są w całości zaakceptowane. Niestety najprawdopodobniej oznacza to, że kolejna fala zamówień DnŻ będzie przez nas organizowana w okolicy września.

Władca Pierścieni LCG
Obecnie plan jest taki, aby wydawać w tym systemie wszystkie koszmarne talie, ale będą one wydawane w swoim tempie.
na szczęście do Władcy Pierścieni LCG jest tyle innych dodatków, że miłośnicy gry nie mogą narzekać na niedobór przygód :)

Niestety nie jestem na 100% pewien, czy będę w stanie Wam odpisać na pytania w pierwszy poniedziałek sierpnia. Postaram się to zrobić najpóźniej do drugiego poniedziałku tego miesiąca, dlatego jakby nie było informacji z naszej strony, to proszę o chwilę cierpliwości.

EDIT: Mała aktualizacja, ponieważ przed moim postem pojawiły się nowe zapytania.

ozoq - Pon 06 Lip, 2015

Świetne wieści. :)
pattom - Pon 06 Lip, 2015

Michal napisał/a:

Gry LCG
Gra o Tron LCG

A gdzie ta podstrona ?

Bogus_law - Pon 06 Lip, 2015

Moja mackowo/Cthulhowa dusza cieszy się niezmiernie z tych informacji :D
Mateusz - Wto 07 Lip, 2015

pattom napisał/a:
Michal napisał/a:

Gry LCG
Gra o Tron LCG

A gdzie ta podstrona ?

Podstrona
Dział na forum

Buczek79 - Wto 07 Lip, 2015

Jaka będzie cena za Imperial Assault w polskim wydaniu?
Pozdrówka

c08mk - Wto 07 Lip, 2015

Michal napisał/a:

DungeonQuest - Smocze Lochy
Dodatkowy plik umożliwiający konwersję starej edycji na nową jest nam znany, ale obecnie, ze względu na prace nad innymi projektami, nie możemy podać nawet przybliżonej daty jego ewentualnego spolszczenia.

Z tego wynika, że plik ma szansę na spolszczenie w jakimś dalszym nieokreślonym czasie. Dla mnie jest to sygnał, że mogę kupić grę w wersji PL.
Dziękuję za informację.

leman1800 - Sob 11 Lip, 2015

Relic: Halls of Terra wydacie to po polsku?
ozoq - Sob 11 Lip, 2015

leman1800 napisał/a:
Relic: Halls of Terra wydacie to po polsku?

O to bym się raczej nie martwił. ;)

badbocian - Pią 17 Lip, 2015

Czy wiadomo coś o Battlelore po polsku?Jest szansa, że wyjdzie? Kiedy? Chętnie bym kupił...
Zawojak - Sob 18 Lip, 2015

Czy planowane jest wydanie rozszerzenia do WP:LCG z serii saga: The Land of The Shadow [Kraina Cienia]?
Szaweł - Pon 20 Lip, 2015

badbocian napisał/a:
Czy wiadomo coś o Battlelore po polsku?Jest szansa, że wyjdzie? Kiedy? Chętnie bym kupił...

Z nieskrywaną przykrością, muszę zauważyć, że zgodnie z informacją sprzed trochę ponad półtora miesiąca,

Michal napisał/a:

Nexus Ops, BattleLore 2. Edycja, Legendy Krainy Andor – dodatki
Obecnie nie planujemy przygotowania polskich wersji tych pozycji, ale nie skreślamy ich definitywnie i niewykluczone, że powrócimy do nich w przyszłości.

oraz mailem sprzed niecałego miesiąca...

Mail napisał/a:
Jak już kilkukrotnie informowaliśmy, na chwilę obecną nie planujemy
przygotowania polskiej wersji drugiej edycji Battlelore.

...nie liczyłbym na to.

Oczywiście, jak Galakta zmieni kiedykolwiek zdanie będzie przepetarda, ale nie planowałbym, że gra w polskiej wersji językowej pojawi się kiedykolwiek na naszych pułkach, bo jak to mówią, lepiej się mile zaskoczyć, niż niemile rozczarować.

Bary - Pon 20 Lip, 2015

Zawojak napisał/a:
Czy planowane jest wydanie rozszerzenia do WP:LCG z serii saga: The Land of The Shadow [Kraina Cienia]?

Galakta zapowiedziała jakiś czas temu, że do końca 2015 będzie wydawała wszystkie duże rozszerzenia więc można być spokojnym o LotS. IMO nawet jak w przyszłości WP PL zostanie wstrzymany to saga powinna wyjść do końca.

Zawojak - Pon 20 Lip, 2015

Bary napisał:
Cytat:
Galakta zapowiedziała jakiś czas temu, że do końca 2015 będzie wydawała wszystkie duże rozszerzenia więc można być spokojnym o LotS. IMO nawet jak w przyszłości WP PL zostanie wstrzymany to saga powinna wyjść do końca.

No niby tak, ale zawsze warto się upewnić tak na 100%.

Wallenstein - Sro 22 Lip, 2015

Na kiedy (i czy w ogóle) przewidziany jest dodruk ELDRITCH HORROR?
Embir - Czw 23 Lip, 2015

Pytanie do Galakty. Czy planowane jest wydanie po polsku 3 edycji gry Fury of Dracula? Dzisiaj pojawiła się informacja na stronie FFG o planach wydawniczych - 3 edycja ma zostać wydana w 4 kwartale 2015r.
Szaweł - Wto 28 Lip, 2015

Słabo, że część postaci w podstawce ma figurki a część żetony (ale na to wpływu nie macie) i nie ukrywam, że na bank uzupełnię podstawkę o wszystkie figsy dlatego też jeśli macie już jakieś info napiszcie, proszę, kiedy (miesiąc) możemy się spodziewać pierwszej fali dodatków do SW:IA.

Jako, że naszykowałem się na zakup pełnej serii, w miarę możliwości, dajcie również znać co z kolejnymi figsami i pełnoprawnym dodatkiem.
Byłoby miło, gdyby przy tym tytule sytuacja wyglądała podobnie jak z Armadą i wszystko pojawiałoby się jednocześnie. Przecież, z pewnością, macie świadomość potęgi marki SW, która, znając życie, będzie zapewne chłonięta przez rynek i nie oszukujmy się, część (psycho)fanów, do których ja się akurat nie zaliczam, zamiast czekać, zakupi wszystko w oryginale. Każde więc opóźnienia polonizacji będą skutkowały, późniejszą, słabszą sprzedażą. Ale oczywiście, mogę się tylko mylić... w co mimo wszystko wątpię :cool:

EDYTA: Nie wspominając już o fantastycznym, z marketingowego punktu widzenia, ruchu FFG - czyli wydaniu "Twin Shadows" i 3 kolejnych "Ally and Villain Packs" niemal kilka dni przed premierą nowej części filmu... tylko nie mówcie, że właśnie na ten okres planujecie wcześniej wymienioną pierwszą falę dodatków? :?:

EDYTA2:
http://galakta.pl/cienie-nad-tatooine/

Hell yeah!!! Nie sądziłem, że to kiedyś powiem, ale BRAWO! Brawo Galakta!

Chrostek84 - Sro 29 Lip, 2015

Witam.
Prawdopodobnie zostały zrealizowane już wszystkie dawne zamówienia Druku na Żądanie.
Czy w związku z tym są już plany na kolejną falę dodatków w tym systemie ?
Przypominam, że na wydanie czekają dwa dodatki z cyklu Twórca Pierścienia, jeden scenariusz i mnóstwo koszmarnych talii ( w tym wypadku mamy coraz większy dystans do wersji angielskiej ) to wszystko do gry WP PL LCG oraz dodatek Deep Realms do gry Talisman.

hsiale - Sro 29 Lip, 2015

Chrostek84 napisał/a:
na wydanie czekają dwa dodatki z cyklu Twórca Pierścienia, jeden scenariusz i mnóstwo koszmarnych talii ( w tym wypadku mamy coraz większy dystans do wersji angielskiej ) to wszystko do gry WP PL LCG

A także co najmniej jeden (na dniach będzie pewnie też drugi) dodatek z cykl Przebudzenie Angmaru.

tencogoniema - Czw 30 Lip, 2015

Cytat:
Pytanie do Galakty. Czy planowane jest wydanie po polsku 3 edycji gry Fury of Dracula?

dołączam sie do pytania?

Drow - Pią 31 Lip, 2015

https://www.youtube.com/watch?v=lI-as3z9KiE

Warhammer Quest Adventure Card Game :D

Galakta, musicie to wydac :D

Damet - Sob 01 Sie, 2015

Ja, tradycyjnie zapytam się o plany na ten miesiąc dotyczące DnŻ do gry Descent :)

oraz kiedy wydacie Descent Mists of Bilehall ? :P

00matej00 - Sob 01 Sie, 2015

To i ja dopytam o coś. Czy wydanie Polskiej Wersji GoT ed.2 jest zależne od sprzedaży czy wydacie totalnie wszystko co wyjdzie od FFG po Polsku ?
Sokoov - Sob 01 Sie, 2015

To już Ci mogę powiedzieć, że od sprzedaży :D Jak jesteś zainteresowany grą, to kup polską edycję - dołożysz swoją cegiełkę do procesu wydania całej po polsku. Kupując angielską robisz krzywdę innym ! :wink:
Szaweł - Sob 01 Sie, 2015

00matej00 napisał/a:
To i ja dopytam o coś. Czy wydanie Polskiej Wersji GoT ed.2 jest zależne od sprzedaży czy wydacie totalnie wszystko co wyjdzie od FFG po Polsku ?

Jakieś przecieki masz z FFG odnośnie nowych dodatków GoT 2ed.? Póki co zdaje się, że Galakta wydała wszystkie 2 dodatki :cool:

Sokoov - Sob 01 Sie, 2015

Jemu raczej chodziło o Game of Thrones LCG ;)
00matej00 - Sob 01 Sie, 2015

Dokładnie chodziło o LCG. Ja chętnie kupie Polskie wydanie gdyż jestem zdania że jeżeli coś wyszło w naszym ojczystym języku to należy to kupić i właśnie wesprzeć taką edycję (chyba że cena w stosunku do angielskiej jest zawyzona o kilkadziesiat zlotych badz wydawca nie wyda calosci w PL)
Szaweł - Sob 01 Sie, 2015

Domyśliłem się, że chodziło o LCG, tylko taki już jestem wrednie złośliwy i czepiam się niedomówień :D Sry, taki typ człowieka :twisted:

Przy okazji, żeby całkiem nie offtopować... Galakto zapowiadaj kolejny duży dodatek i kolejne fale Ally Pack'ów do IA! :)

Cread - Sob 01 Sie, 2015

To ja zadam trochę inne pytanie - dlaczego do scenariusza "Stary Las" z Władcy Pierścieni LCG nie została dodana karta bohatera Aragorna z alternatywną grafiką?

Żeby nie było wątpliwości...
spoiler kart

Bogus_law - Nie 02 Sie, 2015

Czy Listy z Whitechapel będą wznowione czy szukać wersji angielskiej ?
Buczek79 - Nie 02 Sie, 2015

https://www.fantasyflight...ts-of-bilehall/ nowy dodatek do descenta czy Galakta będzie to wydawać?
thorgal83 - Nie 02 Sie, 2015

Z okazji zbliżających się comiesięcznych (czemu tak rzadko ?) informacji, mam pytanie odnośnie LOTR LCG:

- czy planujecie wydać dodatek Fog on the Barrow ? - idealnie by się komponował ze Starym Lasem.

- jak wygląda kwestia kolejnych DNŻ - mam tu na myśli kontynuację cyklu Twórcy Pierścienia oraz kolejny zestaw połączony z Zaginionym Królestwem.

Pozdrawiam

Boodzik - Nie 02 Sie, 2015

00matej00 napisał/a:
badz wydawca nie wyda calosci w PL)

Do Netrunnera i Star Wars LCG i nie wydał ;)

verminaard - Nie 02 Sie, 2015

1 - Czy zmienilo się cokolwiek w kwestii dodruku "filarów ziemi" czy nadal nie planujecie dodruku?
2 - Czy planujecie wydać Warhammer Quest - Adventure Card Game od FFG?
3 - Czy Forbidden Stars wyjdzie w tym roku czy 2016?
4 - Kiedy kolejny Druk na żądanie ?

pozdrawiam

Sokoov - Nie 02 Sie, 2015

A ja tak z ciekawości spytam - jest może szansa na polską wersję dużego dodatku Imperial Entanglements do Star Wars LCG?
Damet - Nie 02 Sie, 2015

Kiedy będzie dostępna instrukcja do Descent: Gniew Natury ? :)
FinekTSC - Pon 03 Sie, 2015

Damet napisał/a:
Kiedy będzie dostępna instrukcja do Descent: Gniew Natury ? :)

Ja ją pobrałem w piątek, wiec w niedzielę też powinna być. Patrzę. I jest w dziale "do pobrania".

Iesthir - Pon 03 Sie, 2015

Dołączam do pytań o Warhammer Quest!

I dorzucam pytanie o nowego Runebounda.

myceK - Pon 03 Sie, 2015

Uf zdążyłem :razz:

Czy jest szansa że Eldritch Horror: Strange Remnants pojawi się na święta (przed końcem roku) ? :twisted:

Buczek79 - Pon 03 Sie, 2015

myceK spokojnie "Niestety nie jestem na 100% pewien, czy będę w stanie Wam odpisać na pytania w pierwszy poniedziałek sierpnia. Postaram się to zrobić najpóźniej do drugiego poniedziałku tego miesiąca, dlatego jakby nie było informacji z naszej strony, to proszę o chwilę cierpliwości. "
Bary - Pon 03 Sie, 2015

Iesthir napisał/a:
Dołączam do pytań o Warhammer Quest!

I dorzucam pytanie o nowego Runebounda.

+1

Michal - Pon 03 Sie, 2015

Dzisiaj co prawda jestem w podróży i w związku z tym, na część z Waszych pytań nie będę w stanie odpowiedzieć od w pełni, jednak wiem jak bardzo wszystkim zależy na możliwie najszybszych odpowiedziach, dlatego postaram się rozwiać możliwie najwięcej Waszych wątpliwości.

A więc, do dzieła!

GRY PLANSZOWE
Imperium Atakuje
Gra co prawda już jest w przedsprzedaży w wielu sklepach (niedługo powinna dotrzeć do naszych magazynów), ale jeśli komuś umknęła ta informacja, to sugerowana cena detaliczna gry to 379,90 zł

I fala dodatków (blistery z figurkami) ma być w II połowie roku, ale na razie nie mamy najnowszej informacji z drukarnii, kiedy wersje zlokalizowane mają być gotowe do transportu.

Kolejne dodatki - Na razie mogę powiedzieć tylko tyle, że będą :)

Na szczęście premiera polskiej wersji będzie miała miejsce niedługo, dlatego przerwa w dostępnie kolejnych pozycji z serii nie powinna być dla Was zbyt uciążliwa.

Jesteśmy doskonale świadomi potęgi tego, jak dobrze byłoby, aby nasza wersja miała premierę równocześnie z wydaniem angielskim i ilekroć jest to możliwe, to staramy się, aby tak właśnie było. Czasami jednak, z różnych względów, nie ma takiej możliwości i jest to kompletnie niezależne od nas.

Descent
Niedawno zrealizowaliśmy zamówienia na drugi scenariusz kooperacyjny. Teraz najpewniej ukażą się kolejne karty do popleczników oraz gorąco wyczekiwane przez Was karty do Hero & Monster Packów.

Mists of Bilehall - czekamy na materiały i termin druku.

Heirs of Blood - będzie, ale na razie nie jesteśmy w stanie dokładniej powiedzieć kiedy.

Relic: Halls of Terra
Planujemy przygotować ten dodatek w wersji polskiej.

Eldritch Horror
Podstawka - (to coś, co musiałbym sprawdzić po powrocie) Dodruk gry podstawowej w naszej wersji oczywiście jest planowany. Jeśli dobrze pamiętam, to produkcja powinna ruszyć jakoś niedługo, dlatego dodruku spodziewać się można późną jesienią.

Strange Remnants - jest pewna, niewielka szansa, że dodatek będzie dostępny w tym roku, ale raczej nastawiałbym się na 2016.

Listy z Whotechapel
Gra będzie dodrukowana. Produkcja powinna się niebawem kończyć.

Forbidden Stars
Bardzo wszystkim zależy, aby gra zdążyła na święta, ale jest to naprawdę duży projekt, dlatego jeszcze jest zbyt wcześnie, aby powiedzieć, czy ostatecznie tak się stanie.

Fury of Dracula III edycja
Jak na razie zaplanowana jest produkcja wersji angielskiej. Jeśli o nas chodzi, to jest to tytuł, którym jak najbardziej jesteśmy zainteresowani.

Warhammer Quest Adventure Game
Wstępnie mogę powiedzieć, że tytuł jest w kręgu naszych zainteresowań.

Runebound - III edycja
Jak wyżej - wstępnie jesteśmy zainteresowani, ale czekamy na więcej detali.

BattleLore

Filary Ziemi
Nie, nic się nie zmieniło. Dodruk nie jest obecnie planowany.

GRY LCG
Gra o Tron LCG II edycja
Wydanie dodatków, zwłaszcza późniejszych, zawsze uzależnione jest od sprzedaży.
Obserwując jednak zainteresowanie zarówno samą grą, jak i książką/serialem HBO jesteśmy raczej optymistycznie nastawieni co do losów polskiej wersji.

Władca Pierścieni LCG
Kraina Cienia - tak, rozszerzenie ukaże się po polsku, w normalnej wersji pudełkowej (tak jak pozostałe duże dodatki do WP LCG.

Stary Las - nasza wersja została przygotowana w oparciu o pliki, które FFG przygotowało dla partnerów. Alternatywna grafika była na 90% dostępna jedynie na specjalnym evencie i nie będzie częścią "normalnego" produktu.

Star Wars LCG
Wydawanie polskiej wersji zostało zakończone i obecnie nie plabujemy przygotowywania kolejnych produktów w tej serii.

DRUK NA ŻĄDANIE
Nadal czekamy na zakończenie sprawy z dodatkami do Warhammera: Inwazji.

Obecnie, bardzo wstępnie, planujemy kolejną falę zamówień na DnŻ połowę września, ale jest to coś, co może się zmienić.

Obecnie mogę powiedzieć tyle, że w kolejnej fali powinny pojawić się m.in.
- Deep Realms do Talismana
- Kolejne dodatki do Władcy Pierścieni LCG
- Coś nowego do Descenta (Hero & Monster packs)

Obecnie jednak naszym priorytetem jest zrealizowanie dotychczasowych zamówień i wypracowanie z FFG nowego rozwiązania, które pozwoli nam w przyszłości na uniknięcie opóźnień, które miały miejsce przy okazji dwócho ostatnich fal.

Korzystając z okazji chciałem powiedzieć, że w przypadku dodatków do WP LCG jesteśmy świadomi przerwy pomiędzy naszą wersją, a wydaniami angielskimi, jednak z naszego doświadczenia wynika, że w tym wypadku przygotowywanie ich swoim tempem, a nie robienie na raz zbyt wielu dodatków, wychodzi zdecydowanie lepiej. Dlatego na razie bym się nie martwił o to, czy kolejne tytuły z serii się ukażą, ale pamiętałbym, że będą one odrobinę wolniej, niż wersje ANG.

Pozdrawiam serdecznie z podróży!

Iesthir - Wto 04 Sie, 2015

Michal napisał/a:

GRY PLANSZOWE
Descent
Niedawno zrealizowaliśmy zamówienia na drugi scenariusz kooperacyjny. Teraz najpewniej ukażą się kolejne karty do popleczników oraz gorąco wyczekiwane przez Was karty do Hero & Monster Packów.

Mists of Bilehall - czekamy na materiały i termin druku.

Eldritch Horror
Strange Remnants - jest pewna, niewielka szansa, że dodatek będzie dostępny w tym roku, ale raczej nastawiałbym się na 2016.

Forbidden Stars
Bardzo wszystkim zależy, aby gra zdążyła na święta, ale jest to naprawdę duży projekt, dlatego jeszcze jest zbyt wcześnie, aby powiedzieć, czy ostatecznie tak się stanie.

Warhammer Quest Adventure Game
Wstępnie mogę powiedzieć, że tytuł jest w kręgu naszych zainteresowań.

Runebound - III edycja
Jak wyżej - wstępnie jesteśmy zainteresowani, ale czekamy na więcej detali.

Same dobre wiadomości! :D

thorgal83 - Wto 04 Sie, 2015

Bardzo cieszą informacje odnośnie WP LCG. Szkoda tylko, że nie wiadomo nic konkretnego o DNŻ czy o Fog on the Barrow-downs

Niestety przeraziła mnie cena Imperial Assault. Byłem przygotowany na 250 zł bo w takiej cenie kupiłem kiedyś Descenta i Posiadłość Szaleństwa, a małe to te gry nie są. Mam nadzieję, że to będzie NAPRAWDĘ wielkie pudło, bo na tą chwilę mimo wielkich chęci będę zmuszony spasować :(

Iesthir - Wto 04 Sie, 2015

thorgal83 napisał/a:
Niestety przeraziła mnie cena Imperial Assault. Byłem przygotowany na 250 zł bo w takiej cenie kupiłem kiedyś Descenta i Posiadłość Szaleństwa, a małe to te gry nie są. Mam nadzieję, że to będzie NAPRAWDĘ wielkie pudło, bo na tą chwilę mimo wielkich chęci będę zmuszony spasować :(

Ja ze strachem w portfelu czekam na Forbidden Stars...

Morsereg - Wto 04 Sie, 2015

plotki mowia, ze ffg nie mialo licencji na wydanie gry planszowej w swiecie SW.
dlatego cena jest sporo wyzsza niz descent czy posiadlosc szalenstwa.

FinekTSC - Sro 05 Sie, 2015

Iesthir napisał/a:
thorgal83 napisał/a:

Ja ze strachem w portfelu czekam na Forbidden Stars...

Miejmy nadzieję, że dolar poleci w dół (albo złotówka się umocni).. Bo inaczej (a widzę, że ceny detaliczne* są niewiele różne od prostego przeliczenia ceny detalicznej w USD na PLN) Warhamiec też będzie w tej cenie orbitował. Descent też teraz około 280zł orbituje (czyli około 70USD)

*Detaliczne, bo da się grę kupić np. za około 330zł (np. na Rebel.pl z maksymalnymi, typowymi zniżkami. A maksymalnie do 315 da się zjechać na ww. sklepie.)

Ekhard - Sro 05 Sie, 2015

Huh prawie 4 stówki, ładnie, patrząc po zawartości jest tam z 50-75% tego co np. w Descentcie. Bardziej niż problemy z licencją obstawiam popularność świata i podejście "i tak zapłacą", ze strony FFG, (choć zestaw można wyrwać bez problemu za ok 65$ (czyli ok 250 zł) na Amazonie, pełen nowy oryginał) Tak więc ja odpuszczam, ale czekam z niecierpliwością na karty Hero & Monsters, wszelkie dodatki do Eldrich i z zainteresowaniem będę obserwować
Warhammer Quest Adventure Game i Runebound :)

250zł + wysyłka z Amazona drugie tyle (darmowość ogranicza się do USA) + jeszcze import z USA (w zależności od tego w którym kraju przekroczy granicę UE) zwykle wymaga dopłaty VAT.
EDIT
Tak sobie sprawdziłem z mojego konta Amazon... I z wysyłką wychodzi około 480zł + VAT (doliczają od razu) = 600zł. To ja wolę 333zł, co zapłaciłem za Polską wersję. Nawet bez wysyłki ten Amazonowy z VAT to 307.5zł.

Ekhard - Sro 05 Sie, 2015

Nie zrozumieliśmy się, nie twierdzę, że warto zamawiać z Amazona US z wysyłką do polski (rzadko kiedy w ogóle się to opłaca) to było tylko takie porównanie, że jednak tam pomimo tego, że cena sugerowana jest 99$ to jednak można dostać 30% taniej, ale cóż, rynek większy, i duża ilość kupujących robi swoje. Nie wspominając już kosztów takiego zakupu do zarobków... Cóż, oby i u nas gry planszowe były coraz bardziej popularne a zarobki coraz większe ;)

Ale też warto porównać, że u nas jest VAT (a więc nie "pieniądze płacone producentowi"), a w USA inny system. Więc to 65 to jakby było w PL 80$ (15$ podatku)... No i za taką cenę w Polsce da się nabyć (znów odniosę się do Rebela, gdzie (nie jestem pracownikiem firmy, więc mogę zgadywać) maksymalna zniżka jest pewnie bliska marży. 315zł, to około 80$, czyli 65$ netto.
Oczywiście to dla mocno stałych klientów, co swoją 2-3 razy letnią premiową zniżkę też wykorzystają teraz (w przedpremierze). Czyli małe szanse, że akurat mają w zapasie (zwłaszcza, ze sporo zakupów SWowych było dostępnych ostatnio). Potem zniżka maksymalna obniży cenę do ciut ponad 320zł.
Amazon z wielkim obrotem może sobie pozwolić na małą marżę (zwłaszcza jeżeli np. płaci podatek tylko od marży (nie znam systemu podatkowego znów)). Plus wersja EN ma nieporównywalnie większy zbyt od wersji PL.

Niemniej zgodzę się, że jakby gry były popularniej kupowane oraz złotówka mocniejsza, to i Galakty/Rebele/itd mogłyby pozwolić sobie na obniżenie ceny. A tak to niezbyt mogą. W końcu muszą się z tego utrzymać.

Szaweł - Sro 05 Sie, 2015

thorgal83 napisał/a:

FinekTSC napisał/a:
*Detaliczne, bo da się grę kupić np. za około 330zł (np. na Rebel.pl z maksymalnymi, typowymi zniżkami. A maksymalnie do 315 da się zjechać na ww. sklepie.)

W Planszomanii zdecydowanie można kupić poniżej ceny z Rebel, a najtańsza (póki co) oferta to chyba Gamelord (300,99).

Mnie trochę martwi ten ciągły status "w transporcie". Gra za 5 dni ma być dostępna do odbioru a tu nic się nie zmienia. Miejmy nadzieję, że nie będzie obsuwy.

Też mam nadzieję, że nie będzie obsuwy. Z Armadą też długo było w transporcie, a potem doszła płynnie. Mam kolegę, co na początku września wyprowadza się, a chciałby z nami zagrać w tą grę. Do tej pory obsuw (poza jednym DnŻ, ale to informowali o tym) nie było więc jestem pełen nadziei.

No, a z cenami to różnie bywa, bo jak widzę Gamelord zaś nie oferuje darmowej wysyłki. No, ale ten temat to można darować, bo to rozmowa na wątek "gdzie kupić najtaniej, a gdzie jaki wybór" :D

Saper21 - Sro 05 Sie, 2015

Fury of Dracula III edycja !!! Znakomicie. Na edycję drugą, polowałem już od roku, a tu taka niespodzianka od FFG. Gra jest znakomita, a oprawa nowej wersji jest jeszcze lepsza i bardziej klimatyczna. Galakto - do boju!!!
Morsereg - Sro 05 Sie, 2015

Szaweł napisał/a:
Mnie trochę martwi ten ciągły status "w transporcie". Gra za 5 dni ma być dostępna do odbioru a tu nic się nie zmienia. Miejmy nadzieję, że nie będzie obsuwy.

mam wrazenie, ze te znaczki na stronie galakty sa tylko tak dla picu i zmieniaja je jak chca.
dodatek do eldritcha tez przez dlugi czas byl w transporcie i jesli wierzyc tym znaczkom to z transportu trafily prosto do sklepow bo w magazynie dodatku nie bylo ;) a dodatek wyszedl zgodnie z obiecana data.

Szaweł - Sro 05 Sie, 2015

Morsereg napisał/a:
Szaweł napisał/a:

mam wrazenie, ze te znaczki na stronie galakty sa tylko tak dla picu i zmieniaja je jak chca.
dodatek do eldritcha tez przez dlugi czas byl w transporcie i jesli wierzyc tym znaczkom to z transportu trafily prosto do sklepow bo w magazynie dodatku nie bylo ;) a dodatek wyszedl zgodnie z obiecana data.

Oby tak samo było w przypadku IA. Pożyjemy, zobaczymy :)

FinekTSC - Pią 07 Sie, 2015

Szaweł napisał/a:
Morsereg napisał/a:
Szaweł napisał/a:

Oby tak samo było w przypadku IA. Pożyjemy, zobaczymy :)

No. My tu gadu-gadu, a Galakta po cichu zmieniła znaczek, że już jest w magazynie. :grin:

ataman - Wto 11 Sie, 2015

Jakieś informacje na temat daty premiery Gra o Tron: Gra karciana – Druga edycja?

Angielska edycja miała już swoją premierę. Potrzebuję tej informacji, by z wyprzedzeniem poinformować swój portfel :D

aryss - Wto 11 Sie, 2015

ataman napisał/a:
Angielska edycja miała już swoją premierę.

Nie miała.
Na Genconie była wyłącznie prapremiera w ograniczonej liczbie egzemplarzy.

TomB - Czw 20 Sie, 2015

Czy Galakta planuje wprowadzenie dodatkowego wsparcia dla posiadaczy polskiej wersji GoT LCG (podobnie, jak przy Podboju)?
Czy można prosić o podanie tej informacji przed wprowadzeniem przez sklepy przedsprzedaży tej gry?

leman1800 - Sob 22 Sie, 2015

Planujemy przygotować ten dodatek w wersji polskiej. czy wydanie tego dodatku będzie w tym roku .??

mulek18 - Wto 25 Sie, 2015

czy Galakta rozważa następujące tytuły po polsku?:
-Mission Red Planet
- Fury of Dracula 3 ed
- Nowe wydanie Eufrat i Tygrys ?
- Jaskinia Trolla?

hsiale - Sro 26 Sie, 2015

https://www.fantasyflight...he-grey-havens/ - czy będzie wersja polska?
sqb1978 - Sro 26 Sie, 2015

Dołączam się do pytań o kontynuację Władcy Pierścieni w DnŻ. Będzie? :)
bobaz - Sro 26 Sie, 2015

Wiadomo coś bliżej na temat 1 fali dodatków do imperium atakuje? Minęło prawie 1/3 drugiej połowy roku i niemal miesiąc od premiery podstawki. Moje pragnienie posiadania figurek jest już naprawdę duże ;)
pan_satyros - Pią 28 Sie, 2015

bobaz napisał/a:
Wiadomo coś bliżej na temat 1 fali dodatków do imperium atakuje? Minęło prawie 1/3 drugiej połowy roku i niemal miesiąc od premiery podstawki. Moje pragnienie posiadania figurek jest już naprawdę duże ;)

Jest przecież podane na stronie "wrzesień/październik".

Status "na statku" ma również 2 edycja Gry o Tton LCG. Czy premiera planowana jest w tym samym terminie co ww dodatki?

bobaz - Pią 28 Sie, 2015

Cytat:
Jest przecież podane na stronie "wrzesień/październik".

Status zmienił się dzień po tym jak napisałem tego posta.

Gelhrid - Nie 30 Sie, 2015

Czy wiadomo coś o dodruku dodatku do Chaos w Starym Świecie: Rogaty Szczur, w tym albo przyszłym roku?
Zawojak - Nie 06 Wrz, 2015

Władca Pierścieni LCG: Kraina Cienia kiedy nadejdzie?

hsiale napisał:

Cytat:
https://www.fantasyflight...he-grey-havens/ - czy będzie wersja polska?

dołączam się do pytania

thorgal83 - Nie 06 Wrz, 2015

Jeśli ruszamy temat WP LCG to ja znowu spytam się o DNŻ - czy już coś wiadomo o tym jak to będzie dalej realizowane ?

I czy w ramach tej serii wydacie FOG ON THE BARROW-DOWNS po polsku ?

sqb1978 - Pon 07 Wrz, 2015

Dołączam się do pytania o WP lcg dnż.
Damet - Pon 07 Wrz, 2015

Dzisiaj pierwszy poniedzialek miesiaca i dlatego pytam sie jak wyglada sytuacja z wydaniem dodatkow do gry Descent ? :)
Buczek79 - Pon 07 Wrz, 2015

Ja się dołączam do powyższego pytanie, czy książka heirs of blood bedzie w tym roku?
Michal - Pon 07 Wrz, 2015

Witam wszystkich w pierwszy poniedziałek miesiąca. Na pewno wiele osób czeka na nasze dzisiejsze aktualizacje, dlatego zapraszam do dalszej lektury posta!

GRY PLANSZOWE
Imperium Atakuje – I Fala dodatków
Dodatki do nas płyną i powinny być pod koniec września, bądź na przełomie września i października.

Descent: Wędrówki w mroku
Przyznam szczerze, że nie bardzo rozumiem pytania o sytuację z dodatkami do tej gry. Jak na razie wydajemy wszystko (poza zestawami popleczników i Hero & Monster pack, ale do tych przygotowujemy osobne produkty DnŻ) i nic mi nie wiadomo, aby coś miało się zmienić w tym temacie.

Heirs of Blood – chcemy, aby była dostępna w tym roku.

Obecne plany produkcyjne wskazują, ze dodatek pojawi się w tym roku, jednak może ostatecznie się okazać, że będzie dostępny na początku kolejnego.

Chaos w Starym Świecie: Rogaty Szczur
Na ten rok nie ma planów międzynarodowego dodruku. Prawdopodobnie będzie on organizowany w przyszłym roku i wtedy chcielibyśmy dodrukować także polską wersję dodatku.

Mission: Red Planet
Tytuł ten znajduje się w gronie naszych zainteresowań.

Tygrys i Eufrat, Jaskinia Trolla
Obecnie nie planujemy przygotowania polskich edycji tych gier, ale nie wykluczamy takiej możliwości w przyszłości.

GRY LCG
Gra o Tron LCG
Polska edycja GoT LCG 2ga edycja będzie miała miejsce równocześnie z premierą światową, która na 90% ma być w październiku. Na GenConie gra była dostępna przedpremierowo i obecności gry na tych targach nie należy traktować jako premierę gry.

Tak, planujemy dodatkowe wsparcie dla posiadaczy polskiej wersji gry – więcej informacji na ten temat pojawi się niebawem na naszej stronie www.

Władca Pierścieni LCG- Grey Havens
Co tu dużo mówić – będzie! :)

DRUK NA ŻYCZENIE
Niestety, wbrew naszym pierwotnym oczekiwaniom, do teraz nie udało się sfinalizować poprzedniej fali DNŻ, dlatego zamówienia kolejnej fali odsuwają się w czasie. Mamy nadzieję, że będziemy mogli zorganizować je w październiku. Nasz plan jest taki, aby w tym roku udało się zorganizować i [u]dostarczyć do Was[/b] jeszcze jedną falę DnŻ.

Często pytacie co się znajdzie się w kolejnej fali DnŻ. Obecnie nasz plan wygląda następująco”
- Talisman: Deep Realms
- Descent Hero & Monster pack 1 i 2
- Władca Pierścieni LCG – Fog at the Barrow-Downs
- Władca Pierścieni LCG – ostatnie 2 zestawy przygodowe z cyklu Twórcy Pierścienia.

Pamiętajcie proszę jednak, że lista ta nie jest ostateczna, ani wiążąca. W przypadku opóźnień wynikających np. z akceptacją naszych wersji przez licencjodawcę, wybrane pozycje mogą zostać usunięte, aby uniknąć niepotrzebnych opóźnień.

Oczywiście, poza powyższymi nowościami, możecie spodziewać się także zamówień na produkty dotychczas dostępne w ramach DnŻ.

mulek18 - Pon 07 Wrz, 2015

nie odpowiedzieliście na pyt odnośnie polskiej edycji nowej wersji Fury of Dracula
sqb1978 - Pon 07 Wrz, 2015

Dzięki za odpowiedź. Niektóre zapowiedzi bardzo cieszą :)
Damet - Pon 07 Wrz, 2015

Michal napisał/a:

Descent: Wędrówki w mroku
Przyznam szczerze, że nie bardzo rozumiem pytania o sytuację z dodatkami do tej gry. Jak na razie wydajemy wszystko (poza zestawami popleczników i Hero & Monster pack, ale do tych przygotowujemy osobne produkty DnŻ) i nic mi nie wiadomo, aby coś miało się zmienić w tym temacie.

Chodziło mi głównie o DnŻ, bo było wspomniane, że może uda się kolejna fale wypuścić w połowie września. Powyższy post wyjaśnił jaki jest aktualny status DnŻ. :)

Obiecuje w przyszłości bardziej precyzować swoje pytania ;)

mord - Wto 08 Wrz, 2015

Co z erratą do Descenta?
Buczek79 - Sro 09 Wrz, 2015

Jak również do Imperium Atakuje
Szaweł - Sro 09 Wrz, 2015

Buczek79 napisał/a:

A jest takowa potrzebna? Są jakieś błędy? Nie porównywałem z wersją ENG, także jeśli coś wynalazłeś, to podeślij na PW please.

Samanar - Sro 09 Wrz, 2015

Pamietaj:
:D

Crane - Sro 09 Wrz, 2015

Szaweł napisał/a:
Buczek79 napisał/a:

A jest takowa potrzebna? Są jakieś błędy? Nie porównywałem z wersją ENG, także jeśli coś wynalazłeś, to podeślij na PW please.

Jak mniemam, błędy które nie są wynikiem pomyłek w procesie tłumaczenia na język polski nie zasługują na polską wersję erraty :smile:

kowal85 - Sro 09 Wrz, 2015

Czy "Arkhamijskie Bramiszcza" się pojawią, że niby jeszcze diachły je w kotle mieszają, hę ?
Szaweł - Czw 10 Wrz, 2015

Samanar napisał/a:
Pamietaj:
:D

Obrazek

Podejmę to ryzyko :D

Sewhoe - Czw 10 Wrz, 2015

Samanar

Bring it on! :)

Buczek79 - Czw 10 Wrz, 2015

Proszę link do erraty
https://images-cdn.fantasyflightgames.com/filer_public/06/8d/068d7752-a5c1-422d-ae4b-ee9f362a43a5/swi_faq_v101.pdf

Loger - Pią 11 Wrz, 2015

Wiadomo już może coś więcej na temat cienia szansy, który to być może spowije ziemię pod koniec tego roku i zrodzi EH:Strange Remnants PL?
sebur - Wto 15 Wrz, 2015

Dzień dobry
Wojnę o pierścień kupiłem razem z metalowym pudełkiem i dedykowanymi koszulkami na karty. Czy do Panów Śródziemia będą też dodawane koszulki? Jeżeli nie, to jakie kupić, żeby były takie same jak z podstawki?
Pozdrawiam
sebur

Szaweł - Pią 18 Wrz, 2015

Czy są jakieś nowe wieści odnośnie Mission: Red Planet?
Bludgeon - Nie 20 Wrz, 2015

Widziałem że to pytanie już padło ale nigdzie nie widziałem na nie odpowiedzi, więc sam zapytam również.
Czy są plany (i jakie) odnośnie polskiej wersji Cosmic Encounter?

Szaweł - Wto 22 Wrz, 2015

Czy w związku z taką miłą i jakże interesującą akcją AresGames, Galakta również uraczy swoich klientów takim fantastycznym promosem? Skoro "the promotional figure "Treebeard" will be added free of charge to all Lords of Middle-earth's orders we receive from our distributors and retail customers" czy Galakta mając na myśli dobro i szeroki uśmiech swoich klientów podłączyła się pod akcję i również nas, Polaków, uraczy figurką i kartą Treebeard'a?
Buczek79 - Czw 24 Wrz, 2015

Witam czy dodatek do Descenta pod tytułem Mists-Bilehall plujecie wypuścić w PL?
hsiale - Pon 28 Wrz, 2015

Michal napisał/a:
DRUK NA ŻYCZENIE
Niestety, wbrew naszym pierwotnym oczekiwaniom, do teraz nie udało się sfinalizować poprzedniej fali DNŻ, dlatego zamówienia kolejnej fali odsuwają się w czasie. Mamy nadzieję, że będziemy mogli zorganizować je w październiku. Nasz plan jest taki, aby w tym roku udało się zorganizować i [u]dostarczyć do Was[/b] jeszcze jedną falę DnŻ.

Często pytacie co się znajdzie się w kolejnej fali DnŻ. Obecnie nasz plan wygląda następująco”
- Talisman: Deep Realms
- Descent Hero & Monster pack 1 i 2
- Władca Pierścieni LCG – Fog at the Barrow-Downs
- Władca Pierścieni LCG – ostatnie 2 zestawy przygodowe z cyklu Twórcy Pierścienia.

Czy jest szansa, żeby od kolejnego cyklu zestawy były dodawane po trzy zamiast po dwa, żeby utrzymać opóźnienie względem wersji angielskiej na mniej więcej stałym poziomie?

c08mk - Wto 29 Wrz, 2015

Czy są jakieś przyszłe plany odnośnie Warhammer Quest: The Adventure Card Game?
Iesthir - Wto 29 Wrz, 2015

c08mk napisał/a:
Czy są jakieś przyszłe plany odnośnie Warhammer Quest: The Adventure Card Game?

Przyłączam się do pytania i dorzucam jeszcze pytanie o nową edycję Runebounda.

Wiem, że Galakta jest wstępnie zainteresowana obydwoma tytułami, a ja jestem wstępnie zainteresowany posiadaniem ich w polskiej wersji, więc możemy się dogadać... :P

O Descenta i Eldritch Horror nie pytam bo jestem spokojny, że po polsku wyjdą :cool:

Lunar - Nie 04 Paź, 2015

Już październik. Kiedy będzie można zamówić Czarną Kozę? :(
myceK - Pon 05 Paź, 2015

To już październik a dalej nie ma nowego Eldritcha na liście nowości, czy są planowane jakieś opóźnienia ?
Michal - Pon 05 Paź, 2015

Nastał kolejny miesiąc, tym razem będziecie mieli wiele okazji do spotkania nas osobiście – w minioną sobotę nasi wysłannicy byli na Planszówkach na Narodowym, jutro nasza ekipa wyrusza na targi SPIEL w Essen, a w przedostatni weekend będziecie mogli nas spotkać na Targach Książki w Krakowie. Dlatego jeśli chcielibyście z nami zamienić kilka słów na żywo, to będziecie mieć nie jedną okazję.

Jednak na pewno teraz czekacie najbardziej na odpowiedzi na Wasze pytania związane z naszymi planami wydawniczymi. Tak więc, zaczynamy

GRY PLANSZOWE
Andromeda
Co prawda nikt jeszcze nie zapytał o tę grę, ale to nasza tegoroczna nowość na targi w Essen, wiec podzielimy się informacjami z nią związanymi :)

Na targach w Essen debiutuje wersja angielska w ograniczonej liczbie egzemplarzy, dla których specjalnie sprowadziliśmy lotniczo figurki oraz kości. Wersja polska, która czeka na właściwy transport, będzie dostępna w grudniu br.

Descent: Wędrówki w Mroku
Tak, jak kiedyś wspominałem, do Descenta jak na razie wydajemy wszystko i nic nie wskazuje na to, aby w niedalekiej przyszłości miało to ulec zmianie.

Fury of Dracula – 3rd edition
W tym temacie nic nie uległo zmianie – nadal jesteśmy zainteresowani tym tytułem. Jak tylko będziemy mogli powiedzieć coś więcej, na pewno tak uczynimy.

Czekamy na najnowsze informacje związane z produkcją. Patrząc jednak na poprzednie aktualizacje, dodatek raczej nie ukaże się w tym roku, a dopiero na początku następnego.

Eldritch Horror – Strange Remnants
Są, co prawda bardzo małe, ale są, szanse, że dodatek będzie jeszcze w tym roku. Jak nie, to spodziewamy się go na początku kolejnego. Raczej nastawcie się na przyszły rok, a może Przedwieczni postanowią zrobić nam prezent na Święta.

Horror w Arkham Czarna Koza z Lasu
Dodatek jeszcze nie został wyprodukowany. Czekamy na aktualizację informacji z fabryki.

Wojna o Pierścień
Koszulki
Podpytam w tej sprawie naszych włoskich partnerów. Zorientujemy się w możliwości ich sprowadzenia i czy będą dostępne też w wersji bez puszki.

Drzewiec
Już chyba wiecie, że jest ;)

Mission: Red Planet
Na razie mogę powiedzieć tylko tyle, że rakiety szykują się do startu ;)

Cosmic Encounter
W najbliższym czasie polska edycja się nie pojawi, ale nie wykluczamy możliwości wydania tej gry w przyszłości.

WarhammerQuest, Runebound
Jak na razie mogę powiedzieć tylko tyle, że jesteśmy zainteresowani tymi tytułami.

GRY LCG
Władca Pierścieni
Najpierw chcemy skończyć aktualny cykl i zobaczymy czy nie zmienić tempa wydawania. Z naszego doświadczenia wynika jednak, ze wbrew pozorom wiele osób nie jest w stanie kupić na raz wielu produktów.

Erraty na www
Osoby odpowiedzialne za przygotowanie mają je wpisane na listę rzeczy do zrobienia. Poproszę, aby przesunęły je możliwie na górę listy priorytetów.

radziopoke - Pon 05 Paź, 2015

A myślałem, że tym razem otrzymamy jakaś ciekawą odpowiedź na temat Descent-a. Aktualnie jeszcze nie jest wszystko wydane i wygląda jakby chwilowo nic w tej kwestii się nie zmieniało. Nawet na stronie w nowościach nie ma nic z Descenta (choćby by było zaznaczone ze jest w przygotowaniu).
Czego brakuje:
-Kampanii Heirs of Blood
-Coop-a Dark Elements
-Hero and Monster Collection (jest ich kilka)

Ale skoro Galakta twierdzi "do Descenta jak na razie wydajemy wszystko" to z tego wynika, że powyżej wymienione elementy nie mają nic wspólnego z Descentem ;)

mulek18 - Wto 06 Paź, 2015

radziopoke napisał/a:
A myślałem, że tym razem otrzymamy jakaś ciekawą odpowiedź na temat Descent-a. Aktualnie jeszcze nie jest wszystko wydane i wygląda jakby chwilowo nic w tej kwestii się nie zmieniało. Nawet na stronie w nowościach nie ma nic z Descenta (choćby by było zaznaczone ze jest w przygotowaniu).
Czego brakuje:
-Kampanii Heirs of Blood
-Coop-a Dark Elements

Ale skoro Galakta twierdzi "do Descenta jak na razie wydajemy wszystko" to z tego wynika, że powyżej wymienione elementy nie mają nic wspólnego z Descentem ;)

Jesteś upierdliwy jak strup na dupie. Muszą wszystko wydawać od razu? Nie ma w co grać? Bo tak się zachowujesz. Wyluzuj trochę.

kowal85 - Sro 07 Paź, 2015

Cytat:
Czekamy na najnowsze informacje związane z produkcją. Patrząc jednak na poprzednie aktualizacje, dodatek raczej nie ukaże się w tym roku, a dopiero na początku następnego.

I mnie ta informacja bardzo cieszy :-)

xdamian - Czw 08 Paź, 2015

czy można prosić o określenie ram czasowych wydawania kolejnych dodatków do Imperium Atakuje? Chociażby przybliżonych.
Falcon - Pią 09 Paź, 2015

Wg strony 2 fala w tym kwartale powinna być. Ale raczej pod koniec: jest ikonka "w produkcji" jeszcze, potem 6 tygodni transportu...
Cread - Sob 10 Paź, 2015

Czy i kiedy byłyby sprowadzone playmaty do drugiej edycji Gry o Tron? :)
Drow - Nie 11 Paź, 2015

radziopoke napisał/a:
Czego brakuje:
-Kampanii Heirs of Blood
-Coop-a Dark Elements

"Wydaja wszystko" odnosi sie do tego, ze wszystko, co do Descenta wychodzi - predzej czy pozniej bedzie wydane i u nas, bo najwyrazniej schodzi, przynosi zyski jest pewniakiem.

Zluzuj poslady.

Germanus - Pon 12 Paź, 2015

Kiedy Galakta uruchomi stronę do Gry o Tron 2 edycji z rankingiem itd.? :smile:
00matej00 - Pon 12 Paź, 2015

Czy Polskie dodatki do 2 Edycji Gry o Tron LCG będą pojawiać się w tym samym czasie co wydanie oryginalne (czytaj angielskie) czy z drobnym poślizgiem (tak jak dodatki do Imperium Atakuje) ?
Damet - Pon 12 Paź, 2015

A wiadomo może coś o DnZ ? :cry:
00matej00 - Czw 15 Paź, 2015

To jeszcze jedno pytanko ode mnie, oczywiście też chodzi o 2 edycje gry o Tron LCG. Czy w tym roku jakiś dodate, nawet mały wyjdzie ?
leman1800 - Czw 15 Paź, 2015

Relic: Halls of Terra kiedy wydacie ten dodatek? chce jasne od powiedz tak lub nie
Wallenstein - Pią 16 Paź, 2015

leman1800 napisał/a:
Relic: Halls of Terra kiedy wydacie ten dodatek? chce jasne od powiedz tak lub nie

Na pytanie kiedy nie da się odpowiedzieć TAK lub NIE...

Cthulhou - Sob 17 Paź, 2015

Czy w polskiej dystrybucji pojawią się maty z Gry o Tron z planem planszy? Czy będą w wersji polskiej?
https://www.fantasyflight...-for-a-tourney/

Raffi - Nie 18 Paź, 2015

Witam wszystkich:) mam takie oto pytanie,kto z forumowiczów orientuje sie jaki jest rok wydania gry Sfery- Magia i Miecz w Polsce. Klasycznej pierwszej edycji w tekturowym pudełku,zależy mi na bardzo dokladnej dacie lub chociaz samego roku. Stawiam na 1988,ale to tylko moje przypuszczenia. Pozdrawiam.
reedmooley - Nie 18 Paź, 2015

Jeśli chodzi Ci o taką z planszą w postaci puzzli to stawiam na przełom 1990/1991 bo kartonowe pudełko to miała na bank też druga ze smokiem na okładce. Mam obie, ale u rodziców w chacie więc dokładnie to nie sprawdzę.
Raffi - Nie 18 Paź, 2015

Ciemne pudełko z kulą i mieczem a w srodku twarda plansza skladajaca sie z 4 elementow
badbocian - Nie 18 Paź, 2015

Ja chciałbym wiedzieć, czy jest w planach wydanie Battlelore 2nd Edition, bo nie wiem, czy kupować angielska wersje, czy czekać.
Valdigda - Nie 18 Paź, 2015

Raffi napisał/a:
jaki jest rok wydania gry Sfery- Magia i Miecz w Polsce.

Dokładnie druk rozpoczął się w 1987 roku wydana została oficjalnie w 1988 roku.
Portal www.magiaimiecz.eu posiada w swojej kolekcji dwa egzemplarze "nówki" sztuki, w wypraskach które z matryc w drukarni wyszły właśnie w 1987 na co wskazują metki z drukarni.
Z Mojej wiedzy istnieje tylko 5 egzemplarzy w takim stanie trzy są w Polsce dwa w Anglii.

Ale wracając do Twojego pytania. Dystrybucja rozpoczęła się w 1988 roku.
Dokładniej pierwsze wydania testowe pojawiły się w Marcu 1988.

Pozdrawiam
Waldemar Krasuski
Administrator portalu
www.MagiaiMiecz.eu

maroflo - Pon 19 Paź, 2015
Temat postu: Folklore: The Affliction oraz Sword & Sorcery?
GALAKTO! A co Wy na to? Dwie potężne gry Fantasy wychodzą w jednym miesiącu! Folklore: The Affliction oraz Sword & Sorcery? Każdy fan Descenta kupi tą grę w ciemno!
Jak to wygląda u Was? Ktoś, coś, gdzieś rozmawiał o tych grach? pozdrawiam

Raffi - Wto 20 Paź, 2015

Valdigda napisał/a:
Raffi napisał/a:

Portal www.magiaimiecz.eu posiada w swojej kolekcji dwa egzemplarze "nówki" sztuki, w wypraskach które z matryc w drukarni wyszły właśnie w 1987 na co wskazują metki z drukarni.
Z Mojej wiedzy istnieje tylko 5 egzemplarzy w takim stanie trzy są w Polsce dwa w Anglii.

Pozdrawiam
Waldemar Krasuski
Administrator portalu
www.MagiaiMiecz.eu

Dzieki za bardzo wyczerpujacą odpowiedz i pozdrawiam :)

Buczek79 - Czw 22 Paź, 2015

Tak, jak kiedyś wspominałem, do Descenta jak na razie wydajemy wszystko i nic nie wskazuje na to, aby w niedalekiej przyszłości miało to ulec zmieniło
Obawiam się ze w tej informacji brakuje jakiejś daty, wchodząc na Waszą stronę również nie ma ani grama info nt. Descenta i jakichkolwiek dodatków.

leman1800 - Czw 22 Paź, 2015

Relic: Halls of Terra czy w tym roku wyjdzie to gra po polsku . czy juz nie planujecie tego tłumaczyć
Ekhard - Pią 23 Paź, 2015

Czy wiadomo coś na temat następnej fali DnŻ? Czy Galakta będzie jakoś nadrabiać straty (czasowe) w może zwiększy ilość produktów przypadających na falę?
Szaweł - Pią 23 Paź, 2015

Czy wyniki sprzedaży Panów Śródziemia mogą pozwolić nam myśleć o tym, że Galakta myśli o Wojownikach Śródziemia? :)
badbocian - Pią 23 Paź, 2015

Czy Galakta wyda Battlelore 2ND ed. po polsku? Proszę uprzejmie o jakąkolwiek informację,to wspaniały tytuł, chciałbym wiedzieć, czy jest sens czekać, czy kupić wersję angielską.

W innym wątku pytanie pozostało bez odpowiedzi.

TomStark - Pią 23 Paź, 2015

badbocian napisał/a:
Czy Galakta wyda Battlelore 2ND ed. po polsku? Proszę uprzejmie o jakąkolwiek informację,to wspaniały tytuł, chciałbym wiedzieć, czy jest sens czekać, czy kupić wersję angielską.

W innym wątku pytanie pozostało bez odpowiedzi.

Również chętnie nabędę polską wersję , wychodzą nowe dodatki więc gra jest rozwojowa i na pewno polska wersja znajdzie wielu chętnych.

FinekTSC - Sob 24 Paź, 2015

leman1800 napisał/a:

Heh. I wczoraj na stronie głównej odpowiedzieli "Tak, w 2016" :D

badbocian - Nie 25 Paź, 2015

Battlelore 2ND ed?? Bardzo proszę o odpowiedź!
Germanus - Sob 31 Paź, 2015

kiedy będzie strona Gry o Tron i ranking?
Tumnnus - Nie 01 Lis, 2015
Temat postu: Runebound 3rd edition!!!
Cześć wszystkim.
Jako, że zbliża się pierwszy poniedziałek miesiąca.Poproszę o jakieś bardziej konkretne informacje dotyczące teoretycznego wydania przez Galaktę 3 edycji gry Runebound. Nie chodzi mi o jakiekolwiek deklarowanie się już czy wydajecie ją czy nie. Tylko chciałbym wiedzieć na jakim etapie jesteście z tą grą, bo poprzednia informacja, że jesteście zainteresowani nic nie mówi. Chciałbym wiedzieć czy już coś negocjujecie z ffg lub coś w tym stylu. Trochę więcej konkretów, gdyż jestem zainteresowany tą pozycją. Chciałem nabyć drugą edycję, ale już od jakiegoś roku nie jest dostępna, więc wszelkie informacje odnośnie 3 edycji są dla mnie na wagę złota. Z góry dziękuję za odpowiedź :)

00matej00 - Nie 01 Lis, 2015

To i ja zapytam. Czy chcielibyście w przyszłości dodrukowac horror w arkham koszmar z dunwich ?? Jeżeli nie, to sie trzeba rozgladac za jakims egzemplarzem bo pustki wszedzie :)
hsiale - Nie 01 Lis, 2015

Michal napisał/a:
do teraz nie udało się sfinalizować poprzedniej fali DNŻ, dlatego zamówienia kolejnej fali odsuwają się w czasie. Mamy nadzieję, że będziemy mogli zorganizować je w październiku

Czy udało się już sfinalizować tamtą falę? Czy w związku z tym przesunięciem jest szansa, żeby do kolejnej fali dołożyć coś więcej, niż było planowane pierwotnie?

Ekhard - Pon 02 Lis, 2015

No właśnie, ten nieszczęsny Druk na Żądanie, udało się coś z nim? Czy powiększone zostaną objętościowo kolejne nadchodzące fale, tak, żeby nadgonić stracony czas? Przyznam, że osobiście najbardziej czekam na kardy do Descenta Heroes & Monster Pack's, których wyszło już sześć a siódmy już w drodze.
Buczek79 - Pon 02 Lis, 2015

Może jeszcze zdążę a jak wygląda sprawa kampanii Heirs of Blood?:) Jakaś data wydania(kwartał).
Michal - Pon 02 Lis, 2015

Haloween minęło, przyszedł pierwszy w listopadzie poniedziałek, to i pora na kolejne odpowiedzi na Wasze pytania.

GRY PLANSZOWE
Aby była całkowita jasność, powtórzę po raz kolejny - wydajemy wszystko do tej linii się ukazało i nic nie wskazuje na to, aby w niedalekiej przyszłości miało to ulec zmianie.
Owszem, obecnie nie mamy wydanego wszystkiego, niektóre pozycje z serii wydajemy w druku międzynarodowym w pierwszym możliwym terminie, inne wydajemy własnym tempem (karty dostępne w Dnż) i tak będzie. Jednakże planujemy wzbogacić naszą linię o pozycje, których nie ma i rozbudować ją o kolejne.

Przechodząc jednak do konkretów:
Heirs of Blood - Chcieliśmy, aby księga ukazała się w tym roku, jednak już teraz mogę powiedzieć, że tak się nie stanie i przesunie się na rok następny. Celujemy wstępnie w I kwartał 2016, ale zachowując pewną rezerwę traktujcie to jednak jako I połowę roku.

Dark Elements - Będzie dostępny w przyszłym roku w Druku na Żądanie

Karty do Hero & Monster Packs - Pierwsze dwa zestawy będą dostępne w najbliższej fali Druku na Żądanie (o której więcej pod koniec posta).

Imperium Atakuje
W wypadku tej linii mogę powiedzieć tylko tyle, że nasze dodatki będą w najszybszym możliwym terminie. Niestety nie od nas zależą terminy druku organizowanego przez Fantasy Flight Games, ale otrzymaliśmy od naszych przyjaciół z USA informację, że opóźnienie wersji zlokalizowanych względem wersji angielskiej ma sukcesywnie maleć.

Relic: Komnaty Terry
Jak już wiecie, dodatek ukaże się naszym nakładem w wersji polskiej w przyszłym roku. :)

Wojna o Pierścień
Wojownicy Śródziemia - mogę powiedzieć tylko tyle, że myślimy o tym dodatku i czekamy na bardziej szczegółowe informacje z Włoch.

Runebound 3 edycja
Obecnie mogę powiedzieć tylko tyle, że nasze zainteresowanie grą jest bardzo duże. Naprawdę BARDZO DUŻE ;)

Horror w Arkham - Koszmar z Dunwich, Chaos w Starym Świecie - Rogaty Szczur
W tych, wypadkach jesteśmy całkowicie uzależnieni od dodruków międzynarodowych, które w najbliższych miesiącach nie są planowane. Czekamy na informacje o ewentualnej zmianie tego statusu, ale wstępnie bardzo byśmy chcieli dodrukować powyższe pozycje.

BattleLore
W najbliższej przyszłości nie planujemy wydania polskiej wersji tego tytułu.

Tytuły innych wydawnictw
Prowadzimy rozmowy na temat różnych gier różnych firm i dopóki nic nie będzie sfinalizowane, to nie możemy na ten temat nic pisać. W ramach uchylania rąbka tajemnicy mogę jednak powiedzieć, że bardzo chcemy, aby co najmniej jedna z takich niespodzianek ukazała się jeszcze w tym roku.

GRY LCG
Gra o Tron LCG
Dodatki i rozszerzenia
Planujemy, aby premiery naszych wydań kolejnych tytułów z serii były równoczesne z międzynarodowymi, i jedyne co w tym wypadku może wpłynąć na zmianę, to ewentualne opóźnienia w transporcie.

Maty
Pierwsze wzory powinny pojawić się w naszej ofercie jeszcze w tym roku.

Dedykowana strona www
Wedle ostatnich informacji, które otrzymałem, strona ma ruszyć w ciągu tygodnia.

DRUK NA ŻĄDANIE
Kwestia ta momentami spędza mi sen z powiek, ale niczym dziwnym nie jest, że o ten temat pytacie. Obecnie sytuacja wygląda tak, że poprzednia fala została wreszcie sfinalizowana i walczymy teraz o kompletną akceptację rzeczy, nad którymi pracowaliśmy już jakiś czas temu. Jak otrzymamy ostateczne potwierdzenie z FFG, że wszystko jest okej, to ruszamy z akcją zbierania zamówień i jak najszybciej sprowadzamy produkty do kraju. Kiedy? Mam nadzieję, że zamówienia zbierzemy jeszcze w tym miesiącu.

Co do ewentualnego skokowego nadrabiania zaległości to na pewno nie wydamy wszystkiego na raz, aby za jednym zamachem nadrobić wszystko, ponieważ z naszego doświadczenia wiemy, że to po prostu nie zdaje egzaminu i większość graczy nie jest w stanie udźwignąć tego finansowo. Będziemy jednak chcieli zmniejszyć nasze zaległości względem wersji angielskiej. To jednak sprawa na przyszły rok.

Sxk - Sob 07 Lis, 2015

A Warhammer Quest?
Iesthir - Pon 09 Lis, 2015

Sxk napisał/a:
A Warhammer Quest?

Podbijam.

I dodatkowe pytanie (spóźnione niestety): Forbidden Stars dotrą jeszcze w tym roku?

ttrotyl - Pon 09 Lis, 2015

Właśnie, co z Warhammer: Quest?
Drow - Pon 09 Lis, 2015

Dzieki za informacje Michal.
Descent, Dracula, WHQACG- jestem bardzo zainteresowany, ale spokojnie poczekam do nastepnego roku.
Mam nadzieje, ze DnZ ruszy jeszcze w tym roku.

Lunar - Pon 09 Lis, 2015

No to ostatnie moje pytanie na AD 2015. Czy Czarna Koza z Horroru w Arkham będzie jeszcze w tym roku na gwiazdkę? :)
Tzn. czy od FFG cokolwiek piszczy w temacie.

darko - Wto 10 Lis, 2015

Valdigda napisał/a:
Raffi napisał/a:

Pozdrawiam
Waldemar Krasuski
Administrator portalu
www.MagiaiMiecz.eu

szkoda tylko, że nie można pobrać ze strony plików z retuszami (pojawia się jakiś błąd sieci), bo mam swój egzemplarz Magii i Miecza z końca lat 80-tych i chciałabym sprawdzić czy mam wszystkie elementy :neutral:

misiek3510 - Sro 11 Lis, 2015

Czy wiadomo coś już na temat Rivals for Catan?

Pamiętam, że pierwsze pytania o tę grę pojawiły się w 2013 roku i do dzisiaj nie dostaliśmy jasnej odpowiedzi czy ten tytuł zostanie wydany i jeśli tak to kiedy.

Pozdrawiam

Bludgeon - Nie 15 Lis, 2015

Czy jest szansa na wydanie po polsku Fury of Dracula 3 edycja?
Szaweł - Pon 16 Lis, 2015

Bludgeon napisał/a:

Michal napisał/a:

W tym temacie nic nie uległo zmianie – nadal jesteśmy zainteresowani tym tytułem. Jak tylko będziemy mogli powiedzieć coś więcej, na pewno tak uczynimy.

Tumnnus - Wto 17 Lis, 2015
Temat postu: Runebound 3rd edition!!!
Ponawiam pytanie o 3 edycję gry Runebound, ponieważ jest już dostępna w Ameryce i chciałbym wiedzieć czy wiadomo już coś więcej na temat wydania jej w Polskiej wersji językowej. Z góry dziękuję za jakiekolwiek sprecyzowanie tego zagadnienia :)
Bludgeon - Wto 17 Lis, 2015

Szaweł napisał/a:
Bludgeon napisał/a:

Michal napisał/a:

Super! trzymam kciuki.
myceK - Czw 19 Lis, 2015

Dlaczego w planach wydawniczych / nowościach nie ma ciągle Eldritch Horror: Strange Remnants ? wiadomo już coś więcej o dacie premiery ?
hsiale - Sro 25 Lis, 2015

Michal napisał/a:
DRUK NA ŻĄDANIE
Kwestia ta momentami spędza mi sen z powiek, ale niczym dziwnym nie jest, że o ten temat pytacie. Obecnie sytuacja wygląda tak, że poprzednia fala została wreszcie sfinalizowana i walczymy teraz o kompletną akceptację rzeczy, nad którymi pracowaliśmy już jakiś czas temu. Jak otrzymamy ostateczne potwierdzenie z FFG, że wszystko jest okej, to ruszamy z akcją zbierania zamówień i jak najszybciej sprowadzamy produkty do kraju. Kiedy? Mam nadzieję, że zamówienia zbierzemy jeszcze w tym miesiącu.

Co do ewentualnego skokowego nadrabiania zaległości to na pewno nie wydamy wszystkiego na raz, aby za jednym zamachem nadrobić wszystko, ponieważ z naszego doświadczenia wiemy, że to po prostu nie zdaje egzaminu i większość graczy nie jest w stanie udźwignąć tego finansowo. Będziemy jednak chcieli zmniejszyć nasze zaległości względem wersji angielskiej. To jednak sprawa na przyszły rok.

Miesiąc się kończy, czy coś wiadomo?

Heimdall89 - Sro 25 Lis, 2015

Witam. Co z dodatkiem do Gry o tron lcg 2 edycji? W ffg wersja ang trafia juz powoli do sprzedaży. A co z wersją pl?
darkmajin - Sro 25 Lis, 2015

Już było pytane, ale dla pewności Warhammer Quest.... tylko proszę nie pisać tekstów typu jesteśmy zainteresowani, jest duże prawdopodobieństwo itp... to jest kpina czekać kolejne miesiące w niepewności albo tak albo nie mogę czekać, ale muszę wiedzieć czy jest na co. Nie tyczy się to tylko warhammera ale i runebounda którego na szczęście przed postem znalazłem na głównej.
Byku - Sro 25 Lis, 2015

No właśnie co z Wh:Quest? Jakieś konkrety? Pozdrawiam.
sqb1978 - Czw 26 Lis, 2015

Również dołączam się do pytań (aczkolwiek nie tych pretensjonalnych) odnośnie:
- dodatku do GoT LCG
- Druku na żądanie WP LCG oraz Descent

Czekamy na świeże newsy w tych tematach :)

Damet - Czw 26 Lis, 2015

Przyłączam się do pytania odnośnie DnŻ - Descent.

Czy będzie tłumaczona Errata/FAQ do gry Descent ? Na oficjalnej stronie jest już wersja 1.5, a u nas 1.3.3

W Erracie ujęto zmiany odnośnie kilku kart. Czy istnieje możliwość stworzenia przez firmę Galakta pliku pdf z poprawionymi kartami, który gracze we własnym zakresie wydrukują ?

Ekhard - Czw 26 Lis, 2015

Niezmiennie, interesuje mnie bardzo DnŻ - Descent

Dodatkowo wiadomo coś więcej o terminie Runebound?

mord - Pią 27 Lis, 2015

Również czekam na Descenta. Tyle rzeczy jeszcze Galakta ma do przetłumaczenia i wydania że może w tym tempie w 2020 wszystko będzie gotowe :(
Szaweł - Pią 27 Lis, 2015

Jak wyglądają sprawy z dodatkiem i małymi dodatkami do Imperium Atakuje, oraz Zakazanymi Gwiazdami - gry są już w produkcji od bodaj dwóch miesięcy a 2015/2016 nie nastraja zbyt optymistycznie, bo to może być i marzec albo sierpień 2016 :) Zdaje się, że kolejne dodatki miały wychodzić z mniejszym opóźnieniem niż podstawka a szykuje się raczej wydłużenie terminu oczekiwania na polonizację niż jego skracanie - no i kolejne dodatki (Return to Hoth i 3 fala) mogłyby być już w przygotowaniu, bo zaczynam się obawiać, czy nie będą prezentem na Gwiazdkę 2016 czy nawet Wielkanoc 2017 :twisted:
c08mk - Pią 27 Lis, 2015

Edycja.
Wyjaśnione poniżej.
Post do usunięcia.

esiu1986 - Nie 29 Lis, 2015

Dołączam się do pytań o Druk na Żądanie. Jeżeli mnie pamięć nie myli to ostatni druk na żądanie był kilka miesięcy temu. Galakta miała nadrabiać zaległości, jeżeli chodzi o Władcę Pierścieni LCG a tak naprawdę jesteśmy coraz bardziej do tyłu. (oczywiście cieszę się, że dodatki będą po polsku.Przynajmniej mam taką nadzieję.)

Proszę o dokladne informacje - jakie dodatki do Władcy Pierścieni LCG bedą oferowane w Cyklu DnŻ oprócz ostanich dwoch Cyklu Pierścienia. Mamy tyle zaległosci z Koszmarnych taliach, że myślę, że coś dodatkowo powinno być w nastepnej fali. Poza koszmarnymi taliami sa rozniez zalegle scenariusze.

Czekam na info.

Pozdrawiam

8janek8 - Pon 30 Lis, 2015

Panowie, jest szansa na dodatek do Runewars?
Sxk - Pon 30 Lis, 2015

Do c08mk
Ze starym Runebound - em chodziło o to, że on został wydany w Polsce zbyt późno i niektóre dodatki nie były już wznawiane w związku z czym Galakta nie miała szansy ich wydrukować tak było np. z dodatkiem "Midnight"

Banan - Wto 01 Gru, 2015

Ja poproszę o informację o:
- dokładnej dacie wydania 2. fali dodatków do Armady (zdążę przed Mikołajem?)
- co z 8. falą do X-Wingów?
- czy wydacie Star Wars™: Rebellion?
Pozdrawiam

Szaweł - Sro 02 Gru, 2015

No to jeszcze powróćmy do dwóch standardowych 'nie':
1. Bitwy Westeros: House Baratheon
2. REX: Final Days of an Empire

I takie troche "filozowanie": Jeśli sprzedaż jest słaba i nie chcecie się w to bawić, jaka jest szansa, że spróbujecie ze wspieram.to (inne wydawnictwa korzystają z tego typu serwisów, nie bójmy się tego nazwać po imieniu, z powodzeniem - patrz. Roll for the Galaxy czy Mare Nostrum), lub udostępnicie zewnętrznej firmie prawo do wydania powyższych właśnie w ramach wspieram.to czy polakpotrafi.pl?

Dungal - Sro 02 Gru, 2015

Witam,

jak zapowiada się linia wydawnicza jeżeli chodzi o Eldritch Horror? Kiedy można spodziewać się Strange Remnants oraz najnowszego dodatku: Under The Pyramids?

Pozdrawiam!

wilczur - Czw 03 Gru, 2015

Czy w planach macie sprzedaż polskiej wersji Warhammer Quest Card Game?

Ruszyła przedsprzedaż wersji angielskiej ale jeżeli mamy poczekać na polską to dobrze było by wiedzieć.

Samanar - Czw 03 Gru, 2015

Kiedy kolejna fala DnŻ (LOTR LCG), w tym roku jeszcze czy planujecie przełożyć na 2016?
Drow - Pią 04 Gru, 2015

wilczur napisał/a:
Czy w planach macie sprzedaż polskiej wersji Warhammer Quest Card Game?

Ruszyła przedsprzedaż wersji angielskiej ale jeżeli mamy poczekać na polską to dobrze było by wiedzieć.

Tak, jest nawet news juz.
I polowa nast roku.

von Klamke - Pią 04 Gru, 2015

Dołączam do pytań o:
- konkretniejsze ramy czasowe wydania dodatków do Eldritch Horror;
- jak wyżej ale dot. Imperium Atakuje - w obydwu przypadkach mieliśmy czekać krócej, a wyszło jak zwykle;
- szanse na dodatek do Runewars.

Sxk - Pią 04 Gru, 2015

Otwarłem stronę Galakty i od razu się ucieszyłem WQ :)
Szkoda tylko, że nie dacie rady na święta no, ale mimo wszystko - Bardzo Dziękuję na 100% kupię.
PS. Szczególnie, że GW zabiła Warhammera więc produkty Galakta/FFG to jedyna szansa by pograć w tym uniwersum.

Morsereg - Pią 04 Gru, 2015

a co z WQ angielska wersja?
kiedy w koncu bedzie dostepna?

Cytat:
PS. Szczególnie, że GW zabiła Warhammera więc produkty Galakta/FFG to jedyna szansa by pograć w tym uniwersum.

no zabili i nastepnie wydali rownie dobra kontynuacje jaka jest Age of Sigmar

ale to w sumie nie temat na taka rozmowe ;)

Sxk - Pią 04 Gru, 2015

Tu chodzi o uniwersum - zabili Stary Świat
c08mk - Sob 05 Gru, 2015

von Klamke napisał/a:
Dołączam do pytań o:

Dołączam się do tekstu powyżej. Koledzy na zachodzie lada dzień będą się cieszyć dwoma dodatkami więcej niż my.

myceK - Sob 05 Gru, 2015

c08mk napisał/a:
von Klamke napisał/a:
Dołączam do pytań o:

Dołączam się do tekstu powyżej. Koledzy na zachodzie lada dzień będą się cieszyć dwoma dodatkami więcej niż my.

Również dołączam się do pytania oraz dlaczego nie dalej gry w katalogu z nowościami.
+ Kiedy możemy się spodziewać kolejnego dodatku „Piramid” ?

00matej00 - Sob 05 Gru, 2015

Wiem że już padło pytanie o tę grę, ale i tak poro osób powtarza pytania więc i ja tak zrobię żeby ta gra nie zniknęła w odmętach innych postów.

Otóż czy droga galakta "jest wstępnie" zainteresowana grą STAR WARS REBELION ? ;)

FFG już ma w statusie do druku także ciekawi mnie jak sprawa ma się u nas, czy są chociaż chęci do wydania :)

olsszak - Pon 07 Gru, 2015

Michal napisał/a:
Haloween minęło, przyszedł pierwszy w listopadzie poniedziałek, to i pora na kolejne odpowiedzi na Wasze pytania.

DRUK NA ŻĄDANIE

Witam,
Miało być zbieranie zamówień w listopadzie a mamy grudzień. Przydałaby się jakaś informacja w tym zakresie.

Szaweł - Pon 07 Gru, 2015

00matej00 napisał/a:
Wiem że już padło pytanie o tę grę, ale i tak poro osób powtarza pytania więc i ja tak zrobię żeby ta gra nie zniknęła w odmętach innych postów.

Otóż czy droga galakta "jest wstępnie" zainteresowana grą STAR WARS REBELION ? ;)

FFG już ma w statusie do druku także ciekawi mnie jak sprawa ma się u nas, czy są chociaż chęci do wydania :)

Wow, nie spodziewałem się, że to tak szybko pójdzie. No Galakto, skoro FFG już drukuje nie możecie być 'zainteresowani' wydaniem, ale już powinniście pracować nad polską wersją. Niemal rok obsuwy, jak w przypadku serii IA, jest niedopuszczalny. Obiecaliście doganiać terminy amerykańskie, a póki co zdaje się, że one przyspieszają a Wy zwalniacie... Come on guys! Speed up!

Michal - Pon 07 Gru, 2015

Domyślam się, że wszyscy byliście w tym roku wyjątkowo grzeczni i w miniony weekend znaleźliście pod poduszką wiele doskonałych gier planszowych. Teraz jednak czekacie na informacje odnośnie tego, co naszymi siłami ukaże się w przyszłości.

Na wiele z Waszych pytań na pewno odpowiedziały newsy opublikowane na naszej stronie internetowej, do której śledzenia gorąco zachęcam. Jednak porządek musi być, więc lecimy z najnowszą porcją odpowiedzi na Wasze pytania.

GRY PLANSZOWE
Armada
- II fala dotrze do nas najprawdopodobniej pomiędzy Świętami, a Sylwestrem, dlatego niestety nie ujrzycie jej pod choinką.

Bitwy Westeros: House Baratheon
Jak już wspominałem, nie przewidujemy przygotowania polskiej wersji tego rozszerzenia.

Dracula 3. edycja
Jak już zapewne doskonale wiecie, najnowsza wersja łowów na rumuńskiego hrabiego ukaże się naszym nakładem :)

Eldritch Horror: Tajemnicze Ruiny
Nieobecność tego dodatku w zapowiedziach to niedopatrzenie osoby odpowiedzialnej za edycję zawartych tam informacji. Dodatek oczywiście ukaże się w polskiej wersji językowej, a obecna data dostępności to I kwartał 2016.

Co się zaś tyczy całej linii, to nic mi nie wiadomo na temat tego, aby miała nie być dalej rozwijana. Under the Pyramids nie ma jeszcze ustalonej dokładnej daty druku, ale na pewno jesteśmy zainteresowani przygotowaniem tego dodatku.

Horror w Arkham: czarna Koza z Lasu
Kozy nie będzie w tym roku, jednak powinna być w jednym ze styczniowych transportów, także spodziewajcie się jej w połowie styczna.

Imperium Atakuje
Zgodnie z otrzymanymi przez nas niedawno aktualizacjami z fabryki, kolejna fala produktów z serii niedługo będzie gotowa do transportu, dlatego możecie się ich spodziewać w styczniu 2016.

Niestety, to nie my odpowiadamy za organizację produkcji i nie mamy żadnego wpływu na termin przekazania plików partnerom do druku, niezależnie od tego, jak bardzo byśmy chcieli.

REX: Final Days of the Empire

Rivals of Catan
Jesteśmy w Kosmosie zapisani od jakiegoś czasu na druk, jednak w ostatnim czasie żaden międzynarodowy druk tego tytułu nie był organizowany. Pewnie najwcześniej w lutym dowiemy się jakie są plany na 2016 względem tej linii wydawniczej i wtedy też podejmiemy ewentualną decyzję.

Runebound
Ten tytuł także niedawno oficjalnie zapowiedzieliśmy w polskiej wersji językowej.

Runewars - dodatek
Obecnie nie ma żadnych planów międzynarodowego druku tego dodatku, dlatego nie jesteśmy w stanie powiedzieć niczego konkretnego w tym temacie.

WarhammerQuest
Jak już doskonale wiecie, gra ukaże się naszym nakładem w polskiej wersji językowej.

Star Wars: Rebelia
Moc jest w nas silna ;)

X-Wing
Produkty z VIII (Karząca Ręka, TIE Inkwizytora, Duch oraz Łowca z Mgieł) fali pojawią się najprawdopodobniej w I kwartale 2016.

Zakazane Gwiazdy
Nie, niestety nie dotrą do nas w tym roku. Raczej nie będzie ich też w styczniu. Niestety przez szaleństwo gwiezdnowojenne międzynarodowy druk tego tytułu został przesunięty.

FAQ itd.
Tak, mamy w planie przygotowanie nowych wersji plików FAQ do naszych gier.
Ze względów licencyjnych nie ma jednak możliwości przygotowania przez nas pliku z poprawionymi kartami do własnego wydruku.

GRY LCG
Gra o Tron LCG
Pierwszy dodatek będzie dostępny w przyszłym tygodniu. W tym samym czasie powinna do nas dotrzeć także angielska wersja, także powinniście się nimi móc cieszyć pod choinką.

Władca Pierścieni LCG
W Druku na Żądanie będziemy oferować małe Zestawy Przygodowe oraz Koszmarne talie. Duże rozszerzenia dostępne będą w normalnej, pudełkowej wersji. Tutaj nie ma żadnej listy, ponieważ docelowo chcemy wydać w DnŻ wszystko to, co ukazało się po angielsku i wyższy priorytet mają Zestawy Przygodowe. Niestety okres akceptacji naszych wersji jest wielokrotnie większy od wstępnie zapowiadanego, stąd opóźnienie.

Choć zdajemy sobie sprawę, ze wielu z Was chciało by mieć wszystko już dostępne, z naszego doświadczenia wynika, że robienie na raz zbyt wielu produktów nie cieszy się zainteresowaniem ze strony fanów, którzy wola stopniować zakupy, chociażby ze względów finansowych. Na pewno na początku roku zorganizujemy zamówienie na DnŻ, aby choć częściowo zminimalizować różnicę w liczbie dostępnych tytułów.

DRUK NA ŻĄDANIE
Mimo naszych usilnych starań i najszczerszych chęci, w tym roku nie będzie kolejnej fali zamówień na DnŻ. Niestety nasze najnowsze pliki nadal nie zostały zaakceptowane. Do tego zamówienie złożone w tym tygodniu na pewno nie dotrze do nas przed świętami. Bardzo nad tym ubolewamy i mamy nadzieję że zaraz na początku roku złożymy pierwsze zamówienie DnŻ. Jeśli akceptacja naszych plików nadal będzie się przedłużała, to rozważamy możliwość zamówienia starych pozycji osobno, aby nie były one nadal wstrzymywane.

00matej00 - Pon 07 Gru, 2015

Star Wars Rebelia ... jak ładnie po polsku ;) czyli pewnie już są jakieś plany tłumaczeniowe w trakcie :D
Morsereg - Pon 07 Gru, 2015

Michale
nie odpowiedziales na moje pytanie:
Cytat:
a co z WQ (warhammer quest) angielska wersja?
kiedy w koncu bedzie dostepna?

sklepy mowia, ze sa uzaleznieni od was.

darkmajin - Sro 09 Gru, 2015

Musisz kupować w złych sklepach ja juz od dawna ciesze sie wh:q nigdy nie zapomnę wypięcia sie na lotr tyle kasy wladowane ...nie dosc ze czekamy na pl pół roku to nie wiadomo czy wyjdzie dodatek, lepiej nie ryzykować.
psborsuk - Sro 09 Gru, 2015

darkmajin napisał/a:
...nigdy nie zapomnę wypięcia sie na lotr tyle kasy wladowane ...nie dosc ze czekamy na pl pół roku to nie wiadomo czy wyjdzie dodatek, lepiej nie ryzykować.

A jaki nie wyszedł/nie jest planowany? Duże dodatki wychodzą tak samo, jak wychodziły, małe też są wypuszczane, podobnie koszmary. A że jest pewne opóźnienie, to raczej wielkim problemem nie jest. To nie gra turniejowa, że trzeba mieć wszystkie karty koniecznie na dany dzień.

myceK - Sro 09 Gru, 2015

Czy planowany jest dodruk Battlestar Galactica - Pegasus ?
Jahmel - Sro 09 Gru, 2015

Co niektórzy wiecznie zrzędzą wzbudzając niechęć do forum. Może lepiej założyć osobny temat "Jęczene" ech...
Sxk - Czw 10 Gru, 2015

Wiem, że ten temat był milion razy poruszany, ale jako przedsiębiorca i pracownik z wieloletnim stażem muszę coś napisać:
1. Jeżeli nie zarabiam to nie pracuję - proste jak drut.
2. Jeżeli gra się nie sprzedaje to jej nie wydaję.
3. Niech Pan mądraliński napisze co zrobi gdy przyjdzie do niego szef z takim zdaniem: "Jesteś taki świetny, jestem fanem twojej pracy w związku z czym od dzisiaj pracujesz za darmo".

c08mk - Czw 10 Gru, 2015

Sxk napisał/a:
Wiem, że ten temat był milion razy poruszany, ale jako przedsiębiorca i pracownik z wieloletnim stażem muszę coś napisać:
1. Jeżeli nie zarabiam to nie pracuję - proste jak drut.
2. Jeżeli gra się nie sprzedaje to jej nie wydaję.
3. Niech Pan mądraliński napisze co zrobi gdy przyjdzie do niego szef z takim zdaniem: "Jesteś taki świetny, jestem fanem twojej pracy w związku z czym od dzisiaj pracujesz za darmo".

Myślę, że Galakta się nieco zrehabilitowała przez wydawanie WP:LCG jako DnŻ. Sam uważam że każdemu należy zawsze dać drugą szansę i dlatego się zdecydowałem na Eldrith Horror w wersji polskiej i jej się trzymam. Jeżeli kupuję jakiś nowy tytuł to ważę wszystkie "za" i "przeciw".

Powyżej jest podany punkt widzenia pracodawcy, to samo można zrobić z punktem widzenia konsumenta "Zarabian, płacę, wymagam i kupuję u tego kto spełnia wymogi" albo pracownika "Idę do szefa i mówię, że jego warunki są "be" dlatego zmieniam pracę tam gdzie warunki są "cool" a tylko muszę znać angielski."

Uważam że nie ma co na ten temat więcej się roztrząsać bo KAŻDY ma rację. Zarówno ten Pracodawca jak i ten Pracownik i każdy powinien wybierać optymalnie dla SIEBIE tak aby na tym jak najmniej tracić, na ewentualnym ryzyku.

Galakta napisał/a:
Eldritch Horror: Tajemnicze Ruiny
Nieobecność tego dodatku w zapowiedziach to niedopatrzenie osoby odpowiedzialnej za edycję zawartych tam informacji. Dodatek oczywiście ukaże się w polskiej wersji językowej, a obecna data dostępności to I kwartał 2016.

Co się zaś tyczy całej linii, to nic mi nie wiadomo na temat tego, aby miała nie być dalej rozwijana. Under the Pyramids nie ma jeszcze ustalonej dokładnej daty druku, ale na pewno jesteśmy zainteresowani przygotowaniem tego dodatku.

Dzięki za info. Myślę, że panika powstała przez nieumieszczenie dodatku w zapowiedziach na stronie co sprawiało wrażenie, że dodatku w najbliższej przyszłości nie będzie.

Drow - Pią 11 Gru, 2015

https://www.fantasyflight...1/omens-of-ice/

Poprosze :D

kowal85 - Sob 12 Gru, 2015

Drow napisał/a:
https://www.fantasyflightgames.com/en/news/2015/12/11/omens-of-ice/

Ja też chcę !!!

Tak gwoli ścisłości to kurcze z małej gierki robi się "wielkoramowy tytuł" :-)

Taperonix - Sob 12 Gru, 2015

+1
Morsereg - Sro 16 Gru, 2015

darkmajin napisał/a:
Musisz kupować w złych sklepach ja juz od dawna ciesze sie wh:q nigdy nie zapomnę wypięcia sie na lotr tyle kasy wladowane ...nie dosc ze czekamy na pl pół roku to nie wiadomo czy wyjdzie dodatek, lepiej nie ryzykować.

no wlasnie od znajomego ze sklepu gdzie kupuje planszowki, dowiedzialem sie, ze sa uzaleznieni od galakty.
we wroclawiu, w stacjonarnych sklepach nie widzialem. na pewnej stronce, wyszukiwarce gier planszowych, tez bida.
tak wiec ponawiam pytanie. kiedy angielska wersja bedzie dostepna w sklepach. premiera byla juz spory czas temu.

myszon - Sro 16 Gru, 2015

Morsereg napisał/a:

no wlasnie od znajomego ze sklepu gdzie kupuje planszowki, dowiedzialem sie, ze sa uzaleznieni od galakty.
we wroclawiu, w stacjonarnych sklepach nie widzialem. na pewnej stronce, wyszukiwarce gier planszowych, tez bida.
tak wiec ponawiam pytanie. kiedy angielska wersja bedzie dostepna w sklepach. premiera byla juz spory czas temu.

W Łodzi jest dostępna od premiery. Sprawdź tutaj.

Dungal - Sro 16 Gru, 2015

Drow napisał/a:

Ja również :) Kupuję każdy dodatek do Znaku Starszych Bogów, więc liczę na to, że kolejne będą tłumaczone przez Galaktę.

Krzysiek - Czw 17 Gru, 2015

Dungal napisał/a:
Drow napisał/a:

Ja również :) Kupuję każdy dodatek do Znaku Starszych Bogów, więc liczę na to, że kolejne będą tłumaczone przez Galaktę.
A to ja się przyłączę do łańcuszka. Również poproszę. :)
Guduś - Wto 29 Gru, 2015

myceK napisał/a:
Czy planowany jest dodruk Battlestar Galactica - Pegasus ?

podłączam się do pytania

hsiale - Nie 03 Sty, 2016

Michal napisał/a:
Władca Pierścieni LCG
W Druku na Żądanie będziemy oferować małe Zestawy Przygodowe oraz Koszmarne talie. Duże rozszerzenia dostępne będą w normalnej, pudełkowej wersji. Tutaj nie ma żadnej listy, ponieważ docelowo chcemy wydać w DnŻ wszystko to, co ukazało się po angielsku i wyższy priorytet mają Zestawy Przygodowe. Niestety okres akceptacji naszych wersji jest wielokrotnie większy od wstępnie zapowiadanego, stąd opóźnienie.

Choć zdajemy sobie sprawę, ze wielu z Was chciało by mieć wszystko już dostępne, z naszego doświadczenia wynika, że robienie na raz zbyt wielu produktów nie cieszy się zainteresowaniem ze strony fanów, którzy wola stopniować zakupy, chociażby ze względów finansowych. Na pewno na początku roku zorganizujemy zamówienie na DnŻ, aby choć częściowo zminimalizować różnicę w liczbie dostępnych tytułów.

DRUK NA ŻĄDANIE
Mimo naszych usilnych starań i najszczerszych chęci, w tym roku nie będzie kolejnej fali zamówień na DnŻ. Niestety nasze najnowsze pliki nadal nie zostały zaakceptowane. Do tego zamówienie złożone w tym tygodniu na pewno nie dotrze do nas przed świętami. Bardzo nad tym ubolewamy i mamy nadzieję że zaraz na początku roku złożymy pierwsze zamówienie DnŻ. Jeśli akceptacja naszych plików nadal będzie się przedłużała, to rozważamy możliwość zamówienia starych pozycji osobno, aby nie były one nadal wstrzymywane.

Czy wiadomo już coś o styczniowym DnŻ?

Asus - Nie 03 Sty, 2016

Galakto!

Czy (i jakie) są szanse na dodruk kataklizmu do Warhammera: Inwazji? To chyba jedyny dodatek, do którego nie było dodruku. Albo był na niego taki hype, że dodruk rozniósł się szybciej niż dodruki wcześniejszych dużych dodatków...

Pozdrawiam.

JareQ - Pon 04 Sty, 2016

Ja chciałem dopytać o "Przedwieczną Grozę", czy wiadomo coś więcej na temat daty wydania? Na stronie widnieje mało mówiące "2016", a tymczasem FFG wypuściło już kolejny dodatek do EH.

No właśnie, to od razu zapytam kiedy "Pod piramidami"? ;)

I ostatnie pytanie odnośnie AH, może znacie już jakieś szczegóły na temat wydania II wersji "Klątwy Czarnego Faraona"?

Bardzo proszę o nieudzielanie enigmatycznych odpowiedzi w stylu "macki trzymają się u nas mocno" ;)

Pozdrawiam.

xdamian - Pon 04 Sty, 2016

Czy jest szansa na druk poprawionych kart do imperium atakuje razem z dodatkiem dwa słońca lub hoth?
Szaweł - Pon 04 Sty, 2016

xdamian napisał/a:
Czy jest szansa na druk poprawionych kart do imperium atakuje razem z dodatkiem dwa słońca lub hoth?

A które karty powinny być poprawione? I co to są 'dwa słońca'?

beldantos - Pon 04 Sty, 2016

Witam
Jeżeli jest możliwość, to poproszę o jakieś konkrety dotyczące terminów wydania:

- dodruków X-Wing (czekam od wakacji na Lambdę i Advanca)
- najnowszych statków do X-Wing (VIII fala + Assault Carrier)
- dodatków do Imperial Assault (termin ciągle się przesuwa)

Pozdrawiam

dzubei - Pon 04 Sty, 2016

Witam,

Wiem, że część osób jest już zmęczona pytaniami o Descenta ;) ale chciałem podpytać o jeszcze jedną rzecz. Czy planujecie w przyszłości zmienić formę wydawania małych dodatków do tej gry. Mam na myśli H&M packi i Popleczników. Czy będą nadal lokalizowane jedynie karty\instrukcje sprzedawane osobno, czy może zamierzacie wydawać kompletne opakowanie z figurką i kartami PL. Podobnie jak w przypadku zestawów przeciwników\bohaterów do SW:IA.

Valdigda - Pon 04 Sty, 2016

Co się dzieje z serią Talismana? Gracze powinni przerzucić się na angielską wersje?
Michal - Pon 04 Sty, 2016

Z racji tego, że 2015 dobiegł końca zamykam ten wątek i zaraz stworzę analogiczny, który w temacie będzie miał liczbę 2016.