galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

X-Wing - Zasady - gunner ,mala watpliwosc

Mateooo - Pią 22 Maj, 2015
Temat postu: gunner ,mala watpliwosc
czesc karta gunner pozwala mi zaatakowac raz jezszcze ,gdy nie trafilem.

czy jako NIE rafienie liczy sie np:

mam 4 ataki, 2 hity.
przeciwnik robi 1 evade i uzywa tokenu evade zeby uniknac 2 moje hity.

i teraz czy moge znowu strzelic 4 razy do niego? (tym razem nie ma on tokenow zadnych itd)

tak to dziala?

Shantruin - Sob 23 Maj, 2015

Tak, Gunner pozwala Ci strzelić 2 raz nawet jeżeli miałeś jakieś hity ale przeciwnik je wybronił kostkami/żetonami. Gunner aktywuje się jeśli nie trafisz, a statek uznaje się za nietrafiony, jeśli po rzutach i modyfikacji kostek pozostaje przynajmniej jeden nieanulowany symbol trafienia bądź trafienia krytycznego.
Breed9000 - Sob 23 Maj, 2015

Shantruin napisał/a:
Tak, Gunner pozwala Ci strzelić 2 raz nawet jeżeli miałeś jakieś hity ale przeciwnik je wybronił kostkami/żetonami. Gunner aktywuje się jeśli nie trafisz, a statek uznaje się za nietrafiony, jeśli po rzutach i modyfikacji kostek pozostaje przynajmniej jeden nieanulowany symbol trafienia bądź trafienia krytycznego.


Wszystko dobrze ale jeżeli zostaje jakiś symbol to statek akurat uznaje się za TRAFIONY. Jeżeli przeciwnik wybroni wszystko to wtedy chybiasz i możesz powtórzyć CAŁY proces ataku dla tego statku.

Shantruin - Sob 23 Maj, 2015

Tfu, zamot, oczywiście że się pomyliłem - statek uznaje się za trafiony w opisanym przeze mnie przypadku :P
Mateooo - Wto 02 Cze, 2015

Czy gunner z vaderem się combuja? Np strzelam 3 razy, nic nie trafiam, ale używam vadera. Z gunnera powtarzam rzut. Czy mogę po raz drugi użyć vadera? Nie jest napisane na karcie ze raz na runde
Shtchepahn - Wto 02 Cze, 2015

Mozesz
abad86 - Pon 13 Lip, 2015

dobra to ja mam takie pytanko odnośnie ganera. statek dostaje kryta który mówi
,,PILOT Następnym razem kiedy będziesz atakował, nie rzucaj żadnymi kośćmi ataku" i teraz co następuje. Atakuje starek nie rzucam kośćmi tak? więc nie trafiam czyli ganner sie odpala i atakuje drugi raz.

Jolly_Roger - Pon 13 Lip, 2015

Na karcie gunner jest napisane, że atakujesz nim kiedy pierwszy atak nie trafi. Moim zdaniem nie możesz go użyć, bo po prostu nie rzucasz kośćmi czyli nie atakujesz.
abad86 - Pon 13 Lip, 2015

No dobrze ale atak wykonujesz, tylko nie uzywasz kosci. Czyli defakto nie trafiasz . Cos na zasadzie blanta nie trafia ale trafia i torpedy jonowe dzialaja. Jak dla mnie pierwszy strzal nie trafia bo nie uzywam kosci. A jakbym mial korektor celnosci ? to co? nie uzywam kosci ale doje 2 hity z korektora. Zgodnie z opisem krytyka. Kosci nie użyłem.
Bogus_law - Pon 13 Lip, 2015

Jak dla mnie to gunner się odpala. Blinded Pilot nie anuluje ataku tylko zmniejsza jego szanse do zera, czyli odpala Gunnera.
Rogue30 - Wto 14 Lip, 2015

abad86 napisał/a:
No dobrze ale atak wykonujesz, tylko nie uzywasz kosci. Czyli defakto nie trafiasz . Cos na zasadzie blanta nie trafia ale trafia i torpedy jonowe dzialaja. Jak dla mnie pierwszy strzal nie trafia bo nie uzywam kosci. A jakbym mial korektor celnosci ? to co? nie uzywam kosci ale doje 2 hity z korektora. Zgodnie z opisem krytyka. Kosci nie użyłem.

Tak jest, rzucasz zero kości, potem możesz dodać dwa hity z Correctora.

FAQ:
Statek z przydzieloną kartą „Oślepiony pilot” nadal może
skorzystać z kart aktywujących się po wykonaniu ataku.
Takich na przykład jak „Artylerzysta” czy Darth Vader


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group