galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

Cytadela (Citadels) - Termin wydania Cytadeli

D.W. - Sro 06 Kwi, 2005
Temat postu: Termin wydania Cytadeli
Jako, że otrzymujemy sporo pytań (telefony, maile ) na temat terminu wydania Cytadeli, informujemy, że gdy tylko będziemy mieli sprawdzoną informację to tutaj ją właśnie podamy.

Przypominam o czym już informowaliśmy, że w przypadku Cytadeli jesteśmy uzależnieni od międzynarodowego wydania tej gry.
Z racji tego, że w wydaniu tej gry uczestniczy dużo krajów niestety niektórzy wydawcy mieli opóźnienie z tłumaczeniami itp. itd.
Możecie nam wierzyć, że cała sytuacja związana z wydaniem tej gry nam także bardzo nie odpowiada i przynosi nam straty.

W ciągu kilku dni powinniśmy otrzymać jakieś wiążące informacje. Jak tylko je będę miał natychmiast o tym napiszę.

Gość - Sro 06 Kwi, 2005

Czyli mamy rozumieć, że Wasza wersja jest już ukończona i gotowa ? :> I czekamy poprostu na innych ?:>
D.W. - Sro 06 Kwi, 2005

Tak, z naszej strony nie ma żadnego opóźnienia.

Jak tylko będziemy znać termin ostateczny, poinformujemy o tym i wtedy
uruchomimy przedsprzedaż.

wc - Czw 07 Kwi, 2005

Czy jest jakaś szansa, że przedsprzedaż obu Waszych najnowszych tytułów - cytadeli i osadników - zbiegnie się w czasie?
Będzie można zamówić je obie w przedsprzedaży w tym samym czasie i otrzymać jedną przesyłką?
Zmniejszyłoby to koszty wysyłki, ale miałoby sens chyba tylko wtedy, gdyby daty premier obu gier różniły się max o 2 tygodnie....

pozdrowionka
8) wc

D.W. - Czw 07 Kwi, 2005

Termin wydania Osadników z Catanu to koniec tego miesiąca. Możemy mieć poślizg kilku dni. Ale termin 30.04 - 10.05 jest pewnym terminem o ile naprawdę coś nie wyjdzie nieprawdopodobnego.

Nie będziemy wydania Osadników w żaden sposób łączyć z Cytadelą.
Ale teoretycznie jest możliwe, że się zazębią jeśli różnicą będzie 2 tygodnie.

Vasquez21 - Czw 07 Kwi, 2005

Jakoś nie ma tutaj pełnej odpowiedzi na pytanie kolegi więc jeszcze raz...

Czy będzie można zapłacić (wcześniej oczywiście ;) ) za dwie gry po promocyjnych cenach i otrzymać je razem, żeby nie płacić dwukrotnie za przesyłkę ?

D.W. - Czw 07 Kwi, 2005

Można.
Problemem jest jednak to, że może być np. spora różnica w terminach. Mam nadzieję, że tak nie będzie ale jednak w momencie kiedy uruchomimy przedsprzedaż Osadników nie wprowadzimy prawdopodobnie jeszcze przedsprzedaży Cytadeli.

Co prawda możemy to tak rozwiązać, że gdy gracz kupi w przedsprzedaży grę Osadnicy i opłaci transport. To do czasu premiery Osadników będzie miał praktycznie możliwość wyboru czy czekać na Cytadelę a raczej do zakończenia jej przedsprzedaży. Gdy będzie kupował Cytadelę i jeśli będzie chciał poczekać aż ta gra się pojawi także z Osadnikami to wybierze opcję „odbiór w siedzibie firmy bez kosztów transportu”. W tedy będzie tylko musiał w komentarzu przy kupnie Cytadeli napisać, że prosi o wysłanie dwóch gier w jednej paczce i że opłacił transport przy osadnikach.

Hmmm mam nadzieję, że to zrozumiale wytłumaczyłem..

Gość - Nie 10 Kwi, 2005

Zamawiam i płacę, piszę w uwagach, że chcę także Cytadelę w jednej paczce, gra sobie leży, płacę za Cytadelę, wybieram odbiór osobisty, ale piszę w uwagach, że zapłaciłem już za paczkę i by grę dołozyć do Osadników i wysłać. Wy wysyłacie i wszyscy jesteśmy zadowoleni, tak?
Jeszcze jedno, osady są z drewna czy plastiku? Jak wyglądają żetony morza - proste, zakrzywione (trzyheksowe) czy może mają różne rozmiary? A może zostaną opublikowane zdjęcia? No nic, i tak pewnie kupię.
Pozdrawiam

D.W. - Nie 10 Kwi, 2005

1. Drewniane w 2 woreczkach bawełnianych
2. Żetony morza 3 heksowe - tworzą obramowanie planszy

uiek - Nie 10 Kwi, 2005

3 heksowe ? to znaczy ze nie będzie miożna przemieszczać portów?
jesli mogę zapytać, co spowodowało podjecie decyzji o wydaniu 3 heksowych mórz? czemu nie może byc pojedynczych? (wtedy można się było bawić w "przerabianie" wyspy z jeziorem w środku itd)

D.W. - Nie 10 Kwi, 2005

Jak już wcześniej informowaliśmy gra jest o wyglądzie najnowszej wersji niemieckiej, jak i teraz już i innych krajów.
Jedyna różnica jest taka, że elementy dróg, osad i miast są drewniane.

Pola morza będące zarazem obramowaniem (3 heksowe) są bardziej „przyjazne” powodują, że gra jest znacznie bardziej przejrzysta.
Miejsca portów można tutaj także zmieniać. Ponieważ te 6 długich żetonów morza można także zamieniać miejscami.
Osobiście uważam, że jest to dużo lepsza wersja dla osób zwłaszcza zaczynających przygodę z tą grą jak i w ogóle z grami planszowymi.

uiek - Nie 10 Kwi, 2005

takie uzasadnienie całkowicie zadowala moją ciekawość :) teraz zostaje zobaczenie jak będzie to wyglądać w praniu :)
Szept - Nie 10 Kwi, 2005

To jest przedsprzedaż do 15 czy 16 bo sa rozbieżnoości.
Hudson - Pon 18 Kwi, 2005

Termin wydania cytadeli nie jest znany, ale czy jest mozliwosc podania terminu przedsprzedazy w zaokragleniu? (tak do 2 tygodni). Kwestia jest wazna, bo trzeba kupic Osadnikow jeszcze i jakos zaplanowac finanse.
Niewia - Sro 27 Kwi, 2005

Znacie już DOKŁADNĄ date wydania cytadeli? Kwiecień już sie konczy a tu cisza...
D.W. - Sro 27 Kwi, 2005

Nasze zdenerwowanie jest jeszcze większe niż osób, które oczekują na tą grę. Gdybyśmy wiedzieli, że to będzie tak się przeciągało wydalibyśmy międzyczasie inną grę. To są dosyć spore kwoty, które mamy w pewien sposób zablokowane......

Termin..... O terminie naprawdę wolę się nie wypowiadać.

nowygosc - Sro 27 Kwi, 2005

Nasze zdenerwowanie można z łatwością znacząco zmniejszyć podając jednak aktualnie przewidywany termin wydania Cytadel(i). Lepsze to niż pełna niepewność. Natura przeszkód jak rozumiem nie zmieniła się - inni wydawcy i drukarnia?
Z mojej strony: wiedzieć i rozumieć = okazywać wyrozumiałość i współczucie.
I cierpliwie czekać
Pozdrawiam

Hudson - Czw 28 Kwi, 2005

A jezeli nie ma przewidywanego terminu wydania? :cry:
Albo jesli Galakta poda taki termin, a pozniej znow wyniknie znaczne przesuniecie...beda zale i pretensje.

DW: Co byscie wydali przed Citadels? :D

Ja i reszta - Pią 06 Maj, 2005

Niech mnie śledź kopnie, no kiedy Citadels, :cry: , ech ech... (juz niedługo mój sssskarbie, już niedłuugo)...
folko - Sob 07 Maj, 2005

Ludzie, czy Wy nie potraficie zrozumiec ze Galakta nie jest w stanie podac na razie terminu wydania Cytadeli ??
Juz kilkakrotnie wydawca informowal ze to nie zalezy od nich. Ze nie sa w stanie podac terminu.
Prosze o wyrozumialosc. Kazdy z nas ma chetke na polskie C. ale musimy uzbroic sie w cierpliwosc... proponuje przesunac _termin_zapytania_ do wrzesnia... chyba ze wyjdzie wczesniej ;-)

Ja i reszta - Wto 10 Maj, 2005

A wiesz ludziu folko, niech cie śledź kopnie, przecież wiemy, że się nie dowiemy jak i oni nie wiedzą kiedy wiedzieć będą, ale chciałoby się, ech, ech (ssssspokojnie mój ssssskarbie, ssssspokojnie). Pozdr
folko - Sro 11 Maj, 2005

:-)
Gość - Sob 08 Paź, 2005
Temat postu: Co z Cytadela?
Co z Cytadela? Październik to kolejny termin widmo, czy są jakieś podstawy, że nie długo zacznie się przedsprzedaż? Szczerze powiedziawszy, tylko mój patriotyzm powoduje, że nie kupiłem jeszcze angielskiego wydania.
Hudson - Sob 08 Paź, 2005

Hehe, a moze jest jeszcze jeden maly powod...np. wyczerpany naklad angielskiej wersji? :) A w kwestii terminu: jesli bedzie wiadomo cos pewnego, to na 100% zostaniemy o tym poinformowani.
xshadow - Sob 08 Paź, 2005

DW pewnie znowu dostał palpitacji kiedy zobaczył, że topik Cytadeli jest podświetlony- on w przeciwieństwie choćby do mnie od razu wiedział, że to nie za jego sprawą :P
A co do wyczerpanych wersji to moze w Essen znajda sie jakies zaginione egzemplarze to nakupie cały bagażnik i będę dystrybuował w Polsce ;)

D.W. - Sob 08 Paź, 2005

W ciągu najbliższego tygodnia mają wypłynąć gry z Hong Kongu.
To oznacza, że po około 30-35 dniach od wypłynięcia gra powinna być w Polsce.
To jest ostatnia informacja, którą posiadam. Jednak...

xshadow - Sob 08 Paź, 2005

Gazeta Wyborcza, 28 września 2005,

Powrót na Jedwabny Szlak

[...]Transport morski ma jednak swoje minusy- jest bardziej narażony na kaprysy pogody, co roku na szlaku z Azji do Europy tonie 230 statków


OK, już się nie odzywam. Ufajmy Żółtym, że rzeczywiście wyszło i dojdzie bez szwanku.

D.W. - Sob 08 Paź, 2005

xshadow napisał/a:
Gazeta Wyborcza, 28 września 2005,

Powrót na Jedwabny Szlak

[...]Transport morski ma jednak swoje minusy- jest bardziej narażony na kaprysy pogody, co roku na szlaku z Azji do Europy tonie 230 statków


OK, już się nie odzywam. Ufajmy Żółtym, że rzeczywiście wyszło i dojdzie bez szwanku.


To miało być pocieszające? :)
Niewiele mnie może już zaskoczyć przy tej grze...

Hudson - Sob 08 Paź, 2005

To tylko propadanda kapitalistow. Wcale nie 230 tylko 23, i nie statkow, tylko kutrow rybackich.
Misiołak - Nie 09 Paź, 2005

I nie pogoda, tylko krakeny... :P
Hudson - Pią 14 Paź, 2005

Ciekawe, czy przedsprzedaz sie rozpocznie, kiedy Cytadela bedzie jeszcze w rejsie.
tomasz - Pią 14 Paź, 2005

Wiecie co? Wykrakacie... Czasy dziś niespokojne, jak nie huragan to tsunami. Nie kusić złego i grać w to co jest. Rzekłem
Hudson - Pon 24 Paź, 2005

Nie chce krakac, ale ciekawe, czy Cytadela juz plynie...
humfrey - Czw 27 Paź, 2005

jak Galakta poda numer listu przewozowego to będziesz mógł śledzić drogę przesyłki hehe ( z Honkongu do Szczecina)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group