galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

Miejsca, gdzie można zagrać we Władcę - Event "Spadkobiercy Gondolinu" na Pilkonie 2016

Cread - Wto 02 Sie, 2016
Temat postu: Event "Spadkobiercy Gondolinu" na Pilkonie 2016
10 września 2016 r. na konwencie Pilkon odbędzie się event "Spadkobiercy Gondolinu".
(link do Pilkonu https://www.facebook.com/events/493330034190683/ )
(link do wydarzenia na FB Spadkobiercy Gondolinu )

plan organizacyjny:

11.00 - oficjalne rozpoczęcie oraz nauka grania we Władcę Pierścieni LCG (dla początkujących graczy); w tym samym czasie dla bardziej zaawansowanych event "Spadkobiercy Gondolinu" na podstawie scenariusza "Droga do Rivendell"
12.30 - po skończeniu przygód wśród pajęczyn Mrocznej Puszczy i pokonaniu górskich szlaków rozegranie scenariusza z podstawki "Podróż w dół Anduiny" podczas którego nowi i doświadczeniu gracze będą mogli połączyć siły w starciu z siłami ciemności.
14.00 - przewidywalne zakończenie eventu (choć może się odrobinę przedłużyć).

Nagrody: nie może zabraknąć pamiątkowej karty promocyjnej - jakiej, to musicie uzbroić się drodzy Gracze w jeszcze chwilę cierpliwości.
Dodatkowo każdy gracz będzie mógł otrzymać losowo jedną dodatkową kartę promocyjną spośród kilku. Wszystkie szczegóły zostaną podane razem z ogłoszeniem kart.

Organizacyjnie: przypominam o zabraniu scenariuszy oraz talii gracza wraz z niezbędnymi dodatkami (odpowiednie żetony, znacznik pierwszego gracza i panele zagrożenia)

Gościem specjalnym będzie grafik-ilustrator pracujący dla FFG robiący świetne arty m. in. do naszego ukochanego Władcy Pierścieni LCG Mariusz Gandzel!

Informacja dodatkowa: na Pyrkonie 2016 przedstawiliśmy z Lektem prototypowe maty. Temat przycichł, bo jeszcze chcieliśmy spróbować nowej technologii oraz wprowadzić poprawki do pierwowzorów. Na evencie "Spadkobiercy Gondolinu" zostanie zaprezentowana porównawczo mata z Upadkiem Saurona (dwie wersje) oraz nowa mata dedykowana pod event. Od razu mówię - póki co jesteśmy na etapie, że nie zbieramy żadnych zamówień, możemy udostępnić chętnym wzór i dać namiar na druk (chyba, że ktoś ma swój).

Cread - Wto 02 Sie, 2016

Drodzy Gracze! Już niedługo wydarzenie "Spadkobiercy Gondolinu". Czas powoli odsłaniać całun tajemnicy i podzielić się cieszącymi oko nowymi kartami. Na pierwszy ogień idzie postać strażnika Ithilien, niestrudzonego drugiego syna Gondoru, późniejszego (spoiler), ostatniego samodzielnie rządzącego Namiestnika Gondoru. Oto Faramir ze sfery przywództwa! [art użyty na alternatywnej karcie bohatera został wykorzystany za zgodą pani Magali Villeneuve] Jest to jedna z sześciu kart jakie można zdobyć na evencie.


Cread - Pon 08 Sie, 2016

Kolejna odsłona karty promocyjnej z alternatywną grafiką tym razem krewniaka króla Gondolinu Turgona - w końcu Elrond, bo o nim mowa, jest prawnukiem tego szlachetnego elfa. Nasz bohater ze sfery wiedzy jako Półelf Mędrzec na pewno dopomoże swoją radą i zdolnościami uzdrowiciela siły dobra w walce z przeciwnościami! [art użyty na alternatywnej karcie bohatera został wykorzystany za zgodą pani Magali Villeneuve] Jest to jedna z sześciu kart jakie można zdobyć na evencie.


Cread - Sro 17 Sie, 2016

Kolejny tydzień i kolejna odsłona. Jeśli w tym roku na Genconie uczestnicy mogli mieć Faramira (tak, moja promka powstała całkowicie niezależnie - eh, FFG...), to w tym roku dostępny będzie Gimli z zestawu podstawowego. Nasz zacny krasnolud dzielnie wesprze w walce nie tylko swoich rodaków z rodu Durina, ale każdego - nawet elfa spod znaku utraconego Gondolinu. [art użyty na alternatywnej karcie bohatera został wykorzystany za zgodą pani Magali Villeneuve] Jest to jedna z sześciu kart jakie można zdobyć na evencie.


Cread - Pon 22 Sie, 2016

Czwarta odsłona bohatera w nowym ujęciu - do naszej heroicznej ekipy dołącza sam Gandalf, czarodziej bez którego losy Śródziemia potoczyłyby się zgoła inaczej, mądry i potężny Istari [spoiler], który miał w pieczy jeden z Trzech Pierścieni Naryę. [art użyty na alternatywnej karcie bohatera został wykorzystany za zgodą pani Magali Villeneuve] Jest to jedna z sześciu kart jakie można zdobyć na evencie.


Cread - Czw 01 Wrz, 2016

Zostało już tylko kilka dni - aż jestem ciekawy ile nas będzie na evencie :) a może ktoś jeszcze chciałby potwierdzić swoją obecność, by nie zabrakło stołów? :)
NatsuDragneel - Nie 04 Wrz, 2016

Przyjechałbym, ale jest dla mnie zdecydowanie za daleko ;-; Wielka szkoda, bo wydarzenia z lotra lcg są aktualnie w Polsce wielkim ewenementem.
psborsuk - Pon 05 Wrz, 2016

Bez przesady, ode mnie też blisko nie jest :wink:
Jak pisałem wcześniej, Łódź się przyłącza!

Szybkie pytanko - czy będziemy przechodzić scenariusz "Droga do Rivendell", czy przewidujecie jakieś modyfikacje?

Cread - Pon 05 Wrz, 2016

Jakie konkretnie modyfikacje masz na myśli? :)
Cread - Pon 05 Wrz, 2016

Czas na upragnioną kartę promocyjną - przed Wami Glorfindel, bohater tego wydarzenia! On sam osłaniał uciekinierów ze zdobytego Gondolinu przed demonem podziemnego świata - balrogiem, którego chwalebnie pokonał w walce. Świetny art herosa, który widział światło Drzew Valinoru stworzył sam Mariusz Gandzel - gość specjalny Pilkonu.


Cread - Pon 05 Wrz, 2016

No i coś dla koneserów - projekt maty, którą (o ile wszystko się uda), będzie można pomacać na Pilkonie :)
Oczywiście nie oddaje on swojej wspaniałości, gdyż został odpowiednio zmniejszony :P


psborsuk - Pon 05 Wrz, 2016

Cread napisał/a:
Jakie konkretnie modyfikacje masz na myśli? :)

Nie wiem, ale ponieważ wyczuwam podstęp, dlatego pytam :wink:

Lord Kris - Sro 07 Wrz, 2016

Mata prezentuje się zacnie! :mrgreen:
psborsuk - Sob 10 Wrz, 2016

Było super! Dzięki Creadzie za dobrą zabawę, a Ci, których nie było, niech żałują ;)
Relacja niebawem.

Western - Pon 12 Wrz, 2016

No niestety, obowiązki Oficera Imperium zobowiązywały tym razem do udziału w evencie X-Winga ;( Ale okiem postronnego świadka, stwierdzam, że jak na Piłę były plusy i minusy...

Plus: event się odbył, było kilku przyjezdnych, i kilku miejscowych. Promki fajne BA! znakomicie wykonane, propagowanie gry spoko. Gościem specjalnym być Mariusz Gandzel, tak więc nie tylko karty do podpisu można było dać, ale wziąć udział w jego prelekcji na temat powstawania artów do kart , a nawet można było brać udział w warsztatach rysunku przez niego prowadzonych.

Minusy - nie przyjechało tylu graczy ilu mogło, zabrakło graczy zaprawionych w bojach.

Daje to do myślenia na przyszłość.
W Pile - warto organizować lokalne granie, bo zapotrzebowanie w Pile jest.

W kwestii ogółu, trzeba się zastanowić nad tworzeniem eventów Władcy. Organizatorzy są, promki są, tylko chętnych uczestników brak... Ja rozumiem, że Piła nie leży może w centrum, ale połączenia nie najgorsze... Gdzie byli gracze z Bydgoszczy, Poznania czy z Wrocławia (specjalnie sprawdzałem pociągi - połączenie dawało radę....). Gdzie był Gondor.... Tym bardziej, że ustawić sobie czas, tez myślę że można było - info o evencie nie było puszczone w świat na tydzień albo dwa przed ...

psborsuk - Pon 12 Wrz, 2016

Myślę, że nad tworzeniem eventów WP nie ma się co zastanawiać. Bez nich ciężko rozruszać towarzystwo, tym bardziej, że gra jest wybitnie domowa (jak to koopy). Ja bym postawił pytanie - co zrobić, by ściągnąć na nie graczy?
Frekwencja była, jaka była, ale przecież na Pyrkonie, było nie było największym zlocie w PL, było nas raptem... ilu? Dwudziestu kilku? Na kilkadziesiąt tysięcy uczestników? Ale to raczej temat na dyskusję w innym temacie :wink:
A co do nie najgorszego połączenia, to ja spędziłem więcej czasu za kółkiem, niż na samym konwencie (o grze nie wspomnę). Ale było warto! :grin:

psborsuk - Pon 19 Wrz, 2016

Na wypadek, gdyby ktoś jeszcze nie czytał - moja relacja :wink:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group