galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 467
galakta.pl Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Informacja dotycząca aktualnej sytuacji forum
D.W.

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 4132

PostForum: Plany wydawnicze   Wysłany: Czw 03 Gru, 2020   Temat: Informacja dotycząca aktualnej sytuacji forum
W piątkowy wieczór (27.11.2020r.) przekazaliśmy mailowo wszystkim użytkownikom forum informacje o podejrzeniu wykradzenia danych podanych przy logowaniu.

Decyzję o przesłaniu ostrzeżenia podjęliśmy natychmiast po uzyskaniu informacji, że adres naszego forum znalazł się w spisie kilkunastu tysięcy serwisów, z których wykradziono dane.

Po dokładniejszym sprawdzeniu okazało się, że na szczęście obecnie wycieku nie było, a chodzi o incydent sprzed blisko 10 lat, czyli z roku 2011. Wtedy konta naszych użytkowników (była ich wtedy niewielka ilość) były atakowane poprzez wielokrotne próby logowania, które doprowadzały do blokad. Mogło także dojść do kradzieży samych adresów e-mail i haseł. Wtedy w tej sytuacji sugerowaliśmy zmianę hasła.

W związku z tym wygląda na to, że nasza reakcja z wysłaniem ostrzeżenia była zbyt szybka, ale z drugiej strony z naszego punktu widzenia lepiej, aby takie ostrzeżenie zostało przekazane na wyrost, niż przyszło za późno.

Nasze forum było od dawna okrojone, a od blisko 2 lat nie było możliwości rejestracji nowych użytkowników. Zostawiliśmy je tylko dlatego, że zawierało sporo informacji i odpowiedzi na pytania dotyczące naszych gier, których udzielali sami użytkownicy, co było niewątpliwą wartością. Forum jest już jednak stare i od dawna planowaliśmy jego usunięcie bądź zastąpienie innym rozwiązaniem.

Cała ta sytuacja z potencjalnym wyciekiem sprawiła, że nie chcemy dłużej z tym zwlekać i zdecydowaliśmy o usunięciu danych wszystkich użytkowników, aby nie były już przechowywane. Dodatkowym argumentem jest fakt, że aktywność na nim jest już bardzo mała z uwagi na to, że pojawiły się inne, bardziej bezpośrednie i efektywniejsze sposoby komunikacji z wydawnictwem. Część z graczy dawno zapomniała, że miała tutaj konta. Przy okazji odpowiadając na kilka pytań, które do nas nadesłano – hasła są szyfrowane.

Samo forum zostało udostępnione tylko do przeglądania (do tego nie jest potrzebna baza użytkowników) i jeśli ktoś śledził dany wątek, to będzie mógł go nadal doczytać.

Następnie podejmiemy decyzję dotyczące ewentualnego usunięcia w całości forum. Jeżeli chodzi o comiesięczne informacje na temat naszych planów wydawniczych, to znajdziemy inny sposób, aby je przekazywać.

Z tego miejsca dziękujemy wszystkim użytkownikom, którzy współtworzyli forum, i mamy nadzieje, że spotkamy się w innym miejscu w sieci.

Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół Galakty
  Temat: ROK 2020 Plany Wydawnicze - Odpowiedzi na Wasze pytania
D.W.

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 68659

PostForum: Plany wydawnicze   Wysłany: Pon 02 Lis, 2020   Temat: ROK 2020 Plany Wydawnicze - Odpowiedzi na Wasze pytania
Mam nadzieję, że jesteście zdrowi i cierpliwie znosicie wszelkie ograniczenia. Być może granie w planszówki pozwala Wam trochę zapomnieć o całej tej sytuacji.
Jeśli chodzi o nasze wydawnictwo to jak większość firm jesteśmy podzieleni na grupy, które nie mają ze sobą kontaktu aby zachować jakąś ciągłość w przypadku zachorować lub objęcia kolejnych osób kwarantanną. Nie do końca pozwala to pracować tak jak chcielibyśmy ale… takie czasy.

W tym roku jeszcze powinniśmy mieć sporo premier i dodruków aczkolwiek już widzimy, że pewne tytuły mogą przeskoczyć np. na styczeń. Pozostaje trzymać mocno kciuki, żeby transport nie zawiódł w tych dziwnych czasach w jakich przyszło nam żyć.

Horror w Arkham LCG - na obecną chwilę prowadzimy dodruki cyklów. Jak wiecie Dziedzictwo Dunwich jest znów w sprzedaży, w tym roku spodziewamy się scenariuszy do Zapomnianej Ery, a w pierwszym kwartale przyszłego roku mity Szlaku do Carcosy.

Co do dodruków samodzielnych scenariuszy to zastanawiamy się nad niektórymi. I to w tej chwili wszystko co mogę w tej chwili napisać.

W każdym razie nie licząc nowych dodatków, cykli będziemy coś też dodrukowywać.

Descent 2ed - doczekaliśmy się aktualizacji polskiej wersji aplikacji.
Dodruki dodatków drugiej edycji – to już niestety od nas nie zależy. Zdaję sobie sprawę, że są różne plotki dotyczące wydawania drugiej edycji równocześnie z nową ale my nie posiadamy takich informacji.

Descent i DNZ, to tutaj tak jak z normalnymi drukami – dodruk będzie raczej niemożliwy.

Chyba, że coś się zmieni….

Władca Pierścieni LCG – Na 99% nie przewiduję aby odbył się normalny druk jakiegoś dodatku. Jeśli chodzi o DNZ to w tej chwili także nie mamy nic ustalonego i będzie nam ciężko cokolwiek przeprowadzić.


DNŻ – nie mam żadnych informacji do przekazania w przypadku innych gier.

Zdaję sobie sprawę, że często odpowiedzi są niekompletne lub pomijają jakieś pytanie. Czasami wynika to z tego, że w jakiejś sprawie negocjujemy czy rozmawiamy i trudno snuć jakieś rozmowy czy przewidywania na forum jeśli nie mamy czegoś potwierdzonego tak lub tak.

W czasie oczekiwania na kolejne dodruki polecamy Wam przyjrzeć się nowościom, które planowo w listopadzie powinny do nas dotrzeć. Królewskie Dylematy, Mysthea, a za parę dni premiera nowego wy-dania Kingsburga . Te i inne nowości znajdziecie na naszej stronie w zakładce http://galakta.pl/plany-wydawnicze-nowosci/
  Temat: ROK 2020 Plany Wydawnicze - Odpowiedzi na Wasze pytania
D.W.

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 68659

PostForum: Plany wydawnicze   Wysłany: Pon 05 Paź, 2020   Temat: ROK 2020 Plany Wydawnicze - Odpowiedzi na Wasze pytania
Październik wita nas typowo jesienną aurą. Temperatura spada równie szybko co liście z drzew. Wszystko to zachęca do siedzenia w domu i grania w planszówki naszego wydawnictwa.

Horror w Arkham LCG - "Powroty..." i inne dodatki... - Jak już tu pisaliśmy w pierwszej kolejności chcemy zwiększyć dostępność cyklów i są one już dodrukowywane. Dodruki "Powrotów" są tez możliwe a przynajmniej niektóre z nich ale to będzie zależało od zainteresowania graczy.

Na razie seria cieszy się sporym zainteresowaniem zwłaszcza jak na grę LCG. I jej kontynuacja jest bezpieczna. Będziemy także chcieli robić dodruki najbardziej poszukiwanych dodatków.


Descent - aplikacja- Mogę powtórzyć, że z naszej strony tłumaczenie zostało przesłane do głównego wydawcy. Co jakiś czas się przypominamy czy będzie jakaś aktualizacja, ale to wszystko co możemy zrobić. W każdym razie będziemy interweniować.

Druk Na Żądanie - Sprawa się bardziej skomplikowała. Powstały większe limity itp. Jest to robione przez zewnętrzną firmę. Jesteśmy w trakcie pewnych ustaleń.

Znak Starszych Bogów - Seria sprzedaje się nie ma co ukrywać słabo. Kolejny dodatek przy takich minimach produkcyjnych jest mało prawdopodobny.

Władca Pierścieni LCG - Tak jak pisaliśmy już wcześniej, szansa na druk nowych dodatków w języku polskim jest bardzo mała.

Dylematy króla - Premiera planowana jest na listopad. Jak będziemy w miarę pewni konkretnego terminu będziemy robili przedsprzedaż.

The Thing: Gra planszowa - Dodatki również wyjdą w języku polskim. Aktualne informacje co do postępów znajdziecie na stronie kampanii. My zajmujemy się spolszczeniem zarówno edycji sklepowej jak i wersji KS, więc zapraszamy do wspierania.

NOWOŚCI - PREMIERY -Ostatni kwartał tego roku to spora dawka nowości od naszego wydawnictwa. To będzie około 15 nowości, nie licząc dodruków. Praktycznie wszystkie gry, które są wymienione w dziale http://galakta.pl/plany-wydawnicze-nowosci/ powinny pojawić się do końca tego roku. Oczywiście jak wszystko pójdzie dobrze...

To tyle jeśli chodzi o wrześniowe pytania. Dbajcie o siebie bo jak widać pandemia wcale nie jest w odwrocie.
  Temat: ROK 2020 Plany Wydawnicze - Odpowiedzi na Wasze pytania
D.W.

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 68659

PostForum: Plany wydawnicze   Wysłany: Pon 07 Wrz, 2020   Temat: ROK 2020 Plany Wydawnicze - Odpowiedzi na Wasze pytania
Witamy po wakacjach!
Mamy nadzieję, że pomimo dziwnych czasów w jakich przyszło nam żyć to udało Wam się odpocząć. Kto wie, może nawet odpocząć przy którejś z naszych planszówek.

Wrzesień w branży gier planszowych to zazwyczaj gorący czas. Przed końcem roku czeka nas kilka premier a także czekamy na kilka dodruków. W najbliższym czasie przygotowujemy się na premierę Kuchennej gorączki - dynamicznej gry o gotowaniu. Tutaj bardzo żałujemy, że wszelakie tragi jak i konwenty zostały praktycznie odwołane. Ponieważ ta gra świetnie się nadaje do prezentacji ponieważ rozgrywka jest szybka i wzbudzająca wiele emocji.
Pracujemy intensywnie nad zakończeniem kampanii Waste Knights, oraz planujemy już kolejne tytuły, ale o tym dowiecie się wkrótce. A teraz czas na odpowiedzi na Wasze sierpniowe pytania:

Horror w Arkham LCG - Linia ma się dobrze. Talie Początkowe Badaczy miały niedawno premierę, pierwszy cykl "Dziedzictwo Dunwich" miał dodruk, a "Zmowa nad Innsmouth" już wkrótce wypłynie do naszych magazynów.

Tak jak wspominałem wcześniej będą dodruki kolejnych cyklów. Kolejny dodruk powinien u nas pojawić się za około 1,5 miesiąca.

Skoro ten wyjątkowy LCG trzyma się bardzo dobrze i ma swoich wyznawców (Przedwieczni muszą maczać w tym swoje macki… ) wszystko jest możliwe. Dlatego nie rezygnujemy definitywnie z dodruków "Powrotów...". Ale tutaj być może będziemy stosować jakąś wersję przedsprzedaży aby wybadać rzeczywiste zainteresowanie.

W tej chwili chcemy jednak skupić się na dodrukach cykli.

Cywilizacja: Nowy Początek - Tak jak pisałem wcześniej. Tytuł na tyle słabo się sprzedaje, że druk dodatku nie ma trochę racji bytu. Bardzo rzadko dotąd rezygnowaliśmy zwłaszcza z pierwszego dodatku ale w tym przypadku, przy takich minimach produkcyjnych musimy to zrobić.

Twilight Imperium 4ed: Dziedzictwo królów- Dodatek jest w końcowym etapie produkcji. Gra spokojnie powinna do nas dotrzeć przed świętami. Decyzja o przedsprzedaży pojawi się, kiedy pudełka będą bliżej naszych magazynów.

Talisman: Kingdom Hearts – Gra wygląda świetnie graficznie. Czy jednak w Polsce Kingdom Hearts jest na tyle znany? To jest pytanie z które musimy sobie zadawać…

Sword & Sorcery - Dodatek Tajemniczy Portal pojawi się jeszcze w tym roku. Na pewno chętniej widzielibyśmy kolejne dodatki ze scenariuszami i kolejne Hero Packi które więcej prowadzają do samej gry. Jeśli chodzi o Ghost Soul Form Heroes to na chwilę obecną nie odpowiem.

The Shadow Planet - Planujemy już kampanię Kickstarterową, jednak najpierw chcemy się skupić na wysłaniu Waste Knights do wszystkich wspierających.

EXIT - dwa kolejne tytuły z tej serii są w druku oraz dodruk pierwszych 3 tytułów. Wkrótce pojawi się więcej informacji.

Druk Na Żądanie – Czekamy jeszcze na pewne informacje.

To wszystko na dzisiaj. Dbajcie o siebie i grajcie dużo w planszówki...
  Temat: ROK 2020 Plany Wydawnicze - Odpowiedzi na Wasze pytania
D.W.

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 68659

PostForum: Plany wydawnicze   Wysłany: Pon 03 Sie, 2020   Temat: ROK 2020 Plany Wydawnicze - Odpowiedzi na Wasze pytania
Pogoda sprzyja urlopom i wyjazdom, ale niektórzy z Was na pewno zostają w domu i grają w planszówki. Czas więc na podsumowanie Waszych pytań za lipiec:

Władcy Pierścieni LCG - tutaj w temacie nic się nie zmienia. Już o tym pisaliśmy, że jeśli chodzi o dodatki to zamawialiśmy minimum produkcyjne, które później zalegało nam na magazynie - przy wielu dodatkach zalegają dalej.

Descent - FFG zapowiedziało już trzecią edycję. Możliwe, nie będą raczej organizować już dodruków do drugiej edycji. Zresztą dodruk z naszej strony i tak nie miałby już sensu. Do Descenta jest sporo jeszcze dostępnych dodatków i jest w co grać.

Horror w Arkham LCG - Dodruki pierwszego cyklu już zapowiedzieliśmy. Mogę zdradzić, że zamówiliśmy dodruk kolejnego cyklu i jeszcze kolejnego i … .

Wkrótce (w ciągu kilku najbliższych miesięcy) na pewno zaczynający grę nowy gracz będzie miął większy wybór. Ewentualne kolejne dodruki to już w momencie jak zobaczymy jak zachowają się te co zamówiliśmy ale tak jak wspomniałem będzie dostępnych sporo dodatków.

Dodruki będą produkowane w jednym rzucie, więc cały cykl Dunwich pojawi się na raz. Proszę śledzić nasz fanpage oraz stronę galakta.pl.

Być może w przypadku jakiś konkretnych dodatków zrobimy jakieś przedsprzedaże itd.

Generalnie Horror w Arkham LCG na razie może być spokojny o kolejne dodatki.

Twilight Imperium 4ed - Jeśli chodzi o dodatki to pozostaje być dobrej myśli. Deklarowanie czegokolwiek przed oficjalną zapowiedzią zepsuło by cały efekt. Na razie nie potwierdzamy, ani nie zaprzeczamy.

Posiadłość Szaleństwa 2ed - FFG na razie nie zapowiedziało kolejnych dodatków do tej linii.

Cywilizacja: Nowy Początek – Ta gra nie zrobiła u nas wielkiej kariery. Znacznie gorzej się przyjęła niż wcześniejsza wersja. Nie podjęliśmy jeszcze ostatecznej decyzji.

Wojna o Pierścień – Można powiedzieć, że jest już blisko…

Znaku Starszych Bogów – Na chwilę obecną nie mamy planów dotyczących nowego dodatku.

Odpoczywajcie odpowiedzialnie. Chcemy, żebyście grali w domu w nasze gry z wyboru, a nie z przymusu kwarantanny. Do przeczytania w przyszłym miesiącu!
  Temat: ROK 2020 Plany Wydawnicze - Odpowiedzi na Wasze pytania
D.W.

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 68659

PostForum: Plany wydawnicze   Wysłany: Czw 09 Lip, 2020   Temat: ROK 2020 Plany Wydawnicze - Odpowiedzi na Wasze pytania
Czerwiec minął bardzo szybko w natłoku pracy. Cały nasz zespół trzyma się w zdrowiu i mamy nadzieję, że i Wam zdrowie dopisuje. Teraz czas na odpowiedzi na czerwcowe pytania:

Horror w Arkham: Gra karciana - dodruk Dziedzictwo Dunwich - cykl dotrze do naszych magazynów w pierwszej połowie sierpnia.

Generalnie odbiór tej gry jest bardzo pozytywny w naszym kraju co nas bardzo cieszy tym bardziej, że wydajemy wszystkie wychodzące dodatki. Zdajemy sobie sprawę z braków i dlatego podleliśmy działania w tej sprawie. Ale to wszystko wymaga czasu bo plany izamówienia realizuje się w cyklu wielomiesięcznym.

Mogę zadeklarować, że będziemy się starać zwiększać dostępność cyklów, które zostały wyprzedane. Nie ogłaszaliśmy tego jeszcze oficjalnie ale zamówiliśmy już kolejny, wyprzedany cykl w normalnym dodruku. Jeśli pojawi się możliwość zamówimy także kolejny cykl z tych, których najbardziej brakuje.

I cały czas będziemy obserwować jak się zachowuje sprzedaż dodruków.


Waste Knights - Balansujemy ostatnie scenariusze. Później redakcja, produkcja i rozpoczynamy wysyłki. Wersja angielska planowana jest na końcówkę sierpnia-początek września. Wersja polska trzy miesiące później, więc będzie zgodnie z naszym założeniem przełom listopada i grudnia.

Wszystko przebiega w tej chwili zgodnie z najnowszym planem. Wkrótce będziemy mieli też dla Was zdjęcia gotowych elementów plastikowych, które do nas dotrą.

Oczywiście opóźnienie co do planów z przed kampanii jest ale po prostu ta gra się bardzo ale to bardzo rozrosła i mamy nadzieję, że to zrekompensuje czas oczekiwania.

DNŻ - czekamy na informacje od FFG kiedy rozpoczną zbieranie zamówień. Jeszcze nie jesteśmy w stanie powiedzieć kiedy DNŻ wrócą, oraz jakie tytuły będą w ofercie. Na pewno o tym poinformujemy na galakta.pl oraz na naszym fanpage, kiedy już taka informacja się pojawi.

Descent - czekamy cały czas na ruch FFG w sprawie aplikacji. Jeszcze nie podjęliśmy decyzji o tłumaczeniu kolejnych dodatków do aplikacji.

Mysthea - Nie wiemy jeszcze, kiedy gra się dokładnie ukaże. Czekamy na informacje od głównego wydawcy na rozpoczęcie druku. Śledźcie nasze Social Media - na pewno się tym pochwalimy, kiedy pojawią się konkrety.

Dylematy króla - j.w.

Sword & Sorcery: Nieśmiertelne dusze - linia dopiero się rozpoczęła. Jak w przypadku każdego nowego produktu o datach premiery dodatków będziemy jeszcze informować na znanych Wam: stronie galakta.pl oraz na naszym facebookowym fanpage.

Władcy Pierścieni LCG - Aktywność fanów a sprzedaż to są trochę dwie różne rzeczy. W każdym razie wzrostu sprzedaży nie zanotowaliśmy. Szansa na dodruk jest bardzo mała.


W przygotowaniu mamy jeszcze kilka nowości, którymi zaskoczymy Was może jeszcze w tym roku. To tyle jeśli chodzi o czerwcowe odpowiedzi. Pogoda jest piękna - korzystajcie, ale mądrze.
  Temat: ROK 2020 Plany Wydawnicze - Odpowiedzi na Wasze pytania
D.W.

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 68659

PostForum: Plany wydawnicze   Wysłany: Wto 02 Cze, 2020   Temat: ROK 2020 Plany Wydawnicze - Odpowiedzi na Wasze pytania
Witamy czerwiec w tym trudnym i dziwnym czasie. Nasz zespół powoli wraca do biura, co powinno przyspieszyć pracę nad nowymi tytułami. W każdym razie dbamy zarówno o nas, jak i o przesyłki które od nas wychodzą.

Horror w Arkham: Gra karciana LCG - tytuł póki co cieszy się zainteresowaniem, więc zdecydowaliśmy się na dodruk całego cyklu Dziedzictwa Dunwich. Myślimy o kolejnych.

Co do zarzutów dotyczących tego, że nie są dostępne wszystkie dodatki to odpowiem tak. To takie kółko zamknięte, ponieważ nie są dostępne dlatego, że właśnie brakuje wcześniejszych a to napędza sprzedaż tych co są dostępne.

Dla nas priorytetem jest wydawanie tej serii jak najdłużej i wiele nauczyliśmy się na wcześniejszych wydaniach gier LCG. Dodatki zawsze z czasem sprzedają się coraz słabiej i to one generują po jakimś czasie największe straty ponieważ rozpoczynający grę kupują tylko pierwsze dodatki nie patrząc na te, które są daleko przed nimi.

Tymczasem w tej chwili nowe dodatki sprzedają się dobrze. Czy to zła strategia? Być może zła dla tych, który dołączają w tej chwili, ale dla tych, którzy zbierają tę serię od dawna daje szansę na jej kontynuowanie. My nie chcemy mieć kolejnych stosów dodatków, które być może kiedyś się sprzedadzą…

Arkham Horror LCG ma się dobrze ale z dostępnością dodatków na pewno będzie kłopot ponieważ wydaje nam się, że pewien niedosyt dobrze robi tej serii.

Tutaj zamieszanie związane z możliwością druku DNZ też nam popsuło plany bo miały one być łatwiej dostępne. Ale cóż, musimy się dostosować.

Eldritch Horror – W tej chwili odbył się dodruk dodatku Miasta w gruzach. Jak będzie z innymi dodatkami to zobaczymy jakie ma też plany FFG.

Druk na żądanie – Sprawa nie jest wyjaśniona do końca z FFG/

Descent wędrówki w mroku - czekamy na aktualizację aplikacji. Tak jak pisaliśmy - nie mamy wpływu na to, kiedy to nastąpi. Informowaliśmy, że kolejna część została przetłumaczona. Będziemy interweniować w tej sprawie.

Miejmy nadzieję, że pandemia szybko minie i będzie można trenować na przyszłoroczne Mistrzostwa Polski w Catan - już teraz zachęcamy do udziału.
Trzymajcie się w zdrowiu.
  Temat: ROK 2020 Plany Wydawnicze - Odpowiedzi na Wasze pytania
D.W.

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 68659

PostForum: Plany wydawnicze   Wysłany: Sro 06 Maj, 2020   Temat: ROK 2020 Plany Wydawnicze - Odpowiedzi na Wasze pytania
Kolejny miesiąc z wirusem za nami. Na szczęście wszystkie osoby pracujące w bezpośrednio wydawnictwie są zdrowe ale praca zdalna, podział na grupy itp. na dłuższą metę jest męczący. Jednak wirus pojawił się wśród osób z nami współpracującymi z innych miast. Dlatego nie jest on czymś całkiem wirtualnym.
Poniżej odpowiedzi na pytania:

• Descent: Wędrówki w mroku - wysłaliśmy aktualizację do Descenta ze scenariuszem Cienie Nerkhal. Czekamy na aktualizację aplikacji. Na to kiedy ona nastąpi nie mamy wpływu.

• Waste Knights – warstwa fabularna bardzo się rozbudowała. Kilka osób pisze teksty ale to wszystko trzeba jeszcze przetestować, sprawdzić. Tu coś poprawić. Nie wszystko można w warunkach izolacji można sprawnie robić. A za jakiś czas nikogo nie będzie interesowało, kiedy to było robione. Dlatego musi być zrobione po prostu dobrze ale to wymaga więcej czasu niż zakładaliśmy..

• Hero Packi do Sword & Sorcery – z naszej strony czekamy już tylko na wyprodukowanie i transport.

• Fallout: Atomic Bonds – Myślę, że fani tego tytułu mogą być spokojni…

• DNŻ – zobaczymy jak nowe rozwiązanie wprowadzone przez FFG jeśli chodzi o to kto to produkije, ceny itp. będzie działało i wtedy podejmiemy decyzje.

• Władca Pierścieni LCG – sytuacja z dodatkami w systemie DNZ jest tutaj powiązana w punktem wyżej o DNZ.

• Horror w Arkham LCG: Nic się na razie nie zmieniło. Serię chcemy kontynuować i będą wydawane kolejne dodatki. Wkrótce pojawi się dodruk pierwszego cyklu i będziemy też myśleć o którymś kolejnym.

• Exit - można się spodziewać kolejnych tytułów z tej serii. Które to będą i kiedy - tutaj odsyłamy Was do śledzenia zapowiedzi.

• Posiadłość Szaleństwa 2ed – Dodruk podstawki już dotarł. Wkrótce Przerażające Podóże a potem następne dodatki.

Proszę też o zrozumienie, że nie mogę tutaj pisać w stylu. Tak wydamy XXX, wydamy ZZZ. Bo wtedy jakiekolwiek newsy na naszej stronie nie będą miały sensu a czasami jest miło kogoś zaskoczyć.

Przepraszam za opóźnienie 48h w odpowiedzi.

Trzymajcie się wszyscy w zdrowiu. Do zobaczenia za miesiąc!
  Temat: ROK 2020 Plany Wydawnicze - Odpowiedzi na Wasze pytania
D.W.

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 68659

PostForum: Plany wydawnicze   Wysłany: Sob 11 Kwi, 2020   Temat: ROK 2020 Plany Wydawnicze - Odpowiedzi na Wasze pytania
Witajcie.

Nie chcę w tej chwili komentować obecnej sytuacji wydawnictwa czy też rynku w powiązaniu z koronawirusem bo na to przyjdzie na pewno czas. Bo dopiero za jakiś cza będzie można ocenić czy próbować przewidzieć co się będzie działo.
W każdym razie wszyscy jesteśmy zdrowi, zdecydowana większość z nas pracuje zdalnie a firmie pracują tylko osoby odpowiedzialne za wysyłkę.

Odpowiadając na pytania:

Descent – po najbliższej aktualizacji aplikacji powinny się pojawić Ziarna Zepsucia (Seeds of Corruption). Tłumaczenie jest już kompletne i zostało wgrane.
Cień Nerekhall – na ma w planach na chwilę obecną tego dodatku.

Posiadłość Szaleństwa – Będą dodruki wszystkich dodatków. O tym kiedy się pojawią będziemy informować na naszej stronie. Pod koniec kwietnia pojawią się Przerażające podróże.

Horror w Arkham LCG – zdecydowaliśmy się dodruk pierwszego cyklu. Zobaczymy co dalej. Ale jest szansa na jakieś dodruki Cyklów, które się sprzedały. Tym bardziej, że z drukiem na żądanie niewiele się wyjaśniło do tej pory.

Horror w Arkham 3ed – nowy dodatek – szanse są.

Waste Knight 2ed – myślę, że instrukcja do pobrania może być za około 2-3 miesiące.

Na koniec chciałbym życzyć Wam wszystkim wraz z rodzinami przede wszystkim dużo zdrowia w tym trudnym czasie. A także cierpliwości. I oczywiście wszystkiego najlepszego z okazji świąt Wielkanocnych.
  Temat: ROK 2020 Plany Wydawnicze - Odpowiedzi na Wasze pytania
D.W.

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 68659

PostForum: Plany wydawnicze   Wysłany: Pon 02 Mar, 2020   Temat: ROK 2020 Plany Wydawnicze - Odpowiedzi na Wasze pytania
Zimy jak nie było tak nie ma. Śniegu też ale za to mamy koronawirusa, ale na szczęście jeszcze poza naszymi granicami (co z pewnością za chwilę się zmieni).

Zanim przejdę do odpowiedzi na pytania, chciałbym poruszyć dwie sprawy.

Pojawiają się pytania czy koronawirus będzie miał wpływ, a jeśli tak to jaki, na branżę planszówkową. Gdyby na tym etapie sytuacja została opanowana w Chinach, to będziemy mieli „tylko” opóźnienia sięgające około 2-3 miesięcy przy produkcji w tym kraju. Fabryki powoli się rozkręcają ale nie będzie tak łatwo nadrobić brak aktywności. I dalej nie pracują na 100%.

Nie chcę podawać konkretnych tytułów ale już teraz mamy opóźnienia około 2 miesięcy. Gra, która miała być ukończona w połowie lutego będzie w połowie/koniec kwietnia o ile nie wyskoczy coś nowego. Na przykład zwiększająca się ponownie ilość zarażonych.

Dodatkowo nawet jak zwiększą wydajność to transporty morskie tez mają swoją przepustowość itp. itd.…

To dotyczy gier także produkowanych np. w Europie. W chwili obecnej większość dużych gier zawiera jakieś elementy produkowane w Chinach.

Do tego możliwość sprzedawania gier gdy premier będzie znacznie więcej w krótszym okresie czasu. Wirus w europie itp. itd. Tak naprawdę jak możecie wszędzie przeczytać wpływ będzie, a jak duży to zależy od tego ile ta sytuacja jeszcze potrwa.

Co do naszych planów na ten rok. Przeczytałem, że wydawnictwa ogłosiły bardzo mało produkcji na ten rok. I zacząłem sobie liczyć co my mamy zaplanowane na ten rok. I na pewno to nie jest mało…

Jak wiecie nie podajemy od razu naszych planów na dany rok, dlatego będziecie się o nich dowiadywać sukcesywnie z naszych newsów. Natomiast mogę zdradzić ilościowe plany na rok 2020:

• 10-15 nowych produktów nie będącymi dodatkami
• 20-25 nowe dodatki do juz istniejących gier
• 30-35 dodruków gier i dodatków, które już były wcześniej wydane
• Do tego ewentualne nowe produkty, które nie są jeszcze oficjalnie zaplanowane.

Jak widać naprawdę mamy nad czym pracować. Co prawda pojawia się pytanie czy będzie to możliwe do realizacji z powodu opóźnień ale tego na tym etapie nie jesteśmy w stanie określić.

A teraz czas na odpowiedzi z forum:

Najpierw sprawa DNZ. Sytuacja wygląda w tej chwili tak, że te produkty zawsze miały duże opóźnienia, co nas i Was doprowadzało do szału. Dobrą informacją jest to, że będą teraz robione w zupełnie innym miejscu. Złą, że mogą być droższe a na dodatek nie mamy jeszcze szczegółów dotyczących tych produkcji i możliwości. Dlatego na wszelkie sprawy dotyczące DNZ, po prostu nie jestem wstanie w chwili obecnej odpowiedzieć.

Descent: Wędrówki w mroku: Planujemy, aby w kolejnych edycjach Druku na Żądanie pojawiały się kolejne Hero & Monster packi w wersji polskiej. Ale to DNZ czyli patrz wyżej, na chwile obecną nic nie wiemy…

Jeśli chodzi o dodruk normalnych dodatków to w chwili obecnej nie mamy żadnych informacji od FFG na ten temat.

Waste Knights: Aktualne informacje zawsze znajdziecie na stronie kampanii w zakładce updates: https://www.kickstarter.c...-edition/posts. Polska wersja, tak jak było mówione na kampanii, będzie w produkcji około 3 miesiące po produkcji angielskiej wersji.

Eldritch Horror:Niedawno ogłosiliśmy dodatek Miasta w gruzach.

X-Wing: Jest w sprzedaży wersja 2.0 dlatego FFG nie wspiera już pierwszej edycji X-Wing, więc dodruków nie będzie.

Relic: Tajemnica Sektora Antian: FFG nie ma już praw do tej gry.

Twilight Imperium IV ed: Nie mamy jeszcze informacji o dodatkach, ale trzymamy rękę na pulsie.

Arkham Horror LCG: Kontynuujemy serię i pojawiają się nowe scenariusze i cykle mitów.
Między innymi związku z kłopotami z DNZ zastanawiamy się nad dodrukiem pierwszego całego cyklu w trybie „normalnym”.

This War of Mine - Czas oblężenia: Ogłosiliśmy już premierę na kwiecień/maj 2020.
Fallout - Atomic Bonds: Zapraszamy do śledzenia naszych planów wydawniczych. Na razie nie możemy potwierdzić, ani nie możemy zaprzeczyć.

Imperium Atakuje: Tak jak pisaliśmy wcześniej. Seria IA już nie będzie wspierana. Nie będzie już żadnych dodruków dodatków. Te, które się sprzedadzą, nie pojawią się już ponownie w sprzedaży. A pewnie niektóre będą się kończyć wcześniej czy później…

Władca Pierścieni LCG – do czasu wyjaśnienia sytuacji z produkcją DNZ nie będę na ten temat nic pisał.

To już wszystko na dziś. Mam nadzieję, że przynajmniej kilka wiadomości Was zainteresowało.
  Temat: ROK 2020 Plany Wydawnicze - Odpowiedzi na Wasze pytania
D.W.

Odpowiedzi: 170
Wyświetleń: 68659

PostForum: Plany wydawnicze   Wysłany: Pon 03 Lut, 2020   Temat: ROK 2020 Plany Wydawnicze - Odpowiedzi na Wasze pytania
Styczeń to miesiąc, w którym najczęściej ustala się plany wydawnicze na cały rok. A przynajmniej już wiadomo co ma szansę się w nim ukazać. Wkrótce będziemy Was zresztą o nich informować tym bardziej, że plany mamy całkiem spore. I być może będziecie niektórymi nawet trochę zaskoczeni…

Jednak najpierw zajmijmy się pytaniami za poprzedni miesiąc:

DNZ -Dotyczy to wszelkich dodatków wydawanych w systemie DNZ zamawianych przez nas w FFG.

Nastąpiły tam zmiany związane z planowaniem i samą produkcją DNZ. Musimy się dowiedzieć wszystkich szczegółów i dopiero wtedy będziemy cokolwiek planowali. Generalnie jak wiecie do tej pory działało to z dużymi opóźnieniami i generalnie trudno było być z tego zadowolonym. Dostawało nam się od graczy a tymczasem nie mieliśmy na to żadnego wpływu.

Mam nadzieję, że za jakiś czas będziemy mieli wszystkie informacje i wtedy wrócimy do tematu DNZ.

S&S – Będzie możliwośc zamawiania dodatków zarówno w naszym sklepiku jak i u naszych partnerów handlowych.

W 2020r na pewno pojawi się sporo produktów z logo S&S

Posiadłość Szaleństwa – jakość figurek – Każda rzecz w dodrukach np. materiał użyty na karty, plansze ale także figurki może ulec zmianie. W przypadku pierwszych rzeczy może się tak stać przez to, że zostaje zmieniona fabryka w której jest dokonywany druk a fabryka mimo, że używa bardzo podobnych materiałów mogą się one minimalnie różnić. Z figurkami jest tak, że może zostać uszkodzona forma i wtedy jest robiona nowa a przy okazji dochodzi do zmian figurek. Lub FFG uznało, że w następnym dodruku będą już inne.

Nasze druki są wykonane tak jak druk w danym momencie jest wykonywana wersja danego produktu.

Podsumowując. Jeśli ktoś kupi dodatek X wykonany w 2018r to może się on po jakimiś parametrami różnić od dodatku z druku 2020r.

A jeśli chodzi o konkretne pytanie dotyczące ścieżki węża to nie mamy na ten temat informacji.


EXIT – Seria będzie jak najbardziej rozwijana. Myślę, że w tym roku sporo nadrobimy. Za jakiś czas podamy więcej szczegółów.


Imperium Atakuje - Aplikacja - Od dawna seria nie jest przez nas rozwijana i są małe szanse aby cokolwiek do niej wyszło więcej. Jest nią zbyt małe zainteresowanie. Dlatego nie planujemy tłumaczenia aplikacji. Już o tym pisaliśmy wcześniej. Wtedy kiedy pisaliśmy o braku innych wersji językowych, to ich nie było.
  Temat: System lojalnościowy wersja nr2.
D.W.

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 15568

PostForum: WH 40K: Podbój - Dyskusja ogólna   Wysłany: Wto 16 Gru, 2014   Temat: System lojalnościowy wersja nr2.
Jako, że chciałbym przynajmniej raz napisać jakiś post, który sam z siebie jest pozytywny to informuję, że ruszył dzisiaj sklepik z gadżetami, które można zdobyć za uczestnictwo w turniejach Podboju. Zdaję sobie sprawę, że trwało to dłużej niż planowaliśmy i dziękuje za cierpliwość.

Jednak jeszcze raz powtarzam, że jest to projekt planowany na dłuższy okres czasu i wszelkie nieprawidłowości i niedoskonałości będą naprawiane.

Będziemy też dodawać kolejne gadżety. Kolejne już w najbliższy piątek.
  Temat: Mam dość tej dyskryminacji.
D.W.

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 18703

PostForum: WH 40K: Podbój - Dyskusja ogólna   Wysłany: Nie 14 Gru, 2014   Temat: Mam dość tej dyskryminacji.
Dodam jeszcze, że wcześniejsze listopadowe zamówienie dotarło do nas 2 grudnia. Aby zamówić towar z USA musimy zamówić go jakąś sensowną ilość bo inaczej transport jest nieopłacalny. Dlatego robimy to raz na 3-4 tygodnie. FFG ma często premiery i nie możemy natychmiast po premierze każdej gry sprowadzać towaru bo musielibyśmy to robić co tydzień.

Naprawdę jeśli ktoś uważa, że z naszej strony to jest jakiś spisek to ja już nic na to nie poradzę...
  Temat: Mam dość tej dyskryminacji.
D.W.

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 18703

PostForum: WH 40K: Podbój - Dyskusja ogólna   Wysłany: Nie 14 Gru, 2014   Temat: Mam dość tej dyskryminacji.
Zrobię jeszcze wyjątek bo naprawdę nie rozumiem jak poważni ludzie nie mogą czegoś zrozumieć.

Virgo nie wiem jak Ty sobie wyobrażasz transport z USA towaru? Myślisz, że to trwa tydzień?

Dodatek dokładnie zamówiliśmy w zamówieniu z dnia 3 grudnia. Czyli kilka dni po premierze. I najwyżej 7 dni po tym jak dodatek dotarł do USA bo nie mogliśmy go zamówić wcześniej bo go nie mieli go fizycznie w USA.

Potem trwa kilka dni mailowa przepychanka z tym czego jeszcze nie ma, co będzie za 2 dni to poczekajcie, z fakturują proforma, z otrzymaniem, przez FFG zapłaty za fakturę, spakowaniem towaru. I ostatecznie informacja bodaj 11 grudnia, że towar wyjechał z magazynu USA.

Teraz przesyłka lotnicza UPS, odprawa celna i towar jest w naszym magazynie. Dostawa z USA trwa około 2-3 tygodni. A teraz jak FFG miał nawał roboty z wyprzedażą świąteczną, czarnym piątkiem to jeszcze gorzej.

I proszę mi powiedzieć gdzie tutaj jest jakieś celowe działanie. Jakbyśmy towar zamawiali miesiąc po premierze do docierałby do nas po 2 miesiącach.

Litości jakie kłamstwo? Tzn w jaki sposób Galakta może zabronić jakiemuś sklepowi kupowania towaru u dowolnego dystrybutora w europie? Przecież sklepy tak robią cały czas. Raz kupują od nas, raz od kogoś innego. Inna sprawa czy to jest dla opłacalne dla małych zamówień.
  Temat: Mam dość tej dyskryminacji.
D.W.

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 18703

PostForum: WH 40K: Podbój - Dyskusja ogólna   Wysłany: Nie 14 Gru, 2014   Temat: Mam dość tej dyskryminacji.
To jest ostatni mój post w tej sprawie bo niezależnie od tego co napiszę i tak nie przekonam tych, którzy wiedzą lepiej. Odpowiadanie ciągłe na te same zarzuty nawet jak na moja cierpliwość jest zbyt dużo. Nie wiem czy na jakimś forum macie tak dokładne informacje jak tutaj.

Podsumowując:

1. Będziemy zamawiać dodatki z USA w normalnym trybie z USA.
2. Nie zamierzamy w żaden sposób celowo opóźniać dostaw dodatków.
3. Żyjemy w wolnym kraju i każdy sklep może zamówić gry u dowolnego dystrybutora w Europie jeśli on ten towar ma wcześniej, aby go Wam dostarczyć. Nie musi tego robić u nas.
4. Każdy gracz może zamówić sobie grę gdzie chce i możliwości jest bardzo wiele.

Paton
System rankingowy do Warhammer Inwazja powstał ponad rok po premierze gry. Na początku był jeszcze bardziej ubogi niż ten teraz do Podboju. Dlatego opowiadanie, że każdy dzień kiedy system wystartuje później to tragedia, to przepraszam ale jest małą przesada. Żaden kraj nie ma takiego systemu i czy to oznacza, że w żadnym kraju nikt nie gra w Podbój?

Z tych wszystkich rozmów wynika, że najlepiej byłoby sprzedawać grę, rozprowadzać GNK sprzedawane przez FFG i koniec kropka. Gracze sami by się zorganizowali albo i nie. Zorganizować jakiś turniej raz na rok, dać w nagrodę grę X, żeby się gracze ucieszyli.

Co mogę do tego dodać? Tylko tyle, że każdy człowiek ma prawo do swojego zdania i ja nikomu tego nie odmawiam.
 
Strona 1 z 32
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.31 sekundy. Zapytań do SQL: 16