galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 15
galakta.pl Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Pytania odnośnie zasad.
Kieves

Odpowiedzi: 691
Wyświetleń: 130189

PostForum: Descent   Wysłany: Sro 09 Kwi, 2014   Temat: Pytania odnośnie zasad.
Czy mi się wydaje, czy w razie porażki MW w pierwszym spotkaniu misji "Krew bohaterów" z podstawki Descenta, przygoda kończy się automatycznym zwycięstwem graczy?

Cytaty:

Cytat:
Jeśli mroczny władca pobrał krew od każdego z bohaterów (posiada po jednym żetonie każdego bohatera ) [z pierwszego spotkania - przyp. mój], lady Eliza Farrow może zamienić Heinricha w wampira.


Zmiana Heinricha w wampira jest warunkiem zwycięstwa MW. Skoro więc MW przegrał pierwsze spotkanie i nie uzyskał wszystkich żetonów bohaterów (po jednym na każdego), to Eliza nie może zmienić W OGÓLE Heinricha w wampira, więc automatycznie przegrywa drugie spotkanie?

Ktoś coś?
  Temat: ROK 2013 - Plany Wydawnicze
Kieves

Odpowiedzi: 465
Wyświetleń: 121357

PostForum: Plany wydawnicze   Wysłany: Czw 17 Sty, 2013   Temat: ROK 2013 - Plany Wydawnicze
Letters from Whitechapel, czyli Kuba Rozpruwacz w wydaniu takim, jak trzeba
  Temat: Nowe scenariusze do Descenta
Kieves

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 10333

PostForum: Descent   Wysłany: Sob 12 Sty, 2013   Temat: Nowe scenariusze do Descenta
Tarkun napisał/a:
Nie sprawisz, że MW i bohaterowie mają BARDZO TRUDNO. Będą po miało tak samo (tak samo łatwo/tak samo trudno - jak kto woli).


I dokładnie o to chodzi - tak samo trudno.

rep02 napisał/a:
core napisał/a:
Odnośnie nowych scenariuszy FFG stworzyło wg mnie świetne narzędzie:

http://tools.fantasyflightgames.com


Właśnie miałe to samo wrzucić w tym oto wątku :)


DZIĘKI! Na razie opisywałem swoje scenariusze na kartkach, ale pewnie przeniosę je w cyfrową formę.
  Temat: Nowe scenariusze do Descenta
Kieves

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 10333

PostForum: Descent   Wysłany: Pią 11 Sty, 2013   Temat: Nowe scenariusze do Descenta
Dzięki!

Poziom trudności dla bohaterów pragnę zachować ten sam, po prostu chcę zwiększyć trudność dla MW do tego samego poziomu, co bohaterów. Na razie wychodzi różnie. Po dwóch przygodach (prolog) i cała jedna złożona z dwóch spotkań zmieniliśmy nieco w prologu, jedno spotkanie pozostało bez zmian, za to sporo zmian w drugim spotkaniu. No, ale od czego są testy. Mam nadzieję, że wyjdzie to tak, aby zarówno bohaterowie, jak i MW musieli się napocić nad zwycięstwem.
  Temat: Nowe scenariusze do Descenta
Kieves

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 10333

PostForum: Descent   Wysłany: Pią 11 Sty, 2013   Temat: Nowe scenariusze do Descenta
Odpowiem Ci na to tylko tyle, że jest ogromna różnica w scenariuszach z podstawki, a na przykład moich autorskich. Podczas gdy w podstawce jedynymi przeszkodami MW są bohaterowie i szczęście w kościach (bo plansza ZAWSZE jest ułożona tak, aby MW mógł wypełnić większość swoich celów w błyskawiczny sposób, podczas gdy graczom NIGDY oprócz jednej przygody z drugiego aktu nie jest to dane), to bohaterowie muszą mierzyć się z potworami, zwykle również ochroniać innych w misjach ratunkowych, a dodatkowo osiągnąć cele zupełnie niezwiązane z powyższymi aspektami, zaś cele te są zwykle pod nosem MW. Nie koniec tego - prawie w każdym scenariuszu oprócz normalnych grup potworów wchodzi wsparcie co tura.

Gra jest niezbalansowana z podstawowymi scenariuszami. Ale nie będę się upierał, każdy może mieć własne zdanie. Temat zaś jest do umieszczania autorskich scenariuszy.
  Temat: Pytanie o zasady
Kieves

Odpowiedzi: 81
Wyświetleń: 61262

PostForum: Cytadela (Citadels)   Wysłany: Pią 11 Sty, 2013   Temat: Pytanie o zasady
Etamin napisał/a:
1) Czy mogę zbudować więcej niż 8 dzielnic (chodzi mi tu głównie o grę, gdy dysponuje się dwiema postaciami, bądź ma się architekta)? Jeśli tak, to jak wtedy liczy się punkty?


Gra tego nie precyzuje. Wprowadziliśmy house rule, że nie można.

Cytat:
2) Co się dzieje gdy mam żeton Króla i "Salę balową" (wywoływane postacie muszą mówić mi "Dziękuję, Ekscelencjo"), wywołam Króla, a on zapomni mi podziękować. Traci turę czy nie? Teoretycznie w momencie wywoływania żeton wędruje do niego.


Na zdrowy chłopski rozum - jeśli oddajesz żeton króla, nie jesteś królem, nie trzeba mówić "Dziękuję, Ekscelencjo", bo już nie jesteś królem. Byłeś królem w poprzedniej turze.

Cytat:
3) Co działa pierwsze - zdolność Opata, czy Złodzieja. Co się dzieje, gdy Złodziej okradnie Opata. Najpierw Opat kradnie złoto od najbogatszej postaci, a potem Złodziej od niego (razem z ukradzioną sztuką złota), czy najpierw Złodziej kradnie złoto Opata, a potem on sprawdza stan złota u graczy i okrada najbogatszego (którym najczęściej jest właśnie wzbogacony Złodziej)


Złodziej okrada Opata (zagrał swoją umiejętność specjalną wcześniej), a potem sprawdzamy kto jest najbogatszy i okradamy najbogatszego. Z tego co pamiętam, Opat zabiera jedną sztukę złota? Rzadko gramy z Opatem.
  Temat: Nowe scenariusze do Descenta
Kieves

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 10333

PostForum: Descent   Wysłany: Pią 11 Sty, 2013   Temat: Nowe scenariusze do Descenta
Biorąc pod uwagę jak niezbalansowane są przygody w podstawce drugiej edycji (większość daje totalną przewagę MW na starcie, absolutnym hitem są moim zdaniem te przygody, kiedy w pierwszej swojej turze wypełnia on około połowę swoich celów misji), doszliśmy do wniosku ze współgraczami, że robimy własne przygody.

Aktualnie tworzę autorską kampanię. Jest prolog plus cztery przygody aktu pierwszego plus mapka. Misje są na etapie testowania i po wprowadzeniu potrzebnych zmian mam zamiar je wrzucić na BGG. Tu będę podawał linki.

Zapraszam do wymiany własnych przygód do drugiej edycji. Zróbmy polskie centrum scenariuszy na wzór tego, jakie jest na stronach FFG do pierwszej edycji.

Stay tuned!
  Temat: ROK 2013 - Plany Wydawnicze
Kieves

Odpowiedzi: 465
Wyświetleń: 121357

PostForum: Plany wydawnicze   Wysłany: Pią 11 Sty, 2013   Temat: ROK 2013 - Plany Wydawnicze
Mice and Mystic koniecznie.

Dodatkowo Police Precinct, bo dawno nie było czystej kooperacyjnej. No i z takim tematem!
  Temat: gram od wczoraj więc sie zapytuję...
Kieves

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 3460

PostForum: Cytadela (Citadels)   Wysłany: Pon 24 Gru, 2012   Temat: gram od wczoraj więc sie zapytuję...
Mała uwaga co do pytania trzeciego - jest taka dzielnica, która po wybudowaniu daje taką możliwość. W fioletowych bodajże. Ale dopóki się jej nie dobuduje, to faktycznie nie ma takiej możliwości.
  Temat: Pytania odnośnie zasad.
Kieves

Odpowiedzi: 691
Wyświetleń: 130189

PostForum: Descent   Wysłany: Wto 18 Gru, 2012   Temat: Pytania odnośnie zasad.
rep02 napisał/a:
Jako, że to umiejętność, która ma Ci pomóc to Ty wybierasz kość którą ma przerzucić przeciwnik.


Tak to jest jak się czyta forum rano. Oczywiście przeczytałem "kto rzuca kością", a nie "kto wybiera kość". Przepraszam.
  Temat: Pytania odnośnie zasad.
Kieves

Odpowiedzi: 691
Wyświetleń: 130189

PostForum: Descent   Wysłany: Wto 18 Gru, 2012   Temat: Pytania odnośnie zasad.
MW rzuca kością za potwory. Używasz zdolności, aby przeciwnik przerzucił kość ataku. Logiczne jest więc, że ten kto rzuca za potwory. Przecież nie będziesz sam rzucał na atak na swoją postać.
  Temat: Descent: Lair of the Wyrm
Kieves

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 16093

PostForum: Descent   Wysłany: Wto 11 Gru, 2012   Temat: Descent: Lair of the Wyrm
Libero napisał/a:
Ekstra! Wcześniej jeszcze była prezentacja pierwszege herosa:

Wysoki Mag Quellen
http://www.fantasyflightg...s.asp?eidn=3772

Postać również oparta na żetonach.


Jest przekozak. Nie mogę się doczekać dodatku, aby nim grać.
  Temat: Zakup gry - pomoc
Kieves

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 11662

PostForum: Descent   Wysłany: Wto 11 Gru, 2012   Temat: Zakup gry - pomoc
Po kilku rozegranych misjach drugiej edycji uważam tak:

1. Gra jest przekozacka. Mechanika zazębia się znakomicie. Już w początkowym etapie można zrobić niezłe combo, zarówno po stronie graczy, jak i Mrocznego. Na dodatek rozwój postaci jest bardzo widoczny w trybie kampanii. Wręcz czujesz, że jesteś mocniejszy.

2. Kooperacja jest totalna. Nie da się zrobić nic bez konsultacji z resztą graczy. Ba, nawet nie powinno się tego robić. Gra nie wybacza błędów żadnej ze stron. Mieliśmy wygraną w drugim spotkaniu w Losie Kardynała i wtedy czując, że idzie dobrze, poszedłem po żeton przeszukania zamiast leczyć go przy ołtarzu. Wtedy właśnie Kardynał dostał takie lanie, że nic nie dało się już zrobić.

3. Gra faworyzuje Mrocznego, natomiast nie jest tak, że wygrywa on bez problemów. Do tej pory gracze przegrali wszystkie misje oprócz Pierwszej Krwi, ale po zastanowieniu się uważam, że każda z nich jest do wygrania, nawet jeśli Mroczny wygra pierwsze spotkanie. Trzeba tylko być czujnym i wydawać zmęczenie na potęgę. Lepiej wydać całe zmęczenie i odpocząć przez pół tury, niż próbować je oszczędzać.

4. Gra prowokuje do budowania własnych scenariuszy. Ja na przykład mam już pomysł na kampanię, w której gracze zwiedzają starożytną piramidę. Poziom regrywalności jest więc absolutny.

Jedyny minus - gracze, którzy nie lubią gier przygodowych, na pewno nie polubią Descenta. Do takich graczy niestety należy moja żona.
  Temat: ROK 2012 - Plany Wydawnicze
Kieves

Odpowiedzi: 399
Wyświetleń: 101746

PostForum: Plany wydawnicze   Wysłany: Czw 06 Gru, 2012   Temat: ROK 2012 - Plany Wydawnicze
Jakie to cudowne polskie podejście... Moralność Kalego normalnie...

Po pierwsze - dzięki za Descenta!
Po drugie - w sprawie BSG: Pegasus. Skoro są przymiarki, to mniej więcej kiedy będzie wiadomo (niezależnie, czy na tak, czy na nie)?
  Temat: Zakup gry - pomoc
Kieves

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 11662

PostForum: Descent   Wysłany: Sro 05 Gru, 2012   Temat: Zakup gry - pomoc
To ja tylko dodam tę angielskojęzyczną recenzję Descenta (oraz dodatków). Dodam, że ta dwójka mogłaby mnie przekonać, że alkohol szkodzi zdrowiu, tak dobrzy są.
 
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.31 sekundy. Zapytań do SQL: 15