galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 284
galakta.pl Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Władca Pierścieni LCG - 2019
Lekt

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 4162

PostForum: Plany wydawnicze   Wysłany: Pon 09 Mar, 2020   Temat: Re: Władca Pierścieni LCG - 2019
D.W. napisał/a:
Władca Pierścieni LCG

Do właściciela Wydawnictwa Galakta
Pana Dariusza Waszkiewicza

Szanowny Panie,
Szanowni Gracze,
Fandomie


Pora na odniesienie się do informacji dotyczących sytuacji gry Władca Pierścieni LCG, przekazanych przez właściciela Wydawnictwa Galakta za pośrednictwem oficjalnego forum.

O NAS BEZ NAS
Dylematem moralny niechaj będzie zbyt długie pozostawanie w cieniu. Głównie ze wzgląd na działalność pro publico, uprawianą przez PAK względem samej karcianki, a kontrapunktem zdobywane od siedmiu lat doświadczenie z grą – nie samego grania - tylko takiego z wydawniczej kuchni, od procesu tworzenia konceptów, przez projektowanie, testy, produkcję oraz promocję. Pięć scenariuszy, mnóstwo promek i ponad 10 dużych eventów w całej Polsce. Za mało? Z etapu rozkładania kart na stole wyszliśmy już dawno, chcąc czegoś więcej. Wieczni marzyciel. Obecnie jesteśmy na etapie samodzielnego projektowania autorskiej gry karcianej, będąc poniekąd wdzięczni samemu Władcy Pierścieni LCG za dodatkową naukę branżowych tajników.

Wszystko, co przez te lata zrobiliśmy – dziesiątki kart, maty, autorskie pełnoprawne scenariusze, gadżety, eventy itp. zrobiliśmy dla Was, a także dla siebie ponieważ sami jesteśmy graczami zakochanymi we Władcy LCG od samego początku jego bytności w Polsce. Dlaczego mam więc wrażenie, że ustawicznie reanimujemy umarlaka?


APERITIF
Nieco historii. Gdy w 2013 roku (już po roku grania) wystartowała marzycielska idea PAKu (Polskich Autorskich Kart), głównym zamysłem było tworzenie fanowski kart. Kart wykraczających poza ramy dostępnych w podstawce oraz pierwszym cyklu zestawów przygodowych pt. „Cienei Mrocznej Puszczy”. Wówczas najstarsi hobbici nie przypuszczali, iż za kilka lat będziemy mieli w portfolio własne pełnoprawne scenariusze oraz liczną grupę fanów przybywających na największy w Polsce konwent. Poznamy także mnóstwo nowych przyjaciół wspierających nasze działania!

Robimy dodruk podstawki - o ile mnie pamięć nie myli, na pewno będzie to już na pewno drugi albo i nawet trzeci rzut core setu. Zakładając rozsądną ilość dla druku offsetowego min. 1000 egzemplarzy (tutaj obstawiam jednak nieco więcej), mając na uwadze wersję z erratowanymi kartami, kolejny dodruku mogą również kupić gracze, którzy weszli w II fali (po spadku sprzedaży i akcji z kampanią „Czarnych Jeźdźców”, czyli kolejnej fandomowej próbie reanimacji). Sam na pewno kupię pomniejszoną podstawkię, gdyż: żetonów nigdy dość plus nowe panele zagrożenia (stare się wycierają). Czyli kolejne pudło sprzedane!

Cieszy myślenie fandomowe Galakty (pod nas odbiorców) oraz zapewne przemyślana kalkulacja sprzedaży dla nowego dodruku. Gra mająca ogrom dużych rozszerzeń i dziesiątki mniejszych dodatków na pewno zasługuje na poznanie przez nowych odbiorców. Samo uniwersum Śródziemia oraz „żywa gra karciana” nie tylko z nazwy bronią się tutaj niczym krasnludy Durina w Morii.

Jednocześnie główną bolączką planów na dodruk nie idących w parze ze zmianami jego formatu, pozostaje zaniedbanie aktualizowania oficjalnego FAQ gry. W pełni rozumiem koszty oraz porozumienia narzucone przez FFG (zważywszy, iż licencja do marki „LOTR” pozostaje rozstrzelona, a samo FFG lekko nie ma). Polski wydawca nie ma zbytniego pola manewru do dodawania czegokolwiek od siebie według uznania, generuje to dodatkowe koszty oraz podnosi cenę produktu. Tego wolimy uniknąć.

Uważam, iż pilnowanie FAQa dla graczy polskich, grających po polsku (i tych nie posługujących się językiem angielskim w stopniu wystarczającym na obcowanie z amerykańską wersją kart) wydaje się wybijać na szczyt listy zadań priorytetowych.

Ogromną robotę wykonali klika lat temu Kirk Bauer tworząc „Władca Pierścienie LCG - skrócona instrukcja wraz z rozkładem faz (Version 10)” a przetłumaczył zespół z ‘Win on Board’ oraz grupa tłumacząca scenariusze NinjaDorg’a oraz kapitalną robotę naszych rodzimych fanów ze I Erą. Chylę czoła!

PRZYSTAWKA
Z „Drukiem Na Żądanie” sprawa wygląda nieco pokracznie. Pierwszym produktem, który trafiły do sklepów w formie DNŻ był cykl zestawów przygodowych pt. „Twórca Pierścienia” do rozszerzenia „Głos Isengardu”. Pamiętam swoje niezadowolenie z jakości otrzymanych kart. Grubość papieru do pewnego poziomu zrównoważy dobrej jakości protektor, lecz jakość nadruku – odcienie, głębia kolorów pozostawiały bardzo wiele do życzenia. Żądania (sic!; oczekiwania?!) graczy były diametralnie odmienne. A przywiązanie od klasycznej formułki, iż DNŻ jakością finalną może odbiegać od dotychczasowego, wysokiego poziomy produkcji wywołał konsternacją i zmieszanie. „Odbiegać” nie oznaczało, iż karty będzie trzeba odczytywać z latarką w dłoni.

Drugim mankamentem DNŻ są oczywiście ceny sprzedaży, niekoniecznie tzw. SCD (sugerowana cena detaliczna), co narzucony koniecznością produkcyjną próg wymagalności zamówienia u FFG oraz późniejszej kwoty brutto odsprzedaży. Galakta dzięki DNŻ ma potencjalną kontrolę nad ilością wraz z informacją wyjściową ile zestawów sprzeda się na pewno, tzw. ilu klientów indywidualnych dokonało zamówienia przez firmowy sklep Galakty a ile poszczególnych produktów zamówili klienci w innych sklepach. Nie czarujmy się, nie liczmy tego w tysiącach... a szkoda.

Prowadzenie wydawnictwa stanowi biznes. Żaden przedsiębiorca nie będzie dokładał (albo wiecznie dorzucał) do nieopłacalnego produktu w imię jego utrzymania. Dlatego całkowicie rozumiem stanowisko o zalegających w magazynie produktach przynoszących straty. Interes musi się kręcić.

ZUPKA
Informacja o słabym zainteresowaniu pierwszym cyklem zestawów przygodowych CMP (z DNŻ) absolutnie nie powinna zaskakiwać. Sześć lat na rynku zrobiło swoje, gracze startowi i pierwszej fali dodruku nabyli zestawy w kartonowych pudełkach (obecnie rarytas), a późniejsza zmniejszająca się ilość zestawu podstawowego zablokował poniekąd dalsze nabywanie CMP. Zawinił konsument oraz brak dobrego marketingu? Klient wchodzący w tematykę, taki na półświadomy – miłośnik marki „LOTR”, a niekoniecznie fanatyk gier planszowych i karcianych nie musi zdawać sobie sprawy z mechaniki funkcjonowania faz i cyklu wydawniczego formuły LCG (living card games – żywej gry karcianej) stworzonej przez FFG, czyli istnej maszynki do zarabiania pieniędzy. Lecz jakie przełożenie ma stan zastany wobec prograczy? Zawiodło kilka czynników. Nie jestem do końca przekonany czy starczyłoby nam dziś sił i samozaparcia, aby część z nich wyklepać, wypolerować i wystawić na świeczniku. Resztę przykryje kurz histroii...

Sprzedawalności gry. W momencie pisania tego tekstu na najbardziej znanym w Polsce portalu aukcyjnym widniały trzy podstawki w rozpiętości cenowej od 180,00 do 280,00 zł za sztukę. Na portalu OLX sytuacja wcale nie wygląd bardziej bogato. Gra stanowi zatem przedmiot niezbywalny, zasiedziały u odbiorcy na długie lata z powodu: regrywalności albo/i kolekcjonerstwa. Silny produkt atutem wydawnictwa.

Na okoliczność kolejnej fali dodruku może warto zastanowić się nad poprawą promocji i uświadamianiem nowych graczy zasad mechaniki łączenia podstawi z dedykowanym właśnie niej cykli CMP i następującymi? PAK! Tu jesteśmy!

Warto pomyśleć nad ankietą z możliwością zaznaczenia posiadanych produktów i tych pożądanych? Oczywiście oznacza, to dodatkową robotę dla pracownika wydawnictwa, ale skoro zdecydowali się Państwo na utrzymanie gry, wysiłek zwieńczy dzieło? Mamy facebookową grupę liczącą ponad 600 członków, mamy aktywnie działający PAK, Państwo macie swoją stronę i fb. Działajmy razem!

Haradrimów kupują zatwardziali gracze. Logicznym będzie stwierdzenie faktu, iż do tego cyklu nie siądzie Gracz mający wyłącznie podstawkę i „Piaski Haradu”. Znaczy usiądzie i srogo ich rozczaruje, szybkimi i kolejnymi porażkami. Ot urok formuły LCG. Kolejnym pytaniem otwartym pozostaje ilość zamówionych kompletów cyklu (wiadomo, tego się nie kupuje na pojedyncze scenariusze). Celuje w 30-50 kompletów.

Koszmarki dobiła cena – usłyszałem na jednym z konwentów. Krótko i tyle w temacie, ale czy faktycznie 2-3 zł za kartę w zestawie, to za dużo? Osobiście posiadam koszmarne talie do podstawki oraz Khazad-Dum (kocham!) i nie planuję nabywać nowych. Chyba, iż będą kosmiczne wyprzedaże (czyszczenie magazynów) albo wygram na loterii. Acz jako element kolekcjonerski przyjmuję, iż ktoś kupi i nigdy ich nie odpakuje.

Podana ilość „około 40 szt w ciągu ponad 2,5 roku” nieco przeraża, dając jednocześnie do myślenia. Ponownie wraca temat progu opłacalności sprzedaży. Koszmarne talie nie są produktem dla nowych graczy, którzy nabędą podstawkę z kolejnego dodruku, gdyż ich wyśrubowany poziom trudności zwyczajnie pozamiata ze stołu chęć obcowania z grą. Dlatego bez rozważnej promocji (obniżki cen na pakiety?) będę się kurzyć w magazynie.

Założenie, iż około 40 kolekcjonerów posiada całość serii wydaje się realna i adekwatna do ilości Graczy pojawiających się na organizowanych przez PAK eventach (najwięcej w Poznaniu na Pyrkonach). W takim razie pytam uprzejmie gdzie jest te „kilka” tysięcy podstawek wliczając dwa dodruki? 3000-4000 tysiące? Kilkaset pudeł kurzy się na regałach?

KOTLECIK Z ZIEMNIACZKAMI
Normalne dodruku dużych/małych dodatków – Nie planujemy. Przyznam, iż obserwując sytuację na polskim rynku oraz rozmawiając ze sklepikarzami czy graczami w pełni rozumiem decyzję, acz przyjmuję ją z niekrytym smutkiem. Kartonik czy pudełeczko dla kolekcjonera zawsze stanowi ważną część składową nabywanego produktu. Choć teoretycznie resztę życia spędza na półce, cieszy oko i serce samą swą obecnością. Jednak koszta. Tutaj FFG dyktuje warunki, a być może nie wszyscy zdają sobie sprawę, iż przy najrozsądniejszym progu dla wydruku małej gry z kampanii (1000 egzemplarzy), cena musiałaby orbitować wokół 200 zł? Obstawiam, iż FFG nie wyraziłby zgody na kampanię społecznościową?

Informacja o druku ostatniego dużego rozszerzenie, nadziei na polską wersję. Czyżby pora na powtórkę akcji z „Czarnymi Jeźdźcami”?

DESEREK
Można powiedzieć, że z punku biznesowego seria powinna być dawno zamknięta– seria powinna być martwa z punktu widzenia praktycznego. Po pewnym czasie spadła jakość oferowanych przygód, zaczęło się niepotrzebne kombinowanie, ogólnie gra złapała zadyszkę. I jakby nie patrzeć jej cykl wydawniczy kończy niedługo 9 lat (10 lat?), a jednak gra dalej żyje i według fanów oraz PAKu ma się całkiem nieźle. Pyrkon 2020 stał się faktem - „Zmierzch na Arnorem” i nasz kolejny duży, autorski scenariusz właśnie się tworzy. Z tyłu głowy szepczą już plany na następny Pyrkon i kolejne eventu oraz rozwój polskiej sceny z pomocą innych platform. Wyciągamy rękę do współpracy...

W przypadku Władcy Pierścieni LCG mamy jeszcze ten dodatkowy kłopot, że odpadła nam osoba, która robiła tłumaczenia do tej pory. Być może też jakaś grupa fanów chciałaby nam pomóc w tłumaczeniu czy też sprawdzaniu tłumaczeń do tej serii. To być może przyspieszyłoby sprawę scenariuszy – Szanowny Panie Dariuszu, naprawdę? Proszę wybaczyć przekąs, lecz przerabialiśmy już raz grupę konsultacyjną. I o dziwko działała ona zgrabnie i sprawnie. Problemem bazowym było raczej wrzucanie treści do sprawdzenia na cito, tłumaczą się krótki feedbackiem, a później niestety i tak wychodziły błędy… Wszystko da się zorganizować z głową. Jesteśmy otwarci na propozycję, spotkanie, rozmowę. I podkreślam - działamy!

Rozwiązanie mają Państwo podane na tacy. Srebrnej. Z winogronami i ciasteczkiem. Wystarczy napisać maila, zadzwonić, otworzyć horyzont i skrzynię z dobrą wolą. W napisanych przez siebie słowach i obrazie polskiego fandomu gry, który konsekwentnie jako PAK tworzymy od 2013 roku, współkreujemy go wraz z Pańskim Wydawnictwem. Począwszy od I Oficjalnego Turnieju (Pyrkon 2013) po ostatni warszawski event pt. Dzień Fanatyka.

PAK nie musi już niczego udowadniać w kwestii wierności wobec gry oraz chęci współpracy. Wystarczy odrobina dobrej woli, skoordynowanego działania oraz plan na kilka miesięcy. W pełni zdajemy sobie sprawę, iż WP LCG nie jest Państwa główną linią wydawniczą, a już na pewno nie najbardziej dochodową (czego wszyscy byśmy sobie życzyli), jednak skoro z zamieszczonego postu wyciągnęliśmy tyle pozytywnych wieści, warto podnieść tarczę i miecz, aby walczyć dalej!

I nie nie jesteśmy pyszni. Nie mamy mani wielkości. Jesteśmy graczami. Takimi jak WY - fani Władcy Pierścieni LCG. Jesteśmy nerdami z krwi i kości. Póki mamy siły i chęci, będziemy konsekwentnie dbać i rozwijać polski fandom gry. Niczym Aragorn pytający czy Rohan odpowie! Galakto będziesz niczym Gondor? Czyżbym był aż takim marzycielem?

Z wyrazami szacunku
Marcin ‘Lekt’ Wiatrak

Założyciel i współwłaściciel
PAK Games


POSTSCRIPTUM
MIĘTA NA TRAWIENIE


Były już „truskawki ze śmietaną”, teraz pora na garść suchego piachu w oczy.
„W chwili obecnej to jedynie tłumacz na tym zarabia” – wielokrotnie wypowiadałem się również publicznie na temat pracy Pana Tłumacza (każdy wie o kim mowa) w kwestii Władcy Pierścieni i częstokroć jego elementarnego wręcz braku wiedzy wynikającej z nieznajomości materiału źródłowego (ot choćby „Encyklopedia Śródziemia” Fostera się kłania…), niezapomnianą przygodą pozostaje konsultacja „Wojny o Pierścień” (bodaj dodatku), gdzie o „wampirach nietoperzach” powstała rubaszna konwentowa anegdota do zimnego, spienionego piwa. Było minęło...
  Temat: Nowe FAQ 1.9 (Wersja nieoficjalna)
Lekt

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 1936

PostForum: Władca Pierścieni LCG - Zasady gry   Wysłany: Sob 29 Wrz, 2018   Temat: Re: Nowe FAQ 1.9 (Wersja nieoficjalna)
ojciecfelix napisał/a:
Witam
Podjąłem trud przetłumaczenia części tekstów, które są już dostępne w wersji angilskiej FAQ 1.9.

Hej,
Mogę to wrzucić na PAK? PAK Games na FB
  Temat: Playmaty
Lekt

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 2278

PostForum: Władca Pierścieni LCG - Twórczość fanowska   Wysłany: Pią 16 Lut, 2018   Temat: [TEMAT ZAMKNIETY]
Z racji przedawnienia niniejszym zamykam temat.
  Temat: które dodatki teraz kupić?
Lekt

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 1429

PostForum: Władca Pierścieni LCG - dyskusja ogólna   Wysłany: Sob 18 Lis, 2017   Temat: które dodatki teraz kupić?
Cześć,

Moim skromnym zdaniem powinieneś zabrać się w pierwszej kolejności za Saga-Boxy. Kup Jeźdźców nawet używanych, bo towar chodliwy :) Wszyscy wciąż czekamy na oficjalne ogłoszenie FFG w sprawie LOTR LCG 2.0 albo nowego cyklu.

I serdecznie zapraszam do obserwowania naszego profilu (czy fanpage jak kto woli) PAK Władca Pierścieni LCG oraz dołączenie do naszej grupy dyskusyjnej również na fejsie :)
  Temat: The Massing at Osgiliath :r
Lekt

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 53641

PostForum: Mrok nad Osgiliath   Wysłany: Sob 21 Paź, 2017   Temat: The Massing at Osgiliath :r
Faramir z Ithilien napisał/a:
Dzięki za odp.
Akurat nie znoszenia facebooka. Dla mnie to krok wstecz dla LOTR LCG i jego społeczności. A tam też niewiele się dzieję. Szkoda...

Zapytam jako PAK WP LCG, o którym facebooku piszesz? Bo my chyba korzystamy z innej wersji ;)
  Temat: PYRKON 2017
Lekt

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 6202

PostForum: Miejsca, gdzie można zagrać we Władcę   Wysłany: Wto 21 Mar, 2017   Temat: PYRKON 2017
Szanowni Gracze,

Przypominamy, iż 25 marca zamykamy listę "zamówień" na zestawy :)

Dodatkowo jesteśmy już oficjalnie: Event "Ryzykowny Zwiad' na Pyrkoine
  Temat: PYRKON 2017
Lekt

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 6202

PostForum: Miejsca, gdzie można zagrać we Władcę   Wysłany: Nie 26 Lut, 2017   Temat: Eventowe konkursy!
Nie ryzykujecie, nie wygrywacie!

Na okoliczność pyrkonowego eventu Władcy Pierścieni LCG - Ryzykowny Zwiad pragniemy wszem i wobec rozgłosić wieści o KONKURSIE na opowiadanie oraz własny autorski scenariusz do gry. Baa, nawet o dwóch konkursach - pióra w dłonie, pomysły w chmury!

Regulamin konkursu
1. Każdy uczestnik może zgłosić jedno opowiadanie i/lub jeden autorski scenariusz.
2. Opowiadanie powinno zostać napisane w języku polskim, bez wulgaryzmów (jako przecinków :) z zachowaniem norm elfickich oraz czarodziejskich. Objętość maksymalnie do 7 stron tekstu (słownie: siedmiu), czcionka 12 Times New Roman. Tematyka dowolna byle Władcopierścieniowa. Jeszcze lepiej z eventem. Najlepiej o krasnoludach ("Lekt, ty ogrze!")
3. Scenariusz może zostać wykonany dowolną techniką - wycinanki, naklejanki, Paint. Zdjęcia kart, skany, PDF, plik jpeg (inne zdatne do odczytu - poza plikami wymagającymi użycia programów graficznych, te od razu będą palone w ogniach Mordoru) należy przesłać na adres e-mail: lotrlcg@wp.pl
4. Na projekty scenariusza i/lub opowiadania czekamy ostatecznie do 16 kwietnia, godzina 23:59 (niedziela). Zażalenia od spóźnialskich przyjmuje Gandalf.
5. Na wynik końcowy nie ma wpływ kolejność przesyłania zgłoszenia.
6. Pośród zgłoszonych prac Rada Istraich wybierze zwycięzców, którzy otrzymają nagrody podczas bytności na Pyrkonie 2017 lub drogą pocztową. Przewidujemy trzy miejsca na podium lub w przypadku mniejszej ilości zgłoszeń jedno plus wyróżnienie.
7. Wszystkiemu winien jest Saruman!
8. Krasnoludy do boju!

Powodzenia. Czekamy z toporami... znaczy nagrodami niespodziankami* na Wasze maile! :)

PAK WP LCG
https://www.facebook.com/wplcg/
lotrlcg@wp.pl

* Dużo chwały, sława, blichtr i gloria. Kolczugi z mithrilu i smoka zaklepują organizatorzy konkursu ;)
  Temat: PYRKON 2017
Lekt

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 6202

PostForum: Miejsca, gdzie można zagrać we Władcę   Wysłany: Pon 30 Sty, 2017   Temat: Facebookowa strona eventowa
Nocną porą wróg nie śpi. Orki nie chrapią... zbyt głośno, dlatego nie tracimy ani chwili na odpoczynek dzielnie towarzyszą Frodowi.

Zapraszamy na stronę wydarzenia na jakże przydatnym facebooku :)

Event Władca Pierścieni LCG Ryzykowny Zwiad - strona wydarzenia
  Temat: PYRKON 2017
Lekt

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 6202

PostForum: Miejsca, gdzie można zagrać we Władcę   Wysłany: Nie 29 Sty, 2017   Temat: PYRKON 2017
W Domu Elronda wyleczono straszliwą ranę, którą Frodo otrzymał na Wichrowym Czubie. Młody hobbit spotkał się ponownie ze swoim wujem Bilbem. Jednakże Jedynego Pierścienia nie da się ukryć w Rivendell na długo, toteż Elrond zwołał przedstawicieli Wolnych Ludów na naradę, aby wspólnie zadecydowali o dalszych losach Śródziemia.

Event Władca Pierścieni LCG
Ryzykowny Zwiad
Pyrkon 2017


Mówicie o niebezpieczeństwie, nie rozumiecie go jednak.
To nie jest poszukiwanie skarbów, wyprawa tam i z powrotem.
Uciekam przed jedną śmiertelną grozą w inną śmiertelną grozę.

- Frodo Baggins

Podtrzymując Pyrkonową tradycję po raz czwarty mamy zaszczyt ogłosić event poświęcony grze karcianej Władca Pierścieni LCG. Ryzykowny Zwiad stanowi tytuł adekwatny dla rozgrywanej na łamach kart przygody Powiernika Pierścienia oraz długo pielęgnowany pomysł, który kiełkował w naszych głowach od początków istnienia gry. Idei, która zwyczajowo stanowi ukoronowanie pewnego etapu związanego z ukochaną grą, poświęconego jej czasu oraz momentu, gdy oddaje ona swe emocje i uczucia z nawiązką.

Wkrótce przedstawimy Wam większą ilość szczegółów, stopniując napięcie, uchylimy jeno delikatnie wrota Durina... będzie iście samoróbkowo i konkursowo!

Event niejako połączyliśmy ze słynnym Amerykańskim Fellowship 2016, być może wyprzedzimy nawet FFG, które niebotycznie przeciąga wydanie Oblężenia Annuminas. Na okoliczność wielkiego dodruku podstawki (edycji erratowanej) staniemy mężnie razem z Frodem i Drużyną ku cienistym zakusom Mrocznego Pana oraz jego mordosrkich, plugawych sługusów. Czasem okrężna droga wydaje się rozsądniejsza, choć wojownik z Froda dość lichy, serce ma harde i przepełnione nadzieją. Swą wiarą w powodzenie misji zaraził również nas :)

Rozgrywanym na evencie scenariuszem będzie przygoda z rozszerzenia "Droga Mrocznieje" (drugi w kolejności saga-box) o podtytule: "Pierścień rusza na południe". Gwarantujemy, iż wybór przygody przemyślano dogłębnie, zaś tytułowe eventowe ryzyko idealnie pasuje do hobbickiej tułaczki oraz naszych nerdowskich pomysłów. Droga Jedynego Pierścienia stanowi elementarną część sagi i niepowtarzalnie umocni wybory jakie będziecie musieli przedsięwziąć ku wypełnieniu przeznaczenia Powiernika z Shire.

Udział w evencie jest oczywiście bezpłatny, nie ma limitów miejsc, ani konieczności wcześniejszego zapisu uczestnictwa we wspólnym graniu. Czyli, że można już klecić decki!

Miejsce: Pyrkon 2017, Poznań - MTP - Międzynarodowe Targi Poznańskie, Pawilon 5A (prawdopodobnie gralnia będzie w tym samym miejscu, co rok temu).

Czas: sobota 29 kwietnia, od godziny 12:00

Atrakcje: aktualizacje graficzno, medialno, informacyjne- wkrótce, a będzie ich moc! Dla Froda!

Z pozdrowieniami,
Cread i Lekt

* * *
PAK WP LCG
PAK WP LCG profil na Facebooku
  Temat: PYRKON 2016
Lekt

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 5467

PostForum: Miejsca, gdzie można zagrać we Władcę   Wysłany: Nie 10 Kwi, 2016   Temat: Popyrkonowo na szybko!
Samotna Góra została ocalona!!!

PAK powrócił już do swych grodów i warowni. Wszystkim ogromnie dziękujemy za liczne przybycie. Kolejny raz udowodniliście nam, że warto nerdzić i bez ustanku rozwijać scenę WP LCG :)

Było nas 23 zbrojnych
i zwartych i bawiliśmy się genialnie! Odwiedził nas oczywiście Mariusz Gandzel oraz Mateusz z Galakty! Zasypiamy na stojąco w pozycji siedzącej podpierająca się kartami, także klasyczne kilka krótkich dni na ogarnięcie łupów, połamanych toporów oraz spisanie wszystkie w sensowną całość.

Dajcie nam odpocząć kilka dłuższych dni i lecimy z planami na 2017!!!

PS Relacja i zdjęcia wkrótce :)
  Temat: PYRKON 2016
Lekt

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 5467

PostForum: Miejsca, gdzie można zagrać we Władcę   Wysłany: Nie 10 Kwi, 2016   Temat: Re: Regulamin eventu Sztandar spod Samotnej Góry
hsiale napisał/a:
* Rozszerzenie-Saga: Hobbit - Górą i Dołem z wykluczeniem kart z cechą Skarb oraz kart ze strefy Bilba

Ofkors czes... ereborski błąd ;) Także zrobił się z tego istny "heheszek".
  Temat: PYRKON 2016
Lekt

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 5467

PostForum: Miejsca, gdzie można zagrać we Władcę   Wysłany: Nie 03 Kwi, 2016   Temat: Eventowe decki
Witajcie,

Powoli odliczamy godziny, a tymczasem z przyjemnością zaprezentujemy nasze eventowe decki. Oba oczywiście na Taktyce.

Talia "Petera Jacksona" by Cread:

BOHATEROWIE:
Aragorn
Legolas
Bard Łucznik

SPRZYMIERZEŃCY:
Dunedain-Łowca x3
Wasal Pana Wiatrów x3
Skrzydlaty Stróż x3
Obrońca Rammasu x3
Orły Gór Mglistych x1
Potomek Thorondora x1
Landrowal x1
Gwaihir x1
Beorn x1
Gandalf x3 z Podstawki, Neutralny
Radagast x3, Neutralny

WYDARZENIA:
Udany Strzał x3
Pogromca Goblinów x3
Finta x2
Szybkie Uderzenie x2
Dłonie na Łuku x3
Szkolony na Wojnę x3
Salwa w Przestworza x3
Niezłomność Niziołka x2 - Strefa Bilba
Włamywacz Baggins x 3 - Strefa Bilba
Szczęśliwy Numer x3 - Strefa Bilba

DODATKI:
Czarna Strzała x1
Róg Gondoru x1
Ostrze Gondolinu x2
Łuk Galadhrimów x3
Arod x3

Ilość kart: 23 Sprzymierzeńców, 27 Wydarzeń, 10 Dodatków
RAZEM: 60 kart


Talia typowo taktyczna, oparta na Legolasie - on potrafi przebiec przez wyprawy i obszary na Arodzie bez większych problemów, reszta jest dodatkiem :)

* * *

Talia "Twardy Sojusz" by Lekt

BOHATEROWIE:
Beregond
Theoden
Eomer

SPRZYMIERZEŃCY:
Guthlaf x2
Boromir x1
Włócznik Gondoru x2
Obrońca Rammasu x3
Konny Łucznik x2
Rycerz z Minas Tirith x2
Foryś z Zachodniej Bruzdy x3
Wasal Pana Wiatru x3
Skrzydlaty Stróż x3
Landrowal x1
Orły Gór Mglistych x1
Strażnik Białej Wieży x2 - neutralny
Gandalf x3 - Podstawka - Neutralna
Radagast x1 - Neutralna

WYDARZENIA:
Młot na Wroga x2
Za Mocnymi Murami x2
Gondorska Dyscyplina x2
Włamywacz Baggins x3 - strefa Bilba
Szczęśliwy Numer x1

DODATKI:
Pancerz z Cytadeli x1
Ognisty x1
Rohański Rumak x2
Kolczuga x1
Arod x1
Włócznia z Cytadeli x2
Wielkie Męstwo x1
Róg Gondoru x1
Tarcza Gondoru x2
Włócznia z Marchii x1
Ereborskie Buty x1

Ilość kart: 29 Sprzymierzeńców, 10 Wydarzeń, 14 Dodatków
RAZEM: 53


Talia sojusznicza rohańsko-gondorska, pierwotnie 90% Rohan. Później po kilku zmianach dołączył Beregond zastępując brzydkiego Boromira. Sprzymierzeńcy nastawieni wybitnie na Bitwę i Oblężenie. Aroda po kolejnych testach zastąpi najpewniej nowy Sprzymierzeniec z cechą Rohan, oddający sporo do wyprawy a kosztujący ledwo dwa żetony.

Bohaterem rotacyjnym dla obu talii pozostaje niedodający początkowego kosztu zagrożenia Bilbo.
  Temat: PYRKON 2016
Lekt

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 5467

PostForum: Miejsca, gdzie można zagrać we Władcę   Wysłany: Pią 01 Kwi, 2016   Temat: Karta promo
Piątkową porą przesyłamy pozdrowienia od Thorina! Grafika autorstwa Mariusza Gandzela robi piorunujące wrażenie. Na Pyrkonie serdecznie namawiamy Was na zdobycie autografu :)
I przeczuwamy sporą ilość plakatów na ścianach fanów WP LCG.W niedzielę kolejna porcja smakowitych wieści. PAKowe dopakowane talie by Cread & Lekt Spółka Elfy i Rohan :)
  Temat: PYRKON 2016
Lekt

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 5467

PostForum: Miejsca, gdzie można zagrać we Władcę   Wysłany: Pią 01 Kwi, 2016   Temat: Regulamin eventu Sztandar spod Samotnej Góry
Regulamin Eventu Sztandar Spod Samotnej Góry

I. DATA I MIEJSCE
a) Czas: 9 kwietnia 2016, start godzina 11:00
b) Miejsce: Festiwal Pyrkon 2016, Poznań; MTP - Międzynarodowe Targi Poznańskie, PAWILON 5A (UWAGA: W TYM ROKU GRAMY W INNEJ HALI! :)

II. WARUNKI UCZESTNICTWA

Udział w Evencie Sztandar spod Samotnej Góry NIE wymaga opłacenia żadnego wpisowego, ani wcześniejszych zapisów na listę, zaś każdy z uczestniczących Graczy otrzyma promocyjną alternatywną kartę Bohatera oraz plakat (do wyczerpania zapasów!).

III. ZASADY EVENTU
a) W trakcie Eventu obowiązują oficjalnie zasad gry zawarte w instrukcji znajdującej się w Zestawie Podstawowym oraz pozostałych produktach z serii Władca Pierścieni Gra Karciana, uzupełnione o zapisy zawarte w oficjalnych zasadach turniejowych oraz najnowszych, aktualnie przetłumaczonych przez oficjalnego wydawcę FAQ włącznie z wersją polskojęzyczną.
b) Do gry dopuszczone są polska oraz angielska wersja językowa. Każdorazowo inna wersja językowa wymagać będzie wydrukowanego polskiego lub angielskiego tłumaczenia treści karty.

IV. WYMOGI DOTYCZĄCE TALII

a) Podczas Eventu rozegrany zostanie scenariusz z Rozszerzenia-Saga Hobbit: Na Progu - Bitwa Pięciu Armii, w dwóch podejściach w trybie Easy oraz Normalnym.
b) Każdy Gracz biorący udział w Evencie musi posiadać własną Talię Kart Gracza, zestaw żetonów Postępu, Zasobów oraz Ran, panele zagrożenia oraz rozgrywany scenariusz.
c) Każdy z Graczy może dowolnie modyfikować swoją talię przestrzegając oficjalnych (turniejowych) zasad budowy talii.
d) Minimalna ilość kart w talii Gracza wynosi 50 kart, nie ma limitu maksymalnej ilości.
e) Podczas Eventu wolno wykorzystywać jedynie oryginalne karty do gry Władca Pierścieni Gra Karciana (LORT LCG).

V. DOPUSZCZONE DODATKI
a) Podczas Eventu uczestnicy mogą w swoich taliach wykorzystywać karty
z następujących produktów z serii Władca Pierścieni Gra Karciana / Lord of the Rings LCG (od-do):
* Zestaw Podstawowy
* Rozszerzenie: Khazad-dum
* Rozszerzenie-Saga: Hobbit - Górą i Dołem z wykluczeniem kart z cechą Skarb oraz kart ze strefy Bilba
* Rozszerzenie: Spadkobiercy Numenoru
* Rozszerzenie Saga: Hobbit - Na Progu z wykluczeniem kart z cechą Skarb (dopuszcza a wręcz doradza się użycie kart ze strefy Bilba)
* Rozszerzenie-Saga: Czarni Jeźdźcy z wykluczeniem kart z cechą Łaska
* Rozszerzenie-Saga: Droga Mrocznieje z wykluczeniem kart z cechą Łaska
* Rozszerzenie: Głos Isengardu
* Rozszerzenie-Saga: Zdrada Sarumana z wykluczeniem kart z cechą Łaska
* Rozszerzenie-Saga: Kraina Cienia z wykluczeniem kart z cechą Łaska
* Rozszerzenie: Zaginione Królestwo
* Rozszerzenie: Szara Przystań
* Sześć Zestawów Przygodowych z Cyklu Cienie Mrocznej Puszczy (Polowanie na Golluma, Starcie
u stóp Samotnej Skały, Podróż do Rhosgobel, Wzgórza Emyn Mull, Martwe Bagna, Powrót do Mrocznej Puszczy)
* Sześć Zestawów Przygodowych z Cyklu Dwarrowdelf (Brama Czerwonego Rogu, Droga do Rivendell, Czatownik, Mrok Morii, Kamienne Podstawy Ziemi, Cień i Płomień)
* Sześć Zestawów Przygodowych z Cyklu Przeciwko Cieniowi (Obawy Namiestnika, Las Druadan, Spotkanie przy Amon Din, Atak na Osgiliath, Krew Gondoru, Dolina Morgul).
* Wszystkie wydane dotychczas w DnŻ Zestawy Przygodowe z Cyklu Twórca Pierścienia:
- Dunlandzka Pułapka
- Trzy Próby
- Kłopoty w Tharbadzie
- Nin-in-Eliph oraz dwa pozostałe Zestawy Przygodowe w języku angielskim:
- Celebrimor's Secret
- The Antlered Crown (obecnie wydane w wersjach PL)
* Angmar Awakened Cycle:
- The Wastes of Eriador, Escape from Mount Gram, Across the Ettenmoors, The Treachery of Rhudaur, The Battle of Carn Dum, The Dread Realm,

VI. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

a) Organizatorzy: Daria 'Nero' Słowińska- Kettner, Łukasz 'Cread' Słowiński i Marcin 'Lekt' Wiatrak
b) Nad poprawnym przeprowadzeniem Eventu czuwać będą Organizatorzy.
c) Do Organizatorów, należy ostateczny głos w przypadku kwestii spornych, nieuregulowanych zapisami niniejszego regulaminu oraz zapisów oficjalnej instrukcji do gry oraz wszystkich Rozszerzeń oraz Zestawów Przygodowych.
c) Organizatory Eventu zastrzegają sobie możliwość zmian zapisu powyższego Regulaminu.

VII. KONTAKT
Wszelakie zapytanie prosimy kierować na:
E-mail: lekt@wp.pl

Aktualne informacje dotyczące Eventu: NASZ PROFIL NA FACEBOOKU

Patronat medialny, wsparcie oraz pomoc wszelaka: Galakta.pl, Pyrkon.pl, PrzystanekPlanszowka.pl, PowerMilk.pl, Bestiariusz.pl

Serdecznie zapraszamy!
Ekipa PAK WP LCG
  Temat: PYRKON 2016
Lekt

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 5467

PostForum: Miejsca, gdzie można zagrać we Władcę   Wysłany: Czw 24 Mar, 2016   Temat: Plakat eventowy
Witajcie nocną porą, gdy kruku w Ereborze szukają już posłania, a niebo zasnuwa zwiastun jutrzejszego odpoczynku w gwieździstej obietnicy spokojnego snu.

Wypatrujcie zmasowanej aktualizacji wiadomości, na naszym profilu staramy się podgrzewać atmosferę, natomiast na święta czeka Was Moc atrakcji w każdym miejscu, które wspomniało o evencie :)

Prezentujemy również wyjątkowy plakat, gdyż w 100% branżowy - autorstwa Nero, towarzyszki życiowych przygód nieocenionego Creada :)

 
Strona 1 z 19
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.33 sekundy. Zapytań do SQL: 15