galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
galakta.pl Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: [Poznań][MP] Drużynowe Mistrzostwa Polski X-wing
Lemur

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 3304

PostForum: X-Wing - Turnieje i rozgrywki   Wysłany: Wto 12 Maj, 2015   Temat: [Poznań][MP] Drużynowe Mistrzostwa Polski X-wing
Rogue30 napisał/a:

Widzę, że trzeba się wyrażać mniej subtelnie: PO CO wprowadzać głupią zasadę, która stwarza problemy a w zamian daje... NIC?


Przykro mi, ale sugerowanie, że coś jest głupie skoro uważam, że nie jest zgodne z moim zdaniem jest hejtem. Nie po to jednak jest to forum, i to czy się znamy nie ma nic do rzeczy.


Odpowiedź padła: żeby drużyna była traktowana jak jeden gracz, a tym samym aby karty unikatowe takie pozostały. Skoro Drużyna ma sama w sobie reprezentować jedną stronę, przeciwko drugiej stronie, to latanie w niej dwiema Andrastami było dla nas po prostu nielogiczne. Nie wiem jak jaśniej możemy to opisać, wydaje mi się, że problem polega na tym, że my uważamy to za sensowne, a Ty przeciwnie i dlatego nie możemy się dogadać.
  Temat: [Poznań][MP] Drużynowe Mistrzostwa Polski X-wing
Lemur

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 3304

PostForum: X-Wing - Turnieje i rozgrywki   Wysłany: Pon 11 Maj, 2015   Temat: [Poznań][MP] Drużynowe Mistrzostwa Polski X-wing
Ustalamy może prosta rzecz- za dużo godzin spędziłem w życiu na odpowiadaniu na pytania dotyczące turniejów, żeby wyczytywac jak ktoś nieudolnie próbuje mi udowodnić, że jest mądrzejszy z założenia. Zadałeś pytanie, uzyskales odpowiedź. Póki co jeszcze nie napisałeś jakie to niestworzone problemy powoduje tą zasada. A za to my dość wyraźnie wyjaśnilismy nasze stanowisko. Chcesz podejmować dyskusje? Proszę bardzo. Ale zacznij może od założenia "wyjaśnię mu swoje stanowisko", zamiast "całe życie z debilami, pohejtuję trochę".

Podsumowując- jaki jest problem z traktowaniem drużyny według normalnych zasad obowiązujących pojedynczego gracza?
  Temat: [Poznań][MP] Drużynowe Mistrzostwa Polski X-wing
Lemur

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 3304

PostForum: X-Wing - Turnieje i rozgrywki   Wysłany: Pon 11 Maj, 2015   Temat: [Poznań][MP] Drużynowe Mistrzostwa Polski X-wing
No właśnie taki, żeby karty unikatowe były unikatowe. Tak jak w normalnej rozgrywce eskadra ma się składać kart bez powtórzeń, tak tutaj traktujemy w ten sposób całą drużynę. Pomijając pilotów, którzy powtarzają się w 2 frakcjach, mamy też karty ulepszeń, które mają słynną"kropkę" i nie powinny pojawiać się więcej niż raz :)
  Temat: [Poznań][MP] Drużynowe Mistrzostwa Polski X-wing
Lemur

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 3304

PostForum: X-Wing - Turnieje i rozgrywki   Wysłany: Sob 02 Maj, 2015   Temat: [Poznań][MP] Drużynowe Mistrzostwa Polski X-wing
Wraz z poznańską grupą zapaleńców- Raven Squadron Poznań, mamy zaszczyt zaprosić wszystkich graczy z całej Polski na wielkie święto X-winga- Drużynowe Mistrzostwa Polski!

Data: 27-28 czerwca
Adres: Poznań, Winogrady 10

Drużynowe Mistrzostwa Polski X-wing 2015

Data: 27-28 czerwca
Adres: Cube,Winogrady 10, Poznań

I. Kompozycja drużyny
W skład każdej drużyny wchodzi troje graczy. W drużynie każda frakcja (Rebelia, Imperium i Szumowiny) musi być reprezentowana dokładnie raz. Gracze przygotowują rozpiski na 100 pkt w formacie Dogfight, dla każdego z członków. W eskadrach członków drużyny nie mogą powtarzać się unikatowe karty. Członkowie drużyny muszą wyznaczyć kapitana.

II. Paringi
Przed rozpoczęciem meczu kapitanowie spotykają się i informują nawzajem jakimi rozpiskami grają wszyscy członkowie drużyny.
Wracają do swoich drużyn i ustalają który gracz zostanie „wystawiony na środek”. Kapitanowie spotykają się na środku ponownie i wymieniają kartkami z numerem oraz nazwiskiem wystawionego zawodnika.
Wracają do drużyn, aby podjąć decyzję z kim zagra wystawiony zawodnik. Może to być jeden z dwóch niewystawionych zawodników drużyny przeciwnej.
Kapitanowie spotykają się po raz trzeci i informują o podjętej decyzji. W ten sposób tworzą się wszystkie pary.

Czas na rundę to 10 minut na parowanie, 70 minut na grę i 10 minut na podliczenie wyników. (Łącznie 90 minut na rundę)

III. Kolejność drużyn

Ostateczny ranking drużyn zostanie ustalony według kolejnych „tiebreakerów”

1. VP
2. MoV
3. Bezpośredni pojedynek

IV. Punktacja meczu
Sumujemy pkt za każdy mecz i sumujemy MoV wszystkich członków drużyny. Tym samym maksymalny wynik, który można osiągnąć to 15 pkt i 600 MoV

V. Zapisy i terminy

- Wpisowe wynosi 50 zł od osoby (150 zł od drużyny) i musi zostać przelane na rachunek bankowy numer 10 1090 1245 0000 0001 3055 2766 (BZWBK, Paweł Szymkowiak) do dnia 15 czerwca 2015 roku (zgłoszenia późniejsze będą rozpatrywane, ale nie gwarantujemy, że uda nam się zapewnić wszystkie bonusy, które chcielibyśmy rozdać). W tytule przelewu należy podać nazwę drużyny dokonującej płatności.

- Jednocześnie z przelewem należy dokonać zgłoszenia drużyny emailem na adres xwing.dmp2015@gmail.com w treści wiadomości podając nazwę drużyny i dane osobowe jej członków (imiona, nazwiska, ksywy, id ligowe).

- Rozpiski dla całej drużyny, w formacie .doc, .docx, .xls lub złożone na Voidstate należy nadesłać najpóźniej do 21 czerwca do godziny 23.59 na podany wyżej adres.

- Rozpiski wszystkich drużyn zostaną opublikowane w poniedziałek 22 czerwca, w celu sprawdzenia ich także przez grono graczy, aby uniknąć błędów i pomyłek na turnieju.ZGŁOSZONE DRUŻYNY:
1. Dzidowcy z Łiskonzi: Emo [C], Forest, Kuli
2. Raven Squadron Black: Lemur [C], Jacek, Aras
3. Slighty Darker Black Squadron: Exon, Chris, Kuba
4. Trident Prime (nieopłacone): Off Jenkins [C], Ryś, Karol Grzymała
5. Cracow Machete Squadron: Angus, Kokos, Chmiel [C]
6. Raven Squadron Red: Vuk, Kondziu, Kolas
7. Crusader Squadron: Kas [C], Krzysztof, Paweł
8. Farmerzy z Rubieży: Vino [C], Klemens, Logan
9. Unknown Squadron: Doma [C], Mati, Mati
10. Fanklub Binksa: Bartek [C], Maciej, Edi
11. Raven Squadron & Allies: Koshara, Teciu [C], Karol
12. XXX AlkoWing: Simon, Greg, Gnom
  Temat: Store Championship Poznań
Lemur

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 1168

PostForum: X-Wing - Turnieje i rozgrywki   Wysłany: Czw 02 Kwi, 2015   Temat: Store Championship Poznań
Zapraszamy na drugie Store Championship w Poznaniu- poprzednim razem tytuł zdobył Mikołaj Szenk, komu uda się tym razem? Tym razem zapraszamy do walki o mistrzostwo sklepu mieszczącego się w C.H. Pestka!

Wpisowe: 30 zł
Adres rozgrywek: Winogrady 10
Format: 100 pkt Dogfight, ilość rund zależna od ilości graczy (minimum 4)
Czas na rundę: 60 minut+5 na oddanie wyników
Start: 10:00 zapisy, 10.30 start pierwszej rundy
  Temat: [Poznań] Poszukiwania Graczy
Lemur

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 7393

PostForum: Miejsca, gdzie można zagrać we Władcę   Wysłany: Sob 28 Lut, 2015   Temat: [Poznań] Poszukiwania Graczy
Przeklejam to co wrzuciłem na grupę FB:

"Witam wszystkich. Po pierwsze bardzo się cieszę, że udało mi się znaleźć jakąś grupę do tej gry Emotikon tongue Po drugie, pytanie czy są tutaj jakieś osoby z Poznania? Już tłumaczę o co chodzi:
Niedawno odkryłem ponownie jak genialną grą jest WP: LCG. Pogrywamy sobie z dziewczyną od jakiegoś czasu i zakupiliśmy już kilka dodatków. Ponieważ jestem pracownikiem w poznańskim sklepie Cube, i znaleźliśmy na zapleczu starego Tournament kita z zarąbistą matą i 3x nightmare deck postanowiliśmy zorganizować turniej. Niestety stawiliśmy się tylko my Emotikon tongue Wiem już po przejrzeniu internetów, że turniejowe granie raczej ludzi w tym środowisku nie jara, ale fajnie byłoby zorganizować się jakoś do wspólnego grania. Z całą pewnością każdy dysponuje jakąś inną pulą dodatków, na pewno są jakieś scenariusze, których ktoś nie preszedł, albo chciałby zagrać na większą ilość osób. Widziałem, że organizowane są eventy tematyczne (m. in. na Pyrkonie). Generalnie jesteśmy otwarci na propozycje, po prostu staramy się zebrać jak największą ilość różnych środowisk w jednym miejscu, tak żeby w jak największą ilość gier potencjalny nowy gracz mógł zagrać. Zatem na zakończenie- Poznań? Emotikon tongue"
  Temat: [Store Championship][Competitive][Poznań]
Lemur

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 919

PostForum: X-Wing - Turnieje i rozgrywki   Wysłany: Nie 11 Sty, 2015   Temat: [Store Championship][Competitive][Poznań]
Mamy zaszczyt zaprosić wszystkich graczy z całej Polski na turniej klasy
Store Championship w Poznaniu

Adres: Poznań, ulica Winogrady 10
Start: 9.30 zapisy, 10 start pierwszej rundy
Wpisowe: 20 zł +1zł składki Ligi Ogólnopolskiej
Format: 100 pkt, Standard Dogfight
Ilość rund: Oceniając realistycznie po ilości graczy regularnie grających w Poznaniu należy spodziewać się przedziału 17-32 osób. Roboczo przyjmujemy więc rozgrywanie 4 rund systemu szwajcarskiejgo + TOP8

Obowiązują zasady turniejowe i FAQ Fantasy Flight Games

Turniej będzie turniejem klasy Comptitive zaliczany do Ligi Ogólnopolskiej


Link do wydarzenia na FB:
https://www.facebook.com/events/1518612465080205/
  Temat: Premiera Podboju w Poznaniu- CUBE Winogrady
Lemur

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2011

PostForum: WH 40K: Podbój - Dyskusja ogólna   Wysłany: Wto 30 Wrz, 2014   Temat: Premiera Podboju w Poznaniu- CUBE Winogrady
Chciałbym wszystkich poznaniaków, do których nie dotarła jeszcze ta istotna informacja, zaprosić na event premierowy gry Warhammer 40000: Podbój. W naszym nowym lokalu na ulicy Winogrady 10 będzie można pograć, nauczyć się, zagrać w turnieju "rozgrzewkowym", ale też oczywiście kupić Zestawy Podstawowe Podboju. Dla osób, które to ominęło wrzucam link do Facebooka, natomiast dla tych, którzy FB nie posiadają wrzucam opis eventu:

https://www.facebook.com/events/405680602914072/

"Poczyniliśmy już ustalenia w kwestii tego jak dokładnie będzie wyglądał nasz dzień z Podbojem w Cube!
12.00- Otwarcie sklepu. Już od tej godziny możecie odbierać swoje zamówione przedpremierowo Zestawy Podstawowe. Z tą też godziną rozpoczynamy naukę grania dla wszystkich, którzy nie mieli jeszcze okazji poznać zasad, a także luźne granie dla osób, które już zasady znają, a mają po prostu wolny czas i chcą z nami posiedzieć
16.00- spotkanie właściwe- zbieramy się gromadnie omawiając pierwsze wrażenia i dyskutując nad przyszłością gry. Jednocześnie rozpoczynamy zapisy i przygotowania do turnieju!
17.00- Pierwszy turniej Warhammer 40000: Podbój! Regulamin poniżej:
1. Na turnieju nie obowiązuje żadne wpisowe, natomiast nagroda główna dla zwycięzcy to wyjątkowy Hot-dog i gra komputerowa w klimacie!
2. Gramy 3 rundy po 45 minut.
3. Gracz gra jedną, wybraną frakcją. Decki bierzemy prosto z podstawki, nie ma możliwości mieszania frakcji ani dokładania kart neutralnych. Chodzi tutaj o czyste "ogranie się" i dobrą zabawę
4. JEŻELI już się pojawią, to obowiązują zasady turniejowe Fantasy Flight Games. Jeżeli jednak zasad tych jeszcze nie będzie to stworzymy na potrzeby tego turnieju własny system punktacji bazując na doświadczeniu turniejowym z innych LCG.
Wszystkuch jeszcze raz serdecznie zapraszamy i zachęcamy do rozpowszechniania wydarzenia w środowisku tak aby było nas jak najwięcej"
 
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.46 sekundy. Zapytań do SQL: 15