galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 388
galakta.pl Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: ROK 2018 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Michal

Odpowiedzi: 433
Wyświetleń: 71692

PostForum: Plany wydawnicze   Wysłany: Pon 06 Sie, 2018   Temat: ROK 2018 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Witajcie w pierwszy poniedziałek sierpnia (w końcu już po północy). Tym razem piszę do Was z urlopu, odnosząc się do kwestii, które poruszyliście do ostatniego piątku. Nie chcąc Was jednak trzymać w niepewności, przed wyjazdem sprawdziłem wszystko co mogłem.

Jak wiecie, w ten weekend w USA odbył się GenCon - największa, w tamtej części świata, impreza poświęcona grom wszelakim. Ogłoszono tam wiele ciekawych rzeczy, które także nie ominą Polski!

Zbiorczo odpowiadając na kilka zagadnień poruszonych od mojego ostatniego wpisu pozwolę sobie zacytować fragment z mojego posta z czerwca (choć pisałem o tym także wcześniej):

Michał napisał/a:
W tym miejscu chciałem tylko przypomnieć jedną rzecz - publikowane tutaj odpowiedzi prezentują zakres informacji, które znamy i którymi możemy się z Wami podzielić. Szczególnie ważna jest ta druga część, ponieważ czasami znamy odpowiedzi na zadawane przez Was pytania, ale nie możemy ich podać do publicznej wiadomości ze względu na obowiązujące nas umowy i kontrakty.

Na podobnej zasadzie niektórych odpowiedzi nie możemy udzielić, dopóki nie będziemy posiadali podpisanego kontraktu na daną pozycję.GRY PLANSZOWE
Descent: Wędrówki w Mroku
Aplikacja - tak, będzie dalej tłumaczona, ale na razie nie mam przybliżonego terminu udostępnienia kolejnych treści w oprogramowaniu.

Mgły Bilehall - transport z dodatkiem do nas dotarł w piątek popołudniu. Od dzisiaj ruszamy z wysyłką, także niebawem spodziewajcie się go na sklepowych półkach.

Talie popleczników - w ostatniej fali DnŻ dodaliśmy wszystkie brakujące talie popleczników, dzięki czemu tę część serii będziemy mieli nadgonioną.

Chyba całkiem nieźle jak na grę, którą zdaniem niektórych „porzuciliśmy” ;)

Eldritch Horror
Zaginiona Wiedza - tak, będzie dodruk :)

Fallout: Gra planszowa
Gra przyjechała razem z Mgłami Bilehall i od dzisiaj będzie rozsyłana do sklepów.

Dodatek - na razie nie ma jeszcze dokładnych planów na międzynarodową koprodukcję. Jakby co, trzymamy rękę na pulsie.

Gra o Tron
Pewnie już widzieliście zapowiedź na stronie głównej, ale tutaj też napiszę - dodatek oczywiście będzie po polsku.

Horror w Arkham
Trzecia edycja - już pewnie wiecie, ale i tak to napiszę - tak, będzie :)

Przy okazji możemy też powiedzieć wreszcie, że w związku z przygotowaniem nowej edycji gry, raczej nie będą miały miejsca dodruki dodatków do poprzedniej edycji. Dlatego jest to dobry moment, na uzupełnienie braków o pozycje, które są jeszcze dostępne w sprzedaży. Tym bardziej, że jesteśmy przekonani o tym, że starsza edycja będzie jeszcze długi czas miała swoich zwolenników.

Jakby co, to na razie nie planujemy wyprzedaży tego tytułu.

Imperium Atakuje
Na razie wszystkie wydane przez nas dodatki są dostępne, dlatego trudno zastanawiać się nad jakimkolwiek dodrukiem.

Posiadłość Szaleństwa
Ulice Arkham - są już w sklepach

Kolejny dodatek pudełkowy jeszcze w tym roku :) Na razie to wszystko, co mogę powiedzieć w kwestii terminu premiery.
(a poza nim jeszcze Powracające koszmary i Wyparte wspomnienia oraz dodruk Za progiem)

Twilight Imperium
Najnowsze informacje na temat gry są takie, że produkcja w końcu ruszyła. Jednak w przypadku tej pozycji sami uwierzymy, jak otworzymy kontener z gotową grą.

Warhammer: Age of Sigmar - Champions
Tu mogę spokojnie zrobić wyjątek i napisać, że na pewno tej pozycji nie wydamy.
Co nie zmienia faktu, że pewnie kilka osób z naszej ekipy będzie grało w tę grę - jak nie fizycznie, to cyfrowo ;)

Wojna o Pierścień
Dodruku w tym roku nie będzie, jednak nie jest to tytuł, który chcemy odpuścić. Na pewno będziemy chcieli wziąć udział w najbliższej międzynarodowej koprodukcji, która pewnie będzie miała miejsce pod koniec 2018 lub na początku 2019.

(Tak tylko na marginesie wspomnę, że Bitwa Pięciu Armii od tej samej ekipy też jest niezła ;) )


Znak Starszych Bogów
Omens of Pharaoh - nie, na razie nic nie zmieniło się w temacie.


GRY LCG
Horror w Arkham
Dziedzictwo Dunwich - tak, planujemy dodruk tego rozszerzenia.

Kolejny cykl - tak, planujemy go wydać. Na razie normalnie planujemy kontynuację całej serii.

Władca Pierścieni LCG
Obecnie, w ramach Druku na Żądanie dostępne są wszystkie dodatki, które obecnie mogliśmy wyprodukować tą techniką. W przyszłości będziemy chcieli oczywiście powiększyć ich katalog o nowe pozycje, jak i starsze, ale w tym drugim wypadku mogą to być jedynie małe dodatki.

Co zaś się tyczy dużych rozszerzeń, które obecnie mają wyczerpany nakład, to w najbliższym czasie na pewno nie będzie ich dodruku.


DRUK NA ŻĄDANIE
Jak zapewne zauważyliście, wreszcie udało nam się przepchnąć DnŻ i obecnie trwa zbiórka zamówień (to już ostatni dzwonek, dlatego jeśli na pewno chcecie się załapać na obecną falę, nie zwlekajcie z zamówieniem!). Obecnie szacujemy, że zestawy zamówione w aktualnej fali będziemy rozsyłać w listopadzie 2018.

W mojej poprzedniej wypowiedzi faktycznie zabrakło informacji odnośnie tego, który cykl Władcy Pierścieni LCG chcemy wydać. Po prostu z automatu założyłem, że jasnym jest to, że będzie to kolejny. :) Taki też jest plan, aby wydawać kolejne cykle chronologicznie.

Co dalej? Jak to mówią, nie dziel skóry na niedźwiedziu, dlatego nie będziemy zbyt szczegółowo wnikać w to, co kolejne, kiedy, jak i za ile. Mogę jednak powiedzieć, że tak, chcemy przygotować kolejne produkty (na pewno kolejny, chronologicznie, cykl do Władcy Pierścieni LCG oraz samodzielne scenariusze do tej gry). Szczegóły jednak ujawnimy, jak wszystko będzie zaakceptowane i szczerze liczę, że nie zajmie to tyle, co ostatnio.

Teraz jednak chcemy skupić się na sfinalizowaniu obecnych zamówień, żeby nie skończyć jak kogut, co myślał o niedzieli. ;)

Tyle na dziś, pozdrowienia z polskich gór i do napisania za miesiąc!
  Temat: ROK 2018 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Michal

Odpowiedzi: 433
Wyświetleń: 71692

PostForum: Plany wydawnicze   Wysłany: Pon 02 Lip, 2018   Temat: ROK 2018 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Witajcie serdecznie w pierwszy poniedziałek lipca!

Jak wszyscy wiecie, ostatnio wokół kilku naszych tytułów, atmosfera zrobiła się o wiele gorętsza od tego, co natura serwuje nam ostatnio za oknem. W mojej tradycyjnej porcji odpowiedzi zabraknie jednak tych tematów, ponieważ potrzebujemy jeszcze chwilę czasu, aby wszystko wyjaśnić i zastanowić się nad możliwymi rozwiązaniami. Nie chcemy po prostu publikować wiadomości połowicznych, gdyż wiemy, ze wszystkim zależy na konkretnych informacjach.

Najpóźniej w środę opublikujemy specjalny post na forum poświęcony Imperium u władzy oraz Powrotowi Nocy Fanatyka.

Ze swojej strony już teraz chciałbym przeprosić za wszelkie niedogodności, które Was spotkały.

Teraz jednak pora na nasze regularne odpowiedzi na pytania:

GRY PLANSZOWE
Battlestar: Galactica
Niestety otrzymaliśmy ostatnio informację, że jednak nie będzie możliwości dodrukowania gry podstawowej ani niedostępnych obecnie dodatków. Dla nas jest to także bardzo zła informacja.

Descent: Wędrówki w Mroku
Zestaw konwertujący dla poprzedniej edycji- nie planujemy przygotowania polskiej wersji tego zestawu. Nie posiadamy również żadnych informacji na temat jego ewentualnego dodruku w wersji angielskiej.

Legendy Krainy Andor
Obecnie nie planujemy dodruku tej pozycji.

Star Wars: Imperium Atakuje
Chciałbym wrócić jeszcze na chwilę do Imperium Atakuje i wyjaśnić niedokładne określenie, w którym wspominałem, że zostawiamy sobie możliwość jeszcze druku zwłaszcza dużych dodatków. Niestety nie o wszystkim możemy zawsze pisać, ale w tym przypadku uchylę rąbka tajemnicy, dlaczego tak napisałem.
Tym razem musieliśmy zrezygnować z wydania najnowszego dużego dodatku ze względu na to, że fabryka nie zgodziła się na druk go w ilości, takiej jak ostatnie rozszerzenia. Musielibyśmy drukować nakład znacząco większy, a to niestety nie ma zbyt wiele sensu.
Zostawiamy sobie jednak furtkę, ponieważ jeśli uda się doprowadzić do tego, aby fabryka zmieniła zdanie, być może w którymś z kolejnych dodruków weźmiemy udział.

Posiadłość Szaleństwa
Jak na razie mogę powiedzieć, że kolejne dodatki do serii chcemy mieć w pierwszym możliwym terminie. :)

Za progiem - Dodruk się produkuje i powinien być dostępny w ciągu najbliższych miesięcy.

Poszukiwania Pierścienia
Drużyna Pierścienia miała pewne problemy z wyruszeniem w drogę, ale wygląda na to, że wszyscy jej członkowie już się zebrali. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w wakacje będziecie mogli im pomóc w ich zadaniu (albo przeszkodzić, w zależności od preferencji).

Runewars
Obecnie nie mamy żadnych informacji o jakimkolwiek międzynarodowym dodruku gry podstawowej, czy dodatku Banners of War.

Twilight Imperium
Ostatnio dostaliśmy nowe wiadomości z fabryki - wszystko zmierza w dobrym kierunku i jesienna premiera gry nadal wydaje się być prawdopodobna.

Znak Starszych Bogów
Musimy przekazać, że ze względu na podniesione minimum produkcyjne polska wersja dodatku Omens of the Pharaoh nie ukaże się w pierwszym druku. Czekamy na wieści o ewentualnym dodruku oraz o warunkach przygotowania wówczas wersji PL.


GRY LCG
Władca Pierścieni LCG
Edycja specjalna - nie, nie będziemy przygotowywać polskiej wersji edycji specjalnej, która ma pojawić się w wakacje. Oczywiście mogę się mylić, ale z tego co mi wiadomo, to obecnie jest ona przewidziana jedynie w języku angielskim.

Dodruki - w najbliższym czasie nie będą dostępne żadne dodruki dużych rozszerzeń, które są obecnie niedostępne.

DRUK NA ŻĄDANIE
Tak jak wspominałem w zeszłym miesiącu, bardzo nam zależy na pozytywnym zamknięciu tematu i dostarczeniu Wam nowych, jak i starych dodatków.

Chcąc przyspieszyć temat, podrzuciliśmy do akceptacji licencjodawcy tylko jeden cykl do Władcy Pierścieni (a raczej zmniejszyliśmy liczbę tego, o sprawdzenie czego prosiliśmy, gdyż powodowało to ogromne opóźnienia – wszystko przez to, że wszystko co przekazujemy jest traktowane jako jedna całość, a nie jako osobne pozycje, dlatego zakwestionowanie jednej powoduje automatyczne odrzucenie pozostałych, niezależnie czy są z tego samego cyklu, czy z innego), dzięki czemu proces sprawdzania i akceptacji pod kątem licencji powinien pójść szybciej.

Walczymy z tym tematem już tak długo, że na pewno zrobimy wszystko, aby udało się go doprowadzić do pozytywnego zakończenia. Podsumowując - w chwili obecnej czekamy tylko na akceptację licencjodawcy, aby móc zbierać zamówienia.

Informujemy także, że na razie nie planujemy przygotowywać kolejnych koszmarnych talii.

Abyście mogli wyrobić sobie także zadanie na temat skali zainteresowania tymi produktami podam ich sprzedaż. Ostatnie koszmarne talie sprzedały się do tej pory w ilości 25-30 szt. ! Mimo, że to jest druk na żądanie to musimy zamówić bazową ilość, która jest wielokrotnie większa.

INNE
Na koniec chciałem przypomnieć, dlaczego tak naprawdę na Wasze pytania odpowiadamy raz w miesiącu. Opisywałem już kiedyś tę kwestię, ale to było w pomrokach dziejów (sam zdziwiłem się jak dawno!) i nie oczekuję, aby ktokolwiek z Was czytał moje archiwalne posty, dlatego zacytuję tutaj sam siebie:

Cytat:
Obecnie wypracowany proces – jedna w miesiącu odpowiedź na forum + zapowiedzi na stronie internetowej + aktualizowanie podstrony z planami wydawniczymi – to efekt kilku lat doświadczeń i wypracowanych rozwiązań. Naszym celem jest, aby dla zdecydowanej większości graczy głównym źródłem informacji o naszych zapowiedziach była nasza strona www, obecne na niej newsy oraz podstrona poświęcona planom wydawniczym i dodrukom. W ten sposób każda nadchodząca nowość otrzymuje należytą jej uwagę, co jest chyba dla wszystkich zrozumiałe. Dlatego z naszego punktu widzenia informowanie o nowościach na forum zamiast w newsach nie ma sensu, jeśli chcemy, aby newsy faktycznie były newsami, a do tego niespodziankami dla fanów gier.

Doskonale rozumiemy jednak zapotrzebowania na odpowiedzi od zagorzałych fanów naszych gier – stąd comiesięczne odpowiedzi na forum, w których możecie dowiedzieć się czegoś więcej, m.in. poznać gry, którymi jesteśmy potencjalnie zainteresowani. Częstotliwość taka, a nie inna wynika z kilku różnych aspektów – po pierwsze, obecnie każdy z Was wie, kiedy może spodziewać się dodatkowej, oficjalnej odpowiedzi naszego przedstawiciela. Dzięki temu wiecie też, kiedy najlepiej zadać owe pytanie.

Po drugie, osobom poszukującym dodatkowych odpowiedzi o wiele łatwiej znaleźć charakterystyczny, długi post przygotowany przez kogoś, kto w avatarze ma logo firmy (jakoś tak się składa, że moje wpisy są zawsze kilkukrotnie dłuższe niż przeciętne wpisy w wątku i ktoś nawet tak ślepy jak ja musiałby się ostro postarać, aby je przegapić). Tak by nie było, gdyby odpowiedzi były publikowane co chwilę – z obserwacji z różnych miejsc w sieci wiemy, że na ogół kończy się to wpisami w stylu „nie chciało mi się czytać X wcześniejszych stron, więc nie wiem, czy padła odpowiedź na to pytanie, więc zapytam”. W ten sposób mamy względny porządek i jasność sytuacji.

Po trzecie, zastosowany odstęp czasowy wynika z tego, że po prostu co miesiąc na ogół mamy nowsze informacje na interesujące Was tematy, dlatego mogę napisać coś więcej niż „nie mam odpowiedzi, jeszcze nie wiem, itd.” (choć niestety nie zawsze). I nie wynika to z problemów z komunikacją, celowych opóźnień, a po prostu z cykli aktualizacyjnych z producentami.

Pamiętajcie proszę, że nikt Was nie „olewa”, i opinie głoszące taką tezę są mocno niesprawiedliwe. Każdy z nas bardzo sobie ceni kontakt z Wami, o czym możecie przekonać się m.in. podczas rozmów z nami na imprezach planszówkowych (w trakcie których też możemy zdradzić Wam dodatkowe informacje, jeśli jest to możliwe).
  Temat: ROK 2018 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Michal

Odpowiedzi: 433
Wyświetleń: 71692

PostForum: Plany wydawnicze   Wysłany: Pon 04 Cze, 2018   Temat: ROK 2018 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Szybka aktualizacja z drogi - oczywiście pierwotnie wspomniana przeze mnie "Wiara Wojująca" nie jest ostatnim dodatkiem do Gry o Tron LCG - cykl doprowadziliśmy do końca wydając także "Zawsze ktoś zdradza".

Przepraszam za wprowadzenie w błąd.
  Temat: ROK 2018 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Michal

Odpowiedzi: 433
Wyświetleń: 71692

PostForum: Plany wydawnicze   Wysłany: Pon 04 Cze, 2018   Temat: ROK 2018 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Witajcie,

dzisiaj dla odmiany nie będę silił się na klimatyczne wstępy, tylko bez zbędnej zwłoki przejdę do meritum.

W tym miejscu chciałem tylko przypomnieć jedną rzecz - publikowane tutaj odpowiedzi prezentują zakres informacji, które znamy i którymi możemy się z Wami podzielić. Szczególnie ważna jest ta druga część, ponieważ czasami znamy odpowiedzi na zadawane przez Was pytania, ale nie możemy ich podać do publicznej wiadomości ze względu na obowiązujące nas umowy i kontrakty.

Na podobnej zasadzie niektórych odpowiedzi nie możemy udzielić, dopóki nie będziemy posiadali podpisanego kontraktu na daną pozycję.

GRY PLANSZOWE

Descent: Wędrówki w Mroku
Mgły Bilehall - produkcja rozszerzenia niedługo powinna się zakończyć, więc jeśli wszystko pójdzie bezproblemowo, będziecie mogli się nim cieszyć przed końcem wakacji.
Aplikacja - planujemy dostarczyć FFG materiały tak, aby w wakacje pojawiła się bardzo duża aktualizacja

Imperium Atakuje
W chwili obecnej nie planujemy wydawać do gry kolejnych dużych, jak i małych dodatków. Warto jednak nadmienić, że nie jest to decyzja ostateczna.

Posiadłość Szaleństwa
Chyba nikogo nie zdziwi informacja, że oczywiście nadal planujemy rozwijać linię :) . Dodatki wydajemy w tempie, w którym umożliwia nam to samo FFG.
Za progiem - tak, planujemy dodruk tego rozszerzenia. Już ostatnio zgłosiliśmy takie zapotrzebowanie i czekamy tylko na pierwszą możliwą okazję koprodukcji.
Zestawy kafelkowo-figurkowe - powinny być dostępne w III kwartale.

Poszukiwania Pierścienia
Produkcja idzie zgodnie z planem i gra powinna być dostępna w III kwartale 2018.

Twilight Imperium IV
Obecnie wszystko jest w rękach fabryki. Zgodnie z ostatnimi aktualizacjami, zakończenie produkcji planowane jest na lipiec. Jeśli tak faktycznie będzie, gra powinna być dostępna w sprzedaży jesienią. Jednak termin ten będziemy mogli potwierdzić dopiero, jak otrzymamy informację, że produkcja się zakończyła.

GRY LCG
Gra o Tron LCG
Niestety mam dla fanów tej gry smutną wiadomość - "Zawsze ktoś zdradza" była ostatnim dodatkiem, który przez nas został wydany do Gry o Tron LCG. [EDIT: oczywiście wydaliśmy do końca cykl. PIerwotne umieszczenie tu "Wiary wojującej" było błędem]

Od dłuższego czasu zainteresowanie tą grą wyraźnie maleje, w związku z czym zostaliśmy zmuszeni do podjęcia decyzji o zamknięciu serii. Wszystkim fanom gry dziękujemy za lata, które razem z nami spędzili w Westeros.

Władca Pierścieni
W przeciwieństwie do innych fgier LCG, seria ta nie jest dla nas zamknięta i planujemy uzupełnić brakujące dodatki.

DRUK NA ŻĄDANIE
Doskonale rozumiem Wasze zniecierpliwienie i chęć uzyskania odpowiedzi. Niestety tutaj sprawa nie jest prosta jak zwykłe "zebranie zamówień", ponieważ z zebranych zamówień trzeba się wywiązać, a nie później przekazywać informacje o kolejnych opóźnieniach w momencie kiedy otrzymaliśmy od Was fundusze. Dlatego też nie rozpoczniemy zbiórki zamówień, dopóki wszystko nie będzie faktycznie dopięte na ostatni guzik.

Zapytacie więc kiedy, oczekując konkretnej daty. Takiej niestety nie mogę obecnie podać, zamiast tego mogę powiedzieć, że projekt ten ma w chwili obecnej jeden z najwyższych priorytetów. Tak jak Wam zależy na tym, aby wreszcie zagrać w te dodatki, tak nam zależy na tym, aby je Wam udostępnić. Światełko w tunelu jest widoczne od dawna i jesteśmy coraz bliżej wyjścia z mroku :)
  Temat: ROK 2018 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Michal

Odpowiedzi: 433
Wyświetleń: 71692

PostForum: Plany wydawnicze   Wysłany: Pon 07 Maj, 2018   Temat: ROK 2018 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Witajcie,

majówka już za nami - choć tradycyjnie jest to czas raczej spokojny i leniwy, to w tym roku dla wielu z Was był to okres nowych, emocjonujących wiadomości. Dlatego nie przedłużając, przechodzimy do tradycyjnych odpowiedzi na Wasze pytania.

Jak co miesiąc powtórzę jednak, że mogę udzielić jedynie odpowiedzi w kwestiach, w odniesieniu do których mamy podpisane stosowne umowy. Dlatego też niektóre z Waszych pytań pozostaną bez odpowiedzi.

GRY PLANSZOWE
Catan Pojedynek
Obecnie nie posiadamy informacji na temat międzynarodowej koprodukcji dodatków do tej pozycji.

Horror w Arkham
W najbliższym czasie nie są planowane międzynarodowe dodruki żadnych dodatków z serii.

Imperium Atakuje
Obecnie nic nie zmieniło się w sytuacji z małymi dodatkami (tymi w blisterach). Jeśli coś w tej kwestii ulegnie zmianie, na pewno będziemy o tym informować.

Posiadłość Szaleństwa
Ulice Arkham - produkcja dodatku powoli dobiega końca, w ciągu najbliższych tygodni uruchomimy jego przedsprzedaż. Wtedy tez podamy jego cenę i orientacyjną datę premiery.

Zestawy figurkowo-kaflowe - to chyba doskonała wiadomość dla wszystkich fanów serii - bierzemy udział w najnowszej produkcji tych rozszerzeń, dzięki czemu jeszcze w tym roku będziecie mogli przytulić je w polskiej wersji.

Zew Dziczy - to dodatek do pierwszej edycji gry, w związku z czym nie będzie już dodrukowywany.

Star Wars Rebelia
Dodruk Rebelii powinien do nas dotrzeć w połowie miesiąca. Z tego co wiem, sklepy już prowadzą jego przedsprzedaż. :)

Dodatek powinien natomiast pojawić się u nas jeszcze przed wakacjami.

Tuareg
Z odpowiedzią na temat wydania dodatku wolimy poczekać do rozpoczęcia sprzedaży podstawki oraz do ewentualnej informacji odnośnie do międzynarodowej koprodukcji tegoż. (Jakby co, na razie nie otrzymaliśmy z Kosmosu żadnych informacji na ten temat).

Twilight Imperium IV edycja
Nadal czekamy na informację z fabryki, kiedy ma zakończyć się produkcja wersji międzynarodowych.

GRY LCG
Horror w Arkham LCG
Zapomniana era - niestety w wyniku przeoczenia, nasz nakład dużego rozszerzenia nie został zapakowany do transportu zaraz po wyprodukowaniu, więc dotrze do nas z opóźnieniem, przez co nie zdąży na światowa premierę.
Jednak z drugiej strony cykl Zapomnianej Ery został zapakowany prawidłowo, więc poszczególne jego elementy będą miały swoją premierę równo ze światową (oczywiście po tym, jak dotrze do nas duże rozszerzenie).

Legenda Pięciu Kręgów
Ze smutkiem muszę przekazać, że ostatni dodatek Uczniowie Pustki jest ostatnim, co z naszej strony ukaże się do Legendy Pięciu Kręgów LCG.

Niestety zainteresowanie tym tytułem jest zbyt małe, abyśmy mogli kontynuować z Wami przygodę w świecie Rokouganu. Szkoda, gdyż mamy oddaną grupę miłośników projektu, a za warstwę fabularną odpowiadała osoba, która pracowała nad polską wersją podręczników RPG.

Władca Pierścieni LCG
W związku z tym, ze WP LCG to produkt na licencji, w jego wypadku na razie nie mamy możliwości umieszczenia na naszej stronie poprawionych kart do własnego wydruku przez graczy.


GRY FIGURKOWE
X-Wing
W związku z tym, że została przygotowana druga edycja gry, żadne z dotychczasowych modeli nie będą już dodrukowywane (a przynajmniej nic nam nie jest wiadomo na ten temat)

Z okazji ogłoszenia drugiej edycji gry rozpoczynamy właśnie promocję na statki dostępne dotychczas. Jest to doskonały moment, aby uzupełnić swoją kolekcję, zwłaszcza, że modele, po zastosowaniu zestawów konwertujących, będą kompatybilne z 2. edycją.

Jeśli chodzi o ostatnią falę z 1. edycji - tak, normalnie przygotowujemy ją w wersji PL. Tak, będzie zawierała karty do obu edycji gry. Są to zarazem ostatnie dodatki do tej gry, które ukażą się pod naszym szyldem.

GRY KOLEKCJONERSKIE
Star Wars: Przeznaczenie - gra wydawana jest przez nas normalnie, dlatego kolejny dodatek ukaże się normalnie, zgodnie z premierą światową.


DRUK NA ŻĄDANIE
Obecnie nie mam żadnych nowych informacji na temat kolejnej fali DnŻ. Będziemy informować jak tylko coś ruszy się w tej sprawie.

INNE
Wielokrotnie pochylaliśmy się nad tematem książek z uniwersum Arkham Files, jednak muszę poinformować, że w najbliższej przyszłości nie przewidujemy przygotowania ich w polskiej wersji.
  Temat: ROK 2018 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Michal

Odpowiedzi: 433
Wyświetleń: 71692

PostForum: Plany wydawnicze   Wysłany: Wto 03 Kwi, 2018   Temat: ROK 2018 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Witajcie serdecznie,

pewnie jeszcze wielu z Was działa w trybie świątecznym (np. dla nas, mieszkańców Krakowa, wtorek po Wielkanocy to tradycyjne święto Rękawki - bardzo przyjemna okazja na obcowanie z historią, które w tym roku potęguje wyjątkowo przyjemna pogoda).

Dlatego też pewnie z zadowoleniem przyjmiecie nową porcję odpowiedzi na Wasze pytania.
Jak wspominałem w zeszłym miesiącu, w związku z ostatnimi zmianami na polskim rynku, będę dzielił się informacjami jedynie w przypadku projektów, w odniesieniu do których mamy podpisane stosowne umowy. Dlatego też niektóre z Waszych pytań muszą obecnie pozostać bez odpowiedzi.

Tak więc, do dzieła!

GRY PLANSZOWE
Descent
Mgły Bilehall- Będą. :)

EXIT
Chata w lesie - ta część serii będzie niedostępna przez jakiś czas (najprawdopodobniej do przyszłego roku).
Seria - Zgodnie z moimi wcześniejszymi zapowiedziami, planujemy nadal rozwijać tę serię, dlatego brak jednej pozycji będziemy mogli Wam osłodzić kilkoma nowymi. Więcej szczegółów na ten temat - wkrótce!


Posiadłość Szaleństwa
Za progiem - W najbliższym czasie dodruk międzynarodowy tego dodatku nie jest planowany. Czekamy na informacje.
Ulice Arkham - Nie mamy jeszcze dokładnych informacji o transporcie naszego wydania, dlatego jeszcze nie możemy podać dokładnej daty premiery oraz ceny polskiego wydania tego rozszerzenia.

Rycerze Pustkowi 2
Jeszcze nie możemy podać dokładnego terminarza, niemniej na ten rok planowana jest kampania wspierania społecznościowego.

This War Of Mine: Gra Planszowa
Tak, dodruk gry podstawowej będzie miał naniesione poprawki z erraty.

Twilight Imperium IV
Ciągłe oznaczenie projektu jako "w przygotowaniu" wynika z prostego faktu, że drukarnia nie zaczęła jeszcze produkować gry. W tym wypadku FFG korzysta z zupełnie innego zakładu niż zwykle, który nie był dobrze zapoznany z obowiązującymi procedurami oraz dużo więcej czasu potrzebuje, aby wdrożyć projekt do produkcji. Dlatego mimo przesłania plików przez partnerów wiele miesięcy temu, cały czas czekamy na rozpoczęcie produkcji.

Jeśli produkcja wreszcie ruszy, to premiera w I połowie roku nadal jest możliwa.

GRY LCG
Władca Pierścieni LCG
W najbliższym czasie nie planujemy dodruku żadnego z dużych rozszerzeń, których nakład jest wyczerpany.

Jeśli chodzi o małe zestawy, to na razie mogę powiedzieć tylko tyle, że na pewno nie ukażą się one normalnym dodrukiem.
  Temat: ROK 2018 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Michal

Odpowiedzi: 433
Wyświetleń: 71692

PostForum: Plany wydawnicze   Wysłany: Pon 05 Mar, 2018   Temat: ROK 2018 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Witajcie w ten kolejny mroźny dzień (choć w sumie i tak jest cieplej, niż jeszcze kilka dni temu). Choć za oknem temperatury rodem z Hoth, nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło - jest dodatkowy argument, aby zostać w domu i pograć w ulubione gry (jakby samo to nie było w sobie wystarczającym argumentem...).

A skoro o ulubionych grach mowa, na pewnie interesuje Was, co u nas w trawie (a raczej pod śniegowo/solankową powłoką) piszczy. Tak więc zaczynamy!

Na początek mam dla Was bardzo ważną informację, która znacząco wpłynie na to, jak w przyszłości będą wyglądały moje odpowiedzi zarówno w tym, jak i w kolejnych postach.
Mianowicie, w związku z mającymi miejsce ostatnimi czasy wydarzeniami na światowym rynku gier, nie będziemy dzielić się informacjami na temat projektów (zarówno nowych, jak i kontynuacji istniejących), w przypadku których nie mamy podpisanego kontraktu.

Zdajemy sobie sprawę, że w ten sposób często możecie nie otrzymać odpowiedzi na nurtującą Was kwestię, ale z drugiej strony nie chcemy niepotrzebnie wprowadzać zamieszania.

GRY PLANSZOWE
Cthulhu Wars
Obecnie nie planujemy wydania tej pozycji.

Descent: Wędrówki w Mroku
Aplikacja - Termin udostępnienia kolejnych zlokalizowanych treści podamy, jak będą one już na bardzo zaawansowanym etapie. :)

Mgły Bilehall - Czekamy w blokach startowych aż FFG uruchomi koprodukcję dodatku. Ta była wstępnie zaplanowana na I połowę 2018.

Legowisko Jaszczura - Marcowy termin powrotu rozszerzenia na sklepowe półki nadal jest realny. :)

Imperium Atakuje
Wstępnie możemy przekazać, że dodruk tej pozycji powinien pojawić się w II kwartale 2018.

Posiadłość Szaleństwa
Ulice Arkham - Cenę dodatku podamy bliżej jego premiery. Gdy otrzymamy potwierdzone informacje o transporcie, zaczniemy informować sklepy o planowanej dacie premiery, więc zapewne wtedy w wielu sklepach ruszy przedsprzedaż rozszerzenia. Powinno to mieć miejsce na około 3 tygodnie przed premierą.

This War Of Mine: Gra Planszowa
Wszelkie informacje na temat zawartości dodatku będziemy sukcesywnie ujawniać na naszych stronach internetowych, profilach FB oraz za pośrednictwem stron związanych z grami planszowymi.

Twilight Imperium IV
Gra nadal jest produkowana, ale nie posiadamy żadnych informacji, które pozwalałyby sądzić, że premiera planowana na I połowę roku byłaby zagrożona.

Wiek Złodziei
Z ewentualnym drukiem dodatków w wersji polskiej musimy poczekać do czasu, aż nasi partnerzy będą zainteresowani przygotowaniem ich w swoich wersjach. Na początku roku gra zadebiutowała w 3 wersjach językowych (niemieckiej, francuskiej oraz hiszpańskiej) i czekamy na odbiór jej na tych rynkach :)

X-Wing
Chyba nikogo nie zdziwię pisząc, że statki z XIV fali oczywiście będą po polsku ;)

GRY LCG
Horror w Arkham LCG
Return to the Night of the Zealot - Na stronie nie mamy jeszcze oficjalnej zapowiedzi, ale mogę powiedzieć, że koszmar Nocy Zeloty się jeszcze nie zakończył.

Dalszy los gry - Co tu dużo mówić, kolejny cykl powinien się już produkować, aby zdążyć na światową premierę. :D

Władca Pierścieni LCG
Dzicz Rhovanionu - Równo z premierą światową. :)

W najbliższym czasie nie planujemy dodruku dużych rozszerzeń, których nakład jest wyczerpany.

DRUK NA ŻĄDANIE
Niestety wyszło na to w moim poprzednim poście, że ominąłem dość istotne słowo. Mianowicie, kiedy pisałem o

Cytat:
Wstępny plan jest taki, aby na przełomie przygotować nową akcję zbierania zamówień.


Miałem na myśli przełom kwartałów. Jak na razie plan ten nadal jest w mocy.

Pytaliście tez o dodruk rzeczy, które poprzednio były dostępne w ramach DnŻ - tak planujemy je także zamawiać, więc będziecie mogli uzupełnić braki w swoich kolekcjach.


GRY RPG
Obecnie nie planujemy wydawania żadnych gier RPG - dotyczy to zarówno systemów osadzonych w Terrinoth, jak i innych.

INNE
- Zestawy promocyjne Q1 - mamy je od dawna zamówione w FFG i obecnie czekamy na ich dostawę. Gorąco liczymy, że przed końcem kwartału dotrą wszędzie tam, gdzie powinny.
- Nie, nie planujemy tłumaczenia Terrinoth Wikia ani przygotowania strony z mapami uniwersum.
Anglojęzyczna wikia to projekt całkowicie fanowski, nie wspierany przez FFG.

I to już wszystko na dziś! Do zobaczenia za miesiąc!
  Temat: ROK 2018 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Michal

Odpowiedzi: 433
Wyświetleń: 71692

PostForum: Plany wydawnicze   Wysłany: Pon 05 Lut, 2018   Temat: ROK 2018 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
od mojego ostatniego wpisu wiele podziało się tu i ówdzie, dlatego całkowicie rozumiem Wasze zainteresowanie tym, co się będzie dalej działo z Waszymi ulubionymi grami.

Zacznijmy więc nietypowo, nie od gier, a od ważnej wieści, która pojawiła się w zeszłym tygodniu - mianowicie zakupu przez Grupę Asmodee firmy Rebel.

W związku z tą informacją w głowach wielu z Was zapewne pojawiło się pytanie "Co dalej z grami FFG?". Otóż, sytuacja wygląda tak, że zapowiedziane dotychczas gry ukażą się naszym nakładem. Dlatego w najbliższej przyszłości wiele się nie zmieni. Dalej zobaczymy.

Niezależnie jednak od wszystkiego, to dla graczy niewiele się zmieni.

Przejdźmy teraz do tradycyjnych odpowiedzi na Wasze pytania:

GRY PLANSZOWE

Battlestar Galactica
Nadal czekamy na upragnione przez nas dodruki i już niebawem powinniśmy być w stanie podzielić się z Wami szczegółami na ich temat. So say we all!

Descent
Aplikacja - jak już sami zapewne zauważyliście, jest już dostępna zlokalizowana wersja aplikacji do Descenta. Pomimo początkowych niedogodności (m.in. niewyświetlanie znaków specjalnych) już wszystko powinno działać okej. Jeśli nadal znajdziecie jakieś problemy, to koniecznie piszcie do nas na adres descent@galakta.pl - wynalezione błędy staramy się poprawiać, lub raportować do FFG, aby wszelkie najbliższe aktualizacje zawierały możliwie najwięcej poprawek znalezionych problemów.

Praca nad kolejnymi treściami z aplikacji trwa.

Mgły Bilehall - W okolicy połowy roku powinno ukazać się polskie wydanie tego rozszerzenia. Wiem, że w zeszłym roku mówiłem o zimie, jednak opóźnił się międzynarodowy druk, w którym moglibyśmy wziąć udział. Ważne jednak, że dodatek będzie :)

Legowisko Jaszczura - Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to dodruk rozszerzenia powinien być dostępny na przełomie I i II kwartału.

Figurki- W tym tygodniu ma dotrzeć do nas dostawa z dodrukiem większości zestawów figurkowych (w wersji angielskiej). Dlatego niebawem powinniście być w stanie kupić je w swoich ulubionych sklepach z grami.

DungeonQuest - Smocze Lochy
Obecnie nie planujemy dodruku tego tytułu.

Imperium Atakuje
Aplikacja - tak jak wspominałem ostatnio, w pierwszej kolejności chcemy zająć się aplikacją do Descenta. Kiedy tamta będzie zrobiona, zobaczymy co dalej.

Blistery - jak już kiedyś wspominałem, ze względów licencyjnych w tym wypadku nie ma możliwości wydrukowania samych kart w języku polskim.

Horror w Arkham (gra planszowa)
W najbliższym czasie nie ma żadnych planów międzynarodowych dodruków brakujących dodatków.

Hunt for the Ring
Czy widzieliście może jeden z naszych ostatnich wpisów na FB?;)

Cytat:
"Dawne Dni przeminęły. Średnie Dni przemijają. Świtają Dni Nowe."
- J. R. R. Tolkien, "Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia"


Legacy of Dragonholt
Przyglądnęliśmy się grze z wielu stron, dokonaliśmy kalkulacji i niestety muszę przekazać, że na pewno w najbliższym czasie nie przygotujemy jej w polskiej wersji.

Posiadłość Szaleństwa
Aplikacja - Przetłumaczyliśmy i przesłaliśmy do FFG tłumaczenia scenariuszy DLC, w tym lektora. Wiemy, że jeszcze pojawiają się w tej materii błędy (m.in. błędna informacja, że scenariusz nie jest dostępny po polsku). Zgłosiliśmy je do FFG i mają one zostać poprawione. Najważniejsza chyba jednak informacja jest taka, że oba DLC są dostępne po polsku.

Ulice Arkham - Dodatek nadal planowany jest na II kwartał 2018.

Zestawy z figurkami i pomieszczeniami z I edycji - Ciągle badamy temat. Wiedzcie, że jeszcze nie złożyliśmy kopii w tym temacie ;)

Sanctum of Twilight- Na razie mogę powiedzieć tylko, że musi być!

This War Of Mine Gra PLanszowa
Awaken Realms, które organizowało zbiórkę na KS otrzymało od nas dawno temu wszystkie gry podstawowe we wszystkich wymaganych wersjach językowych. Elementy dodatkowe AR wykonuje samo i realizacja kampanii w całości spoczywa na ich barkach.

Dlatego to z nimi należy kontaktować się w sprawie realizacji zamówień z KS.

Twilight Imperium
Ze względu na to, że gra ma być produkowana w innej fabryce niż zwykle, przeciągnął się proces przygotowania gier do druku, ale polska edycja nadal jest planowana :)
Przedsprzedaż gry rozpoczniemy zapewne dopiero, jak zostanie wyprodukowana i załadowana na statek, czyli około 5-6 tygodni przed premierą.

GRY LCG

Horror w Arkham LCG
Normalnie planujemy wydawanie kolejnych produktów w serii :)

Jeśli chodzi o poprawione karty w istniejących produktach, to nie mamy możliwości ich samodzielnego wyprodukowania.

Władca Pierścieni
Dzicz Rhovanionu - Rozszerzenie powinno mieć swoją premierę równo ze światową.

Czarni Jeźdźcy - w najbliższym czasie nie będzie dodruku polskiej wersji rozszerzenia.

Starcie u Stóp Samotnej Skały - ten Zestaw Przygodowy będziemy chcieli przygotować w formie Druku na Żądanie

Fellowship - Zestawy te są zarezerwowane dla sklepów i nie ma możliwości sprzedaży ich klientom indywidualnym, stąd brak informacji o nich na naszej stronie www. Współpracujące z nami sklepy są informowane o możliwości ich zakupu, gdy tylko otrzymamy taką wieść z FFG.

Druk na Żądanie - Jeśli chodzi o dodatki do Władcy Pierścieni LCG, to dokładną listę nowych rzeczy dostępnych w ramach DnŻ opublikujemy w momencie rozpoczęcia procesu zbierania zamówień.

DRUK NA ŻĄDANIE
Wstępny plan jest taki, aby na przełomie przygotować nową akcję zbierania zamówień. Jeśli do końca lutego uda się nam uporać z zaległymi materiałami, to jest to możliwe (na co sami liczymy).

Dokładną listę nowości opublikujemy w momencie ogłoszenia zbiórki zamówień.

Jeśli chodzi o przyszłość, to chcielibyśmy, aby co roku były organizowane co najmniej 2 zbiórki zamówień na te pozycje.

INNE
Genesys
Nie planujemy przygotowania tej serii w języku polskim.

Książki z uniwersum Horroru w Arkham
Tutaj nie mam dla Was żadnej nowszej informacji. Temat nadal jest otwarty.
  Temat: ROK 2017 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Michal

Odpowiedzi: 536
Wyświetleń: 103120

PostForum: Plany wydawnicze   Wysłany: Pon 08 Sty, 2018   Temat: ROK 2017 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
W związku z tym, że uruchomiłem temat poświęcony 2018, zapraszam tam:

http://www.forum.galakta.pl/viewtopic.php?t=8242

Natomiast ten temat zamykam.
  Temat: ROK 2018 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Michal

Odpowiedzi: 433
Wyświetleń: 71692

PostForum: Plany wydawnicze   Wysłany: Pon 08 Sty, 2018   Temat: ROK 2018 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
A oto i obiecana aktualizacja. Wstęp już był, dlatego od razu przechodzimy do sedna.

GRY PLANSZOWE
Bitwa o Rokugan
Nadal czekamy na informacje na temat produkcji i możliwości wydania.

Descent: Wędrówki w Mroku
Aplikacja - Oto informacja, na którą czeka wielu z Was. Otóż fakty są takie:
1. W aplikacji dostępna będzie początkowo pierwsza kampania - prace nad drugą są w toku.
2. FFG już od jakiegoś czasu ma nasze pliki i na dniach mają one zostać wykorzystane do...
3. Wrzucenia ich do faktycznego oprogramowania dostępnego do pobrania

Będzie to zrobione jednak po cichu, ponieważ ma ono posłużyć do przetestowania aplikacji w wersji PL. Tak po prostu szybciej możemy otrzymać builda do testów, a jak sami wiecie, trochę już wody w Wiśle upłynęło w oczekiwaniu na ten projekt.

Oficjalnie ogłosimy na stronie dostępność aplikacji, dopiero po wstępnych testach, w międzyczasie pracując nad dalszą zawartością.

Tutaj prośba do Was (nie bez powodu podzieliłem się z Wami powyższą informacją :) ) - jeśli zobaczycie, że niedługo dostępna będzie aktualizacja aplikacji, po jej pobraniu zmieńcie proszę język na polski i zacznijcie grać. Wszelkie uwagi ślijcie do nas na adres descent@galakta.pl :)

W ten sposób wspólnie uda się nam przetestować oprogramowanie.

Figurki popleczników - Porcjowanie informacji w tej kwestii wynika z prostego faktu, że dotyczy to produktu anglojęzycznego, a nie naszego wydania. Obecnie wszystkie produkty anglojęzyczne zamawiamy nie bezpośrednio w Stanach (jak jeszcze kilka lat temu), a europejskim magazynie grupy Asmodee, co wpływa na posiadane (a raczej ich brak) przez nas informacje o ewentualnej dostępności. To tak tytułem wstępu.
Co więcej, wszystkie firmy z Europy zamawiają z tego samego źródła, dlatego posiadają takie same informacje jak my - dotyczy to nie tylko hurtowni, wydawców, ale także sklepów detalicznych.

Figurki popleczników są obecnie niedostępne w naszym sklepiku, a powodów tego stanu jest wiele. Jednakże, wraz z nowym rokiem chcemy na pewno zrobić w sklepiku porządek (usunąć produkty, których nie ma i już dostępne nie będą, zaktualizować stany rzeczy, które mamy w magazynie, a które w sklepiku nie są dostępne itd.), wtedy też będziecie dokładnie widzieć, co jest dostępne, a co nie. Jednak w przypadku produktów anglojęzycznych nie będziemy w stanie odpowiedzieć na pytanie "kiedy znowu będą".

Imperium Atakuje
Karty do W sercu Imperium - Temat jest już na ostatniej prostej - w tym tygodniu (najpóźniej w kolejnym), na naszej stronie powinno zostać opublikowane szersze info na ten temat. Co za tym idzie - karty niedługo powinny do Was dotrzeć.

Aplikacja - Tak, będziemy chcieli ją przygotować, ale najpierw chcemy uporać się z aplikacją do Descenta. :)

Figurki w blisterach - Powtórzę po raz kolejny - nasze stanowisko jest takie, że nie mówimy nie zestawom w blisterach. Obecnie wiemy, że nie będą się one ukazywać w pierwszym druku, ale ich późniejsze przygotowanie w wersji polskiej nie jest wykluczone.

W sieci można znaleźć różne głupoty, jak info, że Ziemia jest płaska. ;)

Exit
Tak, seria będzie dalej rozwiana w tym roku. :)

Kosmiczne Spotkania
Na razie nie znamy planów FFG, jeśli chodzi o tegoroczne dodruki dodatków do serii. Jak je poznamy i otrzymamy dokładne wyceny to będziemy mogli podjąć decyzję.

Sam znam grę od lat i wiem, jak ważne (nie tylko w kontekście liczby graczy) są dodatki do tego tytułu. :)

Legacy of Dragonholt (cały czas mam problem, do której sekcji wpisywać tę grę)
Nadal nie została podjęta decyzja na temat ewentualnej lokalizacji tego tytułu. Ilość tekstu w tej grze przekracza nawet to, co znalazło się w This War Of Mine: Grze planszowej, gdzie sama księga skryptów ma ponad 1 000 000 znaków. Samo to powoduje, że jest to produkt może zająć dużo czasu i być ciężki w lokalizacji.

Na pewno mogę powiedzieć, że jeśli się zdecydujemy na przygotowanie tej gry, to okres oczekiwania na wersję PL, będzie dłuższy niż w przypadku "normalnych" gier.

Posiadłość Szaleństwa
Ulice Arkham - przewidywana data dostępności to I połowa roku.

Nowy dodatek - Chyba nie muszę mówić, że będzie ;) Kiedy? W pierwszym możliwym terminie, ale to raczej II połowa roku (w końcu w I mają być Ulice Arkham).

DLC - Zleciliśmy przygotowanie plików dźwiękowych. Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, w tym miesiącu przekażemy je do FFG i dodatki będą wreszcie dostępne!

Runewars - gra planszowa
Z tego co nam wiadomo, obecnie nie ma planów dodruku tego tytułu.

GRY LCG
Legenda Pięciu Kręgów LCG
Disciples of the Void
Na naszej stronie już opublikowaliśmy zapowiedź tego zestawu, więc już pewnie wiecie, że będzie. ;)
Format standardowy (nie DnŻ), ponieważ taki FFG przewidziało dla tego dodatku.

Na naszej stronie zostanie opublikowany plik FAQ/Erraty uwzględniający ewentualne błędy w tłumaczeniu - dokładnie tak, jak to ma to miejsce w przypadku analogicznych gier (i miało w przeszłości - w przypadku zakończonych już Inwazji, czy Podboju).

Władca Pierścieni LCG
Czekamy na listę ewentualnych dodruków dużych rozszerzeń, aby móc podjąć decyzję o ewentualnym udziale w nich.
Na chwilę obecną mogę powiedzieć, że w ciągu najbliższych 3 miesięcy na pewno nic się nie pojawi (ponieważ, aby tak się stało, druk musiałby już być zlecony/zakończony).


GRY FIGURKOWE
Armada
Obecnie mogę powiedzieć tylko tyle, że dodatki nie będą wydawane wraz z pierwszym oryginalnym drukiem.

Legion
Jak już wspominaliśmy wielokrotnie, nie przewidujemy polskiej wersji tej gry w pierwszym druku, ale nie wykluczamy możliwości przygotowania jej w przyszłości.

X-Wing
Wszystkie obecnie zaplanowane dodruki są wyszczególnione na naszej stronie w sekcji DODRUKI. Nie mamy jeszcze kalendarza dodruków na najbliższe miesiące.


DRUK NA ŻĄDANIE
Tak, w tym roku planujemy zbierać zamówienia na DnŻ.
Obecny, ramowy plan jest taki, aby najpierw pchnąć do przodu wszystkie zaległe rzeczy (a dokładniej poszturchać trochę FFG i licencjodawców w zakresie akceptacji naszych zrobionych materiałów) i razem z nimi w pierwszej kolejności dodrukować "stare" DnŻ.

Jak uporamy się z powyższym, będziemy chcieli poszerzyć listę o kolejne tytuły do wydania, aby nadrobić zaległości.

Na pewno interesują Was terminy, dlatego powiem, że bardzo byśmy chcieli w lutym mieć załatwioną kwestię, o której piszę powyżej i zaraz po tym zebrać od Was (i od sklepów, w których się zaopatrujecie) zamówienia. Tak, aby móc znowu uruchomić tryby DnŻ, dzięki którym ta maszyna regularnie wyrzucałaby z siebie nowe dodatki.

INNE
FAQ, Erraty, zasady turniejowe itp.
W najbliższym czasie nasz dział produkcji, który wreszcie odkopał się spod sterty niemałych projektów, takich jak chociażby Fallout, planuje zająć się tematem plików z FAQ, Erratami i Zasadami turniejowymi do naszych gier. Efekty tych działań powinny być widoczne jeszcze w styczniu, a docelowo w ciągu najbliższych miesięcy powinniśmy ten temat wyczyścić.

Pośród plików do przygotowania na pewno znajduje się plik z połączoną kampanią do Horroru w Arkham, czy Errata do Legendy Pięciu Kręgów.

Książki z serii Arkham Files
Obecnie nie mam żadnych nowych informacji na ich temat.

Gry
Dicemasters WH40K
Jakkolwiek sam zagrywałem się w oryginalne Dicemasters w wersji z Marvela i chętnie bym ujrzał grę z tym silnikiem w naszym katalogu, to w tym wypadku mogę powiedzieć, że nie planujemy przygotowania polskiej wersji Dicemasters WH40K.


To już wszystko na dziś - choć co prawda od Sylwestra minęło już trochę czasu, chciałem Wam życzyć Wszystkiego Najlepszego w 2018 - aby ten rok był bardziej zgrany i rozegrany niż poprzedni!
  Temat: ROK 2018 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Michal

Odpowiedzi: 433
Wyświetleń: 71692

PostForum: Plany wydawnicze   Wysłany: Pon 08 Sty, 2018   Temat: ROK 2018 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Witam serdecznie wszystkich w nowym, 2018 roku! Podobnie jak w poprzednich latach, przygotowałem dla niego osobny temat, w którym będziecie mogli pytać o rzeczy związane z naszymi planami wydawniczymi.

Na początek kilka tradycyjnych słów na temat tego wątku, przeznaczonych głównie dla osób, które jeszcze wcześniej nie gościły w jego wcześniejszym wcieleniu:

1) Temat ten jest poświęcony na Wasze ewentualne pytania oraz nasze odpowiedzi związane z naszymi planami wydawniczymi na 2018 r.

2) Poświęcony jest grom w polskiej wersji językowej, wydanym przez naszą firmę lub anglojęzycznymi wersjami naszych gier, które także sami opracowujemy. Nie będziemy w nim zajmować się kwestiami wydań obcojęzycznych wydawanych przez inne firmy.

3) Czasami, ze względów licencyjnych, ale nie tylko, na niektóre pytania odpowiedzieć nie będziemy mogli. Jednak wszelkimi informacjami dzielimy się, kiedy możemy.

Utrzymujemy wprowadzony kilka lat temu system, w którym zadajecie pytania przez cały miesiąc, a nasze odpowiedzi są publikowane w pierwszy poniedziałek miesiąca (jeśli miałoby nastąpić w tej kwestii opóźnienie, postaram się o tym napisać w odpowiedzi miesiąc wcześniej). Dzięki temu będziecie mogli regularne otrzymywać odpowiedzi na nurtujące Was kwestie.

Jednocześnie przypominam, że na naszej stronie www dostępne są zakładki NOWOŚCI oraz DODRUKI , w których od ręki możecie sprawdzić kiedy poszczególne tytuły będą dostępne. Strony te są aktualizowane na bieżąco, dlatego czasami nasze odpowiedzi w tym wątku będą pokrywały się z tym, co możecie znaleźć właśnie tam.

Tyle spraw technicznych. Jeszcze dziś w temacie tym znajdzie się post z odpowiedziami na pytania, które zadaliście po ostatniej, grudniowej aktualizacji.
  Temat: ROK 2017 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Michal

Odpowiedzi: 536
Wyświetleń: 103120

PostForum: Plany wydawnicze   Wysłany: Pon 04 Gru, 2017   Temat: ROK 2017 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Witam Was wszystkich serdecznie w grudniowej odsłonie naszych odpowiedzi na Wasze pytania.

U nas sezon w pełni, magazyn ma pełne ręce roboty z wysyłkami i jest dzielnie wspierany przez inne działy - wszystko to po to, aby przesyłki dotarły do Was (za pośrednictwem sklepów, w których zostały zamówione) na czas i abyście mogli cieszyć się z nimi w upragnionym momencie.

To jednak mowa o teraźniejszości i przyszłości nieodległej. Jednak Was pewnie interesuje przyszłość bardziej odległa, więc przechodzimy do odpowiedzi na Wasze pytania:

GRY PLANSZOWE
Battle for Rokugan
Tutaj na razie nie mogę zdradzić niczego więcej w kwestii ewentualnego wydania PL.

Battlestar Galactica
Niestety w tej kwestii nie mamy żadnych nowych informacji, którymi moglibyśmy się z Wami podzielić.
Z racji tego, że moje odpowiedzi tutaj są oficjalnymi wypowiedziami wydawnictwa, nie będę spekulował, gdyż mogłoby to tylko wprowadzić dodatkowe zamieszanie.

Civilization: New Dawn
Czekamy na informacje na temat międzynarodowej koprodukcji, na podstawie których podejmiemy ostateczną decyzję odnośnie wydania. Jednak jest to tytuł, którym jesteśmy bardzo zainteresowani.

Descent: Wędrówki w Mroku
Pierwsza część w kontekście aplikacji oznacza pierwszą kampanię (których w aplikacji jest kilka).
Abyście mieli jakieś informacje na temat postępu prac - obecnie planujemy udostępnić FFG materiały w wersji PL do końca miesiąca, aby ich dział cyfrowy mógł nam przygotować testowego builda, po którego szybkim sprawdzeniu chcielibyśmy pchnąć temat publikacji wersji PL. Termin styczniowy wydaje się realny, przynajmniej z naszej perspektywy :)

Z tego co nam wiadomo, dodruki, do których nawiązuje reedmooley to była niestety produkcja anglojęzyczna, a nie międzynarodowa.

Poplecznicy w wersji ANG są normalnie dostępni w naszym panelu hurtowym i współpracujące z nami sklepy mogą ich zamawiać.

Eldritch Horror
Maski - jakby to powiedzieć, nasz dział produkcji jakoś ostatnio dziwnie wyglądał... ;)

Horror w Arkham (gra planszowa)
W najbliższym czasie nie są przez FFG planowane żadne międzynarodowe dodruki tytułów z linii klasycznego Horroru w Arkham.

Legacy of Dragonholt
Nie, w przypadku tego tytułu nie mamy obecnie żadnych nowych informacji.

Legendy Krainy Andor
Obecnie nie planujemy dodruku gry podstawowej, ani przygotowania żadnego z dodatków w wersji polskiej. Niestety w naszym kraju Andor nie spotkał się z dobrym przyjęciem, stad właśnie taka, a nie inna decyzja w stosunku do linii.

Star Wars: Imperium Atakuje
Widzę, że moja zeszłomiesięczna odpowiedź odnośnie blisterów była pozbawiona jednej dość kluczowej informacji:

Cytat:
Gothik napisał/a:
Michal napisał/a:
Kolejny miesiąc, kolejny poniedziałek, więc i pora na kolejne odpowiedzi :)

Imperium Atakuje
Wiele już zostało powiedziane w temacie, który miesiąc temu tak mocno Was poruszył. Dziękujemy za zrozumienie naszej sytuacji i postawienie się na naszym miejscu w kontekście tej, wcale nie takiej łatwej decyzji.

Odpowiadając na kilka z Waszych pytań/propozycji:
- prowadzenie przedsprzedaży na dodatki nie jest możliwe z wielu powodów, gdzie jednym z nich jest to, że materiały te są oddawane do druku często przed ich oficjalnym ogłoszeniem
- nie ma możliwości zwiększenia ceny, aby uczynić druk bardziej uzasadnionym (znaczy się jest, ale jak słusznie sami zaznaczyliście, kilkukrotne zwiększenie ceny sprawi, że graczy będzie jeszcze mniej, bo mało kto byłby skłonny wydać równowartość jednej gry(!) na mały blister ze stosunkowo ubogą zawartością).
- obecnie nie ma możliwości, abyśmy oferowali w formie Druku na Żądanie karty z blisterów.


To jak brzmi oficjalna wersja? Poprzednio mówiliście, że te blistery "nie będą wydawane w pierwszym możliwym terminie". Określcie się proszę jasno, w jakim terminie (lub czy w ogóle) będą wydawane. Jak mawia policja - tylko fakty, psze pana.


Otóż w powyższej wypowiedzi odnosiłem się do Waszych pomysłów, co zrobić, aby blistery wydawać na premierę. Oficjalne stanowisko firmy nie uległo w tym temacie jakiejkolwiek zmianie - blistery na pewno nie będą się ukazywały równo z dodatkami pudełkowymi ani w pierwszym druku.

Co się zaś tyczy aplikacji wspierającej - tak, mamy w planie jej opracowanie. Już zostaliśmy poinformowani przez FFG, że materiały do niej mamy otrzymać dużo szybciej, niż w przypadku Descenta. Jeszcze jednak ich nie mamy, a bez tego trudno nam określić, kiedy mogłaby się ona ukazać w wersji PL.

Poprawione karty do W sercu Imperium są obecnie drukowane. Czekamy na wieści odnośnie tego, jak (i kiedy) fabryka ma je zamiar do nas dostarczyć, ale chyba bezpiecznie można tutaj mówić o ich wysyłce do Was na początku 2018.

Posiadłość Szaleństwa 2 edycja
Ulice Arkham będą dostępne najprawdopodobniej w II kwartale 2018.
DLC - nadal czekamy na materiały dźwiękowe dla aktora głosowego. Po ich otrzymaniu zlecamy ich przygotowanie (razem z audio do Ulic Arkham, jakby kogoś to interesowało ;) ), gotowe przesyłamy do FFG i dodatek powinien być dostępny do pobrania.

Star Wars: Rebelia
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, dodatek powinien pojawić się u nas na przełomie I i II kwartału 2018.
Tak późno, ponieważ taki był pierwszy możliwy termin ;)

This War of Mine: Gra planszowa
Obecnie premiera polskiego wydania (sklepowego, ponieważ wersja KS już jest przez Awaken Realms rozsyłana do wspierających) zaplanowana jest na 18.12.2017.

Twilight Imperium IV
Nasze wydanie jest już opracowane - czekamy obecnie na pliki produkcyjne z fabryki, aby ostatecznie zaakceptować je do druku.
Premiera, wg ostatnich informacji, nadal zaplanowana jest na I połowę 2018. Dopóki produkcja gry się nie zakończy, nie jesteśmy w stanie podać konkretniejszego terminu (tj. możemy zgadywać, a potem przekładać go kilka razy, ale chyba nikomu na tym nie zależy).
Tak samo ceny gry nie podamy wcześniej, niż 3-4 tygodnie przed premierą gry.
O dodatkach na razie nam nic nie wiadomo - skupmy się na podstawce ;)

Znak Starszych Bogów
Na razie nic konkretnego powiedzieć nie możemy w kontekście kolejnych dodatków, bo mamy związane usta (mackami...).

GRY LCG
Legenda Pięciu Kręgów
- Nie do końca rozumiem pytanie o dział na forum - w momencie kiedy zostało ono zadane, na naszym forum już była dostępna sekcja poświęcona tej grze.
- Obecnie nie ma planów przygotowania rankingu analogicznego jak w innych grach LCG.
- Jak zapewne sami widzicie, dodatki wydajemy równo z premierą światową i naszym celem jest utrzymanie tej tendencji :)

Władca Pierścieni LCG
W najbliższym czasie nie będzie dodruku Czarnych Jeźdźców, ani żadnego z dwóch rozszerzeń związanych z Hobbitem.

GRY FIGURKOWE
Star Wars: Armada
Nadal nie mamy żadnych informacji na temat tego, kiedy mógłby pojawić się ewentualny dodruk VI fali. Dlatego jeśli komuś zależy na szybkim zaopatrzeniu się w statki, to jednak chyba najlepszym rozwiązaniem będzie zakup wersji angielskiej.

Star Wars: Legion
Na to pytanie już odpowiadaliśmy klika razy - obecnie nie planujemy przygotowywania polskiej edycji gry w pierwszym druku międzynarodowym, jednak nie wykluczamy takiej możliwości w przyszłości.

Star Wars: X-Wing
Tak, premiera najnowszych fal będzie miała miejsce równo ze światową (7.12.2017).

DRUK NA ŻĄDANIE
Niestety, nas także obecna sytuacja z DNŻ nie cieszy i mamy nadzieję, ze w tej kwestii przyszły rok będzie bardziej przychylny i uda się zorganizować wszystkie zaplanowane druki/dodruki, dostarczyć Wam zaległe pozycje i nie będzie to okupione kolejnym wielkim opóźnieniem. Życzymy tego zarówno Wam, jak i sobie :)

INNE
Książki w klimacie Cthulhu - jak wspominałem ostatnio, nie przekreślamy ich wydania w wersji PL, ale na razie konkretów na ten temat też nie mamy, więc trudno się czymkolwiek podzielić.

-----------------
Z racji tego, że to nasze ostatnie tegoroczne spotkanie, chciałem Wam wszystkim życzyć, aby nadchodzące Święta (niezależnie od tego, jakie obchodzicie) były pełne przede wszystkim spokoju, atmosfery lepkiej grozy pełnej Mi-Go i Shoggotów, aby Moc była w Was silna w nadchodzącym czasie, rzuty zawsze się udawały, a dociąg kart był pomyślny. Podobnie w nowym, 2018 roku, który na pewno pełen będzie doskonałych spotkań przy planszy, które będziecie wielokrotnie wspominać.

No i na koniec drobne ogłoszenie - z racji tego, że pierwszy poniedziałek wypada 1.01.2018 na kolejną porcję Waszych pytań odpowiemy zapewne dopiero w drugi poniedziałek miesiąca.

Do napisania!
  Temat: ROK 2017 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Michal

Odpowiedzi: 536
Wyświetleń: 103120

PostForum: Plany wydawnicze   Wysłany: Pon 06 Lis, 2017   Temat: ROK 2017 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Kolejny miesiąc, kolejny poniedziałek, więc i pora na kolejne odpowiedzi :)

Targi w Essen za nami. Zakończone całkiem udanie, a do tego już prawie wszyscy do końca wyzdrowieli z tego, co udało się złapać na niemieckiej ziemi (jeszcze w zeszłym tygodniu byliśmy niezwykle "pociągający").

Na targach rozmawialiśmy o wielu rzeczach, kilka tematów nadal się klaruje, dlatego nie o wszystkim możemy jeszcze mówić. Wielokrotnie w moich postach wspominałem, że na forum opisywać będziemy tylko to, o czym pisać możemy (chociażby ze względów licencyjnych czy kontraktowych) oraz to, co do czego mamy jakąkolwiek pewność. Często wiemy o wiele więcej, niż tutaj piszemy i chociaż nas to wewnętrznie trapi, to na niektóre Wasze pytania odpisać nie możemy i mam nadzieję, że to rozumiecie.

Przejdźmy jednak do tego, o czym pisać możemy, a o czym zapewne chętnie przeczytacie!

GRY PLANSZOWE

BattleStar Galactica
Nie mamy żadnych nowych informacji w temacie. Jednak sami nie możemy doczekać się upragnionych dodruków.

Civilization: New Dawn
Oczywiście, że jesteśmy zainteresowani tą grą. Czekamy jednak na szczegóły.

Descent
Aplikacja Droga do legendy
Pierwsza część aplikacji jest przetłumaczona i obecnie przechodzi korektę. Chcemy ją w tym miesiącu przekazać FFG, mając nadzieję, że niedługo potem nastąpi stosowna aktualizacja :)

Poplecznicy w wersji ANG - Kilka z figurek z pierwszej fali powinno pojawić się w sklepach w ciągu najbliższych tygodni.

Eldritch Horror
Maski Nyarlathotepa - Chyba nie muszę nikomu przypominać naszej mantry, że macki są u nas silne. ;) Możemy jednak powiedzieć, że premiera wersji zlokalizowanych na 90% nie będzie równoczesna z angielską.

Imperium Atakuje
Wiele już zostało powiedziane w temacie, który miesiąc temu tak mocno Was poruszył. Dziękujemy za zrozumienie naszej sytuacji i postawienie się na naszym miejscu w kontekście tej, wcale nie takiej łatwej decyzji.

Odpowiadając na kilka z Waszych pytań/propozycji:
- prowadzenie przedsprzedaży na dodatki nie jest możliwe z wielu powodów, gdzie jednym z nich jest to, że materiały te są oddawane do druku często przed ich oficjalnym ogłoszeniem
- nie ma możliwości zwiększenia ceny, aby uczynić druk bardziej uzasadnionym (znaczy się jest, ale jak słusznie sami zaznaczyliście, kilkukrotne zwiększenie ceny sprawi, że graczy będzie jeszcze mniej, bo mało kto byłby skłonny wydać równowartość jednej gry(!) na mały blister ze stosunkowo ubogą zawartością).
- obecnie nie ma możliwości, abyśmy oferowali w formie Druku na Żądanie karty z blisterów.

W sercu Imperium - Niestety jesteśmy w wąskim gronie "szczęśliwców" (bodaj razem z Włochami), którym fabryka błędnie wydrukowała karty, o czym informowaliśmy na naszej stronie www. Dostaliśmy zapewnienie, że mamy otrzymać je przedrukowane, jednak obecnie czekamy na dokładniejsze informacje kiedy to nastąpi oraz w jaki sposób mamy dokonać wymiany wadliwych elementów.

Legacy of Dragonholt
Tutaj nie ma łatwej odpowiedzi. Temat znamy, musimy przetestować samą grę oraz zbadać możliwe opcje. Nie mówimy jednak nie.

Posiadłość Szaleństwa
- Ulice Arkham - Dodatek powinien pojawić się w I połowie przyszłego roku

- DLC do aplikacji - Część tekstową mamy praktycznie skończoną, czekamy teraz na materiały dla aktora (zarówno do DLC, jak i Ulic Arkham) i jak je otrzymamy to zlecamy ich produkcję i gotowe materiały przesyłamy do FFG.

Star Wars: Rebelia
Rozszerzenie do gry pojawi się w przyszłym roku :)


GRY FIGURKOWE

Armada
Obecnie nie mamy żadnych informacji na temat tego, kiedy mógłby pojawić się ewentualny dodruk VI fali.

X-Wing
Najemne Zbiry - Niestety w tym wypadku FFG nie czekało, aż do partnerów dotrze transport z dodatkiem, stąd opóźnienie wersji PL, względem ANG. nasz transport jest nadal w drodze i powinien dotrzeć do naszych magazynów w ciągu 2 tygodni. Jak tylko to nastąpi, natychmiast rozpoczniemy jego wysyłkę.


GRY LCG

Horror w Arkham
Obecnie czekamy na nasz transport z najnowszym cyklem. Jak tylko do nas dotrze, to nadrobimy opóźnienia i kolejne będziemy wydawać równo z premierą światową :)

Plik ze scaloną kampanią Dziedzictwa Dunwich - nasz dział produkcji ma go dopisanego do bardzo długiej listy rzeczy, które należy opracować. Obecnie jednak ciężko pracuje nad wieloma projektami, których jeszcze nie możemy ogłosić, ale jak się w końcu spod nich wykopie, to weźmie się za niego. Dlatego na razie wolałbym nie podawać terminu.

Legenda Pięciu Kręgów
Zawsze staramy się, aby premiery naszych wydań gier LCG były możliwie najbliżej (a najlepiej w tym samym czasie) co premiery wersji angielskiej i Legenda nie jest wyjątkiem od tej zasady.

Zawsze jednak pierwszy dodatek w cyklu jest w gorszej pozycji, ze względu na transport - jednak z kolejnymi na ogół nie ma już kłopotu. Robimy wszystko co w naszej mocy, aby w tym wypadku nie było inaczej.

Także tempo wydawnicze Legendy będzie równe z tempem innych wydań. Sami jesteśmy ciekawi tego eksperymentu z przyspieszeniem cyklu wydawniczego i pewnie podczas pierwszych przyszłorocznych targów będziemy rozmawiać z FFG na temat jego wyników.

DRUK NA ŻĄDANIE
Niestety nie mamy tutaj żadnej nowej informacji. Patrząc na to, którą część roku mamy można powoli zacząć zakładać, że w tym roku nie zorganizujemy już zamówień DnŻ. :(

Wiąże się to m.in. z potrzebą rozliczenia księgowego i zmianą roku podatkowego, która na 99% nastąpi pomiędzy zebraniem zamówień od klientów teraz, a realizacją zamówień (nie wspominając o tym, że nadal nie mamy zaakceptowanych wszystkich materiałów, a jest to konieczne, aby można było mówić o jakiejkolwiek produkcji).


INNE
Książki w klimacie Horroru w Arkham
Powiem szczerze - temat nie jest lekki i znamy go od dobrych kilku miesięcy. Nadal jednak nie jest on w żaden sposób zamknięty i możliwe, że w przyszłym roku do naszej oferty dołączą książki.

Częstotliwość odpowiadania na forum
Jakiś czas temu odpowiadałem już na tę kwestię, ale było to bardzo dawno (luty 2016, jak sam sprawdziłem - ale ten czas leci!), więc pozwolę sobie zacytować mój własny post :)

Cytat:
W ciągu ostatnich dni wielu z Was wyraziło swoją opinię na temat częstotliwości publikowania przez nasze wydawnictwo (za pośrednictwem mojej osoby) odpowiedzi na Wasze zapytania dotyczące naszych planów wydawniczych. Oczywiście ze wszystkimi tymi głosami się zapoznaliśmy i chcieliśmy przedstawić jak wygląda to z naszej strony.

Obecnie wypracowany proces – jedna w miesiącu odpowiedź na forum + zapowiedzi na stronie internetowej + aktualizowanie podstrony z planami wydawniczymi – to efekt kilku lat doświadczeń i wypracowanych rozwiązań. Naszym celem jest, aby dla zdecydowanej większości graczy głównym źródłem informacji o naszych zapowiedziach była nasza strona www, obecne na niej newsy oraz podstrona poświęcona planom wydawniczym i dodrukom. W ten sposób każda nadchodząca nowość otrzymuje należytą jej uwagę, co jest chyba dla wszystkich zrozumiałe. Dlatego z naszego punktu widzenia informowanie o nowościach na forum zamiast w newsach nie ma sensu, jeśli chcemy, aby newsy faktycznie były newsami, a do tego niespodziankami dla fanów gier.

Doskonale rozumiemy jednak zapotrzebowania na odpowiedzi od zagorzałych fanów naszych gier – stąd comiesięczne odpowiedzi na forum, w których możecie dowiedzieć się czegoś więcej, m.in. poznać gry, którymi jesteśmy potencjalnie zainteresowani. Częstotliwość taka, a nie inna wynika z kilku różnych aspektów – po pierwsze, obecnie każdy z Was wie, kiedy może spodziewać się dodatkowej, oficjalnej odpowiedzi naszego przedstawiciela. Dzięki temu wiecie też, kiedy najlepiej zadać owe pytanie.

Po drugie, osobom poszukującym dodatkowych odpowiedzi o wiele łatwiej znaleźć charakterystyczny, długi post przygotowany przez kogoś, kto w avatarze ma logo firmy (jakoś tak się składa, że moje wpisy są zawsze kilkukrotnie dłuższe niż przeciętne wpisy w wątku i ktoś nawet tak ślepy jak ja musiałby się ostro postarać, aby je przegapić). Tak by nie było, gdyby odpowiedzi były publikowane co chwilę – z obserwacji z różnych miejsc w sieci wiemy, że na ogół kończy się to wpisami w stylu „nie chciało mi się czytać X wcześniejszych stron, więc nie wiem, czy padła odpowiedź na to pytanie, więc zapytam”. W ten sposób mamy względny porządek i jasność sytuacji.

Po trzecie, zastosowany odstęp czasowy wynika z tego, że po prostu co miesiąc na ogół mamy nowsze informacje na interesujące Was tematy, dlatego mogę napisać coś więcej niż „nie mam odpowiedzi, jeszcze nie wiem, itd.” (choć niestety nie zawsze). I nie wynika to z problemów z komunikacją, celowych opóźnień, a po prostu z cykli aktualizacyjnych z producentami.

Pamiętajcie proszę, że nikt Was nie „olewa”, i opinie głoszące taką tezę są mocno niesprawiedliwe. Każdy z nas bardzo sobie ceni kontakt z Wami, o czym możecie przekonać się m.in. podczas rozmów z nami na imprezach planszówkowych (w trakcie których też możemy zdradzić Wam dodatkowe informacje, jeśli jest to możliwe).


To już wszystko na dzisiaj - widzimy się za miesiąc!
  Temat: ROK 2017 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Michal

Odpowiedzi: 536
Wyświetleń: 103120

PostForum: Plany wydawnicze   Wysłany: Sro 04 Paź, 2017   Temat: ROK 2017 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Widząc jak wiele emocji wzbudziła u Was informacja o tym, że linia blisterów do Imperium Atakuje nie będzie przez nas wydawana w pierwszym możliwym terminie, chciałem podzielić się z Wami kilkoma dodatkowymi informacjami oraz dodać szerszy komentarz do sprawy. W ten sposób chcieliśmy uniknąć mnożenia nieprawdziwych teorii oraz uniknąć nawarstwiania się błędnych informacji. Szczerze liczę, że przynajmniej części z Was pomoże to zrozumieć naszą, wcale nie taką łatwą, decyzję.

Na początek kilka faktów:

- Linia Imperium Atakuje miała swoją premierę dokładnie 2 lata temu (w październiku 2015).

- Od tego czasu wydaliśmy 35 produktów w linii, z których aż 31 to wspomniane blistery.

- Jak tylko po raz pierwszy poznaliśmy projekt, a miało to miejsce wiele miesięcy przed jego ogłoszeniem, zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że gra podstawowa oraz dodatki pudełkowe będą cieszyły się zainteresowaniem, jednak blistery mogą być problematyczne. Jednak ze względów licencyjnych nie było w tym wypadku możliwości zastosowania znanego z Descenta, gdzie drukujemy jedynie karty w wersji PL, które gracze mogą sobie dokupić do anglojęzycznych zestawów.

Mimo to, postanowiliśmy spróbować, wiedząc, że w związku ze zbliżającymi się filmami i powrotem popularności (bez tego niemałej) Gwiezdnych Wojen nasz sceptycyzm okaże się na wyrost i będziemy zaskoczeni. Zwłaszcza, że, w przeciwieństwie do Descenta, Imperium Atakuje to tak naprawdę dwie gry w jednym pudełku, tak że dzięki temu pula osób zainteresowanych tytułem może być dużo większa.

- Od samego początku nakłady blisterów utrzymywaliśmy na bardzo niskim poziomie (najmniejszym możliwym w danym momencie).

I teraz z perspektywy 2 lat możemy podzielić się z Wami naszymi obserwacjami:

1. Mała popularność blisterów
Jak wspominałem we wstępie, spodziewaliśmy się, że blistery mogą cieszyć się małym zainteresowaniem, co niestety się sprawdziło. Mimo to, postanowiliśmy się nie poddawać, po prostu zależało nam na dalszym kontynuowaniu serii, ponieważ sami jesteśmy graczami i chcieliśmy, aby fani gry mieli możliwość zakupu kolejnych zestawów.

Jednak przez minione 2 lata nie zwrócił, ani nie zbliżył się do progu zwrotu, żaden (!) z blisterów. Decyzja nasza nie była bynajmniej podjęta na postawie faktu, że słabo sprzedają się zestawy z ostatniej fali. Mówimy tu także o zestawach z pierwszej fali - Hanie Solo, Chewbacce itd.! Jak sami więc widzicie, nie wynika to z opóźnień czy z faktu, że w niektórych zestawach są mniej znane postacie, które kojarzą tylko najwięksi fani uniwersum.

Tak więc, na 35 produktów wydanych w ramach serii, 31 przynosi straty (wyprzedzając sceptyków - Królestwo Jabby czy Bespiński Gambit też jeszcze się nie zwróciły, jednak widząc ich sprzedaż można założyć, że z upływem czasu tak się stanie).

Dodatkowo każdy następny blister sprzedaje się coraz słabiej. Strata z każdym kolejnym dodatkiem się pogłębia. W pewnym momencie jednak trzeba popatrzeć też niestety na liczby, ponieważ kwoty robią się coraz większe. I naprawdę pamiętamy o graczach. Gdybyśmy podchodzili do tego tylko biznesowo, to powinniśmy już dawno temu podjąć taką decyzję.

2. Opóźnienia
Niektórzy stwierdzili, że małe zainteresowanie blisterami wynika z opóźnienia ich względem wersji angielskiej. Jak wielokrotnie zaznaczaliśmy, partnerzy międzynarodowi nie mają wpływu na to, kiedy będzie organizowany druk międzynarodowy, ponieważ w całości jest to koordynowane przez Fantasy Flight Games. W praktyce wygląda to tak, że kiedy anglojęzyczne pliki są gotowe, to są wysyłane do fabryki, w której rusza produkcja wersji ANG, oraz są udostępniane partnerom, którzy dopiero wówczas przystępują do pracy nad lokalizacją. Jedynie w przypadku kilku serii (gry LCG, X-Wing) FFG wstrzymuje celowo produkcję swoich egzemplarzy, aby poszczególne pozycje z serii miały równoczesną premierę na całym świecie.

Dlatego opóźnienia wersji zlokalizowanej względem oryginalnej są faktem i w ich temacie nic zrobić nie możemy. Podczas kilku spotkań na przestrzeni lat obiecano nam, że odstęp czasowy między wersją ANG i PL ma się zmniejszyć, jednak w międzyczasie pojawiły się problemy produkcyjne, które sprawiły, że z jednej strony druk międzynarodowych wersji Królestwa Jabby znacząco się opóźnił, a z drugiej strony mocno opóźnione zostało angielskie W sercu Imperium. Dlatego premiera tego ostatniego jest bardzo podobna na całym świecie.

3. Zwolnienie tempa wydawniczego
Czasami możemy zrezygnować z udziału w danej produkcji i poczekać na kolejny dodruk tej pozycji. Ale harmonogram ewentualnych dodruków także ustala FFG i następuje on w sytuacji, gdy sami potrzebują dodrukować daną pozycję. Zdajemy sobie jednak sprawę, że fanom zależy na jak najszybszym otrzymaniu gier, i takie rozwiązanie nie jest najlepsze.

Jednak w tym wypadku decydujemy się na taki krok, chcąc przeczekać sytuację, licząc że ta ulegnie poprawie. Kto wie, co się w międzyczasie stanie - może złotówka umocni się tak bardzo, że koszty produkcji zmaleją na tyle drastycznie, że zdecydujemy się na wydrukowanie wszystkich zaległych dodatków, chcąc uzupełnić serię? Może FFG znajdzie nowe rozwiązanie dla swoich partnerów, którzy znajdują się w podobnej sytuacji? Sami musicie przyznać, że głupotą z naszej strony byłoby w tym momencie ogłoszenie, że blisterów nigdy już nie będzie, zwłaszcza, że wcale nie zamierzamy zamykać serii, która nadal będzie rozbudowywana o dodatki pudełkowe.

4. Rzekome wygaszanie linii wydawniczej
Tutaj chciałem wyraźnie napisać - NIE zamykamy linii wydawniczej Imperium Atakuje. Gra podstawowa, jak i dodatki pudełkowe nadal będą wydawane normalnie.

Nasza decyzja dotyczy jedynie blisterów, które nie będą dostępne w pierwszym możliwym druku.

Na koniec chciałem tylko zaznaczyć, że Galakta, jak mało które polskie wydawnictwo, kontynuuje serie wydawnicze, nie patrząc tylko zimnym okiem na tabelki w arkuszach kalkulacyjnych. Jeśli decydujemy się na drastyczny krok w postaci zwolnienia czy przerwania linii wydawniczej, to uwierzcie mi, naprawdę muszą być ku temu poważne powody.

Prawdę mówiąc, na polskim rynku nie znajdziecie drugiej firmy mającej takie doświadczenie w wydawaniu rozszerzeń, która kontynuuje równolegle tak wiele serii wydawniczych. Dlatego też mamy nadzieję, że gdy emocje opadną, zrozumiecie także nasz punkt widzenia.

Pozdrawiam serdecznie :)
  Temat: ROK 2017 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Michal

Odpowiedzi: 536
Wyświetleń: 103120

PostForum: Plany wydawnicze   Wysłany: Pon 02 Paź, 2017   Temat: ROK 2017 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Witam wszystkich serdecznie w październiku.

Wrzesień minął o wiele szybciej, niż się tego spodziewałem i już pora podzielić się z odpowiedziami na kolejne Wasze pytania. Nie we wszystkich przypadkach mam nowe informacje, którymi mogę się z Wami podzielić, ale mam nadzieję, że to rozumiecie.

Natomiast już pod koniec miesiąca będziemy w Niemczech, na targach SPIEL, gdzie zaprezentujemy nasze nowości od Polskich autorów - Wanted: Rich or Dead oraz pierwszy dodatek do Wieku Złodziei, a także po raz pierwszy na targach dostępne będzie This War of Mine The Board Game. Także koniec miesiąca na pewno będzie dla nas ekscytujący.

Jednak teraz jesteśmy na początku, więc pora skupić się na pytaniach!

GRY PLANSZOWE

Battlestar Galactica
Tutaj bez zmian - czekamy na informację o dodruku tego, czego nam brakuje.

Battlelore II edycja
Fantasy Flight Games zamknęło już tę serię i nie ma mowy o drukach międzynarodowych. Dlatego, jako fan I edycji, polecam zakup wersji angielskiej, dopóki jest dostępna w sklepach, jak i dodatków do niej.

Cytadela
Jak doskonale wiecie, gra miała premierę w nowej edycji i możemy już zdradzić, że będziemy ją przygotowywać w języku polskim. Nie czekając na termin druku poprosiliśmy o pliki, aby móc wziąć udział w pierwszej produkcji. Teraz czekamy na termin z fabryki. Najważniejszą informacją dla Was jednak zapewne jest to, że będzie.

Descent: Wędrówki w mroku
- Nowe dodatki - Rdzewiejące okowy będą dostępne w sklepach już niebawem - jeszcze w październiku. Natomiast Mgły Bilehall nie miały jeszcze międzynarodowej koprodukcji, w której moglibyśmy wziąć udział. Na pewno będziemy chcieli się dołączyć do pierwszego możliwego druku, jednak na 100% to kwestia przyszłego roku.

- Aplikacja - w jej temacie mogę powiedzieć tylko tyle, że prace postępują do przodu. Terminu nie podajemy, ponieważ to naprawdę ściany tekstu. Niemniej jednak będzie w wersji PL :)

Natomiast chciałem wyjaśnić pewną kwestię, którą poruszyła jedna z osób - to nie jest tak, ze my od półtora roku pracujemy nad tą aplikacją! Bardzo długo nie było do niej materiałów, więc pracować nad nią nie mogliśmy, choć chcieliśmy.

- Pakiety do Hero and Monster pack - tak, chcemy przygotować tłumaczenia kolejnych pakietów. Serdecznie dziękujemy za ofertę pomocy :) Tutaj jednak kwestia nie leży w samym tłumaczeniu, a w zupełnie innych tematach, do rozmowy o których publiczne forum nie jest właściwym miejscem.

- Lieutenant packs - wydaje mi się, że wspomniałem kiedyś o tym, ale skoro są pytania, to na pewno warto przypomnieć - w przypadku anglojęzycznych materiałów (takich właśnie jak te paczki) naszym źródłem jest magazyn europejski, a w nim są one obecnie niedostępne. Jak będzie taka możliwość, to na pewno będziemy chcieli je ponownie wprowadzić do oferty.

Eldritch Horror
-Miasta w gruzach- wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że gruz przyjedzie na Święta ;)

Imperium Atakuje
- Pałac Jabby - jak wszystkim wiadomo, już jest w sklepach :)

- W Sercu Imperium - zgodnie z zapowiedzią, wiecie już, że nasza wersja dodatku pojawi się w październiku (prawdopodobnie będzie o tydzień opóźniona w stosunku do wersji ANG, ponieważ transport złapał opóźnienie.
Czy oznacza to, że nasze wersje będą teraz wychodziły bliżej wersji ANG? Taką mamy nadzieję.

W przypadku tej linii wydawniczej mamy jednak dla Was jeszcze jedną informację.
W związku z bardzo małym, do tego malejącym wraz z kolejnymi zestawami, zainteresowaniem zestawami figurkowymi (blisterami), zwalniamy w ich wypadku tempo wydawnicze. Nie będą się one pojawiały wraz z dodatkami pudełkowymi, ani w pierwszym druku.

Z naszych danych ewidentnie wynika, że Imperium Atakuje jest w Polsce traktowana przede wszystkim jako gra planszowa, a nie bitewna, dlatego mało kto (naprawdę mało kto) kupuje te dodatki. A szkoda, ponieważ modele w nich dostępne są bardzo ładne. :(

Kosmiczne Spotkania
Na ten rok nie ma już planów druku żadnych z rozszerzeń do Kosmicznych Spotkań. Nie znając harmonogramu na przyszły rok trudno mi odpowiedzieć ewentualnie co, kiedy itd.

Star Wars: Rebelia
Dodatek chcemy wydać, o to możecie być spokojni. Jednak czekamy na informacje o druku międzynarodowym.

Posiadłość Szaleństwa
- Scenariusze DLC - czekamy, aż lektor będzie mógł nagrać nasze kwestie.


GRY FIGURKOWE
X-Wing
Guns or Hire - ma mieć premierę równo z premierą światową, której data nie została jeszcze podana.

GRY LCG
Władca Pierścieni LCG
W najbliższym czasie nie będzie dodruku dużych rozszerzeń.

Fellowship - sklepy współpracujące z nami miały możliwość zgłaszania się do udziału w wydarzeniu, dlatego to właśnie tam będzie można zapoznać się ze scenariuszem w tym samym czasie, co w pozostałych częściach świata.

DRUK NA ŻĄDANIE
Niestety, nie mam żadnych nowych informacji w tej kwestii.

Właśnie przez takie opóźnienia nie chcemy wcześniej zbierać zamówień od Was, ani od sklepów. Dlatego najpierw chcemy mieć akceptację wszystkiego, co będzie zamawiane, a dopiero potem zbierzemy zamówienia. Bardzo nam zależy, aby to nastąpiło w tym roku.

To już wszystko na dziś.

Korzystając z okazji, wszystkich tych, którzy będą na targach SPIEL w Essen chciałem serdecznie zaprosić na nasze stoisko - Hala 2 B-130.
Natomiast tych, którzy dokładnie w tym samym czasie będą na Targach Książki w Krakowie zapraszam na nasze stoisko właśnie tam - A55

Do napisania w przyszłym miesiącu!
 
Strona 1 z 26
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.69 sekundy. Zapytań do SQL: 15