galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 554
galakta.pl Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: ROK 2018 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Michal

Odpowiedzi: 221
Wyświetleń: 40348

PostForum: Plany wydawnicze   Wysłany: Pon 07 Maj, 2018   Temat: ROK 2018 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Witajcie,

majówka już za nami - choć tradycyjnie jest to czas raczej spokojny i leniwy, to w tym roku dla wielu z Was był to okres nowych, emocjonujących wiadomości. Dlatego nie przedłużając, przechodzimy do tradycyjnych odpowiedzi na Wasze pytania.

Jak co miesiąc powtórzę jednak, że mogę udzielić jedynie odpowiedzi w kwestiach, w odniesieniu do których mamy podpisane stosowne umowy. Dlatego też niektóre z Waszych pytań pozostaną bez odpowiedzi.

GRY PLANSZOWE
Catan Pojedynek
Obecnie nie posiadamy informacji na temat międzynarodowej koprodukcji dodatków do tej pozycji.

Horror w Arkham
W najbliższym czasie nie są planowane międzynarodowe dodruki żadnych dodatków z serii.

Imperium Atakuje
Obecnie nic nie zmieniło się w sytuacji z małymi dodatkami (tymi w blisterach). Jeśli coś w tej kwestii ulegnie zmianie, na pewno będziemy o tym informować.

Posiadłość Szaleństwa
Ulice Arkham - produkcja dodatku powoli dobiega końca, w ciągu najbliższych tygodni uruchomimy jego przedsprzedaż. Wtedy tez podamy jego cenę i orientacyjną datę premiery.

Zestawy figurkowo-kaflowe - to chyba doskonała wiadomość dla wszystkich fanów serii - bierzemy udział w najnowszej produkcji tych rozszerzeń, dzięki czemu jeszcze w tym roku będziecie mogli przytulić je w polskiej wersji.

Zew Dziczy - to dodatek do pierwszej edycji gry, w związku z czym nie będzie już dodrukowywany.

Star Wars Rebelia
Dodruk Rebelii powinien do nas dotrzeć w połowie miesiąca. Z tego co wiem, sklepy już prowadzą jego przedsprzedaż. :)

Dodatek powinien natomiast pojawić się u nas jeszcze przed wakacjami.

Tuareg
Z odpowiedzią na temat wydania dodatku wolimy poczekać do rozpoczęcia sprzedaży podstawki oraz do ewentualnej informacji odnośnie do międzynarodowej koprodukcji tegoż. (Jakby co, na razie nie otrzymaliśmy z Kosmosu żadnych informacji na ten temat).

Twilight Imperium IV edycja
Nadal czekamy na informację z fabryki, kiedy ma zakończyć się produkcja wersji międzynarodowych.

GRY LCG
Horror w Arkham LCG
Zapomniana era - niestety w wyniku przeoczenia, nasz nakład dużego rozszerzenia nie został zapakowany do transportu zaraz po wyprodukowaniu, więc dotrze do nas z opóźnieniem, przez co nie zdąży na światowa premierę.
Jednak z drugiej strony cykl Zapomnianej Ery został zapakowany prawidłowo, więc poszczególne jego elementy będą miały swoją premierę równo ze światową (oczywiście po tym, jak dotrze do nas duże rozszerzenie).

Legenda Pięciu Kręgów
Ze smutkiem muszę przekazać, że ostatni dodatek Uczniowie Pustki jest ostatnim, co z naszej strony ukaże się do Legendy Pięciu Kręgów LCG.

Niestety zainteresowanie tym tytułem jest zbyt małe, abyśmy mogli kontynuować z Wami przygodę w świecie Rokouganu. Szkoda, gdyż mamy oddaną grupę miłośników projektu, a za warstwę fabularną odpowiadała osoba, która pracowała nad polską wersją podręczników RPG.

Władca Pierścieni LCG
W związku z tym, ze WP LCG to produkt na licencji, w jego wypadku na razie nie mamy możliwości umieszczenia na naszej stronie poprawionych kart do własnego wydruku przez graczy.


GRY FIGURKOWE
X-Wing
W związku z tym, że została przygotowana druga edycja gry, żadne z dotychczasowych modeli nie będą już dodrukowywane (a przynajmniej nic nam nie jest wiadomo na ten temat)

Z okazji ogłoszenia drugiej edycji gry rozpoczynamy właśnie promocję na statki dostępne dotychczas. Jest to doskonały moment, aby uzupełnić swoją kolekcję, zwłaszcza, że modele, po zastosowaniu zestawów konwertujących, będą kompatybilne z 2. edycją.

Jeśli chodzi o ostatnią falę z 1. edycji - tak, normalnie przygotowujemy ją w wersji PL. Tak, będzie zawierała karty do obu edycji gry. Są to zarazem ostatnie dodatki do tej gry, które ukażą się pod naszym szyldem.

GRY KOLEKCJONERSKIE
Star Wars: Przeznaczenie - gra wydawana jest przez nas normalnie, dlatego kolejny dodatek ukaże się normalnie, zgodnie z premierą światową.


DRUK NA ŻĄDANIE
Obecnie nie mam żadnych nowych informacji na temat kolejnej fali DnŻ. Będziemy informować jak tylko coś ruszy się w tej sprawie.

INNE
Wielokrotnie pochylaliśmy się nad tematem książek z uniwersum Arkham Files, jednak muszę poinformować, że w najbliższej przyszłości nie przewidujemy przygotowania ich w polskiej wersji.
  Temat: ROK 2018 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Michal

Odpowiedzi: 221
Wyświetleń: 40348

PostForum: Plany wydawnicze   Wysłany: Wto 03 Kwi, 2018   Temat: ROK 2018 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Witajcie serdecznie,

pewnie jeszcze wielu z Was działa w trybie świątecznym (np. dla nas, mieszkańców Krakowa, wtorek po Wielkanocy to tradycyjne święto Rękawki - bardzo przyjemna okazja na obcowanie z historią, które w tym roku potęguje wyjątkowo przyjemna pogoda).

Dlatego też pewnie z zadowoleniem przyjmiecie nową porcję odpowiedzi na Wasze pytania.
Jak wspominałem w zeszłym miesiącu, w związku z ostatnimi zmianami na polskim rynku, będę dzielił się informacjami jedynie w przypadku projektów, w odniesieniu do których mamy podpisane stosowne umowy. Dlatego też niektóre z Waszych pytań muszą obecnie pozostać bez odpowiedzi.

Tak więc, do dzieła!

GRY PLANSZOWE
Descent
Mgły Bilehall- Będą. :)

EXIT
Chata w lesie - ta część serii będzie niedostępna przez jakiś czas (najprawdopodobniej do przyszłego roku).
Seria - Zgodnie z moimi wcześniejszymi zapowiedziami, planujemy nadal rozwijać tę serię, dlatego brak jednej pozycji będziemy mogli Wam osłodzić kilkoma nowymi. Więcej szczegółów na ten temat - wkrótce!


Posiadłość Szaleństwa
Za progiem - W najbliższym czasie dodruk międzynarodowy tego dodatku nie jest planowany. Czekamy na informacje.
Ulice Arkham - Nie mamy jeszcze dokładnych informacji o transporcie naszego wydania, dlatego jeszcze nie możemy podać dokładnej daty premiery oraz ceny polskiego wydania tego rozszerzenia.

Rycerze Pustkowi 2
Jeszcze nie możemy podać dokładnego terminarza, niemniej na ten rok planowana jest kampania wspierania społecznościowego.

This War Of Mine: Gra Planszowa
Tak, dodruk gry podstawowej będzie miał naniesione poprawki z erraty.

Twilight Imperium IV
Ciągłe oznaczenie projektu jako "w przygotowaniu" wynika z prostego faktu, że drukarnia nie zaczęła jeszcze produkować gry. W tym wypadku FFG korzysta z zupełnie innego zakładu niż zwykle, który nie był dobrze zapoznany z obowiązującymi procedurami oraz dużo więcej czasu potrzebuje, aby wdrożyć projekt do produkcji. Dlatego mimo przesłania plików przez partnerów wiele miesięcy temu, cały czas czekamy na rozpoczęcie produkcji.

Jeśli produkcja wreszcie ruszy, to premiera w I połowie roku nadal jest możliwa.

GRY LCG
Władca Pierścieni LCG
W najbliższym czasie nie planujemy dodruku żadnego z dużych rozszerzeń, których nakład jest wyczerpany.

Jeśli chodzi o małe zestawy, to na razie mogę powiedzieć tylko tyle, że na pewno nie ukażą się one normalnym dodrukiem.
  Temat: ROK 2018 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Michal

Odpowiedzi: 221
Wyświetleń: 40348

PostForum: Plany wydawnicze   Wysłany: Pon 05 Mar, 2018   Temat: ROK 2018 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Witajcie w ten kolejny mroźny dzień (choć w sumie i tak jest cieplej, niż jeszcze kilka dni temu). Choć za oknem temperatury rodem z Hoth, nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło - jest dodatkowy argument, aby zostać w domu i pograć w ulubione gry (jakby samo to nie było w sobie wystarczającym argumentem...).

A skoro o ulubionych grach mowa, na pewnie interesuje Was, co u nas w trawie (a raczej pod śniegowo/solankową powłoką) piszczy. Tak więc zaczynamy!

Na początek mam dla Was bardzo ważną informację, która znacząco wpłynie na to, jak w przyszłości będą wyglądały moje odpowiedzi zarówno w tym, jak i w kolejnych postach.
Mianowicie, w związku z mającymi miejsce ostatnimi czasy wydarzeniami na światowym rynku gier, nie będziemy dzielić się informacjami na temat projektów (zarówno nowych, jak i kontynuacji istniejących), w przypadku których nie mamy podpisanego kontraktu.

Zdajemy sobie sprawę, że w ten sposób często możecie nie otrzymać odpowiedzi na nurtującą Was kwestię, ale z drugiej strony nie chcemy niepotrzebnie wprowadzać zamieszania.

GRY PLANSZOWE
Cthulhu Wars
Obecnie nie planujemy wydania tej pozycji.

Descent: Wędrówki w Mroku
Aplikacja - Termin udostępnienia kolejnych zlokalizowanych treści podamy, jak będą one już na bardzo zaawansowanym etapie. :)

Mgły Bilehall - Czekamy w blokach startowych aż FFG uruchomi koprodukcję dodatku. Ta była wstępnie zaplanowana na I połowę 2018.

Legowisko Jaszczura - Marcowy termin powrotu rozszerzenia na sklepowe półki nadal jest realny. :)

Imperium Atakuje
Wstępnie możemy przekazać, że dodruk tej pozycji powinien pojawić się w II kwartale 2018.

Posiadłość Szaleństwa
Ulice Arkham - Cenę dodatku podamy bliżej jego premiery. Gdy otrzymamy potwierdzone informacje o transporcie, zaczniemy informować sklepy o planowanej dacie premiery, więc zapewne wtedy w wielu sklepach ruszy przedsprzedaż rozszerzenia. Powinno to mieć miejsce na około 3 tygodnie przed premierą.

This War Of Mine: Gra Planszowa
Wszelkie informacje na temat zawartości dodatku będziemy sukcesywnie ujawniać na naszych stronach internetowych, profilach FB oraz za pośrednictwem stron związanych z grami planszowymi.

Twilight Imperium IV
Gra nadal jest produkowana, ale nie posiadamy żadnych informacji, które pozwalałyby sądzić, że premiera planowana na I połowę roku byłaby zagrożona.

Wiek Złodziei
Z ewentualnym drukiem dodatków w wersji polskiej musimy poczekać do czasu, aż nasi partnerzy będą zainteresowani przygotowaniem ich w swoich wersjach. Na początku roku gra zadebiutowała w 3 wersjach językowych (niemieckiej, francuskiej oraz hiszpańskiej) i czekamy na odbiór jej na tych rynkach :)

X-Wing
Chyba nikogo nie zdziwię pisząc, że statki z XIV fali oczywiście będą po polsku ;)

GRY LCG
Horror w Arkham LCG
Return to the Night of the Zealot - Na stronie nie mamy jeszcze oficjalnej zapowiedzi, ale mogę powiedzieć, że koszmar Nocy Zeloty się jeszcze nie zakończył.

Dalszy los gry - Co tu dużo mówić, kolejny cykl powinien się już produkować, aby zdążyć na światową premierę. :D

Władca Pierścieni LCG
Dzicz Rhovanionu - Równo z premierą światową. :)

W najbliższym czasie nie planujemy dodruku dużych rozszerzeń, których nakład jest wyczerpany.

DRUK NA ŻĄDANIE
Niestety wyszło na to w moim poprzednim poście, że ominąłem dość istotne słowo. Mianowicie, kiedy pisałem o

Cytat:
Wstępny plan jest taki, aby na przełomie przygotować nową akcję zbierania zamówień.


Miałem na myśli przełom kwartałów. Jak na razie plan ten nadal jest w mocy.

Pytaliście tez o dodruk rzeczy, które poprzednio były dostępne w ramach DnŻ - tak planujemy je także zamawiać, więc będziecie mogli uzupełnić braki w swoich kolekcjach.


GRY RPG
Obecnie nie planujemy wydawania żadnych gier RPG - dotyczy to zarówno systemów osadzonych w Terrinoth, jak i innych.

INNE
- Zestawy promocyjne Q1 - mamy je od dawna zamówione w FFG i obecnie czekamy na ich dostawę. Gorąco liczymy, że przed końcem kwartału dotrą wszędzie tam, gdzie powinny.
- Nie, nie planujemy tłumaczenia Terrinoth Wikia ani przygotowania strony z mapami uniwersum.
Anglojęzyczna wikia to projekt całkowicie fanowski, nie wspierany przez FFG.

I to już wszystko na dziś! Do zobaczenia za miesiąc!
  Temat: ROK 2018 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Michal

Odpowiedzi: 221
Wyświetleń: 40348

PostForum: Plany wydawnicze   Wysłany: Pon 05 Lut, 2018   Temat: ROK 2018 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
od mojego ostatniego wpisu wiele podziało się tu i ówdzie, dlatego całkowicie rozumiem Wasze zainteresowanie tym, co się będzie dalej działo z Waszymi ulubionymi grami.

Zacznijmy więc nietypowo, nie od gier, a od ważnej wieści, która pojawiła się w zeszłym tygodniu - mianowicie zakupu przez Grupę Asmodee firmy Rebel.

W związku z tą informacją w głowach wielu z Was zapewne pojawiło się pytanie "Co dalej z grami FFG?". Otóż, sytuacja wygląda tak, że zapowiedziane dotychczas gry ukażą się naszym nakładem. Dlatego w najbliższej przyszłości wiele się nie zmieni. Dalej zobaczymy.

Niezależnie jednak od wszystkiego, to dla graczy niewiele się zmieni.

Przejdźmy teraz do tradycyjnych odpowiedzi na Wasze pytania:

GRY PLANSZOWE

Battlestar Galactica
Nadal czekamy na upragnione przez nas dodruki i już niebawem powinniśmy być w stanie podzielić się z Wami szczegółami na ich temat. So say we all!

Descent
Aplikacja - jak już sami zapewne zauważyliście, jest już dostępna zlokalizowana wersja aplikacji do Descenta. Pomimo początkowych niedogodności (m.in. niewyświetlanie znaków specjalnych) już wszystko powinno działać okej. Jeśli nadal znajdziecie jakieś problemy, to koniecznie piszcie do nas na adres descent@galakta.pl - wynalezione błędy staramy się poprawiać, lub raportować do FFG, aby wszelkie najbliższe aktualizacje zawierały możliwie najwięcej poprawek znalezionych problemów.

Praca nad kolejnymi treściami z aplikacji trwa.

Mgły Bilehall - W okolicy połowy roku powinno ukazać się polskie wydanie tego rozszerzenia. Wiem, że w zeszłym roku mówiłem o zimie, jednak opóźnił się międzynarodowy druk, w którym moglibyśmy wziąć udział. Ważne jednak, że dodatek będzie :)

Legowisko Jaszczura - Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to dodruk rozszerzenia powinien być dostępny na przełomie I i II kwartału.

Figurki- W tym tygodniu ma dotrzeć do nas dostawa z dodrukiem większości zestawów figurkowych (w wersji angielskiej). Dlatego niebawem powinniście być w stanie kupić je w swoich ulubionych sklepach z grami.

DungeonQuest - Smocze Lochy
Obecnie nie planujemy dodruku tego tytułu.

Imperium Atakuje
Aplikacja - tak jak wspominałem ostatnio, w pierwszej kolejności chcemy zająć się aplikacją do Descenta. Kiedy tamta będzie zrobiona, zobaczymy co dalej.

Blistery - jak już kiedyś wspominałem, ze względów licencyjnych w tym wypadku nie ma możliwości wydrukowania samych kart w języku polskim.

Horror w Arkham (gra planszowa)
W najbliższym czasie nie ma żadnych planów międzynarodowych dodruków brakujących dodatków.

Hunt for the Ring
Czy widzieliście może jeden z naszych ostatnich wpisów na FB?;)

Cytat:
"Dawne Dni przeminęły. Średnie Dni przemijają. Świtają Dni Nowe."
- J. R. R. Tolkien, "Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia"


Legacy of Dragonholt
Przyglądnęliśmy się grze z wielu stron, dokonaliśmy kalkulacji i niestety muszę przekazać, że na pewno w najbliższym czasie nie przygotujemy jej w polskiej wersji.

Posiadłość Szaleństwa
Aplikacja - Przetłumaczyliśmy i przesłaliśmy do FFG tłumaczenia scenariuszy DLC, w tym lektora. Wiemy, że jeszcze pojawiają się w tej materii błędy (m.in. błędna informacja, że scenariusz nie jest dostępny po polsku). Zgłosiliśmy je do FFG i mają one zostać poprawione. Najważniejsza chyba jednak informacja jest taka, że oba DLC są dostępne po polsku.

Ulice Arkham - Dodatek nadal planowany jest na II kwartał 2018.

Zestawy z figurkami i pomieszczeniami z I edycji - Ciągle badamy temat. Wiedzcie, że jeszcze nie złożyliśmy kopii w tym temacie ;)

Sanctum of Twilight- Na razie mogę powiedzieć tylko, że musi być!

This War Of Mine Gra PLanszowa
Awaken Realms, które organizowało zbiórkę na KS otrzymało od nas dawno temu wszystkie gry podstawowe we wszystkich wymaganych wersjach językowych. Elementy dodatkowe AR wykonuje samo i realizacja kampanii w całości spoczywa na ich barkach.

Dlatego to z nimi należy kontaktować się w sprawie realizacji zamówień z KS.

Twilight Imperium
Ze względu na to, że gra ma być produkowana w innej fabryce niż zwykle, przeciągnął się proces przygotowania gier do druku, ale polska edycja nadal jest planowana :)
Przedsprzedaż gry rozpoczniemy zapewne dopiero, jak zostanie wyprodukowana i załadowana na statek, czyli około 5-6 tygodni przed premierą.

GRY LCG

Horror w Arkham LCG
Normalnie planujemy wydawanie kolejnych produktów w serii :)

Jeśli chodzi o poprawione karty w istniejących produktach, to nie mamy możliwości ich samodzielnego wyprodukowania.

Władca Pierścieni
Dzicz Rhovanionu - Rozszerzenie powinno mieć swoją premierę równo ze światową.

Czarni Jeźdźcy - w najbliższym czasie nie będzie dodruku polskiej wersji rozszerzenia.

Starcie u Stóp Samotnej Skały - ten Zestaw Przygodowy będziemy chcieli przygotować w formie Druku na Żądanie

Fellowship - Zestawy te są zarezerwowane dla sklepów i nie ma możliwości sprzedaży ich klientom indywidualnym, stąd brak informacji o nich na naszej stronie www. Współpracujące z nami sklepy są informowane o możliwości ich zakupu, gdy tylko otrzymamy taką wieść z FFG.

Druk na Żądanie - Jeśli chodzi o dodatki do Władcy Pierścieni LCG, to dokładną listę nowych rzeczy dostępnych w ramach DnŻ opublikujemy w momencie rozpoczęcia procesu zbierania zamówień.

DRUK NA ŻĄDANIE
Wstępny plan jest taki, aby na przełomie przygotować nową akcję zbierania zamówień. Jeśli do końca lutego uda się nam uporać z zaległymi materiałami, to jest to możliwe (na co sami liczymy).

Dokładną listę nowości opublikujemy w momencie ogłoszenia zbiórki zamówień.

Jeśli chodzi o przyszłość, to chcielibyśmy, aby co roku były organizowane co najmniej 2 zbiórki zamówień na te pozycje.

INNE
Genesys
Nie planujemy przygotowania tej serii w języku polskim.

Książki z uniwersum Horroru w Arkham
Tutaj nie mam dla Was żadnej nowszej informacji. Temat nadal jest otwarty.
  Temat: ROK 2017 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Michal

Odpowiedzi: 536
Wyświetleń: 98203

PostForum: Plany wydawnicze   Wysłany: Pon 08 Sty, 2018   Temat: ROK 2017 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
W związku z tym, że uruchomiłem temat poświęcony 2018, zapraszam tam:

http://www.forum.galakta.pl/viewtopic.php?t=8242

Natomiast ten temat zamykam.
  Temat: ROK 2018 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Michal

Odpowiedzi: 221
Wyświetleń: 40348

PostForum: Plany wydawnicze   Wysłany: Pon 08 Sty, 2018   Temat: ROK 2018 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
A oto i obiecana aktualizacja. Wstęp już był, dlatego od razu przechodzimy do sedna.

GRY PLANSZOWE
Bitwa o Rokugan
Nadal czekamy na informacje na temat produkcji i możliwości wydania.

Descent: Wędrówki w Mroku
Aplikacja - Oto informacja, na którą czeka wielu z Was. Otóż fakty są takie:
1. W aplikacji dostępna będzie początkowo pierwsza kampania - prace nad drugą są w toku.
2. FFG już od jakiegoś czasu ma nasze pliki i na dniach mają one zostać wykorzystane do...
3. Wrzucenia ich do faktycznego oprogramowania dostępnego do pobrania

Będzie to zrobione jednak po cichu, ponieważ ma ono posłużyć do przetestowania aplikacji w wersji PL. Tak po prostu szybciej możemy otrzymać builda do testów, a jak sami wiecie, trochę już wody w Wiśle upłynęło w oczekiwaniu na ten projekt.

Oficjalnie ogłosimy na stronie dostępność aplikacji, dopiero po wstępnych testach, w międzyczasie pracując nad dalszą zawartością.

Tutaj prośba do Was (nie bez powodu podzieliłem się z Wami powyższą informacją :) ) - jeśli zobaczycie, że niedługo dostępna będzie aktualizacja aplikacji, po jej pobraniu zmieńcie proszę język na polski i zacznijcie grać. Wszelkie uwagi ślijcie do nas na adres descent@galakta.pl :)

W ten sposób wspólnie uda się nam przetestować oprogramowanie.

Figurki popleczników - Porcjowanie informacji w tej kwestii wynika z prostego faktu, że dotyczy to produktu anglojęzycznego, a nie naszego wydania. Obecnie wszystkie produkty anglojęzyczne zamawiamy nie bezpośrednio w Stanach (jak jeszcze kilka lat temu), a europejskim magazynie grupy Asmodee, co wpływa na posiadane (a raczej ich brak) przez nas informacje o ewentualnej dostępności. To tak tytułem wstępu.
Co więcej, wszystkie firmy z Europy zamawiają z tego samego źródła, dlatego posiadają takie same informacje jak my - dotyczy to nie tylko hurtowni, wydawców, ale także sklepów detalicznych.

Figurki popleczników są obecnie niedostępne w naszym sklepiku, a powodów tego stanu jest wiele. Jednakże, wraz z nowym rokiem chcemy na pewno zrobić w sklepiku porządek (usunąć produkty, których nie ma i już dostępne nie będą, zaktualizować stany rzeczy, które mamy w magazynie, a które w sklepiku nie są dostępne itd.), wtedy też będziecie dokładnie widzieć, co jest dostępne, a co nie. Jednak w przypadku produktów anglojęzycznych nie będziemy w stanie odpowiedzieć na pytanie "kiedy znowu będą".

Imperium Atakuje
Karty do W sercu Imperium - Temat jest już na ostatniej prostej - w tym tygodniu (najpóźniej w kolejnym), na naszej stronie powinno zostać opublikowane szersze info na ten temat. Co za tym idzie - karty niedługo powinny do Was dotrzeć.

Aplikacja - Tak, będziemy chcieli ją przygotować, ale najpierw chcemy uporać się z aplikacją do Descenta. :)

Figurki w blisterach - Powtórzę po raz kolejny - nasze stanowisko jest takie, że nie mówimy nie zestawom w blisterach. Obecnie wiemy, że nie będą się one ukazywać w pierwszym druku, ale ich późniejsze przygotowanie w wersji polskiej nie jest wykluczone.

W sieci można znaleźć różne głupoty, jak info, że Ziemia jest płaska. ;)

Exit
Tak, seria będzie dalej rozwiana w tym roku. :)

Kosmiczne Spotkania
Na razie nie znamy planów FFG, jeśli chodzi o tegoroczne dodruki dodatków do serii. Jak je poznamy i otrzymamy dokładne wyceny to będziemy mogli podjąć decyzję.

Sam znam grę od lat i wiem, jak ważne (nie tylko w kontekście liczby graczy) są dodatki do tego tytułu. :)

Legacy of Dragonholt (cały czas mam problem, do której sekcji wpisywać tę grę)
Nadal nie została podjęta decyzja na temat ewentualnej lokalizacji tego tytułu. Ilość tekstu w tej grze przekracza nawet to, co znalazło się w This War Of Mine: Grze planszowej, gdzie sama księga skryptów ma ponad 1 000 000 znaków. Samo to powoduje, że jest to produkt może zająć dużo czasu i być ciężki w lokalizacji.

Na pewno mogę powiedzieć, że jeśli się zdecydujemy na przygotowanie tej gry, to okres oczekiwania na wersję PL, będzie dłuższy niż w przypadku "normalnych" gier.

Posiadłość Szaleństwa
Ulice Arkham - przewidywana data dostępności to I połowa roku.

Nowy dodatek - Chyba nie muszę mówić, że będzie ;) Kiedy? W pierwszym możliwym terminie, ale to raczej II połowa roku (w końcu w I mają być Ulice Arkham).

DLC - Zleciliśmy przygotowanie plików dźwiękowych. Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, w tym miesiącu przekażemy je do FFG i dodatki będą wreszcie dostępne!

Runewars - gra planszowa
Z tego co nam wiadomo, obecnie nie ma planów dodruku tego tytułu.

GRY LCG
Legenda Pięciu Kręgów LCG
Disciples of the Void
Na naszej stronie już opublikowaliśmy zapowiedź tego zestawu, więc już pewnie wiecie, że będzie. ;)
Format standardowy (nie DnŻ), ponieważ taki FFG przewidziało dla tego dodatku.

Na naszej stronie zostanie opublikowany plik FAQ/Erraty uwzględniający ewentualne błędy w tłumaczeniu - dokładnie tak, jak to ma to miejsce w przypadku analogicznych gier (i miało w przeszłości - w przypadku zakończonych już Inwazji, czy Podboju).

Władca Pierścieni LCG
Czekamy na listę ewentualnych dodruków dużych rozszerzeń, aby móc podjąć decyzję o ewentualnym udziale w nich.
Na chwilę obecną mogę powiedzieć, że w ciągu najbliższych 3 miesięcy na pewno nic się nie pojawi (ponieważ, aby tak się stało, druk musiałby już być zlecony/zakończony).


GRY FIGURKOWE
Armada
Obecnie mogę powiedzieć tylko tyle, że dodatki nie będą wydawane wraz z pierwszym oryginalnym drukiem.

Legion
Jak już wspominaliśmy wielokrotnie, nie przewidujemy polskiej wersji tej gry w pierwszym druku, ale nie wykluczamy możliwości przygotowania jej w przyszłości.

X-Wing
Wszystkie obecnie zaplanowane dodruki są wyszczególnione na naszej stronie w sekcji DODRUKI. Nie mamy jeszcze kalendarza dodruków na najbliższe miesiące.


DRUK NA ŻĄDANIE
Tak, w tym roku planujemy zbierać zamówienia na DnŻ.
Obecny, ramowy plan jest taki, aby najpierw pchnąć do przodu wszystkie zaległe rzeczy (a dokładniej poszturchać trochę FFG i licencjodawców w zakresie akceptacji naszych zrobionych materiałów) i razem z nimi w pierwszej kolejności dodrukować "stare" DnŻ.

Jak uporamy się z powyższym, będziemy chcieli poszerzyć listę o kolejne tytuły do wydania, aby nadrobić zaległości.

Na pewno interesują Was terminy, dlatego powiem, że bardzo byśmy chcieli w lutym mieć załatwioną kwestię, o której piszę powyżej i zaraz po tym zebrać od Was (i od sklepów, w których się zaopatrujecie) zamówienia. Tak, aby móc znowu uruchomić tryby DnŻ, dzięki którym ta maszyna regularnie wyrzucałaby z siebie nowe dodatki.

INNE
FAQ, Erraty, zasady turniejowe itp.
W najbliższym czasie nasz dział produkcji, który wreszcie odkopał się spod sterty niemałych projektów, takich jak chociażby Fallout, planuje zająć się tematem plików z FAQ, Erratami i Zasadami turniejowymi do naszych gier. Efekty tych działań powinny być widoczne jeszcze w styczniu, a docelowo w ciągu najbliższych miesięcy powinniśmy ten temat wyczyścić.

Pośród plików do przygotowania na pewno znajduje się plik z połączoną kampanią do Horroru w Arkham, czy Errata do Legendy Pięciu Kręgów.

Książki z serii Arkham Files
Obecnie nie mam żadnych nowych informacji na ich temat.

Gry
Dicemasters WH40K
Jakkolwiek sam zagrywałem się w oryginalne Dicemasters w wersji z Marvela i chętnie bym ujrzał grę z tym silnikiem w naszym katalogu, to w tym wypadku mogę powiedzieć, że nie planujemy przygotowania polskiej wersji Dicemasters WH40K.


To już wszystko na dziś - choć co prawda od Sylwestra minęło już trochę czasu, chciałem Wam życzyć Wszystkiego Najlepszego w 2018 - aby ten rok był bardziej zgrany i rozegrany niż poprzedni!
  Temat: ROK 2018 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Michal

Odpowiedzi: 221
Wyświetleń: 40348

PostForum: Plany wydawnicze   Wysłany: Pon 08 Sty, 2018   Temat: ROK 2018 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Witam serdecznie wszystkich w nowym, 2018 roku! Podobnie jak w poprzednich latach, przygotowałem dla niego osobny temat, w którym będziecie mogli pytać o rzeczy związane z naszymi planami wydawniczymi.

Na początek kilka tradycyjnych słów na temat tego wątku, przeznaczonych głównie dla osób, które jeszcze wcześniej nie gościły w jego wcześniejszym wcieleniu:

1) Temat ten jest poświęcony na Wasze ewentualne pytania oraz nasze odpowiedzi związane z naszymi planami wydawniczymi na 2018 r.

2) Poświęcony jest grom w polskiej wersji językowej, wydanym przez naszą firmę lub anglojęzycznymi wersjami naszych gier, które także sami opracowujemy. Nie będziemy w nim zajmować się kwestiami wydań obcojęzycznych wydawanych przez inne firmy.

3) Czasami, ze względów licencyjnych, ale nie tylko, na niektóre pytania odpowiedzieć nie będziemy mogli. Jednak wszelkimi informacjami dzielimy się, kiedy możemy.

Utrzymujemy wprowadzony kilka lat temu system, w którym zadajecie pytania przez cały miesiąc, a nasze odpowiedzi są publikowane w pierwszy poniedziałek miesiąca (jeśli miałoby nastąpić w tej kwestii opóźnienie, postaram się o tym napisać w odpowiedzi miesiąc wcześniej). Dzięki temu będziecie mogli regularne otrzymywać odpowiedzi na nurtujące Was kwestie.

Jednocześnie przypominam, że na naszej stronie www dostępne są zakładki NOWOŚCI oraz DODRUKI , w których od ręki możecie sprawdzić kiedy poszczególne tytuły będą dostępne. Strony te są aktualizowane na bieżąco, dlatego czasami nasze odpowiedzi w tym wątku będą pokrywały się z tym, co możecie znaleźć właśnie tam.

Tyle spraw technicznych. Jeszcze dziś w temacie tym znajdzie się post z odpowiedziami na pytania, które zadaliście po ostatniej, grudniowej aktualizacji.
  Temat: ROK 2017 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Michal

Odpowiedzi: 536
Wyświetleń: 98203

PostForum: Plany wydawnicze   Wysłany: Pon 04 Gru, 2017   Temat: ROK 2017 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Witam Was wszystkich serdecznie w grudniowej odsłonie naszych odpowiedzi na Wasze pytania.

U nas sezon w pełni, magazyn ma pełne ręce roboty z wysyłkami i jest dzielnie wspierany przez inne działy - wszystko to po to, aby przesyłki dotarły do Was (za pośrednictwem sklepów, w których zostały zamówione) na czas i abyście mogli cieszyć się z nimi w upragnionym momencie.

To jednak mowa o teraźniejszości i przyszłości nieodległej. Jednak Was pewnie interesuje przyszłość bardziej odległa, więc przechodzimy do odpowiedzi na Wasze pytania:

GRY PLANSZOWE
Battle for Rokugan
Tutaj na razie nie mogę zdradzić niczego więcej w kwestii ewentualnego wydania PL.

Battlestar Galactica
Niestety w tej kwestii nie mamy żadnych nowych informacji, którymi moglibyśmy się z Wami podzielić.
Z racji tego, że moje odpowiedzi tutaj są oficjalnymi wypowiedziami wydawnictwa, nie będę spekulował, gdyż mogłoby to tylko wprowadzić dodatkowe zamieszanie.

Civilization: New Dawn
Czekamy na informacje na temat międzynarodowej koprodukcji, na podstawie których podejmiemy ostateczną decyzję odnośnie wydania. Jednak jest to tytuł, którym jesteśmy bardzo zainteresowani.

Descent: Wędrówki w Mroku
Pierwsza część w kontekście aplikacji oznacza pierwszą kampanię (których w aplikacji jest kilka).
Abyście mieli jakieś informacje na temat postępu prac - obecnie planujemy udostępnić FFG materiały w wersji PL do końca miesiąca, aby ich dział cyfrowy mógł nam przygotować testowego builda, po którego szybkim sprawdzeniu chcielibyśmy pchnąć temat publikacji wersji PL. Termin styczniowy wydaje się realny, przynajmniej z naszej perspektywy :)

Z tego co nam wiadomo, dodruki, do których nawiązuje reedmooley to była niestety produkcja anglojęzyczna, a nie międzynarodowa.

Poplecznicy w wersji ANG są normalnie dostępni w naszym panelu hurtowym i współpracujące z nami sklepy mogą ich zamawiać.

Eldritch Horror
Maski - jakby to powiedzieć, nasz dział produkcji jakoś ostatnio dziwnie wyglądał... ;)

Horror w Arkham (gra planszowa)
W najbliższym czasie nie są przez FFG planowane żadne międzynarodowe dodruki tytułów z linii klasycznego Horroru w Arkham.

Legacy of Dragonholt
Nie, w przypadku tego tytułu nie mamy obecnie żadnych nowych informacji.

Legendy Krainy Andor
Obecnie nie planujemy dodruku gry podstawowej, ani przygotowania żadnego z dodatków w wersji polskiej. Niestety w naszym kraju Andor nie spotkał się z dobrym przyjęciem, stad właśnie taka, a nie inna decyzja w stosunku do linii.

Star Wars: Imperium Atakuje
Widzę, że moja zeszłomiesięczna odpowiedź odnośnie blisterów była pozbawiona jednej dość kluczowej informacji:

Cytat:
Gothik napisał/a:
Michal napisał/a:
Kolejny miesiąc, kolejny poniedziałek, więc i pora na kolejne odpowiedzi :)

Imperium Atakuje
Wiele już zostało powiedziane w temacie, który miesiąc temu tak mocno Was poruszył. Dziękujemy za zrozumienie naszej sytuacji i postawienie się na naszym miejscu w kontekście tej, wcale nie takiej łatwej decyzji.

Odpowiadając na kilka z Waszych pytań/propozycji:
- prowadzenie przedsprzedaży na dodatki nie jest możliwe z wielu powodów, gdzie jednym z nich jest to, że materiały te są oddawane do druku często przed ich oficjalnym ogłoszeniem
- nie ma możliwości zwiększenia ceny, aby uczynić druk bardziej uzasadnionym (znaczy się jest, ale jak słusznie sami zaznaczyliście, kilkukrotne zwiększenie ceny sprawi, że graczy będzie jeszcze mniej, bo mało kto byłby skłonny wydać równowartość jednej gry(!) na mały blister ze stosunkowo ubogą zawartością).
- obecnie nie ma możliwości, abyśmy oferowali w formie Druku na Żądanie karty z blisterów.


To jak brzmi oficjalna wersja? Poprzednio mówiliście, że te blistery "nie będą wydawane w pierwszym możliwym terminie". Określcie się proszę jasno, w jakim terminie (lub czy w ogóle) będą wydawane. Jak mawia policja - tylko fakty, psze pana.


Otóż w powyższej wypowiedzi odnosiłem się do Waszych pomysłów, co zrobić, aby blistery wydawać na premierę. Oficjalne stanowisko firmy nie uległo w tym temacie jakiejkolwiek zmianie - blistery na pewno nie będą się ukazywały równo z dodatkami pudełkowymi ani w pierwszym druku.

Co się zaś tyczy aplikacji wspierającej - tak, mamy w planie jej opracowanie. Już zostaliśmy poinformowani przez FFG, że materiały do niej mamy otrzymać dużo szybciej, niż w przypadku Descenta. Jeszcze jednak ich nie mamy, a bez tego trudno nam określić, kiedy mogłaby się ona ukazać w wersji PL.

Poprawione karty do W sercu Imperium są obecnie drukowane. Czekamy na wieści odnośnie tego, jak (i kiedy) fabryka ma je zamiar do nas dostarczyć, ale chyba bezpiecznie można tutaj mówić o ich wysyłce do Was na początku 2018.

Posiadłość Szaleństwa 2 edycja
Ulice Arkham będą dostępne najprawdopodobniej w II kwartale 2018.
DLC - nadal czekamy na materiały dźwiękowe dla aktora głosowego. Po ich otrzymaniu zlecamy ich przygotowanie (razem z audio do Ulic Arkham, jakby kogoś to interesowało ;) ), gotowe przesyłamy do FFG i dodatek powinien być dostępny do pobrania.

Star Wars: Rebelia
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, dodatek powinien pojawić się u nas na przełomie I i II kwartału 2018.
Tak późno, ponieważ taki był pierwszy możliwy termin ;)

This War of Mine: Gra planszowa
Obecnie premiera polskiego wydania (sklepowego, ponieważ wersja KS już jest przez Awaken Realms rozsyłana do wspierających) zaplanowana jest na 18.12.2017.

Twilight Imperium IV
Nasze wydanie jest już opracowane - czekamy obecnie na pliki produkcyjne z fabryki, aby ostatecznie zaakceptować je do druku.
Premiera, wg ostatnich informacji, nadal zaplanowana jest na I połowę 2018. Dopóki produkcja gry się nie zakończy, nie jesteśmy w stanie podać konkretniejszego terminu (tj. możemy zgadywać, a potem przekładać go kilka razy, ale chyba nikomu na tym nie zależy).
Tak samo ceny gry nie podamy wcześniej, niż 3-4 tygodnie przed premierą gry.
O dodatkach na razie nam nic nie wiadomo - skupmy się na podstawce ;)

Znak Starszych Bogów
Na razie nic konkretnego powiedzieć nie możemy w kontekście kolejnych dodatków, bo mamy związane usta (mackami...).

GRY LCG
Legenda Pięciu Kręgów
- Nie do końca rozumiem pytanie o dział na forum - w momencie kiedy zostało ono zadane, na naszym forum już była dostępna sekcja poświęcona tej grze.
- Obecnie nie ma planów przygotowania rankingu analogicznego jak w innych grach LCG.
- Jak zapewne sami widzicie, dodatki wydajemy równo z premierą światową i naszym celem jest utrzymanie tej tendencji :)

Władca Pierścieni LCG
W najbliższym czasie nie będzie dodruku Czarnych Jeźdźców, ani żadnego z dwóch rozszerzeń związanych z Hobbitem.

GRY FIGURKOWE
Star Wars: Armada
Nadal nie mamy żadnych informacji na temat tego, kiedy mógłby pojawić się ewentualny dodruk VI fali. Dlatego jeśli komuś zależy na szybkim zaopatrzeniu się w statki, to jednak chyba najlepszym rozwiązaniem będzie zakup wersji angielskiej.

Star Wars: Legion
Na to pytanie już odpowiadaliśmy klika razy - obecnie nie planujemy przygotowywania polskiej edycji gry w pierwszym druku międzynarodowym, jednak nie wykluczamy takiej możliwości w przyszłości.

Star Wars: X-Wing
Tak, premiera najnowszych fal będzie miała miejsce równo ze światową (7.12.2017).

DRUK NA ŻĄDANIE
Niestety, nas także obecna sytuacja z DNŻ nie cieszy i mamy nadzieję, ze w tej kwestii przyszły rok będzie bardziej przychylny i uda się zorganizować wszystkie zaplanowane druki/dodruki, dostarczyć Wam zaległe pozycje i nie będzie to okupione kolejnym wielkim opóźnieniem. Życzymy tego zarówno Wam, jak i sobie :)

INNE
Książki w klimacie Cthulhu - jak wspominałem ostatnio, nie przekreślamy ich wydania w wersji PL, ale na razie konkretów na ten temat też nie mamy, więc trudno się czymkolwiek podzielić.

-----------------
Z racji tego, że to nasze ostatnie tegoroczne spotkanie, chciałem Wam wszystkim życzyć, aby nadchodzące Święta (niezależnie od tego, jakie obchodzicie) były pełne przede wszystkim spokoju, atmosfery lepkiej grozy pełnej Mi-Go i Shoggotów, aby Moc była w Was silna w nadchodzącym czasie, rzuty zawsze się udawały, a dociąg kart był pomyślny. Podobnie w nowym, 2018 roku, który na pewno pełen będzie doskonałych spotkań przy planszy, które będziecie wielokrotnie wspominać.

No i na koniec drobne ogłoszenie - z racji tego, że pierwszy poniedziałek wypada 1.01.2018 na kolejną porcję Waszych pytań odpowiemy zapewne dopiero w drugi poniedziałek miesiąca.

Do napisania!
  Temat: ROK 2017 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Michal

Odpowiedzi: 536
Wyświetleń: 98203

PostForum: Plany wydawnicze   Wysłany: Pon 06 Lis, 2017   Temat: ROK 2017 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Kolejny miesiąc, kolejny poniedziałek, więc i pora na kolejne odpowiedzi :)

Targi w Essen za nami. Zakończone całkiem udanie, a do tego już prawie wszyscy do końca wyzdrowieli z tego, co udało się złapać na niemieckiej ziemi (jeszcze w zeszłym tygodniu byliśmy niezwykle "pociągający").

Na targach rozmawialiśmy o wielu rzeczach, kilka tematów nadal się klaruje, dlatego nie o wszystkim możemy jeszcze mówić. Wielokrotnie w moich postach wspominałem, że na forum opisywać będziemy tylko to, o czym pisać możemy (chociażby ze względów licencyjnych czy kontraktowych) oraz to, co do czego mamy jakąkolwiek pewność. Często wiemy o wiele więcej, niż tutaj piszemy i chociaż nas to wewnętrznie trapi, to na niektóre Wasze pytania odpisać nie możemy i mam nadzieję, że to rozumiecie.

Przejdźmy jednak do tego, o czym pisać możemy, a o czym zapewne chętnie przeczytacie!

GRY PLANSZOWE

BattleStar Galactica
Nie mamy żadnych nowych informacji w temacie. Jednak sami nie możemy doczekać się upragnionych dodruków.

Civilization: New Dawn
Oczywiście, że jesteśmy zainteresowani tą grą. Czekamy jednak na szczegóły.

Descent
Aplikacja Droga do legendy
Pierwsza część aplikacji jest przetłumaczona i obecnie przechodzi korektę. Chcemy ją w tym miesiącu przekazać FFG, mając nadzieję, że niedługo potem nastąpi stosowna aktualizacja :)

Poplecznicy w wersji ANG - Kilka z figurek z pierwszej fali powinno pojawić się w sklepach w ciągu najbliższych tygodni.

Eldritch Horror
Maski Nyarlathotepa - Chyba nie muszę nikomu przypominać naszej mantry, że macki są u nas silne. ;) Możemy jednak powiedzieć, że premiera wersji zlokalizowanych na 90% nie będzie równoczesna z angielską.

Imperium Atakuje
Wiele już zostało powiedziane w temacie, który miesiąc temu tak mocno Was poruszył. Dziękujemy za zrozumienie naszej sytuacji i postawienie się na naszym miejscu w kontekście tej, wcale nie takiej łatwej decyzji.

Odpowiadając na kilka z Waszych pytań/propozycji:
- prowadzenie przedsprzedaży na dodatki nie jest możliwe z wielu powodów, gdzie jednym z nich jest to, że materiały te są oddawane do druku często przed ich oficjalnym ogłoszeniem
- nie ma możliwości zwiększenia ceny, aby uczynić druk bardziej uzasadnionym (znaczy się jest, ale jak słusznie sami zaznaczyliście, kilkukrotne zwiększenie ceny sprawi, że graczy będzie jeszcze mniej, bo mało kto byłby skłonny wydać równowartość jednej gry(!) na mały blister ze stosunkowo ubogą zawartością).
- obecnie nie ma możliwości, abyśmy oferowali w formie Druku na Żądanie karty z blisterów.

W sercu Imperium - Niestety jesteśmy w wąskim gronie "szczęśliwców" (bodaj razem z Włochami), którym fabryka błędnie wydrukowała karty, o czym informowaliśmy na naszej stronie www. Dostaliśmy zapewnienie, że mamy otrzymać je przedrukowane, jednak obecnie czekamy na dokładniejsze informacje kiedy to nastąpi oraz w jaki sposób mamy dokonać wymiany wadliwych elementów.

Legacy of Dragonholt
Tutaj nie ma łatwej odpowiedzi. Temat znamy, musimy przetestować samą grę oraz zbadać możliwe opcje. Nie mówimy jednak nie.

Posiadłość Szaleństwa
- Ulice Arkham - Dodatek powinien pojawić się w I połowie przyszłego roku

- DLC do aplikacji - Część tekstową mamy praktycznie skończoną, czekamy teraz na materiały dla aktora (zarówno do DLC, jak i Ulic Arkham) i jak je otrzymamy to zlecamy ich produkcję i gotowe materiały przesyłamy do FFG.

Star Wars: Rebelia
Rozszerzenie do gry pojawi się w przyszłym roku :)


GRY FIGURKOWE

Armada
Obecnie nie mamy żadnych informacji na temat tego, kiedy mógłby pojawić się ewentualny dodruk VI fali.

X-Wing
Najemne Zbiry - Niestety w tym wypadku FFG nie czekało, aż do partnerów dotrze transport z dodatkiem, stąd opóźnienie wersji PL, względem ANG. nasz transport jest nadal w drodze i powinien dotrzeć do naszych magazynów w ciągu 2 tygodni. Jak tylko to nastąpi, natychmiast rozpoczniemy jego wysyłkę.


GRY LCG

Horror w Arkham
Obecnie czekamy na nasz transport z najnowszym cyklem. Jak tylko do nas dotrze, to nadrobimy opóźnienia i kolejne będziemy wydawać równo z premierą światową :)

Plik ze scaloną kampanią Dziedzictwa Dunwich - nasz dział produkcji ma go dopisanego do bardzo długiej listy rzeczy, które należy opracować. Obecnie jednak ciężko pracuje nad wieloma projektami, których jeszcze nie możemy ogłosić, ale jak się w końcu spod nich wykopie, to weźmie się za niego. Dlatego na razie wolałbym nie podawać terminu.

Legenda Pięciu Kręgów
Zawsze staramy się, aby premiery naszych wydań gier LCG były możliwie najbliżej (a najlepiej w tym samym czasie) co premiery wersji angielskiej i Legenda nie jest wyjątkiem od tej zasady.

Zawsze jednak pierwszy dodatek w cyklu jest w gorszej pozycji, ze względu na transport - jednak z kolejnymi na ogół nie ma już kłopotu. Robimy wszystko co w naszej mocy, aby w tym wypadku nie było inaczej.

Także tempo wydawnicze Legendy będzie równe z tempem innych wydań. Sami jesteśmy ciekawi tego eksperymentu z przyspieszeniem cyklu wydawniczego i pewnie podczas pierwszych przyszłorocznych targów będziemy rozmawiać z FFG na temat jego wyników.

DRUK NA ŻĄDANIE
Niestety nie mamy tutaj żadnej nowej informacji. Patrząc na to, którą część roku mamy można powoli zacząć zakładać, że w tym roku nie zorganizujemy już zamówień DnŻ. :(

Wiąże się to m.in. z potrzebą rozliczenia księgowego i zmianą roku podatkowego, która na 99% nastąpi pomiędzy zebraniem zamówień od klientów teraz, a realizacją zamówień (nie wspominając o tym, że nadal nie mamy zaakceptowanych wszystkich materiałów, a jest to konieczne, aby można było mówić o jakiejkolwiek produkcji).


INNE
Książki w klimacie Horroru w Arkham
Powiem szczerze - temat nie jest lekki i znamy go od dobrych kilku miesięcy. Nadal jednak nie jest on w żaden sposób zamknięty i możliwe, że w przyszłym roku do naszej oferty dołączą książki.

Częstotliwość odpowiadania na forum
Jakiś czas temu odpowiadałem już na tę kwestię, ale było to bardzo dawno (luty 2016, jak sam sprawdziłem - ale ten czas leci!), więc pozwolę sobie zacytować mój własny post :)

Cytat:
W ciągu ostatnich dni wielu z Was wyraziło swoją opinię na temat częstotliwości publikowania przez nasze wydawnictwo (za pośrednictwem mojej osoby) odpowiedzi na Wasze zapytania dotyczące naszych planów wydawniczych. Oczywiście ze wszystkimi tymi głosami się zapoznaliśmy i chcieliśmy przedstawić jak wygląda to z naszej strony.

Obecnie wypracowany proces – jedna w miesiącu odpowiedź na forum + zapowiedzi na stronie internetowej + aktualizowanie podstrony z planami wydawniczymi – to efekt kilku lat doświadczeń i wypracowanych rozwiązań. Naszym celem jest, aby dla zdecydowanej większości graczy głównym źródłem informacji o naszych zapowiedziach była nasza strona www, obecne na niej newsy oraz podstrona poświęcona planom wydawniczym i dodrukom. W ten sposób każda nadchodząca nowość otrzymuje należytą jej uwagę, co jest chyba dla wszystkich zrozumiałe. Dlatego z naszego punktu widzenia informowanie o nowościach na forum zamiast w newsach nie ma sensu, jeśli chcemy, aby newsy faktycznie były newsami, a do tego niespodziankami dla fanów gier.

Doskonale rozumiemy jednak zapotrzebowania na odpowiedzi od zagorzałych fanów naszych gier – stąd comiesięczne odpowiedzi na forum, w których możecie dowiedzieć się czegoś więcej, m.in. poznać gry, którymi jesteśmy potencjalnie zainteresowani. Częstotliwość taka, a nie inna wynika z kilku różnych aspektów – po pierwsze, obecnie każdy z Was wie, kiedy może spodziewać się dodatkowej, oficjalnej odpowiedzi naszego przedstawiciela. Dzięki temu wiecie też, kiedy najlepiej zadać owe pytanie.

Po drugie, osobom poszukującym dodatkowych odpowiedzi o wiele łatwiej znaleźć charakterystyczny, długi post przygotowany przez kogoś, kto w avatarze ma logo firmy (jakoś tak się składa, że moje wpisy są zawsze kilkukrotnie dłuższe niż przeciętne wpisy w wątku i ktoś nawet tak ślepy jak ja musiałby się ostro postarać, aby je przegapić). Tak by nie było, gdyby odpowiedzi były publikowane co chwilę – z obserwacji z różnych miejsc w sieci wiemy, że na ogół kończy się to wpisami w stylu „nie chciało mi się czytać X wcześniejszych stron, więc nie wiem, czy padła odpowiedź na to pytanie, więc zapytam”. W ten sposób mamy względny porządek i jasność sytuacji.

Po trzecie, zastosowany odstęp czasowy wynika z tego, że po prostu co miesiąc na ogół mamy nowsze informacje na interesujące Was tematy, dlatego mogę napisać coś więcej niż „nie mam odpowiedzi, jeszcze nie wiem, itd.” (choć niestety nie zawsze). I nie wynika to z problemów z komunikacją, celowych opóźnień, a po prostu z cykli aktualizacyjnych z producentami.

Pamiętajcie proszę, że nikt Was nie „olewa”, i opinie głoszące taką tezę są mocno niesprawiedliwe. Każdy z nas bardzo sobie ceni kontakt z Wami, o czym możecie przekonać się m.in. podczas rozmów z nami na imprezach planszówkowych (w trakcie których też możemy zdradzić Wam dodatkowe informacje, jeśli jest to możliwe).


To już wszystko na dzisiaj - widzimy się za miesiąc!
  Temat: ROK 2017 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Michal

Odpowiedzi: 536
Wyświetleń: 98203

PostForum: Plany wydawnicze   Wysłany: Sro 04 Paź, 2017   Temat: ROK 2017 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Widząc jak wiele emocji wzbudziła u Was informacja o tym, że linia blisterów do Imperium Atakuje nie będzie przez nas wydawana w pierwszym możliwym terminie, chciałem podzielić się z Wami kilkoma dodatkowymi informacjami oraz dodać szerszy komentarz do sprawy. W ten sposób chcieliśmy uniknąć mnożenia nieprawdziwych teorii oraz uniknąć nawarstwiania się błędnych informacji. Szczerze liczę, że przynajmniej części z Was pomoże to zrozumieć naszą, wcale nie taką łatwą, decyzję.

Na początek kilka faktów:

- Linia Imperium Atakuje miała swoją premierę dokładnie 2 lata temu (w październiku 2015).

- Od tego czasu wydaliśmy 35 produktów w linii, z których aż 31 to wspomniane blistery.

- Jak tylko po raz pierwszy poznaliśmy projekt, a miało to miejsce wiele miesięcy przed jego ogłoszeniem, zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że gra podstawowa oraz dodatki pudełkowe będą cieszyły się zainteresowaniem, jednak blistery mogą być problematyczne. Jednak ze względów licencyjnych nie było w tym wypadku możliwości zastosowania znanego z Descenta, gdzie drukujemy jedynie karty w wersji PL, które gracze mogą sobie dokupić do anglojęzycznych zestawów.

Mimo to, postanowiliśmy spróbować, wiedząc, że w związku ze zbliżającymi się filmami i powrotem popularności (bez tego niemałej) Gwiezdnych Wojen nasz sceptycyzm okaże się na wyrost i będziemy zaskoczeni. Zwłaszcza, że, w przeciwieństwie do Descenta, Imperium Atakuje to tak naprawdę dwie gry w jednym pudełku, tak że dzięki temu pula osób zainteresowanych tytułem może być dużo większa.

- Od samego początku nakłady blisterów utrzymywaliśmy na bardzo niskim poziomie (najmniejszym możliwym w danym momencie).

I teraz z perspektywy 2 lat możemy podzielić się z Wami naszymi obserwacjami:

1. Mała popularność blisterów
Jak wspominałem we wstępie, spodziewaliśmy się, że blistery mogą cieszyć się małym zainteresowaniem, co niestety się sprawdziło. Mimo to, postanowiliśmy się nie poddawać, po prostu zależało nam na dalszym kontynuowaniu serii, ponieważ sami jesteśmy graczami i chcieliśmy, aby fani gry mieli możliwość zakupu kolejnych zestawów.

Jednak przez minione 2 lata nie zwrócił, ani nie zbliżył się do progu zwrotu, żaden (!) z blisterów. Decyzja nasza nie była bynajmniej podjęta na postawie faktu, że słabo sprzedają się zestawy z ostatniej fali. Mówimy tu także o zestawach z pierwszej fali - Hanie Solo, Chewbacce itd.! Jak sami więc widzicie, nie wynika to z opóźnień czy z faktu, że w niektórych zestawach są mniej znane postacie, które kojarzą tylko najwięksi fani uniwersum.

Tak więc, na 35 produktów wydanych w ramach serii, 31 przynosi straty (wyprzedzając sceptyków - Królestwo Jabby czy Bespiński Gambit też jeszcze się nie zwróciły, jednak widząc ich sprzedaż można założyć, że z upływem czasu tak się stanie).

Dodatkowo każdy następny blister sprzedaje się coraz słabiej. Strata z każdym kolejnym dodatkiem się pogłębia. W pewnym momencie jednak trzeba popatrzeć też niestety na liczby, ponieważ kwoty robią się coraz większe. I naprawdę pamiętamy o graczach. Gdybyśmy podchodzili do tego tylko biznesowo, to powinniśmy już dawno temu podjąć taką decyzję.

2. Opóźnienia
Niektórzy stwierdzili, że małe zainteresowanie blisterami wynika z opóźnienia ich względem wersji angielskiej. Jak wielokrotnie zaznaczaliśmy, partnerzy międzynarodowi nie mają wpływu na to, kiedy będzie organizowany druk międzynarodowy, ponieważ w całości jest to koordynowane przez Fantasy Flight Games. W praktyce wygląda to tak, że kiedy anglojęzyczne pliki są gotowe, to są wysyłane do fabryki, w której rusza produkcja wersji ANG, oraz są udostępniane partnerom, którzy dopiero wówczas przystępują do pracy nad lokalizacją. Jedynie w przypadku kilku serii (gry LCG, X-Wing) FFG wstrzymuje celowo produkcję swoich egzemplarzy, aby poszczególne pozycje z serii miały równoczesną premierę na całym świecie.

Dlatego opóźnienia wersji zlokalizowanej względem oryginalnej są faktem i w ich temacie nic zrobić nie możemy. Podczas kilku spotkań na przestrzeni lat obiecano nam, że odstęp czasowy między wersją ANG i PL ma się zmniejszyć, jednak w międzyczasie pojawiły się problemy produkcyjne, które sprawiły, że z jednej strony druk międzynarodowych wersji Królestwa Jabby znacząco się opóźnił, a z drugiej strony mocno opóźnione zostało angielskie W sercu Imperium. Dlatego premiera tego ostatniego jest bardzo podobna na całym świecie.

3. Zwolnienie tempa wydawniczego
Czasami możemy zrezygnować z udziału w danej produkcji i poczekać na kolejny dodruk tej pozycji. Ale harmonogram ewentualnych dodruków także ustala FFG i następuje on w sytuacji, gdy sami potrzebują dodrukować daną pozycję. Zdajemy sobie jednak sprawę, że fanom zależy na jak najszybszym otrzymaniu gier, i takie rozwiązanie nie jest najlepsze.

Jednak w tym wypadku decydujemy się na taki krok, chcąc przeczekać sytuację, licząc że ta ulegnie poprawie. Kto wie, co się w międzyczasie stanie - może złotówka umocni się tak bardzo, że koszty produkcji zmaleją na tyle drastycznie, że zdecydujemy się na wydrukowanie wszystkich zaległych dodatków, chcąc uzupełnić serię? Może FFG znajdzie nowe rozwiązanie dla swoich partnerów, którzy znajdują się w podobnej sytuacji? Sami musicie przyznać, że głupotą z naszej strony byłoby w tym momencie ogłoszenie, że blisterów nigdy już nie będzie, zwłaszcza, że wcale nie zamierzamy zamykać serii, która nadal będzie rozbudowywana o dodatki pudełkowe.

4. Rzekome wygaszanie linii wydawniczej
Tutaj chciałem wyraźnie napisać - NIE zamykamy linii wydawniczej Imperium Atakuje. Gra podstawowa, jak i dodatki pudełkowe nadal będą wydawane normalnie.

Nasza decyzja dotyczy jedynie blisterów, które nie będą dostępne w pierwszym możliwym druku.

Na koniec chciałem tylko zaznaczyć, że Galakta, jak mało które polskie wydawnictwo, kontynuuje serie wydawnicze, nie patrząc tylko zimnym okiem na tabelki w arkuszach kalkulacyjnych. Jeśli decydujemy się na drastyczny krok w postaci zwolnienia czy przerwania linii wydawniczej, to uwierzcie mi, naprawdę muszą być ku temu poważne powody.

Prawdę mówiąc, na polskim rynku nie znajdziecie drugiej firmy mającej takie doświadczenie w wydawaniu rozszerzeń, która kontynuuje równolegle tak wiele serii wydawniczych. Dlatego też mamy nadzieję, że gdy emocje opadną, zrozumiecie także nasz punkt widzenia.

Pozdrawiam serdecznie :)
  Temat: ROK 2017 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Michal

Odpowiedzi: 536
Wyświetleń: 98203

PostForum: Plany wydawnicze   Wysłany: Pon 02 Paź, 2017   Temat: ROK 2017 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Witam wszystkich serdecznie w październiku.

Wrzesień minął o wiele szybciej, niż się tego spodziewałem i już pora podzielić się z odpowiedziami na kolejne Wasze pytania. Nie we wszystkich przypadkach mam nowe informacje, którymi mogę się z Wami podzielić, ale mam nadzieję, że to rozumiecie.

Natomiast już pod koniec miesiąca będziemy w Niemczech, na targach SPIEL, gdzie zaprezentujemy nasze nowości od Polskich autorów - Wanted: Rich or Dead oraz pierwszy dodatek do Wieku Złodziei, a także po raz pierwszy na targach dostępne będzie This War of Mine The Board Game. Także koniec miesiąca na pewno będzie dla nas ekscytujący.

Jednak teraz jesteśmy na początku, więc pora skupić się na pytaniach!

GRY PLANSZOWE

Battlestar Galactica
Tutaj bez zmian - czekamy na informację o dodruku tego, czego nam brakuje.

Battlelore II edycja
Fantasy Flight Games zamknęło już tę serię i nie ma mowy o drukach międzynarodowych. Dlatego, jako fan I edycji, polecam zakup wersji angielskiej, dopóki jest dostępna w sklepach, jak i dodatków do niej.

Cytadela
Jak doskonale wiecie, gra miała premierę w nowej edycji i możemy już zdradzić, że będziemy ją przygotowywać w języku polskim. Nie czekając na termin druku poprosiliśmy o pliki, aby móc wziąć udział w pierwszej produkcji. Teraz czekamy na termin z fabryki. Najważniejszą informacją dla Was jednak zapewne jest to, że będzie.

Descent: Wędrówki w mroku
- Nowe dodatki - Rdzewiejące okowy będą dostępne w sklepach już niebawem - jeszcze w październiku. Natomiast Mgły Bilehall nie miały jeszcze międzynarodowej koprodukcji, w której moglibyśmy wziąć udział. Na pewno będziemy chcieli się dołączyć do pierwszego możliwego druku, jednak na 100% to kwestia przyszłego roku.

- Aplikacja - w jej temacie mogę powiedzieć tylko tyle, że prace postępują do przodu. Terminu nie podajemy, ponieważ to naprawdę ściany tekstu. Niemniej jednak będzie w wersji PL :)

Natomiast chciałem wyjaśnić pewną kwestię, którą poruszyła jedna z osób - to nie jest tak, ze my od półtora roku pracujemy nad tą aplikacją! Bardzo długo nie było do niej materiałów, więc pracować nad nią nie mogliśmy, choć chcieliśmy.

- Pakiety do Hero and Monster pack - tak, chcemy przygotować tłumaczenia kolejnych pakietów. Serdecznie dziękujemy za ofertę pomocy :) Tutaj jednak kwestia nie leży w samym tłumaczeniu, a w zupełnie innych tematach, do rozmowy o których publiczne forum nie jest właściwym miejscem.

- Lieutenant packs - wydaje mi się, że wspomniałem kiedyś o tym, ale skoro są pytania, to na pewno warto przypomnieć - w przypadku anglojęzycznych materiałów (takich właśnie jak te paczki) naszym źródłem jest magazyn europejski, a w nim są one obecnie niedostępne. Jak będzie taka możliwość, to na pewno będziemy chcieli je ponownie wprowadzić do oferty.

Eldritch Horror
-Miasta w gruzach- wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że gruz przyjedzie na Święta ;)

Imperium Atakuje
- Pałac Jabby - jak wszystkim wiadomo, już jest w sklepach :)

- W Sercu Imperium - zgodnie z zapowiedzią, wiecie już, że nasza wersja dodatku pojawi się w październiku (prawdopodobnie będzie o tydzień opóźniona w stosunku do wersji ANG, ponieważ transport złapał opóźnienie.
Czy oznacza to, że nasze wersje będą teraz wychodziły bliżej wersji ANG? Taką mamy nadzieję.

W przypadku tej linii wydawniczej mamy jednak dla Was jeszcze jedną informację.
W związku z bardzo małym, do tego malejącym wraz z kolejnymi zestawami, zainteresowaniem zestawami figurkowymi (blisterami), zwalniamy w ich wypadku tempo wydawnicze. Nie będą się one pojawiały wraz z dodatkami pudełkowymi, ani w pierwszym druku.

Z naszych danych ewidentnie wynika, że Imperium Atakuje jest w Polsce traktowana przede wszystkim jako gra planszowa, a nie bitewna, dlatego mało kto (naprawdę mało kto) kupuje te dodatki. A szkoda, ponieważ modele w nich dostępne są bardzo ładne. :(

Kosmiczne Spotkania
Na ten rok nie ma już planów druku żadnych z rozszerzeń do Kosmicznych Spotkań. Nie znając harmonogramu na przyszły rok trudno mi odpowiedzieć ewentualnie co, kiedy itd.

Star Wars: Rebelia
Dodatek chcemy wydać, o to możecie być spokojni. Jednak czekamy na informacje o druku międzynarodowym.

Posiadłość Szaleństwa
- Scenariusze DLC - czekamy, aż lektor będzie mógł nagrać nasze kwestie.


GRY FIGURKOWE
X-Wing
Guns or Hire - ma mieć premierę równo z premierą światową, której data nie została jeszcze podana.

GRY LCG
Władca Pierścieni LCG
W najbliższym czasie nie będzie dodruku dużych rozszerzeń.

Fellowship - sklepy współpracujące z nami miały możliwość zgłaszania się do udziału w wydarzeniu, dlatego to właśnie tam będzie można zapoznać się ze scenariuszem w tym samym czasie, co w pozostałych częściach świata.

DRUK NA ŻĄDANIE
Niestety, nie mam żadnych nowych informacji w tej kwestii.

Właśnie przez takie opóźnienia nie chcemy wcześniej zbierać zamówień od Was, ani od sklepów. Dlatego najpierw chcemy mieć akceptację wszystkiego, co będzie zamawiane, a dopiero potem zbierzemy zamówienia. Bardzo nam zależy, aby to nastąpiło w tym roku.

To już wszystko na dziś.

Korzystając z okazji, wszystkich tych, którzy będą na targach SPIEL w Essen chciałem serdecznie zaprosić na nasze stoisko - Hala 2 B-130.
Natomiast tych, którzy dokładnie w tym samym czasie będą na Targach Książki w Krakowie zapraszam na nasze stoisko właśnie tam - A55

Do napisania w przyszłym miesiącu!
  Temat: ROK 2017 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Michal

Odpowiedzi: 536
Wyświetleń: 98203

PostForum: Plany wydawnicze   Wysłany: Pon 04 Wrz, 2017   Temat: ROK 2017 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Witam serdecznie w pierwszy poniedziałek września.

Pewnie część z Was ma już za sobą odprowadzanie dzieciaków/rodzeństwa na rozpoczęcie nowego roku szkolnego, a teraz z niecierpliwością czeka na nasze odpowiedzi.

Na wstępie mogę powiedzieć, że nasz wyjazd na GenCon był całkiem udany, na wiele pytań uzyskaliśmy odpowiedzi, choć nie wszystkimi możemy się podzielić (jeszcze nie teraz!).

Odpowiedź na najważniejsze z pytań już znacie - tak, nowa edycja Twilight Imperium ukaże się po polsku! Po wielu latach oczekiwania nareszcie będziemy mogli wspólnie cieszyć się zlokalizowaną wersją najlepszej gry kosmicznej 4X! Jest to także pierwsza w historii edycja gry, która będzie wydana w wersjach zlokalizowanych, także jest to naprawdę wielkie wydarzenie i bardzo się cieszymy, że możemy być jego częścią.

Pytania o cenę polskiego wydania na razie musimy pozostawić bez odpowiedzi. Cena gry w USA to 149,95$, o czym wszyscy zapewne doskonale wiecie. Cenę gry podamy pewnie na około miesiąc przed premierą, zwłaszcza, że będziemy chcieli zorganizować przedsprzedaż.

Tak, przedsprzedaż! Taką z dodatkowymi elementami dostępnymi jeśli zamówicie grę przed premierą. Ale o tym będziemy informować bliżej premiery naszego wydania (która będzie miała miejsce na początku przyszłego roku). Na pewno nie będzie jednak ona w 100% zgodna z wydaniem ANG.

Teraz jednak pora odpowiedzieć na pozostałe z Waszych pytań!

GRY PLANSZOWE

Battle of Rokugan
Poniżej na wiele z Waszych pytań o nowe tytuły z GenConu odpisuję twierdząco, dlatego w tym wypadku pozostawię sobie otwarta furtkę, zanim powiem Wam, jak będzie z tą grą ;)

Battlestar Galactica
Tu mogę potwierdzić po raz kolejny to, co pisałem wcześniej - gra nie znika z oferty FFG. Czekamy na informację odnośnie tego, kiedy moglibyśmy dodrukować swoje pozycje z serii.

Civilization: New Dawno
Oczywiście jesteśmy zainteresowani tym tytułem i czekamy na wyceny i terminarz druku :)

Eldritch Horror
Krainy Snów
Premiera dodatku zaplanowana jest na 20.09
(Studenckie wakacje trwają do końca września, wiec zdążymy w ostatniej chwili ;) )

Exit: Gra Tajemnic
Zapewne o kolejnych tytułach z serii będziemy rozmawiać z Kosmosem na targach w Essen. Seria w Niemczech bardzo ładnie się rozwija i u nas też została przyjęta całkiem dobrze, dlatego kolejne gry z serii są jak najbardziej prawdopodobne :) (Która podoba się Wam najbardziej?)

Fallout: The Board Game
Chyba nikogo nie zaskoczę pisząc, że będziemy pracować nad wersją PL ;)
Premiera wersji zlokalizowanych na pewno będzie później w stosunku do wersji ANG (dokładnie z tych powodów, które przytoczył Krzysiek).

Horror w Arkham (gra planszowa)
Mgły nad Kingsport oraz Widma nad Innsmouth - W tym roku nie jest planowany dodruk międzynarodowy tych pozycji. Zobaczymy, czy i ewentualnie kiedy, zostaną one uwzględnione w planie FFG na przyszły rok.

Posiadłość Szaleństwa
Aplikacja, a dokładnie scenariusze DLC - Temat udało się zamknąć z pozytywnym finałem i zaproponowane przez nas rozwiązanie spodobało się FFG, dzięki czemu scenariusze DLC będą dostępne w języku polskim. Kiedy? Bezpieczna data to koniec roku, ale liczymy, że dużo wcześniej.

Błędy w aplikacji - Wszelkie znalezione błędy poprawiamy na bieżąco w dokumencie, z którego aplikacja powinna zaczytywać najnowszą wersję danych. Jeśli coś nadal jest nie tak, to koniecznie dawajcie nam znać!

Runebound
Duży dodatek - Tak, będzie w wersji PL - niedługo powinien się drukować.

Wiedźmin: Gra przygodowa
Osoba z FFG, która odpisała Lorddanthe najprawdopodobniej nie wie o tym, że w przypadku tej gry za wersję polską odpowiadał CD Projekt, a nie my, dlatego pytanie o ewentualny dodruk kierować najlepiej właśnie do nich.

GRY FIGURKOWE
Star Wars Armada
W przypadku serii Armada nic nie uległo zmianie. W związku z małym zainteresowaniem serią zwolniliśmy tempo wydawnicze i dodatki na pewno nie będą ukazywały się w pierwszym terminie. Wiadomości o ewentualnych dodrukach mamy normalnie otrzymywać od FFG.

Star Wars Legion
Obecnie nie planujemy przygotowania polskiej wersji językowej gry w pierwszej produkcji międzynarodowej. Oczywiście nie jest to definitywne "nie" i temat nadal pozostaje otwarty.

Star Wars: X-Wing
Guns for Hire - Nie ma strachu, będzie normalnie zapowiedziany. ;)

INNE GRY
Legacy of Dragonholt
W przypadku tego tytułu nie mamy jeszcze jednoznacznej odpowiedzi. Projekt znamy już od jakiegoś czasu i ze względu na jego specyfikę przygotowanie go nie jest takie łatwe. Ilością tekstu grze tej bliżej do This War of Mine: Gry planszowej (ponad 1 000 000 znaków).

DRUK NA ŻĄDANIE
Tutaj nie mam niestety żadnych nowszych informacji. Nasze materiały nie są jeszcze zaakceptowane, a przed otrzymaniem ich akceptacji nie ruszymy ze zbiórką zamówień (ze względu na doświadczenia z opóźnieniami, które miały miejsce poprzednim razem. Na razie trudno powiedzieć kiedy to nastąpi, ale gorąco liczymy na to, że następną falę uda się nie tylko zorganizować, ale także dostarczyć jeszcze w tym roku.

To wszystko na dziś - do napisania za miesiąc!
  Temat: ROK 2017 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Michal

Odpowiedzi: 536
Wyświetleń: 98203

PostForum: Plany wydawnicze   Wysłany: Pon 07 Sie, 2017   Temat: ROK 2017 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Witam wszystkich serdecznie w pierwszy poniedziałek sierpnia!
Mam nadzieję, że ostatnia fala upałów nie dała Wam za bardzo w kość i udało się jakoś znaleźć bezpieczne (chłodne) schronienie - może nawet z jakąś planszówką ;)

Tuż za rogiem czeka na nas GenCon50, czyli największa w Ameryce Północnej impreza związana z grami i na spotkaniu tam postaramy się zdobyć bardziej konkretne informacje na temat kilku nurtujących Was spraw. Dlatego moje odpowiedzi w tym miesiącu oparte są o nasz aktualny stan wiedzy na moment ich pisania, ale liczymy, że dowiemy się czegoś nowego podczas pobytu w USA.

Zanim kolejna fala gorąca rozpuści nas wszystkich, spieszę z odpowiedziami na Wasze pytania z ostatniego miesiąca

GRY PLANSZOWE

Battlestar Galactica
Nie mamy w tym temacie żadnych nowych informacji.

Catan
Dodatek dla 5/6 graczy do wersji podstawowej ma być gotowy do odbioru pod koniec września. Na szczęście produkowany jest w Europie, dlatego na sklepowe półki powinien wrócić w październiku.

Wszystkie pozostałe pozycje z serii są cały czas dostępne.

Descent: Wędrówki w Mroku
Rdzewiejące okowy - Niestety fabryka zaliczyła opóźnienia związane z różnymi wydarzeniami, czekamy na potwierdzenie daty zakończenia druku, ale podobno ma być "niedługo".

Po jego wydaniu z dodatków zostają nam Mgły Bilehall. Czekamy na informację o jego produkcji (oczywiście, że chcemy go wydać!).

Aplikacja - prace trwają. Tak jak mówiłem, tekstu jest masa i dopóki prace nie będą na bardzo zaawansowanym etapie (już po wstępnych korektach) to nie będziemy podawać daty.


Gra o Tron (planszowa)
Pytanie musiało mi umknąć, za co najmocniej przepraszam. Dodruk oczywiście będzie!
Obecnie czekamy na potwierdzoną informacje odnośnie zakończenia druku. Ze wstępnych szacunków wynika, ze gra wróci do sprzedaży na początku IV kwartału.

Hunt for the Ring
Jakby to powiedzieć - Wojna o Pierścień i Bitwa Pięciu Armii byłaby bez tego jakaś taka niekompletna, co nie? ;)


Imperium Atakuje
Królestwo Jabby - jak już możecie zobaczyć w zapowiedziach, dodatek do nas wreszcie ruszył i powinien być dostępny we wrześniu.

Królestwo wyjdzie z towarzyszącą mu falą figurek.

Komentarz: ogromnie cieszy nas to, z jaką niecierpliwością wyczekujecie naszych wydań i serdecznie Wam za to dziękujemy. W związku z tym, że to nie my odpowiadamy za harmonogram druków oraz kolejkowanie projektów w produkcji, musimy dostosować się do kalendarza otrzymanego od FFG. My Amerykanów informujemy o naszym zapotrzebowaniu i oni doskonale zdają sobie z niego sprawę. Jednak ich także trzeba zrozumieć, ze wydrukowanie kilku wersji językowych kilku różnych gier, to jednak trochę większe zadanie niż wydrukowanie projektu na drukarce biurowej.

My naprawdę chcielibyśmy dostarczyć Wam nasze wydania jak najszybciej, abyście nie musieli na nie czekać.

Gry są naprawdę wielkim skarbem, ale, uwierzcie lub nie, nie jesteśmy Smaugami siedzącymi na wielkiej górze gier chcąc zatrzymać je dla siebie, bądź Gollumami, którzy każdą grę obracają w palcach mówiąc "mój ssskarb" i myśląc źle o każdym, kto chce nam je odebrać :) Ba! My chętnie się nimi z Wami podzielimy!

Kosmiczne Spotkania
Z racji na charakter gry dodatki chcielibyśmy wydawać chronologicznie, ale nie trzymamy się tego kurczowo i czekamy na wszelkie info o drukach.

(Taka rada - może zapamiętać polski tytuł będzie łatwiej, jak będzie wiadomo, że polski tytuł, podobnie jak oryginalny, nawiązuje do tytułu filmu "Close Encounters of the Third Kind" czyli "Bliskie spotkania trzeciego stopnia").


Posiadłość Szaleństwa
Ulice Arkham - Datę podamy, jak będziemy znali. :)

Recurring Nightmares i Surpressed Memories - nie mamy obecnie informacji o żadnym planowanym dodruku.

Aplikacja, a raczej scenariusze DLC - Temat tej aplikacji to jeden z punktów naszego spotkania na GenConie. Głęboko liczymy, że uda się wreszcie klepnąć temat i będziecie mogli cieszyć się wszystkimi scenariuszami w języku Słowackiego.


Star Wars: Rebelia
Czekamy tylko na informacje o druku międzynarodowym i materiały. Jak tylko je otrzymamy to skaczemy w nadprzestrzeń!

GRY FIGURKOWE

X-Wing
Dodruki powinny zacząć wracać do sklepów w IV kwartale, jednak jest to bardzo wstępne info.

Nowe dodatki wydawane są terminowo (ostatnio było opóźnienie w przypadku C-ROC, ale poza nim statki pojawiają się równo z premierą światową).


GRY LCG

Legenda Pięciu Kręgów LCG
Zestawy turniejowe do gry sklepy będą mogły zamawiać za naszym pośrednictwem, podobnie jak zestawy do innych gier wydawanych przez nas w wersji PL.
Współpracujące z nami sklepy otrzymają od nas w tym tygodniu więcej informacji na ten temat.

Władca Pierścieni
Obecnie czekamy na informację na temat ewentualnych dodruków różnych rozszerzeń.

DRUK NA ŻĄDANIE
Ostateczną listę produktów podamy, jak już wszystko będziemy mieli zaakceptowane przez licencjodawców, aby uniknąć sytuacji, że coś obiecaliśmy, a potem tego nie ma.


INNE
Odkrywcy nowych Światów - Polskie wydanie tej gry to była nielegalna kopia Voyage of the B.M.S. Pandora i jak przystało na projekt sprzed ponad 35 lat, gra mocno się zestarzała. Od jakiegoś czasu chodzi nam po głowie podobna gra i mamy nadzieję, że uda się to kiedyś przekuć w coś fizycznego. Zresztą, pewnym przedsmakiem tego powinna być This War of Mine: Gra planszowa.

Odpowiedzi, których wam udzielam na forum dotyczą serii, do których już mamy prawa i są przedmiotem zaawansowanych rozmów. O grach, którymi wstępnie się interesujemy nie mówmy do czasu, aż nie będą "zaklepane", dlatego pozwolę sobie na razie nie odpowiadać na pytania dotyczące innych tytułów.
  Temat: ROK 2017 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Michal

Odpowiedzi: 536
Wyświetleń: 98203

PostForum: Plany wydawnicze   Wysłany: Pon 03 Lip, 2017   Temat: ROK 2017 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Witajcie w pierwszy poniedziałek lipca.

Ten miesiąc zapowiada się bardzo atrakcyjnie dla miłośników naszych gier, ponieważ w każdym tygodniu powinno pojawić się coś nowego, dlatego gorąco wierzę, że każdy z Was znajdzie coś dla siebie, co umili wakacyjny czas.

Pełną listę premier i zapowiedzi oczywiści znajdziecie TUTAJ

Jakby tego było mało, to co tydzień, w piątek, planujemy opublikować zapowiedź nowego nadchodzącego tytułu - w miniony piątek było to rozszerzenie do Horroru w Arkham LCG. W kolejny będzie to rozszerzenie w podobnym klimacie. Jakie? O tym niebawem

Teraz przejdźmy do Waszych pytań:
GRY PLANSZOWE

Battlestar Galactica
Nie mamy żadnych nowych informacji, które zmieniałyby to, o czym pisałem ostatnio.

Column of Fire
Poprzednie gry na podstawie powieści Kena Folletta wspominamy bardzo dobrze, dlatego na pewno bliżej przyjrzymy się tej pozycji.

Descent: Wędrówki w Mroku
- Rdzewiejące okowy Ten dodatek będzie pierwszy, czekamy jednak na informacje o zakończeniu produkcji
- Mgły Bilehall Czekamy na druk międzynarodowy
- Aplikacja Droga do Legendy Tutaj mogę tylko powtórzyć to, co napisałem w zeszłym miesiącu:
Cytat:
Ze względu na ogromną ilość tekstu w aplikacji nie będziemy podawać terminów, dopóki prace nie będą już na bardzo zaawansowanym etapie. Mówiąc tu o bardzo zaawansowanym etapie mam na myśli moment, kiedy tłumaczenie jest gotowe i tekst jest sprawdzany. Najważniejsza informacją jest jednak to, że prace trwają :)


Eldritch Horror
Cities in Ruin Nie wiem jak Wam, ale mnie słońce często przysłania coś wijącego się, oślizłego, jakby nie z tego świata...

Posiadłość Szaleństwa
- Ulice Arkham - Nie mamy jeszcze dokładnego terminarza produkcji dla wersji zlokalizowanych, ale nikogo chyba nie zdziwi, jak napiszę, że chcemy wziąć udzial w pierwszym druku :)
- Aplikacja - Nie mam żadnych nowych informacji. Szczerze mówiąc, nic nie wskazuje na to, aby przez GenConem (połowa sierpnia), cokolwiek mogło się w tej kwestii zmienić.

Runebound
Na razie możemy powiedzieć tylko tyle, że dodatek powinien być dostępny jesienią/w zimie (kalendarzowych, bo po tym co ostatnio jest za oknami, to trudno przewidzieć , kiedy spadnie śnieg i czy w ogóle spadnie ;) )

Tajemnica Whitehall
Tu bardziej z kronikarskiego obowiązku, ale odpiszę - tak, wydaliśmy tę grę w wersji PL :)

Znak Starszych Bogów
Omens of the Deep Wskazówka muzyczna

GRY LCG
Legenda 5 Kręgów
Czy jedliście już dzisiaj ryż?

DRUK NA ŻĄDANIE
Obecny plan jest taki, aby w sierpniu (raczej w II, niż w I połowie) zebrać od Was zamówienia. Traktujcie ten termin jednak z dużą dozą tolerancji, ponieważ tu wiele zależy od naszych partnerów (gdyż wiele z rzeczy, które mają pojawić się w tej nowej fali, nie jest jeszcze zaakceptowanych przez licencjodawców, a ostatnio zajmuje to bardzo dużo czasu).

Przybliżoną datę realizacji podamy w momencie zbiórki.

Co się znajdzie w nowej fali? Na pewno mogę powtórzyć to, co napisałem w tym temacie w marcu:
Cytat:
- około 8 kolejnych koszmarnych talii do Władcy Pierścieni LCG
- cały kolejny cykl do Władcy Pierścieni LCG
- co najmniej jeden scenariusz do Władcy Pierścieni LCG
- oba scenariusze do Horroru w Arkham LCG
- nowe zestawy kart do popleczników i/lub zestawów bohaterów i potworów do Descenta


Zanim podniesie się larum - to jest plan minimum :) Na pewno postaramy się rozszerzyć tę listę.

INNE
Lords of Hellas oraz The Edge: Downfall
W związku z tym, że kilka osób pytało o te gry, to chcieliśmy poinformować, że nie będzie ich w naszej ofercie.

Udanych wakacji!
  Temat: ROK 2017 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Michal

Odpowiedzi: 536
Wyświetleń: 98203

PostForum: Plany wydawnicze   Wysłany: Pon 05 Cze, 2017   Temat: ROK 2017 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Witam serdecznie w piękne poniedziałkowe popołudnie.

Niestety obawiam się, że dla wielu z Was moje dzisiejsze odpowiedzi nie będą żadnym zaskoczeniem, ponieważ w ciągu ostatniego miesiąca wiele się nie zmieniło.

Jedyne, co chciałem zaznaczyć po raz kolejny we wstępie, to to, że nieraz o pewnych rzeczach nie możemy mówić wcześniej, chociaż znamy na nie odpowiedzi. Wynika to z wielu czynników, którymi m.in. są umowy licencyjne. Jednak, jeśli o czymś możemy mówić, to nie mamy problemu, aby dzielić się tym z Wami.

W związku z pojawiającymi się teoriami spiskowymi chciałem zaznaczyć, że oznaczenia na stronach z produkcjami i dodrukami są aktualizowane zgodnie z tym, co otrzymamy od fabryki i armatora. Niestety czasem okazuje się, że pewne strony nieco ubarwiają i "właśnie zaczynamy produkcję" tak naprawdę oznacza "dopisaliśmy na koniec długiej kolejki" :)

Opóźnienia wydań wersji zlokalizowanych wynikają na ogół z prostego faktu, że pliki do lokalizacji partnerzy otrzymują, kiedy gra jest skończona. A gdy jest skończona to angielska idzie do produkcji, a wydawnictwa takie jak my zabierają się za lokalizacje. Z tego prostego powodu wersje polska,niemiecka, francuska itd. są dostępne kilka miesięcy po wersji angielskiej.
Wyjątkiem od tego są gry LCG oraz niektóre gry figurkowe (X-Wing), gdzie ze względu na charakter gry, FFG celowo opóźnia premiery wersji ANG, aby partnerzy mogli mieć towar na światową premierę.

A teraz do rzeczy

GRY PLANSZOWE

Battlestar Galactica
W temacie serii nie mam niczego nowego do powiedzenia i już po raz kolejny zacytuję to, co napisałem wcześniej:
"Z naszych informacji wynika jednoznacznie, że gra nie znika z linii produktów i normalnie będzie nadal wydawana. Czekamy na informacje o dodrukach dodatków".

Catan: Pojedynek
Cała seria Catan jest w Polsce bardzo silna i jest dla nas bardzo ważną linią wydawniczą. Co prawda zestaw podstawowy do gry dwuosobowej jest w sprzedaży od niedawna, więc nie chciałbym rzucać twardych deklaracji, jednak bardzo zależy nam na rozwijaniu także tej serii w ramach uniwersum Catanu.
Oczywiście wiele tutaj zależy także od druku międzynarodowego, który w przypadku Catanu odbywa się nie częściej jak raz do roku.

Descent: Wędrówki w Mroku
Ze względu na ogromną ilość tekstu w aplikacji nie będziemy podawać terminów, dopóki prace nie będą już na bardzo zaawansowanym etapie. Mówiąc tu o bardzo zaawansowanym etapie mam na myśli moment, kiedy tłumaczenie jest gotowe i tekst jest sprawdzany. Najważniejsza informacją jest jednak to, że prace trwają :)

Doom
Zgodnie z najnowszymi informacjami, nasze wydanie gry powinno się pojawić pod koniec III kwartału/na początku IV kwartału.

Eldritch Horror
Krainy Snów - Dodatek pojawi się w sklepach najprawdopodobniej pod koniec wakacji.

Imperium Atakuje
Imperium Jabby - Dodatek (wraz z towarzyszącymi mu zestawami figurek) powinien pojawić się w sklepach w wakacje.

New Angeles
Gra już do nas płynie i, jeśli obecne szacunki okażą się prawidłowe, dotrze do nas w połowie lipca.

Posiadłość Szaleństwa
Nie mamy żadnych nowych informacji na temat możliwości przygotowania przez nas scenariusza DLC. Na szczęście w pierwszej połowie wakacji do sklepów powinno trafić rozszerzenie pudełkowe :)

Ewentualne poprawki są nanoszone na bieżąco do źródła, z którego aplikacja pobiera materiał źródłowy. Proponuję zaktualizować aplikację (albo odinstalować i zainstalować ponownie). Jeśli błąd nadal występuje, to prosimy o kontakt.

Co do zestawów potworów i kafelków z I edycji to także nie mamy nowych informacji w ich kwestii.

Runebound
Unbreakable Bonds - Mała aktualizacja w stosunku do poprzedniego miesiąca :) Znamy już terminy i warunki druku międzynarodowego. A jak je poznaliśmy, to pewne osoby zabrały się do pracy ;)

Małe dodatki będą dostępne w wakacje

Runewars (gra planszowa)
Obecnie nie ma planów międzynarodowego druku rozszerzenia Banners of War.

This War of Mine: Gra Planszowa
Nasze wydawnictwo odpowiedzialne jest za produkcję egzemplarzy gry na potrzeby realizacji kampanii KS, a także za przygotowanie sklepowej wersji w językach polskim i angielskim.

Premiera sklepowej wersji angielskiej będzie miała w wakacje, natomiast sklepowej wersji polskiej, najprawdopodobniej w IV kwartale tego roku. W ciągu najbliższych tygodni ogłosimy także ile innych wersji językowych gry ukaże się równocześnie z wersja PL. A jest się naprawdę czym pochwalić :)

GRY FIGURKOWE
Armada
Nasza decyzja podyktowana jest dającym się zaobserwować już od długiego czasu spadkiem zainteresowania serią. Obecnie odpuściliśmy druk kolejnej fali w pierwszym terminie i czekamy na dokładniejszy terminarz kolejnych druków.

X-Wing
Guns for Hire - premiera jest planowana równocześnie ze światową.

C-Roc - światowa premiera będzie już niedługo, a według najnowszych informacji o transporcie, polska premiera będzie miała miejsce kilka tygodni po światowej.

DRUK NA ŻĄDANIE
Tutaj niestety nie mam żadnych nowych informacji. W tym roku chcielibyśmy zorganizować jeszcze jedną akcję zbierania zamówień, ale spodziewałbym się jej nie wcześniej, jak pod zakończeniu wakacji. (nawet, jak wcześniej coś zorganizujemy, to z uwagi na GenCon i tak nie będzie możliwości wyprodukowana dodatków zamówionych przez nas).

Wszystkie powyższe aktualizacje dotyczące terminów jeszcze dzisiaj pojawią się na naszej stronie w sekcji Zapowiedzi.
 
Strona 1 z 37
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.59 sekundy. Zapytań do SQL: 15