galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 425
galakta.pl Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Automatyczna tasowarka do kart
wojo

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 2275

PostForum: Władca Pierścieni LCG - dyskusja ogólna   Wysłany: Pon 02 Sty, 2017   Temat: Automatyczna tasowarka do kart
Ja swego czasu przeglądałem takie urządzenia (parę lat temu) i opnie w środowisku planszowy były bardzo negatywne (niszczenie kart, zacinanie się). Od tego momentu odpuściłem ten temat.
  Temat: Rozgrywka na 4 graczy
wojo

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 3166

PostForum: Władca Pierścieni LCG - dyskusja ogólna   Wysłany: Wto 22 Lis, 2016   Temat: Rozgrywka na 4 graczy
Tak początkowe przygody (podstawka+pierwszy cykl) były niezbyt dobrze testowane przez FFG i obowiązywała w nich reguła im więcej graczy tym łatwiej. Natomiast później (i w kilku przypadkach wcześniejszych scenariuszy) są scenariusze które będą znacznie trudniejsze w większym gronie.
  Temat: Propagowanie gry WP: LCG
wojo

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 1543

PostForum: Władca Pierścieni LCG - dyskusja ogólna   Wysłany: Wto 22 Lis, 2016   Temat: Propagowanie gry WP: LCG
Dobra inicjatywa tak trzymać. Natomiast nie tworzyłbym sztucznego tłumu bo bywalcy forów tego nie lubią, porostu powrzucaj trochę informacji o grze a jak ktoś tamtejszy o coś zapyta to bądź do dyspozycji z odpowiedzią.
  Temat: Rozgrywka na 4 graczy
wojo

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 3166

PostForum: Władca Pierścieni LCG - dyskusja ogólna   Wysłany: Pią 04 Lis, 2016   Temat: Rozgrywka na 4 graczy
Myślę że najpierw warto sprawdzić grę. Jedyne co będzie Wam potrzeba aby zagrać w 4 osoby to sposób notowania punktów zagrożenia dwóch z graczy (w podstawce są tylko 2 liczniki).

Jak pogracie w scenariusze z podstawki to wtedy będziecie bardziej świadomie decydować czy wolicie jeszcze jedną podstawkę czy dodatki (czy jednak gra może nie jest dla Was).
  Temat: Stuff Władcy Pierścieni LCG przy okazji eventów
wojo

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 2068

PostForum: Miejsca, gdzie można zagrać we Władcę   Wysłany: Wto 25 Paź, 2016   Temat: Stuff Władcy Pierścieni LCG przy okazji eventów
Pudełko jest mega. Takie techniczne pytanie ... ile kart mieści się w nim? A w koszulkach (najlepiej FFG :) )?
  Temat: YouTube - Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana. Zaczynamy!
wojo

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 3625

PostForum: Władca Pierścieni LCG - Twórczość fanowska   Wysłany: Wto 18 Paź, 2016   Temat: YouTube - Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana. Zaczynamy!
Nie wiem czy dla powodzenia takiego projektu (choć to zależy oczywiście od oczekiwań autora) trzeba aby zebrało się dużo widzów. Polskiemu środowisku LOTR:WP zdecydowanie brakuje strony, podcastu, kanału wokół którego mogłaby się zebrać. Poza tym forum i wątkiem na forum gry-planszowe.pl w zasadzie pustynia (chyba że facebook ożył). Jeżeli autorowi tego kanału uda się zebrać parę aktywnych osób to sukces wg mnie jest jak najbardziej możliwy. Choć niezbędne będzie do tego spore samozaparcie (zwłaszcza na początku).
  Temat: Druga część Hobbita i jej scenariusze
wojo

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 7693

PostForum: Hobbit – Na progu   Wysłany: Wto 30 Sie, 2016   Temat: Druga część Hobbita i jej scenariusze
A co Wam najbardziej dokucza? Walka z pająkami na etapie 4 czy Bilbo sam na placu boju?

Na to pierwsze będzie mi ciężko coś poradzić bo ten scenariusz właśnie na dwie osoby jest najtrudniejszy (solo i więcej osób jest chyba łatwiej). Gdyby mi przyszło się z tym mierzyć (gram tylko solo więc poniższe rozważania to czysta teoria) to szukałbym:
- Możliwości ubicia słabszych pająków zanim zaatakują (Gondrski włócznik i z Włócznia z Cytadeli) do tego może warto dodać Thalina (takim combo może ubić większość pająków, które wyjdą normalnie z tali przeciwności a wybierać tego z 2hp, który nie musi dostać od Thalina).
- Na powyższe dobrze działa też atak z zaskoczenia+Gandalf, celny strzał oraz większość kart wydarzeń ze sfery taktyki z podstawki.
- Warto czasem olać wyprawę i przyjąć na twarz zagrożenie. I tak raczej nie wolno zostawiać pająków w strefie przeciwności.
- Trzeba pamiętać że efekt pajęczego obszaru nie odkrywa dodatkowych pająków (tylko je wrzuca)

Stąd wyłania się obraz tali drugiego gracza skupionej na taktyce i będzie potrzebny ktoś do ciągnięcia wyprawy. Więc pewnie jakaś kombninacja taktyka i duch (Eowyna?). A testowaliście talie proponowane w instrukcji?

To drugie jest do ogarnięcia (tak samo jak w solo). Generalnie Bilbo musi jak najszybciej budzić postacie co nie jest jakieś super odkrywcze. Dobrze mieć też jednego mocnego bohatera (Thorin Dębowa Tarcza?), aby go jako pierwszego obudzić, najlepiej już wzmocnionego nieoczekiwaną odwagą czy innymi dodatkami :)
  Temat: Głos Isengardu
wojo

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 24841

PostForum: Głos Isengardu   Wysłany: Wto 30 Sie, 2016   Temat: Głos Isengardu
Ja pamiętam że miałem duży problem z tym scenariuszem bo nie do końca doczytałem etap 2B. Jego odpowiedź mówi że jeżeli uda Ci się wyprawa to anuluj progres jaki byś położył na tym etapie (ale nie na aktywnym obszarze!) i dodaj znacznik czasu. Dzięki temu często udaje się uniknąć morderczego efektu po wyczerpaniu się znaczników czasu.
  Temat: Brzemiona
wojo

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 1129

PostForum: Władca Pierścieni LCG - Zasady gry   Wysłany: Wto 30 Sie, 2016   Temat: Brzemiona
Więc tak. Górnik czy inne efekty kart pozwalające unikać efektów po odkryciu podczas jednej gry jak najbardziej są dobrym sposobem na radzenie sobie z efektami brzemion. Jednak karty nadal pozostają w puli kampanii i "wchodzą" w następnych rozgrywkach

Co do pierwszej części Twojego pytania to ... spoiler. Jeżeli chcesz wiedzieć to napisz na PW (tag spoiler zdaje się nie działać na tym forum)
  Temat: Prośba do graczy o poradę
wojo

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 2560

PostForum: Władca Pierścieni LCG - dyskusja ogólna   Wysłany: Czw 28 Lip, 2016   Temat: Prośba do graczy o poradę
Ja bym podsumował to tak:
- Podstawka jest grywalna na 4 osoby (jak wspomniano trzeba zastąpić tylko plansze zagrożenia i może trochę żetonów)
- Natomiast mając samą podstawkę (i nawet 1 dodatek) nie ma mowy o jakimś budowaniu tali. Po prostu bierzecie co jest i tym gracie.
- Na cztery osoby wszystkie scenariusze z podstawki powinny być do przejścia. Możecie sobie dodrukować jeszcze jakieś fanowskie (scenariusze Ninja Dorg są nawet przetłumaczone)

Jeżeli będziecie kupować dodatek to sugerowałbym jedna duży ze względu na to że zyskujecie 3 dodatkowe scenariusze. Pewnie szedłbym w Czarnych Jeźdźców bo jest tam tryb kampanii dodatkowo podnoszący atrakcyjność rozgrywki (choć przy czterech osobach i tak małej puli kart ciężko będzie użyć sensownie kart hobbitów jakie są w tym dodatku).
  Temat: Problem z zasadami
wojo

Odpowiedzi: 1604
Wyświetleń: 239692

PostForum: Władca Pierścieni LCG - Zasady gry   Wysłany: Sro 27 Lip, 2016   Temat: Problem z zasadami
Zdaje się że Galakta przyjęła następującą strategię tłumaczenia:
"Must X or Y" jako "Gracze muszą X albo Y"
"Must either X or Y" jako "Gracze muszą albo X albo Y"

Natomiast ta pierwsza konstrukcja jest dość rzadka (wydaje mi się że FFG się zorientowało że ta wybrana przez ich interpretacja nie jest zbyt intuicyjna).
  Temat: POD - dostępność
wojo

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 1360

PostForum: Władca Pierścieni LCG - dyskusja ogólna   Wysłany: Wto 19 Lip, 2016   Temat: POD - dostępność
Hej,

Uderzyłbym z tym pytaniem w następującej kolejności:
- Do Galakty (najlepiej przy organizacji zamówień polskich POD)
- Twojego ulubionego sklepu planszówkowego - czy mogą sprowadzić (podobno jest jakiś sklep, który sprowadza rzeczy od FFG z pominięciem Galakty, gdyby im sie nie opłaciło sprowadzać - pamiętam że ktoś o tym wspominał gdy pojawiło się zagrożenie zamknięcia WP:LCG)
- Na forum jest kilka osób które grają w wersję ENG i może one mają swoje myki.

Generalnie w PL jest mało osób grających reguralnie w wersję angielską (a przynajmniej tak mi się wydaje) więc zapotrzebowanie jest znikome stąd problemy z dostępnością.

PS możesz też sprawdzić w bookdepository (choć nie jestem pewien czy oni mają POD)
  Temat: Błędy w polskim tłumaczeniu
wojo

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 2008

PostForum: Władca Pierścieni LCG - Zasady gry   Wysłany: Pią 10 Cze, 2016   Temat: Błędy w polskim tłumaczeniu
Od dawna noszę się z zamiarem stworzenia wątku w którym można by szybko odnaleźć błędy w tłumaczeniach kart na PL. Nie ma tego aż tak dużo ale pojedyncze sztuki są więc wato chyba mieć to w jednym miejscu żeby łatwo było to sprawdzić znaleźć.


Księga Mazarbul - Khazad-dûm -
Jest: Bohater, do którego dołączono tę kartę, nie może atakować ani być wyczerpywanym w celu przydzielenia do wyprawy.
Powinno być: Bohater, do którego dołączono tę kartę, nie może atakować oraz nie zostaje wyczerpany gdy zostaje przydzielany do wyprawy.

Nazgul z Minas Morgul - Dolina Morgul -
Jest: Zmniejsz o 1 każdą liczbę obrażeń zadanych Nazgulowi z Minas Morgul.
Powinno być: Zmniejsz do 1 każdą liczbę obrażeń zadanych Nazgulowi z Minas Morgul.

Przewodniczka z Naith - Dunlandzka pułapka
Jest: Podczas tej rundy ten bohater nie może zostać wyczerpany.
Powinno być: Podczas tej rundy ten bohater nie zostaje wyczerpany gdy zostanie przydzielony do wyprawyJeżeli o czymś zapomniałem (a to pewne) lub pojawi się nowy błąd to dawajcie znać poniżej. Postaram się aktualizować ten post aby nie trzeba było całego wątku przeglądać.
  Temat: Problem z zasadami
wojo

Odpowiedzi: 1604
Wyświetleń: 239692

PostForum: Władca Pierścieni LCG - Zasady gry   Wysłany: Wto 07 Cze, 2016   Temat: Problem z zasadami
Tak na szybko:
- O ile zasady scenariusza lub inne karty nie stanowią inaczej (nie mam ich pod ręką) to Celador jest: "celem sprzymierzeńcem".
Karty które pozwalają leczyć sprzymierzeńców mogą "celować" w Celadora. Natomiast jeżeli w efekcie leczenia jest coś o Twoich sprzymierzeńcach/sprzymierzeńcach pod Twoją kontrolą to wtedy już może być rożnie. Czyli w skrócie tak o ile efekt leczenia na to pozwala.
  Temat: Problem z zasadami
wojo

Odpowiedzi: 1604
Wyświetleń: 239692

PostForum: Władca Pierścieni LCG - Zasady gry   Wysłany: Pon 25 Kwi, 2016   Temat: Problem z zasadami
krzysztof1986 napisał/a:
""Some enemy and location cards award victory points
when they are defeated. When such a card leaves play,
one player should place it near his threat dial to remind
the players of the victory points when they are scoring
at the end of the game."

and on page 20:

"defeated enemies are
placed in the encounter discard pile"


Właśnie trochę martwi mnie to słówko defeated. Bo wróg odrzucony w wyniku celnego strzału wg mnie nie jest defeated (jest discarded). Niemniej jednak nie znajduję wystarczającej kontr-argumentacji i myślę że jest to z grubsza z duchem gry. Postaram sie jeszcze w wolnej chwili poszukać co o tym myślą fora ENG.
 
Strona 1 z 29
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.36 sekundy. Zapytań do SQL: 15