galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kupić,ale co?
Autor Wiadomość
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Sro 25 Wrz, 2013   

9 miejsc jest ponumerowanych 1 - 9. Idziemy po nich po kolei. Zaczynamy w 1, kończymy w 9. Każdy ma swój zestaw. Jest niezależny od talii graczy.

Każda talia zawiera pół talii "dobrej" i pół talii "złej". Jeśli ja gram dobrem, to Ty grasz w tym samym momencie złem i na odwrót. Idziemy po miejscach tego gracza, który jest bardziej z tyłu (spieszymy się, gdyż gracz, który przeżyje w 9 miejscu wygrywa).

Startery zawierają 2 różne talie. Gandalf i Aragorn są z różnych ras, więc wymuszają inne karty. Każdy gracz musi mieć swoją talię.

Polskie karty są beznadziejnie tłumaczone, dlatego od 4 dodatku przestano je tłumaczyć. Jest to jedyna gra, w której wolę grać kartami angielskimi.

Żetony są potrzebne - dobry dodaje wartość złemu. Im więcej da, tym zły bardziej może poszaleć.

Dokupienie 1 boostera nie ma sensu, bo na pewno przynajmniej połowa będzie niepasująca. Za dużo jest ras dobrych i złych.
 
     
wludwika
[Usunięty]

Wysłany: Czw 26 Wrz, 2013   

Coś tam czytałem skany kart po polsku, i jak dla laika tłumaczenie wydaje się w porządku, choć dla doświadczonego gracza możliwe, że tłumaczenie ma duże znaczenie.
No ale dla os. zaczynającej przygodę z tym lepsze wydanie polskie.
Noi jakoś lepiej mi się widzą karty i rywalizacja niż w LCG rysunki i kooperacja.
A że gra jest martwa to, w sumie nie będę musiał wydawać więcej kasy na nowe karty i będę musiał się zadowolić tymi 2 polskimi starterami drużyna pierścienia.
No ale w starterach mogli by już dać te żetony, bo niby skąd należałoby wziąć oryginalne żetony ? Najwyżej żetony jakieś będę musiał sobie zrobić lub zastąpię je jakoś kostkami do gry.
A i co do wypożyczenia WP LCG z replikator.pl jak pisałem, to coś im się regulamin pozmieniał i nie mają tej gry do wypożyczenia ;/ To samo tyczy się planszówki „Wojna o Pierścień” – 280 zł. w ciemno nie będę wydawać.
Podsumowując: zatem zakup tych 2 różnych starterów (Aragorn i Gandalf) nie powinien być złym pomysłem, i powinienem być zadowolony z gry ? A lubię Tolkiena :)
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Wrz, 2013   

Kupując 2 startery niewiele wydasz, więc nawet jak się rozczarujesz grą, to i tak niewiele stracisz :mrgreen:

A Lotra LCG zawsze możesz sobie dokupić, szczególnie gdy nie będziesz miał z kim grać :wink:
 
     
wludwika
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Paź, 2013   

Jednak złożyłem zamówienie na grę planszową "Wojna o Pierścień" za 260 zł. Jutro powinna być gotowa do odbioru :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 13