galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
"Straszliwy eksperyment" vs "Wzmocniono ochro
Autor Wiadomość
FuCzang
[Usunięty]

Wysłany: Sob 28 Gru, 2013   "Straszliwy eksperyment" vs "Wzmocniono ochro

Hejka!
Na początku nadmienię, że przejrzałem forum i nie udało mi się znaleźć rozwiązania dla problemu związanego ze "Straszliwym eksperymentem" i "Wzmocnioną ochroną kampusu". Pierwsza karta to pogłoska, która wymaga dokładania na kartę co turę jednego potwora. Przy ośmiu jest fail. Potwory wg karty nie znajdują się na planszy i nie liczą się do limitu, ale aby z nimi walczyć, gracz musi być na ulicach Uniwersytetu Miskatonik. Druga karta, nagłówek, zdejmuje wszystkie potwory z ulic i obszarów Uniwersytetu i odsyła ich żetony do puli. I teraz moje pytanie - czy w związku z tym powinienem zdjąć wszystkie potwory z karty pogłoski (w końcu, mimo że nie na planszy, spotkanie z tymi potworami jest możliwe tylko na ulicach Uniwersytetu) i w ten sposób osiągnąć sukces, czy też "Wzmocniono ochronę kampusu" nie ma najmniejszego wpływu na "Straszliwy Eksperyment" i potwory powinny zostać na karcie?
Bardzo proszę o pomoc, bo nie mogę rozstrzygnąć, jak powinno być...
Pozdrawiam i przy okazji życzę wszystkim wszystkiego najlepszego w Nowym 2014 Roku! :-)
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Sob 28 Gru, 2013   

Jak sam napisałeś, potwory dokładasz na kartę nie na planszę i "fizycznie" nie ma ich w Arkham/Uniwersytecie Miskatonic, tak więc karta nagłówka ich nie usunie.

Fabularnie uznaj, że te potwory są trzymane w jakimś tajnym laboratorium i ochrona kampusu nie ma o nich pojęcia.

Udanego likwidowania straszliwych eksperymentów w 2014 ;)
 
     
FuCzang
[Usunięty]

Wysłany: Pon 30 Gru, 2013   

Wielkie dzięki za wyjaśnienie, teraz jest już jasne...
Jeśli można, to jeszcze jedno pytanie. Grałem z kolegą i walczyliśmy z przedwiecznym. W jednej turze kolega, pierwszy, w ataku miał jeden sukces, ja - trzy. To ile żetonów zdejmujemy z karty Przedwiecznego - jeden (kolega miał jeden sukces, ja jeszcze trzy, więc przekroczyliśmy dwa wymagane sukcesy -> zdjęcie żetonu i zerowanie sukcesów, niejako "strata" dwóch sukcesów), czy dwa (kolega miał jeden sukces, ja kolejny -> zdjęcie żetonu i zerowanie sukcesów, pozostałe sukcesy liczone po zerowaniu - kolejne dwa, zdjęcie żetonu i kolejne zerowanie sukcesów w danej turze walki)?
Pozdrawiam!
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Pon 30 Gru, 2013   

Podczas walki z Przedwiecznym żaden sukces przepada, może sobie "wisieć" nawet przez kilka tur walki, póki nie zostanie wydany do usunięcia żetonu zagłady. Zdejmujecie dwa żetony zagłady za 4 sukcesy (1 kolegi i 3 twoje).

Jeśli tor Przedwiecznego miał np. 11 pól, to w dwóch graczy musieliście uzbierać w sumie 22 sukcesy. I tyle, żadnych skomplikowanych zerowań :)
 
     
FuCzang
[Usunięty]

Wysłany: Wto 31 Gru, 2013   

Jeszcze raz dziękuję za wyjaśnienie. :-) No to w dwóch graczy jest łatwiej, niż myślałem. :-)
Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego w Nowym Roku! :-)
FuCzang <|-)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 14