galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z zasadami
Autor Wiadomość
FaLqUa
[Usunięty]

Wysłany: Sob 04 Sty, 2014   

Dzięki Kulgan za odpowiedź :)

Przed chwilą doczytałem to także w FAQ pod punktem 1.29 dotyczącym Puli Zwycięstwa.
 
     
Yatmai
[Usunięty]

Wysłany: Nie 05 Sty, 2014   

Siema, dorwałem podstawkę, parę pierwszych partii za mną i chciałbym się upewnić czy poprawnie zrozumiałem zasady:
- potworki które są w zwarciu wyszły z obszaru przeciwności? (i nie wliczają się w fazie wyprawy)
- podobnie z obszarem aktywnym - jest poza strefą i się już nie wlicza?
- czerwona armia solo nie jest w stanie ukończyć misji?
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Nie 05 Sty, 2014   

Yatmai napisał/a:
Siema, dorwałem podstawkę, parę pierwszych partii za mną i chciałbym się upewnić czy poprawnie zrozumiałem zasady:
- potworki które są w zwarciu wyszły z obszaru przeciwności? (i nie wliczają się w fazie wyprawy)
- podobnie z obszarem aktywnym - jest poza strefą i się już nie wlicza?
- czerwona armia solo nie jest w stanie ukończyć misji?

1 i 2 Tak. Co do Taktyki, to słabo ma z Wyprawą, ale czy nie jest w stanie wygrać, to nie wiem, bo nie gram solo.
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 05 Sty, 2014   

Jest ale jest jej najciezej. Dlatego zalecane jest mieszanie talii. Teraz dostalismy theodena ktory daje +1 sloneczko kazdemu czerwonemu bohaterowi wiec troche juz lepiej ;)
 
     
Yatmai
[Usunięty]

Wysłany: Nie 05 Sty, 2014   

Dzięki panowie :) A zdaje mi się czy w grze nie ma limitu kart na ręce?
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 05 Sty, 2014   

Nie ma limitu. A wiadomo im wiecej na rece tym wiecej mozliwosci :)
 
     
FaLqUa
[Usunięty]

Wysłany: Wto 07 Sty, 2014   

Mam pytanie dotyczące "Kart Unikatowych".

W instrukcji napisano, że "jeśli którykolwiek z graczy posiada w grze kartę unikatową, żaden inny gracz nie może zagrać ani umieścić w grze innej karty o tej samej nazwie"

Jak wygląda sytuacja np. w przypadku karty Eowiny, gdzie mogę odrzucić jedną kartę z ręki, aby dodać Eowinie jedno słoneczko. Czy jeżeli mam zagraną kartę unikatową Faramira to czy mogę odrzucić drugiego Faramira trzymanego na ręce, aby aktywować zdolność Eowiny?
 
     
uday
[Usunięty]

Wysłany: Wto 07 Sty, 2014   

Tak.

Warunek jest taki, że nie mogą się dwie karty unikatowe o takiej samej nazwie pojawić w grze. Odrzucasz z ręki na stos kart odrzuconych, więc karta nie pojawia się w grze.
 
     
maclis
[Usunięty]

Wysłany: Sob 25 Sty, 2014   

Mam pytania odnośnie Podróży do Rhosgobel: jak należy rozumieć efekt 2 etapu wyprawy?
Czy gdy leczę Wilyadora jakąś kartą to odrzucam etap 2B z gry, czy odrzucam kartę którą uleczyłem wiyadora?
Czy w etapie 3B można wyleczyć Wilyadora za pomocą athelasa gdy w strefie przeciwności znajduje się Rhosgobel?
 
     
Radziol88
[Usunięty]

Wysłany: Sob 25 Sty, 2014   

1. Kartę, która uleczyła. Lepszym tłumaczeniem tekstu angielskiego byłoby "usuń tamtą kartę"
2. Ja mówię, że nie. 3B daje możliwość leczenia (jak wiele kart graczy) a Rhosgobel to leczenie blokuje
 
     
maclis
[Usunięty]

Wysłany: Pon 27 Sty, 2014   

Czyli ten efekt 2B w cale nie jest taki szkodliwy, chociaż Glorfindelem już orzeła nie uleczymy.
 
     
Szoker
[Usunięty]

Wysłany: Sob 08 Lut, 2014   

W scenariuszu "Ucieczka z morii" jest karta wyprawy "Ucieczka z ciemności" która mówi że tylko można tam umieszczać żetony postępu w fazie odpoczynku jak jeden z bohaterów ma porzucone narzędzia. Moje pytanie brzmi czy jak jest aktywny obszar to i tak mogę tam położyć żetony postępu czy muszę najpierw zbadać obszar?
 
     
Radziol88
[Usunięty]

Wysłany: Sob 08 Lut, 2014   

Szoker napisał/a:
W scenariuszu "Ucieczka z morii" jest karta wyprawy "Ucieczka z ciemności" która mówi że tylko można tam umieszczać żetony postępu w fazie odpoczynku jak jeden z bohaterów ma porzucone narzędzia. Moje pytanie brzmi czy jak jest aktywny obszar to i tak mogę tam położyć żetony postępu czy muszę najpierw zbadać obszar?

Karta mówi, że kładziesz konkretnie na nią
 
     
świder
[Usunięty]

Wysłany: Pon 17 Lut, 2014   

Witam,
mam pewną wątpliwość co do słuszności działania w 3 scenariuszu podstawki "ucieczka z dol gundur".

Wykładam 3 karty celu do strefy przeciwnosci. Zgodnie z poleceniem "strzeżona" dokładam do każdej karty po jednej karcie spotkań. Kartami spotkań okazują się 3 karty podstępu. Jako że to etap przygotowania 2 karty "wzrok nekromanty" nie odnoszą efektu - trafiają na stos kart odrzuconych, trzecia trafia na stos kart gracza "żelazne kajdany".
Już przy przygotowaniu mam wolne do działania karty celu????

Dzięki za odpowiedź.
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Pon 17 Lut, 2014   

świder napisał/a:
Wykładam 3 karty celu do strefy przeciwnosci. Zgodnie z poleceniem "strzeżona" dokładam do każdej karty po jednej karcie spotkań. Kartami spotkań okazują się 3 karty podstępu. Jako że to etap przygotowania 2 karty "wzrok nekromanty" nie odnoszą efektu - trafiają na stos kart odrzuconych, trzecia trafia na stos kart gracza "żelazne kajdany".
Już przy przygotowaniu mam wolne do działania karty celu????

Masz farta i tak właśnie jest :grin:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.2 sekundy. Zapytań do SQL: 14