galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Season One 2014 Tournament and Game Night Kits
Autor Wiadomość
Cread
[Usunięty]

Wysłany: Pią 10 Sty, 2014   Season One 2014 Tournament and Game Night Kits

Hej, zastanawiam się, czy ktoś zamawia sobie ten zestaw do LOTRa:
http://fantasyflightgames...s.asp?eidn=4589
A może znalazłaby się osoba, która chciałaby tylko karty, a resztę rzeczy niekoniecznie :) Wtedy podział kosztów etc.
 
     
Muad'Dib
[Usunięty]

Wysłany: Sob 11 Sty, 2014   

Ja będę zamawiał w 3trolle. Niestety mam duszę kolekcjonera i będę zamawiał wszystko :) Szukałem alternatywy dla tego sklepu (cena) ale nie widziałem, że ktokolwiek inny to sprzedawał. Ale jeśli interesuje Ciebie S1 z zeszłego roku to mogę załatwić za ok 30 euro. Będę się widział ze znajomym zza granicy, któremu zostało kilka pudełek i sam zamierzam wziąć bo przegapiłem (a właściwie to nikt w Polsce nie sprzedawał).
 
     
Cread
[Usunięty]

Wysłany: Sob 11 Sty, 2014   

Wiem, że teraz xjoy będzie zbierał zamówienia za ok. 120 zł.
 
     
Lekt
[Usunięty]

Wysłany: Sob 11 Sty, 2014   

Cread napisał/a:
Wiem, że teraz xjoy będzie zbierał zamówienia za ok. 120 zł.
Jeżeli dobrze rozumiem, to chodzi o Nightmare Kits do ZP?
I wspomniany powyżej zestaw nowych talii to wydanie oryginalne (angielskie), są jakieś wieści od Galakty odnośnie tłumaczenia?
 
     
Muad'Dib
[Usunięty]

Wysłany: Sob 11 Sty, 2014   

Dokładnie to to. Galakta się raczej wypięła na wersję pl, choć mnie to nie dotyczy bo kupuję wersję eng. Dobrze Cread, że dałeś mi cynk odnośnie xjoy, zaraz do nich napiszę.

GNK są wydawane jednorazowo, pomijając późniejsze wydania Nightmare Decków jako Druk na Żądanie (przy czym wersją pl również się nie ukazała). Dlatego też w ogóle nie wierzę, że pojawią się polskie wersje GNK. Tym bardziej, że do innych gier wychodzę regularnie, razem z eng, np do Netrunnera.
 
     
Cread
[Usunięty]

Wysłany: Sob 11 Sty, 2014   

Spoko :)
No niestety tak jak w innych grach można liczyć na polską wersję, tak tutaj spotykamy się ze ścianą :( no nic, może niedłuuuuuugo coś się ruszy z samym DnŻ. Albo inaczej - jakby Galakta widziała zainteresowanie z naszej strony, to moglibyśmy się doczekać tłumaczenia także zestawów do LOTRa. Ale to trzeba byłoby zasypywać ich mailami, bo pojedyncze żuczki (mówię tu m.in. o sobie), będą odsyłane z niczym.
 
     
Lekt
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Sty, 2014   

Cread napisał/a:
Ale to trzeba byłoby zasypywać ich mailami, bo pojedyncze żuczki (mówię tu m.in. o sobie), będą odsyłane z niczym.
Creadziu przyjacielu w czym rzecz? Na forum jest nas kilkunastu aktywnych, silnych i zwartych - niech każdy wyśle 2-3 maile dzienne z takim zapytaniem:

"Szanowni Państwo,
W imieniu własnym oraz wszystkich zainteresowanych Graczy we "Władca Pierścieni Gra Karciana" wystosowuję uprzejmie zapytanie o przetłumaczenie na język polski tzw. "Game Night Kits" dedykowanej naszej ukochanej grze. Również jesteśmy poważnie zainteresowani zakupem w Druku na Żądanie scenariusza "Stone of Erech".
Z całą mocą i stanowczością pragniemy podkreślić, iż polska scena karciankowa do gry LOTR LCG w naszym rodzimy języku jest na tyle silna, iż czujemy się przez Państwa zaniedbywani i absolutnie nie potrafimy pogodzić się z milczeniem z Państwa strony na temat ww. nowych kart!

Z poważaniem
X (wstawić podpis)"


Wysyłajcie do Galakty moi drodzy, a może w końcu będzie nam dane! Ku chwale Gandalfa! :)
 
     
Cread
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Sty, 2014   

Lekciu, czytasz mi w myślach. Ja tylko chciałem być małym kamyczkiem, który coś by ruszył.
 
     
Lekt
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Sty, 2014   

Cread napisał/a:
Lekciu, czytasz mi w myślach. Ja tylko chciałem być małym kamyczkiem, który coś by ruszył.
Przyjacielu mój ja wolę być całą lawiną! :twisted:
 
     
Cread
[Usunięty]

Wysłany: Pon 13 Sty, 2014   

Wysłałem maila i dostałą taką ciepłą odpowiedź:

"[...] bardzo dziękujemy za zainteresowanie naszymi grami.
Nie planujemy wydania polskiej wersji zestawów Game Night Kit. Na ten
rok zaplanowaliśmy wydanie w języku polskim Koszmarnych Talii (Nightmare
Deck), wchodzących w skład tych zestawów. Będą one dostępne w
systemie
Druku na Żądanie.
Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz profilu na
Facebooku - wszelkie informacje na temat wydania tych rozszerzeń pojawią
się właśnie tam.
[...]"

Ktoś jeszcze wysyłał zapytanie?

Powtarzam - im więcej zrobi się szumu wokół tematu i im więcej będzie pisać zainteresowanych, tym lepiej dla nas, graczy.
Jakoś fani innych gier dostają więcej (patrz możliwości młodszej karcianki SW LCG - tam jest możliwość polskich kart i zestawów praktycznie od samego początku).
 
     
Muad'Dib
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Sty, 2014   

Czy Galakta kiedykolwiek w ogóle deklarowała, że wyda w całości GNK po polsku? Tak z ciekawości pytam. W sumie mogli by takiej rzeczy deklarować wcześniej bo ktoś kto chciał GNK po polsku, z matami itp już tego nie nadrobi.
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Sty, 2014   

Galakta chyba oficjalnie nigdy nie ogłosiła że będzie robić GNK w wersji PL. Powyższa odpowiedź to potwierdza - nie będzie ich PL. Zresztą nie sądzę aby to się opłacało, GNK są piekielnie drogie jak na zawartość więc poza najzagorzalszymi fanami nikt raczej się na to nie zdecyduje - a że i scena WP:LCG w Polsce to raczej granie po domach to i sklepy też nie będą inwestować.

Ostatnio chyba jednak widziałem zapowiedź że będą Nightmare decks w wersji PL więc najciekawszy (moim zdaniem) element GNK będzie PL.
 
     
Muad'Dib
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Sty, 2014   

Tego się spodziewałem już w połowie zeszłego roku, byłem tylko ciekaw czy kiedyś "dali nadzieję" graczom ;)

Co do tego to zależy jak na to spojrzeć. Za 3 ND wychodzi prawie 90zł, generalnie maty do grania kosztują 40-60zł a cały GNK ok 150zł. Więc nie powiedziałbym, że kupując GNK jakoś specjalnie przepłacam.
 
     
Cread
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Sty, 2014   

Nie ogłaszali, ale gdyby ludzie zaczęli pytać to zmieniliby stanowisko.
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Sty, 2014   

Ja myślę że Galakta raczej patrzy na to czy gra się sprzedaje i na jakim poziomie i trochę już zna rynek PL - wie co ma szanse się sprzedać i w jakiej cenie. Oczywiście mogą przegapić jakiś hit ale czasem mam wrażenie że my giero-maniacy mamy podejście: "Gra mi się podoba to na pewno się sprzeda". Niestety tak to raczej nie działa ...

Spójrzmy prawdzie w oczy. Nawet gdyby każdy z nas udzielający się na tym forum faktycznie kupił GNK (a nie tylko mówił że kupi jak wyjdzie PL bo to dwie różne rzeczy) to i tak nie zwróciły by się koszty tłumaczenia/drukowania/zamawiania. Jesteśmy może i głośną i aktywną grupą fanów ale jest nas garstka. Gdybyśmy to tylko my kupowali WP:LCG to Galakta by już dawno musiała zamknąć tę linię. Tak więc decyzja musi być podjęta na szerszej próbie - w tym przypadku myślę że decyzja o GNK została podjęta na podstawie wyników sprzedaży DNŻ - a te jak mniemam są takie sobie bo to jest piekielnie droga opcja (kosztuje więcej niż dodatek a zawiera dużo mniej kart i to w gorszej jakości).

Nie okłamujmy się, tutaj w większości wypowiadają się gracze kolekcjonerzy, którzy kupują prawie wszystko. Bez względu jak bez sensu drogie rzeczy FFG nam proponuje. Jednak sami nie uciągniemy WP:LCG a większość z graczy grających po domach jednak podchodzi do gry bardziej na luzie (a może i realistycznie). Kupują dodatki które ich ciekawią. Myślę że oni mają gdzieś zestawik kosztujący więcej niż podstawka + 2 dodatki. Więc oczywiście można pisać do Galakty ale realistycznie patrząc nie widzę szans na GNK:PL.*

A tak jeszcze zupełnie na marginesie. Nie zastanawialiście się czemu samo FFG nie sprzedaje GNK klientom bezpośrednio tylko sklepom (z zastrzeżeniem że nie można tego sprzedawać)? Na pewno nie dlatego że nie chcą zarobić. Mnie wychodzi że taki produkt nie sprzedałby się na sensownym poziome gdyby go porostu wypuścili. Dlatego jest przygotowywany w limitowanym (drogim) nakładzie, tylko dla sklepów (bo te mają szanse odbić sobie tę cenę w sprzedaży zwykłych dodatków, napojów etc. podczas Game Night) i w zasadzie jest reklamą samej gry.

* Oczywiście mogę się mylić :D
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 13