galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ROK 2014 - Plany Wydawnicze
Autor Wiadomość
Prezes

Wysłany: Pon 13 Sty, 2014   

Pytanie o dodatek do RUNE AGE padalo juz kilka razy, odpowiedz zawsze taka sama:

D.W. napisał/a:

2. dodatek Rune Age: Oath and Anvil - nie planujemy w chwili obecnej tego dodatku.

Jest jakas szansa nazwania rzeczy troszke konkretniej.
Jesli planujecie tego dodatku nie wydawac, to poprosilbym o takie wlasnie konkretne info.

Jesli jest realna szansa na ten dodatek to czemu jeszcze go nie ma???

RUNA AGE to swietna karcianka, ale strasznie traci na braku polskojezycznego dodatku.
Sam kilka razy spotkalem sie z opiniami osob, ktore specjalnie wstrzymuja sie z zakupem podstawki do czasu gdy nie bedzie konkretnego info na temat dodatku.

8janek8
Grupa Wsparcia

D.W. napisał/a:
RuneAge - nie będziemy wydawać tego dodatku.

Prezes

Nie to, ze teraz marudze,
ale czy to przypadkiem nie jest tak, ze:

1. Galakta nie wyda dodatku, bo sprzedalo sie malo podstawek.
2. Spora czesc ludzi nie kupi polskojezycznej podstawki skoro wiedza, ze nie bedzie dodatku.
itd...

Drow

boardADDICT napisał/a:
Twilight Imperium z dodatkami w formie conversion kita ,same karty. Duzo osob ma ten tytul po angielsku i nie potrzebuje hexow mapy czy figurek. Dzieki temu cena moglaby byc przystepna.

Tak odnosnie TI3ed.. male info: FFG bedzie robilo dodruk podstawki i dodatku, obie pozycje sa na liscie w dziale Upcoming, choc bez konkretnych dat.
Zatem jesli ktos chce wersje ang.. to prawdopodobnie bedzie szansa na zdobycie gry :)

JollyRoger1916 

Wysłany: Wto 14 Sty, 2014   

Prezes napisał/a:
Sam kilka razy spotkalem sie z opiniami osob, ktore specjalnie wstrzymuja sie z zakupem podstawki do czasu gdy nie bedzie konkretnego info na temat dodatku.

Możesz im i im podobnym podziękować za brak dodatku PL. Poprzeglądaj tematy o RA, tam wszystko zostało wyjaśnione.

Szaweł 

JollyRoger1916 napisał/a:

Możesz im i im podobnym podziękować za brak dodatku PL.

Chcesz powiedzieć, że jeśli ktoś ni w ząb nie kuma angielskiego powinien kupować, za często niemałe pieniądze, gry mając nadzieje, że moooooże wyjdzie do nich dodatek w jedynym języku, który tenże ktoś rozumie, kiedy w tym samym czasie inna gra, ma wydane niemal wszystkie dodatki? Seriously? Wiadomo, że większość takich ludzi weźmie tę drugą grę. Takie jest życie i takie są prawa rynku. Równie dobrze można by oskarżyć wydawcę używając dokładnie odwrotnego argumentu. Niestety i jedno i drugie oskarżenia mijają się z celem, bo w tym cały jest ambaras...
W tym przypadku nie ma chyba złotego środka. Pewnie, to ludzie napędzają możliwość wydania danego tytułu, pytanie jednak jest takie: Co sprawić, żeby usprawnić działanie takiego procederu?

Na forum pewnego polskiego wydawcy, w temacie jednego z ich tytułów pojawił się wpis ich pracownika odnośnie wydania dodatku do tejże gry. Jest to coś w stylu "liczyliśmy na lepszą sprzedaż, ale w ostatnim miesiącu poszło tylko kilkanaście sztuk"... Tak się zastanawiam, czy nie byłoby możliwości prowadzenia rankingu, albo scoringu sprzedaży tytułów. Może np. gra X ma ocenę sprzedaży 8 i już kupując tytuł wiadomo, że będzie miała sporą szansę na dodatki, no na pewno większą niż ta, która ma ocenę 2. No tak, ale to z kolei nie przysłuży się grom z niższym rankingiem. Ale taki ranking, typu top 10 najpopularnieszych gier chyba może podziałać. Nie wiadomo co się sprzedaje słabiej a wiadomo, przy których tytułach można spodziewać się większego prawdopodobieństwa wydania dodatków. A i sam wydawca chyba by na tym zyskał, przecież wszelkie rankingi TopX to zawsze mechanizmy podciągające sprzedaż... Może Galakta zastanowiłaby się nad takim rozwiązaniem?

JollyRoger1916 

Ja tam nie mam problemu z brakiem dodatku PL. Proszę nie ucz mnie praw rynku, bo to o czym napisałem wynika bezpośrednio właśnie z nich.

1. Rune Age jest kompletną grą i można w nią grać bez dodatku, a także czerpać przyjemność z takowej rozgrywki.
2. Kiedy dodatek był ogłaszany to już była Polska wersja i jeśli ktoś kilka m-cy przed wydaniem dodatku mówi, że poczeka z kupnem podstawki na to, czy Galakta wyda dodatek po Polsku i to nie jedna, czy dwie osoby, ale całkiem pokaźne grono to jednak ma to wpływ na to, czy dodatek wyszedł PL, czy nie. Ja tam za dodatkiem nie płaczę, może dokupię po angielsku, może nie. Tylko nie rozumiem jęczenia, że nie wyszedł dodatek, gdy ktoś sam głosował swoim portfelem, za tym, żeby ten dodatek nie był nawet brany pod uwagę w planach wydawniczych Galakty. Wydawnictwo nie ponosi absolutnie żadnej odpowiedzialności za to, że nie wyda tego dodatku. Mieli zaryzykować i wydać bo może jak wypuszczą dodatek to zejdzie zalegająca w magazynach podstawka? Błagam.
3. Jeśli ktoś odgraża się, że od razu kupi po angielsku, bo nie wie, czy wyjdzie dodatek PL to zakładam, że nie ma bariery językowej. Tym bardziej niezrozumiała jest sytuacja z niechęcią do mieszania wersji językowych. FFG wszystko drukuje w Chunach i nie będzie różnicy w rewersach.
4. Gracze zamiast bojkotować RA PL mogli zaryzykować i zwiększyć szanse na wydanie dodatku w rodzimym języku. Zwłaszcza, że to właśnie sprzedaż podstawki jest podstawowym kryterium decyzyjnym w przypadku planowania wydawania, czy lokalizowania dodatków.
5. Nawet jeśli gracze nie dostali by dodatku PL, to sądzę, że znalazłby się ktoś kto spolszczyłby dodatek (pewnie nawet któryś z większych sklepów). Pakowanie tekstu polskiego do koszulki z kartą jest praktyka stosowaną od lat, ale jakoś przy okazji RA wszyscy o tym zapomnieli.

Nie chce mi się już rozpisywać na temat rynku gier towarzyskich i porównywać go z rynkami innych produktów. Najważniejszą informacją jest to, ze rynek planszówkowy jest jednym z rynków najbardziej podatnych na fanaberie konsumentów.

Reasumując. Dalej twierdzę, że gracze sami zadecydowali, że nie chcą dodatku PL. Płakanie nad rozlanym mlekiem nic nie zmieni.

Szaweł 

Ale ja nie mówię, że tak nie jest. Sam wiedząc, że nie ma dodatku do Wojny o Pierścień, kupiłem ją w wersji PL parę tygodni temu, zawsze jednak mając nadzieję, że im więcej takich jak ja, tym prawdopodobieństwo wydania dodatku większe a jak nie to poradzimy sobie z tym sami. Nie piszę tu konkretnie o RA - nie interesuje mnie ta pozycja - piszę ogólnie o przypadkach, w których tytuł jest na rynku, w wersji EN jest pierdyliard dodatków a PL wydawca milczy. Znam prawa rynku, nie mówię, że Ty nie znasz, nie to jest kwestią dyskusji. Logicznym jest to, że pieniądz napędza wszystko, zastanawiam się i kontempluję usilnie nad możliwością, jakiejkolwiek choćby zmiany. Działania rynku się nie zmieni, jeśli kogoś, jak mnie, nie interesuje RA, to go nie kupi, ale jeśli ktoś się waha i zobaczy, że gra idzie świetnie będzie to jakieś popchnięcie go w tę stronę, bo będzie mógł pomyśleć, że jest to pozycja przyszłościowa, a jeśli na prawdę tytuł go interesuje to go kupi, nawet jeśli nie zobaczy go w rankingu. Przecież po to też pisane są recenzje - żeby ludziom wskazać, czy jest to to czego szukają, czy nie - taki ranking najpopularniejszych tytułów to dokładnie to samo, tylko w pigułce :)

boardADDICT

Wysłany: Sro 15 Sty, 2014   

Drow napisał/a:
boardADDICT napisał/a:
Twilight Imperium z dodatkami w formie conversion kita ,same karty. Duzo osob ma ten tytul po angielsku i nie potrzebuje hexow mapy czy figurek. Dzieki temu cena moglaby byc przystepna.

Tak odnosnie TI3ed.. male info: FFG bedzie robilo dodruk podstawki i dodatku, obie pozycje sa na liscie w dziale Upcoming, choc bez konkretnych dat.
Zatem jesli ktos chce wersje ang.. to prawdopodobnie bedzie szansa na zdobycie gry :)

Kazdemu kto nie ma tego tytulu POLECAM! Jesli Chaos w starym swiecie czy Gra o tron sie komus podoba to kupowac w ciemno. Wiem ,ze to duzy wydatek podstawka plus 2 dodatki 600zl ,ale warto. Chyba najlepsze i najbardziej wypakowane dodatki od FFG. Gra z dodatkami LEDWO miesci sie w 2 pudelkach od dodatkow(standardowe Talisman itd).
Regrywalnosc tego tytulu jest ogromna. Masa kart akcji i polityki ,dopiero po 20 partiach mozna powiedziec ,ze w miare cos sie tam wie o tej grze. Dodatkowo sporo opcjonalnych zasad w dodatkach. Jak chcecie zagrac ze wszystkimi to w 5-6 osob mysle ,ze 14h to realny czas rozgrywki i to tylko jesli wszyscy maja ogarniete.

Ubolewam ,ze akurat ta gra nie wyjdzie w naszym jezyku ,bo jest to najwiekszy hit od FFG ,co nie znaczy ,ze inne ich gry sa slabe bo mam wiekszosc.

Dla ludzi ktorzy obawiaja sie bariery jezykowej ,jesli znacie angielski na poziomie matury z angielskiego to nie ma problemu. Instrukcja napisana w bardzo dobry sposob ,sa tez spolszczone karty przez Barda chyba gdzies na necie ,ale to zabija troche klimat gry. Ewentualnie podrukowac i w koszulki ,ale to tez nie to. Dla mnie 11/10 ,czekam na nowy dodatek chociaz nie mam pojecia co jeszcze mozna dodac.

Wracajac do Rex: Final Days of an Empire byly plany wydania po polsku ,wiec pewnie macie juz wszystko spolszczone ,zwlaszcza ,ze nie ma tego duzo. Mam nadzieje ,ze jednak sie zdecydujecie ,gra jest swietna i mysle ,ze by sie przyjela na naszym rynku. Jest polityka ,jest zdrada sa sojusze. To sie podoba najbardziej ludziom w planszowkach. Zobaczcie ktory dodruk Gry o tron juz bedzie ,chyba jeszcze tylko Talisman i Horror w Arkham ciesza sie taka popularnoscia. Mam gre po angielsku i na 100% kupie wasze wydanie 1)latwiej wciagnac nowych do gry ,bo nie ma strachu ,ze czegos nie zrozumie i albo duzo na tym straci albo wyjdzie na durnia w towarzystwie 2)jednak co ojczysty jezyk to ojczysty jezyk.

Dodatkowy argument lista tytulow od FFG sie bardzo kurczy i DOBRZE ,zostalo niewiele gier ktore mozecie jeszcze wydac. Mam gry tez innych wydawcow ,ale FFG kupuje w ciemno bo po 1 nigdy sie nie zawiodlem 2 mechanika i rozgrywka zawsze jest spoko ,a po 3 jakosc wydania to jest miazga!

Super ,ze wydacie dodatek do Horroru ,najlepiej w tym roku 2 albo i 3 :twisted: Mam nadzieje ,ze gra dolaczy do grona kompletnych tytulow po polsku jak Talisman ,Civilization czy Battlestar.

Dragoth 

Wysłany: Czw 16 Sty, 2014   

Nowy rok więc ponowię pytanie z zeszłego. Czy są jakieś szanse na:

1. Android: Infiltracja

2. Android - planszówka

?

Nihlathak 

Wysłany: Pią 17 Sty, 2014   

Witam,

Czy może planujecie wydać grę Mage Wars?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Don_Silvarro

Wysłany: Sob 18 Sty, 2014   

Nihlathak napisał/a:
Witam,

Czy może planujecie wydać grę Mage Wars?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Dystrybucją i wsparciem turniejowym gry Mage Wars zajmuje się wydawnictwo ISA, to oni będą pierwsi w kolejności do realizowania ewentualnego spolszczenia. Ale nie liczyłbym na to.

jaszczomb 

Wysłany: Sob 18 Sty, 2014   

D.W. napisał/a:
2.Rex: Final Days of an Empire - Nie ma planów

Bardzo smutna wiadomość, skoro już raz w sumie zadeklarowaliście chęć wydania, a teraz się wycofujecie. :( Rozumiem, że to ostateczne i w takim razie kupować wersję angielską?

Chciałbym przy okazji zapytać o możliwość wydania:
- Blood Bound (jeśli nie wydacie wersji PL to może chociaż w dystrybucji pojawi się wydanie angielskie?)
- Star Wars RPG

psborsuk 

Wysłany: Pon 20 Sty, 2014   

W związku ze stwierdzeniem, jakie padło w wątku o Władcy Pierścieni LCG, prosiłbym o oficjalną odpowiedź - czy Galakta planuje wydać w systemie DnŻ (lub normalnie) scenariusz Stone of Erech (Gen Con 2013) oraz Nightmare Deki?

Murzyn_ek

Wysłany: Sro 22 Sty, 2014   

Kiedy możemy spodziewać się polskiej edycji Diskwars?
Coś powoli słyszę przebąkiwania o dodatku do Relica - kiedy będzie po polsku? (razem z edycją ang, czy z jakimś dużym opóźnieniem?)

Odpowiedz do tematu