galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
karty taktyk-pytanie (pomocy!!!)
Autor Wiadomość
ZRYWACZLINOLEUM
[Usunięty]

Wysłany: Nie 02 Lut, 2014   karty taktyk-pytanie (pomocy!!!)

mam pytanie odnośnie kart taktyk:

Wiem, że karty jednostek, misji, wsparcia i rozwinięcia zagrywa się w fazie stolicy. Ponadto każdy z graczy możne wykonywać akcje.

Karty taktyk pozawalają na wykonywanie akcji. Instrukcja dokładnie opisuje kiedy można wykonywać akcje ale nie wyjaśnia kiedy można zagrywać karty taktyk i kiedy należy ponosić koszty zagrania kart taktyk.

Czy karty taktyk można opłacać i zagrywać wtedy gdy instrukcja pozwala na wykonywanie akcji? Czy płacimy za karty taktyk tylko w swojej turze? Czy możemy płacić za nie t turze przeciwnika?

Można np. zostawić sobie kilka żetonów zasobów by gdy nadejdzie tura przeciwnika opłacić taktykę i ją aktywować w odpowiednim dla nas momencie?

Czy można opłacać swoje karty taktyk i je zagrywać podczas tury przeciwnika? (w chwili kiedy możemy wykonywać akcje)


Zagrywanie pozostałych kart jest jasne ale zagrywanie taktyk nie jest sprecyzowane w instrukcji wystarczająco jasno. Pisze jedynie że zagrywamy je z ręki i rozpatrujemy jej efekt od razu ale kiedy można to robić to nie wiadomo.... chyba wtedy kiedy wykonuje się akcje ale nie jestem pewien... Pomocy!!!
 
     
Pollus
[Usunięty]

Wysłany: Nie 02 Lut, 2014   

Karty taktyk zagrywasz kiedy chcesz (jak masz kasę). Czy to w Twojej, czy w przeciwnika turze. Oczywiście niektóre z nich mają wymagania które muszą być spełnione, o tym nie zapominaj.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 14