galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z zasadami
Autor Wiadomość
cahir7
[Usunięty]

Wysłany: Sob 01 Mar, 2014   

Gwoli upewniania się:
- Legolas z " dłońmi na łuku" lub " wielkim cisowym łukiem" atakując wroga dystatsowo w strefie przeciwności musi się liczyć z posiadaną obroną przeciwnika, natomiast...
- spuszczając na wroga w strefie przeciwności " deszcz kamieni" obrażenia ładujemy w wytrzymałość przeciwnika, nie przejmując się jego obroną?
 
     
Mitrel
[Usunięty]

Wysłany: Sob 01 Mar, 2014   

Karty wydarzeń nie przechodzą fazy walki, czyli nie bierzesz pod uwagę tarczy wybranego celu.
 
     
Radziol88
[Usunięty]

Wysłany: Sob 01 Mar, 2014   

Zasada ogólna:
1. Jeśli coś powoduje atak to trzeba przejść całą procedurę.
2. Jeśli karta mówi o obrażeniach, to po prostu kładziesz żetony na kracie.
 
     
michcio694
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Mar, 2014   

W dodatku Hobbit: Na progu, w scenariuszu Muchy i Pająki, na karcie 2 jest następujący tekst : "Odkryj etap 3 i w oparciu o niego stwórz osobną strefę przeciwności dla pierwszego gracza. Następnie pozostali gracze przechodzą do etapu 4." A teraz pytanie: co jeśli gram sam? Mam tworzyć tę dodatkową strefę przeciwności, czy nie?
 
     
Radziol88
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Mar, 2014   

Jeśli grasz sam, to zawsze jesteś pierwszym graczem, więc robisz to, co dla niego.
 
     
mykel
[Usunięty]

Wysłany: Sro 05 Mar, 2014   

Witam
Jeśli w scenariuszu "Kamienne podstawy ziemi" wyciągniemy kartę "Zagubiony i osamotniony" (D124), której treść nakazuje nam wtasować jednego z bohaterów do własnej talii, to co dzieje się z np: z kartami, które były do niego dołączone, z jego zasobami i obrażeniami? Rozumiem, że zostają odrzucone i jeśli potem go wylosujemy i umieścimy w grze to będzie goły i wesoły oraz cudownie ozdrowiony?
 
     
Radziol88
[Usunięty]

Wysłany: Sro 05 Mar, 2014   

Karta usunięta z gry traci cały swój "stan", czyli wszystkie dołączone karty, położone żetony itp.
 
     
michcio694
[Usunięty]

Wysłany: Czw 06 Mar, 2014   

W scenariuszu "Samotna góra" próbę włamania można podjąć za każdym razem, gdy wylosuje się kartę z efektem Włamanie?
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Pią 07 Mar, 2014   

O ile dobrze pamiętam nie ma kart przeciwności pozwalających na przeprowadzanie prób włamania - jedynie karty wyprawy na to pozwalają. Natomiast efekty włamania są rozpatrywane tylko i wyłącznie w czasie sprawdzania czy próba się powiodła. Zachęcam do przeczytania jeszcze raz instrukcji do tego scenariusza i jego kart wyprawy.
 
     
maclis
[Usunięty]

Wysłany: Pią 14 Mar, 2014   

Jak to w końcu jest z efektami "raz na grę"? Czy każdy ze sprzymierzeńców z takim efektem może go użyć raz podczas gry, czy tylko jeden z nich może użyć efektu raz na grę?
 
     
cahir7
[Usunięty]

Wysłany: Sob 15 Mar, 2014   

maclis napisał/a:
Jak to w końcu jest z efektami "raz na grę"? Czy każdy ze sprzymierzeńców z takim efektem może go użyć raz podczas gry, czy tylko jeden z nich może użyć efektu raz na grę?

najlepiej jakbyś podał przykład karty, ale skoro to jest opis na dwóch odrębnych kartach i nie ma w opisie zastrzeżenia innego, to oczywistym raczej jest, ze każdy sprzymierzeniec może " odpalić" swoją akcję raz na grę, niezależnie od innej karty.
 
     
Radziol88
[Usunięty]

Wysłany: Sob 15 Mar, 2014   

Jedyne karty jakie znalazłem to Landroval i Aragorn (V2).
Aragorn nie jest problemem (i tak może być tylko jeden taki bohater).

Landrovala też możesz użyć tylko raz przez całą grę. Dlaczego? Choćby dlatego, że nie masz jak oznaczyć tego, czy już użyłeś tej zdolności z tej konkretnej kopii (czyli zasada mam 3 kopie w talii = mogę tego użyć 3 razy nie działa).
 
     
mroni
[Usunięty]

Wysłany: Sob 15 Mar, 2014   

Radziol88 napisał/a:
Jedyne karty jakie znalazłem to Landroval i Aragorn (V2).
Aragorn nie jest problemem (i tak może być tylko jeden taki bohater).

Landrovala też możesz użyć tylko raz przez całą grę. Dlaczego? Choćby dlatego, że nie masz jak oznaczyć tego, czy już użyłeś tej zdolności z tej konkretnej kopii (czyli zasada mam 3 kopie w talii = mogę tego użyć 3 razy nie działa).


Warto też wspomnieć, że limity "raz na grę" odnoszą się każdego gracza z osobna. Przykładowo, jeśli użyjesz zdolności Aragorna, aby obniżyć poziom zagrożenia, a potem przekażesz innemu graczowi kontrolę nad nim za pomocą Desperackiego Przymierza, ten gracz również może użyć zdolności Aragorna.
 
     
Mitrel
[Usunięty]

Wysłany: Nie 16 Mar, 2014   

Witam, zmiksowały mi się trochę zasady i potrzebuję pomocy w błahej sprawie.
Jak to jest z atakowaniem wrogów? Czy możemy atakować jednostki w strefie przeciwności tak samo jak te z nami w zwarciu? Czy dosięgnąć STREFY mogą jednostki tylko z "Dystansem"?
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Nie 16 Mar, 2014   

Mitrel napisał/a:
Czy możemy atakować jednostki w strefie przeciwności tak samo jak te z nami w zwarciu? Czy dosięgnąć STREFY mogą jednostki tylko z "Dystansem"?

Nie, w Strefę Przeciwności można atakować tylko na podstawie zdolności karty (np. Dunhern, Dłonie na Łuku).
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.26 sekundy. Zapytań do SQL: 13