galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Koszmar z Dunwich - błędy w tłumaczeniu
Autor Wiadomość
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Czw 28 Lut, 2013   

Errata to jest też w najnowszym FAQ. Tylko że to errata angielskojęzyczna, więc niewiadomo czy uwzględni błędy jakie mogły zaistnieć w naszej wersji jeżykowej. W kazdym razie z tego co zauważyłem warto ją przejżeć, bo sie czasami okazuje ze cos ciekawego się wkradło. Jak przykładowo Znak Izydy z Czarnego Faraona, gdzie wydrukowana mamy rączkę że czar niby potrzebuje zuzycia jednej rączki. Chodź czar bardzo fajny to za tą rączkę go za bardzo nie lubiłemi cały czas wydawało mi sie ze jej nie powinien mieć. W najnowszym FAQ jest napisane ze faktycznie czar ów nie powinien miec rączki, to mienia postać rzeczy.
 
     
aduko
[Usunięty]

Wysłany: Czw 28 Lut, 2013   

Kolejna ciekawostka wyczytana w FAQ angielskim, w polskiej instrukcji napisane jest, aby zrobić dwa stosy kart szaleństwa i ran, a w oficjalnym faq, napisali, że trzeba te dwie talie potasować i dobierać odpowiednią kartę... chyba napisali tak, aby miejsca na stole zaoszczędzić ;)
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Czw 28 Lut, 2013   

No tak ale to bez sensu, bo masz zawsze wyraźne polecenie czy masz brać kartę szaleństwa czy rany. Więc faktycznie - chyba chodzi o miejsce na stole :D .
 
     
espanoles
[Usunięty]

Wysłany: Pią 07 Mar, 2014   

czyli REASUMUJĄC - te błędy, które zawiera Dunwich - są i będą - Galakta nie planuje poprawienia ich i wrzucenia do któregoś z nowych dodatków?
To jest moje skromne zdanie, ale wydaje mi się że wydając 160zł za grę należy mi się coś więcej niż poprawianie flamastrem błędów polskiego wydawcy.
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Pią 07 Mar, 2014   

Raczej wątpie że tak się stanie. Galakta jest zobowiązana do wydania dodatku w takiej formie jak oryginalna (z tym że przetlumaczona). Dlatego myslę że nie ma takiej mozliwości aby z wlasnej inicjatywy dołożyli "od siebie" jakieś karty.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 14