galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Vilya
Autor Wiadomość
balint
[Usunięty]

Wysłany: Wto 21 Sie, 2012   Vilya

O co chodzi dokładnie z działaniem Vilya
" [...] Możesz ją natychmiast albo umieścić w grze, nie ponosząc żadnych kosztów (jeśli to możliwe). W przeciwnym razie...".
Troszkę dla mnie opis tej karty jest nieczytelny:
- mogę zagrać - OK
- umieścić w grze bez kosztów - OK
- jeśli to możliwe.... a kiedy zagranie bez kosztu jest niemożliwe? Czy chodzi o zgodność kolorów w tym przypadku (tzn. nie mogę zarać fioletowego wydarzenia bez fioletowego bohatera?)
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Wto 21 Sie, 2012   Re: Vilya

balint napisał/a:
nie mogę zarać fioletowego wydarzenia bez fioletowego bohatera?)

Dokładnie tak - nie możesz.
 
     
balint
[Usunięty]

Wysłany: Wto 21 Sie, 2012   

Dzięki, tak myslałem.
Dodatkowo: to chyba jedyna restrykcja, dobrze rozumiem?
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 22 Sie, 2012   

jeszcze napewno nie możesz zagrać jeżeli jest to unikalna karta. Np nie możesz zagrać gandalfa jeżeli jeden już jest w grze.
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Sro 22 Sie, 2012   

Jeśli zagrywasz Vilyę na Elronda, to masz już fioletowego Bohatera, bo Elrond dostaje ten symbol zasobów :grin:

Myślę, że "jeśli to możliwe" oprócz zgodności kolorów i unikalności odnosi się jeszcze do sytuacji, kiedy odkrywasz kartę z restrykcją "dołącz do Krasnoluda" a żadnego Krasnoluda nie masz w grze.
 
     
stforek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 22 Sie, 2012   

Albo wyciągasz Sprawdzian Woli czy inną odpowiedź.

Ogólnie to: Elrond, Vilya i Astronomka robią rzeź.

Do tego Mistrz Kuźni żeby Vilya, Światło, Nieoczekiwana Odwaga i co tam jeszcze chcesz zawsze podeszły i jest git.

EDIT: pograłem troszkę na Secrecy (Elrond/Glorfindel) i stwierdzam, że warto dorzucić Eowinę. Pierniczyć Secrecy, z Eowiną questujesz jak panisko i łatwiej wystawić to co potrzeba.

Czyli, Eowina/Elrond/Glorfindel plus pierścień i astronomka.. O tak!
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Sty, 2013   

Kulgan napisał/a:

Myślę, że "jeśli to możliwe" oprócz zgodności kolorów i unikalności odnosi się jeszcze do sytuacji, kiedy odkrywasz kartę z restrykcją "dołącz do Krasnoluda" a żadnego Krasnoluda nie masz w grze.
A czy można umieścić sobie w grze sprzymierzeńca używając pierścienia w fazie walki? Użycie pierścienia to akcja więc chyba można.
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Sty, 2013   

crabtree napisał/a:
A czy można umieścić sobie w grze sprzymierzeńca używając pierścienia w fazie walki? Użycie pierścienia to akcja więc chyba można.

Jeśli dobrze pamiętam tekst na Vilyi, to możesz, bo jako akcję odpalasz i jak trafisz sprzymierzeńca, to masz farta i go wstawiasz :grin:
 
     
Tarkun
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Sty, 2013   

Tak, możesz. Chociaż szczerze mówiąc nigdy jakoś nie miałem okazji użyć tego w ten sposób :)
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Sty, 2013   

Trzeba przeanalizować karty w talii i używać pierścienia w odpowiedniej fazie, żeby nie było w wtopy, z wyciągnięciem Finty poza walką, albo Sprytu Radagasta poza wyprawą. Wczoraj testowałem intensywnie pierścień i stwierdzam że bez Nieoczekiwanej Odwagi kiepsko to funkcjonuje, bo jednak Elrond ma zbyt dobre parametry żeby je marnować na zabawy w loterię.
 
     
Tarkun
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Sty, 2013   

Świetną kartą do używania z Elrondem i Vilya jest Miruvor. W połączeniu z Astronomem, można wrzucić naprawdę potężne kombo. Oczywiście najłatwiej jest mieć na Elrondzie Nieoczekiwaną odwagę , ale mając ją jedną w talii, wolę polegać na Miruvorze :) A dodatkowo gdy trzeba, można nim sobie przerzucić zasób na innego bohatera w krytycznym momencie.
 
     
chelcho
[Usunięty]

Wysłany: Pią 08 Lut, 2013   

Moja talia pod Elronda i Vilya. Bez proxów na jednym core choć drugi Beorn, Henamarth lub Niespodziewana Odwaga by się przydała.
Kluczowe jest combo Elrond, Vilya i Astronom - wtedy wystawiamy wszystkich drogich sprzymierzeńców i mamy spokój do końca przygody.
Wcześniej zazwyczaj udaje się wystawić sprzęt dla Glorfindela w czym pomaga Mistrz Kuźni.
Legolas jest głównie pod Ręce Na Łuku - rewelacyjna karta która kasuje wrogów i zanim rozstrzygnie się przygoda. Zamiast Legolasa może być Hama i combo z Fintą.
W tej talii bardzo dobrze sprawuje się nowy Gandalf, gdyż stary bez Ataku z Zaskoczenia to jednak połowa potencjału.
Można pokombinować z Miruvor lub Górnikiem Zigilu za np. Opiekuna Domu Uzdrowień.
Talia ma potencjał i można z nią pokombinować. Ja mam radochę jak bohaterowie z Gildorem, Haldirem i Gandalfem rozwalają praktycznie wszytko po drodze :)

Hero (3):
Elrond (SaF) x1
Glorfindel (FoS) x1
Legolas (Core) x1
Ally (19):
Beorn (Core) x1
Gildor Inglorion (THoEM) x2
Haldir of Lorien (AJtR) x2
Henamarth Riversong (Core) x1
Master of the Forge (SaF) x3
Warden of Healing (TLD) x3
Arwen Undomiel (TWitW) x1
Imladris Stargazer (FoS) x3
Gandalf (OHaUH) x3
Attachment (15):
Vilya (SaF) x3
Asfaloth (FoS) x2
Light of Valinor (FoS) x3
Rivendell Blade (RtR) x3
Blade of Gondolin (Core) x2
A Burning Brand (CatC) x1
Unexpected Courage (Core) x1
Event (16):
Elrond's Counsel (TWitW) x3
Feint (Core) x2
Hands Upon the Bow (SaF) x3
Goblin-cleaver (OHaUH) x3
Daeron's Runes (FoS) x3
A Test of Will (Core) x2
 
     
cahir7
[Usunięty]

Wysłany: Pią 14 Mar, 2014   

Co będzie jak Vilya wyciągnie mi event: " stawić czoła", który wyciąga sprzymierzeńca ze stosu kart odrzuconych o koszcie " x" :?:
- mogę wyciągnąć dowolnego :?:
- mogę wyciągnąć tylko o koszcie 0 :?:
- mogę wyciągnąć dowolnego jak zapłacę :?:
 
     
Radziol88
[Usunięty]

Wysłany: Sob 15 Mar, 2014   

1 i 3 na pewno odpadają.
Nie możesz wyciągnąć dowolnego, bo karta pozwala ci na to tylko jak zapłacisz.
Nie możesz też dopłacić po fakcie, bo taka sytuacja nie istnieje w zasadach.

Powiedziałbym, że możesz 2, ale i tu nie jestem pewien, bo widzę różnicę pomiędzy "zagraj za koszt 0" a "zagraj bez kosztu". Możliwe, że nawet sprzymierzeńca za 0 nie możesz wziąć.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 14