galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Lista chętnych na Descent Hero and Monster Collections
Autor Wiadomość
Breed9000 

Wysłany: Sro 12 Mar, 2014   

Ja też jestem zainteresowany. Zresztą nie tylko tymi dodatkami porucznikami także.

przym 

Wysłany: Sro 12 Mar, 2014   

ja również chętnie bym kupił, niech sie Galakta wypowie konkretnie czy ma zamiar to wydać , czy nie, bo jeśli nie to kupie ang wersje.

Pendżi 

Wysłany: Wto 25 Mar, 2014   

CHętnie bym się podłączył do listy, ale widząc niechęć Galakty do wszelkich deklaracji wydawniczych postanowiłem sprzedać podstawkę i pierwszy dodatek po polsku i zamieniłem to na angielską wersję.
Z chęcią wsparłbym rodzimego wydawcę i byłbym skłonny poczekać dodatkowe kilka miesięcy na krajową wersję dodatków gdyby tylko pojawiły się godne zaufania informacje dotyczące ich wydania.
Teraz nie muszę się już martwić tym czy będę mógł kupić produkt, który mnie interesuje. Ale wszystkim pozostałym życzę więcej cierpliwości!

boardADDICT

Wysłany: Sro 26 Mar, 2014   

Ja tez jestem chetny ,ale galakta watpie zeby to wydala niestety tak samo porucznikow. Moze kolega ma racje sprzedac wydanie PL w cholere i ang kupic ,wtedy bedzie mozna miec ladny komplet w terminie...

Takie rzeczy mogliby wydawac w druku na rzadnie

Arbaal 

Czasem poprzez milczenie Galakta traci klientów.
Jeśli ktoś sprzedaje swoją grę to Galakta traci podwójnie bo traci obecnego klienta + osobę która kupiła używkę.

Sxk

Już kiedyś o tym było, ale ja nadal nie rozumiem jaki jest sens sprzedawać wersję PL by kupić dodatek Ang. skoro rozumiem oba języki nie sprawia mi kłopotu dodawanie angielskich kart do polskich :D

Profes79

Bo nie każdy rozumie oba języki. Twoi współgracze również powinni je znać a z tym mimo wszystko bywa różnie.

Tarkun 

Wysłany: Czw 27 Mar, 2014   

Profes79 napisał/a:
Bo nie każdy rozumie oba języki.

Sxk napisał/a:
Już kiedyś o tym było, ale ja nadal nie rozumiem jaki jest sens sprzedawać wersję PL by kupić dodatek Ang. skoro rozumiem oba języki nie sprawia mi kłopotu dodawanie angielskich kart do polskich :D

Jeśli ktoś sprzedaje wersję pl i kupuje ang, to chyba znaczy, że nikomu nie przeszkadza obcy język. Ja podpisuje się pod tym co napisał Sxk - nie rozumiem całej akcji i humorów ludzi, którzy już płaczą, że dodatek nie będzie wydany PL (bez jakiegokolwiek potwierdzenia ze strony Galakty).

Powyższe posty użytkowników boardAddict i Pendżi traktuję jako przedszkolny szantaż i pokaz cierpliwości pokroju kapryśnej nastolatki. Chcecie to kupujcie wersje ang, ale już dajcie nam na forum spokój.

JollyRoger1916 

Tarkun napisał/a:
Profes79 napisał/a:
Bo nie każdy rozumie oba języki.

Sxk napisał/a:

Jeśli ktoś sprzedaje wersję pl i kupuje ang, to chyba znaczy, że nikomu nie przeszkadza obcy język. Ja podpisuje się pod tym co napisał Sxk - nie rozumiem całej akcji i humorów ludzi, którzy już płaczą, że dodatek nie będzie wydany PL (bez jakiegokolwiek potwierdzenia ze strony Galakty).

Powyższe posty użytkowników boardAddict i Pendżi traktuję jako przedszkolny szantaż i pokaz cierpliwości pokroju kapryśnej nastolatki. Chcecie to kupujcie wersje ang, ale już dajcie nam na forum spokój.

+1

Sxk

Profes79 napisał/a:
Bo nie każdy rozumie oba języki. Twoi współgracze również powinni je znać a z tym mimo wszystko bywa różnie.

No to tym bardziej nie ma sensu kupować wersji Ang.

Profes79

Rozwinę :) Ale z mojej strony to koniec bo temat zawsze drażliwy a nie zamierzam się spierać o wyższość świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą.

Talią tylko polską zagram z każdym. Talią tylko angielską - tylko z osobą anglojęzyczną. Talią mieszaną - tak samo. To po co trzymać talię mieszaną? Zwłaszcza, że czasami różnią się one jakością wykonania (nie wiem jak jest w przypadku akurat Descenta którego w ręku nie miałem, ale jeden ze znajomych strasznie pomstował na różnice w jakości wydania dodatków do Bitew Westeros).

JollyRoger1916 

Jeśli FFG to raczej nie będzie różnicy w jakości i nasyceniu barw komponentów. Druk jest międzynarodowy.

Sxk

Właśnie to samo chciałem ująć słowami - "ten sam chińczyk to drukuje".
Różnica może być i często jest pomiędzy wydaniami z różnych lat czyli tzw. dodrukami, ponieważ może się zmieniać drukarnia.

Sewhoe

Wysłany: Pią 28 Mar, 2014   

Profes79 napisał/a:
(nie wiem jak jest w przypadku akurat Descenta którego w ręku nie miałem, ale jeden ze znajomych strasznie pomstował na różnice w jakości wydania dodatków do Bitew Westeros).

Akurat w dodatkach do Bitew Westeros polskojęzyczne karty są drukowane na innym papierze, bez tej specyficznej fakturki. Po zakoszulkowaniu nie rzuca się to w oczy. Inna sprawa, że akurat w tych dodatkach są także anglojęzyczne karty :) W tym przypadku wygląda na to, że Galakta dodrukowuje osobno polskie karty i dorzuca je do angielskojęzycznych pudeł. I Kudos im za to, że naprawdę sporo robią aby dodatków w naszym języku było jak najwięcej.

D.W.
Galakta

Wysłany: Pią 11 Kwi, 2014   

Descent Hero and Monster Collections jako dodatki pełnoprawne z polskimi pudełkami itp nie ukażą się. Pracujemy nad takim rozwiązaniem aby ukazały się wersje angielskie z dołączonymi do nich kartami w języku polskim. Lub same karty.

Po prostu musielibyśmy wydać normalnie zbyt duży nakład normalnie, który nie miałby szans się sprzedać. Tak sprawa wygląda ze wszelkimi takimi małymi dodatkami z figurkami itp.

Jak widzicie wydajemy wszystkie normalne dodatki do Descenta i chcielibyśmy to kontynuować. I to one są dla nas priorytetem. Natomiast musimy podchodzić bardzo ostrożnie do wszelkich dodatkowych rzeczy.

Odpowiedz do tematu