galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Galakta Hobby Center
Autor Wiadomość
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Pią 06 Lip, 2012   Galakta Hobby Center

Wczoraj (dzień przed oficjalnym otwarciem) miałem okazję być na ulicy Łagiewnicką 39 w Krakowie w nowo otwartym Galakta Hobby Center. Na miejscu można zakupić gry wydane przez Galaktę oraz koszulki i pudełka od FFG. Wrażenia bardzo pozytywne (choć nie wiem czy pomysł zupełnego ograniczenia się w sprzedaży do Galakty trafiony). Ponadto na miejscu można pograć (jest biblioteczka gier). Dojazd całkiem przyjemny - spacerek od Ronda Matecznego i jest miejsce do parkowania. Miejsce może nie idealne pod względem przygodnej sprzedaży ale dla hobbystów całkiem całkiem.

Jeżeli chodzi o granie w karcianki to sprawa ma się niemal idealnie - stołów jest 5 czy 6 i wszystkie dobrze wybrane właśnie pod nie (W:I czy WP:LCG). Jedyna potencjalna wada to brak klimatyzacji ale pomimo wczorajszego upału nie było źle. Galakat zorganizowała już turniej w W:I w tym miejscu i myślę że w przyszłości będą inne wydarzenia związane z ich grami.

Wreszcie dochodzę do głównego punktu mojej wypowiedzi: gracze WP:LCG z Krakowa (lub chcący przyjechać) może zorganizujemy jakieś spotkanie z Władcą? Można by pograć, sprawdzić swoje interpretacje zasad i podyskutować o grze. Pouczyć chcących poznać grę albo zorganizować jakiś mini-turniej. Dajcie znać co myślicie o tym pomyśle i jakie terminy mogłyby wchodzić w grę.
 
     
Michal
[Usunięty]

Wysłany: Pon 09 Lip, 2012   

Dziękujemy bardzo za odwiedziny i zapraszamy ponownie.

Jeśli będziecie zainteresowani zorganizowaniem regularnych spotkań miłośników Władcy Pierścieni LCG, możemy je wpisać do naszego oficjalnego kalendarza (na razie mamy w nim cotygodniowe, środowe turnieje Warhammera: Inwazji). W ten sposób wszyscy będą dokładnie wiedzieć, że właśnie w ten dzień spotykają się miłośnicy gry.

Oczywiście zachęcamy także do odwiedzin przy innych okazjach - nasze centrum jest otwarte na graczy. Na miejscu od ręki dostępnych jest 6 stołów, przy których mogą wygodnie zmieścić się 24 osoby. Jak nam zacznie brakować miejsca, to myślę, ze z tym sobie też poradzimy ;)

Na koniec mały komentarz:
Cytat:
(choć nie wiem czy pomysł zupełnego ograniczenia się w sprzedaży do Galakty trafiony)


Galakta Hobby Center to także sklep firmowy wydawnictwa Galakta, stąd właśnie decyzja o takiej, a nie innej ofercie. Na miejscu dostępne są także gry od Fantasy Flight Games w angielskiej wersji językowej (m.in. Lord of the Rings Card Game, czy Warhammer: Invasion wraz z dodatkami), a także akcesoria dla graczy.
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Pon 09 Lip, 2012   

Michal napisał/a:
Jeśli będziecie zainteresowani zorganizowaniem regularnych spotkań miłośników Władcy Pierścieni LCG, możemy je wpisać do naszego oficjalnego kalendarza (na razie mamy w nim cotygodniowe, środowe turnieje Warhammera: Inwazji). W ten sposób wszyscy będą dokładnie wiedzieć, że właśnie w ten dzień spotykają się miłośnicy gry.


WP:LCG to gra na tyle specyficzna że nie wiem czy cotygodniowe spotkania miałyby sens. Ponieważ nie ma potrzeby szukania innych fascynatów gry aby z nimi się zmierzyć to raczej nie widzę konieczności tak częstych spotkań. Natomiast myślę że dobrze byłoby co jakiś czas zorganizować spotkanie z tą grą z myślą o nowych graczach, nauce zasad i o tych którzy chcą od czasu do czasu wyjść poza grę solo. Ja chętnie bym na wydarzenie tego typu przyszedł i pomógł przy jego przeprowadzeniu o ile tylko czas pozwoli.

Michal napisał/a:

Galakta Hobby Center to także sklep firmowy wydawnictwa Galakta, stąd właśnie decyzja o takiej, a nie innej ofercie. Na miejscu dostępne są także gry od Fantasy Flight Games w angielskiej wersji językowej (m.in. Lord of the Rings Card Game, czy Warhammer: Invasion wraz z dodatkami), a także akcesoria dla graczy.


Oczywiście rozumiem tę decyzję.
 
     
Michal
[Usunięty]

Wysłany: Pon 09 Lip, 2012   

Zdajemy sobie sprawę, ze cotygodniowe spotkania mogłyby nie spotkać się z większym zainteresowaniem - jednak co innego już comiesięczne, np. na 2 tygodnie po premierze ostatniego dodatku, kiedy to można by przedyskutować sposób wykorzystania nowych kart, czy podzielić się doświadczeniami w walce z nowym wyzwaniem.

Tak jak wspominałem, nasz sklep jest otwarty na graczy :)
 
     
himramir
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Sty, 2013   

Czy było już może zorganizowane jakieś spotkanie ? widzę, że temat umarł jakiś czas temu a sam byłbym zainteresowany, ponieważ ciężko znaleźć mi kompanów do wspólnego grania :)
 
     
mklabs
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Sty, 2013   

Przyłączam się do pytania, czy znajdzie się jeszcze kilka osób które chętne były by zagrać w Krakowie.
 
     
EstEst
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Sty, 2013   

Ja chętnie, ale po sesji. Studenci się sami nie obleją ;)
 
     
Papas104
[Usunięty]

Wysłany: Pią 14 Cze, 2013   

Ja tez sie zglaszam.Jesli uzbieramy stala liczbe osob bedzie mozna organizowac spotkania bardziej regularnie.
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Pią 14 Cze, 2013   

Ja nie obiecuje regularnego pojawiania się ale okazyjnie bym się zjawił.

W chwili obecnej reguralnie bywam w Galakcie we wtorki i czwartki więc można by się spróbować ustawić (choć w te dni grywane są odpowiednio SW i prototypy to myślę że można się "przykleić")
 
     
uday
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Gru, 2013   

Podbijam temat.

Czy w Krakowie kręci się coś zorganizowanego wokół LotR LCG?
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Wto 07 Sty, 2014   

O ile mi wiadomo niestety nic zorganizowanego do LOTRa się w Krakowie nie dzieje. Ludzie grają po domach. Natomiast potencjał spotkań pewnie by był bo sporo ludzi z Krakowa zdaje się grywać we Władcę a pewnie Galakta dałaby radę wesprzeć lokalowo. Tak naprawdę trzeba zdeterminowanego osobnika, który byłby w stanie wziąć na siebie próby rozkręcenia wspólnego grania w WP:LCG.

Sam miałem nawet taką chęć przez jakiś czas ale obecnie nie widzę się w tej roli (bo i w samą grę grywam niestety rzadziej).
 
     
drumdaar
[Usunięty]

Wysłany: Wto 07 Sty, 2014   

Ja powiem tak

Bardzo chętnie z żoną poznalibyśmy innych ludzi grających we Władcę LCG z Krakowa

Galakta Hobby center podejrzewam, że odpada jako lokal, z jednej głównej przyczyny.
Spotkania w tygodniu, musiałyby sie odbywać baaardzo wcześnie, zeby mieć czas na granie, bo centrum nie jset zbyt długo czynne.

W czwartki gramy tam w inwazję do 21, ale to tylko dlatego, że Stach (pracownik Galakty) jest zapalonym graczem i on po prostu w tym uczestniczy i zamyka potem kramik. Musiałaby się znaleźć taka osoba w galakcie od Władcy a nie kojarzę nikogo stamtąd jako zapaleńca tej gry.

Obecnie na ulicy Dwernickiego ma się otweirać nowy klub/pub Hex, który reklamuje sie jako "miejsce dla graczy". Będzie tam regionalny turniej w inwazję za 2 tygodnie to zobaczymy jak warunki.

Myślę, ze w takim miejscu możnaby się spotykać od czasu do czasu na wspólne wyprawy po śródziemiu :)
Ja mogę się podjąć próby zorganizowania spotkania "zapoznawczego" ale to po 20 stycznia. Do tego czasu trenuje inwazję głównie :P
 
     
inercin
[Usunięty]

Wysłany: Pon 10 Mar, 2014   

Z tego co wiem, to przy Rondzie Mogilskim jest sklep dragonusa i tam jest kilka stolików do gry... Jak pytałem Pani, to nikt tam niestety nie gra we Władce, tylko w Magica, ale można oczywiście przyjść.
Jestem za tym, żeby zorganizować jakieś spotkanie zapoznawcze dla graczy LOTRa z Krakowa, tak żeby mniej więcej wiedzieć ile nas jest i czy będzie chęć dalszych spotkań.
Ze swojej strony proponuje termin za 2 tygodnie: wtorek lub czwartek (25 lub 27 marca). Miejsce można by ustalić w zależności od ilości chętnych, albo w Galakcie, albo w Dragonusie.
Co Wy na to?

Dragonus jest czynny do 20 od pon-pt. (Lubomirskiego 49)
 
     
inercin
[Usunięty]

Wysłany: Sob 29 Mar, 2014   

Ponawiam propozycję spotkania się na sesję w LOTRa. Myślę, że fajnie by było w końcu założyć jakąś ligę graczy i co jakiś czas się spotykać.

Proszę chętnych o odpowiedź.

I znowu moja oferta spotkania: 22.IV, 24.IV, 29.IV - miejsce Dragonus, ewentualnie Centrum.
 
     
ArniK
[Usunięty]

Wysłany: Nie 30 Mar, 2014   

Z Krakowa do Wawy jest rzut beretem, więc nie widzę problemu, żebyście podjechali do nas któregoś dnia i byśmy sobie pograli, a miejscówka to nie problem, nawet do późna w nocy (póki nie zachce mi się spać) ;-)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.24 sekundy. Zapytań do SQL: 13