galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Koniec wersji PL
Autor Wiadomość
Lekt
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Kwi, 2014   

tomtom napisał/a:
To Twoja ugruntowana opinia o przedmiotowym ustroju, czy wyjechałeś tak z rozpędu?

Jako historyk (akademik) odpowiem tak, to wyrobiona opinia o kapitalizmie XXI wieku, szczególnie w polskim wydaniu po 1989 roku, któremu uchylono lekko drzwi, a szybciutko wdarł się z impetem Godzilli.
Pewne schematy zza Oceanu nie sprawdzają się na ziemiach Europy :)
 
     
balint
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Kwi, 2014   

Podobnie jak Kulgan, miałem i ja swoje przeczucia.

A wiązały się one z Czarnymi Jeźdźcami oraz moją recenzją do nich. Tekst został ogólnie rzecz ujmując bardzo ciepło przyjęty. Więc wysłałem link do Galakty z propozycją jakiejść współpracy. Odpowiedź była chłodna, rzekłbym wręcz obojętna na to, jak rozszerzenie zostało zrecenzowane. Pomyślałem: cóż, taki to poziom [braku] profesjonalizmu Galakty, do którego się przyzwyczaiłem. A teraz już wszystko jest jasne: i w sprawie WP i profesjonalizmu owej Galakty.

Dla mnie to oznacza rozstanie się z WP. Ostatnio mało czasu poświęcaliśmy w domu na granie, a ograniczenie do wersji angielskiej ograniczy zasób graczy, z którymi mogę spędzać czas z grą. Trudno, pogrzebię w sercu trzecią grę osadzoną w Śródziemiu....

A co do Galakty, to hmm... Po prostu więcej nie kupię od nich żadnego LCG po polsku. A, że nie kupuję po angielsku, to cóż.... Mieli za mało klientów, nie będą ich mieć wcale.....

Na zakończenie: jak ogram Głos Isengardu, to go także opiszę i to chyba będzie na tyle...

PS: i wcale mnie nie pociesza, że Netrunner podzielił los WP. Z SW będzie podobnie, to tylko kwestia czasu...
 
     
tomtom
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Kwi, 2014   

@Lekt
OK
Zatem wybierz proszę, co jest prawdą:
1. Galakta zrobiła to, co zrobiła z tego powodu, że zarządzają nią kapitaliści
2. Galakta zrobiła to, co zrobiła z tego powodu, że zarządzają nią krótkowzroczni menedżerowie, którzy nie są w stanie sięgnąć horyzontem myślowym dalej, niż koniec ich własnego kontraktu menedżerskiego.

Hm?
 
     
maclis
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Kwi, 2014   

Na szczęście mam na razie tylko kilka dodatków. Mimo wszystko będę raczej kupował lotra dalej, na razie po polsku a jak dojdę do Voice of Isengard to będę kupował wersję english.
 
     
Lekt
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Kwi, 2014   

tomtom napisał/a:
@Lekt
>tomtom: Odpowiedź poszła na priv. Nie zaśmiecajmy forum. I dajmy temu spokój, przerabiałem takie wojenki na pojęcia w podstawówce :-/
 
     
tomtom
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Kwi, 2014   

Ad meritum: korzystając z faktycznych, nie urojonych właściwości kapitalizmu, zagłosuję własnymi pieniędzmi i kupię sobie wersję angielską, notując w pamięci, żeby niczego więcej nie nabyć od ludzi prezentujących mentalność trzecioligowych komiwojażerów, handlujących odkurzaczami szemranego pochodzenia.
Poza LOTR nie znam w ogóle polskiego rynku karcianek, ale przez myśl mi przechodzi, że to nie pierwszy raz, kiedy Galakta robi podobny numer, mam rację? Jeśli tak, to liczba ludzi ordynarnie zrobionych w balona na przestrzeni lat może być niemała.

Na koniec pozostaje się zastanowić, co zrobić z polską wersją - sprzedać, czy w ramach happeningu komisyjnie spalić dodatek po dodatku pod siedzibą szanownego dystrybutora.
 
     
Lekt
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Kwi, 2014   

tomtom napisał/a:
Na koniec pozostaje się zastanowić, co zrobić z polską wersją - sprzedać, czy w ramach happeningu komisyjnie spalić dodatek po dodatku pod siedzibą szanownego dystrybutora.
Jak będziesz palił karty w koszulkach z pudełkami za 1500-2000 zł koniecznie wklej na forum zdjęcia, zrobimy sobie z chłopakami wirtualnego grilla..
 
     
tomtom
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Kwi, 2014   

Rozumiem że z braku koszulek mogę sobie darować dokumentację fotograficzną - happening nie zaliczony, taknie? :D
 
     
psborsuk
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Kwi, 2014   

A tak z innej beczki, to czego się spodziewaliście? Jeśli gra przynosiła rzeczywiście straty, to żadna firma nie będzie tego ciągnąć w nieskończoność (Galakta to nie Caritas, ma zarabiać a nie działać dla dobra społecznego). Postawcie się na Ich miejscu - pakowalibyście swoją kasę w przedsięwzięcie, które przynosi wciąż straty?

Mnie też się nie podoba to, co dziś ogłoszono. Ale ich rozumiem. I dziękuję za to, co już wydali, i za to, co mam nadzieję jeszcze wyjdzie.
 
     
Wacho
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Kwi, 2014   

A może kompromis i wydać same duże dodatki w PL... - tak przerwać sagę... szok!
 
     
Samanar
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Kwi, 2014   

Road Darkens - i kolejne części Sagi Władcy Pierścieni nie będą wydane po polsku? To jest po prostu chamstwo... Można olać małe adventure packi ale Sagi? :shock: :evil:
Mam nadzieję, że ktoś tam w wydawnictwie pójdzie po rozum do głowy i decyzja zostanie cofnięta, albo chociaż Sagi zostaną dopuszczone do tłumaczenia. Niewiarygodne...
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Kwi, 2014   

psborsuk napisał/a:
A tak z innej beczki, to czego się spodziewaliście? Jeśli gra przynosiła rzeczywiście straty, to żadna firma nie będzie tego ciągnąć w nieskończoność (Galakta to nie Caritas, ma zarabiać a nie działać dla dobra społecznego). Postawcie się na Ich miejscu - pakowalibyście swoją kasę w przedsięwzięcie, które przynosi wciąż straty?

Mnie też się nie podoba to, co dziś ogłoszono. Ale ich rozumiem. I dziękuję za to, co już wydali, i za to, co mam nadzieję jeszcze wyjdzie.

Spodziewałem się, że pociągną to do końca po polsku, to chyba zrozumiałe, prawda? Przerwanie w pewnym momencie wydawania całości - bez ostrzeżenia i żadnej informacji - jest po prostu niepoważne. Galakta to oczywiście nie Caritas, ale firma, która powinna nie tylko zarabiać pieniądze, ale i dbać o swój wizerunek. Rozpoczyna się Saga książkowa - żadnej informacji. Wyszedł Głos Isengardu - jak wyżej. To po co zaczęto wydawać te 2 dodatki po polsku, skoro dokończenie ich będzie po angielsku? Ktoś to chyba wcześniej planował?

W tej chwili Galakta sporo straciła na swojej wiarygodności. Bo kto będzie kupował większe cykle po polsku skoro w pewnym momencie, bez ostrzeżenia, dowie się, że sorry, mały zysk, Ty wierny kliencie się nie liczysz, kończymy zabawę. I zaufaj nam w przyszłości, a może będziesz miał powtórkę z rozrywki. Nie dziwię się rozgoryczeniu klientom, recenzentom i organizatorom turnieju, bo sam jestem rozgoryczony.
 
     
Cread
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Kwi, 2014   

Rozczarowanie rozczarowanie... Ale pojawiły się ciekawe głosy, by rozważyć kwestię druku na żądanie przeznaczonej specjalnie dla nas - czy to władków, czy netrunnerów.
Myślę, że warto byłoby negocjować w tę stronę i starać się, by wydawnictwo uratowało w ten sposób naszą sytuację. Rozumiem, że straty itp. były w związku z normalną dystrybucją.
Ale ratunek dla polskich wersji w nienormalnej dystrybucji? Może na tym trzeba by skoncentrować siły?
 
     
tomtom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Kwi, 2014   

Kulgan napisał/a:
[Rozpoczyna się Saga książkowa - żadnej informacji. Wyszedł Głos Isengardu - jak wyżej. To po co zaczęto wydawać te 2 dodatki po polsku, skoro dokończenie ich będzie po angielsku? Ktoś to chyba wcześniej planował?


Oczywiście, że ktoś planował. Konkretnie to planował, żeby wydawać do momentu, w którym krzywa sprzedaży zacznie opadać poniżej założonego poziomu, bo sobie wymyślił, że potem to się już nie opłaca, ignorując oczywiście takie bzdety jak "wizerunek firmy" "szacunek dla klienta", "wzajemne zaufanie", etc, bo on się już na danym produkcie napasł, ogolił z całkiem solidnej sumy paru frajerów i pójdzie szukać następnych.
 
     
Radziol88
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Kwi, 2014   

tomtom napisał/a:
Wykrakałem

Radziol, jak tam? Dalej mam luzować?

Wtedy dobrze było luzować, bo szkoda nerwów :)

Teraz też luzuj.
Albo nie. Wkurzaj się i to ostro. Ja też jestem wkurzony :evil:
Żadnej informacji o problemach, niskiej sprzedaży, zaczęto sagę i nową serię i nagle koniec, już, teraz...

PS Odnośnie tamtej dyskusji to DnŻ będzie wydany ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13