galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
I OFICJALNY TURNIEJ WP LCG - DYSKUSJA OGÓLNA
Autor Wiadomość
schen
[Usunięty]

Wysłany: Wto 18 Mar, 2014   

Takie pytanie - skoro zapisy trwają do momentu tuż przed rozpoczęciem, można spis talii przedstawić już na samym konwencie? Pytam, bo z pewnych przyczyn mamy bardzo ograniczony czas na testy. I chcielibyśmy testować i wprowadzać poprawki w taliach praktycznie do ostatniej chwili.

Swoją drogą możemy już praktycznie w 100% potwierdzić nasz przyjazd i udział w turnieju :) Mam nadzieję, że jeszcze dojdzie uczestników - starajcie się Lotrowa braci, bo okazji takich jak ta możemy już nie uświadczyć.
 
     
michcio694
[Usunięty]

Wysłany: Wto 18 Mar, 2014   

Chętnie wziąłbym udział, choćby po to, żeby zobaczyć jak grają najlepsi :P , ale niestety nie mam jeszcze odpowiednich talii spotkań :(
 
     
schen
[Usunięty]

Wysłany: Wto 18 Mar, 2014   

Jeśli zgłaszałbyś się pojedynczo, partner z którym by Cię sparowano powinien mieć odpowiednie karty spotkań (ale to lepiej jakby organizatorzy się wypowiedzieli w tej kwestii). Ewentualnie mógłbyś się skontaktować z jakąś osobą, która miałaby chęć gry, ma odpowiednie zestawy spotkań, ale brak jej partnera i zgłosić się z nią jako zespół.

Zawsze też po prostu możesz przyjść ze swoimi taliami gracza na turniej i w wypadku nieparzystej ilości graczy na pewno nikt by się brakiem talii spotkań u Ciebie nie przejmował ;) (a jak na razie mamy zgłoszeń 5 - więc trochę nieparzyście :P )
 
     
Lekt
[Usunięty]

Wysłany: Wto 18 Mar, 2014   

Witajcie,

Od razu rozwiewam wątpliwości - organizatorzy nie zapewniają talii Spotkań dla Graczy :)
Tak stanowi oficjalny regulamin turniejowy wysmarowany przez FFG, a przetłumaczony prze Galaktę.

Warunkiem (jednym z nadrzędnych) przystąpienia i zagrania na turnieju jest posiadanie talii Gracza i Spotkań danych 5 zestawów rozgrywanych na turnieju.

schen dobrze prawi, jeżeli michcio694 chcesz zagrać na turnieju, a nie posiadasz dedykowanych ZP i scenariuszy, to najlepiej podłączyć się pod kogoś kto takowe będzie posiadał, oczywiście organizacja we własnym zakresie.

I shen przymus wcześniejszego złożenia listy talii został już zniesiony erratą do regulaminu :) Przychodzisz na turniej i pokazujesz karty, a my mówimy "okey, powodzenia".
Jak ktoś będzie miał 4 Gandalfy, oberwie kosturem, który właśnie został specjalnie na Pyrkon przygotowany! :)
 
     
schen
[Usunięty]

Wysłany: Wto 18 Mar, 2014   

Ok, dzięki za szybką odpowiedź :)
 
     
Kris
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Mar, 2014   

No dobra, nasze zgłoszenie poszło. Teraz pozostaje liczyć, że jednak w sobotę będzie więcej niż 4 pary.
 
     
schen
[Usunięty]

Wysłany: Czw 20 Mar, 2014   

Odnośnie punktacji - myślę, że niezależnie od ilości zgłoszeń planowany na starcie system punktacji był lepszym wyjściem. Głównie ze względu na to, że może się zdarzyć iż jakaś drużyna nie przejdzie któregoś ze scenariuszy. Jak wtedy liczyć jej punkty? Inna sprawa, jak wyglądać miałaby sytuacja, gdy co najmniej 2 drużyny nie przejdą danego scenariusza? Jak naliczano by im punkty? Byłyby one na równej pozycji, czy może jakimś cudem zostałoby ocenione, że czyjaś przegrana była lepsza, niż przegrana kogoś innego?
 
     
Kris
[Usunięty]

Wysłany: Pią 21 Mar, 2014   

Schen ma racje w kwestii liczenia graczy którzy polegli na scenariuszu. W tej chwili to jest niejasne.
Jeśli o mnie chodzi to myślę, że wszyscy, którym się nie powiodło mogli by być sklasyfikowani ex aequo na ostatnim miejscu (zachowując obecne zasady). W końcu porażka to porażka niezależnie jak szło.

Przy okazji - czy jest szansa na ujednolicony tekst regulaminu?
Było tyle zmian, że się można w tym pogubić a chcielibyśmy wydrukować sobie jakąś jedną ostateczną wersję.
 
     
Corran
[Usunięty]

Wysłany: Pią 21 Mar, 2014   

To ja mam swoją propozycję punktacji.
Trochę późno na nowe zasady, ale skoro pojawiły się wątpliwości, to może mój pomysł komuś się spodoba. Skoro nie mogę być na turnieju, to może mógłbym mieć chociaż taki niewielki wkład w jego przebieg? :grin:

Za pierwsze miejsce otrzymuje się punkty w liczbie dwukrotnej ilości uczestników (przy turnieju drużynowym jako uczestnik rozumiem drużynę). Każde kolejne miejsce daje odpowiednio o 2, 4, 6,... punktów mniej. Ostatnie miejsce jest wówczas warte 2 punkty.
Jeśli ktoś nie ukończy scenariusza ma 0 punktów (czyli lepiej ukończyć z choćby 300 punktami niż przegrać ze scenariuszem - moim zdaniem powinno to być jednak rozróżnione).
Jeśli trafią się uczestnicy z identycznym wynikiem w danym scenariuszu, to w tej rozgrywce zajmują wspólnie miejsce, za które otrzymują jednakową ilość punktów równą średniej tych sąsiednich miejsc jakie zajęli (nie wiedziałem jak to lepiej ująć, więc wyjaśnię to w przykładach).

Przykłady przy założeniu, że jest 5 drużyn:
Każdy skończył z sukcesem i nikt nie był równo, to zwycięzca otrzymuje 10 punktów, drugi 8, itd., ostatni ma 2 punkty.
Dwie drużyny osiągnęły ten sam wynik zajmując 2-3 miejsce, to otrzymują po 7 punktów (średnia z 8 i 6).
Trzy były równo na miejscach 2-4, to cała trójka otrzymuje po 6 punktów (średnia dla 8, 6 i 4).
Wszyscy są równo, to każdy ma po 5 punktów (zakładając, że wszyscy wygrali scenariusz).
Cztery drużyny są równo, a jedna nie skończyła, to przegrany ma 0, a pozostali 7 (średnia między 10, a 4).

Zastanówcie się czy to jest warte przemyślenia.
 
     
Lekt
[Usunięty]

Wysłany: Pią 21 Mar, 2014   Komunikat dt. systemu naliczania punktów

Szanowni Gracze,

Na drastyczne zmiany za "pięć dwunasta" jest już za późno. Nie będziemy robić rewolucji.
Ostateczna decyzja odnośnie systemu naliczania punktów zostanie podjęta po zamknięciu listy z zapisami. Metoda była od początku uzależniana od ilości uczestników.

Metody i warianty były konsultowane z bardziej doświadczonymi osobami, uspokajamy Was, nikt nie zostanie skrzywdzony jeśli idzie o naliczanie punktów.

Rozważaliśmy również naliczanie dodatnich kar punktowych w przypadku nieukończenia scenariusza, lecz pomysł ów został zarzucony.

Punty na obecną chwilę powinny być naliczane wedle systemu klasyfikacyjnego, tzn. 1 miejsce w rundzie X punktów, gdzie X to liczba drużyn.

Odnośnie pytania o regulamin w formie ciągłej. Prosimy zainteresowanych o wydrukowanie dla siebie wersji z forum wraz z erratami, regulamin pozostaje w mocy, natomiast wszelakie erraty (tylko 2) dopisuję rozszerzenie do istniejących już puntów.

Z przyczyn czasowych nie mamy już możliwości utworzenia tekstu jednolitego.
Sam regulamin nie jest na tyle obszerny, aby wymagał restrukturyzacji celem jego zrozumienia.

Ostatecznie za treść stanowiących weń przepisów odpowiadają sędziowie, tak czy inaczej do nas należeć będą ostateczne decyzje w kwestiach spornych nieuregulowanych FAQiem, instrukcją.

Do dyspozycji Graczy będzie dostępna kopia regulaminu do wglądu przy stoliku sędziowskim.

Wszelakie informacje techniczne udzielone zostaną bezpośrednio na turnieju.
Do zobaczenia na Pyrkonie!

Za wszelakie uwagi i pomysły serdecznie dziękujemy :)
 
     
Lekt
[Usunięty]

Wysłany: Nie 23 Mar, 2014   Na szybko po Turnieju i po Pyrkonie!

Witajcie!

Jesteśmy już po Pyrkonie i po Turnieju!
I Oficjalny Turniej we Władca Pierścieni Gra Karciana zakończył się całkowitym SUKCESEM!


Obszernej relacji i zdjęć oczekujcie wkrótce, na razie musimy odespać - ledwo żyjemy po 3 dniach orgowania, konwentowania i troopowania :-)

Dziękujemy wszystkim!

Negushi, Schen, Kulgan, Xiądz, Kris, Kawior, Kacper, Mateuszu z Galakty, Puchat i Grociu od Prykonowców ogarniający setkę graczy Magic'a! Dzięki Wam Turniej był epicki!

Balrog został ubity :) Pora pomyśleć o II Turnieju! :)

Z ukłonami i pozdrowieniami,
Lekt i Cread
czyli Pyrkonowe 1/2 Gandalfa i Wiedźmin!
 
     
schen
[Usunięty]

Wysłany: Nie 23 Mar, 2014   

Dzięki Wam za ten turniej, zarówno organizatorom jak i wszystkim uczestnikom, na prawdę dobrze się na nim bawiliśmy. Oby więcej tego typu inicjatyw w przyszłości :)

Kulgan, Xiądz - jeszcze raz gratuluję, co prawda widziałem praktycznie jedynie Wasze starcie z Balrogiem, ale pomysł na talie do tego scenariusza był wyborny. No i dodatkowo jako jedynym udało Wam się uniknąć jakiejkolwiek przegranej. W pełni zasłużone zwycięstwo :)
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Pon 24 Mar, 2014   

Na początku dziękuję organizatorom za możliwość spotkania się przy Lotrze LCG. Szkoda, że było nas tak mało, ale to nie zmienia ogromnego szacunku do ludzi, którzy odważyli się ruszyć temat i zorganizować Epicką walkę z Czatownikiem, Trollami i w końcu z Balrogiem. Chylę czoła przed Wami, Lekt'cie i Cread'zie.

A co do walki - była wyśmienita. Żałuję (znowu marudzę? nic podobnego), że nie siedzieliśmy wszyscy razem i nie obserwowaliśmy wzajemnie swoich wszystkich gier. Widzieliśmy i przeżywaliśmy oprócz swoich gier tylko gry Poznaniaków. A dobrze byłoby mieć po drugiej stronie Waszą Drużynę, Schen. Emocje byłyby jeszcze większe!

Sama gra na turnieju była nie do przewidzenia.

1. Trolle ubite w ogromnych męczarniach, szczególnie drugi, który wyskoczył nam wówczas, gdy już mieliśmy przejść do drugiego etapu Scenariusza. I opóźnienie w podróży na 2 tury. Aż dziw, że wygraliśmy ten Scenariusz. Widać, że Trolle innych też nie oszczędzały.

2. Ratowanie Orzełka było masakrycznie niefartowne. Już na Pyrkonie zagraliśmy 2 razy i 2 razy uratowaliśmy biedne stworzenie w 2 tury. A na turnieju - w 4 - jak tak można :evil:

3. Czatownika ubiliśmy metodycznie. Najpierw nie pozwoliliśmy się zabić Mackom, czego nie uniknęli nasi Sąsiedzi, a już dobicie Gada było czystą formalnością :mrgreen:

4. W Otchłani długo przebijaliśmy się przez Morię, a mnożące się jak króliki Gobliny i ciągle nowe Obszary nam zdecydowanie nie pomagały. W końcu Obszary ogarnęliśmy, Gobliny zdziesiątkowaliśmy i przeszliśmy. Mordęga.

5. I w końcu Epicka gra z Balrogiem. Nie ukrywam, że dobrze się do niej przygotowaliśmy. Najpierw moja talia została dopracowana pod ten Scenariusz, a bodajże tydzień przed wyjazdem talia Xiędza kompletnie zmieniona. I wiedzieliśmy, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z naszym planem, to Balrog zginie marnie w 2 tury. Moje combo na utrzymanie zagrożenia 0 co prawda nie wypaliło, ale heroiczni Sprzymierzeńcy oddający życie za swoich Bohaterów do czasu, gdy Boromir stanie się Superbohaterem, zrobili swoje. I Frodo ze swoją zdolnością także. Gdybym jednak nie zostawił sobie w 1 turze Posła "na wszelki wypadek" do obrony, to mogło być różnie. Bo nagły atak Balroga na pierwszego gracza z karty Podstępu nie był planowany... Później poszło zgodnie z planem - karty kluczowe doszły i Zguba Durina została odesłana tam, gdzie jej miejsce :grin:

Podsumowując: wygrana cieszy (dzięki, Schen), ale przynajmniej tak samo cieszy możliwość zagrania w ulubioną grę w większym towarzystwie i rywalizacja niemal non-stop przez ponad 7 godzin o palmę pierwszeństwa. Dzięki jeszcze raz za organizację, możliwość spotkania i klimat rywalizacji. Było tak, jak miało być, sympatycznie i emocjonująco :grin: I do zobaczenia na kolejnym Evencie Lotrowym, może w wakacje w Gdyni :wink:
 
     
Lekt
[Usunięty]

Wysłany: Czw 15 Maj, 2014   Krótka relacja z Turnieju

Witajcie,

Gdyby ktoś jeszcze nie zapoznał się z relacją zapraszam na PrzystanekPlanszówka, gdzie znajdziecie również zdjęcia z imprezy :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 13