galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
2 dodatki czy czarni jeźdźcy
Autor Wiadomość
adamsb81
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Maj, 2014   2 dodatki czy czarni jeźdźcy

Witam.
Proszę o podpowiedź.
Jestem nie zdecydowany czy zakupić dwa dodatki : Powrót do Mrocznej Puszczy i Martwe Bagna (jest w sklepie w mojej okolicy) czy czarni jeźdźcy.
Zaznaczę że mam tylko podstawkę.
Ostatnio zmieniony przez adamsb81 Wto 27 Maj, 2014, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Muad'Dib
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Maj, 2014   

Road Darkens będzie dopiero za kilka tygodni, jeśli już to Czarni Jedźcy/Black Riders. Normalnie proponowałbym duży dodatek ale wygląda na to, że małych dodatków, zwłaszcza z pierwszego cyklu, jest coraz mniej.
 
     
adamsb81
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Maj, 2014   

Już poprawione chodziło o "Czarnych jeźdźców"
mam jeszcze jeden problem. Brakuje mi 1 żetonu zasobów i 1 żetonu postępu. Gdzie takie mogę dokupić ewentualnie czy będzie to problem w grze jak ich nie będzie.
 
     
Corran
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Maj, 2014   

Pojedyncze żetony, to zdecydowanie żaden problem. :)
Mogą się trafić scenariusze, zwłaszcza przy grze w więcej osób, że nagle żetonów zacznie brakować, ale na pewno nie należy się tym przejmować (zwłaszcza gdy brakuje jednego z nich).
Właściwie, to żetony w ogóle nie stanowią problemu, bo można je zastąpić czymkolwiek - żeby tylko wiadomo było który symbol oznacza rany, który zasoby, a który postęp w wyprawie (lub w badaniu obszarów).
 
     
Wacho
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Maj, 2014   

Ja np. zastąpiłem swoje żetony kostkami ( 6-tkami po 10 sztuk w trzech kolorach) - jest zdecydowanie przejrzyściej i wszystko "działa" bardzo, bardzo sprawnie. Osobiście polecam to rozwiązanie :mrgreen:
 
     
Lekt
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Maj, 2014   

Corran napisał/a:
Pojedyncze żetony, to zdecydowanie żaden problem. :)

Mały off-topic: Mnie jakiś czas temu spotkała zabawna sytuacja, otóż podczas grania tak energicznie walnąłem po złości w stół (znów troll!), że jeden żeton obrażeń wylądował na podłodze. Później z zaciekawieniem zajrzałem do bezdennej paszczy mojego psiego beaglowego przyjaciela (zowie się Wafel :) aby wydobyć zeń "wymymlany" i pogryziony żetonik :) Zachowałem sobie na pamiątkę, oczywiście tylko małemu pogroziłem paluchem, wielce się przejął po czym polizał mnie na przeprosiny po łapce jakby zaczaił :) Taka historyjka.
My z Cread'em mamy po połowie z kompletu żetonów na dokładkę dzięki uprzejmości Borsuka, teraz na pewno grając nawet we 3 żetonów nie zabraknie :)

Natomiast w kwestii kupowania dodatków do CMP może być ciężko. Wątpię, aby poszedł kolejny dodruk Polowania, lepiej nowym Graczom posiadającym podstawkę polecać mimo wszystko Czarnych Jeźdźców i wyczekiwać "Drogi Mroczniejącej" :)
 
     
adamsb81
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Maj, 2014   

A tak na marginesie to bardziej nastawiam się na grę solo, przynajmniej na razie aż syn podrośnie.
Czy grając solo da się przejść wszystkie scenariusze???
 
     
mroni
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Maj, 2014   

Jak najbardziej. Z niektórymi może być pewien problem (np. Ucieczka z Dol Guldur), czasem potrzebna jest talia typowo pod dany scenariusz (np. Podróż do Rhosgobel), a czasem potrzeba po prostu szcześcia.
 
     
Corran
[Usunięty]

Wysłany: Sro 28 Maj, 2014   

Wszystko da się przejść solo. Czasem jest trudno, ale się da, przy czym jak jest trudno, to chyba dobrze, bo większa satysfakcja gdy w końcu się uda.
Jak jest trudny scenariusz, to można najpierw spróbować ułatwienia - jest coś takiego jak Easy Mode (więcej zasobów na start i mniejsza talia spotkań - bez najgorszych kart), a poza tym samemu też można przecież grać "na dwie ręce" (albo i trzy, czy nawet cztery :) ).
 
     
Lekt
[Usunięty]

Wysłany: Sro 28 Maj, 2014   

Corran napisał/a:
Wszystko da się przejść solo. [...] grać "na dwie ręce" (albo i trzy, czy nawet cztery :) ).
Potwierdzam sprawdziłem - duży stół bez krzeseł, 4 różne talie. Czasem tylko mieszają się combosy :)
 
     
adamsb81
[Usunięty]

Wysłany: Nie 24 Maj, 2015   

Posiadam już takie dodatki:
cały cykl pierwszych małych dodatków,
Khazad Dum,
Czarni jeźdźcy,
Droga mrocznieje.
Z powodów finansowych muszę wybierać.
I tak:
czy kupić zdrada sarumana czy dodatki po Khazad Dum
 
     
Lekt
[Usunięty]

Wysłany: Nie 24 Maj, 2015   

adamsb81 napisał/a:
Posiadam już takie dodatki:I tak:
czy kupić zdrada sarumana czy dodatki po Khazad Dum

Zdecydowanie cykl Krasnoludzki, póki nie zniknie z hurtowni :) Choć jest odtwórczy wobec Rozszerzenie, moim zdaniem watro mieć go dla samych kart Gracza, a jeśli lubisz Krasnoludy, to wybór staje się oczywisty :)
 
     
psborsuk
[Usunięty]

Wysłany: Nie 24 Maj, 2015   

A ja powiem - weź Zdradę :smile: Czemu? To proste - im więcej sprzedanych kopii, tym większa szansa na to, że Galakta utrzyma dla nas wydawanie nowych dodatków w wersji PL :wink:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 1.6 sekundy. Zapytań do SQL: 13