galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czekamy na Wasze głosy!
Autor Wiadomość
maakumaaku
Gość
Wysłany: Pią 13 Cze, 2014   

Generał?
Kapitan?
Komandor?
Naczelny?
Oficer?
Szef?:P
Zwierzchnik?
Naczelnik?
Trybun?
Boss?:D
Pułkownik?
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Cze, 2014   

Żeby nie było wątpliwości, w grze jest szereg "frakcji" i określenie powinno pasować do wszystkich, zarówno do Space Marines, jak i do Orków, czy Eldarów.

Frakcje występujące w grze, dla tych, którzy nie śledzili angielskich zapowiedzi:

 
     
Borwol
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Cze, 2014   

Najlepiej brzmi DOWÓDCA i ma tyle samo liter co WARLORD, więc się zmieści. Z fazą zmagań dowodzenia nikomu się to nie pomyli. Z resztą Warlord będzie miał bezpośredni wpływ na tę fazę jak wiadomo z dalszych zapowiedzi od FFG, więc nawet jeśli będą takie skojarzenia to nie będzie to całkowicie nieuzasadnione.

Lider kojarzy się z drużyną sportową, a nie wojskiem.
 
     
Wiz
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Cze, 2014   

borwol napisał/a:
Najlepiej brzmi DOWÓDCA i ma tyle samo liter co WARLORD, więc się zmieści. Z fazą zmagań dowodzenia nikomu się to nie pomyli. Z resztą Warlord będzie miał bezpośredni wpływ na tę fazę jak wiadomo z dalszych zapowiedzi od FFG, więc nawet jeśli będą takie skojarzenia to nie będzie to całkowicie nieuzasadnione.

Lider kojarzy się z drużyną sportową, a nie wojskiem.


Słowo "dowódca" jest nieco szersze ze względu na kształt liter. Ale wydaje mi się, że zmniejszenie czcionki nie byłoby aż tak wielkim problemem. Większą przeszkodą dla Galakty wydają się być podobne terminy.

Biorąc pod uwagę to, jak trudno jest wymyślić coś sensownego (patrząc po nadsyłanych propozycjach), i wszystkie przeszkody, które uniemożliwiają wykorzystanie sensownych pomysłów, "lider" faktycznie wydaje się być najrozsądniejszym wyborem.
 
     
Borwol
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Cze, 2014   

Lider nie jest tragiczny, ale Dowódca jest znacznie lepszy. Naprawdę nie rozumiem tego, że może to być pomylone z fazą zmagań dowodzenia. Przecież Dowódca miałby w tej fazie ogromne znaczenie. Z resztą komu co może się tu pomylić?
 
     
Zuberuss
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Cze, 2014   

Proponowałbym zastanowić się nad " Naczelnik". W tym uniwersum dobrze się wpisuje.

Synonimy do słowa Naczelnik:
administrator, autorytet moralny, boss, chorąży, dowodzący, dowódca, dyrektor, gestor, głowa, głównodowodzący, gubernator, guru, herszt, hetman, kacyk, kierownik, komendant, koordynator, lider, manager, menedżer, mistrz, namiestnik, ojciec duchowy, pracodawca, prezes, protagonista, prowodyr, pryncypał, przełożony, przewodniczący, przewodnik, przywódca, rozkazodawca, stary, szef, szefunio, szefuńcio, trybun, watażka, wodzirej, wódz, wódz naczelny, zarządca, zwierzchnik
Ostatnio zmieniony przez Zuberuss Pią 13 Cze, 2014, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
psborsuk
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Cze, 2014   

Lider według mnie nie jest dobry. Jak pisali poprzednicy, lider to na boisku, a nie na wojnie.
Dla jakich rad nie pasuje "Wódz"? Czytałem sporo książek z czterdziestki, i raczej przy większości ras było ono używane.
 
     
Michal
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Cze, 2014   

Nam wódz nie pasowało do Kosmicznych Marines czy Tau.
 
     
Tufturek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Cze, 2014   

Zdecydowanie "Wódz" to najwierniejsze i najlepsze tłumaczenie angielskiego "Warlord", a poza tym nie jest długie i dobrze brzmi. :)
 
     
Borwol
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Cze, 2014   

Naczelnik? To nie Urząd Skarbowy... Dowódca to dalej mój typ. Wódz nie jest zły. A LORD po prostu?
 
     
Rodzyn
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Cze, 2014   

Lord nie po polskiemu :) A naczelnik to poza skarbówką, kojarzy mi sie jeszcze z wąsami.
"naczelnik wydziału – kierownik komórki organizacyjnej urzędu" - obosieczna broń ta wikipedia :P
 
     
mardel
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Cze, 2014   

Aż sobie założyłem tu profil bo LIDER to jakaś pomyłka. Dobrze że pytacie potencjalnych graczy.

Trudno zamienić idealne słowo WARLORD, ale błagam nie dajcie lidera ani naczelnika.

Najlepsze słowo odpowiednik to zdecydowanie WÓDZ ( konotacje z wodzem plemienia trochę psuja efekt przy eldarach itp. to fakt ale językowo bez zarzutu)

Drugie najlepsze to DOWÓDCA ( przypuszczam ze fazą będzie nazwana fazą DOWODZENIA więc oba określenie się bardzo nie "gryzą" - nie sądzicie? )

Nie wiem jak wyglądają rodzaje kart i słowa klucze ale wzorem INWAZJI może BOHATER ?
 
     
Breed9000
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Cze, 2014   

Jak wyżej :)
Bardzo dobre propozycje i uwagi.
Można jeszcze Heros - bo jest krótsze od bohater.
 
     
Borwol
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Cze, 2014   

Zuberuss napisał/a:
Borwol napisał/a:
Naczelnik? To nie Urząd Skarbowy... Dowódca to dalej mój typ. Wódz nie jest zły. A LORD po prostu?


Trochę masz niewłaściwe skojarzenia. Naczelnika masz w policji, w służbach więziennych itd.
Naczelników masz przeróżnych: Proponuję się zapoznać przed wypowiedzią zanim się kogoś wypowiedź skrytykuje: http://pl.wikipedia.org/wiki/Naczelnik

Mi nie chodzi o znaczenie, a skojarzenie pierwsze, co zauważył Rodzyn. Po prostu źle brzmi i jak sam zauważyłeś za długie więc nawet nikt nad tym się nie będzie zastanawiał.

Lord faktycznie to samo co Warlord. Prawdę mówiąc każde tłumaczenie może być źle bo nie wiadomo, czy wśród kart armii nie pojawią się dowódcy(commander), wodzowie (chief), liderzy (leader), itp. Dosyć pewny byłby PRZYWÓDCA ale za długi. Nie da się zmniejszyć czcionki? Albo zostawić WARLORD. Uznajmy że to neologizm... zapożyczony z języka obcego.
 
     
Longer
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Cze, 2014   

No właśnie.. może Bohater jak napisał mardel?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13