galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Idealne koszulki na karty do Władcy Pierścieni LCG.
Autor Wiadomość
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Nie 23 Cze, 2013   

Kolory na opakowaniu w przypadku FFG oznaczają standard (rozmiar), więc do WP:LCG pasują raczej tylko szare, b to standard CCG, czyli Władka właśnie. Zielone to american, żółte mini america, białe nie wiem może też CCG, tylko np. bardziej matowe, albo błyszczące, albo z rewersami.
 
     
Lekt
[Usunięty]

Wysłany: Pon 01 Lip, 2013   

Bez kryptoreklamy, ale od lat używam tych od UltraPro - wersja Platinium - polecam format ccg, ale tylko te wyprodukowane w USA.
Rozsądny koszt za paczkę 100 koszulek - średnio płacę 7-8 złotych, starczają na długo i bez żalu można je wymienić.

EDIT:
Powiem wprost macałem, oglądałem i grałem kartami ubranymi w koszulki od FFG w formcie ccg (opakowanie ma chyba kolor biały lub szary) i rzeknę tylko - wielkie wow...
Cena ok. 10 złotych za 50 koszulek jest warta grzechu - choćby schować w nie tylko scenariusze lub najczęściej używane karty, oryginalne protektory mają Moc :)
 
     
motti
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Cze, 2014   

Czy ktoś kupował pudełka na karty od FFG? Karty spotkań mam w koszulkach Ultra-pro, natomiast karty graczy w koszulkach FFG (tak jakoś wyszło, kupowałem w ciemno razem z podstawką do WP LCG), no i koszulki FFG są ciut za duże na pudełka ultra-pro (można je tam trzymać, ale bez zamykania do końca - muszą być lekko uchylone).
Pudełka FFG powinny pasować. Choć są koszmarnie drogie, na 1-2 mógłbym się szarpnąć. Z drugiej strony czytałem, że są dość badziewne pod kątem wykonania. Ktoś ma jakieś doświadczenia?
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Cze, 2014   

Koszulki FFG na karty gracza są dosyć słabe, bo jest ich 50 sztuk, a w kolejnych przygodach dodajemy sobie karty Skarbów itp. (Hobbit) lub chcemy mieć 51 kart i pojawia się problem.

Co do wytrzymałości, to nie wiem, bo nie grywam w nich - z powodów opisanych powyżej :mrgreen:
 
     
motti
Gość
Wysłany: Pią 20 Cze, 2014   

Chodziło mi o pudełka na karty, a nie koszulki. Może powinienem założyć nowy temat, ale nie chciałem tworzyć bytów bez potrzeby ;)
Co do koszulek to na karty gracza to używam przezroczystych, tak jak - co zapomniałem dodać - na przygody, więc jakiś zapas na nadmiarowe karty mam. Co do trwałości też jeszcze nie mogę się wypowiedzieć, bo za krótko używam.
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Cze, 2014   

Ja kupiłem pudełka od FFG na karty. Używam również koszulek FFG.

Co do pudełek:
1. Są fajne i nie ma problemu z jakością (są pancerne i dobrze się zamykają, może nawet za dobrze :) ).
2. Cena jest niestety zabójcza.
3. Dla mnie ich wadą jest to że mieszczą niezbyt wiele kart więc jeżeli planujesz je używać do przechowywania to szybko się wypełnią i zmusza Cię do kolejnych zakupów.
4. Natomiast nadają się do trzymania jednej złożonej talii + talia przeciwności. Chyba tylko w jednym scenariuszu było na wcisk - większość scenariuszy jest w sam raz
5. Żetony potrzebne do gry niestety nie mieszczą się w jednym pojemniczku jaki jest dołączone do pudełka FFG (trzeba co najmniej 2 a najlepiej 3).

Tak więc w chwili obecnej korzystam:
- z pudełek Ultra PRO (takich na grube talie, chyba to: LINK ) do przechowywania kart graczy (nie mam żadnych problemów z koszulkami FFG w tych pudełkach)
- Karty przeciwności z zestawów przygodowych leżą w pudełku zaczynającym cykl
- Jedno pudełko FFG trzyma złożoną talię i scenariusz jaki aktualnie rozgrywam
- Pozostałe pudła FFG stanowią rezerwę na mniej używane karty/netutrale
 
     
sandramaj
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Lut, 2018   

No raczej w protektorkach sobie spokojnie czekają na rozgrywkę. Wkładając kartę w protektora też można ją delikatnie uszkodzić. Wymieniam tylko jak coś się w talii zmienia. Raczej gram jedną talią wszystkie przygody, a nie jedną przygodę różnymi taliami.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 14